Jarní miminka 2004 - jak ten čas letí

Rodičovství

Ahojte všichni, Strašně moc se omlouvám, ale od začátku prosince jsem se na net dostala až dnes. Zato dneska jsem si to vše vynahradila ? udělali jsme si malý srazík s Magrátkou, Missorkou , Kacii a Lentilkou.

Byl to balzám na nervy: dětičky si krásně hráli a my mohly v klidu relaxovat. Aspoň chvilku. Občas se totiž sama sebe ptám (unavená, sotva držící oči otevřené, v duchu si opakujíc ?klid mámo? někdy usnout musí): kdeže jsou ty časy, kdy nám Julinka spinkala téměř celý den a já měla dost volného času i na jiné věci, kde jsou ty noci, kdy nám v osm hodin uložením do postýlky sama usnula a spinkala až do rána s jedním noční krmením. Ale pak se vždy otočím a kouknu na to naše mládě a srdíčko mi zaplesá?.vidím, jaké obrovské pokroky ve svém životě už udělala?.už si krásně žvatlá, říká mamama a mňam, sama si už sedne a sedí, zkouší první krůčky po kolínkách?zkrátka, že je vše jak má být??.a v ten moment by jsem neměnila ani za nic…naopak se snažím si každý den zapamatovat ( dokonce i ty, kdy zkouší sílu svých hlasivek nebo moji trpělivost vydatným vztekáním se. Každopádně, až se to nezdá, tak nám ten čas tak strašně rychle letí a děti rostou přímo před očima. Vždyť za měsíc už začnou naše jarňátka postupně po sobě slavit svoje první narozeniny!!! Nevím jak vy, ale já se těším na každý nový den s Julinkou (byť to bude už mnohem náročnější na výchovu než když byla nemluvně) až si budeme číst společně knížky a ukazovat zvířátka, až se ke mně rozeběhne a obejme mě, až začne srozumitelně povídat a na všechno se ptát ? a proč?? Zkrátka jsem jen chtěla říct jak moc náš život naše holčička obohatila a jak moc nás dělá šťastnou.

Tanina a Julinka

Váš příspěvek
Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 21.01.05 17:41

TANO :)

krasne se to napsala,i me nekdy nervy pracuji na 100%,protoze delfinek se vzteka a proste nema svuj den,ale pak se na me koukne a ja se zacinam tesit na druhy rok jeho zivota :)

a neboj Julca urcite zase nekdy objevi kouzlo spinkani :)

magrat a delfinek

kosticka
Zasloužilá kecalka 615 příspěvků 21.01.05 19:21

Ahojda holky!

Nevím, co jsme kde chytili, ale dneska ráno jsem nevěděla, co dřív. Vstala jsem, přebalila malou a pak ji utíkala dát zase zpátky do postýlky, neb jsem měla pocit, že budu zvracet i ? (spodem). Naštěstí zůstalo jen u toho vyloučení spodem, pocit zvracení se ztratil a já mohla malou nakojit. Měla jsem ale strašnou zimnici, nevím, čím to mohlo být. Taky mě začíná škrábat v krku a bolí mě palice. Ellenka je ještě pořád nemocná, teplotky bývají jak kdy, večer většinou pravidlem, občas i odpoledne, ale už nejsou tak vysoké. Po sirupku na odkašlávání teď chrčí jako tuberák po šedesátce cigaret :o))

ALICE: ještě k těm naučeným gestům: babička naučila Ellenku, když se chová v náručí, tak kolíbat ze strany na stranu (nevím, jak jinak bych to popsala) a říká jí k tomu říkanku: tetka kde jdete, co to nesete, škarbaličky a botičky, chodím po světě a Ell z toho má srandu. Když má náladu, zvládá i paci pacičky, ale to je tak všechno.

JENDYS: gratulujeme Emě, že bude mít brzo brášku nebo sestřičku nebo obojí :o))))! To je paráda. Seš odvážná, že takhle brzo po sobě, ale když se cítíš, moc Ti to přeju :o)) Ještě jednou velká gratulace, opatruj se a užívej si to!

SLNIEČKO: myslela jsem na Vás, že jste se s Lukáškem dlouho neozvali, tak jsem ráda, že jste zase na příjmu.

MAGRAT: tak jen píšu, že na Snowborďácích byl můj brácha a říkal, že je to opravdu spíš pro puberťáky, ale jestli jde o to se pobavit a zasmát, tak si myslím, že to splní účel

Vzkaz pro CITLIVKU, JANU-HONZÍKA, ALENA-HAN, LENKU: prosím o sdělení do seznámku nějaké podrobnosti o Lily, Františkovi, Jiříčkovi, Matýskovi (porodní váha, míra, TP, kde jste rodily, případně v kolik hodin). Předem díky.

Kostička a Ellenka (8,5 m.)

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 21.01.05 19:25

KOSTICKO - vzdyt ja jsem jeste pubertak hihi,ale fakt si tam jdu odpocinout

delfinek taky chrcel jak chronicky kurak,nastesti uz to je v poho

pa magrat

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 21.01.05 20:15

TANI - přesně jak jsi napsala. I když už toho máš všeho po krk, tak jen se na toho mrňouse podíváš, tak je po vší špatné náladě. U mě je to to samé. Taky jsem na malého většinu dne sama a někdy toho mám po krk už ráno. Tak si říkám, jak to celý den zvládnu, ale opravdu se stačí na to sluníčko podívat a je po všem.
Strašně rychle to letí, nedávno byl Pepča ještě v bříšku a teď už se nám tady rozlízá do všech stran. Nic nenechá na pokoji. Za chvíli mu bude rok (i když u nás „až“ v květnu), ale uteče to jak voda.

KOSTIČKO - přeji brzké uzdravení tobě i Elence, dobře, že už ty teploty nejsou tak vysoké.

MARGAT - Snowborďáky jsem už taky viděla a můžu říct, že pro odreagování je to dobrý. Jsou tam hlavně dobrý hlášky.

A co u nás za ty 2 dny nového? Pepča se včera naučil pít čaj ze skleničky. Ale byli jsme polití oba, protože on už je přece „velkej chlap“ a bude si tu sklínku držet sám.
No a taky se hodně snaží zkoušet stoupat na nožičky, i když pořád jen na tu pravou, levou špičkou spíš jen dorovnává stabilitu.

Ahoj Miroušek a Pepča.

Mirousek
Ukecaná baba ;) 1790 příspěvků 21.01.05 20:16

Omlouvám se, samozřejmě že MAGRAT. Nějak mně přeskočily písmenka.

LenkaN
Stálice 94 příspěvků 21.01.05 22:25

Ahoj holky,
dneska jen v rychlosti. Andrejka usnula o půl deváté napodruhé u prsa a zdá se, že už je vyspaná. Sedí mi na klíně, dělá paci paci a směje se tomu. Tak budu muset zalehnou s ní, samozřejmě u mě v posteli.

Májo ? no já bych právě taky musela do Brna vlakem a nevím, nevím, jak bychom se do rychlíku s kočárem soukaly a na šátek je to taky docela daleko. Ty jsi z Ústí u Hranic? Tam bydlí kolegyně z práce. Myslím, že bych tam trefila. Co Ty Kostičko? Jinak do ValMezu jste taky srdečně zvány ;o))
S jídlem se stále držíme tak maximálně na 100 g. Na odpo svačinku sní Andrejka tak jedno jablíčko nebo ¾ banánu. Kaši jí zkouším ? s nevelkým úspěchem ? dávat kolem šesté večer. Ale dávám ji do vody a dám tam jen tak 2 lžíce MM, protože když to dělám jen z MM, tak to strašně zřídne. Dneska jsem ji tam dala kousek banánu, ale moc toho nesnědla. Od příštího měsíce se chystám na dopolední svačinku, ale taky nevím co dávat. Asi ovoce, možná už jogurt.

Hanylo ? s tím tahákem ? já mám současně otevřený dokument ve wordu a jak čtu, tak zrovna píšu i komentáře.

Lenka a Andrejka

Vložit nový komentář