Bylo to nečekané

Porod

Termín porodu měl být 16. 5. 2012. Dne 30. 4. 2012, když jsem ráno v půl 8. vstala, bylo vše normální. Pořád jsem měla velký pupek, hrozné otoky, ani kotníky mi vidět nebyly, a 25 kg navrch.

tatínek klokánkoval :-*
1 komentář

Davídek s maminkou :-) cca 2 hoďky po porodu :-)

zlatíčko moje ♥

spinkáme...ještě v porodnici :-)

Davídek 2 měsíce :-) se krásně řechtám :D

Když jsme se ráno s přítelem probudili, bylo ještě všechno dobré. Nasnídali jsme se, vyčistili si zuby, oblékli se, prostě normálka :-) O hodinu později už bylo hůře, začala jsem cítit tvrdnutí břicha a bolest, po chvilce přišli stahy po 12 minutách. To jsem si ještě říkala, že to je docela v pohodě, jo bolelo to, ale nebylo to nejhorší. Přítelova ségra s maminkou chtěli jet do obchoďáku nakoupit, a tak jsem řekla, že pojedu s nimi :-) Chtěla jsem dělat k obědu květák na mozeček s bramborem :-), jenže…

Když jsme přijeli domů, stahy začaly sílit a intervaly se začaly zkracovat. Květák na mozeček jsem dělala asi 2,5 hodiny, hrůza, není nad to vařit oběd, když má člověk stahy a má rodit :D Doma do toho přítel boural zeď, připravoval novou kuchyň. Když už jsem oběd po 2,5 hodinách konečně dodělala, šla jsem do vany. Říkala jsem si, že buď se to natvrdo rozjede, nebo to přestane.

Po půl hodině jsem vylezla z vany a situace byla stále stejná, tak jsme se šli najíst. Přítel mi říká: „Jak ti je?" Já jsem odpověděla: „Jak by mi asi bylo, když mám stahy po 8 minutách", hrůza, po dalších 10 minutách se intervaly zkrátily na 5 minut, a to už jsem věděla, že to přichází. Bylo po 13:00 hodině, když jsem říkala Vaškovi (příteli): „Miláčku, asi pojedeme“.

Oblékla jsem se, vzali jsme tašky, nasedli do auta a jeli jsme :-) Jenže to jsem ještě netušila, co mě čeká :( Když jsme přijeli do porodnice, natočila mi sestřička monitor. Po 20 minutách mi přišla zkontrolovat křivky na monitoru a povídá: „U vás ty stah nejsou úplně rozjetý", přemýšlela jsem, co tím myslí, „jak nejsou rozjetý?“, nechápala jsem.

Když jsem přešla vedle na křeslo, přišel doktor, že se na mě podívá. „Něco se mi nezdá, jak dlouho máte ty otoky?„, říkala jsem, že už asi 2 měsíce, "no, to není dobrý, povídá doktor“. Sestřička mi změřila tlak, který sem měla 177/145, jenom kroutila očima. Vzali mi moč, kde zjistili bílkovinu, což taky nebylo v pořádku.

Doktor povídá: „Slečno, do 2 hodin budete muset jít na císařský řez“. Jen jsem vykulila oči, co se děje :( Dozvěděla jsem se, že jsem na 70 % v ohrožení života a na 30% můj maličký brouček v bříšku. Doktor mi oznámil, že mám těžkou preeklampsii a že malej musí ven.

Sestřička mě odvedla vedle na hekárnu, dali mi kapačky (magnézium), vzali krev a změřili znovu tlak (200/156) a než sem se stačila vzpamatovat, tak během 2 minut přišel doktor znovu: „Jdeme na sál okamžitě“.

Byla jsem hrozně vyděšená, o příteli ani nemluvím, začala jsem brečet, co se děje. Pan doktor mi řekl, že prcka musíme ihned vyndat, že to pro mě není dobré, dali mi cévku, odvezli na sál, píchli epidural a šlo se na to. Měla jsem hrozný strach. Byla jsem při vědomí a oni do mě řezali. Asi po cca 20 minutách vytáhli mého prďolku :-), jenže, nebrečel. Lekla jsem se, proč nebrečí? Ptala jsem se doktorů a oni říkali, že bude… po chvilce jsem slyšela řev a ulevilo se mi :-)

Asi po 5 minutách mi ho přinesli jenom ukázat, protože mi zrovna šili pupík :D Na tu chvilku nikdy nezapomenu! Nejhezčí okamžik mého života! Ten nádherný uzlíček štěstí, kterému jsem mohla dát alespoň pusinku, neuvěřitelný pocit :-) ♥

Po tu dobu, co mi zašívali břicho, byl náš drobeček přitisklý u tatínka, oba zabalili do deky a tatínek klokánkoval :-) Pak jsem byla 2 hodiny na Áru na dospáváku. Po dvou hodinách mě dovezli na pokoj, sestřička mi přinesla Davídka ♥ a já byla jako v sedmém nebi :-)

Druhý den mi ráno sestřička oznámila, že jak mile se o sebe budu umět postarat (dojít si sama na wc, vysprchovat a tak), tak nechají prcka u mě :-) Do půl hodinky jsem ho měla u sebe :-) Sice mě břicho hodně bolelo, ale ten malej mi za to stál, chtěla sem ho mít jenom a jenom u sebe :-) Odpoledne mi doktorka oznámila, že mám v háji ledviny a játra, na játra sem dostala dvoje prášky a ledviny se prý musí dát časem do kupy samy, další šok.

S Davídkem bylo vše OK, krásně se přicucnul, krásně papal :-) Byl takové moje zlatíčko :-) Jestli bude druhý porod stejně zajímavý jako tenhle, tak se už teď děsím.

Ledviny se mi srovnaly po 8 týdnech po porodu, ale cítím je doteď, i játra už mám od šestinedělí v pořádku :-)

Nakonec jsem rodila 37+2tt a malý Davídek měl 2580 g a 48 cm :-) Je to náš poklad ♥

Hodnotilo 7 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  13.08.12 02:32

Tak gratuluji k narození krásného chlapečka. Jsi šikovná, že jsi to tak zvládla. Jen doporučuju změnit gynekologa. Když nepoznal, že máš vysoký krevní tlak a otoky na nohou. Kontrola je každý měsíc a tys měla problémy už dva měsíce, tak toho si měl všimnout. Švagrová taky měla stejný problém, ale ji to zjistili brzo a hlídali ji. Je to nezodpovědný doktor, ten tvůj gynekolog.

 
lucka83
Hvězda diskuse 46082 příspěvků 64 inzerátů 13.08.12 08:15

Krasny denicek s krasnym koncem, gratuluji k malemu :hug:

 
maxema
Povídálka 43 příspěvků 13.08.12 09:10

Gratuluji k Davídkovi… :) Jen nechpápu, že Ti na preklamsii nepřišli dříve. U mě doktorka v poradně pokaždé měří tlak a bere moč! Taky doporučuji hned změnit gynekologa!!!

 
Krabička
Kecalka 155 příspěvků 13.08.12 10:02

Dobře, že vše takhle krásně dopadlo, tak ať už jste jenom zdraví! :kytka:

 
smon83
Ukecaná baba ;) 1244 příspěvků 13.08.12 11:33

Nádherný deníček, brečím tu jako želva (asi těhu hormony)… Přeju tobě i celé rodince hodně zdravíčka a štěstíčka…

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 13.08.12 12:07

Gratuluju k miminku a přeju rychlou úzdravu, preeklampsie je hodně nebezpečná.
nechápu, že na to přišli takhle v podstatě náhodou. otoky, bílkovina v moči, vysoký tlak - není co řešit :(

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 13.08.12 15:35

Mě by tedy zajímalo, zda třeba ten tlak a bílkovina byly už předtím i na poradně.
Si pamatuju na diskuze, kde si dotyčné před termínem stěžovali, že je dr „zanedbává“, že jim ani neudělá vnitřní vyšetření, ale že jim sestra změří tlak a vyšetří moč, to považovali za podružnost. A přitom ta podružnost, ty úplně obyčejné úkony, které mnohým přijdou zbytečné, tak zachraňují životy :srdce:

Jinak moc gratuluju :kytka:, přístup v porodnici luxusní, něco takového se po císaři hnedtak nevidí :potlesk:

 
hanak  13.08.12 15:40

Jej, uf, hlavně že jste to ustáli!! :hug:
Jak jsi to měla s tlakem na běžných kontrolách? Píšeš, že otoky jsi měla už tak 2 měsíce.. tlak byl ok a vylítl tak extrémně nahoru až při porodu?
Kdykoliv jdu k mudr, kontrolují tlak, moč a samozřejmě jestli nemám otoky. Nezanedbali tě lékaři tak trošku?

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jsem šťastná

Řiďte se svým srdcem


Reklama