Kojení jako strašák

Rodičovství

I když jsem se trochu bála, že budu muset kojení své dcery vykoupit spoustou bolesti, ukázalo se, že strach byl úplně zbytečný.

Když jsem si v těhotenství povídala s kamarádkami, několik z nich mě neváhalo počastovat „chytrými“ radami na téma kojení. Že se musím připravit na to, že rozkojování není žádná legrace, že to bolí, že má člověk vytahané a rozkousané bradavky, a co teprve, když se přidá nějaká ta moučnivka nebo zánět. Kdybych měla dát na ně, budu si myslet, že kojení je rafinovaný způsob, jak maminky pomučit. Možná to tak u kdekoho je, ale jak jsem sama na sobě zjistila, vůbec to tak být nemusí. Mně se mléko začalo spouštět už před porodem, třeba když jsem se předklonila nebo naopak sundávala věci z police, stačila trocha námahy, a už jsem měla mokré skvrnky na tričku.

Pohoda pokračovala i v porodnici, rodila jsem sice plánovaným císařem, ale i tak jsem si den po porodu cestou ze sprchy k posteli (cca 3 metry) prokojila košili ;) A protože Bětuška měla sací reflex jak piraňa, s rozkojováním nebyl vůbec problém. Ne že by mě někdy prsa nebolela, občas byla bradavka odřená, ale nebylo to nic, co by nespravila dvě tři namazání Bepanthenem. Z toho si odnáším ponaučení: Není pravda, že kojení musí bolet. Někdy to jde snadno a úplně samo.

Na druhou stranu, aby to nebyl jen pozitivní deníček, taky jsme měly slabší chvilky. Shodou okolností v obou hrají roli dětské sestřičky a jejich rady. První problém byl už v porodnici. Měla jsem pocit, že kojení nezvládám, protože mám celkem větší vystouplé bradavky a vůbec mi nešlo natlačit drobečkovi Bětušce do pusy větší část dvorce, jak se nám doporučovalo. Snažila jsem se horem, dolem, ale jen jsme byly obě nešťastné – já že mi to nejde, jak má, Bětuška z toho, že ji morduji. Po čase to stejně dopadlo tak, že mi žužlá jen bradavku, mléko teče, tak co (až bude mít zuby, možná toho budu litovat, ale zatím to suprově funguje).

Druhá krize, mnohem větší, vlastně taky začala v nemocnici. V neděli ráno, čtvrtý den po porodu, mi sestřičky začaly říkat, že malá podle záznamů v tabulce nepije dost, jen 25 až 30 ml, že na to asi kvůli žloutence nemá sílu, a že jako problém… to jsem nechtěla, tak jsem na jejich radu začala odstříkávat. Celou neděli a v noci na pondělí Bětuška pila ze stříkačky a já si odsávala, a i když mléka bylo čím dál méně, z prvních odstříkání mi zbývalo, tak jsme to nějak doklepaly.

V pondělí v poledne nás pustili domů, já jsem vzala odsávačku, z obou prsou jsem dostala dohromady pouhých 10 mililitrů. Celá vyděšená jsem volala doktorovi, a ten mi poradil Nutrilon a druhý den ať jdeme do poradny (já jsem se mezitím hroutila, že ani nedokážu nakrmit svoje dítě, co jsem to za matku na baterky, musela přijet moje máma a uklidňovat mě).

Když jsem přišla do poradny, tak první věc, kterou mi na přehršel čísel o Bětuščině hmotnosti a vypitých objemech doktor a sestřička řekli, bylo: „Zapomeňte na váhu.“ Že mám dávat pít z prsa (že má Nutrilon stejně smysl až tak od 80 ml na dávku, a to Bětuška nedala ani náhodou) a za týden uvidíme: pokud nezhubne, tak je to v pořádku. „Já vás miluju,“ řekla jsem panu doktorovi a sestřičce doslova.

Strašně mě to uklidnilo. Koupila jsem si taky kojící čaj, homeopatika na tvorbu mléka (fakt bleskově zabrala!, až jsem zírala), a začala jsem prostě přikládat pokaždé k oběma prsům. Bylo vidět, že malá pije, a i když přibrala za týden 50 g a za další 60 g, doktor konstatoval, že to je v pořádku. A měl pravdu, protože i když Bětuška v měsíci byla jen lehce nad porodními třemi kily, ve čtyřech měsících už měla 6300 g :)

Tímto chci poděkovat panu doktorovi Kudynovi a apelovat na všechny maminky, aby se nenechaly stresovat sestřičkami v porodnici, zejména pokud jejich mimi saje a nebrečí. Však ono hlady neumře :))

PS: V deníčcích si tu někdo stěžoval, jaká je hrůza, že se všude, i na nádobách s UM, píše, jak je kojení nejzdravější. To není proto, aby to stresovalo maminy, co kojit nemůžou: to je proto, aby obrovská reklamní lobby výrobců UM kojení úplně nepřeválcovala… Vždyť když se kouknete do příruček o výživě dětí (které většinou tihle výrobci sponzorují), jsou tam dvě stránky o kojení a pak deset o umělé výživě, jejích typech atd., protože prostě oni umějí hodně dobře prodávat svoje zboží :)

Hodnotilo 14 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
nikol.ondrášovka  12.03.12 01:11

Hezký deníček. Já nikdy strach z kojení neměla. Nikdo mě nestresoval, ani já se nestresovala, brala jsem to tak, jakože buď budu kojit, nebo prostě bude UM. V dnešní době to není tak, že žena která nekojí, je špatná máma. Někdy se to hold nepovede, a není třeba aby se hroutil svět. Těm šťastnějším maminkám se povede, že je pro ně kojení úžasným zážitkem a sblížení s miminkem, což ostatně může být i krmení s lahvičkou :) Přeji mnoho hezkých chvil z beruškou a ať dále hezky prospívá :) :kytka:

 
fabka2
Povídálka 19 příspěvků 12.03.12 09:21

Tak já se trochu bojím, protože u prvního syna jsem to nezvládla a kojila jen asi 3 týdny…bolelo to tak, že mi při kojení tekly slzy…nic méně jsem to nechtěla vzdát! Zánět mě dostal na kolena, měla jsem čtyřicítky horečky…no prostě jsem to nedala :-(

Nic méně je fakt, že tehdy nebyly na internetu všemožné rady a ani nějaká stránka e-mimino, kde jsou prima maminky a poradí když je zle :-)

Třeba teď podruhé budu mít štěstí a půjde nám kojení hladce. Ufidíme dámy :-)

Mamince přeji ať jim všechno takhle v uvozovkách hladce jde a ať se daří !!!

 
vendul1
Povídálka 22 příspěvků 12.03.12 10:13

Máš dobrého doktora. Já díky naší doktorce která musí mít vše podle tabulek, měla po celou dobu kojení stres, že malá málo přibývá na váze. A neustále mi cpala, ať jí dám UM. V dnešní době, kde se doporučuje kojení mi to připadalo docela zvláštní…

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8839 příspěvků 12.03.12 10:39

Vendul: No však já vím, proto jsem mu taky řekla, že ho miluju :D Mně to strašně pomohlo, že mi řekl, ať se nestresuju…

 
eginka
Kecalka 455 příspěvků 12.03.12 11:00

Presne jak pises, to male babetko potrebuje vyrovnanu matku. My sme po 2 tyzdnach na novorodeneckom odchadzali s porodnici a mali sme menej nez puvodna porodna vaha. Na konci 1. mesiaca nas maly dohanal porodnu vahu, ale potom to islo ako raketa :-)
Nemusime nasilu vtrepat sa do tabulek. Nas chlapec do konca 1. roka nebolo tabulkove vubec ;) Niekedy velmi pozadu, niekedy velmi dopredu :palec:

Příspěvek upraven 12.03.12 v 11:03

 
PeťulinQa 82
Ukecaná baba ;) 1933 příspěvků 12.03.12 11:52

Já se nikdy z kojení nestrachovala, kojit jsem chtěla, ane moc to nešlo :( . Takže prvního syna jsem kojila asi do 6 týdnů, dcerku jen týden co jsme byli v porodnici, neb blinkala obloukem a už v porodnici jsem sestřičkám říkala, že se mi na tom něco nelíbí, přišel dr., prohmatal bříško a že je vše v pořádku :nevim: . Den po propuštění jsem šla s malou do poradny a řekla jim náš problém, že sice jí hezky, ale během chvilky vše vyzvrací a lítá to obloukem z ní ven, takže zase krmení a zase zvracení… Doktorka řekla, ať koupím Nutrilon nebo jiný UM, že na mý mlíko může být alergická :( . koupila jsem a 3 dni byly opravdu v pohodě, Adélka neblinkala a krásně po Nutrilonu spinkala. Jenže 4 a 5 den zas zvracela obloukem, tak jsem jela do poradny přímo do nemocnice k panu primáři. první co bylo, tak vynadal mě, že jsem poslechla naší dr. a koupila UM, pak se rozčiloval na ní, že nemůže jen tak od boku plácnout, že má na moje mlíko alergii, že na to se dělají testy. Zjistil, že se jen přejídá, proto tak moc zvrací. Takže jsem doma zahodila UM a zkoušela ji znovu přikládat, jenže po 5ti dnech na flašce nám to doma spolu už nešlo :,( . Takže jsme zůstali na Nutrilonu a mlíčko do lahvičky jsem dělala ještě z poloviční dávky, ne¨ž bylo uvedeno na obalu pro děti od narození. Blinkat přestala kolem 4 měsíce úplně.
Můžu se zeptat jaký si měla homeopatika na podporu tvorby mlíčka??? Plánujeme 4 miminko, tak že bych se jimi taky vybavila :pankac: .....

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8839 příspěvků 12.03.12 12:51
Homeopatika

Koupila jsem to podle rady z internetu (http://www.vseprozdravi.cz/…-kojeni.html), Ricinus Communis 5CH. Může se to brát jen pár dní, ale pak už to stejně nemá cenu, do prsou by se to nevešlo ;) Držím palec!

 
ŠárušN  12.03.12 13:14

Mě taky všichni strašili a i jsem četla samá negativa ohledně kojení, ale byla jsem s tím tak nějak smířená. A nakonec - pohoda největší! Mám tři děti a s každým to bylo stejné: První tři dny jsem se rozkojovala, první den to bylo příjemné, druhý den to začalo trošičku bolet tak jsem cca třikrát mázla bepanthenem, třetí den už jsme kojili naplno, po návratu z porodnice domů bylo mlíka jak pro celý náš panelák, prsa celkem nalitá, tak jsem jednou odstříkala a od té doby mlíčka přesně tolik kolik bylo třeba, nikdy žádné problémy, ani záněty, ani popraskané bradavky, nic takového neznám. S každým dítětem jsem to měla úplně stejné, akorát první se mi odstavil sám po 10,5 měsících, druhého jsem kojila 21 měsíců a třetí má teprve 4 měsíce a kojit budu klidně do jeho tří let, protože nic příjemnějšího než kojení neznám :-) Nevím proč se toho bát. Některé maminky to mají složitější, ale neznamená to že to tak musí mít každá.

_____________­____________
I added cool smileys to this message… if you don't see them go to: http://s.exps.me

 
Hmarilla
Ukecaná baba ;) 1295 příspěvků 12.03.12 14:13

Ahoj. díky za povzbuzující deníček. První dcerku jsem kojila všehovšudy jen pár dní, to kvůli jejím zdravotním problémům, pak jsem mléko ztratila ze samého stresu. doufám, že časem u dalšího dítka to bude taky takové prakticky bezproblémové jako u tebe a že konečně poznám krásu kojení, o kterou jsem přišla po velkých iluzích po porodu. Přeji hodně štěstí a at ti maličká dělá jenom samou radost.

Příspěvek upraven 12.03.12 v 14:16

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 12.03.12 15:03

už jsem to psala v předchozím deníčku o kojení! Děkuji za něj, jen víc takových-kojení není strašák a není důvod proč ho hanit.. :palec: Pokud někdo kojit nemůže, nebo nechce taky to přeci není tragédie! Podle mě se s tím v poslední době moc nadělá..

 
Conny
Echt Kelišová 7674 příspěvků 12.03.12 15:59

MILUJU KOJENÍ :srdce: !!! Asi proto,že jsem s kojením nepočítala…v těhu se mi do 9.měsíce prsa nehla velikostně ani o pídˇ,nosila jsem pořád stejné podprsenky :nevim: , mám větší prsa a ty mají prý přece málo mléka a navíc moje mamka nekojila,takže jsem byla jasná!V porodnici se to potvrdilo,sice jsem se snažila a ve dne v noci odsávala,ale max. 10ml,malou přikládala,pila litry kojícího čaje,ale malá váhově hodně shodila,takže jsme šly domů s Nutrilonem,cestou koupily lahvičku Medela Calma,ohřívač­ku…dorazily domů,přiložila jsem malou za hodinu po příjezdu a nechápala jsem - mléko teklo proudem 8o 8o 8o !!! A teče dodnes,ikdyž už se to ustálilo a prsa nejsou tak nalitá,ikdyž jsme ve 3.týdnech spurtovaly a bojovaly - vydržela jsem a kojím plně dál ;)!!!Malá krásně prospívá,kojení si obě užíváme,občasnou bolest bradavek zaženu Bepanthenem,taky hodně cestujeme,takže není nad kojení :dance: !!!

 
doriang
Kelišová 5579 příspěvků 12.03.12 16:11

Nikdy jsem nechápala celý ten humbuk kolem kojení :? prostě někomu to jde samo tak kojí, někomu ne, tak bojuje(nebo ne) a buď vyhraje nebo skončí s flaškou - ani jedno přece není špatně ;)
Já měla štěstí a kojila všechny své děti, ale každé jinak dlouho - prostřední nejdýl, nejmladší „jen“ do 7 měsíců. A pokaždé jsem poslouchala buď „ty ještě kojíš?už ji odstav přece“ nebo „ty už nekojíš??? a není to moc brzo přestat???“
Kdybych měla stresovat tak už jsem v blázinci jen kvůli kojení… přece je jen a jen moje věc jak moc, často a zda vůbec kojím - dokud je spokojený dítě(a hlavně dítě), budu spokojená i já ať už jako kojící nebo nekojící matka. A zbytek světa včetně všech doktorů mi může být ukradenej…

 
Kačulah  12.03.12 19:59

Kojit do tří let mi přijde fakt divný…

 
Girly
Kecalka 316 příspěvků 12.03.12 20:00

Hezký deníček, moc každé mamince přeju, aby jí to šlo takhle hladce :kytka: . Já jsem se kojení nebála, prostě jsem s ním automaticky počítala a nakonec to byl tříměsíční nekončící horor. U nás doma se totiž kojilo ve třech :lol: . Já kojila a manžel mě držel za ruku, protože jsem brečela bolestí a nadávala nahlas. Ale těším se, že u druhého mimča už si to kojení bude tělo pamatovat a dopadne to lépe. I přes první příšernou zkušenost to nemíním vzdát.

 
Martu
Ukecaná baba ;) 2073 příspěvků 12.03.12 20:14

U mne bylo kojeni prvni tri mesice horor.Bradavky do krve,neustale boule v prsou a nabeh na zanet.Fakt zavidim kazdemu,komu to slo samo,protoze to neni samozrejmost.Vazte si toho holky. A tem,co je to teprve ceka drzim palce,at to maji v pohode a nemuseji jako ja sestkrat denne brecet.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 12.03.12 22:02

Je fajn, ze ti to slo tak hladce, gratuluji! :potlesk: Akorat s tim Nutrilonem jsem to nepochopila, ze to ma smysl az od 80 ml :nevim:. Samozrejme je super, ze se ti tak snadno podarilo rozkojit, neber muj prispevek jako nejakou narazku, jen ja jsem asi trosku na tohle citliva, tak me stve, ze kdyz ctu tvuj denicek, vypada to jako by nebylo nic jednodussiho nez kojit. Mam ploche bradavky a moje holcicka ani za nic nechtela sat, mohla jsem ji prikladat v jednom kuse k prsu, ale ona jen jecela cim dal vic a neprisala se (v porodnici ani doma a ani s kloboucky). Mimochodem, doted nema rada se mnou kontakt „kuze na kuzi“, jinak je ale na mne rada, je to mazlik. Od 20. tydne tehotenstvi jsem musela nosit prsni vlozky, kolik jsem mela mleziva a nemela jsem problem ani po porodu, ovsem nasi slecne to nestacilo, porad mela hlad a sestry v porodnici se mnou travily cele noci, aby mi pomohly ji prisat - bezuspesne! Tak jsem odstrikavala, ale nestacilo to, Nellinka zacala chytat zloutenku, takze jsme zacali prikrmovat Nutrilonem, nakonec jsem odsavala aspon trosku mleka denne, vic proste nebylo a neprisala se, aby se mohlo tvorit vic, takze jsme na Nutrilonu prakticky od zacatku. Materske mleko je urcite pro prcka nejlepsi, ale kdyz jsem videla, jak mam stastne dite, ktere se smeje cely den a ktere mi spi v noci 12-14 hodin, nelitovala jsem toho. Byla a jsem vyrovnana a to je pro moji holcicku nejdulezitejsi, i kdyz mi to bylo hodne lito, ze se to nepodarilo. Preju, abys kojila, jak dlouho budes chtit, mela stale dost mleka a budu doufat, ze treba muj druhy prcek nebude takovy lenoch a bude se taky snazit nejake to mleko ze me dostat ;) :hug: :hug:.

 
letenia
Ukecaná baba ;) 1088 příspěvků 13.03.12 01:43

Pěkný deníček. Je super, žes měla takový fajn začátek kojení. Mě se bohužel nepoštěstilo. Ale jsem ráda, že jsem kojila do 13 měsíců malého. Měla jsem vpáčené bradavky, tak jsem ani moc nedoufala v kojení. Ale malý byl takový „násoska“ že je dokázal vytáhnout. Ale bolest to byla strašná. Obě bradavky do krve rozpraskané, každé kojení prvních pár týdnů byla muka. Do toho nalitá prsa k prasknutí. Po nějaké době se to naštěstí ustálilo a kojení jsem si konečně mohla užívat.
Na další kojení se už těším (výledově :lol: ), bradavky zůstaly kde měly, takže snad to bude pohoda 8)

 
Enie
Kecalka 367 příspěvků 13.03.12 06:42

Ahojky, oč by byly začátky kojení snažší, nebýt některých ‚inteligentních‘ dětských sester, že? Mě se v porodnici první 2 dny vůbec nechtělo mlíčko spustit+ malá se odmítala přisát, protože tam prostě ještě nic nebylo a dotoho neochota sester člověku poradit nebo ho uklidnit, že je to normální+ zástupy příbuzných s miliónem rád o Sunaru… Naštěstí domácí prostředí vše spravilo, plně kojíme a přibíráme 300g týdně. Takže psychika má určitě zásadní vliv a vyplatí se to předem nevzdávat:-) Jinak nevím jak vy, ale co opravdu nesnáším je, když malá pláče (prdíky) a někdo se mě chytře zeptá, jestli nemám ‚slabé‘ mléko a že bych měla dokrmovat UM… To bych vraždila :twisted:

 
muffi
Zasloužilá kecalka 520 příspěvků 13.03.12 07:54

Ahoj,

máš moc hezky napsaný deníček,ale já nikde nečetla nic o strašáku jménem kojení. Naopak, všude jsou mamky masírované jak se musí kojit a přes to nejede vlak.
Mám 2 děti, obě kojené, po sekci mi trvalo 4 dny než se rozběhla laktace a za tu dobu jsem měla bradavky tak zrasované do krve, že jsem brečela jen co se malý vzbudil na kojení. Ale vydržela jsem, doma se vše zahojilo a kojila jsem kluky do 8 měsíců. Mám v plánu kojit i teď po 3.

Každý to nemá tak jednoduché jako ty, myslím, že kolikrát k tomu hodně přispívá i nemocniční prostředí a přístup personálu, každopádně si nemyslím, že pokud některá nekojíme, jsme špatné. Základem je klidná, spokojená a šťastná mamka.

S.

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 13.03.12 12:07

tak s tím teda nesouhlasím, já sama jsem si naopak vyslechla před porodem a zvlášť po porodu jaké je kojení úchvatné,jak je to nejpřirozenější věc, jak každá žena má prsa na kojení,je to nejzdravější a umělko je ten nej hnus, kojené děti jsou super zdravé a geniální!!

pro mě to naopak byla kojo šikana! já nekojila a jsem rozhodnuta nekojit už nikdy !! sice druhé dítě neplánuju ale kdyby tak do porodky jen s krabicí sunaru!!!!!!!! a rozhodně nejsem ovlivněná reklamou na umělko, mě naopak neskutečně se.e jak si koupím časák pro maminky, jdu do poradny atd. a všude obrázky spokojené maminy s děckem u prsa a články o tom jak kojit kojit kojit, jak nic není problém a kojo je jediná správná volba a kdo nekojí budiž zatracen!!
takže asi máme jinou zkušenost a jinak to vnímáme :jazyk: já jsem ráda že existují umělka i pro maminy které kojit nemůžou a nebo nechtějí a nemá to nic společného z reklamou :mrgreen:

 
bublinkaa
Kecalka 116 příspěvků 13.03.12 20:04

Tak já patřím mezi ty šťastnější!V po­rodnici jsem měla mlíko hned druhý den,ale sestry mě stále nutily klobouček.Že ji to nejde a bla bla bla.Malá měla žloutenku,tak byla trošku líná.Nezkoušel jsem ho ani jednou a kojím stále.Už dva roky!Je lepší se řídit intuicí než sestrami.Držím palečky!!!

 
lesněnkaa
Stálice 80 příspěvků 14.03.12 01:03

Hezký deníček, já si to bez kojení nedokážu představit, je to tak pohodlný :D Asi jsem měla štěstí, malá se hned po porodu přicucla a já i když mám pidi prsa, tak mlíka pro tři děti(sama kolikrát nechápu, jak se to tam vejde :lol: ) Kojení mě nikdy nebolelo, jen teď už bojujem se zuby a občas nějakej kousaneček, ale jak kousne, tak pak už třeba dvě hod. nedám a je zase na pár dnů klid :) Jinak mi přijde, že se to s tím tlakem hlavně kojit přehání, když to nejde, tak to nejde, ať si to každý dělá, jak chce :palec:

Příspěvek upraven 14.03.12 v 01:06

 
masa.dis
Kecalka 368 příspěvků 14.03.12 22:13

Deníček jsem přečetla jedním dechem a je pravda, že se člověk nesmí nechat odradit ostatníma - hlavně sestřičkama hned v porodnici. Gratuluju a závidím všem, které měly to štěstí a mohly kojit. Já rodila akutním císařem po vyvolávaném porodu, mlíko se mi moc nedělalo. A Když jsem žádala o radu u sestřiček tak se tvářily, že to nevadí. Teď dostane mimi umělé míčko a pak se laktace prý rozjede. Nerozjela, kojila jsem z obou prsů hodinu a pak dala malé UM. Takhle jsem to praktikovala cca 2 měsíce. Pak malá přestala pít a ikdyž jsem odstříkávala tak po 3 dnech snažení konec… Po výčitkách a prořvaných nocích, že jsem neschopná dát dítěti najíst konec… Ani kapička mlíka. Stres, neznalost a přístup sester ukončil naše kojení. Proto všem doporučuju nevzdávat to a když to nejde tak na UM to půjde určitě. Ten stres a psycho co jsem zažila nikomu nepřeju. Dnes je holčičce 20 měsíců a je to rošťák k pohledání.
Díky za deníček a gratuluju k výdrži.

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 14.03.12 22:27

Martulkaslonik, ani nevis, jak se mi ulevilo, ze to nekdo vidi stejne jako ja. Ja teda druheho prcka planuju a budu se snazit kojit a kdyz se povede, stejne budu kombinovat s UM aspon na noc, pokud prcek nebude spat. At me nekteri ukamenuji, ale ja v kojeni zase takovy zazrak nevidim, ma strasne moc nevyhod, ale kdo vi, jak by to bylo, kdyby se nam podarilo dobre kojit, mozna bych mela jiny nazor, ono je asi hodne uspokojujici videt prcka spokojene pit tvoje mleko, to ja ale bohuzel neznam… :(

 
kaackaaa
Ukecaná baba ;) 2261 příspěvků 15.03.12 21:08

Hezký deníček. Z kojení jsem strach neměla, mléka bylo dost. Doma jsme překonali jak růstové spurty ve třetím tak i v šestém týdnu, přežili jsme kvasinky. Jediné co se nedalo zvládnout bylo, když malý před dvěmi týdny začal odmítat kojení, a místo toho aby se přisosal začal hystericky plakat. První týden jsem ho jen částečně dokrmovala UM, ale dnes je zcela bez kojení, což mi i chybí. :,(

 
anavi86
Stálice 92 příspěvků 30.03.12 23:28

Pěkně a pravdivě napsané, já měla taky sekci, měla jsem strach jak to bude s kojením a sestřičky na noční mě téměř rozbrečela když mrňouskovy násilím hlavičku vmáčkla k prsu div ho nezadusila. Snad od třetího dne jsem byla vyjukaná co mi to při kojení teče z druhého prsu, ale jinak všechno v pohodě. Než jsme vychytali správnou pozici, tak mě boleli záda a někdy pálily bradavky, ale je to o cviku a instinktu. Malý byl hladovec co baštil co dvě hodiny. Jsem šťastná, že se nám taková spolupráce povedla.

 
Hanka-L
Ukecaná baba ;) 1608 příspěvků 15.04.13 20:10

Moc hezky napsaný deníček :palec: Taky doufám, že budu mít to štěstí a kojení mi půjde jedna radost ;)

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama