Jak na běžné opravy bez manžela

  • Komerční sdělení
  • 02.09.15
*

Kapající kohoutek, popraskané dlaždičky a znepokojující pohled na poličku, kterou měl manžel již dávno přimontovat? Domácnost můžete mít pod palcem i bez toho, abyste ze sebe sedřeli kůži. Pokud vás trápí situace, které vyžadují mužskou ruku, ale ta vaší drahé polovičky schází, řekněte si o výpomoc. Oproti zažitým představám je to běžná věc, která vás majlant stát nebude.

Připravte si seznam

Rozbité poličky, vybledlá barva na stěnách, žárovka, která už několik měsíců nesvítí… Drobné bytové úpravy se ve výsledku nasčítají, proto před sháněním toho pravého řemeslníka proveďte inspekci celé domácnosti a každý úkon si poznamenejte. Zvažte, na co vám stačí vlastní síly a co raději svěřit do rukou odborníků. Na seznam připište i pravidelné domácí práce, které jsou nepříjemným žroutem času. Ubíjející rutinu můžete také delegovat a ušetřený čas věnovat raději zvelebování domácnosti nebo své ratolesti.

Nastavte si limit

Až budete mít černé na bílém, co vašemu domovu schází, můžete si konečně říct, jak ho vylepšit. Svým plánům dejte pevné obrysy. Popište, co přesně potřebujete, koho sháníte a do kdy by měly být všechny práce hotové. Především si rozmyslete, kolik jste ochotni do dané služby investovat. Stanovte si orientační cenu, která je realistická a bude přesně odpovídat vaším možnostem.

Dejte vědět, co potřebujete

Když už víte, co hledáte, je načase vydat se na lov. Můžete rozhodit sítě ve svém okolí, obvolávat Zlaté stránky nebo to zkusit obráceně. Nechte řemeslníky, ať poptávají vás. Vyzkoušejte tzv. poptávkové systémy online. U svého počítače vyplňte zdarma krátký poptávkový formulář, ve kterém popište vše, co potřebuje nebo zrovna sháníte. Poptat můžete například hodinového manžela na běžné i náročné opravy v domácnosti nebo truhláře na výrobu poliček, který vám vše vyrobí i a smontuje. Není problém poptávku upřesnit i dle vašeho místa bydliště, nastavit si finanční limit nebo termín, do kdy chcete mít vše hotové.

TIP: Shánět nemusíte pouze čistě mužské práce. Poptávat můžete třeba paní na úklid, spotřební zboží nebo výrobu dětského nábytku na zakázku.

Porovnávejte

Poptávkový formulář pošlete jedním klikem do poptávkového systému AAAPOPTÁVKA.CZ. Tam vaši poptávku zpracují a najdou vám právě takové dodavatele, které hledáte. Ve vaší e-mailové schránce čekejte hned několik nabídek, ze kterých si jednoduše vyberete tu nejvýhodnější. Díky porovnání více nabídek ušetříte na službě nebo zboží třeba i třetinu běžné ceny. Dodavatelé také často nabízí doplňkové služby jako delší záruční dobu nebo dopravu a montáž zdarma.

Nebojte se závazků

Poptávání služeb on-line má oproti klasickému hledání jednu velkou výhodu. Celý proces - od vyplnění poptávky, po její zpracování, rozeslání dodavatelům a následný výběr nabídky - je zcela ZDARMA a především bez závazků. Výběr z obdržených nabídek záleží totiž jen na vás.