Je tohle ještě normální?

Rodičovství

Mí přátelé mě vždy považovali za naprosto vyrovnanou a silnou pracovitou vrbu, která vlastní práci stíhá levou zadní, s úsměvem a neporušeným makeupem na tváři, a tím pádem je kdykoli, kdekoli a komukoli ku pomoci, ať už manuální prací, nebo k vyslechnutí jeho nářků. Jenže teď mám hodně velký dům, hodně velkou zahradu, hodně vytíženého muže a hodně malé dítě.

Navíc mám muže podobného ražení, takže na víkend odjel přes celou republiku pomoci domů se střechou k rodičům. Já zůstala sama doma s desetiměsíčním dítětem, které se, jako když otočíte klíčem v zámku, rázem proměnilo ze zlatého mimina v malou Jackyllku. Nemá nic jiného na práci, než mě vytáčet do nebes. Je jí za a) horko (mně taky), možná jí taky za b) lezou zuby nebo se jí za c) nelíbí něco jiného, takže vříská kdykoli, když jen pohybem naznačím, že bych ji chtěla položit. Popřípadě zadaří-li se, hraje si tak 5 minut, pak přileze ke mně a držíc se mě za nohu, dožaduje se svých práv.

Moje malá Jackyllka je k zulíbání (vždy mezi lidmi nebo před návštěvou se tváří naprosto nevinně) a já ji opravdu velmi miluji a moc jsem si ji přála. Ale… Proč sakra nespí, když se jí klíží oči? Člověk lítá s kočárem hodinu, hodinu ji uspává v posteli, a ač je unavená, oka nezamhouří. A já bych tak potřebovala vařit příkrm, plet mrkev a květinový záhon, ostříhat brambory, které mají septoriózu, tak aby to nechytly rajčata opodál, žehlit prádlo a uklidit nedostatkem času a energie zdevastovaný byt. Proč si sama alespoň chvíli nepohraje?

Do toho mi volá zdeprimovaná kamarádka a vysype na mne všechny své problémy, které realisticky zhodnotím a řádně ji polituji. Večer, když dítě konečně spí a mohla bych jít makat, ozve se zvonek a ve dveřích stojí další ubrečená kamarádka. S úsměvem na rtech (a myšlenkou na do prd…) ji pozvu dál.

Druhý den mi tím pádem nezbude nic jiného, než se vydat (po další uspávací bitvě) do zahrady v tom hicu v poledne a využít tak 45 min spánku mimina, které jindy spává hodiny 2. Najednou slyším, jak na mě huláká moje milovaná sestra, že mi veze to prádlo a že vypadám unaveně, prý mám jít do zahrady, až nebude vedro. Hodí přes plot igelitku s prádlem, prý si přijde k večeru. Letím prát synovci prádlo na tábor (z jednoho přijel a zítra zas odjíždí, jedna pračka to neutáhla) a honem do zahrady. Pozdě. Jackyllka už vříská v postýlce.

Otočka a honem domů smýt repelent. Večer mi sestra domlouvá, že se prý na práci nevybodnu a nepočkám, až někdo pohlídá. A komu mám jako to dítě vrazit? Kamarádka, co se nabídla, že pohlídá, dostala angínu. Sestra pohlídá, ale chce kafe a povykládat si. Mámě samotné dítě dát nemůžu. A čekat, až se chlap vrátí, je rada mimo mísu, protože z práce chodí hodně pozdě a taky unavený, takže je dítě stejně zvyklé na mě a musí mě mít oba za zadkem, jinak se ani nenají a neokoupou.

A tu se dostáváme k jádru pudla.

Připadám si neschopná, málo pilná, málo odolná a rozhodně blbá, to teda jsem, to vím jistě, ale s tím už holt nic nenadělám. Jsem nervózní a unavená a moje jinak žravé dítě se rozhodne zrovna dnes plivat jídlo a ve vyplivnutém se rychlostí blesku celé omáchá. Hysterická matka v tu chvíli neví, má-li brečet nebo co dělat a pleskne dítě přes ruce. A to jsem si slibovala, že to malé NIKDY neudělám, když jsem to vídala u kamarádky! Neplakala, ale mě srdce bolelo.

Pak se nechtěla nechat přebalit, tak jsem na ni zakřičela a naštvaně s ní třepala. Ne tak, abych jí mohla ublížit, ale v té chvíli jsem si stejně připadala hnusná a nehodná toho, že můžu být matkou a zažívat vše to krásné, co mi mateřství nabízí. Jenže v tu chvíli, jak jsem napružená, si prostě nedokážu pomoci a ovládnout se. Co myslíte, je tohle moje, i když výjimečné, vytékání nervů vůči malé ještě normální? Stane se vám to taky někdy?

Děkuji za váš čas, který jste mi věnovali při čtení.

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 10.07.12 08:14

Ahojky! Vůbec se tím netrap! :hug: Tvůj deníček je, jako bych ho psala já :lol:
Mám roční dcerku, která už chodí a je celkem živá…také jsem si říkala, že nikdy nezakřičím a neplácnu, ale někdy to jinak nejde. Neboj se, je to normální! Já jsem hodně trpělivá, ale občas také vybuchnu. Přítel pracuje šest dní v týdnu, od rána do večera a já jsem na domáctnost stále sama. Babičky jsou daleko, žádná rodina poblíž.
Také mě to vždycky štve, když na malou zakřičím a mívám pak špatné svědomí!
Myslím si ale, že je nás takových mnohem víc ;) Neboj, vše bude OK! Občas to ze sebe musíme nějak dostat. I vrba se potřebuje občas vymluvit a odpočinout si. Určitě nejsi neschopná. Vždyť jsi MÁMA!!!

Příspěvek upraven 10.07.12 v 08:19

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 10.07.12 08:15

Ahoj, jestli je to normální? Nevím, každopádně si jen vyliješ nervy, miminko nepochopí za co to bylo… já měla na starosti babičku (její dům, zahradu, králíky, slepice, psa-tedy ten je náš a jí samotnou) a pak svůj byt a teď už skoro ročního prďolu! Od malinka nespí, pláče nevyspáním v noci se budí třeba 10× :zed: :zed: Přesně jak píšeš hodinu i v dešti lítám abych uspala a ono nic, tak si říkám terhni si nohou jedem domů.. a hle otvírám vrátka od zahrady a on zavírá oči…grrrrr :pocitac: :pocitac: jak ho vyndám probere se a už neusne a mě čehá dvou hodinový očistec, nebo se můžu otočit a jí další hodinu courat do deště…
Přebalování?? bože od té doby co se naučil převracet a pak i lézt vidím jen v dáli mizející nahatou prdku :D :D
Děti dokážou vážně vytočit. Chce to jednou za čas ho hodit na krk někomu jinému(což já neumím, furt visím na mobilu co kdyby :oops: ) a udělat čas jen pro sebe. Což se taky líp řekne než udělá když vidíš kolem milion práce, která sice ANO počká ale stejně jí nakonec budeš muset udělat ty. Ty a nikdo jiný.
Co poradit? nevím snad jen nedat se vytočit, zkus se na to podívat z pohledu mimina. Není ti dobře a neumíš to říct a ta nejbližší se na tebe vzteká a ty se cítím tím hůř protože tomu nerozumíš…
Nechci být moralistka jestli to tak vyznělo :oops: já tě naprosto chápu! Ale věř že se to malinko zlepší až začne chodit, alespoň u nás to tak bylo.
Alespoň jednu radu přečti si Teorii kontinua ;) Držím palce, nejsi v tom sama :kytka: :kytka: :kytka:
taky občas zvýším hlas a to jsem si říkala že nebudu taková hysterka co po dětech štěká :oops: ale hned se zastydím a jsem malinko klidnější.. jindy se prostě zavřu v koupelně „pustím“ dvě slzy a jede se na novo.. je to záhul ale stojí to zato :kytka: :mavam:

 
small
Ukecaná baba ;) 2443 příspěvků 10.07.12 08:32

Teda, to je úplně jakobych to psala já. mám malou 11 měsíční holčičku. Přítel je věčně pracovně v zahraničí, když je doma, je to pohoda, jak odjede, mam místo hodnoucke holcicky malyho raraska. dnes jsem s ni taky kricela, a taky jsem si pripadala jak ta nejhorsi matka na svete, nechtela spat porad se budila a jecela jak silena, chtela vstavat ve ctyri rano a nebyla k utiseni, je toho vic, rano jsem si vsimla ze ji vylezly dva zoubky naraz. a placani pres rucicku, taky jsem si rikala ze nikdy, haha…ale stejne to nepomaha, ted me pri psani tohoto komentare kousla trikrat do ruky..tak jestli je tohle jeste normalni :) je to naprosto normalni a projde si tim kazda maminka, ja mam pocit, ze jak odjede nas tatinek, ja uz nejsem tak v pohode a mal to ze me citi, proto se chova jinak…asi, drzim pesti bude zase lip, u nas je takovej binec, nevyzehleny pradlo a to chystame svatbu, za necely tri tydny…jsem na pokraji nervovyho zhrouceni, ale jendou je lip..jednou zase hur

Příspěvek upraven 10.07.12 v 08:39

 
Mišanila  10.07.12 09:07

Já bych asi na chvíli přestala chtít být tou dokonalou a s úsměvem na tváři všestíhající a všempomáhající ženou. Malé batole dá zabrat, do toho zahrada a barák…
Asi bych si i s kamarádkama i se setrou vyměnila role a vybrečela se i jim, jak momentálně nic nestíhám a nezvládám, třeba pomůžou zas na chvíli ony.

Já mám malé děti dvě, žádnou zahradu a na pořádek doma jsem se už dávno rezignovala, večer si už dávám oraz a pracuju jen někdy, taky potřebuju zrelaxovat a nabrat hlavně psychické síly. Smířila bych se asi s tím, že nebudeš mít dokonalý byt a zahradu. Osobně bych se na nějaké brambory a rajčata a květinové záhony dočasně vykašlala úplně :) a nechala to na dobu, až bude dítko větší a bude víc času, ale já nejsem teda žádný nadšený zahradník. Taky budeme mít časem barák a zahradu a plánuju jen bylinkovou zahrádku, nic víc a rajčata až v důchodu :)

Nervy občas ujedou každému, to je s dětma normální, mně ujely párkrát u uspávání dětí a v období vzdoru, taky jsem to nedokázala ovládnout. Ale vzala jsem si z toho poučení a pracuju na sobě a už se mi to stává jen velice zřídka, že třeba zbytečně nervuju a křiknu. Je to na tebe asi teď hodně, snížila bych si laťku a snažila se víc odpočívat, i když to asi bude těžké.
A smířila bych se i s tím, že dítko tě někdy vytočí a nebudeš vždy jen hodná a usměvavá máma, jen by se z toho neměl stát zvyk, že si svoje vyčerpání budeš vybíjet na dítěti. Batole bude z chvíli starší a vyhraje si samo a bude už určitě líp…a neschopná nejsi, zdá se že toho zvládáš hodně, i když ti to tak momentálně nepřipadá…

 
Zuzza0
Závislačka 3987 příspěvků 10.07.12 09:25

Ano, je tohle naprosto normální :lol: :hug: mám 2,5 letou dceru, čekáme druhé, přítel maká od nevidim, do nevidim, na vše - i na zahrádku jsem sama, do toho pracuji, domácnost je taky jen na mě a naše roztomilá teroristka nejenže se patlá v jídle, ale věci které dělat má, nedělá, vzteká se, kope, ječí, řve, hystericky mě tahá za nohu, když něco provede a když si má třeba jen uklidit, odvětí „ne“… :zed: :mrgreen: to víš, že nám všem tečou nervy, je toho prostě na nás moc…ikdyž máme občas výčitky svědomí, myslím si, že jsme dobré matky…ty o sobě nepochybuj, bude hůř :mrgreen: :hug:

 
ynax
Extra třída :D 13109 příspěvků 10.07.12 09:26

Být tebou, tak příště kamarádku s úměvem pošlu domů a šla bych se vyspat. Na vaření příkrmů bych se vybodlaa koupila skleničky a zahrada? Tak max. ty brambory zaořete. Hlavní je, aby ses dala do pohody ty, abys stihla max. domácnost a okolo dítěte a zbytek? Ten prostě počká - musí. Raději si s prckem napusťte bazén, čvachtejte se, a blbněte na dece. Třeba ti i na ní usne.

 
LadyLada
Závislačka 4435 příspěvků 10.07.12 09:32

Sice mám mladší miminko, ale již teď vidím, že si také pěkně užiju :? Akdyž čtu tvůj deníček a příspěvky ostatních…radši nevědět :)
Jediné, co ti mohu doporučit, zbav se energetických upírů, tj. těch, co jenom sají energii a nic nepřinesou. Také, je-li třeba, řekni NE. Pokud jsou to kvalitní lidé, pochopí to a vrátí se. Pokud se urazí, pak zjevně nebylo něco v pořádku. Prioritou je spokojená maminka, pak může být spokojené i miminko. A netrap se tím, že nic neztíháš. Také jsem před miminkem zvládla opravdu mnoho věcí, jak v zaměstnání, tak v osobním životě včetně domácnosti. S miminkem je to teď stejné, jako u tebe.

 
vantili
Kecalka 228 příspěvků 10.07.12 09:51

Ahoj, já bych si zkusila stanovit priority. Např. na prvním místě mimčo, na druhém domácnost, na třetím všichni ostatní… To znamená - když je třeba věnovat se mímu, jde vše ostatní stranou (i za cenu totálního bordelu a nevypleté zahrady). Ve chvíli, kdy je děťátko spokojené, můžu poklidit, uvařit, věnovat se práci doma či na zahradě. A až pak jdou na řadu problémy ostatních (ať už je to nešťastná kámoška či jiný príbuzný). Možná jim to dá trochu práci pochopit, že už tu nejsi na písknutí, nicméně pro Tebe je přeci důležitější být v pohodě se sebou a svým pokladem no ne?

 
Jenika  10.07.12 10:09

Běžný den každé matky. Já i s tím domem a zahradou.

 
Lynette
Echt Kelišová 7668 příspěvků 10.07.12 10:25

Měla by ses hodit do klidu. Když ti rupnou nervy, napusť si vanu, strč hlavu pod vodu a vyřvi se z toho dokud ti nebude líp - to pomáhá zázračně. ;) Dítě bych šoupla na zahradu na písek s konví s vodou a lopatičkou v nějakém pracovním oděvu a šla bych si vedle plít. Nebo bych dala pod slunečník nafukovací bazének dala na dno vodu a ať se tam prcek čvachtá a plela bych si. Po očku dítě sleduj a dělej co je potřeba. A jestli bude bezdůvodně řvát nech jí - třeba jí to samo přejde. Nemůžeš vyskočit a hned za ní běžet kdykoliv začne brečet - to bych si to asi brzo taky hodila. :D Jinak jí třeba i doma šoupnout do ohrádky a jít vařit.

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26459 příspěvků 10.07.12 10:46

Uplne Ti rozumim ;)
ja bych na Tvem miste dala malou na chvili do jesli, jestli mas tu moznost ;)
taky toho na me bylo moc a pak kdyz jsem videla, ze mala vyhledava cim dal vic moznosti videt se s detma a nevadi ji byt ve spolecnosti a to vubec, spis naopak rozhodla jsem se..6 mesicu byla v jeslich a velice spokojena-ja stihla uklidit dat se do klidu a malou jsem si vyzvedavala rozesmatou a co bylo nejlepsi-hned po vyzvednuti z jesli spala-byla uplne vyblbnuta :mrgreen:
nechtela jsem, ale kdyz jsem to tam videla jak je to nadherny jak se ji libi-proc ne. Chodi jen Trikrat tydne na 5 hodin, ale jak to staci na odpocinek a ten rozdil je-ja vysmata, ona vysmata-dala jsem ji tam v 11 mesicich ;) ;)
Pokud to nejde, tak uz nikomu moc vrbu nedelej a dej najevo, ze mas sve problemy taky, nemusis byt stale dokonala a urcite jsi vybornna mama, toho se neboj. jen s tim vyzlivanim si na ni, neni O:K-zalez nekam do sklepa a zarvi, bouchni dverma cokoliv, ale prosim te na ni to nevypoustej :lol: ikdyz je to nekdy tezke :mrgreen:

 
Plaminek_nadeje  10.07.12 10:58

No jo - když je tatínek doma, miminko je hodné. Jakmile se za ním zavřou dveře, promění se v raráška - tuhle větu jsem slyšela už hoodněkrát a víte co? Málokoho napadne, že dítě takto reaguje na nepřítomnost druhého rodiče. Prostě potřebuje oba, no. Já vím - vono v dnešní moderní době nejde - předsi tatínci spořádaně vydělávají mimo domov a maminky se „nervují“ s dětma - tak je to předsi dané…jenže si neuvědomujeme, že ačkoliv máme k dispozici nejmodernější techniku, nemusíme ručně prát, pro jídlo stačí dojít do nejbližšího obchodu - stejně se cítíme více sami, než naši předci, kteří ačkoliv bez moderních pomocníků - ale o to více společně na statku strávili celý život. Není lehké skloubit rodinu a práci - já vím, že zatím to nejspíš jinak nejde, ale neměli bychom zapomínat, že jen proto, že to jinak neumíme, naše děti nepotřebují, nebo se obejdou bez plnohodnotného kontaktu s druhým rodičem. :srdce:

Zakladatelko - rada? Vždy, když je to možné byť jen na pár hodin, ponechat dítko s tatínkem osamotě. Důležité je to osamotě - né ve Tvé řpítomnosti. Lépe se mu bude snášet odloučení v případě, že to bude potřeba = nasaturuje si svojí přirozenou potřebu být s tatínkem, maminka si odpočine a tatínek si prohloubí s dítětem vztah, což mu třeba umožní vnímat ho jinak, než dosud. Zkoušet to postupně tak, jak to bude reálné - nejdríve hodinku, pak dvě… Můžeš se domluvit s partnerem, že třeba uděláš nákup a on se bude zatím věnovat dítěti. Pokud je nákup velký, můžete se domluvit, že Tě i s dítětem autem vyzvedne za 2hod před obchodem - prostě hledat možnosti jak při běžných činnostech, na které jste zvyklí zapojovat tatínka tak, aby to splnilo účel. :pankac:

Když není zbytí a musíš zůstat s dítětem sama - napusť mu malý bazének, nasyp tam pár plastových víček z petlahví a plastový hrníček, aby si je mohlo přelévat. Nech vody jen po kotníčky aby se mohlo dítě ráchat samo třeba i vleže a nemusela u něj sedět. Mám s tím skvělou zkušenost. Uvidíš, že tam nejen vydrží se zabavit, ale voda ho přirozeně zchladí i utahá, bude mít lepší apetit a lépe bude i spinkat. Také doporučuji namazat ho potom levandulovým olejíčkem - jednak mu tím zvlhčíš suchou kůži po koupání a jednak levandule krásně relaxuje a uspává. Jestli máš možnost, zkus místo klasické postýlky zavěsit hamaku a dítě do ní položit - to je také fajn - jemný kolébavý pohyb dítě uspí, připomíná to dělohu, což je uklidňující a ta levandule by mu mohla pomoct spát déle.

Hlavně mysli i na sebe - opravdu bys měla umět také si říct o pomoc a odpočívat. :hug: Zdravý vztah musí být vzájemný - nemůžeš dělat vrbu jenom Ty, to Tě brzo vysaje. Také potřebuješ dobít baterky - takže zavolat kámošce:„Pamatuješ, jak jsi nedávno potřebovala vzpruhu? Teď jsem na řadě já - můžeš mi to oplatit třeba zítra večer v čajovně?“ :andel: A naplánuj si ten jeden večer tak, aby tatínek zase mohl sám dítě třeba uložit na spaní a ty si odpočineš. Děti vnímají naší energii a když si vycuclá, tak jsou neklidné, neboť neví co se děje. V takovém případě jsou raději u druhého rodiče - než se dáš zase do pohody. No a když ten není doma - tak to třeba vypadá tak, jak si popsala v deníčku. :kytka: Mám kamarádku a ta když už nemohla, přivezla dítě do dětského koutku (3roky) na celé dopoledne a místo nákupu se šla domů vyspat. Hlavně se nezbláznit - že? 8) Ať se vám daří! :hug: :kytka:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 10.07.12 11:07

Ahoj toto je naprosto normální mám 3letého syna a taky když zlobí tak odemě dostane ikdyž jsem si říkala, že ho nikdy neuhodím, tatínek ho rozmazluje a já ho pak za to praštím po zadečku když něco udělá. Mám ještě druhého syna co mu budou 26.7 3měsíce takže si myslím, že to budu mít úplně stejné tak jako ty jak bude mít malý 10měsíců a víc. Děti musí občas dostat po zadečku nebo tak, jinak by byli rozmazlení

 
jaspinka
Ukecaná baba ;) 2004 příspěvků 10.07.12 11:54

Jak dobře tyhle pocity znám :D A do toho se mi vždy zdálo, že všecky ostatní maminky kolem to zvládají levou zadní a do toho vypadají upraveně, nemají doma bordel atd. Ale pak jsem pochopila, že třeba mají domácnost jak ze žurnálu, ale dlabou na děcko a nechají ho klidně dělat cokoli bez ohledu na to kam spadne atd.. Prostě všude je něco.. Moje maličká byla fakt uplakánek a užila jsem si.., ale věř, že brzo bude líp! To období, kdy začíná chodit je sice taky na houby, že furt musíš dávat majzla kam padá atd, ale jakmile se rozchodí, tak je to lepší - víc se sama zabaví (sice utíká) Ale prostě u staršího děcka už poznáš, jestli se jen vzteká, tak ji necháš nebo jestli jí fakt něco je. Už třeba může ukázat prstíkem, když ji bolí zoubky a tak.. A taky budeš mít míň práce až bude baštit víc jako by a ty se nebudeš muset matlat s těma „ňahňama“ :lol: Držím palce a do té doby si nic nevyčítej - každý má někdy vztek, obzvlášť když je v područí malého „tyrana“ se kterým si to nejde vyříkat na férovku :mrgreen:

 
žampion
Závislačka 3429 příspěvků 10.07.12 12:29

Hm cítím s tebou :kytka: :hug: :mavam: ta moje se ještě navíc naučila rozepínat plýnu a moc jí to baví :pocitac: :pocitac: :pocitac:

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 10.07.12 12:36

Ahojka, jo, to znám, ale zabralo mi, co píše mišanila v prvním odstavci - vyměnit role, „zaplakat“ si u jiných a ono najednou zjistíš, že třeba „kamarádky“ jsou kamarádky jen do té doby, dokud pomáháš ty jim, ne ony tobě. pěkně se mi to vyselektovalo a zůstaly jen ty opravdové. a důležité je naučit se říkat ostaním „NE“, pokud víš, že „ANO“ (čili dělat vrbu a plnit za ostatní) tebe a malou jakkoli negativně ovlivní.
a opravdu nejde stíhat vše, nejsi superžena ;)
a jak tam někdo doporučoval, nech prcka s tatou osamotě, prospěje jim to oboum, ikdyž i mně trvalo, než jsem to skousla, časem se to naučíš a opravdu si odpočineš.

 
Lenczii
Kelišová 6067 příspěvků 10.07.12 13:12

Jé, myslím, že se to stane většině maminek a je to normální.. ;)
Mám doma také malého tyránka, který je před ostatními povětšinou zlaté dítě.. :mrgreen:
Moc se mi líbil příspěvek od plamínka, tak si to pročti a zkus implikovat ve svém životě :palec:

 
Emilie
Generální žvanilka 20394 příspěvků 10.07.12 13:29
:hug:

To taky znám!!! :mrgreen:

Jedna moje známá s dítětem lezla po horách a jezdila k moři, byla vyfiknutá s postavičkou mňam mňam a kdykoli i po půlnoci se u ní servíroval po vepřo knedlo čerstvý moučník. Já byla ráda, když jsem stihla v letu poobědvat namazaný chleba, a kafe jsem uvařila návštěvě v případě, že chovala. Jinak to nějak nešlo. Pocit selhání jsem měla a mám neustále. Ale je fakt, že ona dotyčná tu moji absenci sebevědmí přeci jen zčeřila ve chvíli, kdy se jí narodilo druhé dítě. Čertice k pohledání, co se momentálně učí stavět na nohy, obchází kolem nábytku, atd. neposedí, furt v pohybu, furt vyžaduje společnost. FURT!!! A to je nářez! Ovšem dotyčná se nehroutí, ale prostě si to zařídí - brknkne na sousedku, vrazí jí obě děti, a jde si na hodinu zacvičit. Vrazí děti tatínkovi a jde na angličtinu. Vrazí děti babičce a jde si vyrazit ka kafe. pohoda jahoda. Takže no to nakonec taky není ani tak o nátuře dětí (jakože náročné a nenáročné), ale o nátuře maminky :hug: :mavam:

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 10.07.12 14:01

Ahoj, právě jsi do detailů popsala poslední dny s mojí 20 měsíční dcerkou. Taky je uječená, řve snad kvůli všemu i když se jí nic neděje, z báječného klidného beránka se stal malej hajzlík a já nezvládám. Doma je bordel a mně je to jedno. Můžu ti říct, že mám teď taky pocit, že já nikdy děti mít neměla, pač asi nejsem dost silná a odolná, a přestava mnou tak donedávna vytouženého druhého škvrněte, mě teď děsí víc než co jiného. :zed: DNes se poprvé po několika dnech probudila s úsměvem, místo poslední dny obvyklého neutišitelného řevu, dnes je nějaká hodná… Tak že by to nakonec bylo prostě jen k tomu patřící období, které prostě přejde? Začínala jsem mít totiž dojem, že je to má chyba, že jí asi moc mazlím, že jsem až moc chápavá k jejím „bolístkám“, že mám asi až moc porozumění, místo abych jí někdy nechala jen tak ječet, když jí vlastně opravdu nic není. Moje dítě se beze mě ani neuprdne, fakt si to vyčítám a ted nevím co s tím, nevím co je správné, jestli to dělám dobře, tak jak mi srdce velí, a nebo z ní tím vychovávám rozmazlenýho spratka, to ukáže asi až čas. Ale i když je dnes hodná, mám pořád ňákou vnitřní krizi :roll:

Takže odpověď na tvou otázku, mně se to stává občas, že ječim, nebo jí nějak zle chytnu. A za tvůj deníček ti děkuju, nepřijdu už si teď tolik nesvéprávná, jako ještě včera :pankac: :lol:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 10.07.12 14:07

To píšeš o mně? :mrgreen: Děti mám dvě, pracuju na dohodu, podnikám, naštěstí mám malý byt, barák fakt nedávám…a vrba a pomocnice jsem taky, holt nás blbých je víc :mrgreen: Víš jak..v práci jezdím k hodně nemocným nebo starým lidem, leží celé dny doma a koukají, nikdo na ně nemluví, nikdo je nehledá…to radši tenhle kolotoč ;) A nervy mi občas tečou slušně, jsme jen lidi ;)

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 10.07.12 14:09

@Miruše obě moje holky měly takové uřvané období, mladší má teď vzteklé…a není na škodu je nechat někdy řvát když víš že opravdu jen vysírá ;) v tomhle věku už to nejsou mimina a vědí jak si mámu zotročit ;)

 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 10.07.12 14:19

@lenkabu o já to zkusila včera a předevčírem, ona ječela hodinu!!! 8o vysírala, vysloveně. Fakt mě to trhá, vadí, šílím :roll: Ale asi je to potřeba, máš pravdu :oops:

 
lenkabu
Extra třída :D 13733 příspěvků 10.07.12 14:22

Já vím že s tím hodně alternativních holek nebude souhlasit ale tohle je věk kdy se láme nadvláda:) Bud ji budeš mít ty nebo ona:) Ona bude hodinu zkoušet, doteď se jí to vyplatilo…postupně si ty intervaly zkrátí, jen co jí dojde že nepřiběhneš pokaždé když pískne. Koukám že bys ráda druhé, to by ses z ní potom zbláznila ;)

 
Tulisek
Nováček 4 příspěvky 10.07.12 14:24

Ahojky. Nastav si priority nebo se casem zblaznis a bude se to tak akorat zhorsovat. Popripade nejakou pomoc, myslim placenou. I dve hodiny kdyz ti nekdo bude jezdit s kocarkem pomuzou. Hlavne psychicky. Drz se.

 
vopičkaa
Kelišová 6051 příspěvků 10.07.12 14:25

Ahoj, normální to je, jsi přetížená, nauč se říkat lidem kolem sebe NE - nejsi dokonalá, nemůžeš stihnout všechno a už vůbc nemůžeš řešit problémy jiných lidí - není nic špatného na tom říct kamarádce že dnes nemůžeš, at přijde zítra…sestra by si s prádlem taky určitě poradila jinak kdybys jí vysvětlila že nemůžeš
na druhou stranu když má člověk malé děti, musí se naučit nad některými věcmi mávnout rukou - navypletý záhon - no je to blbý ale máš toho moc, nicméně svět se kvůli tomu nezhroutí. Má cenu na zahradě pěstovat zeleninu, když na to nemáš čas? lepší nevypletý záhon, zpustlá zahrada a veselá máma než nervák co se uthuje na děti - příští rok už to budeš zvládat hravě, malá nebudet potřebovat tolik pozornosti…letos prostě trochu vysaď!!! Pěkné léto a šetři se!!! ;) ;)

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 10.07.12 14:45

Ahoj, moc vám všem děkuju za povzbuzení :hug:. Je pozitivní vědět, že se takto necítím sama :mrgreen:.
Já bych nerada, abyste si dle tohoto mého hysterického výlevu, psaného ve velmi slabé chvilce, myslely, že jsm takto zoufalá neustále. Tento pocit jsem zažila tak po čtvrté za 10 měsíců s mojí milovanou holčičkou.
Nutno dodat, že ona z toho opravdu neměla pocit újmy, neb jí to přišlo zajímavé a se u toho řehtala, což ta moje malá intelektuálka často nedělá :dance:.
Vzala jsem dítě k našim, plavně jsem si zanadávala, vypila kafe a šla domů. Dítě usnulo, tak jsem obrala brambory, vyštípala rajčata a vyplela květinový záhon.
Dítě se dřív vzbudilo, ale večer rychle usnulo, tak jsem ještě pohnojila keře a zalila zahradu než se manžel vrátil. Druhý den jsme jeli pro meruňky malé na bio přesnídávku a po obědě můj organismus naprosto vypověděl službu, tak mě můj muž uložil k dcerce, vysál a poklidil byt a uvařil na dnešek a zítřek :srdce: :srdce:. Večer jsme zpracovali ony meruňky.
Večer jak se vrátí, mu plánuju vrazit dítě (děkuji za radu, na které je určitě dost pravdy :kytka: ) a půjdu vyplet tu mrkev. Sestra sem od onoho dne chodí častěj i s neteří, která si pohraje s dítětem a já polítávám, a dělám co je třeba. Ona běhá se mnou s kafem v ruce a povídáme.
Cítím se mnohem líp a to i díky vašim komentářům :kytka: :kytka:.
Problémy všech pouštím jedním uchem ven, jen zítra mě čeká návštěva u kamarádky, která přišla o miminko :(.
Zeleninu pěstuju hlavně pro prcka, abych věděla co jí, péče o zahradu mě většinou naopak nabíjí. Je fakt, že se nechám často vysávat, ale taková už jsem povaha :oops: :roll:.
Jo a včera odpoledne jsem dcerce na terase místo šílení z bordelu napustila lavor (bazének ještě nemáme) a jak jsme obě byly šťastné a spokojené :srdce:! Dneska se na to vrhem zase.

Příspěvek upraven 10.07.12 v 16:10

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 10.07.12 14:48

Jo a to moje zvíře už je ani ne po hodině zase vzhůru! :zed: :zed: :mrgreen:
A právé mi doma přestala téct voda. :pocitac:

Příspěvek upraven 10.07.12 v 16:45

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 10.07.12 15:05

Prosím tě klíííííddddd já ti pučim moje dva raubíře a garantuji ti, že plácnutí přes ruku bude to nejmenší :mrgreen: prosim tě občas se stane…já spíš vidim problém v tom, že seš tk moc opchotná co takhle říct NE si to sestra nemůže vyprat sama :?: atpod…nevyčítej si to a nechtěj bejt tak moc dokonalá ;)

 
martinaaaaaaaaa7  10.07.12 15:30

Klid, je to normální. S dětma to není jednoduchý. A nejvíc mě baví, jak mi ještě všichni vesele přidělávají práci. Náš problém asi bude, že neumíme říct ne :-) Mám desetiměsíčního, školu jsem zrovna dokončila, dva dny v týdnu pracuju, v pondělí mám francouzštinu. Ve zkratce, mám jedno odpoledne v týdnu pro sebe, dítě a domácnost a co myslíš? Nepotřebuje neteř pomoct s angličtinou? Teď jsem těhotná, program mi zůstává stejný a nevím, jak říct neteři, že jí to jedno odpo prostě nedám, protože padám na hubu :-)

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 10.07.12 16:11

To znám! :mrgreen: Četla jsem jen pár komentářů a myslím, že vše potřebné už holky napsaly :kytka: Každopádně, je to určitě naprosto normální… Zkus trochu polevit a uvolnit se, třeba někam vyrazit ;) Přeju pevné nervy bude hůř :hug: :hug: :hug:

 
berushkacz
Ukecaná baba ;) 1130 příspěvků 10.07.12 16:15

Je to skoro všude stejné, pod tenhle deníček se klidně podepíšu. :lol: :mavam:

 
Andule
Ukecaná baba ;) 1730 příspěvků 10.07.12 20:20

Ahoj Jajul, stava se mi to stejne, pred chvili jsem uspavala 2,5letou a 10mesicniho a oba byli opravdu na zabiti.. litala jsem mezi nema jak splasene strevo a po ceste si rikala, vydrz vydrz… nekdy se neudrzim a plesknu ji po zadku, pak to nekde stranou obrecim.....ale kdyz ona je tak silene neposlusna…takze naprosto chapu tve pocity a rikam ti, nic si z toho nedelej, netrap se… jsi naprosto normalni…
potrebovala by sis vorazit, si na to sama a je toho moc… rekla bych stav se, ale asi si daleko…

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 10.07.12 20:25

Děkuju, jsi moc hodná, ale Břeclav je z Olomoucka bohužel fakt z ruky :(.

 
tavi
Závislačka 3421 příspěvků 10.07.12 20:57

Moje rada jednoducha. Zpomal. Domluv se s nejakou cilou duchodkyni v okoli, ktera by chtela brigadu, ze bude ty 2 hodiny vozit nez se mala prospi. Najdi si nekoho na pomoc s uklidem/zehlenim. A kamaradky jsou fine, kdyz jsi na ditko casto sama, aspon se odreagujes od stereotypu. Ale nehon se tolik, kor kdyz to tvemu vztahu s dcerou neprospiva.

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 10.07.12 21:05

Tak tohle jediné fakt nehrozí :,(. Platit nikoho nemůžu, i když muž slušně vydělává - dům naní dostavěný a potřebujem každou korunu.
A s tou důchodkyní - bydlím s našima v jedné dědině, ale mámě dítě o samotě nenechám a mám k tomu pádné důvody, to mi věř. Ale když je v pohodě, je to nejlepší babička a nechci je s malou rozdělit, taky je to moje máma, nechci ji takhle okatě ranit. Prostě ji musím hlídat. Takže chtít po někom jiném aby vozil, to fakt nejde. :nevim:

 
hanak  10.07.12 21:33

Holky, tohle mi připomnělo.. moje nejstarší byla velmi problematické miminko a zažila jsem si s ní. V té době jsem se seznámila s kamarádkou, která hltala všechny psychologické knihy o výchově dětí, kde se všude psalo, jak „se dětem musí vše vysvětlovat, jak to jde domluvou, jak se jim musí pořád opakovat, jak jsou dokonalé, milované a hodné..“ a nějaké plácnutí či zvednutí slova pro ni nepřipadalo v úvahu.
Mno.. uplynulo pár let, moje i její rodina se patřičně rozrostla. Když jsme se viděli po té době, čekala jsem zase „chytrá slova“ o tom, jak se děti musí vychovávat jen s láskou a domlouváním.
Tehdy mě ale dostala do kolen a já se ještě dlouho válela smíchy, kdykoliv jsem si na to vzpomněla.. V té době měla 3 kluky, první dva s odstupem roka a půl, třetí pak po třech letech. Sotva přišla, dosedla do křesla, setřela pot a spustila: „holka, ti moji zmetkové… " a už láteřila, nadávala jak špaček, pak se ten její nejstarší objevil ve dveřích, že něco rozbil, tak si vyslechl svoje s patřičným výchovným plácnutím..
Když jsem se jí pak ptala, copak to, že nevychovává podle těch knížek, kterých měla plnou knihovnu.. tak prý už po dvou letech všechny ty knížky nekompromisně vyházela (prý dobře hořely v kotli), protože došla k názoru, že vychovávat dítě podle toho prostě nelze, že to fakt zkoušela hrozně moc, ale děcka si z ní dělaly "dobrý den“, měly mámu doslova „na háku“ a že když jí začaly přerůstat přes hlavu, řekla si „a dost, z těch dětí přeci nevychovám zmetky“ a najela na typickou českou výchovu (= občasné zařvání, občasné plácnutí ve správnou chvíli), o kterém velmi rychle usoudila, že má často tisíckrát efektivnější účinek než dlouhosáhlé vysvětlování, že „tohle přeci hodný chlapeček nedělá“.

Takže holky.. že vám občas „ujedou nervy“ a vy plácnete, ještě neznamená, že jste špatné matky nebo že selháváte. Jste jen člověk, ne robot a své děti vychováváte, nenecháváte je růst jak dříví v lese.
Já své děti taky občas plácala, promyšleně, když už všechny metody selhaly, ale pak tak, aby to pocítily a věděly, že to cosi bylo opravdu sakra špatně.
Ikdyž mě teď někdo možná napadne, že jsem byla zralá na sociálku.. tak proti těmhle chytrým řečem jsem už splachovací. Své děti jsem vychovávala, s plácnutími jsme přestali po pátém roce, kdy už byly „z nejhoršího“ venku, pak už šlo hodně věcí řešit domluvami. Ikdyž zvýšenému hlasu se občas neubráním ani teď, ale myslím, že se svými dětmi mám vztah, který by mohly některé mámy právem závidět. Od určitého věku funguji pro ně nejen jako rodič, ale jako přítel i vrba, které se můžou s čímkoliv a s důvěrou svěřit, ikdyž se jedná o cokoliv.

 
IkaT
Kelišová 6020 příspěvků 10.07.12 22:56

Nemusíš se trápit, je to naprosto normální, a kdo tvrdí, že to nikdy neudělal LŽE nevěřím, někdy se to občas nedá :hug: Mám 18m dvojčátka a potýkám se s tím to každý den ačkoliv nechci, kolikrát mám pocit že celý den krom pár krásných chvilek nedělám nic jiného než křičím, hubuju a plácám přes ručičky :( samo také mě to vždy moc mrzí ale jak tak malé děti naučíte, že nesmí vše, snažím se vysvětlovat, ukazovat ledacos už pochopí ale mají prostě svou hlavu. A ty se opravdu nemusíš trápit jsme taky jen lidi i když jsme matky a potřebujem chvilku klidu :hug:

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 10.07.12 23:08

Vřeští mi doma dvě 21měsíční batoltata a k tomu 3 měsíční mimino a já tu překračuju bordel (nesnáším ty drobky nalepený na chdodlech :cert: ) a když si vzpomenu, jak sjem řešila hygienu a sterizaci všeho u dvojčat, tak chudák třetí prcek se tu válí na dece mezi bordelem, drobkama, batolata ho „krmí“ jogurtem…takže deka, na který ležíje pokapaná jogurtem a zasypaná křupkama, rýžovýma chlebíčkama a jeho dudlíky yjsou ocucaný od dvojčat - hračky co strká do pusy?? no to aani radši neřešim :,( a že mám špinavý okna, záclony a závěsy omatlaný jídlem, všechen nábytek omatlanej jídlem, odtrhaný všechny podlahový lišty…to co byla sedačka je zmatlaná hnusná hrůza…to neřešim! jsem šťasná, že je mám! a do nedávna spaly po obědě - už nespí - takže celej den s těma třema…vycházky masakr - z devátýho patra dostat dvě batolata, co zdrhaj na schody a k tomu mimino - buď tak, že dvojky do kočáru a mimino do vaku a nebo mimino do kočáru a holky na na vodítka…co bych dala za zahradu - klidně nevypletou, neposekanou, ale něco, kam bych je mohla vyhodit a trochu uklidit!! když už je včer uložim, tak rychle uklidit to nej - nádobí, koupelna, záchod, prádlo, vyluxovat, vytřít a ufff…nějakej velkej generální úklid?? nehrozí!! ale stejně! děti jsou nade všecko a jednou budu mít 3 skvěý pomocníky v domácnosti :mrgreen:

tak klííííd! vykašli se na ostatní a hlavně užívej svýho dítka a krásnýho počasí!! :hug: a že vybuchneš?? a kdo tvrdí, že ne…tak keeeecááááá! ;) jsi normální matka máš právo na všechny tyhle pocity :kytka:

Příspěvek upraven 10.07.12 v 23:08

 
Mišanila  10.07.12 23:31

Tak zase bych to nepřehoupla do druhýho extrému a netvrdila, že úplně každý někdy malinké batole nebo starší dítě plácne a kdo to tvrdí že ne, tak LŽE. To vážně není pravda, sama jsem děti nikdy neplácla, protože jsem se rozhodla, že to dělat nebudu a viděla jsem to i v Anglické rodině se 7 dětma, že to jde bez toho a děti jsou vychované a slušné. Jsou země, kde se to dělat nesmí, takže tam to většina rodičů prostě musí zvládnout jinak a oni to mnohdy zvládají spíš už kvůli vlastnímu přesvědčení, než kvůli zákonům. Nechci tu rozvířit diskuzi na tohle téma, ale zase tohle je až moc zavádějící.

Já myslím, že každému rodiči někdy určitě s dětma ujedou nervy, nejsme stroje ale někdo třeba jen zařve, bouchne si do polštáře, třískne dveřma nebo uteče do louky :-)

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 11.07.12 09:17

Tak to mě by nikdy nenapadlo říct si „nikdy“
Osobně si pamatuju jak na mě moje mamka vytáhla 2× vařečku (dodnes si pamatuju za co a naprosto jí to schvaluju)
Jinak mě jako malou jistě taky několikrát plácka přes ručku když jsem několikrát neposlechla „na to nešahej“ a jistě jsem dostala i přes plenku na prdku když jsem si to zasloužila, a upřímně všem tady oznamuji - JSEM SLUŠNĚ VYCHOVANÁ A TRAUMA Z TOHO „mlácení“ ROZHODNĚ NEMÁM! :lol:

Otázkou je ten výlev vzteku. Naprosto tě chápu, vydržíme hodně, ale někdy už ty nervíky porstě rupnou. Nemyslím si, že by to tvé Jackyllce uškodilo, ale chce to odpočinek - pro tebe! Už to tady někdo psal - koukej hodit tu princeznu taky někdy na krk někomu jinému a udělej si čas sama pro sebe. Určitě ti bude líp…

P. S. Nepochybuju o tom, že jsi dobrá mamča! :hug:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 11.07.12 10:20

Hanak, cmochy - souhlas…a jak pálila kamarádka „chytré“ knihy sem se musela smát :mrgreen:

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 11.07.12 15:25

Tak jsem se zařídila dle rad starších tady na e-mimču a hodila dítě na krk svému muži - průbě to mělo následující: ráchal ji v lavoře, až měla husí kůži, po vyndání ji nebyl schopný oblíknout protože ona plaká, usadil ji k televizním zprávám místo koupání a na večeři jí místo dětské kaše půl napůl s nominou dal piškotový dort ze zakysané smetany s borůvkami (argumentoval tím, že byl čerstvý!!!). No nezabily byste ho?!

 
Genovesa
Extra třída :D 10976 příspěvků 11.07.12 15:27

Stydím se, když vidím, že mnozí jsou na tom mnohem hůř… :? :hug: :hug:

 
brumdinka
Generální žvanilka 23309 příspěvků 11.07.12 18:47

No a přežili to oba, né :mrgreen:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 11.07.12 19:49

Jájul neboj já taky když odcházím tak buď má téměř všechno nachystaný a přesný instrukce tzn. Tenhle prášek nasypej do 140ml vlažný vody.. nebo při příchodu zavírám oči i uši :D jen se zeptám jestli plakal, byl hodný a je najezený víc radši nechci slyšet :D :D

to neměla být reakce nějak jsem to zmotala :kytka:

Příspěvek upraven 11.07.12 v 19:50

 
dvojmatka
Kelišová 5278 příspěvků 11.07.12 21:41

@jajul

tak popis toho jak se staral manžel mě rozesmál a musím konstatovat, že je to všude stejný - když jsem mu jednou nechala děti večer a šla s kámoškou na kafe, tak se bál, že nebude umět udělat kaši…koupila jsem mu v rossmannovi ty hotový ve skleničce! holky zmatlaný, bryndák měly blbě závazanej, takže zmatlaný i trika a když jsem tuhle kaši jindy ohřívala v mikrovlnce, tak se mě překvapeně ptal "jo ono se to ohřívá? já jim to dával studený? " :mrgreen: a když jsem byla v porodnici s třetím, tak jim kupoval skleničkový příkrmy (kdo by se rozmražoval s mým navařeným v mrazáku, že?) a moc jim to nejelo, tak se mi přiznal, že jim to vždy osolil a opepřil poté, co viděl, že mu snědly jeho ostrou gulášovou polívku :zed: chlapi no :P

jo a vůbec se nestyď - já bych asi nezvládla barák se zahradou i jen s jedním dítětem… :roll:

každopádně mě docela pomáhá si občas vyrazit večer na skleničku do restaurace s kámoškou a vždycky si řekneme, že o dětech ani slovo…no nevydržzíme to úplně, ale aspoň část večera probíráme i něco jinýho :mrgreen:

tak se drž a nepochybuj o sobě - nejdůležitějsí je láska, kterou k dětem cítíme!! ;)

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 12.07.12 09:37

Ahojky, také mám pocit jako bych to psala já. Vůbec se netrap, než se narodila první dcerka, byla jsem přesvědčená, že svoje dítě nikdy v životě neuhodím ale brzy přišla na to, že bez toho to nejde. A že nás umí vytočit a nejen ty dvě menší ale i ty větší slečny. Takže nejsi v tom ani náhodou sama a nejsi v žádném případě špatná máma- děti musí vědět, že vše má svoje meze.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama