Brusinčata - 60.díl - Historie kočárku

Rodičovství

Zdravím všechny, Nějak se nemůžeme rozloučit se stromečkem. Ještě stále na nás bliká. Jelikož jsme majiteli ?mrtvého? stromku, ještě si užíváme.

Verun po kontrolním vážení (zda příliš nepohubnul) leží nadále ztuhlý v lednici, v zeleninovém prostoru, ale o víkendu ho už probudíme ze zimního spánku. Doufám, že úspěšně :o)))
A slavnostně odstrojíme stromeček. Uvidíme, jestli bude Janča natahovat, při odstrojování. Amálka byla prý značně posmutnělá.
Dnes u nás s Martinou byly a musím říct, že Haničce vyrůstá akrobatická konkurence :o)))
Nebo, že by Bábovi - výškařská následovnice????
Předvedla nám ?skok? do postýlky. Respektive jakés ?vhópnutí? za pomoci křesla. Zkrátka vylezla na křeslo(přisunuté těsně k postýlce), pak zkoušela zvednout nohu a vydrápat se, což nešlo, načež to vzala po hlavě. No jasný pokus o ?stredl? :o))))
A ještě to okomentovala ?jojojojo?. Legračně totiž žvatlá. Martina to přirovnává k čínštině.
Mohla by Janču některým novým výrazům přiučit, aby si náš nemluva rozšířil žvatlo-repertoár :o)))
Ohledně brebentění žádné novinky. Manžel se sice dme pýchou, že již říká tata, ale vyvádím ho z nadšení. Kdepak, stále je to jen ta ta ta ta :o)))

V minulých deníčkách jste nakously téma ?vztekota?. No zatím k nám ještě nedorazila (je mi jasný, že jen co se takto ?rouhnu? předvede Janča co nevidět nějaké vrcholné číslo :o))
Zatím reaguje spíše bolestínsky. Když jí něco zakazujeme, spíše začne natahovat.
Ale připravuji se na budoucí silné záchvatečky. Jako dítě jsem byla hodně vzteklá a manža byl taktéž vzpurňák. No, informací ohledně této záležitostí mám dost, ale jak už to bývá ? teorie a praxe??? :o)))
Hanulko ? přesně jak píšeš se chystám reagovat :o)

Už si Janča oblíbila panenku, které se o vánocích bála. Je teď v období, kdy by se ?rozdala?. Každou chvíli dokvačí s nějakou hračkou a nabízí. To jsem zvědavá, kdy začne hamounit. Jak psaly holky u Štěstíček :o)))
A taky jsem si ověřila teorii, že na starší si nedovolí. Se svými vrstevníky se přetahuje o hračky (na plavání je totální ?kradlák?)
Zato když jsme byly minulý týden na Floře v dětském koutku, tak ani nepípal, když jí starší chlapeček vzal panenku. Jojo, zákon přírody :o))

Přejeme hezký týden a vy, kteří bojujete s bacily, honem je zlikvidujte!!!!
Pa Martina a Janča (14.měsíců)

A nyní k tématu :o))

Jak nemluvňata přepravovat?

Přesunout lidské mládě na místo odjakživa představoval zvláštní problém. Ani v současnosti, kdy matky nosí na těle šaty, nemají nemluvňata dostatek síly, aby se jich při chůzi, běhu nebo při práci udržela. V průběhu dějin proto byly zaváděny nejrůznější způsoby, jak dítě přenášet.

V nejjednodušším typu nosítka má matka nemluvně přitisknuté na boku a uchycené popruhem, který vede přes její protilehlé rameno. Od časů starého Egypta pak existuje nosítko přední, kdy si dítě, zavěšené kolem krku, hoví matce na břiše a na prsou. Některé domorodé kmeny užívají široký pás, jímž si matky upevňují dítě na boku, když sbírají nebo připravují potravu. V jiných kmenech zas matky nosívají speciálně upravený plášť či sukni, které drží dítě na zádech a utahují se vpředu.

Pokročilejší technikou je užívání látkou pokryté desky, k níž jsou nemluvňata pevně připásávána. Tato deska pak slouží jako batoh, přivazovaný na záda matky pomocí popruhů kolem pasu a ramen. V některých kulturách není popru veden přes ramena, nýbrž okolo temene hlavy. Uvedené řešení se zdá být velmi náročné na krční svaly matky, ale po tisíciletí se těší oblibě mnoha různých kultur, což svědčí o tom, že je ve skutečnosti pohodlnější, než na první pohled vypadá.

Všechny zmíněné metody nakonec nahradil dětský kočárek. Tento kojenecký dopravní prostředek, vynalezený panem Charlesem Burtonem v roce 1848 v New Yorku, ovšem nezaznamenal úspěch okamžitě. Chodci spěchající rušnými čtvrtěmi města nebyli na jeho náhlý vjezd do ulic připraveni. Docházelo k častým srážkám a proti hypermodernímu stroji, překážejícímu v cestě, se zdvihla vlna odporu. Burton byl rozhodnut boj nevzdat a přestěhoval se z New

Všechny zmíněné metody nakonec nahradil dětský kočárek. Tento kojenecký dopravní prostředek, vynalezený panem Charlesem Burtonem v roce 1848 v New Yorku, ovšem nezaznamenal úspěch okamžitě. Chodci spěchající rušnými čtvrtěmi města nebyli na jeho náhlý vjezd do ulic připraveni. Docházelo k častým srážkám a proti hypermodernímu stroji, překážejícímu v cestě, se zdvihla vlna odporu. Burton byl rozhodnut boj nevzdat a přestěhoval se z New Yorku do Londýna. Tam se k němu štěstěna přiklonila: jeden z jeho kočárků si zakoupila královna Viktorie, čímž mu ze dne na den dodala punc vysoké společenské úrovně. Kořárkuchtivé matky se nyní jen hrnuly a Burtonova továrna měla plné ruce práce, aby uspokojila poptávku. Dětský kočárek se rychle rozjel po světě.

Kočárky byly postupem času stále praktičtější a promyšlenější. V roce 1965 byly vynalezeny dnešní ?golfové hole?, které jsou velmi lehké.

Celkem nedávno byla znovu oprášena myšlenka dětských nosítek, kdy volně kráčejícící rodič má nemluvně připásané na břiše či na zádech.

Váš příspěvek
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.05 21:01

Ahoj holky,
tak to vypadá, že budu první a též hned s omluvou, že se neozývám. Já teda nevím, jak vy, ale já už nějak nic nestíhám…Děti mě dávají šíleně zabrat. Ale deníčky čtu poctivě, takže jsem co se týká dětiček v obraze. Jenom jsem nestihla míry do minulého deníčku, tak tady jsou:
Julinka (78 cm a 9 kg) a Ondrášek (78 cm a 10,5). Tak se mi zdá, že výškově jsme na tom, jak velitelka a váhově, jako šikula Hanička. Šklebouni ještě nechodí, ale vůbec jim to nebrání v lumpárnách. Bohužel v tomto případě platí „víc hlav, víc blbostí“. Například Ondrášek podržel Julince židličku, ta si na ní vlezla, pak se narvala do jedné police ve skříni, no a pak řvala, protože ven už to nějak nešlo, zatímco její bratr se velmi řehtal.
Nevím, jestli jsem udělala dobře, že jsem je nenaučila na ohrádku, aby měli volnost, která mi teď trochu přerůstá přes hlavu.
Během dneška se stačil Ondřej, zatímco jsem přebalovala Julii nakrmit popelem z krbu a roznosit ho po celém obýváku, Julie ho přetáhla cédéčkem, protože jí ho bral, takže má modrej šlic přes nos, na procházce v kočárku si rozepnul pásy a se slovy pápá chtěl vylézt a když jsem ho tam dávala zpátky, tak na měl málem zavolali sociálku, jak řval a vrchol byl, když jsem Julince po čištění zubů utírala pusinku, tak se slovem bác, hodil kartáček do záchoda. No a můj manžel to dorazil, když se mě ptal, co jsem celý den dělala. Tak jsem si vzpomněla na jeden citát, nebo vtip, nebo něco takovýho:
„manžel se vrátí domů a tam je šílenej bordel, tak se ptá své manželky, proč je tam takový bordel a ona mu odpoví: "víš, jak se mě každý den, když přijdeš z práce ptáš, co jsem tu dělala? Tak dneska ti můžu s klidným svědomím říct, že nic.“
Tak už toho nechám. Mějte se krásně a pusinky brusinčátkům.
Natálka a šklebounci (skoro 14 měsíců)

Jirina
Neúnavná pisatelka 15069 příspěvků 01.02.05 22:39

Ahoj holky,

já jsem se rozhodla vzdát se posledního deníčku v měsíci ve prospěch kohokoli, kdo se přihlásí. Nějak mám pocit, že se vám mnou psané zážitky vložené do úst Haničky nelíbí, pročež na ně nereagujete. Jelikož tím ztrácím motivaci psát, ráda přenechám prostor někomu, kdo bude psát zajímavěji. Zcela kriticky přiznávám, že to moje psaní je pořád stejné a že se nezmůžu na vymyslení nějakého konkrétního tématu, jako např. Brusinka či Kostka, i když jsem se o to snažila (neúspěšně). Škoda že nemám vlastní stránečky jako Lajka (neumím je založit a teď už se mi ani nechce), takže jestli si budu psát stejnou formou dál, tak jen pro Haničku do šuplíku.
Docela mě mrzí, že už to tady ?nežije? jako třeba u Jarňátek, zase na druhou stranu, ty jarňata nejsem nikdy schopna dočíst do konce a tady jsem za chvilku hotova :o)

No jinak vztekání a praní o cokoliv je u nás na denním pořádku, většinou Jíra něco má, Háňa mu to bere a už to jede. Kočárek už moc nepoužíváme, Háňa v něm odmítá sedět, takže se ven hrabeme pěšky (dnes to bylo na tom rozmoklém sněhu úžasné, za chvíli byli jak vodníci, tak jsme šli zase domů). Jinak slovní zásoba narůstá každým dnem, nové slovo je ?zít zít? a poskakování u toho (znamená vzít), pak ?pupít? (pupík, s velkým důrazem na to ?t? na konci) a ?beje? (brejle). Docela mám radost, že už často dokážu pochopit, co chce … Kouzelně dělá ?vařila myšička? a ?šiju boty?, někdy mi přijde jak cvičená opička :o))

Brusinko, jak to vypadá s návštěvou u nás? Už nějakou dobu jsme všichni bez rýmy a moc se na vás těšíme. Snad ti moji dva dravci Janču nepřeválcujou!

Tak ahoj Jiřina

kostka
Kecalka 405 příspěvků 03.02.05 21:21

Ahoj všichni,

tak stromeček,Brusinko, už sice nemáme,ale dnes jsem dorážela zbytky cukroví a ve váze je ještě poněkud odkvetlá barborka. Pavlík ho stejně nějak moc neregistroval, měli jsme na něm totiž samé přírodní ozdoby a jemu se víc líbily blýskavé stromečky.

Vztekání je u nás docela časté, jak mu nechci v něčem vyhovět, řve jak divý, i když se tomu snažím předcházet a odvádět pozornost, trvá si dost tvrdě na svém. Pak nezbývá, než počkat, až ho to přejde nebo ho vzít a někam odnést.

Natálko, to je fajn, že jsi se ozvala. Šklebounci jsou nádherní. Doufám, že vás někdy uvidíme naživo. Vy jste z Prahy?Vtipem jsi mi připomněla jak jsem nedávno čekala návštěvu a od rána poklízela. Když jsem už byla celkem spokojená, přišla dcera ze školy a ptala se, co máme za program, tak říkám, že přijde kamarádka s chlapečkem, Pavlína se kriticky rozhlédla a povídá: Sem? Do toho bordelu?

Jiřko, mám pocit, že už sem poslední dobou vůbec málo holky píšou, už ani ty stálice,jako Lajka, Darka či Brendy tu nejsou vidět. Asi jak se děti rozpohybovaly, nezbývá už čas nebo už nemají potřebu…nevím, je to škoda. Nemyslím, že by Tvé deníčky byly horší než ostatní, vždyť by byla nuda, kdyby byly všechny stejné. Já třeba vůbec neumím vylíčit Pavlíkovy pokroky tak barvitě, jako to popisuješ Ty. Jestli psát nebudeš, pochybuju, že si někdo ten deníček vezme, takže asi brusinčata vyšumí do ztracena. Mrzí mě to, ale nic nenadělám. Bývalo to tu moc fajn.

Skončila jsem trochu pesimisticky, možná se pletu a zas napíšete, třeba je to jen přechodná krize. Mějte se všechny krásně a díky.

Hana a Pavlík (skoro 15m)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 12:25

Ahojky holky,
konečně se taky hlásíme. Nestíhám něco napsat do deníčku, ale u nás je to tak, že Markétka spí přes den( kdy zasednu k počítači) tak 1-1/2hod. což je pro mě málo. Stačím se v klidu najíst, markétě něco uvařit, poklidit, přečíst příspěvky a…to bývá vše. Když si vzpomenu, ještě když byla Markéta malá, kolik jsem přečetla knížek, tak tomu nechci věřit. Teď mám jednu rozečtenou od listopadu, takže už nevím o čem je.
Jinak jak čtu vztekání je asi v tomhle věku normální. Což mě docela uklidňuje. Markétka se teď naučila otevírat skříňky a to jsem si myslela, že máme madla docela vysoko, takže na jedný straně pokoje já uklízím a na druhé dělá Markéta nepořádek.
Tak pište
ahoj
Rendy a Markétka 13.měs.

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 04.02.05 12:53

Ahoj holciny!
Tady stalice Darka. :o)
Ja si myslim, ze je to opravdu tim, ze se deticky rozpohybovaly ale taky i tim, ze porad psat dokola jak jsou sikovny a co zas umi je taky nuda. JAk uz psala Eva s Melikou… neni to o tom ktery ditko a jak co udelalo… nezavodime. :oD

Jinak Misa dnes zacala chodit… silene ji to bavi a tak asi po 20min chuze sem a tam byla jak po 5 panakach. :oD

Puvodne zacala chodit uz na zacatku tydne,. ale pak se zasekla a rozhodla se ze ani neukaze jak stoji, takze si porad sedala a nechtela nic delat. Vcera se uz zas zacala poustet a dnes sem ji vodila jern tak za gate a pak uz smajdala sem a tam z pokojiku do obyvaku a zpet, ze ji podezrivam, ze po nocich trenuje. :o)

JInak u nas asi ani noveho nic. Tak normalne co by sme mely umet umime. Jinak sme byly na kontrole ledvin v 1 roce a mame je v poradku takze uz nemusime. TAk sem strasne rada, ze se to spravilo.

Jinak LAjka vas pozdravuje, tuhle sem se s ni chvilku bavila na ICQ a hodne se omlouvala, ze rposte nestiha. Brendy s tou se bavim skoro porad, ale ted se nejak 2 dny neobjevila tak nevim co se deje, ale ona si vas porad cte a urco se ozve!

Vztekani… tak to je kapitola sama pro sebe… jak chodime na tu neurologii tak sem popisovala Misiny stavy v 10 mesicich a Dr. rek, ze to ma typicke zachvaty v afektu… a ze to do 5 let snad prejde… taze kdyz neni po jejim dela mosty, flaka sebou o zem a uz sem zachytila i triskani hlavickou do zeme… no co z ni vyroste… :-O
Jinak je to normalni vztekly ditko co kdyz neni po jejim tak flaka s vecma a neni k ukecani, takze ji necham a jdu od ni pryc pokud je to teda jen trochu mozne a nechavam ji aby to rozdejchala a „rozchodila“ :o) A jinak mam od lekarky potvrzeno, ze na zachvat (ale asi ne tenhle klasickej) jedine pomuze sok - takze studena voda. :o) Ale to mi prijde jak ve stredoveku. :o)

No, budu koncit, uz nemam co psat tak zas sem mrknu… jinak nas porad ctu, ale proste neni pokazdy cim reagovat a pasat jen Ahoj holky jak se mate mi prijde blby. :o)
tak papa a mejte se!
DArca a Misa chodicka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 13:56

Ahojky holky,

my jsme ted byli od stredy u babicky,ale uz jsem zase doma, bylo nam tam moc fajn, ale stejne doma jak Filipek uvidel svoje hracky, hned se zaradoval a ted si hraje, tak me snad necha chvili neco napsat. S babickou jsme koupili k nim houpacku,tak se Fifa chtel porad houpat a pistel u toho radosti. To je ted jeho novy zvyk, ze pisti, kdyz se mu neco libi :)

Taky mam pocit ze to v nasem denicku uz delsi dobu vazne, ale napravit to muzeme jen my samy. Ikdyz toho casu ted neni asi moc. Ja jsem vicemene denne v kontaktu s Darkou pres icq, takze si hodne napisem,co ty nase robatka, prodiskutujem problemy, tak si pak ani neuvedomim,ze bych to mohla jeste znovu napsat do denicku :) Barban je uz ted taky malo videt na icq stejne jako Lajka, ale ma taky omluvenku, uci se pry na zkousky. Meli jsme mit srazik, ale Kristynka zrovna mela horecky,tak z toho seslo. S Matyskem od Evuly chodime do plavani. Ale vypada to,ze my budem muset skoncit. Mrzi me to moc a moc, protoze nas to s Fifou hodne bavilo a tom chci vlastne napsat.
Fifovi se objevil atopicky exem, zacalo mu to na rucicce asi pred 2-3 mesici, na to mu pani dr. dala masticku Advantan a vylecili jsme to, asi pred mesicem se mu to ale zacalo rozsirovat i na nozicky, na brisko a ruce, takze jsme naklusali k dr. s tim, ze nam rekla,ze to vypada opravdu na atopicky exem, takze Fifa ted bere Zodac a mazeme mlickem Excipial. pro jistotu jsem s nim zasla jeste na kozni a tam mi to potvrdili. Zatim zlepseni kuzicky je male, ale verim ze to bude dobre. jen porad nemuzu nejak prijit na to, proc… prece mu to muselo neco spustit nebo je na neco alergicky, ale ji porad stejne a nikdy zadny problem nebyl. Napada me, jestli to nemohlo nejak zapricinit to,ze jsme prestali kojit (coz uz je mi dost lito ted, ale kdyz Fifa se odstavil sam:( Protoze to by tak casove, kdyz se mu to zacalo delat asi odpovidalo. Nevite holky jak to je? Vim,ze nesmi kravske mleko, mlecne vyrobky, vejce, tropicke ovoce, cokoladu, atd. ale co to umele mleko?To taky???? S tim si nejak nevim rady, jestli mu ho mam davat nebo ne, kdyz je to nahrazka kravskeho mleka?

Jinak, Fifa je nas maly velky ctenar, ma novou zalibu! Porad chce abychom mu cetli knizky, jak si vzpomene nebo uvidi nekde svou knizku, hned s ni pribehne a musim cist, jenze mu to nestaci jednou, jak se docte, hned ji obrati na zacatek a znovu a znovu, vsechno uz umim nazpamet a obcas mi z toho uz slusne hrabe, jenou jsme pred nim s tatkou uz doslova prchali, uz jsme nemohli a Fifa nas honil a chtel porad cist :)
Vztekani je u nas kapitola sama pro sebe! Na to je Filip expert No. 1 !!! Jak neni po jeho, tak spusti takovej vyrval, ze bych se nejradsi zahrabala do zeme, protoze to byva vetsinou na verejnosti. Nejvic se vzteka, kdyz jdeme domu z venku, to ho vzdycky pekne nas…, ho proste dostat domu, to je vzdycky zazitek, privni hysterak prichazi, kdyz se blizime ke vchodovym dverim, ty jeste nejak prekoname, protoze pak prijde na to, ze by mohl jit sam po schodech a nechava si sily na dalsi a jeste vetsi hysterak u nas na patre, to uz ho vzdycky beru do klesti, hodim za dvere do bytu a tam si chvili rve, dokud nezjisti,ze mu to neni co naplat :( ze uz proste venku nebudeme. Asi ho to se mnou doma uz moc nebavi, takze kdyz to pocasi dovoli jsme hodne venku, Fifa na znameni,ze se jde ven si donese boticky a zkousi si je obout, to dela pak naopak i s papuckama.

jejda, to jsem se nejak rozepsala, tak holky piste , piste taky, at se polepsime! Fifa ma ode me pochvalu, ze si zatim stale pekne hraje a dal mi prostor na emimino :) hraje si s kostkama, vyhazel je s krabice, dava je tam zpet a zase vyhazuje a tak dokola, no tolik prace ma!!!! je u toho strasne dulezitej!!!

tak uz papa Brendy a Fifa 13 m

P.S. Natalko, super, ze jste se ozvali, tim vtipem jsi me pobavila teda dost!!! To je asi jedinej vtip, kterej si zapamatuju! Akorat manzel se mu nesmal :)

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 04.02.05 20:31

HOLKY!!!!
Hruza! Uz nevedeme v nejvetsim poctu fotek v galerce! :-O
Lulu, Brendy a ostatni holky, prece se nenechame takhle porazit miminama od JArnich miminek?

Darka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.02.05 22:14

Ahojte spolumatky,

teda doufám, že vás tak ještě můžu titulovat, když ty deníčky poslední dobou tak flákám. Jo, došlo to se mnou tak daleko, že právě zjišťuju, že už mě i místní systém odhlásil - takže tady Lajka…

A jakpak je u nás doma? Odstavování se trochu zbrzdilo Áninou chorobou - nic hroznýho, rýma a kašel, ale pak jsem to chytla i já, tak jsme si užívaly. Momentálně jsme na jednoom kojení nad ránem obden.
S uspáváním to zezačátku docela šlo, stačilo ji 10-20 minut chovat a spolehlivě spinkala. Jenže pak se to nějak zlomilo a uspávání se začalo dost protahovat, když jsme se přehouply přes hodinu, na:,–(ila jsem „metodu J. Prekopové“ a odmítla s ní pochodovat po pokoji, jen ji pevně držela a čekla, kdy usne. Bohužel to obnášelo plno vzteku, kopanců a šťouchanců a efekt veškerý žádný - dnes jsme najeli na drasťárnu a po cca 40 minutovém vztekání usnula v postýlce. Tak zítra míním vytrvat a uvidíme. Už jsem takhle byla úspěšná někdy v srpnu, ale pak se to zas pokazilo, říkám si, že teď už je starší a večer nekojíme, tak to třeba bude lepší.
Musím se pochlubit, po dlouhé době jsme už zase spali celou noc! Bohužel to zatím není pravidlem:-(((

Měřeno podle vztekání, je Áňa na tom vývojově asi stejně jako ostatní, dokáže se tak prohnout, že kulím oči. Pokud jde ale o nějaké chodecké pokusy dostala se tak na nějaký devátý měsíc… staví se u všeho, kramaří ukázkově, ale krůčky ji nelákají ani náhodou. Jestli bude lízt po čtřech stejně dlouho jako se plazila, máme ještě čtvrt roku čas, čímž zdravím Haničku :o)))
Asi mám teda doma posledního brusinčatovýho nechodce, co?

Aspoň si to vynahrazuje mluvením, zvířena se docela rozrostla, i když některý zvířátka od sebe rozeznám jen já:-))), exkluzivní číslo je „Jak dělá banán?“ - Áňa ukáže prstíkem a žvatlá „pif“ (to ji naučila moje mamka učitelka, když se zrovna nehonily po čtyřech po celým jejich bytě). Pak ještě má pár slovíček, co od svých drobků určitě znáte taky, tak nebudu nudit.

Brendy, držím palce, ať Filípka ten atopák moc netrápí.
Darko - nemáš zprávy od Míši s Martínkem? Nevím, jestli jsem je nepropásla, ale zdá se mi, že se taky nějak neozývají.

Tak jsem se nějak rozepsala po té době. Snad to přispěje k tomu, aby deníček nezanikl, byla by to škoda.
Možná bychom mohly víc rozhodit psaní deníčků, ať se víc prostřídáme - co vy na to? Vždyť to přece nemusí být žádná iterární veledíla, ale nějaké místo, kam budeme moct psát, by to jednou týdně chtělo, co Vy na to? Kdo se přidá????

Mějte se fajn, buďte všichni zdraví a pište,

Lajka s Áňou spící

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 04.02.05 22:27

Darko, copak Jarni mimina, ale i Verunka s Adamkem a jejich kamaradi nas porazili :((( Zachranujes to, ale porad malo :)

Brendy

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.05 09:27

Ahojky všem,
jen v rychlosti.
Jiřko: tvůj deníček je naprosto super jako od všech ostatních. Škoda, že už na sebe nemáme tolik času jako dřív.

Teda nevím jak vy, ale já už na sebe nemám čas vůbec. Když si někdo (babička) veme malého, tak rychle, žehlím uklízím apod. co s malým moc nejde, protože mi chce pomáhat a to je katastrofa. Včera jsem si řekla dost a oholila jsem si aspoň nohy. To byla bohužel celá moje chvilka pro sebe, teda vlastně jsem ještě jela půl hodiny na rotopedu rychlostí 35 km/h. Pak mi totiž doprala pračka a už jsem jela na novo. Jak jste na tom vy? asi dost podobně.

Juinak holky PROSÍÍÍm nevzdávejte deníček.

Hanka a Kubík 14 měsíců

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.02.05 21:09

Ahoj všichni,

píšu jen v rychlosti, protože jsme dnes přijeli z lyží a na mě ještě čeká vypraná pračka.

Taky se připojuji k tomu, aby deníček nekončil, nemám taky vždy čas něco připsat, jelikož je to u nás stejný jako všude jinde. Jak psala Hanka, taky nemám na sebe už vůbec čas. Bylo by jen bezva do deníčku dostat víc témat, co nás v současnosti trápí. Např.:

  • Dáváte dětem ještě nějaké vitamíny ? My dáváme Multitabs, ale Melika jde z jedné nemoci do druhé a to stále kojíme, tak už fakt nevím.
  • Co dětem dáváte na jídlo. Já pod tlakem mé mámy už dávám ochutnat Melice skoro vše, ale asi to není úplně správně. Ale ke slivovici si zatím jen čuchá, ale moc jí to voní :O)))
  • Jak dlouho plánujete kojit ? Já pořád zvažuji, že to utnu, ale na druhou stranu se mi ještě moc nechce, když vidím, jak si to Melika užívá. Na druhou stranu mi doktorka říkala, že v této době to mě víc bere než Melice dává a pokud plánuju v brzké době další přírůstek, tak je lepší přestat. Tak babo raď !

No to je pár otázek, co teď zrovna řeším a určitě je to u Vás obdobné. Tak pište pište.

Jinak u nás je nového, že Melika už je 100% chodec, začíná už i běhat. Dokonce chodí i když pije z hrníčku. Sem tam si nabije, ale nese to statečně. Čekáme na doklubání 4 trojek a budeme mít zuby snad na dlouho za sebou.

To by bylo pro dnešek vše, všechny moc pozdravujeme a já jdu na tu pračku.

Eva + Melika (dnes 14 měsíců)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 09:42

Ahoj Evi,

taky jen v rychlosti, vyrážíme ven, dokud je hezky (a mají otevřeno ve večerce:-))))…

Vitamíny - nedáváme a přiznávám, že mě to ani nenapadlo. Musím to ale zaťukat, doposud jen dvakrát drobná chorůbka (rýma a kašel s mírně zvýšenou teplotou).

Jídlo - u nás je to zas naopak, pořád miminkovská strava, pravda už s kouskama, ale nějak se nemůžu odhodlat. Teda jednou už měla dušenou mrkev (i se zásmažkou), teď asi zkusíme nějaký zapečený brambory nebo kuře.

Kojení - já jsem se odhodlala odstavit, když jsem zjistila, že jsem i přes Vánoce zhubla. Původně jsem plánovala kojit do roka, takže závazek jsem splnila. Momentálně kojím ještě obden (aby se to mlíko přestalo postupně tvořit), ale Áně už je to nějak jedno, ani pod tričko už mi neleze. Švagrová někde vyčetla, že kolem roku a půl se dítě odstavuje horko těžko, tak to byl další impuls. No a taky bych chtěla, aby se to tělo dalo zas trochu dohromady před dalším těhu. Už teď cítím, že jsem podstatně míň unavená - fyzicky i psychicky. To ale nemá být agitace na odstavování, u mě to fakt už byla celkem nutnost, protože zhubnout další kilo už bych si asi nemohla dovolit (nekamenujte mě:-))).

Mizíme nakoupit, ať tu máme aspoň chleba:-)))

Mějte se fajn,

Lajka s ukecanou Áňou

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 09:49

Ahojky, kočky! Tu neprihlásená Lulu…
Asi nepoviem nič nové, keď sa pripojím ku všetkým nestíhačkám…drobci sú stále živší, no a my ešte k tomu všetkému stále prestavujeme, takže je občas veselo. Tiež sa priznám, že mi často chýba motivácia prácne si vyhradiť čas na napísanie príspevku, pretože popisovať pokroky našich detičiek začína byť po istej dobe nuda, vždy si pri tom poviem, že máte všetky doma úžasné stvorenia a veľmi dobre to poznáte, tak načo vás tým nudiť. Jasné, že sa človek rád podelí o radosť z nejakého úspechu, tiež dobre padne môcť sa posťažovať, ale…úprimne…už niekoľkokrát sa mi stalo, že to ostalo bez odozvy, lebo do denníčka už nikto nenapísal…mrzí ma to a veľmi, v niektorých denníčkoch to tak krásne žije aj po dlhej dobe…ale nesmútim, možno sa to teraz rozbehne :-)))

Teraz na veselšiu nôtu: oslávili sme rok, tak ako vy všetci, oslava bola vydarená, Noemka sa s chuťou pustila do svojej malej torty (my do tej veľkej), zvolila som klasiku: smotana a biely jogurt s piškótami s trochou fruktopuru a ešte som podusila jabĺčka a zahustila ich pudingovým práškom a všetci sa oblizovali :-)
Noemka nedostala kopu darčekov, ale babkovci a dedkovci sa zložili na obrovského plyšového maca (mackov ona miluje) a my so švagrom sme kúpili autíčko - odrážadlo, s takou tou rúčkou na chodenie. Takže darčeky mali veľký úspech.

Inak chodci v pravom slova zmysle nie sme, Noemka sa pustí a precupitá medveďou chôdzou aj pol miestnosti, ale to len keď má motiváciu sa niekam dostať, inak sa radšej chytí.
Ukecaná je neskutočne, ale väčšinou používa svoje slová, ale je fakt, že sa už celkom slušne dorozumieme. Včera napríklad začala používať „aha!“, celkom sranda :-)

Hlavne som chcela napísať Eve k téme odstavovanie. Ja to neriešim, odstavovať nebudem, pokiaľ sa nepritrafí vážny dôvod. Nesúhlasím s názormi, že to dieťaťu dáva menej ako nám…tiež mám doktorku, ktorá prehodila čosi také, že malá je namlsaná a či tomu kojeniu u nás niekedy ešte bude koniec…priznám sa, kusla som si do jazyka, nemala som chuť sa s ňou na ťahovať, ale podráždila ma. WHO odporúča kojenie do dvoch rokov, aj keby to hneď malo len citovú hodnotu, čo nie je pravda, tak sa to oplatí. Je to na každej z nás, ak by mi kojenie nevyhovovalo, možno by som sa to pokúšala riešiť, ale ak dieťa má záujem a očividne mu to robí dobre a tebe to nespôsobuje problémy, tak načo končiť. Každé dieťa raz dozrie a odstaví sa samo. A ak by to prichádzalo do štádia nadrzlého lezenia pod tričko, vždy to môžeš ukončiť potom. Ale myslím si, že to môžeme ovlyvniť a svojím chovaním detičky naučiť, že sa kojí podľa pravidiel a nie len tak z rozmaru. Noemka sa na mliečko veľmi teší, úplne sa vždy rozžiari, vie mi aj vytiahnuť tričko a ukázať „didu“, ale nikdy ma neobťažuje pred návštevou, na verejnosti, vlastne ani doma. Robí to len vtedy, keď ju ja na to upozorním, alebo keď ju nejako vyprovokujem (napríklad si ju po kúpaní po:,–(ím na prebaľovák a ona má hlávku rovno vo výške mojich pŕs a už je unavená, tak sa samozrejme snaží k nim dostať, ale len sa s nimi hrá a pritúli sa. Nič viac. A keď sa odtiahnem, pochopí to.
Tento mesiac sme sa začali snažiť o druhé mimi a nechávam to na prírodu. Budem kojiť ďalej, aj keby to vyšlo, telo ženy je na materstvo uspôsobené a príroda je múdra, takže ak by to mal byť problém, mlieko sa mi samo stratí, alebo sa Noemka odstaví sama, rovnako ale počítam s možnosťou, že budem kojiť počas celého tehotenstva a možno aj potom, ak to budem zvládať. Nie je to nič prehnané a funguje to, poznám viac prípadov.

Ešte k tým vitamínom - žiadne syntetické vitamíny nedávam a ani sa zatiaľ nechystám. Sama som ich nebrala ani v tehotenstve a doktor mi na to povedal, že on nikdy neodporúča branie vitamínov len tak pre istotu, je to chémia a telo to zaťažuje. Takže radšej ovocie a zelenina, chémia len ak je už problém. Ja viem, že ani to ovocie už nie je zďaleka čisté, ale aj tak je to ešte stále zdravšia forma. A detičky toho popapajú veľa, veď je to základ ich stravy. Evi, nechcem mudrovať, ale možno bude lepšie, ak budeš trochu pes aj za cenu nezhôd s maminou a nebudeš dávať Melike jesť všetko, možno jej to pomôže posilniť imunitu. A hlavne by som neprestávala kojiť, keď je teraz oslabená… Niektoré deti majú preukázateľne slabšiu imunitu, býva to myslím len prechodný stav. Neviem, či je na to potrebné nejaké zložité vyšetrenie, ale skús sa spýtať, lebo keby bol problém tu, dalo by sa to riešiť.

No, tak som toho nakoniec popísala, keď sa babka stará, tak to ide :-)

Majte sa krásne, špeciálny pozdrav posielame Mišutke ako poslednej oslávenkyni z nášho denníčka!!!

Lulu + Noemi (o 6 dní 13 mesiacov)

PS: Miery v roku boli 74cm a 9,55kg.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 10:03

Tak znova Lulu…
Ešte som si všimla, že si sa, Evi, pýtala, čo naši drobci papajú, tak aspoň stručne:
Od roka som začala trošku soliť a pridala som paradajky, sladké mandarinky, včera aj papriku, uhorka jej nechutí, začala som jej robiť nátierky z lučiny a masla, skúsila som už aj celé vajíčko, používam bylinky na dochutenie (petržlenová vňať, majoránka, oregano, bazalka, pažítka), tiež sladkú papriku, škoricu. Občas už navarím diétne a málo slané jedlo aj pre nás, napríklad hustejšiu polievku a jeme všetci spolu. Občas jej zahusťujem už aj kyslou smotanou a múkou, aj keď to veľmi zdravé nie je. Takže vlastne skoro všetku zeleninu, ovocie okrem pomarančov, citrónov, kiwi, ananásu a iných tropických druhov, chlieb, pečivo, cestoviny, ryžu, pšeno, ovsené vločky, kukuričnú krupicu (kaše robím stále nemliečne, dvakrát som skúsila mliečnu, ale Noemke to nechutí, tak ju s tým nebudem zaťažovať).
Nedávam nič smažené, jedine varené alebo dusené, prípadne pečené (vtedy vyberám mäsko zvnútra, kde nie je slané ani mastné). Sladkosti tiež nedostáva, jedine piškóty občas do ruky, ale najradšej má tie chrumkavé chlebíky a im podobné výrobky, občas dostane zázvorníky z IKEA, nie je v nich žiadna chémia.
Jogurty dostáva stále iba biele, nedávno som jej kúpila pekvár bez konzervačných látok a cukru, iba s hroznovou šťavou a ten jej niekedy doňho primiešam.
Mäso dávam iba biele, ale nie každý deň, už mala aj rybu, len ma nebaví pitvať tie kosti, aj tak mám vždy nervy, že tam niečo ostalo.
Keď nestíham, dávam Hippy.
A minule som jej upiekla pizzu, domáce cesto z múky, vody, oleja a kvasníc, na to som jej dala paradajky s oreganom, bazalkou a cesnakom, trochu osolené, navrch mozzarellu a že jej to šmakovalo! :-)

Takže jedálniček má, myslím, pestrý dostatočne, aspoň dúfam.

Lulu

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 06.02.05 10:28

Ahoj holky,

todle i nedá, musím napsat alespoň pár řádek. Fakt by bylo škoda s deníčkem skončit, proto si sypu popel na hlavu a slibuji, že se polepším, odpustě mi.............

My byli také minulý týden na horách, bylo to super, Matýsek s taťkou lyžoval - teda ještě bez3+ lyží - taťka ho držel v náručí, jezdili na vleku a pak dolů ze sjezdovky. Moc se mu to líbilo. Několikrát se vysypal se sáňkama , ale to mu taky nevadilo Zjistili jsme že má sních moc rád, ani mu nevadilo, když si do něj při pádu obtisknul celý obličej. Jen se otřepal a válel se dál.

Matýsek chodí přesně od 1 roku. Ze začátku sice hodně opatrně a střídal to s lezením po čtyřech, ale teď už běhá jak šus, dokonce se zapojil na chatě do honičky starších dětí. Byla to sranda jak se chtěl rozběhnout a zrychlit a ty nožičky to ještě nezvládali.

Smluvením na tom nejsme nejlíp, zatím jenom haf, baf - to když se schová za stolem a pak vykoukne, a co mě potěšilo tak začal říkat MAMA přestože celou dobu povídal tatatatatatata.

3 Brendy - to je mi moc líto s tím ekzemem, ach jo, vůbec nevím čím by to mohlo být. A dr. ti neřekla z čeho to mohl dostat? To je děsně zajímavý, že to dostal až teď. Ježiši držím palce, snad to bude jen nějaká mírná forma. Zítra jdeme plavat tak se snad uvidíme.

Vzteklouna máme doma taky - přesně jak píšete - něco chce, my mu to nechceme dát a on spustí kravál.

Tak holčinky moc vás ještě jednou pozdravuji a ještě jdu něco vhodit do galerie

papa Evula a Matýsek 13m

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 11:20

Ahoj holky,

Mám velkou radost, že jste se tak rozepsaly a přidávám pár reakcí :

Natálko ? to je bezva, že jsi se ozvala. V tvém případě si čas na emimino ani nedokážu představit. Musím přiznat, že si vůbec nedokážu představit mít k Melice ještě jednoho rošťáka. Taky neomezuji pohyb žádnou ohrádkou a náš běžec je k neuhlídání. Dvojčata bych asi psychicky nezvládla a asi taky váhově na nošení.

Jiřino ? neházej flintu do žita. Deníček píšeš pěkně, jen opravdu bych zařadila víc témat, než pokroky našich dětí. Stejně se všichni do 3 let srovnají a Anschteina teď stejně nepoznáme. Takže bych spíš zařadila věci, které nás trápí nebo si s nimi nevíme rady, pak určitě holky napíšou.

Brendy ? to s tím exemem mě moc mrzí. My jsme měli taky trochu v létě ( pod ručičkama a pod kolínkama a na nártu a trochu na zadečku), vyřešily jsme to ale homeopatiky. Neboj určitě jsou ale teď různé prostředky jak se toho zbavit ! Můj brácha trpěl na atopický exem jako malý, dávali mu i kortikoidy a je mu 26 a má úplný pokoj. Cest je určitě mnoho. Jen bych asi zjistila na co je Fifa alergický ( na alergologii ti udělají testy). Možná to nebude vůbec mléko. Držím palečky, kdybys chtěla něco vědět, tak napiš.

Lajka ? s tím banánem jsi mě dostala ! Jinak s tím chozením opravdu není kam spěchat. Melika začala lozit koncem 10 měsíce ? skoro v 11 měsíci a kdyby ještě lozila, bylo by to pro její záda lepší. Všechny děti začnou jednou chodit ! S tím kojením je to opravdu dilema. Na jednu stranu se cítím unavená a asi by mě to pomohlo. Teď jsme to vyřešily kojením jen ráno a večer a Melika se vcelku odnaučila mi lézt pod triko. Kvůli těm nemocím asi ještě vydržím.

Lulu ? díky moc za super příspěvek. S tím jídlem je to u nás dost podobný. Já když píšu, že už dávám skoro vše, tak myslím, že Melika jí podobně jako my. My doma totiž nejíme smažený věci (možná 1 za měsíc). Jíme hlavně zeleninu, maso teda dávám i hovězí. Vepřový doma vůbec nejíme, protože manžel je turek a vepřový nejí. Vajíčko celý jsem ještě taky nedala, ale už měla krémové polévky ze smetany (trochu), sem tam jí dám i v dobré restauraci trochu krémové zeleninové polévky na ochutnání. Mažu jí lučinou nebo máslem, ze sýrů jí mozarelu. Ona je taky dost vybíravá a jí jen to co zná nebo co jí chutná. Jí většinou jen chleba, protože jí nic jiného nejede (ani buchty ani koláče či bábovka). Spíš jí dávám věci na ochutnání. Ze sladkého miluje Melika kinder pingui, takže jí ho sem tam dám. Jinak ovoce jí, hlavně jablka a hrozny sem tam hrušku či mandarinku. Po banánu zvrací a tak jí ho nedávám. S kojením máš asi pravdu, jen ta únava mě celkem teď bere, ale asi zkusím v omezeném množství pokračovat. Do dvou let se mi moc kojit nechce, no ale asi tomu nechám volnější průběh kvůli těm nemocem.

Všechny moc zdravím Eva a Melika 14 m

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 06.02.05 12:59

Ahojky

Máťa usnul, tak mám chvilki čas na reagování:

Hani - také na sebe nemám vůbec čas, dřív mi trvalo pěknou dobu než jsem se třeba vypravila z domu - osprchovala,u­česala, namalovala .....Teď? Jsem venku během 10 minut i s Matýskem ( a to oblíkání zabere 2/3 této doby). A když spí tak uklízím a dodělávám co jsem s ním nestihla, jediný co si v klidu dám tak kafe
a potom hurá na to.

Vitamíny také žádné nedávám, vážněji nemocní jsme byli jen jednou před vánoci, kdy jsme skončili v nemocnici s laringitidou.

Jídlo - na snídani chleba nebo rohlík s máslem, žervé, lučinu nedávám, protože Máťovi nechutná, na svačinu bílý jogurt - už dlouho jíme selský od Halandii , mě teda nechutná , ale Matýsek si na něj zvykl, ovocný mu nedávám, protože mu též nechutná. Na oběd vařím stále zeleninu , dávám mu ji s bramb. kaší, těstovinami, rýží,jako kompot dostává jablíčko, několikrát do týdne maso - zatím jsem dávala jen králičí, protože ty jsme koupili domácí, teď už začínám zkoušet i kuře. Většinou vařím, dusím, dnes dostane pečený od nás ( míň jsem to osolila a nekořenila). Kdysi jsem zkusila bezúspěšně rybu. Taky jsem uspěla se zelím a co mu moc chutnalo, tak koprovka - ikdyž se po ní mírně obsypal. Odpoledne na svačinku baští většinou jen přesnídávky a to kupované!!!, což tedy nejsem vůbec ráda, ale co nadělám třeba rýži s jablíčkem, cukrem a skořicí absolutně odmítá. No a večer mléčné kaše. Z ovoce mandarinky, pomeranče, kiwi, jablíčka, hrušky, banán mu nechutná, ze zeleniny miluje rajčátko, kyselý okurek. Po čem se může uprat, je pivo, na horách ochutnal i grog na špičce lžičky - jenom se olizoval.

My jsme pořád kojenci. Kojím jednou dopolene před spaním , potom večer před spaním ,cca 2× v noci
a ráno. Matýsek je u toho děsně spokojený a šťastný. Už jsem chtěla začít s odstavování (spíš kvůli lidem v okolí - třeba moje švagrové jsou velmi udiveny, že stále kojím takovýho „klacka“), ale Máťa tak plakal, že jsem si řekla, že za to mi to nestojí a že ho nebudu trápit. Navíc náš taťka nás v kojení hodně podporuje, tak to nechám být jak se to dál vyvine. Navíc Matýsek umělé mléko odmítá, zkusila jsem Sunar a pak to co doporučovala Brendy -Bifidus od Nestlé .

Lulu - vy opravdu už plánuje druhé mimi? to je paráda !!!!!!!!! Mě se to líbí mít takhle děti krátce po sobě, ale sama bych si na to netroufla. Bála bych se, že jim oběma nebudu moc dát tolik, co bych chtěla. A taky jsem četla názor odborníka, že do tří let by mělo mít dítko mámu pro sebe. Takže my plánujem druhé s odstupem nejméně 2,5 let.

Tak se mějte moc moc hezky a pozdravujte svoje zlatíčka.

Evula a Máťa

Jo a ještě naše míry v roce 79 cm a 11200 g

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.02.05 14:03

Ahoj holky,

no tady to ozilo!!! Super!!! My se jen tak nevzdame, ze jo!?
Ja mam ted relax po obede, Filipek spinka s tatinkem. Vcera jsme konecne koupili Fifovi boby, tak dopoledne kluci vyrazili je testovat, chvili jsem je pozorovala z balkonu a nakonec je i natacela a stalo to za to, behem jedne minuty byl Fifa nekolikrat na zemi, tatka s nim lital jak sus a Fifa mu porad vypadaval z bobu. Ja jsem se dala doma do velkeho uklidu, takze mame zas konecne poklizeno a ja na par dni klid :)

Lulu, zrovna nedavno jsem na tebe myslela,vzpomnela jsem si totiz,zes psala kdysi,ze byste uvazovali o sourozenci pro Noemku a uz je to tady!!! Tak doufam,ze se vam brzo zadari, kdyz si to prejete! My teda nic takoveho zatim neplanujem. Mame maly byt a dokud se ja nevratim do prace,tak se na vetsi asi nezmuzem. A hlavne se chci na 100% venovat Filipkovi tak do tech 3 let urcite, jak psala Evula. Ale sam Filipek snad nezustane, to mu slibuju :) !!!Casu dost, ja jsem s brachou o 8 let a prezili jsme to v pohode :)

Evulo, zitra se v plavani asi jeste uvidime, chtela jsem s tim sice skoncit,ale zapomnela jsem tam v patek zavolat a stejne jsem nasla nekde na Rodine v diskusi,ze by pri tom ekzemu se eventuelne plavat v bazenu mohlo, zalezi na vode a pak se hlavne poradne osprchovat a namazat, tak to jeste zkusime a uvidime. me by to bylo moc lito s tim skoncit.
S tim kojeni a svagrovou si mi pripomnela moji svagrovou, ta mi asi v pul roce Filipka nabizela cigaretu a kdyz jsem na ni hledela, jestli je normalni, tak ona pak zas na me hledela, jestli jsem ja normalni,ze jeste kojim :) Na to,ze jsem jeste v roce kojila se jen tak skarede zatvarila,ale neodvazila se asi nic rict :) Holt, lidi jsou ruzni!

Evo, dik za podporu s tim nasim ekzemem, ja uz jsem v tom taky vetsi optimista, Filipkovi se to pomalu ale jiste lepsi, tak to doufam vylecime. S tim jidelnickem jsme my na tom tak,ze obedy vetsinou Fifovi varim zvlast, porad mam v mrazaku nadelane krabicky a kosticky se zeleninou, k tomu uvarim, ryzi, brambor, testoviny, masicko a tak ruzne, ale priznavam se, ze uz jsem docela ustoupila a taky davam Fifovi uz ledacos jineho, teba absolutne miluje babovku. s nim je to totiz hrozne tezky, on je v jidle strasnej nezmar a snedl by vsechno, takovej malej otesanek :( Pred nim si doslova nemuze clovek dat nic do pusy, ja to vidi, hned to chce taky, ikdyz pred nim piju, tak on to chce taky ochutnat. Kdyz mam nekdy chut na neco, co on nesmi, treba coko, tak to fakt musim jist potajnu a to jde stejne docela tezko, protoze on je mi v patach 24 hodin denne :) Takze to pak dohanim vecer a to je to nejhorsi, ja vim :( Takze ja mam zas opacnej problem jak Lajka :(

No, dneska mame v programu Karneval, jsem moc zvedava, jak to bude probihat. Organizace byla na posledni chvili, takze nemame zadnou zazracnou masku. Fifa bude za fotbalistu, ja vim, nic napadityho to neni,ale lepsi, nez co vymyslel dnes rano tatin, jako treba ze by mohl jit fifa za mrtvyho, ze by mu dal pod triko prkynko a do toho zabodl nuz, nebo za neviditelnyho, ze by jsem tam sla jako sama nebo za medveda, ze by mu dal plysovyho medveda pred oblicej a gumickou mu ho pridelal k hlave a tak ruzne, … :)

Tak zatim papa a pak dame report, jake to tam bylo!

Petra a Fifa

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 14:29

Ahoj holky, šklebouni jsou na mrazu, takže mám chvilku času na tlachání.

Jídlo - naše děti jsou produktem průmyslové výroby. Nejvíc jim totiž chutná cokoli z konzervy. Teda cokoli ne, jenom HIPP. To sní vždycky bez problémů. Ovoce kromě banánů nechtěj, jenom když je to rozmixovaný a s jogurtem. K tomu se uchyluju čím dál víc, protože 40,– kč za přesnídávku každý den 2× je fakt dost. Rozmixovaný snědí skoro všechno, ale musí tam být banán. Už jsem zkoušela mandarinky, mango, ananas, pomeranče i další exotický ovoce, který ani nevím, jak se jmenuje. Jo, a taky jahody. Doma uvařený jídlo nechtějí, snad jen to co jíme my, ale to jim zase nechci dát. Takže dělám zeleninu půl na půl s Hippem a přidávám tam akorát nějakou přílohu, olivový olej a ve zdravý výživě jsem koupila směs mořský zeleniny (předpokládám, že jsou to řasy), tak tu dávám místo bylinek. Mléko nechtějí vůbec, jediný co vypijou je actimel. Jogurty nechtějí jiný než activii a sem tam dostanou Lipánka, tak ten fakt milujou. Sušenky nechtějí sladký, ale slaný, tak nevím, co je lepší. K večeři mají pořád kaši, krabici na 3 dny za 70,– Kč. Doma dělaný nechtěj. Musím říct, že to trochu leze do peněz.

Jinak už se těším, jak na smilování boží na jaro, protože to oblíkání a slíkání je fakt hrozný. Já jsem vždycky, než se někam vypravíme, zpocená až na zadku a to všude jezdíme autem, nedovedu si představit jezdit někam městskou hromadnou.

Kojení mi přijde každýho věc, pokud dítě nechce jiný mléko, tak bych rozhodně kojila. Zažila jsem ale tříletýho chlapečka, který na návštěvě odhalil (doslova) maminku a nakojil se sám a to se přiznám mi přijde trošku extrém.

Dvojčata nejsou zase tak náročný, jak si každý myslí, podle mě by bylo daleko náročnější mít dítě třeba po roce od sebe. Takhle mají ty děti alespoň stejný požadavky, stejně si hrajou jedí stejná jídla i podobně spinkají.
Tak já musím být užitečná taky v domácnosti, takže se loučím
Brusinčátkům zdar a jejich matkám výdrž
Natálka a šklebounci (14.měsíců)

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 06.02.05 14:29

Wow, dnes sa prekonávame! :-))))
Babuľka je pre zmenu vonku s dedkom, no ja sa ale mám, čo? ;-) To mi hneď pripomína, že týmto zdravím Hanku! Čas na seba? A to je čo? Keď nastane takáto chvíľa, zvládam presne tú spomínanú kávičku a potom sa idem vrhnúť na dva koše prádla na žehlenie a to mám šťastie, že nemusím chystať večeru (manžel je v práci až do večera), lebo svokra mi už navarila. Čo je to make-up už pomaly ani netuším, hihi, obliekam sa prudko účelovo a hlavne čo najrýchlejšie :-), cvičiť sa stále chystám a furt si to neviem zorganizovať…no škoda reči.

Natálka - od teba je to priam hrdinský čin, že si sa ozvala! Čo sa tu my sťažujeme, že nestíhame… Keď sa ti tak začnú hádzať o zem dvaja čertíci, to musíte mať slušne veselo. Ale zase máš asi dobrý tréning, v budúcnosti ťa len tak ľahko čosi nerozhádže :-)

Jiřka - Eva to pred chvíľou napísala tak výstižne, že sa len pridávam. Kto chce, vedie si súkromný denníček (ako ty vravíš - do šuplíku), ale tu si radšej pokecáme o veciach, ktoré nás trápia, tešia, nevieme ich vyriešiť…asi preto tá malá odozva. Stojí to čas a niekedy aj námahu, vyšetriť si pokoj na písanie, len tak vymenúvať je asi príliš monotónne… Tak to, prosím, neber zle, len ako vysvetlenie. Ja tiež píšem Noemke denníček, ale odkladám ho jej, možno ma s ním pošle do kelu, ale aspoň sa snažím :-)))) Ale nemyslím si, že by niekoho z vás zaujímalo, ako sa jej podarilo poskladať krúžky podľa farby, alebo kedy prvý raz prišla na to, že s kačičkami v kocke sa dá točiť…je to skôr pre nás, ako taká spomienka…

Brendy - chúďa Filípek, to ma veľmi mrzí! :-((( Snáď sa to čo najskôr dá do poriadku. Ak máš podozrenie na alergiu na mlieko, skús požiadať o testy, aby sa chudáčik netrápil zbytočne ako Tomík od Ivy :-/ Ja som tiež pred dvoma mesiacmi bola vyplašená, Noemka sa vyhádzala na chrbte a na hrudníku, mala červené líčka a suchú pokožku, šli sme na kožné s podozrením na atopický ekzém. Doktorka ale povedala, že to podľa nej nie je ono a stanovila diagnózu kontaktná dermatitída. Keďže všetko, na čo sa ma pýtala a čo mi chcela poradiť, som zodpovedala kladne (nechlpaté oblečenie, bavlna, Lovela, bez aviváže, mazanie len modrou Indulonou, kojenie, strava bez alergénov…), nariadila nám dávať veľký pozor na oblečenie, na telo dávať jedine bavlnu a to v svetlých odtieňoch, kupovať len v obchodoch a nie na trhoch, kvôli škodlivým farbám. Tam sme ale tiež nemali čo vyradiť zo šatníka, takže nakoniec sme vyradili všetky veci, čo mala zo sekáča a čuduj sa svete, po pár dňoch bola úplne v poriadku. Mazali sme kyselinou mliečnou a na vyrážky dávali ichtyolovú masť a odvtedy je dobre (ťuk, ťuk). Tak skús prípadne aj niečo z tohto, doktorka mi povedala, že tá kyselina mliečna je skvelá vec na kožné problémy, že mi ju predpíše kedykoľvek, na leto robia potom nejakú odľahčenú verziu. A tiež mi dala letáky na kozmetiku priamo na atopický ekzém, ona kortikoidy veľmi nepredpisuje, čo ma dosť prekvapilo. Vhodná je napríklad aj La Roche Possay, dostať ju v lekárňach a potom ešte jedna, musela by som pohľadať, ale tá je dosť drahá. Neviem, či by mu to pomohlo, ale kyselina mliečna ani ichtyol mu určite neuškodia. Tak veľa šťastia!

Lajka - ten banán nemá chybu!!!! Anička musí určite všade bodovať :-)))))
Nedivím sa, že obmedzuješ kojenie, pokiaľ stále chudneš, veď podľa fotiek si už takmer priesvitná! U mňa je to opačne, držím si stále 6 kíl navrch oproti váhe pred otehotnením, očividne si moje telo drží nejaké bezpečné zásoby na kojenie, pretože je jedno, či mám obdobie nechutenstva alebo otravnej žravosti, váha je nezmenená.
Ale únavu pociťujem niekedy pekelnú, niekedy menej pekelnú, ale je tu stále prítomná a niekedy si tiež vravím, že už ma tento polomátožný život fakt nebaví…ale potom si vždy poviem, že donekonečna to trvať nebude…a ak by som to s ďalším tehotenstvom nezvládala, skončím to. Len to teraz jednoducho neriešim, nechávam to tak a uvidí sa.

Eva - veď vás jedálniček je super! Myslím, že to riešit naozaj nemusíš. Držím palčeky, aby sa Melika čo najskôr dala do poriadku.

Evula - my kojíme ráno po prebudení, tak hodinku potom má raňajky, asi hodinku po nich kojím znova, potom ide väčšinou spinkať. Po obede kojím namiesto zapitia (zatiaľ stále nepije iné tekutiny, aj keď občas si dá vodu), no a potom kojím po večernej kaši a ešte niekedy okolo jedenástej, keď je dobrá noc, inak aj niekoľkokrát večer a v noci. Hnevajú nás v pravidelných intervaloch zuby a stále nechcú vyliezť, niekedy je to na palicu :-/
K tomu vekovému rozdielu…keby som to mala riešiť rozumom, tak si poviem, že na to nemám, to je jasné, nie som supermatka a ani nepociťujem nejaké hrdinské prejavy z mojej strany…skrátka som na sebe zažila niekoľkoročný vekový rozdiel a veľmi chcem, aby Noemka mala súrodenca vekovo čo najbližšie. Jasné, že sa vo mne melú obavy, či tým neutrpí, ak mi bude dajme tomu zle, ak budem mať nejaké problémy v tehotenstve, potom až bude malé mimi, či to budem zvládať, aby sa necítila odstrčená…otázok je veľa a myslím si, že ideálna doba neexistuje. Rovnako tak tvrdia psychológovia, že práve v troch rokoch začína hranica, keď deti veľmi žiarlia a tiež hranica, kedy viacmenej spejete k tomu, vychovávať dvoch akoby jedináčikov. Na všetkom sa nájdu pozitíva a negatíva, Simunka u Šťastíčok to napísala krásne: každá jej priateľka má medzi deťmi iný vekový rozdiel a každej sa vidí byť ideálny. Asi to je naozaj o tom, že človek nejak vycíti, kedy je tá správna doba…ale rozumom to podľa mňa nejde, to by som nemala ešte ani Noemku :-)
No a tiež to môže chvíľu trvať, kým sa zadarí, pri kojení vraj bývajú často anovulačné cykly, takže ktovie, či sa nakoniec k rozdielu tri roky nedopracujeme aj my, aj to je asi dôvod, prečo už teraz, nerada by som dopadla tak, že pôjdem na pár mesiacov do práce, to by len rozbilo zabehaný režim a po chvíli to zase meniť…keď už sa vrátiť, tak naplno. Ale to sú predstavy a ideály a väčšinou je aj tak všetko inak…

Tak som sa parádne rozkecala, snáď som na nič nezabudla. Idem konečne žehliť.

Lulu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.02.05 15:18

Od nepřihlášené Amálie

Ahoj zdraví vás po dlouhé době Martina s Amálkou!

Byla by velká škoda kdyby deníček skončil a tak přispíváme svou troškou do mlýna. U nás je bohužel problém že se dostanu k internetu tak 1 x do měsíce, občas mi deníček přítel donese, ale přispívat bohužel moc nemůžu.

U nás je veselo jak už psala Brusinka mám doma malého ďáblíka fakt neposedí, na druhou stranu dobře spinká asi je jak spráskanej pes!

Téma kojení já jsem měla naplánováno kojit do roka a tak to nakonec dopadlo. Stejně jako Hanulka jsem nějak tušim od 10 měsíce začala dávat Nutrilon a Amálka se po něm může utřískat jinak je to s jídlem bída tak aspoň něco nabírá. Přesně jak popisuje Lajka kila letěla dolů a já se cítila hrozně unavená jak jsem přestala kojit úplně jsem ožila. Teda samozřejmě že mě to bylo líto, ale určitě chceme další mimi tak si to ještě zopáknu. S tím odstavováním po roce bývá dost často problém a toho jsem se bála.

Téma další děťátko. S přítelem jsme se domluvili že „začneme“ v létě, chtěli bychom odstup 3 roky, jenže s otěhotněním je u mě celkem problém tak začneme radši dřív.

S jídlem jak jsem psala u nás hrůza. Dřív jsem to hrozně řešila i docela nutila, trápila se a nervovala malou, ale už na to kašlu, prostě mám dítě nejedlíka a s tím nic neudělám. Zjistila jsem že je to i ve fázích jsou období kdy je to lepší a období kdy třeba kromě mléka za celý den sní půl přesnídávky. Teď ve 14 měsících máme 9,30 a 81 cm je to chroustík!

S mluvením zatím nic moc teda svojí řečí brblá o 106. Zato rozumí perfektně řekla bych že skoro všechno. Taky kývá hlavičkou jako že jo a ne to je docela fajn. Je moc roztomilá když se jí večer už polomrtvé po celodenním skotačení zeptám jestli jde spinkat a ona běží k postýlce a kýve že ano.

Brendy ten ekzem mě moc mrzí. Vím že mi doktorka doporučovala když měla Amálka suchou kůži mazat hodně před plaváním jako že se na kůži udělá takový film a ten chlor pak pokožku tak nedráždí. Nevím jak u vás, ale tady v Praze existuje i bazén se slanou vodou a ta je prý naopak na kožní problémy dobrá.

Tak já zas musím letět! Mějte se krásně! Už se nemůžeme dočkat té společné plavací dovolené.

Pá Martina a Amálka 14 měsíců a půl

kostka
Kecalka 405 příspěvků 06.02.05 22:28

Ahoj holky,

říkám si, jen sem nakouknu a 21 komentářů!!! to jsme neměly ani nepamatuju. To je fajn, je vidět, že sem ještě chodíte, jen toho času na psaní moc není.

Darčo, moje neteř byla podobný vzteklounek, snad ještě větší, protože při záchvatech ječela tak, že padala do bezvědomí. Na to, jak byla rozmazlovaná(„jen aby se nedusila“-všechno ji bylo dovoleno dřív, než si o to řekla), z toho docela vyrostla a ted, ve 14, je celkem v poho, jen občas trošku hysterická :).

Brendy, je to fakt smůla s ekzémem, ale určo si nedávej vinu, že je to kvůli kojení! Já holky kojila minimálně, nejstarší vůbec a měla kůži nádhernou bez poskvrnky, mladší 4 měsíce a té se občas nějaký flíček udělal, no a Pavlík má UM občas v kaši a připravuju z něj jogurt, jinak ho nepije vůbec, a kůžičku má nejhorší. Na tvářičce už od léta suchou,občas hodně červenou, několikrát denně mažu, střídám lipobázi, infadolan, kalciovku, excipial mu nedělal dobře. I na tělíčku se mu občas udělá suchý flíček. Můj brácha trpíval na ekzém jako malý, ale vyrostl z toho,a mně samotné začal atopický ekzém v prvním těhotenství ve 20, trvá dodnes,občas lepší, občas dost hrozný.

Evulo - to je dobře, že ses taky ozvala. Na horách muselo být parádně, taky se těším, až příští rok vyrazíme.
Nechci tu být za nějakého pedanta, ale s pivkem u malého budte opatrní. Ono se to dost podceňuje, je to roztomilé, když se ten mrňous žene po sklence, jenže ochutnávání alkoholu v batolecím věku je prý jeden z rizikových faktorů vzniku závislosti v dospělosti. Chuťové buňky si prý snadno zvyknou. Trochu jsem se o alkoholismus zajímala, protože je u nás v rodině takový problém (švagrová je momentálně v léčebně) a narazila jsem i na tuhle informaci. Tím samozřejmě nechci říct, že každý mrňous, který se napije trošku piva, bude v dospělosti alkoholik!

A co jí Pavlík - tak jednou do týdne kousíček masa, většinou kuřecího, vajíčko, spíš žloutek vařený naztraceno. Ráno má chleba s lučinou, dopoledne pravidelně strouhané jablíčko, někdy s hruškou či jiným ovocem, občas s domácí přesnídávkou. V poledne vařenou zeleninu s bramborem, rýží těstovinama,za­hušťuju kukuříčnou nebo celozrnnou moukou, taky jáhlama či pohankou, ovesnýma vločkama, jednou do týdne má luštěniny, včera měl prvně knedlík. Odpoledne jogurt s ovocem, vyjímečně tvaroh, dnes měl podruhé v životě vanilkový pudink s piškoty. Večer kaši, většinou domácí, ze sladkého nepříliš často piškoty, domácí buchty s ovocem, jinak asi nic. Vitamíny nedávám žádné, jen AD od dr. v kapkách, a to ani ne denně.

Evi - pokud by Tě kojení mělo ničit, tak to asi moc smysl nemá. Držím Ti palce, hlavně at jste obě spokojené. A dodatečně ještě dík za info v minulém deníčku.

Lulu - at se vám brzy zadaří a vše probíhá tak, jak má.

Končím, dobrou noc

Hana

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.02.05 22:38

Ahoj holky,

hlasim se po karnevalu, tak to byla teda parba!!! Takhle nadsenyho Fifina jsme dlouho nevidela. Hrozne moc se mu tam libilo, tak jsem rada,ze jsme tam vyrazili, protoze jsem nejdriv zvazovala, jestli to pro nej ma uz smysl. Behal tam mezi detma celej rozzarenej, kdyz probihali souteze, tak jsem ho nemohla udrzet na jednom miste,aby se vetsim detem nepletl pod nohy, chtel byt porad v pohybu :) Uspech mela i opona, kterou tam objevil, porad se do ni motal a schovaval a delal baf :))) Dokonce jsme vyhrali v tombole omalovanky a sponecky do vlasu, ktere jsme ale vymenili s kamaradkou za bublifuk a ja jsem pak musela porad delat bubliny. Fifa z toho byl absolutne grogy, takze celou cestu domu prospal v kocarku. Jak se mu ted asi spi, urcite se mu zda o novych zazitcich :)

Tak vsem dobrou noc
preje Petra

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 06.02.05 22:44

Jeste P.S.
chtela jsem vam vsem holky podekovat za rady ohledne toho ekzemu!!!! Diky moc!!!
Lulu, prosim te ta kyselina mlecna, nikdy jsem o tom neslysela, asi budu za hnupa, ale o co presne jde?

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 07.02.05 09:54

Čauky, Brendy!
Teeeda, Fifa si to parádne užil, tiež by som nečakala, že už takto malé detičky ocenia karneval. Musel to byť preňho fantastický zážitok :-)
Tá kyselina mliečna je vlastne masť, taká žltkavá, je to fakt konzistencia ako masť, nie ako krém. Ten ichtyol je skôr pasta. U nás to zarábajú priamo v lekárni do takých bielych kelímkov. Doktorka vravela, že je to výborná vec, že si mám kedykoľvek prísť vypýtať recept. A tiež mi povedala, že je lepšie vždy skúsiť čo najjednoduchšie prípravky a až keď to nepomáha, zvoliť silnejšie prípravky, že detskú pokožku netreba zbytočne zaťažovať. Vlastne mi vysvetlila, že v podstate neexistuje bezpečná detská kozmetika, že ani prírodný produkt nie je zárukou.
Skús sa spýtať, či by ti nepredpísali recept, možno ti výjdu v ústrety. Držím moc, moc palce, aby to dobre dopadlo a Filípkovi sa pokožka čo najskôr dala do poriadku!
 Lulu

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.02.05 12:50

Lulu,
diky ti moc za odpoved, ale jsem ja to truhlik, ze me to nenapadlo driv, az ted, jak tu kyselinu popisujes! tak tim Fifu mazu :) jenom jsem nevedela ze je to, to same, o cem ty pises. nam to napsala pani dr. jako kysely krem a je to v kelimku z lekarny, je to nazloutle , takze to je na 100% ono. A rekla bych,ze to fakt zabira, tak super!!!
A k tomu karnevalu :) pro velky uspech, pujdeme v sobotu asi na dalsi, ted mi psala moje sestrenice sms,ze je u nich, tak tam asi vyrazime!

Brendy

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.02.05 13:16

Ahojda Holky!
Teda, tady se to rozjelo… jeden vecer mi nejde net a hned to takhle vypada… :o(
Jak vsechny pisete ze nestihate tak ja sem asi nejaka divna, ale ja stiham vsechno… je sice pravda ze pro nikoho nemusim varit vecere a sama se odbydu nejakym rohlikem a podobne, ale zase sem na vsechno sama. MAma mi sice sem tam Misu vezme k nim a ja sem sama, ale to misto abych neco delala tak vetsinou celej den spim a nebo sedim na netu a plkam s Brendy. Uklizim kdyz Misa spi po O, ale predtim si samozdrejme dam v klidku kaficko. Zehlim po vecerech u TV. Hracky uklizim asi 5× denne protoze bych se tu jinak asi zabila a tak je uklidim, pride Misa obcas tu mam jeste 1 mimo 1 rocni a je tu bordel zas nanovo. NAdobi nemeju - nahazim ho do mycky.
Vanu si davam pri svickach - aspon nejaka romantika - vecer kdyz Misa usne. Nemaluju se, jen kdyz vim ze mam nekoho potkat aby se me nelekl. :oD

S oblikanim ted s Misou hodne souperime..... Porad me bere za ruku a vodi me ke dverim a rika mi ze chce jit papa a tak ji vysvetluju ze se musi nejdriv oblict…a to je teda hruza. Zacne delat mosty a tak, ale ja sem silnejsi… .o)
Takze splavena vybihame ven kde se projdem a jdem zpet.
Doma uz pochoduje jak nejvetsi mazak… dnes treba litala s dlouhou zlici na boty, vypadala jak musketyr jak s ni mavala a kdyz se zakymacela a prastila sebou tak to okomentovala jako ze bac a zvedla se a pokracovala dal..... a sneruje to tu loznice - pokojicek a zpet. Asi tak 20m.
No, budu koncit, stejne si to uz mozna nikdo neprecte a Brendy mi radi abych vas moc neprudila s tim ze stiham vsechno… :)
tak papa a slava znovunalezenym!!!!

Darka a Misutka!

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.02.05 13:49

Tak ja musim drzet basu s Darkou :) jak jste psali, ze nic nestihate, tak jsem taktne mlcela,ale ted mi to neda nereagovat. Absolutne ze sebe nechci delat nejakou chytrolinku, ale ja naopak si to ted s Fifou nemuzu vynachvalit, je sice daleko vic v pohybu, ale taky samostatnejsi, chape uz nektere veci, dokaze se v leccem sam obslouzit a tak pod… Mozna je to taky tim, ze uz tak vsechno neresim, jak driv, kdyz jdeme ven, tak si proste na sebe hodim prvni kalhoty, triko, svetr a jde se, make up ??? co to je??? maximalne si nekdy namaluju rasy a nahodim rtenku,ale to uz k tomu musi byt velky duvod :) jinak vsechno provadim s Fifou, je se mnou rano v koupelne, chystame spolu snidani, obed, nakupujeme, umyvame nadobi, uklizim, kdyz Fifa spi nebo o vikendu, kdyz je venku s tatinkem… Vecer jde Fifa v 8 spat a ja mam do 11-12, kdy chodim spat ja, cas na zehleni, net, cteni a proste cokoliv, akorat utery a ctvrtek si dopravam tv, rodinna pouta :)
Tim chci napsat, ze ja jsem ted spokojena,nemyslim tim,ze byste nektera byla neschopna, kdyz pisete, ze nestihate. Nektere mate jeste dalsi deti, praci, studium apod, ja ma „jen“ Fifu a s tim stiham :)

tak ale ted uz fakt musim mizet, jinak Nestihame :) plavani

papa Brendy a Fifa

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 07.02.05 20:35

AHOJ TADY MISA_L!!!!! (darka)
Takze ziju!!! Dala sem si vino, a bylo mi po nem strasne spat … coz je u me normalne nezvykle…Prestala mi chutnat kava… ja takovy silny kafar.
Tak sem si zasla koupit do lekarny tehotensky test… a je tam II..... (tyjo… DArka).
Tak prej to staci jako novinka.....Darka
Matrtinek chodi, mluvi secuansky od rana do vecera. Zvyka pneumatiky od auticek.
Jezdi na sankach a tvari se jako Grof. Na pozadani rozdava pusinky.
Usina okolo 19:30 a se 2 prestavkama se budi okolo 8h. Porad kojim.
Byla jsem u rodicu na Karvinsku a uvazla jsem tam ve snehove „zaveji“.
Martinek vaha - mira v roce…10,5kg a 75,5cm.
tot telefonicky rozhovor.....
Zdravim a az budeme mit internet tak se urcite ozvu… a kdyz ne, tak vam novinky napraska Darka.

Cau Misa a Martinek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.02.05 21:45

No, Míšo, mě to bylo hned divný, že dlouho nepíšeš a ty máš hned takovou novinu!!!

Moc gratuluju, přeju hlavně zdraví a pohodové těhotenství.

Ajako zvědavec největší - kdy máš termín? No prostě piš, nebo aspoň vzkazuj po Darce…

Lajka

Brendy
Kecalka 232 příspěvků 07.02.05 21:50

Taky se pripojuji ke gratulaci!!! To je suprova krasna zpravicka.
Snad bude mit Misa brzo net, at nam muze vsechno napsat!

Tak at vsechno probiha v pohode, Darco pozdravuj je!

Brendy

EvulaI
Kecalka 308 příspěvků 08.02.05 10:25

Ahoj Míšo ,

především VELKÁ GRATULACE k mimískovi, Tvá zprávička mě fakt dostala............ Jůůůů já bych chtěla takýýýýýýýýýýý Musím to doma probrat ............. no nebo se radši ovládnu a ještě chvíli počkám. Fakt je to moc krásnýýýýýýý, užívej si těhotenství, ať je vše v pohodě, není ti moc špatně atd,atd...... no prostě měj se moc cmoc krásně a zase se ozvi .

Papa Evula a Matýsek

Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 08.02.05 12:42

Ahoj Holky!
Misa jde v patek k Dr. takze ji budem drzet palce a myslet na ni aby ji to dopadlo tak jak si ona a manzel preji… :o) Jinak sem se s Misou domlouvala z bud pristi tyden pojedu k ni zas na nejakej cas a nebo prijede ona sem. Takze bud poreferuju a nebo pisne sama.
Kazdopadne v patek dam vedet jak dopadla. Jo a spatne ji prej je hodne moc… ze to ani z tehotenstvi s MArtinkem nezna.

Zatim papa a az s ni budu v patek mluvit tak ji to vse vyridim!!!!

Papa Darka

Lulu1
Kecalka 328 příspěvků 08.02.05 19:07

Ahojky!
Teeeda, tak máme prvú tehulku! Aj keď to podľa vašich plánov vyzerá, že nejaké hojné rozmnožovanie sa u nás v denníčku zatiaľ nechystá… Míše blahoželám z celého srdca a hlavne držím päste, aby nevoľnosti čo najskôr poľavili. Je to zvláštne, ale už po x-tý raz čítam, že ženy, čo v prvom tehu nejaké extra blééé stavy nemali, si to v druhom vyberú aj s úrokami…hmmm, bojím, bojím :-(
Ale je to krásna správička, tak snáď sa Míša s manželom budú o chvíľu už len tešiť.

Ja sa zatiaľ nepripojím do radu tehuliek, MS dorazila ako hodinky, dokonca o deň skôr, ale vlsatne som to čakala, nejak to plodenie ani nemáme kedy realizovať. Takže to ešte bude zaujímavé ;-)

Hlavne som chcela reagovať na stíhačky a nestíhačky :-)))
Ako to tak čítam, tak mi krásne došlo, prečo patrím k nestíhačkám a že s tým asi veľa nenarobím, hoci ma to dosť štve :-/ Absolútne totiž nemám šancu čokoľvek urobiť, keď Noemka spí, a to z jednoduchého dôvodu - ona nespí. Uspávanie trvá hodinu, včera trhla rekord - celé dve hodiny a potom ešte x zobudení. Cez deň ani nehovorím, keď po tejto tortúre konečne zalomí, je to 30 minút presne, atómové hodiny hadr. Nejde to s ňou po dobrom ani po „zlom“ (rozumej nechať plakať). Je to na palicu, ale nechcem tu s tým stále otravovať, pretože mám v pravidelných intervaloch depky, aká som neschopná matka, veď predsa nemôžem mať jediné dieťa na svete, na ktoré nezaberá žiadna metóda :-( Keby aspoň nebola unavená, ale klasicky začne byť mrzutá, šmudlá si očičká, je protivná, plačlivá, všetko jej lezie na nervy, neustále padá… Nepomáha uložiť ju včas ani nechať ju padať únavou,l nepomáha nič.
No, to je jedno, podstatné je, že denný spánok je možný jedine, ak zaspí v kočíku, čiže pochodovať, pochodovať, pochodovať. Po návrate domov v týchto mrazoch (2-3 hodiny), som mŕtvola. S ňou neurobím tiež takmer nič, kúpeľna aj záchod sú tak nejak stavenisko, je to tam pre ňu nebezpečné, kuchyňa je tiež kvôli tomu precpaná a nie veľmi baby friendly. Dosť času trávim chystaním jedla pre Noemku, manžel robí na smeny, takže pre nás robím jedno teplé jedlo denne, väčšinou spájame obed a večeru, ale varím pre oboch. Aj tak jem po zvyšok dňa somariny, tak sa snažím aspoň niečo poriadne do seba dostať.
No a kapitola sama o sebe sú večery - po seanse pri postieľke môžem akurát tak zhasnúť svetlo a byť potíšku ako myška, aby som ju náhodou nezobudila, pretože by som si asi jednu vrazila. Takže opäť nemám šancu čokoľvek urobiť. Máme totiž len jednu miestnosť a toto je obrovská nevýhoda, aj keď inak nám to vyhovuje. A to ešte donedávna chodila naša princezná spávať po desiatej hodine večer… Takže musím všetko stíhať počas dňa, keď sa s Noemkou hrá manžel alebo babka, dedko, prípadne keď ju niekto vezme von. Vtedy kmitám ako fretka a musím priznať, že už som z toho všetkého slušne vyčerpaná, najmä z toho ustavičného boja so spaním a nespaním.

No, tak som sa trochu obhájila, snáď :-)))) Zrovna včera to na mňa celkom slušne doľahlo a mala som pocit, že to proste nezvládam a mala by som si sebakriticky priznať, že druhé dieťa je nad moje sily…

Ale ostávam optimista, raz sa to predsa zmeniť musí…MUSÍ, lebo inak…inak neviem. Fakt som na mŕtvom bode, snažím sa prísť na niečo spásonosné, ale akurát mi z toho vychádza, že nič také neexistuje.

Kočky, je nádherné počuť, ako si materskú užívate, že ste šťastné a dokonca stíhate :-) Len tak ďalej!!! Je to super :-))

Ktovie, či si to ešte niekto stihne prečítať, no hádam hej, ale musela som napísať.

Majte sa nádherne s vašimi pokladmi, my ideme ten náš strčiť pod sprchu.

Lulu

kostka
Kecalka 405 příspěvků 08.02.05 21:00

Ahoj, ještě stále v tomhle deníčku. Včera jsem sice poslala nový, ale stále nic, doufám, že se někde neztratil…

Se stíháním jsem někde mezi - co mě baví, musím a chci, většinou stihnu (hrát si s Pavlíkem, emimino, pečení,hlavně sladkého, občas i kafíčko s kámoškama…). S uklízením a mejkapem je to horší, nohy mám jak medvěd, holím jen v létě.

Lulu -to vaše spaní je dost katastrofa, ale nevyčítej si nic, děláš, co můžeš. Má nejstarší dcera bývala taková nespavá, jeden čas jsem dělala taky všechno možný, aby zabrala, vzpomínám, že kolem 2 let už přes den prostě nespala, tak jsem to vzdala. Co taky zbývalo.

Mějte se, snad se nový deníček brzo objeví.

Hana

Vložit nový komentář