Víte, proč má smysl vybírat BIO potraviny?

Skladba jídelníčku batolete je důležitější, než by se nám mohlo zdát. Právě v rané fázi života vznikají stravovací návyky, které budou dítě provázet do dospělosti.

* Preferujte potraviny, které nejsou chemicky ošetřené a které jsou tělu přirozené. Zdroj: hipp.cz.

Produkty z ekologického zemědělství

Jak určitě víte, i půda potřebuje odpočinek a rozmanitost plodin. Jedině tak může zadržet dostatek vody a živin. Bohužel právě konvenční zemědělství, při kterém jsou využívány velké plochy mohokultur, pesticity a hnojiva, půdu ničí.

Při ekologickém pěstování potravin se pohlíží na přírodu jako na celek a zachovávají se metody udržitelnosti. Organická půda je úrodnější a odolnější, má lepší strukturu a rostliny mohou hlouběji zakořenit. Provzdušnění zajistí žížaly a obvykle v těchto oblastech žije více druhů dravců, kteří loví škůdce, proto se pěstovaná potravina nemusí chemicky ošetřovat.

Díky absenci pesticidů je i voda v okolí zdravější. Plodiny se na polích střídají, aby se zabránilo jednostrannému čerpání živin. Udržet ekologické zemědělství je tedy bezesporu mnohem pracnější a náročnější, ale výsledkem je plodina, která je zdravá a chuťově vynikající.

Vybírejte opatrně, ne vše, co se dnes prezentuje jako organické a ekologické, je zdravé. Zdroj: hipp.cz.Vybírejte opatrně, ne vše, co se dnes prezentuje jako organické a ekologické, je zdravé. Zdroj: hipp.cz.

Poznáte zdravou potravinu pro děti?

Ne vše, co se dnes prezentuje jako organické a ekologické, je zdravé a vhodné pro děti. Stačí splnit zákonné požadavky a organické lupínky jsou na světě. Dr. Hipp, který má vlastní BIO pečeť, vysvětluje, jak k výrobě BIO potravin přistupují konkrétně ve firmě HiPP. „Naše kontrola kvality začíná ještě před výrobním procesem. Ujišťujeme se, že naše pole je co nejdále od potenciálně škodlivých vlivů, neustále si rozšiřujeme znalosti o tom, jak co nejlépe na polích střídat potraviny, abychom z nich získali co nejvíce živin, a spolupracujeme se zemědělci, kteří sdílí naši filozofii udržitelného zemědělství.“

Obsah každé skleničky příkrmu HiPP podléhá více než 260 laboratorních kontrol, při kterých je zajištěna maximální kvalita hodná BIO pečeti. Díky tomu si můžete být jistí, že svému miminku s Hipp dáváte to nejpřirozenější, co naše země nabízí, a zároveň podporujete udržitelné zemědělství a naši planetu.

Podporujte udržitelné zemědělství i naši planetu. Zdroj: hipp.cz.Podporujte udržitelné zemědělství i naši planetu. Zdroj: hipp.cz.

Věděli jste?

  • Společnost HiPP začala s BIO farmařením již v roce 1956, tedy před vice než 60 lety.
  • Společnost se stala průkopníkem BIO farmaření, a zatímco BIO se stává fenoménem posledních let, pro HiPP jsou striktní BIO pravidla naprostou samozřejmostí už desítky let.
  • BIO produkty dodává společnosti HiPP více než 6 000 ekologických farem.
  • Díky ekologickému obdělávání je 15 000 hektarů půdy a spodních vod ročně ušetřeno 4 000 tun umělých hnojiv a 5 000 kg pesticidů.
  • Suroviny jsou šetrně tepelně zpracovány vlastní patentovanou metodou, aby si uchovaly důležité živiny a vitamíny.

Pojďte s námi otestovat 6 druhů srdíček od společnosti HiPP a vyzkoušejte pravou BIO kvalitu »