Jak naši bojovali s mým zvěřincem

Rodičovství

Maminka říkala, ať napíšu deníček pro ty maminky, které něco podobného čeká, aby věděly, na co se mají připravit. Nedávno v sobotu jsem se probudila a bylo mi fakt divně. Volám na maminku, podívám se na ni z postýlky a ona už ví, že je zle.

Diví se, že už nestojím a nehulákám a jen co se mě dotkne, říká, že prý celá hořím. Vyndá mě z postýlky, změří teplotu. To teda fakt nesnáším. Ještěže nevím, kolikrát mě to za pár dalších dní ještě potká :-( Teplota je vysoká, 39° a nedaří se ji srážet Nurofenem. Vlastně daří, za 10 min jsem vždycky jak králíček Duracell, úplně ožiji. Jenže jen na chvíli, bohužel. Tatínek dojede ještě pro Paralen na střídání. Ten den 2× zvracím, maminka se ale neděsí, protože jsem celkově blinkací miminko.

Druhý den, v neděli, se přidává mírný průjem, od pondělka už nemám horečku. Protože průjem polevuje jen zvolna a máma je přepečlivá, jdeme v úterý k paní doktorce na výtěr. Večer se mi přitíží, zase hořím a je mi opravdu špatně, nemám už sílu sát od maminky mlíčko a nic jiného nemám ráda, tak zas ve středu k pediatře. Ach jo! Zjišťuje se podezření na salmonelu – maminka je jak opařená, nechápe, jak jsem to mohla chytnout, když jí všichni říkají, že je moc úzkostlivá a prý budu pak pořád nemocná. To teda potěš, co asi prý chytnu, když nebude tu hygienu tolik přehánět?! Přestávám čurat, tak nás paní doktorka posílá do nemocnice na infuze. Už mám všech cizích lidí dost, je mi špatně a pláču, asi proto, že pláče i maminka.

V nemocnici je to fakt hrůza, paní doktorky i sestřičky na Dětské klinice FN Olomouc jsou moc hodné na mě i na maminku, ale je mi i jí blbě, ona pláče, kudy chodí a já taky. Bojím se cizích lidí a tady na mě navíc všichni šahají. Do toho mi napíchli do nožičky hadičku, i když jsem měla horečku a byla dehydratovaná, posbírala jsem všechny síly a prala se jako lev, zuřila jsem a pokopala jsem 2 sestřičky. To mají za to :-D Držet mě museli 4 lidi včetně maminky, která pak říkala tatínkovi, že jí to málem srdce utrhlo, sestřičky ji ale utěšovaly. A tatínek prý málem rozbil ty dveře, co za mnou a maminkou sestry zavřely :-D.

Ze stolice zjistili, že jak je ta moje maminka tak pečlivá, tak jsem se v úterý u pediatry nakazila ještě rotavirovou gastroentritidou, ale jsem prý šikovná, že salmonelu jsem tak hezky sama zvládla. Zato mamka to málem nepřežila, tatínek ji musel hodně utěšovat. Chudák 8-( To už je mi ale líp, jsem odpojená od infuze a prvně v životě piju vodu, kojit se nechci, nemám ještě sílu. Máma mi to prso pořád strká, tak ji vždycky fest kousnu a mám pokoj. V pátek jsem už od půlnoci bez teploty, tak nás pouští domů.

Mamka jim neřekla, že u nich kromě přesnídávky nic nepapám. Jsem zvyklá na lžičku a kousky a tady mi všechno dávají hrozně řídké a v takové divné věci, co jí maminka říká flaška. Nikdy jsem to neviděla, bojím se toho. Napřed na to dělám kššš a odháním to ručičkou, jak to dělám na ptáčky a když se to moc přiblíží, začnu ječet. Co kdyby mě tím zas chtěli vyšetřit?! Navíc vařenou petržel s kouskem mrkve fakt nemám ráda ani ze lžičky.
Doma dostanu rýži s mrkvičkou a slupnu to jako malinu. Je mi doma dobře, jen jsem několik dnů ustrašená a pořád visím mamce na noze. Pár dnů nesnáším přebalování, bojím se teploměru. Hraji si, jen když sedí u mě.

Máma je na tom snad ještě hůř, nakoupila horu Sanytolu, antibakteriálního mýdla, zvláštní plastové prkýnko na syrové maso, k prádlu do pračky lije ocet a pořád si vyčítá, že na mě nedala dostatečný pozor. Prý sousedka dává stejně starému mimču lízat zmrzlinu, dává mu masox místo masového vývaru, malé lítá už od půl roku v chodítku, přikrmuje ho od 3 měsíců a v pěti s ní lízalo zmrzlinu. A miminko je v pohodě, tak jak to, že já, která dostávám jen to domácí, všechno důkladně převařené a to pomalu i kojo vodu a jen to, co je pro mě vhodné, jsem tohle chytla?! Přitom když máma přijde ze zahrady, drhne si ruce kartáčkem, abych nedostala třeba roupy. Chudák mamka. Už jí za to všechno všichni nadávají.

Kdybyste ale viděli, jak se na mě krááásně usmívá! Chodí se na mě dívat, jak spím, bordel doma už jí vůbec nevadí a pořád si se mnou hraje a mazlí se se mnou. Vůbec jí nevadí, že kolem sebe rozhazuji chleba na rybičky a jsem mastná až za ušima, protože tu trošku másla vymačkávám v ručičkách ven. Že trhám vlhčené ubrousky, vyndávám si oběd z pusy a prohlížím si ho. Ani ji nerozháže, že mě přebaluje za chodu, teda lezení. Né, že by na mě předtím nebyla hodná, ale kdybych tohle věděla, tak jsem se snad nakazila dřív :-D Alespoň jsem jí za odměnu začala večer zas krásně usínat, aby neřekla.

Pac a pusu, Ema

PS: Máma dodává, že na dětské klinice FN Olomouc odd. 28B je profesionální a milý personál, což je pro ni zásadní. Kojenecká strava děsná, neviděla tam ani malé lžičky, je třeba se zařídit. Varná konvice a ohřívač tam je. Máte-li teploměr s pružnou špičkou a cíťu dítě, je dobré mít ho s sebou. Stejně tak mast na zadeček! Vlastní pleny a ostatní věci pro dítě jsou samozřejmostí asi všude.

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 9043 příspěvků 12.08.12 08:35

Ke třetímu odstavci od konce: Že by to bylo právě tím? ;) Podle mě se neříká nadarmo, že přehnaná hygiena způsobuje u dětí náchylnost k infekcím, protože nejsou trénované… a já bych ještě řekla, že pokud maminka nemyslí na nic jiného než „aby dítě nedostalo infekci“, tak je na nejlepší cestě aby se to stalo (ale to je taková esoterní logika, kterou racionalisti asi nebudou moc brát ;) )

Každopádně jsem ráda, že je malá v pořádku, a držím palec, ať si nic podobného už nemusíte zažít! :)

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 12.08.12 08:45

@karolina_a_be­tuska Ahoj, já jsem to zas tak strašně nepřeháněla právě dokud neonemocněla. Kromě jedné rýmy byla nemocná poprvé a naše pediatra prohlásila, že musí mít velmi silný imunitní systém, když se z toho všeho zvládla za týden otřepat :oops: ;). Akorát nechce pít, no :nevim:.

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29742 příspěvků 8 inzerátů 12.08.12 10:43

Jo jo, rotaviry letos řádily :D už je to sice delší dobu, co jsem byla ve fnol, ale zrovna ta kojenecká strava mi jaksi zůstala v paměti, protože byla výborná.

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 12.08.12 10:51

@Makinaa007 Jistě, ono záleží na tom, na co je dítě zvyklé a jak je staré ;).

 
Verun83
Kelišová 5754 příspěvků 67 inzerátů 12.08.12 11:17

Jak píše karolina, někdy přehnaný strach a nadměrná hygiena taky udělá svoje, ale píšeš, že to bylo až po nemoci…
každopádně, spíš bych řekla, že někdy se tomu zabránit úplně nedá, hlavně, že je malá v pořádku :hug:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 12.08.12 11:32

Ženy neberte to až tak vážně, ona se asi moje schopnost psát s trochou nadsázky na té mateřské asi vypařila mezi krmení a přebalování :oops: :roll:..
Ale vzhledem k tomu, že salmonelu člověk vnímá jako nemoc špinavých rukou, tak se snad není tolik čemu divit, že jsem propadla ponemocniční deratizační hysterii, ni :P :mrgreen:?

 
Kirbisek
Kelišová 5650 příspěvků 12.08.12 14:46

Vtipně napsané :)
Naše mladší taky prodělala salmonelu když měla 4 měsíce. Z jídla to mít nemohla, takže jediná možnost - přenos špinavou rukou. Pak jsem byla taky za hysterku, když jsem po všech ječela, aby na ni nesahali, dokud nemají POŘÁDNĚ umyté ruce :? Drželo mě to pěkných pár měsíců ;)

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 12.08.12 21:51

Tak zkus úzkostlivou hygienu přehodnotit a třeba to pomůže

 
VeronikaNel
Kecalka 440 příspěvků 12.08.12 22:47

Také si myslím, že by to mohlo být tou „velkou“ péčí…I moje maminka mě odrazuje od toho, aby malá měla všechno perfekntí :palec: Ale proti rotavirům jsme očkovaný…No a k čemu nám to bylo při šesté nemoci :mrgreen:

 
luon
Ukecaná baba ;) 1493 příspěvků 12.08.12 23:34

Jajul, to mě mrzí, že má malá za sebou už takové trápení :( Snad už se jí budou nemoci vyhýbat :hug:

 
Genovesa
Extra třída :D 10978 příspěvků 13.08.12 10:02

@luon Děkuju, na to vše to zvládla fakt skvěle, pouze to zavodnění bylo třeba, když potvůrka nepije.

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1724 příspěvků 13.08.12 21:44

Jajul, moje dcera, i když starší (6 let) prodělala nákazu bakteriemi clostridium, salmonela a ještě měla rotavirovou infekci, všechno najednou. Taky to byl hrozný mazec, v součtu skoro měsíc v nemocnici. Ať jsou ty naše dětičky už jenom zdravé!

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama