20 týdnů Marečkovi bylo 6.října 2003 ?píše taťka

Rodičovství

Tak nám začal říjen, s ním letos i podzim a topná sezóna. Mareček dělá další pokroky již v teple radiátorů, jejichž teplo poznal i pár dnů po příjezdu z porodnice, bylo tehdy deštivo, ty poslední květnové dny 2003 a až pak začala ta vedra. To nám to uteklo. Pročítám vytištěné deníčky Mishičky a Mikisky a děkuji jim za rady ohledně příkrmů, my je plánujeme až na listopad, protože paní dr. Mydlilová radila zahájit příkrmy od šestého měsíce, tedy při šestých ?měsíčninách?, to bude 19.11.2003. Samozřejmě, že ještě uvidíme a nechceme zakřiknout dosavadní úspěšné kojení, které bylo trochu problematické jen v Marečkově 3. měsíci při plicní embolii Peťulky, to jsme dávali jednu denní porci Beba HA1. Takže nyní kojíme i s Warfarinem, který Peťulka musí užívat.

Od minulého vážení jsme přibrali jen 10 deka, takže máme 8400 g, výška se skoro změřit nedá, aspoň my to neumíme, ale 70 cm asi ještě nemáme. Zlepšuje se nám koordinace pohybů, tedy jednu hračku si předáváme z pravé do levé a z levé do pravé, případně ji držíme oběma, líbí se nám barevné hračky na hrazdičce, a už je umíme chytit a pořádně je rozházet, ještě že visí na provázcích. Smějeme se na barevného medvídka a nového psíka od babičky, výskání a pískot je na denním pořádku.

Usínání se nám ale moc nedaří, přestože máme všechno pravidelné - vykoupání v koupelně, nakojení v obýváku a uložení do postýlky - okolo 21,00 hodin. Chvilku si sice hrajeme s ručičkama, pak s hrkacím kroužkem, který nám podá máma nebo táta, posloucháme muziku z ?kolotoče?, ale pak nejprve výskáme a pak křičíme. Někdy si povídáme a zkoušíme skoro slova, asi první bylo ?aga? a podle Peťulky i ?tu? a ?ta?. Tak třeba brzy bude ?táta?. Někdy nemůžeme tak dlouho usnout, že musí přijít na řadu druhé kojení, tak v 22,00 až 22,30 a to pak teprve usínáme. Stalo se tedy nedávno, že jsme šli spát ve 22,30 a budili se pak jen ve 4,00 a pak až ráno okolo 7,00, což je super, ale to dlouhé přemlouvání k usnutí je tedy také únavné (zívání je v práci na denním pořádku). A to se teď budu muset v práci ohánět. Brzy nám vyprší mateřská dovolená, a začne podpora v mateřství nebo jak se těm dvěma tisícům říká (mimochodem určitě je to o dost menší částka než podpora v nezaměstnanosti, lepší je být tedy nezaměstnaný než se starat o dítě, díky milý opilý státe, tedy pardon, státe s opilými poslanci v parlamentu).

Marečku, snad až budeš velký, tak tvoje manželka bude od státu dostávat na mimino aspoň tolik peněz jako důchodce či nezaměstnaný. Každopádně nechci sebe ani Marečka okrádat o spolu strávený čas a za každou cenu být co nejdéle v práci, to by mě pak ani neznal. Už takhle je většinu dne s mamkou a mě vidí jen večer a některé dny vůbec.

Zvykáme si na oslovování ?mamko?, ?taťko?, tedy zatím spíš držím Marečka a říkám ?Mamko, my jsme už přebalení, připrav nám hamání? a Peťulka zas říká ?Taťko, běž mně napustit vodu do vaničky, já se chci koupat a mamka už mi nese mýdlo?? Takže se zatím oslovujeme navzájem normálně jmény, ale asi každou chvíli to bude samé ?taťko?, mamko??

Do kočárku Marečka na podzimní vycházky již balíme do fusaku a na něj se dává jen ozdobná dečka, jinak je oblečen ve dvou mikinkách a jedněch dupačkách, má ponožky a rukavičky a čepici. Zatím jsme tedy nekoupili kombinézu. Nevíme taky, jak z toho všeho rychle vyroste, z něčeho vyroste tak rychle, že již při prvním oblékání se do toho nasouká s problémy a tak druhé oblékání již není? Ještě že jsou krabice a igelitové pytle a velká půda, kde oblečky počkají na Adélku? To jsem se vlastně dostal k tématu, taky v nějakém deníčku probíraném. Další mimino určitě chceme, ale je otázka kdy. Musíme být všichni zdraví, hlavně Peťulka a uvidíme, tak za rok, rok a půl? Je to vo hviezdach, je to vo hviezdach?

Zdravíme mladší Cipísky a jiná mimina.
Zdenda, Peťulka, Mareček, 20 týdnů + 2 dny (8.10.03)

Nikdo zatím tento deníček nekomentoval. Buďte první!

Váš příspěvek