Výlet na Křivoklát, který zvládnou i malé děti

V lesích na Křivoklátsku vznikl Rekreačně naučný areál Křivoklát, který potěší naučnou stezkou, krásnou přírodou a dětskými hřišti. Nechybí ani parkoviště.

Jen pár kroků od parkoviště směrem do lesa najdete hřiště se spoustou houpaček všeho druhu. Je to úžasně klidné místo s dřevěnými atrakcemi mezi vysokými stromy.

Od hřiště se můžete vydat po naučné stezce. Ta vás seznámí s lišejníky a houbami. To vaše malé výletníky nejspíš nevytrhne, ale mohou se zabavit jejich hledáním. Děti budou běhat napřed a vy je nebudete muset popohánět.

Po dvou stech metrech narazíte na další hřiště. Na tomto hřišti jsou dlouhé skluzavky a velká kladková houpačka. Ty jsou vhodné spíše pro větší děti.

Vydat se pak můžete k třetímu hřišti. Na něm najdete velký dřevěný hrad. Nechybí houpací koníci pro malé děti a pískoviště. Oblíbenou atrakcí jsou propojené klece se zámky, které připomínají hradní vězení.

Poté, co se vaše děti vyřádí, se můžete vydat po žluté nebo modré značce lesem k hradu Křivoklát. Cesta vede stále mírně z kopce a mezi stromy je každou chvíli vidět přibližující se hrad. Je to opravdu krásná cesta, dlouhá necelý kilometr. Pro kočárky ale není příliš vhodná.

Křivoklát je krásný, monumentální hrad, který nabízí různé typy prohlídek. V případě, že by vás nezajímala prohlídka, můžete si projít nádvoří a vydat se na výšlap jedné z věží, na kterou je vstup zdarma. I odtud je krásný výhled na lesy a řeku.

Na nádvoří hradu pak najdete několik obchůdků se suvenýry, krčmu a kavárnu.

Za tento tip na výlet děkujeme portálu Ověřeno rodiči. Příště se můžete těšit na další výlet, tentokrát se vydáme na Šumavu.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
80
11.7.17 13:16

Dobrý den,
na Křivoklát jsem jezdila celé své dětství a ta hřiště pro děti s naučnou stezkou se mi moc líbí. Můžete mě trochu nasměrovat? Jedná se o to parkoviště, když se vyjede kopec nad hrad?
Děkuji
Eva

  • Zmínit
  • Nahlásit
18489
9.7.17 21:35

Výborně, konecne clanek k necemu, jen tak dal… :palec: :potlesk:

  • Zmínit
  • Nahlásit