Fotbalový míč golfovou jamkou

Porod

Před 3 lety jsem po 22 hodinách porodila naši první dcerku Verunku. Jak jsem psala v předchozím deníčku, při tlačení mi tenkrát na mysl přišla hláška mého kamaráda, že porod je jako protlačit fotbalový míč golfovou jamkou.

Když jsem otěhotněla podruhé a termín porodu se blížil, opět jsem si na tohle slovní spojení vzpomněla. Byla jsem nachystaná na mininálně stejnou dobu porodu a nepředpokládala jsem, že bych rodila dřív. Jednak jsem i Verunku přenášela a pak mě v poradně doktoři neustále ujišťovali, že se vůůůbec nic nechystá.

Proto jsem 12 dní před porodem v klidu vyjela s malou na výlet, protože porod byl daleko a co doma. Ovšem řidiči byli ten den na cestách nějak mimo a dvakrát jsem měla co dělat, abychom nenabouraly.

Večer mi poprvé začalo tvrdnout břicho, přičítala jsem to ale šokům z dálnice.

Druhý den jsem začala mít kolem poledne poslíčky. Nebo jsem si to aspoň myslela - z prvního těhotenství jsem je neznala a na porod bylo přece pořád brzo a nic se nechystalo. Když ale začali být poslíčci poměrně pravidelní po 10 minutách, zavolala jsem pro jistotu manželovi, aby malou vyzvedl z školky on, že něco je divně.

Do večera se nic neměnilo, takže jsem si dala teplou sprchu a čekala, až to přejde. Nepřešlo a kolem 11 v noci už bylo jasné, že tohle poslíčci nebudou. Chtěla jsem po minulé zkušenosti čekat do nejdéle doma, ale dvě následující kontrakce mě přesvědčily, že nebudu hrdinka.

Do porodnice jsme dorazili za 5 minut 12 - ne obrazně řečeno, opravdu pět minut před půlnocí. :) Když mě v porodnici poprvé vyšetřili a oznámili mi, že jsem otevřená na dva centimetry, ani mě to nepřekvapilo. I minule mi trval každý centimetr hodinu. Co mě ale překvapilo, byla síla kontrakcí. Čas sice vzpomínky uhladí, byla jsem si ale skoro jistá, že takhle to poprvé nebolelo.

Po monitoru mě znova vyšetřila doktorka a k mému překvapení už byly ze dvou centimetrů čtyři. Byla bych z toho asi měla i radost, nebýt toho, že jsem se skoro plazila po zemi bolestí. :)

Následující 2 hodiny jsem strávila ve sprše a mezi kontrakcema přemýšlela, jak to udělat, aby za mě porodil třeba manžel.

Když u prvního porodu přišla řada na tlačení, celé moje tělo křičelo TLAAAAAAAČ. Tentokrát mě po 2 hodinách ve sprše vyšetřovala porodní asistentka a překvapila mě větou: „Tak a budeme tlačit.“ Rozhodně jsem neměla v úmyslu jí odporovat, minule jsem na tlačení čekala 20 hodin, a tak jsem se do toho radši dala, aby si to nerozmyslela. :D Jen jsem ji varovala, že minule jsem tlačila hodinu a půl a rozhodně to byla nejhorší část porodu.

Nezbývá než dodat, že ani podruhé to nebylo s tím fotbalovým míčem o moc lepší. Na druhé straně, Barunka byla po 20 minutách venku. Takže shrnuto a podtrženo, trval celý porod kolem 4 hodin a přišel o 10 dní dřív. Tolik k tomu, že se nic nechystalo.

Minulý deníček jsem končila ujištěním, že Verunka bude jedináček. Teď nám k ní přibyla i Barunka a tentokrát už můžu s klidným svědomím říct, že i když to bylo mnohem lepší než poprvé, rození dětí už nechám na jiných. :)

Hodnotilo 25 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
mojemaličkost
Ukecaná baba ;) 1091 příspěvků 26.06.14 07:11

Krásný deníček :kytka: Přeju vám hlavně hodně zdravíčka :hug:

 
kve-tinka
Závislačka 4032 příspěvků 15 inzerátů 26.06.14 07:31

Gratuluji k Barunce, já zase tvrdím, že porod je jako protlačit meloun pomerančem :mrgreen:

 
Ariadne
Echt Kelišová 8457 příspěvků 26.06.14 07:31

Gratulace :kytka: odevšad se dozvídám, že druhý porod je opravdu lepší, co se týče rychlosti, ale výživnější co se týče bolesti :P

Jinak Verunka - Barunka dobrý :pankac:

U nás by to mohlo být naopak Barunka -… ale tohle jméno nechce projít :roll:

 
Katka87
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 26.06.14 07:37

@Ariadne Jááák nechce projít? Poslední slovo máš na porodním sále stejně ty :mrgreen: :pankac:
Jinak moc pěknej deníček… :potlesk: Ráda čtu tyhle rychlý porody. Za měsíc mě čeká druhý porod a doufám, že to taky bude probíhat nějak takhle… :mavam:

 
pajinka111
Ukecaná baba ;) 1740 příspěvků 26.06.14 08:15

Moc gratuluji k narození miminka :kytka: a Barunce hodně štěsí a zdraví do života :*
já měla porody 3 :roll:,u prvního porodu jsem se vůbec nebála, nevěděla jsem do čehu jdu :-)18hodin a bolesti příšerné, špatné otvírání, dcerka zlomenou klíční kost a byla celá kropenatá, jsem taky prohlásila, že dcerka zustane jedináček :-),nakonec po dlouhých letech jesem čekala druhého syna, porodu jsem se bála, porod nakonec po 10dnech přenášení vyvolávány, bolesti hrozné a pravdelné od začátku-rozhodně bolestivější než první 16hODIN. Nakonec byl syn resuscitovaný, ale naštěstí je uplně v pořádku, třetí porod, tak fakt výživný!!!týden přenášení, opět vyvolávaný, bolesti fakt strašný, jako bych se rvala na kusy-jedna maminka, když jsem porodila syna říkal, že u třetího porodu křičela, že to nešlo vydržet, ale že dva porody měla docela v pohodě a tam že klečela na čtyřecha prosila doktora at jí udělá císařský řez, nakonec porodila chlapečka a byl prý nejmenší ze všech děti co měla. Já si u třetího porodu na ni vzpoměla a vždycky jsem tvrdila, že ybc u porodu nekřičela-bohužel to fakt u třetího nešlo vydržet ke konci jsem nahlas sténala a při tlačení jsem fakt řvala, nešlo to zastavit, nakonec se po delším tlačení narodila dcerka -taky zlomená klíční kost-větší bolest už asi ani neexistuje, já zase prosila o epidural, ale nedali mi ho..mít další porod, tak ho už nepřežiju..takže rození už nechávám na mladších :-) všechno mám popsáno v deníčkách o porodech koho to zajímá ;) ale za ty moje všechny tři štěstíčka to stálo za to podstoupit! :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 26.06.14 08:27

Tak paradne napsane a skoda, ze tak kratke :mrgreen: Gratulace k holkam :kytka:

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 26.06.14 08:28

Gratuluju a trochu závdidím ;-) Já mám synka akutním císařem po vyvolání po 14 dnech přenášení a po 12 hodinách kontrakcí. A dcerku mám taky císařem - plánovaným, neotočila se a seděla na prdelce :-) Takový porod, co jsi měla, je za odměnu :-)
Mimochodem, mám neteř Verunku (už jí je, kozence mojí 20 let) a dcerku Barunku. A prý BArunky jsou hezké a chytré holky a divošky. Za sebe můžu potvrdit :-)

 
ušanda
Zasloužilá kecalka 812 příspěvků 26.06.14 10:08

Moc krásně napsaný deníček, jen mě mrzí, že jsi ve sprše nepřišla na to, jak by za Tebe mohl porodit manžel. Mě čeká třetí porod za 2 měsíce a určitě bych toho využila. :mrgreen: Hodně štěstí a přeji, ať je další porod hladký stejně, jako projde hladce golfový míček fotbalovou bránou. :mrgreen:

Příspěvek upraven 26.06.14 v 10:13

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.06.14 10:29

Pěkné, gratuluji k dcerkám

 
kaja00
Extra třída :D 12734 příspěvků 26.06.14 13:43

Gratuluji :kytka: Jinak Barunka a Verunka :potlesk: Krasna jmena :kytka: Hezky se k sobe hodi :)

 
Danka N.
Povídálka 15 příspěvků 21 inzerátů 26.06.14 16:07

Gratuluji statečné mamince a Barunce ke zvládnutí porodu, Verunka je šťastné dítě, že i přes původní záměr maminky nezůstala jedináčkem :D :kytka:

 
Amys
Neúnavná pisatelka 19039 příspěvků 26.06.14 16:47

Moc gratuluji a přeji hodně štěstí a zdraví!
Pěkný deníček a nutno podotknout, že u třetího porodu byl sešup taky neskutečný - během dvaceti minut jsem se ze tří cm otevřela tak, že jsem mohla rodit. Málem jsme ani nestihli dojet na porodní sál (vezla mě tam PA na vozíku, aby to bylo rychleji, já už v kontrakcích nebyla schopna chodit) a manžel dojel až čtvrt hodiny po :lol:

@pajinka111 Ty jo, to je docela zajímavý! Při prvních dvou porodech jsem byla taky vpodstatě tiše jako myška, ale při třetím jsem byla docela hlasitá, protože to se fakt jinak nedalo (a pomáhalo mi to!) :lol:

Tímto samozřejmě nechci odradit ty, které se chystají na třetí dítko :andel:

Příspěvek upraven 26.06.14 v 16:48

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 26.06.14 20:42

Luci, gratuluju k Barunce a k rychlému porodu bez komplikací, zvládli jste to suprově :kytka: :mavam:

 
Kytka32
Zasloužilá kecalka 815 příspěvků 27.06.14 21:22

Díky všem za krásné reakce :kytka:

 
novamaminka
Povídálka 44 příspěvků 09.07.14 13:35

Krasne :-)

 
dana.dv
Kecalka 464 příspěvků 03.01.15 17:15

Fotbalový míč golfovou jamkou - podobné přirovnání mě napadlo, když jsem se snažila cvičit s aniballem (obdoba epina). Bohužel se nezadařilo zavést ani ve vyfouklém stavu, zkoušel to i manžel s čelovkou na hlavě. Začala mě děsit představa, jak tudy proboha může vylézt hlava naší Terezky???

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama