Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa

Upřímně – všechno, co zkracuje čas nad domácími pracemi, vítám s otevřenou náručí! To dokazuje i pračka AEG 7000 series, která mi ušetřila dobu strávenou žehlením, hledáním vhodného programu nebo odměřováním množství aviváže na každé praní.

Proč je moje pračka lepší než ta vaše: Praní konečně zajímalo i mého chlapa Recenze: pračka AEG series 7000

Díky redakci eMimino.cz se nám do domácnosti dostala pračka PROSTEAM® AUTODOSE od AEG. Naprosto bez sentimentu jsem tedy nechala odpojit naši starou pračku, která vedle nové pračky vypadala jako nehezká kámoška. Díky čistému designu je AEG pračka jedna z těch, za kterou byste se nestyděli ani v kuchyni.

Nebudu tvrdit, že se díky AEG stala z praní zábava, ale díky několika vychytávkám přestává být praní otravné a zdlouhavé.

Boží ProSteam® technologie a mnohem méně žehlení

Strůjci téhle pračky bych dala zlatou medaili hlavně za to mnohem méně zmačkané prádlo. Žehlení nesnáším a co nemusím, to nežehlím. Předchozí pračka všechno doslova sežvýkala. Z AEG sice vytahuji oblečení pomačkané, ale většina kousků se po uschnutí sama dorovná. Mnohem méně se tak trápím s žehlením košil, kde se čas krátí na půlku.

Kolik prášku? Kolik aviváže? Vše vyřeší automatické dávkování

Ani po letech praní si nejsem tak úplně jistá, kolik tam toho mám nasypat a jestli tam liju málo nebo dost aviváže. Díky systému AutoDose jsem to mohla přestat řešit. Pračka si sama spočítá, kolik aviváže nebo pracího gelu má na danou dávku prádla a materiál uvolnit. To oceňuji hlavně u bílého prádla, kde při malém množství bílá zešedne.

Chlap je nadšený dvojnásob, protože už vůbec nemusí řešit, kam se co sype nebo leje. Prostě si jen na aplikaci vybere program podle potřeby, což je jedna z dalších předností téhle pračky.

Aplikace My AEG CareAplikace My AEG Care

Aplikace My AEG Care zaujala i chlapa

Přestože nám ženám je kolečko na pračce vcelku srozumitelné, chlap ho vidí jako tajemný kruh, jehož otočením rozhoduje o osudu těch pár oblíbených kousků, co nosí. Jednoduchá aplikace s vysvětlivkami a obrázky je tak vysvobození pro nás oba.

Se starou pračkou jsem pro jistotu všechno prala na 30 nebo 90 stupňů – takový prací systém zvaný buď-a-nebo. S AEG Care aplikací peru o dost sofistikovaněji. Stačí zvolit materiál a pračka za mě sama vybere teplotu, otáčky, rozhodne, jestli je vhodný použít předpírku nebo přidat aviváž. Pravděpodobnost, že se s prádlem stane nějaká katastrofa, je tak téměř nulová.

Mimo to musím říct, že jakmile muž zjistil, že se pračka dokáže připojit na Wi-fi a je možné ji ovládat telefonem, začal se o praní poprvé v životě zajímat.

Bez zbytečných nervů a peněz: Úspora vody i energie

Kromě toho, že pračka od AEG šetří můj čas strávený s žehličkou v ruce (a spoustu nervů s výběrem vhodného programu), uspoří i spotřebu vody a energie. Mezi velmi úsporné spotřebiče A+++ se pračka řadí díky technologii ProSense, která automaticky upraví délku praní podle aktuální náplně.

Měkká odměna – dokonalé prádlo

A to hlavní na závěr – jak pračka doopravdy vypere? Z pračky opravdu vytahuju všechno oblečení čisté a navíc také hebčí a měkčí. V AEG totiž vyvinuli speciální systém SoftPlus, který rovnoměrně dávkuje aviváž. Upřímně nevím, jak to funguje, ale když srovnám vyprané ručníky v AEG a ve staré pračce, dříve vyprané oblečení mi přijde jako struhadlo.

Mrkněte na pračku, kterou jsem tam vychválila: PROSTEAM® AUTODOSE.

Článek vznikl ve spolupráci se značkou AEG.

Autor:

Šéfuje naší divoké kanceláři o dvaceti ženských. Věnuje se především designu webu eMimino.cz a dohlíží, jestli všechno běží hladce. více

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
16395
19.11.20 10:11

My jsme před půlrokem mrkli na D-Test.

  • Zmínit
  • Nahlásit