Do třetice

Porod

Když se mi narodila dcera, prosila jsem manžela, aby si zapamatoval všechno do posledního detailu a kdyby mě náhodou ještě někdy napadla myšlenka na další dítě, ať mi to pěkně odvypráví. Jenže člověk strašně rychle zapomíná, takže za půl roku se nám narodí další uzlíček. Proto bych ráda zavzpomínala na předchozí dva porody.

Syn

Na první těhotenství jsme si počkali rok. Byl to kolotoč, čekání a testování a zklamání. Když to konečně přišlo, tak jsem to nepoznala a ani doktorka nezjistila těhotenství v 10. týdnu. Pouze mě vystrašila nálezem na čípku, ale když řekla, že vyšetření počká ty dva měsíce do prevence, tak jsem se bála a změnila lékaře. Ten se pouze usmál a řekl mi, že jsem těhotná, ve 12. tt. Těhotenství probíhalo úplně bez problému, pouze jsme prošli vyšetřením na genetice, ale bylo vše v pořádku, jen špatně spočítaný termín.

Miminku se u mně moc líbilo, takže ven se za žádnou cenu nechystal a proto jsme byli posláni do porodnice na vyvolání. Já jsem se bála, manžel byl rád, že nemusí narychlo spěchat do porodnice třeba v noci :-) Takže jsem dostala 27. 3. ve 21 hodin tabletu a že se bude čekat, mám jít spát. V noci přišli kontrakce, nic moc hrozného, ale spát se fakt nedalo. Tak jsem se těšila na ráno a doufala jsem, že se něco děje. Bohužel nález nic, ani milimetr navíc, byla jsem z toho dost přešlá, už i unavená. Takže zavedli gel… bolesti zesílily, byly po 5 minutách. Ve 12 hodin další prohlídka, opět nic, to už jsem byla opravdu zoufalá, děsila mě představa toho, jak dlouho to může ještě trvat. Lékař udělal prohlídku a prý úplně náhodou u toho praskla plodová voda. Až později jsem se dozvědla, že udělal Hamiltonův hmat, proto to tak bolelo. Od té doby kontrakce po dvou minutách.

V 15 hodin další prohlídka a opět nález nepokročil ani o kousek, to už jsem fakt obrečela, byla jsem tak unavená. Tak jsme čekali, v 18 hodin další kontrola, nález aspoň na prst a kousek. Lékař mi nabídl epidural s tím, že nesmíme anestezioložce říct, jak moc - nebo spíš málo jsem otevřená, že takhle brzy se nedává :-) Před sedmou konečně přišla úleva, bylo mi krásně, bolesti jsem cítila, ale měla jsem konečně pocit, že takhle se to dá vydržet. Před devátou účinky vyprchaly, další dávka už nepomohla, takže opět po dvou minutách v plné síle. Abych to zkrátila, tak syn se narodil 28. 3. 2003 ve 23,30, vážil 3250 g a měřil 50 cm. Když vykoukl na svět, tak mi lékař řekl, že pan primář už je na cestě a kdybych neporodila do půlnoci, byl by císař.

Dcera

Když byly synovi skoro 3 roky, řekli jsme si, že je čas na další dítko. Čekali jsme, že to bude zase chvíli trvat, a tak jsem začala zároveň shánět práci. Když přijde dřív práce, tak ji vezmu a mimi odložíme tak o 2 roky. Když přijde mimi, tak tím lépe. V polovině ledna jsem vysadila antikoncepci a koncem února už byly na testu //. To bylo překvapení, nemohli jsme tomu uvěřit.

Těhotenství opět v pořádku, tentokrát i všechny testy na jedničku, takže jsme jen čekali na den D. Jenže miminku se opět nechtělo ven, tak zase nástup do porodnice na vyvolání porodu. Bylo to 10 dní po termínu a jelikož jsem věděla, co mě čeká, bála jsem se neskutečně.

Tentokrát to probíhalo jinak. 23. 10. ve 12 hodin mi píchli vodu, tabletu prý ne, když s ní byli posledně tak špatné zkušenosti. Po 13 hodině přišly kontrakce, ale slabé. Ve 14 hodin prohlídka - nález nic, čípek uzavřen. Bylo mi do breku, už jsem viděla, jak tam zase chodím 24 hodin po chodbě. V 16 hodin začali kontrakce po 2-3 minutách a byly opravdu silné. V 17,30 nález na 2 cm, alespoň něco. V 18,30 jsem dostala epidural, který tentokrát vůbec nezabral (myslela jsem si to), pan anesteziolog říkal, že mám tvrdou kůži a špatně se mu tam dostává. Tak jsem se smířila s tím, že tentokrát se úleva konat nebude. V 19 hodin jsem šla na záchod a do sprchy, no šla, belhala jsem se v předklonu :-) Když jsem se přibelhala zpět, jaké bylo překvapení, když PA řekla, že JDEME RODIT. V 18,30 nález 3 cm a 19,10 10 cm… myslela jsem, že si ze mně dělá legraci. Takže epi zabral, ale jinak, než jsem čekala.

23. 10. 2006 v 19.35 vykoukla na svět naše dcera, vážila 2950 g, měřila 49 cm. Takový malý krásný uzlíček. Tentokrát jsem to obrečela já i manžel, byli jsme moc šťastní, že máme zdravé miminko a jako bonus dceru. Když to shrnu, tak druhý porod byl mnohem rychlejší a také mnohem bolestivější, ale kdybych předem věděla, že to bude takhle, brala bych to všemi 10.

Děkuji vám všem, že jste dočetli až do konce a pevně doufám, že v únoru 2012 budu moc napsat další deníček se šťastným koncem.

Hodnotilo 4 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 20.08.11 09:47

moccc gratuluji k dvoum dětičkám… a at i ted vše dobře dopadne říká se do třetice všeho dobrého :palec:

 
HankaPr.
Zasloužilá kecalka 584 příspěvků 20.08.11 12:54

Taky mooc gratuluji :palec: Já to znám mám tři dětičky dva kluky a ted 5měsíční holčičku a všechny tři porody mám vyvolávaný 10dní po termínu :-) Porody jsem měla rychlý a úžasný :palec: :palec: :mavam:

Příspěvek upraven 20.08.11 v 12:56

 
Munenka
Kecalka 145 příspěvků 20.08.11 13:15

Taky gratulujeme, hlavne pohodove teho, mam taky 3 deticky, posledni ma ted zrovna 6 nedel, obcas je to zahul..

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 20.08.11 17:07

A zkus to aspoń jednou bez epi,at´víš,jak je krásné zrození miminka od začátku do konce :wink:

 
Tulinka
Závislačka 4041 příspěvků 20.08.11 17:47

Děkuji za blahopřání, už se všichni moc těšíme, až nás bude zase o jednoho víc. Vím, že to bude těžký, ale nějak to snad zvládnem.
Moc ráda bych teď rodila „přirozeně“, aby se miminko samo rozhodlo, kdy že chce na svět vykouknout. Hlavní ale je, aby bylo zdravé, ať už se narodí jakkoliv :palec: .

Příspěvek upraven 21.08.11 v 18:34

 
Sýkorka2
Kecalka 457 příspěvků 20.08.11 23:27

Tuli, krásný deníček :potlesk: ! Já měla oba porody taky vyvolávané, ale oba bohužel skončili císařem. Těm mým klukům se u mě líbilo asi až moc :lol: .
Tuli, přeju Ti, aby to do třetice bylo tak, jak si představuješ a hlavně ať je mimi zdravé a celá rodinka šťastná a spokojená. Moc Ti držím palečky :hug: :srdce: !

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 22.08.11 10:37

Věřím,že to na po třetí bude tak jak si přeješ :palec:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod z druhé strany

Do třetice II


Reklama