Tichý vysavač PURE D9 nadchl naše redaktorky. Vy ho teď můžete vyhrát

Dostali jsme možnost vyzkoušet vysavač Pure D9 od Electroluxu. Jak se nám s ním luxovalo a poradil si i chlupy našich čtyřnohých mazlíčků? A to hlavní: Jak ho můžete vyhrát?

Poprvé jsem vysála piano a neomlátila rohy nábytku

Na úvod recenze bych řekla, že opravdu nerada luxuji. Asi je to i tím, že se při luxování hodně práší a já jsem poměrně citlivá a alergická, což se projevuje od kašlání až po ekzém. Proto potřebuji, aby vysavač vysával hodně důkladně, a taky aby bylo rychle po všem.

Super manipulace

Musím říct, že jsem byla Pure D9 hodně příjemně překvapená. I v našem velkém bytě stačilo zapojit vysavač do jediné zástrčky a dosáhla jsem všude. Při luxování se starším modelem od Ety se normálně hodně zapotím, pořád se musím shýbat k přístroji a složitě ho přemisťovat nebo přepínat. Vždy stačilo jen jemně strčit do přístroje nohou. Hodně mi celý proces zrychlovalo také ovládání na madle přístroje.

Různé povrchy

Mám doma jak parkety (obývák) nebo lino (kuchyně), tak i koberec s nízkým vlasem a v ložnici koberec s vysokým vlasem. Dva režimy vysávací hubice mi bohatě stačily na všechny čtyři povrchy. Hodně mě zaujal taky automatický režim, který inteligentně přizpůsoboval intenzitu vysávání. Asi i proto mohl být celý proces o dost tišší, a tím i méně traumatizující.

Prachovka s odsáváním?

Marně jsem mezi nástavci hledala takovou tu zúženou hubici do koutů. Našla jsem tam jen nějaký vlasatý malý nástavec. Tak jsem se rozhodla to teda vyzkoušet na zaprášené kouty, parapety a lišty a uvědomila jsem si, že je to vlastně mnohem lepší než hubice, od které mám všechny povrchy akorát pomlácené. Je to v podstatě taková prachovka s odsáváním, což je právě pro alergiky ideální varianta. Troufla jsem si s ní i na naše pianino, kde bych škrábance opravdu nesnesla.

Rozhodně je na Pure D9 vidět, že jde o „vyšší třídu“. Nemusela jsem se s ním učit, všechno bylo jednoduché a všechny součástky vypadají velmi bytelně. Efekt byl hodně vidět a pro alergiky ideální. Rozhodně doporučuji i lenochům. :)

V tichosti vysál chlupy mazlíčků i velké množství prachu

Do testování vysavače jsem se u nás v kanclu zapojila ze zvědavosti. Posledních dva roky totiž luxuji tyčovým vysavačem bez šňůry, jehož výběru jsem tehdy věnovala dost času. Zajímalo mě, jak u nás doma obstojí klasika - a že to nemá jednoduché. Po domě nám totiž běhají 3 velcí psi, kočka a 2 drobivé děti k tomu.

Tichost nadevše

Když jsem vysavač poprvé zapnula, bála jsem se, jestli vůbec luxuje. Vysavač je totiž tak tichý, až jsem ho podezírala, že je rozbitý a „netáhne“. Po přiložení ruce k hadici jsem pochopila, že se jen úroveň domácího úklidu posunula dál než jsem si myslela, odlepila dlaň z hubice vysavače a šla testovat.

Úleva a žádné úklony

Oproti tyčovému vysavači cítím úlevu především ve váze, kdy nevláčím celé tělo stroje. Oceňuji, že ovládání intenzity mám přímo na samotné rukojeti, a nemusím tak při každé změně povrchu lítat zpět k tělu vysavače. Bez přestávky jsem mohla v klidu přecházet mezi luxováním podlah, koberců nebo pohovek. Šňůra byla ve výsledku díky délce limitující jen minimálně.

Na to, že jsem se kvůli jeho tichosti bála, zda vůbec vysává, je jeho tah hodně silný. Výkon je nejvíce vidět na kobercích, z kterých mimo normálně těžko odstranitelných chlupů vytáhl i velké množství prachu.

Jediné, co mi nevyhovovalo byla výška vysávací hlavice, která se nevejde pod pár kousků našeho nábytku.

Chtěli byste získat svůj vlastní tichý vysavač PURE D9? Připravili jsme pro vás soutěž, která běží až do 30. 9.

Autor:

Se Zuzkou se potkáte nepřímo, pokud hledáte radu v některém z našich článků nebo si přečtete magazín místo vašeho oblíbeného časopisu. Má na starosti redakci webu a snaží se, aby eMimino zodpovědělo všechny vaše dotazy kolem snažení, mateřství i rodičovství. A zároveň jste si tu rádi odpočinuli. více

Témata článku

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
1.10.18 18:21

Děkuji

@admin omlouvám se, asi jsem to vložila špatně, děkuji za upozornění
:)

  • Zmínit
  • Nahlásit
14543
24.9.18 15:28

@Marcela2317
Dobrý den,

svůj příspěvek musíte vložit pod soutěžní článek.

Děkujeme a přejeme hodně štěstí :kytka:
adminka Lucka

  • Zmínit
  • Nahlásit
20.9.18 19:02

Skvělý pomocník!!!

Svůj volný čas bych využila na prochazku s rodinou nebo nějaký výlet do zoo, s tímhle vysavačem by vysávání byla jen radost a žádná práce! :palec: :palec: snad se poštěstí, teď se budeme stěhovat do nového baráčku tak by se hodila šikovná tichá pomoc po těch vrtačkách :D :D

  • Zmínit
  • Nahlásit