Pojďme spolu vybrat to nejlepší!

  • Komerční sdělení
  • 07.09.15
*

Každá nastávající maminka se už nemůže dočkat chvíle, když bude držet svého broučka v náručí. Než se tak stane, snaží se mu doma spolu s tatínkem připravit jeho malé království. Pečlivě vybírá základní výbavičku, ve které nesmí chybět ani kvalitní postýlka a matrace. Vždyť v této postýlce stráví miminko během prvního roku mnoho času. Proto je velmi důležité vybrat i dětské ložní povlečení tak, aby se v něm miminko cítilo jako v maminčině náručí.

Nejen pro nás, ale i naše děti je spánek velmi důležitý. Během spánku se organismus regeneruje a mozek třídí informace, které za celý den nasbíral. Vědci dokázali, že již i děti v době nitroděložního vývoje v bříšku spinkají.

Úskalí výběru dětského povlečení

1. Materiál

Povlečení musí být jemné a měkké, protože miminka potřebují pocit bezpečí a jistoty. Mělo by být prodyšné a stálobarevné, protože ho budeme často prát a žehlit. Materiálem by měla být jednoznačně bavlna a to pro své perfektní vlastnosti – savost a prodyšnost, nezpůsobuje odřeniny a podráždění, neobsahuje formaldehydy a další prvky, které miminkům škodí.
Naše malé zlatíčko neřekne, že ho něco tlačí, ale dá to najevo pláčem. Dopřejme mu něžnost a pohodlí již v tomto období. Z těchto důvodů je bavlna tou nejlepší volbou do dětských postýlek.

2. Bezpečnost

Při výběru povlečení pro miminka je důležitá také bezpečnost. Nesmí mít poškozené nebo uvolněné části, které by mohlo utrhnout a spolknout. Nejlepší volbou jsou tzv. bezpečné zipy bez volně visících koncovek. Pokud ale máme povlečení s knoflíky, musíme dbát na to, aby byly skryté a na povlečení by neměly být ani žádné další ocelové části, které by mohly být pro Vaše dítě nebezpečné.

3. Typy povlečení

Nabídka povlečení je velmi široká, a proto vybíráme to nejlepší. Tím je povlečení značky Belisima. Povlečení lze zakoupit v sadách a to 2-dílné, 3-dílné až 6-dílné. Základem je 2-dílná sada, kterou tvoří povlak na polštářek a peřinku. 3-dílná sada obsahuje navíc i mantinel, kdy je naše miminko chráněno v oblasti hlavičky, kde je to velmi důležité.

Před výběrem povlečení je také důležité, zda-li již máme zakoupen polštářek a peřinku. Pokud ano, stačí zjistit jejich rozměr a pak již můžeme vybírat povlečení. V případě, že jsme ještě nezakoupili polštářek a peřinku, můžeme tak učinit zakoupením 5-ti a více dílné sady, která je již zahrnuje. Ty z nás, které si přejeme vytvořit pro našeho broučka aspoň kousek soukromí, můžeme zakoupit sadu 6-dílnou, která obsahuje navíc i nebesa nad postýlku.

Sady jsou výhodné, jednotlivé kousky k sobě nádherně ladí a my nebudeme mít problém sladit povlečení se zbytkem pokojíčku. Ať už sháníme povlečení neutrální, pro holčičku či chlapečka s povlečením značky Belisima nebudeme mít problém si vybrat.

Pro klidný a bezstarostný spánek našeho drobečka mu můžeme pořídit i zavinovačku (ve stejném odstínu), která navodí pocit stísněného prostoru a bezpečí, které mělo v období těhotenství. Novorozenci se v zavinovačce cítí velmi dobře a lépe se jim spinká.

4. Vzory a barvy povlečení

Barvy mají velkou moc a dle vědeckého výzkumu dokonce ovlivňují dechový rytmus. Například výrazná červená barva probouzí mysl a prokazatelně zvyšuje činnost srdce. Naopak modrá, zelená či světle fialová celkově uklidňují. Barvy ovlivňují naše pocity, nálady, celkovou duševní pohodu a spoluvytvářejí obraz osobnosti. Než vybereme barvu povlečení, zamysleme se, zda nebude miminko rušit a bude se mu v něm dobře spát.

Pod značkou Belisima zakoupíme povlečení barevná, s obrázky a motivy stimulující jejich správný rozvoj, které děti v tomto útlém věku potřebují. I povlečení má totiž vliv na dětskou psychiku.

Jsme si vědomi toho, že výběr toho nejlepšího povlečení do dětských postýlek je velmi důležitý. Vsaďme proto na kvalitu dětského povlečení Belisima a dopřejme našim dětem spokojený a šťastný spánek. Zářivý úsměv našeho děťátka nám bude tou pravou odměnou. Na našich stránkách kojenecke-obleceni.eu Vám velmi rádi pomůžeme vybrat to pravé povlečení pro Vašeho andílka.