V obklopení alergenů: Jak na neviditelnou hrozbu?

  • Komerční sdělení
  • 24.04.17

Pylová sezóna je už opět začala. I krátká procházka může způsobit citlivějším jedincům přivodit různorodé projevy alergické reakce jako jsou svědění nosu, pálení očí, časté kýchání nebo svědění či viditelné podráždění pokožky. Existují různé druhy alergenů a děti jsou v tomto ohledu daleko citlivější. Drobné organismy a pyly jsou přizpůsobeny k šíření na velké vzdálenosti, k čemuž jim ideálně poslouží různé textilie a oblečení.

*

Co se skrývá mezi vlákny?


Alergie nejsou jen sezonní záležitost. V domácnosti se běžně nachází několik druhů alergenů. Nejčastější jsou roztoči. Ty najdeme ve všech textiliích, dokonce na plyšových hračkách. Dalšími jsou plísně, zvířecí chlupy a pyl samotný. Plísně šíří vzduchem škodlivé mikroskopické spory. Pyl se, stejně jako v případě textilu, zachytává na srsti domácích mazlíčků, což způsobuje nepříjemné reakce.

Jak alergeny eliminovat?


V přírodě se některým alergenům zkrátka nevyhnete. Pohybují se volně vzduchem v různých vlnách a intenzitě. Snížit jejich výskyt v domácnosti je ale možné různými způsoby. Obvykle jsou dlouze odhalovány příčiny alergie, které následně eliminujeme pomocí změny životního stylu či zapojením nových technologií. Například využití horké páry má v případě likvidace alergenů jednoznačně pozitivní výsledky. Pára je totiž proniká snadněji a hlouběji mezi vlákna než voda a dostane se tak důsledně ke každému kousku textilu. Lépe rozpouští prací prostředky a dokáže je rovnoměrně využít. Navíc díky vysoké teplotě účinně zbavuje oblečení nežádoucích mikroskopických organismů a nečistot.

Pračka, co má páru


Ovládnout páru zvládnete pomocí parních praček společnosti LG, které jsou pro boj s alergeny přímo stvořené. Využívají totiž technologie TrueSteam, tedy čistí prádlo pomocí páry. Tyto parní pračky obdrželi britskou certifikaci BAF, které potvrzuje zničení až 99,9 % alergenů! Přímo pro alergiky je připraven speciální program a vybrané modely nabízí také péči o dětské prádlo. Pomocí těchto programů bude oblečení zcela nezávadné.

Společnost LG a využívá páru i k dokonalejšímu praní obecně. Už po 20 minutách redukuje pára zápach a pomačkání prádla. Společně s rovnoměrně rozloženou teplotou v pračce a správným navlhčením látek zajistí funkce TrueSteam i snadnější žehlení. Skvělou funkcí je i Parní aviváž. Ta prádlo změkčuje bez použití chemických prostředků pouze párou. Velmi časově vytížené maminky ocení program Osvěžení prádla. Během 20 minut osvěží párou oblečení, zbaví ho zápachů a zmírní jeho pomačkání.

Důraz při vývoji parních praček byl kladen především na kvalitní vyčištění oděvů od všech nečistot až po odstranění mikroskopických organismů.

Přehled nabízených parních praček a jejich funkcí najdete na http://www.lg.com/cz/parni-pracky?…