SOS dětský nos. Mámo, pomoc, nemůžu dýchat!

  • Komerční sdělení
  • 19.10.15
*

Zoufalý pláč, rýma, ucpaný nos a neschopnost pořádně se nadechnout. Je to problém zejména miminek, dýchací obtíže a s tím spojené infekce horních cest dýchacích se však nevyhýbají nikomu. A tak je nejlepší těmto potížím předcházet. Jak?

Nosní hygiena – investice do zdraví

Nemocem horních cest dýchacích můžete předcházet či zmírňovat jejich projevy pravidelnou nosní hygienou. Tento proces odplavuje nečistoty, viry, bakterie a alergeny a zabraňuje tak jejich zahnízdění v nose, kde dokáží nadělat pěknou paseku. Dětem tak od mala vytváříte hygienický návyk, díky kterému se jejich organismus v budoucnu lépe ubrání. Ideální je zařadit vyplachování nosu k ranním a večerním rituálům, tak aby si ho děti zautomatizovaly.

Čím nos čistit a jak často

Ideální je vyplachovat nos 2–3krát denně izotonickými solnými roztoky mořské nebo termální vody. Proč izotonický a co to znamená? Sůl obsažená v těchto roztocích obsahuje stejné množství soli, jako je v buňkách lidského těla – nebude v nose pálit ani štípat. Některé solné roztoky obsahují příměsi minerálů a prvků, které mají na nosní sliznici další pozitivní účinky. Jedním z přípravků, které jsou běžně k dostání v lékárně, je NasoDrill, který jako jediný obsahuje síru, jež má na nosní sliznici blahodárný vliv.

Malinké a malé nosy

Kdy s nosní hygienou začít a proč? Můžete bez obav začít již od narození. Novorozenci a kojenci dýchají do třetího měsíce pouze ústy, je to dáno anatomicky. Dýchání pusinkou se naplno vyvíjí mezi 3. – 5. měsícem života. Miminkům se často vytvářejí v nose krusty, pak je potřeba jim nos zvlhčovat; jestliže už mají rýmu a ucpaný nosík, pomůže nosní hygiena zředit hlen, který pak můžete lépe odsát odsávačkou. U miminek můžete začít tak, že navlhčíte vatovou tyčinku a opatrně jim budete nosík vytírat. Až budou starší, můžete použít aplikátor, který bývá součástí balení.

Menší nemocnost ve školce a škole

Opakované infekce, které jsou fenoménem především ve školkách, se dají nosní hygienou významně ovlivnit. Pravidelné výplachy nosu totiž odstraňují původce infekci a potíží – prach, viry, bakterie, alergeny u alergických dětí. Pokud jsou vaše děti navyklé už odmalinka, významně jim tím pomáháte budovat imunitu.

NasoDrill – lázně pro váš nos

Zdravotnický prostředek NasoDrill je přímo určený k výplachům nosu neboli pravidelné nosní hygieně. Je to izotonický roztok termální vody z francouzských lázních Luchon, jež se po staletí specializují na léčbu onemocnění v oblasti ORL a ve světovém měřítku patří k absolutní špičce.

NasoDrill obsahuje síru, která

  • rozpouští hlen a pomáhá vysmrkávat
  • má desinfekční a antibakteriální vlastnosti
  • obnovuje buňky nosní sliznice
  • pomáhá předcházet vzniku infekce.

Přípravek je v ekonomickém 100ml balení, má speciálně upravený aplikátor i pro malé dětské nosy. Zatímco většina roztoků je určena zvlášť dospělým a zvlášť dětem, NasoDrill je určený pro celou rodinu.

www.nosni-hygiena.cz www.nasodrill.cz

NasoDrill je zdravotnický prostředek určený k výplachu nosu. Před použitím si přečtěte návod k použití.