Do třetice II

Porod

Včera to bylo přesně měsíc, co na svět vykouklo naše třetí zlatíčko Štěpánek. Celé těhotenství jsem si kromě zdravého miminka přála ještě jednu věc, rodit přirozeně. Bohužel toto mi nebylo souzeno.

V únoru 2011 jsme se rozhodli, že si pořídíme ještě jedno dítko. Ač to zpočátku vypadalo, že se snad „nikdy“ nezadaří, tak v červnu už jsem v ruce držela první těhotenský test s //. Kromě celodenních nevolností od 8. do 12. tt, kdy jsem si vyčerpala veškerou dovolenou :-) , celé těhotenství probíhalo jak mělo a všichni jsme se na nový přírůstek moc těšili. Od 20. tt jsem tušila, že se nám narodí chlapeček, tak jsme začali vymýšlet jména a zhruba od 30. tt jsme bříšku říkali Štěpánek.

Termín porodu byl 14. 2.2 012 a já jsem moc doufala, že se tentokrát miminko rozhodne samo, kdy na svět vykoukne. Bohužel, po posledním monitoru u svého Dr., 17. 2., jsem dostala doporučení, že mám 20. 2. nastoupit do porodnice. Pořád byla ještě naděje, že třeba přes víkend… ale nic. Byla jsem smutná, nervózní a bála jsem se, strašně moc. Dva vyvolávané porody už jsem měla za sebou, a tak jsem tušila, co mě čeká. Takže 20. 2. v pondělí ráno mě manžel odvezl do porodnice. Na monitoru opět ani jediná kontrakce, UTZ v pořádku. V rámci toho, abych TO měla co nejdříve za sebou, jsem se rozhodla, že tedy hned :-) Takže bylo rozhodnuto, že dostanu tabletu Prostinu a budeme čekat. Polil mě pot, vrátily se mi vzpomínky, co se dělo skoro před 9 roky.

V 9,30 jsme dostala první tabletku a prý že do hodiny by se mělo začít něco dít, pokud ne, dostanu ještě jednu. Po té hodině přišly první kontrakce, celkem silné, po 3 minutách. Na monitoru pěkně vysoké kopečky. Přesto se dr. rozhodla, že mi zavede ještě druhou tabletu, prý pro jistotu. Dodnes slyším její slova, bylo 10,45. Ve 13 hodin půjdete na přípravu, pak praskneme vodu a do půl třetí je prcek na světě :-O Přišlo mi to jako sci-fi.

Když jsem šla v 11 hodin ze sálu zpět na pokoj, tak už jsem volala manželovi, že v jednu může dorazit a že mi je už pěkně ouzko. Po té druhé tabletě kontrakce zesílily a já jsem při každé musela do předklonu a pěkně prodýchávat, každé 2 minuty. Tak jsem si říkala, že jestli tohle bude trvat tolik hodin jako při předchozích porodech, že to nedám. Ve 13 hodin jsem šla na přípravu a než mi sestřička stačila zavést Yal gel, tak mi praskla voda. Takže zpět na sál, zbytek vody vypustili a všichni se divili, že jí je TOLIK :-O . Pak byly kontrakce po minutě a minutu i trvala, bylo mi fakt do breku. Po přípravě jsem se vrátila zpět na sál a už jsem ho odmítla opustit, poprvé mě napadlo, co že jsme to s tím třetím dítětem vymysleli (tímto se Štěpánkovi za svoje myšlenky omlouvám :-D ) ).

Ležela jsem na sále, funěla jako pejsek a začala jsem mít opět myšlenky na epidural. Ve 13,15 mě PA vyšetřila, a protože se to zaseklo na nálezu 5 cm, udělala mi odběry a že dáme epi. Trošku mě uklidnilo, že se blíží úleva :-D. Bohužel (nebo bohudík) musel anesteziolog na sál, takže se epidural nekonal. Když mi to přišla PA říct, měla jsem pocit, že musím zabít sebe nebo ji :-D :-D, prostě jsem věděla, že už to nevydržím. Bylo 14,45 a já jsem si říkala, že to té dr. Tedy fakt nevyšlo, že už jsem měla mít čtvrt hodiny po porodu :-), a při kontrakcích jsem cítila, jak bříško tlačí jakoby za mě. Při každé kontrakci víc a víc. Tak jsem se nechala vyšetřit a prý že máme 10 cm a lem, tak mám prodýchat ještě pár kontrakcí a PA odešla. No to jsem myslela, že bude muset být porodník manžel, hned jsem ho poslala, ať pro ni běží, že prostě rodím a nic prodýchávat nebudu! :-D

Malý nebyl ještě dorotovaný, tak se mě snažili přesvědčit, ať si stoupnu, nebo lehnu na bok, nešlo udělat ani jedno, prostě jsem šla RODIT. Na 3 zatlačení v 15,08 vykoukl na svět (no spíš byl vytažen, protože díky té rotaci se mu ven moc nechtělo) náš druhý syn Štěpánek, 51 cm a 3,810 g vážící štěstí. Úleva byla neskutečná, jako obvykle mě popadla strašná zimnice, naštěstí mě čekalo šití jen dvou stehů, pak jsem se zahrabala pod peřinu a 4 hodiny nevylezla.

Tímto bych chtěla poděkovat mému drahému manželovi♥, že to se mnou opět vydržel až do konce, za jeho podporu a lásku. Ač byl porod tentokrát opravdu rychlý, byl nejbolestivější ze všech. Jediné, co mě bude pořád mrzet je to, že jsem nezažila, co to je přirozený porod, jaké to je, když se to postupně rozjíždí… ale co, ta moje tři zlatíčka za to stála.

Děkuji i vám, že jste dočetly až do konce, nějak se mi nepodařilo napsat to stručněji.

Hodnotilo 9 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Kacenka261
Ukecaná baba ;) 2212 příspěvků 22.03.12 12:04

Krásnej deníček. :D

 
baimoli
Kecalka 202 příspěvků 22.03.12 13:57

Tulinko, nic si z toho nedelej - prirozeny, vyvolany:) kontrakce jsou kontrakce. Jeste jednou gratuluji k vasemu tretimu detatku :kytka: . Napsala jsi to moc hezky.

 
lokynka
Kelišová 5041 příspěvků 1 inzerát 22.03.12 16:46

Tulinko - gratuluji ke zdravému miminku. Mě čeká třetí porod pravděpodobně v červenci. Dvakrát už jsem měla porod vyvolávaný dlouho po termínu, takže tak nějak ani nevěřím, že se mi porod rozběhne sám. Ale doufám v to. A pokud se nepoštěstí, budu ráda, když budeme oba v pořádku a porod se podaří vyvolat a úspěšně dokončit

 
Zvonilka1983
Zasloužilá kecalka 932 příspěvků 22.03.12 18:10

Tulinko ještě jednou gratuluji ke Štěpánkovi. Krásněj deníček :hug: :kytka:

 
Luciškánek
Kecalka 330 příspěvků 22.03.12 18:12

Tulinko krááásnej deníček :hug:

 
Ella0273
Povídálka 31 příspěvků 22.03.12 19:14

Krásnej deníček, krásnej porod, ale hlavně krásný jméno. Až tohle bude jednou čekat mě tak si toho Štěpánka prostě vydupu. :D Gratuluju!!

 
Staninka30
Extra třída :D 10109 příspěvků 23.03.12 07:39

Moc hezkej deníček krýsně se to četlo.
A Gratuluji ke Stěpánkovi. :srdce: :dance:

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.03.12 21:26

Ahoj Tuli,
gratuluji k Štěpánkovi, jen tě uklidním, jámám za sebou čtyři porody a všechny vyvolávané,kdyby mi nepomohli, chodila bych s břichem ještě ted. Hlavní je, že jsou malí v pořádku. Hodně štěstí.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 24.03.12 21:53

:lol: kolikrát mně napadá,že naše mámy a báby mají pravdu: třetí porod,nejboles­tivější porod :hug:

 
Zirafka2212
Povídálka 35 příspěvků 30.03.12 11:36

Jako by se mi vrátil můj zážitek z vyvolávaného porodu.....jen u mě to trvalo 13 hodin :? Ale za to malou to stálo :potlesk: :potlesk:

 
damia
Neúnavná pisatelka 17211 příspěvků 16.04.12 14:22

Tulinko krásnej deníček :palec: jsi šikovná, jak jsi to zvládla a Štěpánek i ostatní děti ať ti dělají jen samou radost :D :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Porod z druhé strany

Do třetice


Reklama