KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 7 - Všechno nejlepší!

Rodičovství

Není to ještě tak dlouho, co jsem o sobě prohlašovala, že nemám ráda Velikonoce. Na rozdíl od Vánoc, které opravdu miluju, jsem k Velikonocům měla vztah opravdu macešský.

Jako dítě jsem docela ráda barvila vajíčka. Už méně nadšeně jsem chodila brzy ráno ven na kopřivy do nádivky a návštěvy koledníků jsem vyloženě nesnášela. V tom podání, jak probíhaly u nás na sídlišti to byl vždycky trapas pro obě strany. Na jedné straně já - rudá až za ušima - křečovitě držící vajíčko, na druhé straně stejně rudej klučina s pomlázkou, který statečně odříkává to svoje:" Hody hody…".
S Ježíšem jsem se setkala v osmnácti a ani v následujících letech se mi nedařilo si Velikonoce nějak zamilovat. Sváteční Bohoslužby pro mě byly opravdu sváteční, ale domů jsem si z toho tak nějak nic moc neodnesla.

Až letos… Někdy v polovině března se za okny začaly objevovat velikonoční kuřátka a malovaná vajíčka. Moje první reakce byla: „Jo aha. Už zase.“ Prostě se mi hned vybavil ten trapný pocit z koledování. Ale den za dnem, když se konečně přihlásilo jaro, které jsme s Eliškou nadšeně přivítali, se ve mně něco začalo lámat. Najednou jsem se rozhodla, že dám Velikonocům šanci. Vlastně, že dám šanci Bohu, aby mi skrze tenhle svátek něco nového pošeptal do srdce.
Tak jsem otevřela svou nejčtenější část Bible - Matoušovo evangelium a rozhodla se, že si na to „posvítím“. Znovu jsem se zatajeným dechem četla o tom posledním dni, kdy byl Ježíš člověkem. Znovu, řádek za řádkem, mi před očima běžel ten nejtěžší den, který kdy kdo prožil.
A náhle cítím, že v ten den a obzvláště v těch posledních šesti hodinách, kdy krvácel na kříži, myslel na mne. Daroval mi každý tep svého srdce, každou kapku krve, každý dech. Myslel na mne. A myslel na tebe, na nás…

Tyto Velikonoce budu slavit své narozeniny. A to i přes to, že jsem to v uplynulých šestadvaceti letech dělala v srpnu. O Velikonocích má totiž narozeniny každý, kdo vydal své srdce Ježíši. Je to veliký svátek zachráněných. Je to veliký svátek vděčnosti těch, kteří se mohli vrátit domů, do Boží náruče.
Přeji vám všem pokojné a radostné Narozeniny!

Vaše Karolinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 13.04.06 21:27

Karolinko, krásná slova, díky! Taky bych chtěla slavit nové narozeniny!

Holky, vezmete mě k sobě do deníčku? Karolinka mě trochu zná… Je mi 25, jsem snažilka a hledám cestu s Pánem pomocí CB:-)

Už od začátku vás čtu a odhodlávám se… Šárka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 13.04.06 21:49

Karolínko, moc hezký deníček! My s manželem slavíme velikonoce jaksi víc než vánoce :-) S pomlázkou u nás nikdo neběhá, prostě děkujeme Ježíši, kam až byl ochoten kvůli nám zajít, a Otci, že dal svého Syna. Šárko - ahoj - neznám tě, tak tě poznám :o)
 Eva

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 14.04.06 08:37

Ahojky v novem denicku,
Karoli, zase krasne napsane. Vztah k Velikonocum jsem mivala uplne stejny jako Ty, pomlazka se u nas taktez nekona (a nekdy jsem radsi, ze tyto svatky travime tady a ne v Cechach)… snazime se Velikonoce prozit s vdecnosti…
Sarko, to je skvely, ze jsi napsala!
Pozehnany Velky patek vsem!
 V+S

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 14.04.06 08:41

Ahoj Karolinko,

napsalas to krásně, děkuji ti za to. Také bych Velikonoce chtěla pojmout jako „narozeniny“, protože se často modlím ve smyslu, že se vydávám Milosrdnému Ježíši, že mu dávám všechno - sebe, manžela, syna. Říkám, že všechno je Jeho, ať si to „vezme“ :-)), že dělám všechno „pro Něho“, ať On rozhodne, jak se bude dál vyvíjet můj život. Někdy se modlím spíš takovými myšlenkami.

ŠÁRKO: ahoj, vítám tě. Těším se, až se odhodláš a napíšeš nám něco víc :-))

Zdravím všechny, Gerberka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 14.04.06 09:36

A samozřejmě se hlásím na modlitby za naše blízké - taťka nebyl spasený a ten pocit „game over“ teď je strašný :-(
 Eva

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 14.04.06 20:28

Ahojky,Karolin­ko,asi se opakuji,ale tento deníček se ti vážně moc povedl!Můj postoj k Velikonocům byl úplně stejný jako tvůj.Zatím vlastně ani nevím,co pro mě tyto svátky znamenají.Asi o tom budu muset přemýšlet,ale slavit je jako narozeniny se mi líbí. Šarko to je skvělé,že jsi se odhodlala napsat.Tak ať se ti mezi námi líbí.

Všem vám přeji krásné požehnané Velikonoce.Prožijte je v Kristově náručí a s Jeho pokojem v srdci.
 Zazu

 
Ayra
Stálice 88 příspěvků 15.04.06 23:52

Karolínko, tak krásně jsi to napsala.
Všechny vás moc pozdravuji a přeji požehnané Velikonoce.

Jitka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 16.04.06 20:00

Přeji všem krásné svátky vzkříšeného Krista
hodně požehnání pro všechny.

Karoli ten deníček jsi mi psala z duše taky líp prožívám vánoce ale snažím se přiblížit i těm velikonocum ale zatím to není jako u tebe ale ty narozeniny jsou moc dobrej nápad mohl by to být dobrý začátek pomlázkové pondělí taky nesnáším nejraději bych se s holkama sbalila a šla na výlet ale tatka kovi by se to nelíbilo.On si to zase užívá,tak ym pujdem na mši vrátíme se v deset a to už bude pár koledníku pryč.Tak aspon se tomu trochu vyhneme.

Dneska jsme byli u mých rodiču mamka slavila narozeniny tak jsem se sešla se sourozenci manžel musel v poledne domu má vycházky jen dopoledne a já tam byla pak s holkami sama .Tak jsem se tam těšila u našich jsme nebyla aspon dva měsíce,mažel měl nemocenskou a tak jezdila mamka k nám.No a nevlastní tatka ten je alkoholik tak zase vyvaděl tak mě ta navštěva zklamala ještě jsem se s ním než jsme odjeli pohádala tak mě to dnes mrzelo,pak jsem se stavila za kamarádkou která mě k víře dostala.Tam jsem trochu pookřála mají od pátku kuzlátka ale ani jsem se nestihla podívat zuzanka byla dneska hodně uplakaná tak jsme hned jeli ale musím se k ni zase stavit i s holkama at je vidí.No a ted jsem unavená jako kote tak dnes snad pujdu brzy spát.

Vítám mezi námi Šárku at je nás víc.

Evi vím jaké to je přijít o tatínka umřel mi když mi bylo sedm ale pamatuji si to jako dnes.Hodně síly posílám.

Tak dobrou noc unavený lamvínek a neunávne cácorky ani jedna ještě nespí

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 16.04.06 21:23

Ahoj holčinky,

jdu jen na skok, abyste nemyslely, že na vás nemyslím. Jen je teď nějak málo času. Těším se, že po svátcích tu budu zase denně. Zatím mějte požehnaný čas se svými blízkými a hlavně s Ježíšem!

Je moc hezké číst, jak na Boha denně myslíte a co s ním prožíváte. Posiluje mě to.
V poslední době se cítím hodně unavená a odpočívat není moc kdy. No, však to znáte. Doufám, že zítra nebude pršet a budeme moct jet na výlet. To by nám všem myslím udělalo dobře.
A abych nezapomněla. Včera jsem pekla mazanec podle toho receptu v minulém deníčku a bylo to moc fajn. Já jsem až do letoška na kynutý těsto neměla odvahu a teď si to o to víc užívám. To je neuvěřitelný zázrak ten kvásek a kdo nezažil ten pocit, když se rukama hněte kynuté těsto - vřele doporučuju. Je to fakt povznášející!

A ještě o nás - Eliška začíná pomalu tvořit věty o dvou slovech a vůbec se hodně zdokonalila v mluvení. Spoustu slov, která dřív měla různě zkomololená, teď říká už správně a taky už zvládá i tříslabičná slova. Je to šikulka.

sarah3 - Jsem moc ráda, že ses osmělila. Po Velikonocích jsem se ti chystala psát, co je nového a co aktuálně prožíváš. Tak jsem moc ráda, že jsi tu teď s námi.

Tak už musím. Pa pa.

Karolinka a Eliška (20m + 14d)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.04.06 10:56

Ahoj holčinky!
Mišulka s taťkou vyrazili s ostatními mužskými „příslušníky rodu“ obejít babulenky,tak mám chvíli klid. Ale ten mám vlastně od pátku skoro pořád, protože na Velikonoce přijeli moji rodiče. Babička převzala téměř všechny moje povinnosti,takže mám Havaj. Teď alespoň vidím, jak by se mi stýskalo po Mišulkovi, kdybych třeba musela začít chodit do práce, protože když jsou s babičkou na dlouhé procházce, už jsem z toho nesvá a když přijdou, hned se běžím pomazlit :-).

Jak vidím, s Velikonocemi má asi „problémy“ většina z nás. Mě to lestos hodně leželo na srdci, abych se k těmhle svátkům, alespoň přiblížila, snad se mi to povedlo… Strašně moc se mě dotkly velkopáteční obřady, Boží hrob i Vigilie Zmrtvýchvstání (sobotní noc). Vigilie u nás trvala skoro tři hodiny a byla při ní pokřtěna jedna dospělá katechumenka. Moc mě to připomnělo můj křest… A hlavně první svaté přijímání…je to nádhera…jako si připomenout první lásku…

Šárko: Vítám tě! Hodně zdaru na Božích cestách :-)

Gerberko: Tvoje vydání se Bohu je krásné a dojemné; také bych si často přála být taková dětsky (v tom nejlepším slova smyslu) odevzdaná, ale nějak mi to není souzeno… Snad se od tebe něco „přiučím“

Lamvinek: Taky jsem dřív zvykové vyšupání neměla ráda, ale od té doby co mám Michálka a hlavně, co jsem se přestěhovala na jižní Moravu, kde se to bere trochu jinak, si zvykám a v podání mého syna, mi to přijde i roztomilé. Trápení s tatínkem (u mě tedy vlastním)znám, taky jsem se často pohádala a pak mě to celou úplně zahltilo a bylo mi na nic. Je to vždycky těžké, hlavně když jsou v tom i takové věci jako alkohol…moc držím palce, aby ses to naučila zvládat, aby tě to neubíjelo

Stazko: Taky mám občas takové stavy, že se toho miminka asi nedočkám ( a nic na tom neměni, že už mám Míšu, možná je ta touha ještě větší o to poznání, jak je to hezké)…tak hodně síly a víry, že Pán ví, co dělá

Karolinka: Eliška je šikulka. Vždycky, když si čtu vaše příhody, tak si říkám, jak to za chvíli bude Mišula taky zkoušet :-)

Zazu: Doufám, že už je vám všem líp. Manžel už se smířil s tím, že musí být doma a ne v práci? Dovedu si představit toho svého :-)

Demi: Co Honzíček, už šel taky na pomlázku? Míša už byl i loni jako mimčo v šátku :-)!

Mamulko: Jak se vede malému? Co Šárinka? Asi je toho teď hodně, že?

Joni: Chudák Šimon u zubaře, taky si nedovedu představit, jak bych přiměla své dítě otevřít pusu :-(, hlavně teď po tom píchání uší stačí, když projíždíme kolem polikliniky a už volá „ne!“ Mimochodem, ještě jsem to nepsala, ale Šimon, je hrozně krásné jméno, už několik let ho mám vyhlídnuté pro případného druhémo chlapečka (prní jsme museli splnit rodovou povinnost - Michálek, je po tatínkovi, ale naštěstí se mi líbí i Michal :-) )
Jak jsem tu chvíli nebyla, už začínám mít v těch reakcích trošku „hokej“, tak snad jsem nepřisoudila svůj komentář někomu jinému. Jinak VŠEM hoooodně Božího požehnání a jarní energie!
Markéta

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.04.06 18:43

Ještě jednou zdravím!
Hodila jsem do galerky další fotečky, aby se nám to tam trochu rozhýbalo! Tentokrát, jak jinak, téma velikonoční: malý koledník. Tak se ty naše fotografické jesličky snažte aktualizovat, prosím, prosím…
Markéta

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 17.04.06 22:52

Koledníček je bomba. Zrovna jsem dneska uvažovala, že zas někde půjčíme digitál a něco nafotíme. U nás doma se nekoleduje vlastně co jsme spolu, ale manžel vždycky dostane od tchýně sestry hromadu čokolády a tak se cpeme a cpeme…

Mamka mi dala obrovského čokoládového zajíce, co ještě kupoval Dalisovi taťka.

Pořád se učím, termín mám 21., Radim vzal dneska Daliho na návštěvu ke tchánovcům, dokonce ho tam i nakrmil, tak jsem udělala kus práce. Stejně to všecko nestihnu. E.

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 18.04.06 10:10

Pán vstal z hrobu, radujte se!

Ahoj holčinky,

srdečně vás všechny zdravím po Velikonocích! Prožili jsme je jednak požehnaně s vědomím Boží přítomnosti(bylo to nádherné) a jednak rozlítaně mez babičkami. Ale bylo to moc fajn, Honzík si poprvé užil pomlázku v tatínkově náručí, který mu ukázal, jak maminku poplácat vlastnoručně upleteným tatárkem. Samozřejmě Honzíčkovi se na něm nejvíce líbily barevné pentle.
Pokud jde o mě, klidně bych se bez téhle tradice obešla, ale kvůli Honzíkovi - co bych neudělala… :-)

Karolínko: Eliška je opravdu moc šikovná. Honzík stále mluví tata teta pořád dokola, ale mama neví, co je…

Maky: Jo jo, Honzík koukal na tatárek i na barevná vajíčka.
Jinak Míša je naprosto úžasný na těch fotečkách, byla bohatá pomlázka? A vůbec, kde jsi na fotce ty?

Lamvinek: copak je manželovi, že je nemocný?

Sarah3: vítej mezi námi a napiš něco víc o sobě.

Tak zatím krásné úterý a pěkný jarní týden všem!

Vaše Demi + Honzíček (10m+6)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.04.06 13:15

Maxik: Díky za pochvalu Mišulky, to vždycky potěší :-) Doufám, že už jsi na tom líp…

Demi: Já na fotkách moc nefiguruji, protože většinou fotím :-), holt jsem taková emancipovaná žena :-).Jinak na fotce jsem ve fotogalerii hned za Karolinkou - myslím 3 fotka, ještě z léta, kdy mohlo být Mišulkovi podobně jako teď Honzíkovi.
Musím letět věšet prádlo, papa

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.04.06 13:22

Ahoj holky tak hody hody už skončilo.A zase je tu všední den i když velikonoční.No já jsem ráno vyrazila pro reklamovaný kočárek zaplatila jsem dvěstovky a pak jsme pokračovali a šli reklamovat mobil kterému fungovalo jen pul displeje pak jsme šli s anetkou na ORL na kontrolu dutin musím přiznat dorazili jsme tam kolem devíti a těch lidí tak jsem to vzdala,ještě jsem vyřizovala storno dovolené kvuli toho manžela-měl v lednu uraz v práci vyklopil se mu kanál a praštil do kolene chodí o ledna s ortézou má poškozený kloub tak ho čeká operace 5.5. tak jestli vás můžu poprosit o malinkou modlitbičku za něj.Takže dnes nic moc.
Aspon u vás dopufám že je líp.
Budu se snažit dobít baterky do fotáku abych přidala nějaké ty fotky.
Všem hezký den přeje lamvinek a cácorky

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 18.04.06 13:59

Ahoj děvčata,

ještě jsem si vzpomněla - která z vás se v pátek dívala na film Mela Gibsona, Umučení Krista (případně jej viděla v kině, kde loni běžel)? Já tedy, jakkoli jsem si říkala, že je to FILM a jsou to HERCI, nezvládla jsem to. Brečela jsem půlku filmu. Bylo to neuvěřitelně kruté. Mel se snad v tak různě hrozných detailech mučení člověka až vyžívá, když si vzpomenu také na jeho film Statečné srdce… Ovšem ten o Kristu mi chvílema dočista bral dech.

Maky: nedošlo mi, že na těch fotkách za Karolínkou, jsi ty se svým chlapečkem. Moc vám to oběma sluší. Komu je malý více podobný?

Maxiku: proč by taťka nebyl spasený?

Lamvinek: ať se manžel co nejdříve uzdraví. Ikdyž kdo ví, zda jej noha nebude bolet při změnách počasí.
Kde jste byli na ORL? Jestli ve Vítkovicích, tak tam je to fakt beznadějné.

Zatím všem ahoj!
Demi

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 18.04.06 14:13

Ahojky,
tak jsem si sem odskocila trochu odpocinout od baleni… uz me z toho boli hlava. Zitra odjizdime, snad to vsechno zvladneme bez problemu.
Meli jsme moc hezke Velikonoce, bylo to vsechno v klidu a jeste jsme to spojili s oslavou Simonkovych narozenin. Pozvali jsme par deti a myslim, ze si to fakt uzili. Tak jsem mela radost.
Maky, Misa je s pomlazkou opravdu k zulibani, to bych se taky vymrskat nechala. :) Vkladat fotecky porad nejak zapominam, ale az se k tomu dostanu, tak nejakou prihodim.
Maxiku, jak je? Ten pocit „game over“ to asi dobre vystihuje… :( Nase rodiny jsou take neverici, krome moji sestry. Taky ti preju hodne sily ke studiu!
Karoli, to bude s Eliskou porad vic veselo. Nekdy je to fakt uzasny, co ty deti dokazou povedet!
Lamvinek, manzel mel taky uraz? Tak prejeme brzke zotaveni po operaci!
Asi jsem chtela jeste na neco reagovat, ale mam nejake rozutikane myslenky. Tak vas vsechny moc zdravim a ozvu se z Cech! V+S

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 18.04.06 14:18

Jeste ahoj Demi! :)
Umuceni Krista jsme si ted v patek taky pustili… Mas pravdu, ze se na to casto neda vubec divat, ta krutost je neskutecna. Az jsem si chvilema pripadala jak masochista, ze u toho vubec sedim. Ale i kdyz nevim, jak daleko nebo blizko ma ten film ke skutecnosti, tak asi neskodi si obcas poradne pripomenout, jak musel Jezis pro nas trpet. Byla to ale hrozna uleva, kdyz prisla nedele a On vstal!

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 18.04.06 14:53

Přeju všem maminkám a dětem krásný jarní den!

Děkuju za zájem;-) Jen nevím, co o sobě mám napsat, co by vás zajímalo. Bojím se, že když se do toho pustím, tak to bude na román:-)

Tak jen pár základních informací. Jsem skoro dva roky vdaná, můj muž není věřící, ale je velmi tolerantní, občas se mnou i rád zajde do shromáždění. Studuju pedagogickou fakultu, k tomu chodím do práce mimo školství. Za měsíc mě čeká státnice a v září druhá a diplomka… Moc bychom si přáli miminko, proto jsem taky našla tyhle stránky:-)

Jak už jsem psala, chodím na bohoslužby Církve Bratrské, ale nejsem členkou a zatím nejsem ani pokřtěná, i když bych moc ráda byla… Začátky mé víry jsou v rodině, zejména u prarodičů.

Jsem moc ráda, že tenhle deníček vznikl…

Mějte se krásně, jsem teď v práci, tak musím něco dělat:-)

Sarah (Šárka)

P.S. Říkejte mi, jak chcete:-)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.04.06 07:12

Holčiny! Mně se nezobrazují komentáře zaslané během „krize“, Vám ano?
Markéta

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 20.04.06 08:12

Ahoj holky,

tak včera jsem napsala krásný příspěvek a pokoušela jsem se ho nejmíň 7× vložit a vůbec nic se nezobrazovalo :-(( Tak, teď jenom zkouším, jestli se tohle zobrazí, abych to mohla sesumírovat znovu :-))

Gerberka

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 20.04.06 08:33

Znovu ahoj,

aha, tak teď vidím, že se to už zobrazuje, tak já se pokusím poskládat, co jsem zde měla napsané včera.

Předně vás všechny moc pozdravuju a chtěla jsem říct, že jsem na vás moc myslela. Doufám, že jste si o Velikonocích užily klidu a pohody a nejhezčí byli malí koledníčci, že? No, my jsme letos měli Velikonoce navíc spojené s oslavou narozenin mé mamky (měla je zrovna na Velký pátek) a já jsem měla v neděli svátek (jsem Irena :-)), takže jsme si slavení užili dost a byli jsme rádi, že jsme pospolu.

MAKY: Tobě jsem měla napsané, že jsem se v úterý odhodlala a koupila jsem si v Portálu modlitební knížku. No já jsem byla úplně překvapená, jak jsem to začala doslova hltat. Víš, já jsem někdy měla pocit, že něco nedělám správně, když se modlím jenom ze srdce, dost laicky, že neumím už hotové naformulované modlitby, taky jsem se tomu tak trochu „bránila“. Ale ono mi to hodně pomůže utřídit si myšlenky, je to opravdu dobré. Moc se mi líbí modlitby na sklonku dne, nebo za ty, kdo jsou na cestách nebo za nemocné a trpící. Určitě se budu dívat dál a budu chtít znát další modlitby. Tobě moc děkuju, že jsi mě k tomu ponoukla.

DEMI: Tobě jsem zase chtěla říct o tom ranním vstávání tvého synka. V jednom příspěvku jsi psala, že Honzíček vstává už před pátou ráno. No, můžu ti říct moji zkušenost, že můj synek vstával až tak do 19 měsíců taky v 5 ráno, svátky nesvátky, soboty, neděle, prostě pořád - tohle důvěrně znám :-)). Ale zase mi spinkal dvakrát denně - okolo 9.30 na procházce a potom okolo 13.30 doma. Takže když jsem byla moc unavená, tak jsem si na chvilku lehla taky to odpoledne. Potom začal vstávat okolo 6 hodiny (to byla úleva!! :-)) a chodil spinkat ve 12 hodin asi do půl třetí odpoledne. Do postýlky na noc chodil ale také brzo - okolo 7 večer. Takže já jsem chodila spát taky brzo - už v 8 večer jsem bývala v posteli :-)). Chtěla jsem ti říct: neboj, vydrž, určitě se to zlepší.

Teď bych klidně vstávala zase v 5 ráno, kdybych měla ještě miminko, vůbec by mi to nevadilo. Buď šťastná, že Honzíček je ještě malý - to tak strašně rychle utíká!! Kéž by to šlo vrátit. Ach jo, já na to musím pořád myslet. Pořád se ptám: budu mít ještě jedno miminko? Já bych tak chtěla ještě jednou prožít tu radost! Mám všechny věci schované, nic jsem nevyhodila, miminko by všechno zase užilo. Vidíte, aby mi z toho nezačalo už hrabat :-)). A to jsem si myslela, že mě to podruhé už takhle nechytne.

ŠÁRKO: díky, že ses osmělila napsat o sobě víc. Já jsem to tady taky hodně dlouho pročítala, než jsem se přidala. Ale holky tady jsou moc fajn!

Píšeš, že Tvůj manžel nevěří tak jako Ty. No, to tady máme asi hodně holek podobné. Můj manžel je taky velice tolerantní, ale taky - jak se zdá - nepraktikuje ten přímý vztah s Bohem. My jsme oba pokřtění a svatbu jsme měli také v kostele, už to bude v červnu 9 let :-)).

Víš, mně se třeba hrozně líbí, když spolu ležíme v posteli a jenom se držíme za ruku, tak já se začnu modlit (jenom pro sebe - nahlas bych neměla odvahu) a prosít Boha, aby mého muže vzal pod svou ochranu, aby mu dodal sílu a aby mu požehnal a ukázal, že je také jeho synem. Holky, asi se vám to bude zdát divné (nebo nevím jaké), ale já takhle děkuji, i když se s manželem pomiluju. Řeknu si něco jako: „Děkuji, že jsme spolu a mohli se milovat, to je tak veliké štěstí, které jsem ani nevěřila, že někdy poznám apod.“

No, tak teď to jdu „odeslat“ a doufám, že se to zobrazí.

Zatím ahoj, Gerberka - Irena

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 20.04.06 08:57

Ahojte, přesunuli mi termín na 2.5. - sláva Pánu! Nebyla šance se to naučit tak narychlo.

Já mám zase manžela duchovního tahouna a jsem moc ráda, že to tak je. JE to hodně posilující.

KAROLÍNKA - vidíš, za chvíli se s Eliškou i domluvíte :o)

LAMVÍNEK - tos toho zvládla spoustu. Se třema holkama se asi občas celkem naběháš, co?

DEMI - nejen ORL a nejen ve Vítkovicích. Včera jsme byli s babičkou na kontrole zlomeniny na fakultce. Dvě hodiny čekání na vypsaný lístek na RTG, půl hoďky čekání na RTG, hodinu čekání na doktora na traumatologii, hodinu a půl čekání na sanitku, veškeré urgence vzhledem k věku babičky (85 a imobilní) marné.

GERBERKA - tady je nás víc, co by bralo další nebo první mimi všemi deseti. Taky se mi zdá, že to nějak rychle utíká, a to má Dali teprve sedm měsíců.

Nějak si víc nemůžu vzpomenout, tak se jdu učit a když tak pak spáchám další kolo. Eva

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 20.04.06 09:26

Ahoj Maxíku,

ty ještě při malém doděláváš školu? (nějak mi to v diskuzi uniklo). Tak to jsi dobrá, držím palce při zkouškách!! Já jsem VŠ stihla dokončit ještě před mateřskou.

No, já jsem ten typ, že když jsem byla ještě doma na mateřské, tak mě ani nenapadlo mít druhé - synkovi jsem se strašně věnovala, pořád na procházkách, četli jsme, malovali apod., prostě pohoda, klid…Synek taky začal pozdě chodit - až v 19 měsících, do té doby jenom lezl, tak jsem si ani jaksi nedovedla představit být těhotná a třeba táhnout ještě golfky (vozil se v nich až do 3 let a kousek). No, a ve 3 letech jsem se vrátila do práce a od těch dob bych chtěla mít ještě druhé. No jo, vím, že jsme na tom stejně :-)). Jenom mě to jaksi „chytá“ trošku později - vidím, že synek už je samostatný, spoustu věcí udělá, tak si říkám: to by byla krása, zase se starat o miminko! Ale určitě se všechny dočkáme - věřím tomu!

Doufám, že ses něco naučila :-))) a že ti to leze do hlavy.

Gerberka - Irena

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 20.04.06 11:58

Ahoj Gerberko,
to už je druhá škola:o) Nám se dlouho mimi nedařilo, tak jsme přestali tlačit na pilu a plánovat, dali to do rukou Pánu, podali si žádost o pěstounskou péči, já se přihlásila na další specializaci a Pán dal Dalíska.
Dá se to, ale teď je trochu krize.
Taky jsem nemyslela, že budu chtít druhé mimi brzo, ale s Dalim jsem se nějak namlsala, a navíc bych radši dětičky brzy za sebou, aby si vyhrály. No, plánuju, ale Bůh má své plány.
Co vlastně pracuješ? E.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 20.04.06 14:28

Ahoj Maxíku,

no, mám VŠ - filozofickou fakultu, obor ekonomie - němčina, a předtím střední ekonomickou. Pracuju na Magistrátě m. Brna, letos to bude už 10-tým rokem.

Trochu jsem se to bála napsat a pořád jsem váhala, ale když ses zeptala, tak odpovídám :-)). Mám zkušenosti s jiným nejmenovaným serverem, kde jsem to takhle v nějaké diskuzi mimochodem napsala a hned se na mě valila lavina o nesnášenlivosti a netoleranci namířená vůči úředníkům :-((. Byo to hrozné, vůbec jsem nevěděla, co dělat, s něčím takovým jsem se ještě nesetkala. Nechápala jsem, co je špatného na tom, kde pracuju a co dělám.

Tak tiše doufám, že my zde jsme vůči sobě navzájem tolerantní a chápeme se …

Gerberka - Irena

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 20.04.06 15:46

ahojky,

tak jsem včera konečně měla chvilku od návštěvy a návratu od rodičů, napsala jsem dlouhatánský komentář a nic, zkusila jsem to ještě asi 3× a pak zjistila, že to nejde:(((

Tak dnes už dlouze psát nebudu, mám totiž byt vzhůřu nohama, malují mi kuchyň, tak mám zastavěný obývák věcma, a protože se chci ještě najíst, než se Bára vzbudí, tak musím vypsnout počítač, abych mohla do zásuvky zapnout mikrovlnku, co mi leží v ložnici na zemi.Fakt to tu vypadá „úžasně“, doufám, že to zvládnu s Boží pomocí dát do kupy do zítřejšího večera:)))

Vítám Šárku.

Mějte se krásně

Janka

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 20.04.06 16:08

Ahoj holky,

moc vas vsechny zdravim po Velikonocich. Meli jsme je, stejne jako nektere z vas ve znameni rodinnych oslav. ne, ze by neci narozeniny pripadaly na ten vikend, ale bylo po dlouhe dobe, kdy jsme se jako rodina sesli vsichni. Obe sestry studuji VS a tak nejezdi na vikend obe domu a casto se miji.

Holky, nechci nic zakriknout ani se predcasne radovat, ale dneska je to uz 3.den, co sem „to“ mela dostat a stale nic!!! Samozrejme sem s takovou veci vubec nepocitala, takze nemam doma ani test, takze nevim nic. Mozna, ze nevydrzim a posupajdim jeste do lekarny, ale ja ani nevim, jak se to kupuje, jake existujou atd. Budu se tady muset jeste rozhlednout a pohledat v diskuzich.

Tak se zatim mejte moc krasne, uzivejte si krasneho jarniho pocasi - teda alespon u nas je…

papa

St

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 20.04.06 17:18

Ahoj holčinky,

tak napodruhé zkouším psát komentář a doufám, že tentokrát opravdu s úspěchem.

Gerberko: já si na brzké vstávání okolo 5 hodiny ráno nestěžovala. Myslím, že to byla Maky. Ale kdo ví, třeba mě to také čeká…

Jinak musím říci, že máš jistě dobré místo a moc ti to přeji. Já mám VŠ ekonomickou se zaměřením na veřejnou ekonomiku a státní správu, ale místo v této sféře se mi najít nepodařilo. Snad po mateřské, dá-li Bůh.

Stazi: kéž by ti to vyšlo, ať ti Bůh žehná.

Maxiku: ptala jsem se tě, proč by taťka neměl být spasen? Jak to víš?

Jinak ty fronty v nemocnicích jsou někdy dost děs. ORL ve Vítkovicích je navíc ve 2.patře a já se tam neměla jak dostat s kočárkem. Výtah o velikosti našeho konferenčního stolku. A nechat kočárek dole a riskovat, že už se sním neshledám, se mi také moc nezamlouvalo. Nakonec jsme se vešli :-)

Tak zatím ahojky všem. Přečtu si vás až v pondělí, neboť zítra mě opět čeká anabáze se zubem.

Pa, vaše Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.04.06 19:59

Ahoj holky tak vás zdravím včera jsem se taky rozepsala a nic no dnes už nevím ani co jsem psala.
demi přeji ti hodně sil k zubaři já byla dneska naštěstí to byl už mrtvý zub a jen ho blombovala ale za to jsem sebou vzala anetku bolel ji zoubek a měla pod stoličkou kuličku no jo váček tak si božátko zkusila křičela až hruza vrtala jí ho čistila chudáček pak jsme šli za odměnu na zmrzku a slíbila jsem ji malou hračku za všechno co dnes zkusila tak ted je v pohodě.
k ušnímu jsme dorazili hned po sedmé byli jsme třetí to byl velký uspěch dutiny už má dobré a 17/5 jdeme na nosní mandličku tak doufám že pak už bude líp.
Všem školandám přeji hodně sil a boží pomoci já bych to nedala obdivuji vás stačí mi ten počítač občas mi dává zabrat.
No zuzanka pořád zpívá nudu muset vypnout pc aby konečně usla a musím se přiznat jdsu koukat na ordinaci.
Dobrou noc všem

Ještě si ted vzpomínám jak jste psali já taky mám ráda když ležím a modlím se za obrácení manžela on to někdy i vycítí přitulí se ke mně a říkává zase se modlíš a já nemusím ani odpovídat,pohladí mě někdy mě i o tu modlitbu prosí,
Děkuji buhu za každý den strávený s dětmi a manželem.
To je fajn jak chcete mít miminka já říkala u každého aspon ještě jednou zažít ten krásný pocit nosit pod srdcem dítě je to takovej zázrak který nýám může dát jen pán,přeji vám co nejvíc takových zázraku snad i ještě jeden sobě za pár let pokud se tchyně změní názor.
Tak dobrou všem Barča a hopsajda zuzanka

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 20.04.06 20:56

Ahoj holčinky,

měli jsme se dnes moc krásně. Jeli jsme na očkování, ale díky Bohu, Eliška ani nehlesla, neplakala, byla úplně v pohodě.

Taky jsme byli na písku, i s taťkou a to bylo taky moc fajn.

Eliška se fakt hodně rozpovídala. Má teď období, kdy chce všechno po nás opakovat, takže si člověk už musí dávat pozor na pusu :). Nedávno po mně moc hezky zopakovala: „Kunik!“ (kurnik)

Deníček, jestli se nebudete zlobit, vyjde až příští týden. Přes velikonoce se moc nepsalo, tak klidně můžeme ještě zůstat tady.

Hodně teď řeším, jak si uspořádat čas. Modlila jsem se za to a napsala si takový hrubý „rozvrh“, kdy bych se čemu chtěla věnovat (hlavně se to týká věcí, které dělám, když Eli spí - např. modlitby atd.). Nejsem ale moc rozvrhový typ, tak uvidím, jak to půjde. Bez nějakého plánu ale dost nezvládám. Chci se pravidelně modlit za manžela a dceru, za služby, ve kterých stojím, i za vás. Snad se mi ten čas nějak podaří „zkrotit“ :).

Taky se moc omlouvám, že jsem se neozvala, ale nějak mi nešly odeslat komentáře, tak snad už to bude dobrý.

maky - Je fajn, žes mohla o svátcích odpočívat. Já jsem byla naopak v jednom kole. Ale sama jsem si to naplánovala - pečení apod. Tak si nemám na co stěžovat :).

maxik - Tu nervozitu před přijímačkama z tvých řádek úplně cítím. Modlím se za Boží vůli ve tvém životě. Polož se do ní v pokoji. Bůh je s tebou!

Demi - Však on se Honzík rozpovídá :). Slovo „máma“ se děti naučí ze všech členů rodiny nejpozději, je to pro ně náročné slovo. Ale je to pak nádhera. Eliška sama od sebe začala říkat i „mamika“. To se mi úplně podlamujou kolena :).

Gerberka - Modlitby po milování vůbec divné nejsou, naopak. Sex je Boží dar do manželství a patří k nejkrásnějším.

jankaI - Malování je stres, to znám. Ale mysli na to, jak to bude hezký :). My jsme se v lednu nastěhovali do našeho bytu a od té doby máme neustále něco rozdělaného…

stazka - Kéž to dopadne!

Napište mi, co vás v poslední době oslovilo v Bibli. Budu se těšit!

Karolinka a Eliška (20m + 18d)

P.S. Ještě prosím všechny, jestli to není problém, vkládejte komentáře jen pomocí „Vložit komentář“ (je to hned pod deníčkem). Je v tom jinak trošku chaos.

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 20.04.06 21:54

Holcicky,

jak uz jste nektere zjistili (ze Maxiku?!?) nevydrzela jsem a udelala test. tedy hnedle 2. a oba ukazaly //

Moc dekuju za vase modlitby, prosim, myslete na me dal, aby to opravdu bylo tak, a aby vsechno bylo v poradku.

Jdu na kute, ale kolik toho naspim, opravdu nevim…

papa

Stazi

4tt+1 (?!?)

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.04.06 22:23

Taková krásná zprávička Stazi bůahopřejeme nakaz hodně maminek těma dvěma čárkama už na mě čeká manžel s modlením hned tě tam zahrnu.
Dobrou noc

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 20.04.06 22:23

Ahoj Stazi,

gratuluji a také trochu závidím :-)

Ať ti Pán žehná a vše je v nejlepším pořádku !!!

Pa, Demi.

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 20.04.06 23:49

Ahojte, chlapi mi konečně usnuli.

STAZKA - já tam jen tak nakoukla, protože jsme se právě vrátili ze skupinky a jedna sestra, co se za ni modlím, mi zrovna řekla, že se povedlo a bude mimi v prosinci. Tak jsem s jistou nostalgií jukla na prosuïnec 2006 a koho tam nevidím jako dvoučárkovou Stázku :o) Tak ať ti miminko hezky roste.

GERBERKA - já myslela jen tak zhruba, oblast, ve které děláš, ať si tě trochu dovedu představit. To muselo být nepříjemné, když na tebe takhle někdo vyjede. Znám to, jsem učitelka, další dobrý terč ;-)
Neříkej, že pracuješ tam, jak visí ten vycpaný krokodýl nebo drak či co to je.

DEMI - taťka nebyl věřící, nedal svůj život Bohu, nebyl pokřtěný, ani jako dítě ne, tahle půlka rodiny je kapku jiné etnikum, takže pokud vezmu Bibli a čtu, že „vyznáš-li svými ústy Ježíše a uvěříš-li ve svém srdci, že ho Bůh vzkřísil z mrtvých, budeš spasen“, tak je to sice moc a moc smutné, ale je to prostě tak.
Kéž by to tvé trápení se zubem rychle skončilo.

JONI - śťastnou cestu.

KAROLÍNA - jo jo, a nejenom, co říkáme, ale i co žijeme. Taky si budu muset hlídat slovník - ten náš ostravský dialekt je takový šťavnatý..... Zkoušky dělám záverečné :o)

Jak se vy, co už máte děti, MODLÍTE ZA JÍDLO? Hledám něco přiměřeného Dalisovu věku, když už teda jí ze lžičky, tak bychom mohli začít. U kojení mi to přišlo takové legrační, ale když zdlábne celý banán, tak už není mimi, ale chlap, ne ;-) ?

Ať vám Pán žehná. Eva

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 21.04.06 07:59

Ahojky!
Tak při pátku samé dobré zprávy! Kamarádka mi poslala SMS, že už mají druhou holčičku - Štěpánku a Stazka ma dvě čárky! tak to je super!

Stazi: Gratulace veliká! Doufám, že nás tady nakazíš víc, Musíš jsem teď ví chodit, abys roznesla pořádné těhotenské bacily (že Demi, Maxiku, Gerberko a možná i další…) Modlitba je jasná věc!!!

Gerberko: Jsem ráda, že se ti modlitební knížka líbí. Ono je to jak se vším, některé písničky se člověku líbí, jiné ne, někdo může hezky zpívat sám, ale to neznamená, že by nemohl poslouchat a zpívat písničky i jiných ldí, že; zároveň by ale neměl zapomínat zpívat ty své :-), tak ať se v modlitbách daří. Jinak s prací: Já jsem taky úřednice toho času na mateřské - měla jsem na starosti památkovou péči a ochranu přírody a krajiny. Přesto, že s mi to líbilo, bylo to hodně v terénu a o odborných znalostech, tak mě strašně vyčerpávalo, jak je většina lidí k přírodě i krásným památkám úplně slepá. Nejdůležitější je, postavit, co největší barák na co nejlepším místě a že se kvůli tomu zbourá krásná kaplička nebo nádherný kus lesa? No a co…Ach jo. A ještě jednu věc máme společnou, já mám taky vystudovanou filozofickou fakultu - ty ale asi v Brně, že, já v Olomouci.

Maxik: Tak se mě dotklo(tedy ve smyslu oslovilo, ne že bych byla dotčená), cos napsala Demi, že jsem si nalistovala nějaké dokumenty II.vatikánského koncilu a katechismus a tam se píše: Bůh spojil spásu se svátostí křtu, nicméně on sám není na své svátosti vázán. … Kristus totiž zemřel za všechny, a protože poslední povolání člověka ve skutečnosti je jen jedno, totiž božské, musíme být přesvědčeni, že Duch svatý dává všem možnost, aby se přičlenili k velikonočnímu tajemství způsobem, který zná jen Bůh. Sv. Jan od Kříže k tomu dodává: Až nastane večer života, budeme souzeni podle toho, jak jsme milovali. Já v to věřím, a doufám, že se se svou rodinou u Boha shledám, přestože (zatím) neuvěřili. Vždyť, když muže být Bůh milosrdný k nám kteří, přestože ho známe, tak hřešíme, proč by nebyl milosrdný k našim nevěřícím bližním…nikdy nevíš, co se událo v té poslední minutě…vteřině…

Karolinka: Já jsem zas pořád říkala,my tady máme „bordel“, ale už se taky snažím krotit, protože míša je chytrý jak „vopička“. Jinak mi naštěstí peprnější slova moc problémy nedělají, tak uvidíme, co si malý donese z pískoviště. Jo a očkovaní jsme byli taky, bohuže, s řevem, protože od pichání uší se Míša dr. bojí.

Lamvinek: Chudáček Anetka, ty zuby jsou potvory! Manžel je fakt zlatý, třeba se osmělíš i k šeptané modlitbě :-). A jestli chceš mimi, tak to snad záleží na tobě a manželovi, ne?

Joni: snad jste dojeli dobře.

Demi: Já chcu takýýýý mimíska. Doufám, že na nás Stazka bude hodně prskat a občas na nás vzpomene v těhulkovské modlitbě. :-)

Sarah: Kdepak jsi?

Janka: Drž se, ať už máte hotovo, zas to budete mít krásné…

Vite někdo něco o Marushce?

Zatím pa. Snad jen ještě na závěr: Míša se naučil parádně volat „dědooooo“, děda uměl říct samo už předtím, ale nechápal to volání, teď už jo, ale používá to jen u dědy,tak tu furt huláká dědoooo, dědooooo!
Markéta

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 21.04.06 10:06

Dobré ráno všem:-)

Nějak jsem se sem nemohla dostat. Už mám termín státnic a vůbec jsem měla hodně běhání kolem školy… A když už jsem se konečně dostala k počítači, tak nefungovalo odesílání komentářů. Ale dneska to snad vyjde:-) Zdravím z práce!

Stazka: Gratuluju, to je nádherná jarní zpráva! A hned se hlásím do fronty na nakažení //, taky na ně čekám;-) Snad i mě Pán dopřeje ten krásný pocit, o kterém tu maminky píšou! Přeju ti Boží požehnání!

Karolinka: Eli je moc šikovná, že to očkování zvládla! A taky to bude chytrá holka, když všechno opakuje:-)

Gerberka: Taky se modlím za manžela, i když on to neví, ani nevím, jak by reagoval. Necítím se ale připravená být jeho duchovním tahounem, protože já sama bych potřebovala někoho, kdo by mi pomáhal a učil mě.

Holky, co máte problémy se zoubky svými nebo dětí, přeju málo bolesti a trápení, ať se to brzo zlepší!

A můžu poprosit poslat seznámek? Abych byla v obraze, když jste mě přijaly k sobě:-)

V tomhle nádherném počasí se cítím jako by mě někdo nadnášel, z jarní přírody úplně křičí Boží láska! Už jste tu o tom psaly, cítím to stejně, je to úžasný!!!;-)

Krásný den, jesličkandy!

Sarah

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 21.04.06 10:59

Ahoj holky,

zdravím vás všechny při tak krásném slunečném dni. Je to tak nádherné, když svítí sluníčko a začínají listy na stromech. Dodává mi to moc naděje, energie a optimismu a takového povědomí, že všechno zvládneme (hlavně manžel se stavbou toho našeho domku).

STAZIČKO: moc a moc Ti gratuluju k pozitivnímu těhu-testíku!! Je to paráda - buď přešťastná, žes dostala milost, nosit v sobě nový život. Moc ti to přeju, všechno dobře dopadne - ať Ti Bůh pomáhá, ať dostaneš odpovědi na všechny tvoje otázky. Nosit a mít dítě, to je nejkrásnější dárek od Boha. A když to zakusíš jednou, budeš to chtít prožít znovu … přeju Ti klid a pohodu a hodného manžílka.

ŠÁRKO: doufám, že ti jde učení a přípravy na státnice. Kdy máš termín - to už jsou závěrečné státnice na VŠ? Co studuješ? Myslím, že všechno má svůj čas - i ten, kdy bude pro tebe nejvhodnější doba nosit miminko - ať ti to rychle utíká a ať ti Pán pomáhá překlenout všechny těžkosti a zdárně zvládneš státnice. Taky se dneska úplně nadnáším …

Víš, také se necítím být tím duchovním tahounem v našem manželství, ale poslední dobou tak nějak cítím, že manžel ví o mé víře a že možná tuší, že se modlím i za něho. Je možné, že proto se mě rád drží za ruku. Je to možná maličkost, ale aspoň tohle vědomí mi pomáhá a i za toto děkuji Bohu - všechno překládám Jemu, celé naše manželství, všechen náš osud, ať rozhodne On …

MAKY: máš krásný pracovní obor - myslím péče o ochranu přírody a památková péče. Ano, vzdělání máme společné - mám filozofickou fakultu v Brně. Já mám na Magistrátě na starosti dotace na volnočasové aktivity dětí a mládeže a jejich kontroly, je to spíše taková ta ekonomická stránka, ale je to dobré, dělám to již dlouho a stále se to vyvjíjí a mění, jsem spokojená.

KAROLÍNKO: těším se na nový deníček a přeju ti, abys co nejlépe „zkrotila“ svůj čas. Já jsem spíš takový systematik a plánovač ve všem už od nepaměti - byla jsem taková i na mateřské, takže jsem si to zorganizovala k obrazu svému. Ale každá jsme jiné povahy - tak ať se ti to podaří a ať si na nás zde najdeš čas!!

MAXÍKU: jojo, žiju ve městě, kde mají prýgl (= přehradu) a Čáru (= ulici Českou) a samozřejmě náš „vycpaný krokodýl“ nechybí!! :-))). Zdravím tě, ať ti učení leze do hlavy jako po másle!!

Na všechny moc myslím, a doufám, že nikoho již nebolí zoubky

Gerberka - Irena

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 21.04.06 18:48

Ahoj holky,

moc dekuju za vsechny gratulace, porad tomu vubec nemuzeme uverit. Tenhle mesic jsem si vubec nedelala nadeje, porad premyslela jen nad skolou… Dneska jsem volala doktorce, abych se objednala - na kontrolu jdu 11.5. - prvni otazka sestricky, po te,co jsem ji rekla, ze pujde o potvrzeni tehu, byla: a chcete si to nechat? Prislo me to tak strasne lito!!

Tak utikam brouzdat po emimcu a shanet nejake info co, kdy a jak a trochu tady tehu prskat :-))

papapa St

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 21.04.06 19:58

STÁZKA - to nejsi první, tatáž byla reakce doktorů u dvou mých kamarádek (každá chodí jinam) - obě jsou vdané, mají do třiceti let, jedna byla bezdětná, jedna měla 1 dítě. Ta moje dr. jen zkoumavě koukla. Když si představím, že tam přijde nějaká holčina, co si není až tak úplně jistá, že to mimi chce…
11.5.? To už bude tak 7. týden, ne? To už by mohlo být vidět srdíčko. To je tak dojemné, jak se ten malý bílý flíček v té fazolce třepetá… Já s fotkou z tohohle UTZ i spala.
Měj se pěkně a pozdravuj miminko ;-). Eva

 
joni
Povídálka 50 příspěvků 21.04.06 21:33

Ahojky,
zdravim vas uz z Cech. Cestu jsme zvladli diky Bohu dobre; jen rano jsme mysleli, ze se do toho auta asi vubec nevejdem, no ale dobre to dopadlo a jsme tu. A je to moc fajn.
STAZKO, mooooc gratuluju, to je krasny! Budu na tebe myslet, aby slo vsechno tak, jak ma.
Maxiku, to je super, ze ti prelozili ty zkousky! Jses dobra, jak to zvladas. Myslim na tebe.
Demi, co zub? Snad uz je to dobry.
Vsechny moc zdravim, uzivejte jara, je ted tak krasne! Pro me - vymrzlou z hor - je to uplny balzam, dneska jsem se vyhrivala na slunicku jako kocka :)
No a zase mazu, jsme ted sama navsteva, tak jsem nestihla jeste ani poradne vybalit.
Pozehnany vikend!
 V.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 21.04.06 21:37

Ahojky!

Jsem dnes docela unavená, ale byl to hezký den. To sluníčko opravdu dělá hodně. Ušila jsem další záclonu, trochu vařila a uklízela, ale taky jsem byla s Eliškou venku a to bylo fajn. Máme dva nové zuby, dolní špičáky. Snad teď bude chvíli klid, ale podle tabulek nás během pár měsíců čekají stoličky. Dá-li Bůh, bude to bez bolestí. Zatím to vždy bylo relativně v pohodě.

Před chvílí jsem odeslala aktualizaci seznámku. Pokud by někdo z vás chtěl mailíky taky dostávat, pošlete mi prosím Soukromou zprávou vaši emailovou adresu.

stazka - Jupí!!!!! Já mám takovou radost! To je fakt skvělý! Moc blahopřeju.

maxik - Sypu si popel na hlavu! Trochu jsem to s těma zkouškama popletla :o). Ale jinak platí každé slovo, které jsem ti napsala :))).
A modlitby za jídlo - snažíme se do modlitby zařazovat slova, kterým určitě rozumí. Např. „Pane Ježíši, děkujeme ti za tuhle kaši pro Elišku a prosíme tě, abys jí požehnal.“

maky - My jsem ty horší zážitky s doktorama měli do jednoho roku a to už zapomněla. Takže teď se Eliška do ordinace těší, protože tam mají pověšenýho velikýho barevnýho dřevěnýho ptáka, kterej mává křídlama :).

Gerberka - Na vás si čas určitě najdu, dá-li Pán! Jste přece můj splněný sen :o).

joni - Vítej doma!!!

Tak děvčátka, už jsem toho tady neseděla dost. Krásnou dobrou noc!

Karolinka a Eliška (20m + 19d)

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 22.04.06 23:36

Ahoj všem!

Holky, nestíhám reagovat, termín na státnici mám už 9.5., to mě čeká písemná část, takže se teď snažím vypracovávát si otázky. Sice je jich padesát, ale já dělám jen 25, rozdělily jsme si je s kamarádkou. Musím to dokončit do pátku, abychom si to mohly včas vyměnit a naučit:-)

A přitom je tak krásně a já bych chtěla běhat po lese užívat sluníčko…

Ale jinak se máme dobře;-)

Přeju vám všem požehnanou neděli!

Vaše Šárka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 23.04.06 20:26

Ahoj holky tak koukam že při neděli nikdo jo jo všichni venku s rodinkou co?
U nás to taky tak probíhalo dneska u nás byla na návštěvě neteř která je v lázních tak to se holky těšily už od pátku.daly jí zabrat chudák pořád se po ní věšely.

U nás bylo krásně dneska jsem trošku doševně pookřála četla jsem při mši druhé čtení o balsam na mou duši,poprosila mě hned paní ráno jak jsame došlo ke kostelu tak jsem honem uspala zuzanku abych mohla číst sice manžel se zlobil že moje místo je u zuzanky ale ona spinkala a nebyla sama.Chtěla jsem toho tolik napsat a le nějak se mi to v hlavě vymazalo co jsem chtěla a komu budu si to muset psát na papír.
My jsme si dneska vyšlis neteří a holkama na procházku to bylo fajn hezky kolem lesa púohoda akorát zuzance se to moc nelíbilo bud an ni něco leze nebo lezou zoubky tak uvidíme.Tatka ten byl doma vycházky má jen dopoledne tak si zařádil an počítači.
Tak hezký večer všem a požehnáný celý příští týden.
Dobrou noc všem přeje Barča a spící šípkové ruženky

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 24.04.06 12:59

Ahoj holčinky,

tak zatímco Honzík spinká, já hltám oběd a přitom píšu svůj příspěvek :-))
Doufám, že jste všechny prožily nádherný a požehnaný víkend se svými nejbližšími.

Já byla v pátek ráno u své zubařky, a tentokrát všechno proběhlo hladce. Za 3 týdny mě čeká vyjmutí nové vložky (prý tam teď mám arzenovou vložku pro děti) a následné léčení zubu.
Hned poté nás manžel odvezl s Honzíčkem ke svým rodičům, kde jsme zůstali do neděle rána. Užili jsme si to tam opravdu úžasně, protože bylo krásné počasí, teplo (dokonce jsem opálená), takže jsme hodně času strávili venku na procházce či na zahrádce. Honzíček okouzleně koukal na narcisky a tulipány, otáčel v ručičkách fialky a sedmikrásky, nebo sladce spinkal v kočárku. Byly to skutečně krásné chvíle. Večer jsme s manželem opět mohli využít času jen pro sebe, čemuž nám poskytlo prostor a pohodlí naše auto v garáži… Bylo to neskutečně krásné.

V neděli ráno jsme odjeli k mým rodičům na pouť. Hned jsem spěchala na mši (kostel zaplněný do posledního místečka) a pak už jsme si užívali poutě. Odpoledne jsme Honzíka svěřili našim a zašli si s manželem na kolotoče, zavzpomínat na mládí :-)) Sotva jsme se u:,–(ili v sedačce Twisteru, začalo lehce krápat. Jakmile se kolotoč dal do pohybu, spustil se déšť, takže jsme se točili proti těžkým kapkám dokolečka dokola dlouhé 3 minuty. No a pak samozřejmě přeháňka přešla, ale my už pak spěchali do nějaké kavárny na své oblíbené kapučíno.
A tak nám víkend utekl, ale bylo to všechno moc hezké.

Stazi: no já se nestačím divit, jak jsou někteří lékaři a sestry stejní jako v dobách nedávno minulých. Mně nikdo nikdy takovou otázku nepoložil, ale pokud by ano, asi bych opáčila: A proč bych si „to“ neměla chtít nechat?
Neuvěřitelné.
Každopádně ti přeji hodně štěstí a těším se na další dobré zprávy od tebe :-)

Maky: ano, tak nějak to cítím i já.

A pokud jde o druhé miminko, kéž Bůh dá a na podzim budu opět těhulka. Ono to taky záleží na tom, kdy Honzík bude chodit. Bydlíme totiž ve 4 patře v domě bez výtahu, takže nošení 10kg Bobšíka zrovna není to pravé ořechové pro úspěšné zahnízděníčko.

Maxiku: no nevím. Za mě ma kříži neumřel autor tvé citace (při mé veškeré úctě k Písmu), ale Kristus. Nechť tedy On rozhodne, zda přivede bloudící ovečku do svého ovčince. Nám podle mého názoru nepřísluší toto hodnotit. Znamenalo by to nevěřit ve všemohoucnost Boží lásky ke svým dětem, které se na své cestě ztratily.

Joni: jak často jezdíte do ČR?

Šárko: přeji ti hodně pevné nervy a Boží požehnání v přípravě ke státnicím.

Tak zatím všem papa!
Demi.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 24.04.06 13:57

Ahoj Jesličkandy,

Eliška spinká (a Kuba asi taky :), tak mám chviličku čas.

Včera jsem dopoledne pořádali grilování. Přijal k nám na návštěvu autobus z KS Děčín, tak jsme byly dva sbory dohromady. Odpoledne bylo shromáždění. Pronajali jsme veliký sál od katolíků a bylo to celé opravdu moc fajn. Po hodně dlouhé době jsem měla opravdu pokojnou a radostnou neděli.

Dnes dopoledne jsme byli všichni tři na plavání. (Jdeme do bazénu všichni a o Elišku se střídáme). Hezky jsme si to užili. I když musím říct, že mám dnes nějakou bluesovou náladu, i přes to krásné počasí.

Odpoledne se chystám trochu zahradničit a moc se na to těším, budu zasívat mrkev, petžel a hrášek.

Přeji vám krásný a požehnaný týden.

Karolinka a Eliška (20m + 22d)

P.S. Pozdravuje vás všechny Greticka (Pavlína). Stěhovala se a na přispívání nemá moc čas. Občas nás čte, ale jinak nestíhá. Píše, že časem se to snad zlepší.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 24.04.06 14:08

Zdravím všechny!
Je opravdu nádherně, ale my s Míšou si to bohužel moc neužijeme, protože máme oba rýmu jako trám. Tedy nejdřív jsem začala smrkat já (asi jsem prochladla s kamarádkou na zahrádce na „kafeti“) a dnes, jak jsem zjitila, to bohužel chytil i Mišulka. Byli jsme dnes dopoledne s prarodiči na chatě a moc mu to nesedlo, sluníčko ten ucpaný nos ještě zhoršuje, teď chrochtá (a to doslova) v postýlce, snad se z toho brzy dostane, nějak nám to jaro dává nemocemi zabrat.

Lamvinek: To jsi tedy šikulka s tím čtením. Já jsem sice dlouhé roky zpívala ve sboru, ale na čtení jsme strašný „posera“. Ale to na mě asi působí můj muž, který má k jakýmkoli veřejným projevům úplný odpor.Jednou mě zastavil jeden kněz, jetsli nechcem číst a já jsem pak v legraci Michalovi řekla, že jsem ho přihlásila, že bude v neděli číst a on se málem zhroutil! Číst jsem schopná pouze na exerciciích…

Demi: Tak to jste si užili. Já nikdy houpačková nebyla a při představě, že bych vlezla na nějakou tu „vrtuli“, je mi úplně špatně. Michal to taky nemusí, tak nevím, s kým to naše dítě bude chodit, jestli nebude mít žaludek po nás.

Maxik: Dnes, jak jsme jeli na tu chatu jsem zjistila, že jeden sbor(?) Apoštolské církve je i v Uherském Brodě. Vidíš, nebýt jesliček, asi bych si toho nevšimla…

Karolinko: Psalas o tom co nás oslovilo v bibli. Tak možná jsem si to trochu usnadnila, ale musím říct, že nedělní čtení o „nevěřícím“ Tomášovi, je moje obecně oblíbené. Vždycky se to vykládá tak, že co je ten Tomáš zač, když si „vymýšlí“ a chce sám vidět, ale já si tak pro sebe říkám, že je to krásná ukázka toho jak Pán má s námi trpělivost, že kolikrát vyhoví i prosbám, které by jiní odsoudili jako velkou trofalost nebo i rouhání. Vždyť to bylo tak troufalé: Dokud neuvidím…dokud nevložím…neuvěřím! A přesto Můj Pán a Můj Bůh přišel a vyhověl. Zároveň si říkám, že nám Pán svým doslovem k tomuto dění dává i naději, že velká víra nemusí být založena na velkých viděních a dalších zjeveních neboť: „Blahoslavení, kteří neviděli, a uvěřili.“

Stazka: Taky mě tenhle přístup gynekologů fascinuje a děsně mě to štve tím spíš, že mnozí lidé to v sobě (to „požehnání doktorů“) nosí jako alibi. Vzpomínám si, jak jsem se o tom bavila s jedním kolegou v práci. Pořád používal slovo „plod“, když mluvil o děťátku v bříšku. Pak otěhotněla jeho přítelkyně a on byl strašně udivený, když jsem se ho zeptala, jak se má jeho „plod“, protože to už o miminku mluvil jako o miminku, když ho viděl na ultrazvuku. Dneska jsem viděla, že v časopisu Týden je článek právě na podobné téma, tak jsem myslela, že to zas bude klasika, jak jsou ti křesťané šoupnutí, právo na potrat, tělo ženy…, ale jak jsem to zhlédla, vypadá to docela zajímavě. Je tam i o těch krevních testech na downův syndrom a podobně. Při Míšovi jsem na tom byla tak nějak automaticky, vůbec jsem to neřešila. Až (dáli Bůh) budu podruhé těhotná, silně uvažuju o tom, že tohle vyšetření odmítnu, stejně to není přesné a i kdyby bylo, co z toho, když bych na potrat nešla…už se těším, co si kde vyslechnu, doufám, že mě můj gynekolog (třebaže podle všecho nevěřící a asi ani potraty moc neřešící) příjemně překvapí a nebude tlačit nebo ze mě dělat blbečka, zatím je totiž moc příjemný. Tak hodně požehnání tobě i děťátku, ať hezky rostete a žádné strachy, anděl strážný už vás má pod křídly! Šárko: Držím palce se státnicema, já už to mám naštěstí za sebou. Byly to nervy a když to bylo za mnou, ani jsem si to nějak neuvědomovala.
To jsem se zase rozepsala, musím jít taky něco dělat! Mějte se krásně. markéta

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 24.04.06 19:57

Ahoj holky tak koukam že připondělku nikde nikdo to počasí láká ven co? je tam užasně.
Karoli chtěla jsem se zeptat jak to vypadá přihlásil se někdo na ty modlitby bude z toho něco?
Stazi ten přístup je fakt hnusný ale co naděláš v dnešní době je hodně těch co se mimiska chtějí zbavit nevědí co činí jak ubližují. Šari at ti to vyjde ja si nedovedu představit že bych se měla učit muj mozek je na odpis.Držíme palce a přidáváme modlitbičku.
Maky přejem brzké uzdraveni naše zuzanka taky rýmuje dneska v noci byla tak strašně zahleněná že nemohla ani pít je to hrozný když ti bobišci neumějí smrkat.
Demi já jít na kolotoč tak všechny kolem bych znečistila naštěstí u nás s holkama chodí tatinek ten si to užívá,u nás je pout o prázdninách na jakuba tak to holky už se těší.
Tak všem dobrou noc a hodně požehnání přeje Barča a lumpíčci

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 24.04.06 22:24

Ahojky,

jsem tu jen na skok.

maky - Já jsem amnio taky odmítla. A můj gynekolog to vzal úplně skvěle. Je to asi doktor od doktora různý. Nesmíme se sebou nechat „vorat“ :).

lamvinek/Modlitební skupinky - Zatím se včetně mě přihlásili čtyři holky, jestli mi nikdo neutekl: já, Demi, lamvinek a maxik. Ještě to chvíli nechám otevřené, tak se mi hlaste. Zatím to vypadá na dvě dvojice :o).

Tak pa pa.

Karolinka

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 25.04.06 07:34

Ahoj Karolínko,

psala jsem ti o seznámek a posílala jsem ti soukromou zprávu. Nevím, jestli je to tak dobře. Pokud ne, poraď mi, co mohu pro to udělat.

Já jsem se také hlásila k modlitebním skupinkám - vezmeš mě? :-))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »