"Co zase vařit?" Tyhle kuchařky zaženou nudu v kuchyni

Pokud jste si do nového roku předsevzali zbavit se každodenní otravné otázky "Co zase vařit," pak pro vás máme několik užitečných tipů. V Bazaru jsme pro vás vybrali několik originálních kuchařek, které vnesou inspiraci i do vaší kuchyně.

Dobroty pro nejmenší

A začněme hned od nejmenších. Pokud si lámete hlavu nad tím, co uvařit vaší vybíravé ratolesti, sáhněte po knížce Vaříme pro kojence a batolata. Bestseller od Annabel Karmel obsahuje hned 200 rychlých, snadných a hlavně zdravých receptů. Co zdravého připravit větším jedlíkům, zase poradí praktická kuchařka Vaříme malým dětem od 2 let. A co takový dezert? Inspiraci, co pro mlsné jazýčky, hledejte v Piškotové kuchařce.

Tipy na chutná jídla a svačinky pro ty nejmenší najdete také na eMiminu. Stačí se podívat do kategorie Recepty

Exotické chutě

Nic neoživí každodenní rutinu tak jako kousek exotiky. K tomu dobře poslouší kuchařka Vše o asijské kuchyni. Provede vás totiž základy exotické kuchyně a navrch přidá i několik zajímavostí o vzdálené destinaci. Pokud se necítíte na velké experimenty, pak je tu Jamie po italsku. V kuchařce od slavného kuchtíka najdete přes 120 zbrusu nových receptů od risotta přes pečená nebo dušená masa až po špagety.

Rychle a chutně

Že vás na velké změny moc neužije? Pak volte tradiční recepty v novém kabátu. Zlaté recepty. Kniha obsahuje hned 1295 receptů, bez kterých se neobejdete. Nespornou výhodou je, že recepty zvládnou jak pokročilí kuchaři, tak úplní začátečníci. Jestli vás nebaví u plotny trávit dlouhé hodiny, mrkněte do kuchařky Minutové variace. Dobroty z Reader's Digest zvládnete opravdu v řádu minut.
Stejně jako recepty z knížky Studená kuchyně. Tak trochu jiná kuchařka je jako dělaná pro ty, kteří si nepotrpí na teplé večeře, a přesto se chtějí dobře a zdravě najíst.

Hlavně zdravě

Pokud jste si do nového roku předsevzali vařit nejen chutně, ale taky zdravě, začněte u srdíčka. Vaříme pro zdravé srdce obsahuje desítky neotřelých receptů, které chutnají a zároveň neohrozí váš krevní tlak, hladinu cholesterolu ani vaši postavu. Dobře vašemu tělu udělají i recepty z bestselleru Život bez pšenice: 30 minutová kuchařka. Populární kniha rozebírá nejen důvody, proč oblíbená pšenice nepatří na váš talíř, ale také to, jak ji z jídelníčku úspěšně vyřadit.

Podle jaké kuchařky doma vaříte? Dejte nám vědět v komentářích.

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také

Uvařte mu na Valentýna zamilovanou specialitu

Uvařte mu na Valentýna zamilovanou specialitu

Ukažte partnerovi na Valentýna svou lásku originální úpravou běžných pokrmů i afrodiziakálních lahůdek. Vybrané recepty jsou navíc rychlé a snadné, takže budete mít dost času na zkrášlení sebe sama.