Největší čuně na světě

Rodičovství

Taky důvěrně znáte ty reklamy, kde maminky vyperou svoje dítě zamatlané až za ušima díky zázračnému prášku nebo spreji na skvrny dočista do čista? Já jim nikdy moc nevěřila, ale že lžou až tak moc, to jsem tedy nevěděla.

Musím se otevřeně přiznat, že v posledních týdnech propadám zoufalství. S příchodem prvním příkrmů v pěti měsících věku mojí dcery jsem se obratem poučila, že některé skvrny nejdou z oblečení odstranit. Věděla jsem, že nejhorší je banán (ten dcera stejně nemůže, má z něj zácpu – hurá!) a ostražitá jsem byla i u příkrmů s příměsí mixované mrkve, nicméně ukázalo se, že jsou ještě mnohem zákeřnější potraviny.

Například broskev. Když si na ní dcera poprvé pochutnávala, „prozíravě“ jsem jí dala čistě bílé body. „Kdyby se náhodou pomatlala moc, můžu body prohnat kromě prášku i drsnějšími přípravky.“ Ha ha ha. Nejenže zaschlou broskvovou skvrnu neodstranilo žlučové mýdlo, ale nezabral ani Vanish sprej, ani sůl na skvrny, ani Savo.

Od té doby jsem pochopila, že mít čisté dětské oblečení vyžaduje nasazení. Po každém upatlání jsem z chuděry dcery strhala oblečení, v koupelně ho hned podrobila prací proceduře se žlučovým mýdlem, a v 90 % případů (u mrkve ještě s pomocí vybělení na slunci) se mi povedlo se fleků zbavit. Pravda, když jsem tento zákrok prováděla během návštěv u kamarádek, trochu nade mnou kroutily hlavou, ale já jsem prostě musela.

Jen abych vysvětlila: nejsem nijak posedlá tím, že moje dítě musí zářit čistotou, ale hrozně mě štve – asi proto, že na sebe sháním oblečení dost špatně – když oděvy znehodnocují „zbytečné“ skvrny. Nevadí mi, když člověk není v oděvu dokonale barevně sladěný, ale když má flek na tričku, tak to mi přijde opravdu jako společenské faux pas. A jaksi jsem měla pocit, že by se to mělo týkat i mojí dcery. Nemluvě o tom, že když jsem zdědila nebo na netu nakoupila taková kvanta oblečení beze skvrn, tak to přece musí jít, udržet mimino čisté ;)

Situace se ovšem rapidně zhoršila, když dcera začala lézt. Převléknout jí bodýčko se stalo takřka olympijskou disciplínou, neboť přeprat hádě, které se točí jako na obrtlíku a přitom ječí, jako když mu vytrháváte nehty zaživa, vyžaduje opravdu notnou dávku šikovnosti. Navíc zapírat oblečení, zatímco se vám dítě šplhá po noze k umyvadlu nebo se snaží vypít prací gel, taky úplně nejde. No a na návštěvě, kde dítě bez dozoru může napáchat nedozírné škody, podobné zásahy nepřipadly v úvahu vůbec. Výsledek? Přibylo fleků, které stihly před zapráním zaschnout.

No co, říkala jsem si. Žlučové mýdlo, Vanish a sůl na skvrny to jistí. Spolehlivě likvidují i skvrny od borůvek, tak snad zaberou i na to ostatní… Houby s octem na kyselo. Ukázalo se, že podobný efekt jako broskev má i celá řada dalších substancí, které dítě běžně jí. Například šťáva z hroznů (i bílých!), přesnídávka (a to v ní nejsou borůvky, jahody ani jiné červenomodré svinstvo), ovocný jogurt nebo tvaroh, ředěný fenyklový čaj s jablečným džusem, a dokonce i některé potraviny, které jsem ani nedohledala. Všechny chemikálie i přirozená čistidla si můžou trhnout, skvrny na Bětuščiných šatečkách, polodupačkách, ale hlavně všech bodyčkách a tričkách (kolem krku a pod ním) prostě drží.

To ale není to nejhorší. Kromě toho na mě totiž začalo fungovat hned několik „Murphyho zákonů“:

1. Pokud dítěti oblečeš „domácí“, flekaté a odepsané body, nic se nestane. Jakmile jdeš ven nebo zapomeneš potomka okamžitě po příchodu domů převléct, nevypratelně se pokydá.
2. Která látka nejde vyprat, zjistíš vždy na novém, dosud čistém kusu oblečení.
3. Pokud dítě zvlášť pěkně oblečeš, je jedno, co mu dáš k jídlu, stejně to nepůjde vyprat.
4. Tendenci k nevypratelnosti mají vždy stejné kusy oblečení: pokud si dítě pokydá jedny dupačky, brzy se zašpiní všechny (totéž platí i pro mikiny nebo bílá body, která se nejlépe kombinují, aby dítě nevypadalo jako papoušek).
5. Pokud si půjčíš nějaký kus oblečení a dáváš si zvlášť pozor, aby nepřišel do kontaktu s potravinami, i přesto na něm po návratu domů najdeš neodstranitelnou jídelní skvrnu.

Výsledek je ten, že si připadám jako největší čuně na světě: moje třináctiměsíční dítě prakticky nemá co na sebe, aby to nebylo zašpiněné, před kamarádkou-zapůjčovatelkou asi budu chodit kanály, a kamarádce, které jsem slíbila oblečky na zdědění, asi klepne, až jí ukážu, jaké „kousky“ moje dítě vyrobilo. Ani myslet na to nemůžu, jak se mi zvedá adrenalin…

Prosím vás, řekněte, eMimiňačky, jsem v tom sama, nebo to některá znáte taky? A pokud neznáte – jak to děláte? Uvítám jakékoli prací tipy :) Předem moc díky! :)

Hodnotilo 37 lidí. Score 4.2.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
rusovlaska.e
Ukecaná baba ;) 1939 příspěvků 09.10.12 06:56

Děkuji za dobrou náladu, hned po ránu jsem se pobavila :pankac: za čas mě to čeká taky :pankac:

 
prcekniky
Závislačka 3000 příspěvků 09.10.12 07:16

Tak to je mazec, takhle jsem se dlouho nezasmála :lol: Chápu, že autorce deníčku do smíchu moc není, ale je to fakt moc pěkně napsané. Bohužel Ti neporadím, ale když jsem se já naposledy v práci pokydala borůvkovým jogurtem :lol: na bílé oblečení, tak mi to tekutý vanisch na bílé vypral. Ovšem broskve, mrkve a přesnídávky :nevim:

 
Fíková
Závislačka 4641 příspěvků 09.10.12 07:59

No, alespoň vím, co mě čeká :lol:

 
martina.se
Hvězda diskuse 54493 příspěvků 09.10.12 08:03

:mrgreen: krásně napsané.. Zvykej si, bude hůř :mrgreen: Můj synáček má mastné všechny rukávy. Prostě si po jídle utře pusu. Někdy bych ho fakt přerazila, doma už to nedělá, ale ve škole :cert: je to nevypratelné, přitom potřebuje do školy pěkné oblečení, že :zed: Jinak já zkokušela asi fakt všechno, různé odstraňovače skvrn, vanish, aji savo, na toho mého lumpa je všechno krátké.. :nevim:

 
taljenka
Závislačka 2627 příspěvků 09.10.12 08:14

:lol: taky jsem se zasmála :lol:
Ne všechny děti jsou takové kecky že je vše špinavé. Třeba moje dcera - 1. dítko tak po ní nemám skoro žádné oblečení bez fleků. Ale to trvalo jen pár měsíců, než doladila sama se najíst. Tak do 3 let :mrgreen:
Syn je pravý opak.

Příspěvek upraven 09.10.12 v 08:16

 
Natael
Závislačka 2697 příspěvků 09.10.12 08:20

Pěkně napsané a po ránu hezké čtení. Já zažívám to samé, mám 10ti měsíční dcerku a je to u nás to stejné :/ mě se tedy osvědčila metoda, pokud se umaže od něčeho co drží viz, mrkev, broskev, banán atd, tak já to hned jdu dát do horké vody a použiji obyčejný jar na nádobí, vydrhnu to a nechám chvíli ve vodě působit a pak vhodím do pračky a vždy se mi to vypralo. ;-)

 
Kačus82
Kelišová 6363 příspěvků 09.10.12 08:21

Hahaha, hezký lehký deníček :palec:

Za sebe bych ještě doplnila potraviny, které „se“ najdou na podlaze (velmi často vytírané) a přirostou na oděv, takže při čištění hrozí vytrhnutí části příze ;) Autorce bych do výčtu nevypratelných položek doplnila i meloun, to jsem netušila, co je to za svinstvo :lol:

 
Navstevnice  09.10.12 08:22

Zasmála jsem se, ale nic takového neznám… Persil bez předpírky, většina fleků se vyprala napoprvé, něco napodruhé. A něco taky ne (zvlášť některé směsi s rajčaty byly obzvlášť urputné).

A na mastnotu jar :)

 
meringa
Ukecaná baba ;) 2028 příspěvků 09.10.12 08:31

Takže v tom nejsem sama :mrgreen:. Jak bláhově jsem si myslela, že budu trička a body ukládat do krabice až mi z nich dcera za pár měsíců vyroste…Chyba - ukládám je většinou do odpadkového koše i když by je pár měsíců možná ještě unosila. Ale jsou většinou v takovém stavu, že se za ní stydím i doma :mrgreen:. A to jí před každým jídle doslova obalím plenkama a utěrkama, nic nepomáhá… Dcera mojí kamarádky si jen pobryndá tričko čistou vodou a chce hned jiné. Ta moje si lebedí v prohlížení barevných skvrn na sobě (někdy i na nábytku).

 
Evánek_K  09.10.12 08:40

Záleží co používáč za prací prostředek. Mě třeba po Lovele se nevypralo nic, tak jsem přešla na Persil sensitive a výrazně lepší. Před praním nastříkám Vanishem, nechám chvíli působit a dám normálně vyprat. Zatím se mi teda vypralo všechno.

 
Neprihlasena Jaruna  09.10.12 08:52

Ahoj, hezky denicek, ale me pustilo vzdy vsechno. Jakmile se dite uspinilo necim, o cem jsem vedela, ze jen tak nepusti, tak jsem jeste cerstvou skvrnu postrikala sprejem Ariel a nechala tak, klidne i do druheho dne.Pak jsem veci vyprala bud v prasku Ariel, nebo klidne i v Bonuxu.Tim sprejem pustila i velka skvrna od boruvek na snehove bilem zupanu (dcera si dala boruvky do kapsy :twisted: ).
Opravdu zalezi v jakem prasku peres a take na pracce. Ovsem zase dite nemusi snest nejake druhy pracich prasku, pak je to horsi.

 
Neprihlasena Jaruna  09.10.12 08:53

Omlouvam se, muj prispevek neni reakce na Evanek.

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 09.10.12 08:58

Ja som moc nepouzivala vselijake sajrajty na odstranovanie skvrn asi tak do roka. Vsetku vybavicku od pol roka mam teda flakatu :oops: Ale istu nadej mi dava mydlovy sliz na plienky, ktory robim jedno jadrove mydlo na jedno zlcove. Pustili aj fleky po kakani po cervenej repe, akurat ze som ten sliz na bodycka zacala davat pozde, zaprate skvrny uz chcu viac ako len jedno prehnanie prackou.
Akurat netusim preco skvrny po babicke, ktora nie je tak leniva ako ja a perie malej oblecenie kazdy vecer pred spanim drzia a drzia aj x vyprani v zlcovom slize :think:

 
Slečna Ferka
Echt Kelišová 8886 příspěvků 09.10.12 09:01

Děkuju za tipy :)

Jinak abych upřesnila: když zaperu čerstvé skvrny hned tím žlučovým mýdlem a pak dám Vanish a Persil (Lovela nefunguje, to už jsem zjistila), tak toho většina pustí - jenže občas se mi dítě uprasí v kočárku, na návštěvě, po cestě na dovolenou… nebo si prostě fleku nevšimnu. A PAK jsem bezradná :( Čili ocením hlavně rady, jak na zaschlé fleky ;)

 
VeTi
Ukecaná baba ;) 1362 příspěvků 09.10.12 09:16

Jééé, koukám, že existují fleky, které fakt ničím nejdou odstranit i Vám. Praní v pračce na 40°C jsem dávno vzdala :nevim:, nejvíc flekatých věcí mám od dcerky, ta je schopná ty krásné věcičky pokydat snad naprosto vším, co kde potká a to už je jí 6 let :cert:
Já teda peru v Lanze s mýdlem a i tekuté mýdlo zabírá na většinu fleků. Drahé čističe jsem zatím nevyzkoušela, tekutý Vanisch není k zahození a zvláště ten bílý je na zažloutlé fleky na oblečení dobrý.
Musím ale říct, že nemáme všechno oblečení nenávratně flekaté, rozlišuju ho na „domácí“ - to si můžou pokydat jak chtějí a na školkové - do města, na to dáváme větší pozor, ale jsou to děti, ne vždy se to podaří.
Přesně z tohoto „flekatého“ důvodu si oblečení radši kupuju z druhé ruky, než půjčuji, to bych se kolikrát musela propadnout hambou, při vracení…

 
Žirafa9
Závislačka 4028 příspěvků 09.10.12 09:22

Já teda používám ariel professional, oba dva jak na bílé tak na barevné prádlo a skvrny nemáme na ničem a k tomu persil nebo ariel prášek, ale i klidně bonux a prádlo je čisté

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 09.10.12 09:22

Aaaaa, super deníček, já malou zatím krmím nahatou :mrgreen:

 
Lenča86
Zasloužilá kecalka 604 příspěvků 09.10.12 09:24

Na mastnotu zkus sprej na skvrny od Amway - mám vyzkoušeno :palec:

Příspěvek upraven 09.10.12 v 09:25

 
lucie.t
Závislačka 4992 příspěvků 09.10.12 09:49

Sama v tom nejsi, take se marne pokousim vyprat obleceni. a poradim bryndak a bavlnenou plenu kdyz ji maly sam, privazu mu kolem krku bavlnenou plenu nebo uterku, je tak prikryty cely. tam at je fleku kolik chce.

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 09.10.12 09:56

No mám se na co tešit :zed: :mrgreen:
Chtělo by to, aby výrobci vymysleli něco jako kapesní, záchranný sprej pro strýčka příhodu a když se něco takového stane, tak šup postříkat a schovat a doma pěkně vyprat. Ale aby to fungovalo :)

Příspěvek upraven 09.10.12 v 09:57

 
panenka87
Extra třída :D 13167 příspěvků 09.10.12 09:59

Holky, nebo obléct dítko do pláštěnky a je to :lol: :lol: :lol:

 
eevcca  09.10.12 10:04

Buď ráda, že ti dítko neblinka, já i ven musím oblékat do starých hader, pac prikrm, banán, cokoliv přelítne bryndáček a já mám veškeré krásné a drahé oblečení od mrkve nebo podobných nelzevyprajících skrvn… o rukávech ani nemluvím, je co to z něj vylítne hned si to utředo rukávu a to mám bryndák přichystanej pod krkem… neee Honzík je prostě rychlejší…

 
Uživatel je onlinemersii
Ukecaná baba ;) 1108 příspěvků 09.10.12 10:18

Tak já jdu na skvrny chytře 8) už nikdy nekoupim nic, co je světlejší než tmavě modrá nebo červená :lol: Na praní je snad nejhorší Lovela. Tchyně mi chtěla ušetřit peníze a koupila mi velkej pytel Lovely. Párkrát jsem v ní vyprala a oblečení vypadá úplně stejně jak před praním, jen bílá už není bílá… :cert:

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 09.10.12 10:31

Tak lovela je fajn do prveho prikrmu, na plne kojene mimino mi stacila.

 
Beru*Beru
Závislačka 3112 příspěvků 09.10.12 10:46

Krásný deníček, pobavila jsem se :mrgreen: Ač musím konstatovat, že se skvrnami u nás začala taky bitka. Zatím jedeme v mrkvi, když to rychle vydrhnu po pokydání nebo poblití, tak to ještě jde. Uvidím, co hezkého mi přichystají další potraviny :mrgreen:

 
Ally80
Závislačka 2711 příspěvků 09.10.12 10:50

Já milovala maskáčové vzory, pak určitě dávej bryndák(pořádně velkej) nebo nejlíp plínku kolem krčku, pak je super prát v persil)i když se třeba nevypere napoprvé, tak podruhé či potřetí většinou ano a pak se taky smiř s tím, že třeba ne vždy bude dítko dokonale vyladěné a bělostně bílé ;) Hlavně, že mu chutná jíst ne :palec:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 09.10.12 10:51

Ahoj hezký deníček, taky tedy s fleky bojujeme ale mám Dreft sensitiv nebo Persil sensitiv a vše je celkem čisté vypere to i boruvky :)

 
Elin29
Kecalka 218 příspěvků 09.10.12 11:04

Bravo.. :potlesk: :potlesk: :palec: :palec:..takhle jsem se dlouho nepobavila.. :mrgreen:..já už boj s flekancema dávno vzdala..neboť moje dítka jsou extra prasátka a já bych přišla o nervy..takže choděj flekatý.. :pankac:..akorát mě potěšilo že nejen moje dítka jsou taková čuňátka.. :mrgreen: :kytka: :mavam:

 
adeeelia
Kelišová 7187 příspěvků 09.10.12 11:31

A co bryndák? :P

 
Reinka
Generální žvanilka 24846 příspěvků 09.10.12 11:31

Super deníček, já na příkrmy dávám plínu, nebo ten omyvatelnej bryndák…ale až bude větší, bude to asi boj :mrgreen: Jinak dávám ještě na jídlo oblečení ještě po mně, to ať se klidně zašpiní, ale taky jsem zvědavá, až budeme jíst i jinde než doma, jak to bude vypadat :roll: :D

 
Pája52
Závislačka 2863 příspěvků 09.10.12 11:35

Výbornej deníček :lol:
Akorát tohle teda neznám, jedinej flek, co se mi zatím nevypral je od banánu, jinak mám všechno jak nový :think: A to čerstvý fleky rozhodně neperu…používám persil a k tomu jsem si koupila z dm od jejich značky nějakej ten odstraňovač skvrn.Je úžasnej! Manžel hraje softball, hrací kalhoty mají bílý, takže jsou věčně flekatý od antuky a po vyprání v tomhle vypadaj jak nový ;) A to jsem na tu antuku zkusila fakt všechno! :zed: Takže doporučuju :palec:

 
Chocolate  09.10.12 11:45

U nás před každým obídkem (když jsem začínali s příkrmy) probíhalo svlékání. Malá byla jen v plínce a já v černých kalhotkách a podprdě (na bílé by byly vidět skvrny). Pro jistotu jsme obědvaly v koupelně na dlažbě - mrkev létala vzduchem a všude jinde mohla napáchat nevyčíslitelné škody :mrgreen:

 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 09.10.12 12:02

:mrgreen:
Tak jsem se pobavila.
Ale v tomhle s tebou „nejedu“. Praní mě dost baví, jsem tak trošku úchyláček na různé prací prostředky, odsraňovače skrvn a babské rady 8).

Já zase nechávám synka jíst a dělat cokoli, občas mi někdo připomene, že tu trávu už přece nevyperu. Fleky na oblečení mívám výjimečně a když, tak se časem většinou úplně vyperou. Jo, třeba o víkendu se mi kluk opřel o čerstvě natřený plot, tak to jsem už nevyprala… ale měl to na domácím oblečení.

Tááák a teď je mi jasný, že jsem si upletla bič sama na sebe a určitě velice brzy se mi objeví nevypratelný flek na nějakým fešáckým kousku, věřím tomu stoprocentně :lol: :mrgreen:

 
Mar__tanka1983
Neúnavná pisatelka 17167 příspěvků 09.10.12 12:03

No tak to je síla :D :D :D

jinak deníček krásnej :palec:

Já peru ve Formilu (z Lidlu), pokud chytnu čerstvý flek, tak zapírám jádrovým mýdlem (na žlučové jsem nikde nenarazila) a docela to jde.
Taky záleží na barvě oblečení, bílé skoro nemáme, na zelené, modré, žluté nic většinou vidět neni… :palec:

ale je fakt, že spoustu fleků při jídle zachytím do čtvercový plíny, a ty, i když je peru na vyvářku, s prací solí a předpírkou, někdy nevyperu ani boha.
Nejhorší zkušenost mám s broskvovou přesnídávkou…

Příspěvek upraven 09.10.12 v 12:05

 
LenkaZi
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 09.10.12 12:04

Tak taky každý den řešíme skvrny nejen na klukách ale i na mě. Když můj 18měs daneček začne něco jíst tak to je všude. nedavno jsem řešila proč mam špinavou vundu. Nedopátrala jsem se a jen jsme spekulovala o tom že některý znich měl dobrou mušku. Ariel, Vanis a jiné prostředky nefungovali. Tak jsem se naštvala a říkám bud tam bude ještě větší flek a nebo tam bude díra a pokud se to povede tak tam nebude nic. Vzala jsem čistič na kuchyň no světe div se oni ty fleky nakonec šli vyprat a to jsem to prala už několikrát. takže zázraky se dějí. Fungovalo to i na jiné fleky od mastnoty.
:dance:

 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 09.10.12 12:05

A také používám Ariel Professional, Vanish mi nefungoval na spousu skvrn

 
Chula
Ukecaná baba ;) 2255 příspěvků 09.10.12 12:18

To znám, u nás to bylo stejně. Murphyho zákony :lol: :lol: :lol:
Starší dcera je extra čuně, ale naštěstí se mi fleky daří jakš takš vyprat. Když nepustí po prvním vyprán, í tak po druhém-třetím mizí. Ovšem co se zaprasí ve školce, nevím z čeho vaří, ale mastné a červené fleky nepouští ani kdybych se na hlavu stavěla.
Mladší do půl roku zvracela a to natrávené mléko, to je teda držák, hodně věcí letělo, protože to prostě nepustilo.
V pominutí smyslů jsem jednou koupila Vanish v kelímku, sypký. No slevový kuponek do DM nalákal. Vyhozených 120 Kč. Neviděla jsem žádný účinek.
Nedávno jsme si koupila obyčejný Weiser riese z Německa. Pustily i fleky co nevypral Ariel gel půjčený od babičky, že vypere co ten můj mýdlový sliz nezvládl. Prd. Až ten německý zabral. Normálně peru ve slizu a jak se mi sejde hodně flekatých věc, peru v německém.
Takže doporučuji zkusit koupit prášek z Německa, opravdu perou lépe než ty co se prodávají u nás.

 
petka86
Závislačka 3795 příspěvků 09.10.12 12:30

Fleky neřeším, když je nevypere Persil Sensitive, nechám s flíčkem na doma a pak to stejně letí do koše :nevim: krmily jsme ze začátku jen v plince a pak šla pod sprchu celá, brindáky se u nás neujmuli, ani mě nebavilo jí to dávat, naštěstí už takové čuňátko patlavé není, jako když měla ten rok :P Hodně věcí máme pěkných, ale ty co nešli hned, sem vyhodila, nač to syslit :think: :D

 
eivlis
Závislačka 4373 příspěvků 09.10.12 12:30

Pěkné, pěkné.

u nás nějakou dobu zabíral bryndák, ale už hodně dlouho ho nechce. Navíc se krmí sama a má talent na to, nabrat si na lžičku mnohem víc, než se jí vejde do pusy :mrgreen:

Přešla jsem na různá strakatá a barevná trička, červená je teď můj favorit :mrgreen:

Nedávno jsem ale dělala pokus na bílých bodyčkách menších velikostí, které jsem vyřazovala a chtěla schovat na druhé dítko. A že tam těch fleků bylo (meloun, broskev, banán atd.). Hodila jsem to do pračky na 90 stupňů, jako předpírku perkarbonát sodný, hlavní praní Persil sensitive. A celkem jsem zírala, až na dva kousky vše pustilo :dance:
Teď to s tím barevným už dělat nemůžu, ale na ta bílá body to zabralo a nesrazila se.

 
Miš-El
Závislačka 3066 příspěvků 09.10.12 12:42

:lol: :palec:
Deníček pobavil. Bohužel některým skvrnám se taky nevyhnu, ale už jsem to přestala řešit.

 
Eliška 84
Povídálka 21 příspěvků 09.10.12 12:43

Mě na zaschlé skvrny od ovoce pomohl Ďáblík na skvrny. Opravdu super věc, musím doporučit.

 
jruz
Zasloužilá kecalka 872 příspěvků 09.10.12 12:44

Zdar, já peru v lovele a ještě není flek, který by mi s ní nepustil - tož nevím :nevim: ovšem řídím se starým známým heslem našich babiček - pere a čistí hlavně voda, takže žádné „šetřící programy“, ale málo prášku, hodně vody, a přidávám trošku sody, ale fakt málo

…teda kromě mastnoty¨; ale což, přiznám se, že to neřeším, neb veškeré fleky od jídla zakryje venku spolehlivě nejpozději během půlhodiny flek od trávy nebo od hlíny, bláta, omítky a já fakt nemám potřebu mít „vystajlované“ dítě v ňuňo oblečení…

a jako bonus pro pobavení přidávám hlášku od jedné matky, která hystericky ječela na své dítě: „nechoď na tu trávu, je zelená!!!“ -to mě složilo, objev století

Příspěvek upraven 09.10.12 v 14:44

 
Monika123
Závislačka 4336 příspěvků 09.10.12 12:51

Tak to poznam :mrgreen:
Ja som dcere kupila toto a bolo :palec:
 http://www.ikea.com/…ts/70179754/

 
Beller
Stálice 98 příspěvků 2 inzeráty 09.10.12 12:59

Tak to je pěkně napsané a musím s tím souhlasit…ještě bych do tvého seznamu přidala obyčejné jablko…po zaschnutí ho nemůžu vyprat z bundičky ničím :x… a to byla taková pěkná, takže jsem byla akorát rozladěná a bude na doma…poslední šanci jsem dávala vanishi, ale koukám, že je taky na prd, takže ani kupovat nebudu :)…trošku to ještě pustilo po zasypání KYPŘÍCÍM PRÁŠKEM…budu doufat, že se to časem po x praních vypere trošku víc…

 
novo123  09.10.12 13:00

Ahoj, tvůj deníček mě pobavil a celou dobu se u toho usmívám :-) Já jsem učinila pouze jeden objev v celé téhle záležitosti - dětské oblečení bude vždycky špinavé a více než jedno dítě ho v pěkném stavu neunosí a při tomhle zjištění mi všechno přijde tak nějak snesitelnější :-) na druhou stranu mě pořád dokáže naštvat, když mi švagrová tvrdí, že všechno bez problémů vypere (používáme to samý), asi má větší toleranci skrvn než já :think:

 
Švadlenka Madlenka  09.10.12 13:17

Není to z mé hlavy, taky jsem byla poučena tady na miminu, používám perkarbonát sodný a TEAD http://www.fichema.cz/…4-p-533.html?… . Není to sice vyvoněný prášek jako ty značkové, ale na rozdíl od nich svou práci odvede. Peru v něm i barevné, ještě se mi nestalo, že by barva šla (ale stát se to asi může u nějakého špatně barveného kusu), fleky spolehlivě mizí a to i ty, které byly zažrané několik měsíců a nehly s nima všechny ty spec přípravky, mýdla atd.
Přípravek je eko, dá se s ním čistit i v domácnosti. Jo a jediný, který hnul se skvrnami byl http://www.vmd-drogerie.cz/…-ml-kartacek .

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 09.10.12 13:28

No u nás, když je špinící jídlo, má malej nepromokavej látkovej bryndák s plastovou kapsičkou dole - nic z něj nevyteče a zásadně takový jídlo jí ukotvenej ve svý stoličce. A skvrn je málo :mrgreen:

Příspěvek upraven 09.10.12 v 13:29

 
Lééénuša
Závislačka 2806 příspěvků 09.10.12 13:35

Ahojky, super deníček. Též jsem se pobavila a jak je vidět našlo se spousty maminek co to tak mají, ani já nejsem vyjímkou. Se skvrnama jsem se prala moooc dlouho. Pak mi teta dala sprej od Amway…jmenuje se Prewash spray (SA8) a je fakt super..nastříká se před praním a musim říct, že skvrny jsou pryč, teda samozřejmě to není někdy stoprocentní ale jen s práškem na praní bych to nevyprala. A ještě bych řekla, že když to nastříkám den dopředu tak je to opravdu stoprocentně vyprané.
http://www.amway.cz/…rewash-spray code=en

 
baramal
Kecalka 147 příspěvků 09.10.12 13:36

Taky mám Bětušku, jen o měsíc starší, a asi to mají holky společné, taky máme nepopsatelné prasátko. Ale vzhledem k tomu, že je už druhá, tak to asi tolik neřeším. Neběžím s každou skvrnou, ale až před praním používám na skvrny rostlinného původu sůl a živočišného (těch už moc není, to bylo spíš dřív, když jsem předpírala pokaděný plíny kojence) žlučové mýdlo. No, a nejdůležitější je: sluníčko po vyprání to jistí :potlesk:. Jen nevím, jak to teď bude vypadat, až toho sluníčka moc nebude. Přeju pevný nervy. :mrgreen:

 
emers
Kelišová 5646 příspěvků 09.10.12 13:50

Máme toto, oblíkala jsem odmalinka a dosud to oblíkám důsledně na každé jídlo a skrvny nikde žádné ;) já jsem velmi pohodlný člověk, takže přepírat v ruce by se mi nechtělo…
 http://www.ikea.com/…ts/70179754/

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama