Čtyři tipy, jak uspořádat školní potřeby

Od začátku školního roku neuběhly ani dva měsíce a pracně vybraná školní výbava je roztahaná po půlce pokoje? Pastelky nepatří jen do přeplněného penálu a voskovky nemusí skončit zašlapané v koberci. Podívejte se na čtyři tipy, jak zorganizovat nepořádek na stole (nejen) malého školáka.

1) Žádné polámané pastelky

Pokud máte doma začínajícího umělce, víte, že jeden kelímek na pastelky stačit nebude. Plechovky - případně obyčejné ruličky od toaletního papíru - jde naštěstí snadno svázat provázkem a podlepit kouskem kartonu. Nejenže se do stojánku vejde více, ale navíc se v oddělených přihrádkách nebudou plést tužky s propiskami, pery a zvýrazňovači.

Zdroj: http://www.apartmenttherapy.com; http://www.onegoodthingbyjillee.com; http://www.craftsboom.comZdroj: http://www.apartmenttherapy.com; http://www.onegoodthingbyjillee.com; http://www.craftsboom.com

Podobně vyrobíte i stojan, který pojme i nůžky, lepidlo a další potřeby. Obyčejné plechovky stačí přelepit barevným papírem a slepit pomocí vteřinového lepidla. A jak předejít pátrání po té správné barvě ve změti pastelek? Stačí vyrobit oddělené pořadače třeba z lahví od mléka.

2) Na písanky a čítanky

Vrátit učebnice v takovém stavu, v jakém je váš potomek na začátku roku dostal, je skoro nemožné. Pokud nechcete, aby měly čítanky a písemky pomačkané rohy, skladujte je odděleně. Na papírové pořadače, které děti akorát přecpou, nespoléhejte, a sáhněte raději po plastovém boxu nebo třeba obyčejném truhlíku.

Zdroj: http://www.thepeacefulmom.com; http://www.florapockets.com; https://www.amazon.com/Zdroj: http://www.thepeacefulmom.com; http://www.florapockets.com; https://www.amazon.com/

Dobře bude knížkám a učebnicím i v látkových stojanech a závěsných pořadačích.

3) Výtvarné potřeby na jednom místě

Jak prakticky a přehledně skladovat vodovky, tempery a další výtvarné potřeby, které by se obvykle válely rozmočené na dně školní aktovky? Pořiďte si obyčejný závěsný systém na pantofle - nejlépe s průhlednou fólií. Do přihrádek na papuče naskládáte všechny nezbytnosti pro malého malíře - od lepidla po vodovky.

Štětce a další potřeby lze samozřejmě uložit i do obyčejné plechovky. Abyste předešli mokrým kolům na stole a skvrnám od barvy, umístěte stojánky do nepoužívané formy na muffiny. Nejenže udrží všechny pomůcky na jednom místě, ale navíc se barva a lepidlo vymyjí z formy snáz než z dřevěné desky.

Zdroj: http://www.diyncrafts.com; https://theorganisedhousewife.com.auZdroj: http://www.diyncrafts.com; https://theorganisedhousewife.com.au

4) Kouzelná nástěnka

V dětském pokoji rozhodně nesmí chybět nástěnka. Místo té korkové zkuste speciální tabulový nátěr. Ten často funguje nejen jako tabule na psaní křídami, ale také jako magnet na upevnění obrázků, rozvrhu a povedených písemek. Pokud se vám do nátěru nechce, zainvestujte do magnetické fólie nebo pásku.

Jak magnetická barva funguje a jak jsou s ní ostatní uživatelky spokojené, si přečtěte v diskusi.

Zdroj: http://www.vsgram.netZdroj: http://www.vsgram.net

Na magnetické nástěnce rozhodně nesmí chybět rozvrh hodin. Třeba ten od Alíka, který pamatuje i na kroužky a domácí povinnosti.

Jak organizujete školní potřeby vy? Své tipy nám dejte vědět v komentářích.

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Témata článku

Přečtěte si také

Nuda v čekárně

Nuda v čekárně

Určitě to znáte. Čekání, kdy na vás dojde řada a konečně budete moci vstoupit do ordinace, je někdy nekonečné. Když se na něj dobře připravíte, sice se nezkrátí, ale dlouhé minuty a někdy i hodiny...