V létě roste počet úrazů, přibalte dětem na prázdniny pojištění

  • Komerční sdělení
  • 17.07.17

Šlápnutí na hřebík, zlomeniny po pádu z kola… Letní úrazy umí nabourat plány a bohužel i rozpočet. Pořiďte dětem úrazové pojištění, které se v případě nepříjemného zážitku postará o výdaje na léčbu.

*

Největší nebezpečí dle statistik dětem hrozí na místě, které byste možná netipovali – k téměř polovině dětských úrazů dochází doma nebo v bezprostřední blízkosti domova. Ve známém prostředí děti dokážou vymyslet tisíce kreativních a často ne zcela bezpečných způsobů, jak se zabavit. Pády po hlavě ze schodů, popáleniny po „průzkumu“ sporáku, řezné rány, zlomeniny prstů po přivření do dveří… Nemluvě o skocích ze skříně, strkání nůžek do zásuvky a rozbitých hlavách a vyražených zubech při vodních bitvách ve vaně nebo v zahradním bazénku.

Spektrum dětských domácích zranění je široké. „Obecně mezi nejčastější dětské úrazy patří různá zhmoždění svalů, šlach a cév a podvrtnutí. Velmi frekventovaným úrazem jsou i zlomeniny, nejčastěji v oblasti rukou – kosti loketní, vřetenní a prsty,“ vyjmenovává Tereza Kůželová, tisková mluvčí pojišťovny MetLife. Z těžších úrazů jsou pak u dětí časté popáleniny, otřes mozku a další zranění v oblasti hlavy. Nejvíce úrazů MetLife eviduje u dětí ve věku od 1 roku do 3 let, které se učí chodit a běhat, a pak u starších dětí od 10 do 12 let, které zase zkouší všechno možné i nemožné.

Proč děti pojistit?


Mezi některými rodiči přetrvává názor, že pojištění pro děti je zbytečné, protože děti nevydělávají. Ano, děti nemají příjem, ale není pravda, že jejich případný úraz nebo dlouhodobější nemoc rodinný rozpočet nepocítí. Právě naopak - děti se v průběhu léčby většinou neobejdou bez neustálé péče dospělých, a ne každá maminka je v domácnosti a ne všichni mají k dispozici babičku s dědou, kteří se o malého maroda v případě potřeby postarají.

Absence v práci alespoň jednoho z rodičů je proto v podstatě nevyhnutelná - flexibilní zaměstnání umožňující práci z domova má málokdo. Když navíc přičteme náklady na rehabilitační pomůcky, léky a další věci, může se jednat o nemalé částky. Nejen proto by měl pojištění pro děti zvážit každý rodič. Dětské pojištění by ale mělo vypadat trochu jinak než to, které rodiče sjednávají pro sebe. Klíčové by mělo být pojištění rizik spojených s úrazy, případně vážnými nemocemi a následnou léčbou.

Kamarád, který vždy pomůže


Pojišťovna MetLife ve spolupráci s odborníky a rodiči připravila dětské pojištění Kamarád, které v případě nepříjemné události převezme starosti spojené s léčebnými výdaji. Kamaráda můžete nastavit přesně podle vašich potřeb a nemusíte se bát ani velkých zásahů do rodinného rozpočtu, kvalitní pojistnou ochranu pro děti pořídíte již za pár set korun měsíčně, do konce srpna navíc se slevou 25 %.

Kromě pojištění následků a trvalých následků úrazu můžete děti pojistit proti chirurgickým zákrokům, hospitalizaci, závažným onemocněním aj. Součástí je také balíček šikovných asistenčních služeb bez poplatku, například hlídání, úklid, dovoz nákupu nebo služby lékaře na telefonu.

A protože k největšímu množství dětských úrazů dochází v období prázdnin (ať už letních nebo zimních), nabízí MetLife v případě prázdninových úrazů vyšší pojistné plnění – při sjednání Kamaráda do konce srpna až 2,5násobek!.