Hříšná Angelika XII

Ten večer Lucie nemohla usnout. Jakoby Michalovy rty stále cítila na těch svých.

Hříšná Angelika XII

Předchozí díly Hříšná Angelika I, Hříšná Angelika II, Hříšná Angelika III, Hříšná Angelika IV, Hříšná Angelika V, Hříšná Angelika VI, Hříšná Angelika VII, Hříšná Angelika VIII, Hříšná Angelika IX, Hříšná Angelika X., Hříšná Angelika XI.

„Pitomá pusa. Tak dlouho jsem po tom toužila a když to přišlo, tak teď nevím, jak s tím naložit?“ svěřovala se v psané konverzaci Janě.

„A co myslíš, že si od toho slibuje on?“

„To je to, co nevím, Jano. Michal není hloupý. Je si plně vědom toho, že jsem vdaná a mám dceru. Známe se takových let… asi to jednou muselo přijít. Ovšem… co dál? Chceme něco víc? Opustit své partnery a být spolu? To mi přijde strašně nereálné, složité, náročné. Těžko říct, jak to má on. On má jen Pavlínku, nejsou svoji a nemají děti. Samotný rozchod by pro něj možná byl myslitelný. Ale on vždycky myslel spíš na mě než na sebe. Musí mu být jasné, jak strašně by se změnil život mně a celé mé rodině.“

„Takže jen sex?“ zeptala se Jana.

„Problém je v tom, že to není jen o sexu. Ani jeden bychom se sexu asi nebránili, ale evidentně jsou tam city, a to by mohl být průšvih. Jano, já nevím co dělat. Co si myslet. Jestli se to teď prostě akorát strašně nepokazilo.“

„Jedna pusa a co to udělá, že? Na druhou stranu, není to přesně to, co jsi takovou dobu chtěla?„ pohotově napsala Jana jeden zcela jasný fakt. “A co milenci na celý život?“

„To už zavání bigamií“ usmála se Lucie.

Přestože ji to pobavilo, věděla, že to není úplně od věci. Teď ale musí znát názor Michala.

„No ale řekni mi taky ty… co ty a zajda?“ odvrátila pozornost na Janu.

„Neuvěřitelné! Lucie, to je tak super. A s tvrdším sexem jsi měla pravdu. Je to lepší než nějaké tuleníčko. Asi si navzájem otevíráme nové obzory. To, že je otevírá i on mně si ale nechávám samozřejmě pro sebe. Nemusí vědět, že nejsem zase až tak zkušená. I tak je ze mě úplně hotovej. Že prý už nikdy nebude chtít mladší holku.“

Lucie se musela smát: „To je jasný, starý kolo, víš jak.“

„Si blbá, jsem mladá holka.“

„To jo, mladá jsi, ale už dlouho… nezapomeň, že on je pořád o dost mladší a jen tak tě nedožene.“

„Nojo, nojo… spíš mám ale obavy, že se do mě začíná zamilovávat.“

„No a co jsi čekala? Je hodně mladý, pobláznila jsi ho, tak vzplanul. Tohle se dalo čekat. Buď k němu hlavně upřímná. Buď se s tím popere, nebo to ukončíte. Každopádně mu nedávej falešné naděje jen proto, aby sis udržela mladé svěží tělo do postele.“

„To bych neudělala. Jsem k němu upřímná. Domluvili jsme se jasně. Jen mu to musím čím dál tím častěji připomínat.“

„My jsme stejně dvojka fakt, jedna tragédie vedle druhé,“ smála se Lucie. „A co vůbec tvůj rozvod?“

„Ale jo, s Pavlem už je mnohem lepší domluva. Už se uklidnil a vypadá to, že má dokonce nějakou kámošku.“

„Nepovídej. A vadí ti to?“ Lucie chtěla vědět, zda-li je z toho Jana skutečně citově venku.

„Kupodivu vůbec, naopak mu to přeji. On není špatný člověk. Jen už nám to prostě neklapalo. Přeji mu jinou, která ho lépe ocení.“

„Tak to jsi dobrá, já si v tuhle chvíli nedovedu představit, kdybychom spolu s manželem nebyli, že si najde jinou,“ uvažovala Lucie.

„Asi ho pořád miluješ.“

„Asi… nebo jsem jenom majetnická. Což vím, že jsem.“

Slunce se dralo skrz žaluzie do Luciiny kanceláře a osvětlovalo nástěnku, na které měla Lucie vytištěné fotografie své rodiny. Proužek světla se zastavil na obličeji jejího manžela a dcery. Lucie to pozorovala a najednou jí bylo úzko. Tohle přeci nejde. Miluju je. Nechci o ně přijít. Co to vlastně dělám? Jednou jsem si vybrala manžela a ač ta volba nebyla možná úplně nejšťastnější, vím, že mě miluje, máme dceru. S Michalem nemůže nic mít a rozhodně nemůže opustit manžela. Na vteřinu bylo vše tak jasné.

Píp – zpráva od Michala: „Ahoj, dáme ještě někdy rande?“

Lucii jako by v tu chvíli projela vlna tepla. Vše, na co doposud přišla, bylo najednou zase pryč a ovládla ji opět nejistota. Byla moc ráda, že Michal napsal. Cítila se jak prvnička, ale v hlavě se jí vyrojila spousta myšlenek… Proč to ještě někdy? To tam vůbec nemuselo být, nikdy dříve by to takhle nenapsal. Je to jiné. Kvůli tomu polibku. A je to tady. Co mi asi chce říct? A proč to napsal takhle zvláštně? Jak to myslí? Doufá, že svolím, nebo se on sám už sejít vlastně nechce a zkouší, jestli mám stejný názor? Že by byl konec? Chci ho vidět a chci ho vídat i dál, nechci o něj přijít. SAKRA!

„Ahoj, měli bychom.“

„To jsem rád, co zítra večer u mě v bytě?“

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
778
28.12.18 00:33

Holka tohle mi na vecer nedelej :cert: teď ani nevím jak chci ať to pokračuje :lol: Ok přiznávám,asi bude něco s Michalem a já se na to tesim :mrgreen:

 • Zmínit
 • Nahlásit
101
28.12.18 09:22

:potlesk: skvěle se to čte, vždycky to celé zhltnu na jeden nádech.. Prosím o rychlé pokračování, jsem napnutá jak struna :kytka:

 • Zmínit
 • Nahlásit
28.12.18 12:02

Mas strasne dlouhe prodlevy mezi denickama.

 • Zmínit
 • Nahlásit
5049
28.12.18 12:45

Na pokračování se vždycky hrozne těším, ale ty prodlevy mi přijdou čím dál tím delší…

 • Zmínit
 • Nahlásit
7203
28.12.18 15:03

:think: manžel, milenec, kamarád..... to je napínavé jak malé gaťata

 • Zmínit
 • Nahlásit
1674
28.12.18 18:50

Musím říct, že prodlevy v pokračováních asi autorka úplně ovlivnit nemůže, protože po schválení deníčku o zveřejnění rozhoduje administrátor… což mi samozřejmě nebrání vyjádřit opakovaný názor, že bych pokračování taky ocenila dříve :lol: .

Pokud se neukáže, že manžel má taky někde bokovku, tak se obávám, že hlavní hrdinka nakonec mosty nespálí… I když kamarád mi zatím ze všeho vychází jako ta nejlepší volba pro ni. Jsem zvědavá, jak se to bude vyvíjet, a jak se vyřeší dilema sobecké osobní štěstí vs. rodina… ;)

 • Zmínit
 • Nahlásit
7584
28.12.18 21:11

Jestli chce Michal tuhle záletnici na vážný vztah, tak je blbej jak troky :lol: .

 • Zmínit
 • Nahlásit
hodinarka
28.12.18 22:51

Hlavní hrdinka je záletnice, ale teč se otevírá otázka rodiny (slovy mojí kamarádky, není to až tak blbý) a nejistota osobního štěstí. Myslím, že tohle dnes řeší hodně manželek.

Už se těším na pokračování.

 • Nahlásit
562
29.12.18 18:04

Šup rychle další denicek, je to napínavé a hlavně skvělé :palec:

 • Zmínit
 • Nahlásit
1728
29.12.18 18:52

deníčky super, každý zhltnu, ale u tohodle už si říkám: chudák manžel…na mě už je to moc chlapů asi :lol:

 • Zmínit
 • Nahlásit
6326
31.12.18 09:20

Uzasnyyyyy :potlesk: . :palec: :palec: :palec: .

 • Zmínit
 • Nahlásit