KŘESŤANSKÉ JESLIČKY, č. 9 - Návrat domů

Rodičovství

Ležíme spolu na velké matraci já a Eliška. Obě jsme zachumlané v dece. Eli spinká jednu ručičku v mé dlani, druhou pod hlavou. Na okno bubnuje déšť. Ležím a přemýšlím, jaký příběh dnes budu vyprávět holkám v Jesličkách. A po chvíli se opravdu dostaví nápad. Mám radost. Bude to zase o lásce. Ale tentokrát trochu jinak. Ten příběh jsem četla před několika lety a hluboce na mě zapůsobil.

*Je to příběh muže jménem Sawat, který se jedním z nejvýznamnějších postav bangkockého podsvětí. Pomáhal kupovat a prodávat děvčata k prostituci. Také obchodoval s opiem. Sawat zneuctil svou rodinu, zostudil jméno svého otce.
Přišel do Bangkoku, aby unikl nudě venkovského života. Našel vzrušení, a dokud prosperoval, byl populární. Ale pak to s ním začalo jít z kopce. Začala ho pronásledovat smůla. Nic se mu nedařilo a nakonec skončil v dřevěné boudě vedle městské skládky odpadků.

Seděl ve své malé chatrči a vzpomínal na svou rodinu, obzvláště na otce, prostého křesťana z malé vesnice na jihu nedaleko malajských hranic. Připomněl si jeho slova na rozloučenou: „Čekám na tebe.“ Bude však otec stále ještě čekat po tom všem, co udělal? Přijme ho domů, i když znevážil vše, co ho učili o Boží lásce? Sawat nakonec vymyslel plán. Napsal:
„Milý tatínku, chtěl bych přijít domů, ale nevím, zda mne přijmeš po tom všem, co jsem udělal. Prosím, odpusť mi. V sobotu večer budu ve vlaku, který projíždí naší vesnicí. Jestli mne stále ještě čekáš, pověs, prosím, kousek látky na granátovník před naším domem.“

Během cesty vlakem přemýšlel nad celým svým zlým životem. Věděl, že otec má naprosté právo nechtít ho vidět. A jak se vlak konečně blížil k vesnici, zmocnila se ho úzkost. Co si počne, když na stromě bílý kus látky nebude?
Naproti Sawatovi seděl nějaký laskavý cizí člověk a ten si všiml, jak je jeho spolucestující nervózní. Nakonec Sawat už nemohl ten tlak déle vydržet. Vypověděl mu celý svůj příběh v jediném mohutném přívalu slov. Řekl mu všechno.
Když vjížděli do vesnice, Sawat ho požádal: " Pane, já se tam dívat nedokážu. Mohl byste se dívat místo mne? Co když mě otec nepřijme?" Zabořil obličej mezi kolena. „Vidíte ho, pane? Je to jediný dům s granátovníkem.“

„Mladíku, váš otec nepověsil jenom jeden kus plátna. Podívejte se, on ověsil celý strom mnoha kusy bílé látky.!“ Sawat nevěřil svým očím. Celý strom byl ověšen bílým plátnem a před plotem jeho starý otec tančil sem a tam a radostně mával dalším kusem látky! Pak otec běžel podél vlaku, a když vlak zastavil ve stanici, objal svého syna a v očích měl slzy radosti: „Čekal jsem na tebe!“ zavolal.*

Krásný další deníčkový týden v Otcově náruči přeje Karolinka

(Příběh jsem použila z knihy Floyda McClunga Boží otcovské srdce)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 05.05.06 10:25

Ahoj Karolinko a všechny ostatní!

V posledních dnech se k počítači moc nedostanu, úterý se blíží a tak se snažím učit. Taky mě dostihla dost děsná alergie, protože jsem poprvé na jaře bez všech prášků, vy:,–(ila jsem je kvůli snažení… Takže se tu tak potácím se šátkem na hlavě a s kapesníkem:o)

Maxíku, moc gratuluju k úspěšnému složení zkoušek!!! Přeju vám s manželem hodně sil a Božího požehnání do dalších dní!

Stazko, moc mě pobavil ten tvůj popis srazu mláděže! Mívám úplně stejné pocity, asi je to tím, že jsem narozená ve stejném roce jako ty;-) A jak se daří miminku?

Demi, jsme moc ráda, že už je Honzíčkovi líp! Hezky si to u babičky užijte!

Lamvinek: Posílám modlitbu, ať manželova operace dobře dopadne!

Prěju všem krásné sluníčkové sny, je opravdu nádherně! Asi se půjdu učit ven:o)

Šárka

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 05.05.06 11:48
 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 05.05.06 12:05

Sorry za předešlý (ne)příspěvek, to já abychom měli víc komentářů :))), ba ne, nějak mi to přeskočilo.

Ahoj holky,

my teď dost času trávíme venku nebo pracovně, tak jen v rychlosti čtu a ani nestíhám reagovat.

Gerberko, jak si v minulém deníčku popisovala toho svého „chlapa“, tak mi úplně přišlo, že píšeš o tom mém:))), akorát ten můj je ode mne starší o 18apůl roku, taky jsem to řešila, (mí rodiče jsou ojen 4 a3 roky starší jak on)seznámili jsme se v červenci 1997, (jeli jsme s mládeží do Paříže na dovolenou), pak jsem na jaře maturovala a v listopadu odjela na rok do Anglie, abych si to ujasnila, jestli to má cenu a jestli náš vztah tu dálku přežije. No, a 30.4.2000 jsme se vzali, tudíž jsme v neděli oslavili 6. výročí. taky jsem Pánu vděčná, že mi ho dal.

Jinak holky, Barunka si minulý týden začala sama sedat(na posteli) a teď už to zvládá krásně, zrovna včera ráno začala pobrekávat na jídlo, tak se otočím a ona v postýlce sedí!I na nožičkách umí pěkně stát, ale nelíbí se jí to, tak to ještě nechám být.
Přeji vám všem nádherný a požehnaný víkend

Janka s Barunkou

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 05.05.06 18:18

Ahojte,
deníček je konečně tu! Boží otcovské srdce máme, četla jsem a byla či je to pro mě svým způsobem velmi zá:,–(ní kniha.

Dalísek na chvíli usnul, tak relaxuju. Chudáček malý má od těch mých státnic pěknou zácpu, taťka ho ohlídal na jedničku, ale dostal do něj víc tuhé stravy než bylo vhodné, tak tu teď Dali skojíká a mi je ho moc líto. Už jsem zkoušela kde co, doufám, že to povolí.

ŠÁRKA - taky se ti to blíží - myslím na tebe.

JANKA - Barunka je šikulka :o)

Zatím pa, pak se ještě stavím. Eva

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.05.06 06:29

Ahoj holky tak jak se máte u nás už je klid manžel má operaci za sebou a zrovna mi volá už se asi vyspal,Šari děkuji za modlitbu.Moc to potěší.Hezký den všem.Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.05.06 19:10

Ahoj holky tak při sobotě nikde nikdo určitě všichni venku na vzdoušku.
Karolínko krásnej deníček jako vždy trefíš to přesně.
Janko Baruška je šikulenda kolik jí je?
Zítra nám možná pustí tatínka domu hurá díky bohu už je mu líp.Tak snad stravime neděli všichni spolu doma,všem poženaný víkend.

 
karolina2
Zasloužilá kecalka 534 příspěvků 06.05.06 20:38

Ahoj děvčátka,

vím, že jsem teď za velkou ostudu, ale jsem fakt strašně unavená: zahrádka, byt, Eliška atd. Ale myslím na vás usilovně :).
Máme se dobře a rosteme jako z vody.

Přeji všem krásnou a požehnanou neděli!

Karolinka a Eliška (21m + 4

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.05.06 14:45

Babulenky,
vůbec nestíhám snad zítra nebo pozítří napíšu víc. Květen je ale nějaký hodně bohatý na akce (ne že by mi to tedy moc vadilo :-) ), takže se dopředu omlouvám, za svou skromnou účast, snažím se alespoň číst. Abych se trochu polepšila, dala jsem do galerky fotky ze včerejšího výletu! Mějte se krásně, požehnanou neděli i příští týden. Markéta

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 07.05.06 18:14

MAKY - pěkné fotečky, určitě jste si to užili. My máme domluvený výlet zítra, už se těším, protože se poslední dobou s manželem spíš míjíme. Jak se nosí v krosničce? Uvažuju, že si ji půjčím od jedné kamarádky na dovolenou, tak jestli to stojí za to.

LAMVINEK - kdepak na vzdoušku, u nás se rozháněla zacpička, tj. nosilo a hojdalo brečící dítě. Dneska už je to dobré, ale zase se brečí kvůli zubu - no, vylézt musí. Co manžel, pustili ho a je v pořádku?

KAROLINKA - zahrádka… naše je samá kopřiva, byli jsme tam dneska letos poprvé. Jak to vypadá s těmi modlitbami?

Holky, nemáte nějaký tip na místo, kam by se dalo jet tak na týden na dovolenou s miminem, bydlení v budově s vlastní sociálkou? Mám nějaký nápad, ale jednou jsme v té lokalitě už byli, tak bych se nechala inspirovat…

Hezký zbytek neděle. Eva

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 07.05.06 19:59

Ahoj holky tak tatínka mame doma hurá díky bohu ho pustili i když ho to hodně bolí.Tak kolem něj všechny čtyři lítame at odpočívá,holky si hrají na sestřičky a pomáhají mi.

Maxiku tak my se taky pořád trapíme se zácpou funguje něco u vás u nás ne malá se trápí co tři dny.

No na zahrádku se taky chystám ale nestihám,no ale kopřivy tam ještě nemám to by bai nezvládla aby na zahradě byly kopřivy,

No Maxiku s dovolenou ti moc neporadím my se taky chystali na dovču jen s tou operací se nám to skomplikovalo tak jsme ji museli zrušit,měli jsme jet na Ostravici na Sepetnou ale byl to hotel,nabídku měli super i postýlku pujčují.
Tak musím končit tatinek volá.A zuzanka ta mi mačká klávesnici.
Hezký zbytek prodlouženého víkendu přeje Barča a roštandy

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.05.06 11:39

Opět jen bleskově, jdu ukládat malého k polednímu spánku!
Krosničku máme Ferino Caribou a je super, zádový systém jako dobrý batoh, takže se i těch Míšových třináct kilo docela unese. Rozhodovali jsme se mezi lacinějšími, bez zádových systémů, a těmito a zvolili tuto, protože chodíme poměrně hodně, tak abychom se nesedřeli. Navíc i malému se tam dobře sedí.
Co se týká dovolené - Lamvinku - máme úplně stejný typ! My už máme Sepetnou zamluvenou na státní svátky na začátku července, sand nám to vyjde. I kdyby bylo hnusně, je tam alespoň krytý bazén s atrakcemi :-). Byli jsme tam, ještě když jsem byla těhotná na víkend bylo to super, teď je to prý navíc rekonstruované, tak jsem zvědavá, co na to Míša! Mějte se, Michal už nadává, že sem píšu, je poslední dobou nějaký nervozní, každou chvíli se chytněm kvůli maličkosti :-(, tak se za nás u Boha přimluvte, ať jsme oba trochu velkorysejší :-).
jednotlivé reakce, snad zítra! M

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 09.05.06 10:03

Ahoj holčinky,

moc vás zdravím! Karolínko opět krásný deníček!

Jééé, na Sepetnou jedeme na týden v červenci. Ještě jsme tam nebyli, tak se těšíme.

Minulý týden jsem poprvé od porodu dostala MS, ale nic příjemného. Docela mě překvapila intenzita i bolesti. A také délka, protože to trvá od úterka ještě dodnes. Holt si my holky nemůžeme vybírat, že.

Tak zatím všem ahoj, byla jsem tu teď jen na skok. Určitě ještě napíšu.

Ahoj, Demi + Honzík (skoro 11m)

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 09.05.06 14:33

Ahoj děvčátka,
tak máme za sebou další prodloužený víkend.U nás dost náročný.V pátek jsme s bráchou,synovcem a našimi děvenkami jeli k rodičům.Protože tatínek ještě nemůže dělat žádnou náročnou práci,snažili jsme se jim pomoci.Nasázeli jsme brambory,vynosili kaktusy,které přezimovaly ve sklepě a další,převážně zahrádkové činnosti.Díky Bohu,bylo docela hezky a nepršelo.Děti si zařádily na zahradě a byly docela spokojené.Pořádaly závody se šneky a žížalami.Manžel to doma také nějak přežil a zvládl,takže to šlo.Dokonce jsem cestu zpět odřídila úplně sama./necelých 100km/
V pondělí jsme se byli kouknout na Vendulčino baletní vystoupení.Tančila vlnku na hudbu Vltavy.Byla úžasná a spokojená,že se jí to povedlo.I ostatní holčičky byly nádherné.

Karolinko-opět krásný deníček.Tento příběh znám a mám ho hodně ráda.Vůbec se ti nedivím,že jsi unavená.Při tolika činnostech co děláš,je to normální.Zahrad­ničení je úžasná věc,viď?Člověk si načerpá sílu,když vidí,že mu něco klíčí a roste.Ještě,že mám letos naši zahrádku.Je to jediné místo,kde se dá na všechno zapomenout,tedy skoro na všechno.

Lamvinku-to máš skvělé pomocnice.Snad už je manželovi lépe.Málem jsme také rušili dovolenou,ale rozhodli jsme se to zkusit.jedeme do Jižních Čech.Snad manžel bude moct alespoň na kolo a je tam bazén a rehabilitační cvičení možné.Tak snad si to užijeme.Naši milou pěší turistiku budeme muset,alespoň letos,vynechat­.Manželovi slíbil pan doktor,že koncem června by snad mohl plně došlapovat,tak uvidíme,jak vše půjde.
Tak se všechny mějte moc krásně a požehnaně.Ať vám svítí sluníčko!
 Zazu

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 09.05.06 17:53

Ahojky!

Holky, moc vám děkuju za podporu, klausuru mám za sebou a úspěšně, takže jsem připuštěna k ústní státnici:-D

Dneska si odpočinu a zítra hurá znovu do učení a na diplomku…

Škoda, že nám deníček tak trochu spinká, já si vždycky tak ráda čtu o těch vašich malých sluníčkách! Všem za mě dejte pusinku!!!

Zazu, Lamvinek, hodně síly a Božího požehnání k vám i manželům k rychlému uzdravování!

Holky, co máte zahrádky, to musí být fajn, mě to nikdy moc nelákalo, ale letos bych tolik potřebovala odreagování a vůbec přijít na jiné myšlenky, že bych snad i s radostí plela záhonek…

Stazinko, jak se daří, těhulko:-)

Pán vás opatruj!

Šárka, 26DC :-)

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 09.05.06 19:43

ahoj holky,
jen jsem prolítla komentářky, přečtu si je pořádně, až bude víc času. Beruška moje je poprvé nemocná.
V neděli jsme byli všichni tři v ZOo v Jihlavě, večer ještě byla v pohodě, vzbudila se kolem půlnoci a byla horká, po změření měla a skoro 38. Ráno pak dobrý, přes den se to zhoršilo, teklo jí z nosu, červeá oteklá očička a večer skoro 39. Chladila jsem ji, spala špatně, několikrát se vzbudila, ale telota šla pomalu dolů a ráno byla veselá povídala, tak jsem se rozhodla, jestli zas bude mít odpoledne horečku, pojedem další den k doktorovi. Teď večer jsem jí naměřila 39, jdu dát čípek, ochladím ji a uvidíme. Ale k doktorovi pro jistotu zítra pojedem. V pondělí totiž máme jít na očkování obrny, tak to asi odložíme.
Taky včera ani dnes nejedla, tak pije vodu, čajík, dávám jí MM a je ochotná sníst kukuřičné křupinky.
Tak se mějte,

janka

Jinak Lamvínku , Bára bude mít 20.května 10 měsíců.

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 10.05.06 10:56

Ahoj holky, ahoj Demi, Maky, Stazi, Joni, Zazu, Karlínko a Šárko,

no, já jsem měla pocit, jestli jste se nepřesunuli k jiné diskuzi … ;-)). Když tak dejte vědět.

JANKO: posílám pozdravení tvé malé berušce Barunce. Uzdraví se, uvidíš!! Má tak starostlivou a hodnou maminku, jako jsi Ty a v jejím náručí je tvé berušce určitě nejlíp. Ty dětské nemoci bývají někdy takové, že přicházejí naráz bez očekávání. Já jsem to teda řešila vždy co nejbližší návštěvou doktorky.

ŠÁRKO: také tě velice zdravím. Tak teď už se budeš učit na ústní státnice? A diplomku už máš hotovou? Kdy máš termín těch ústních státnic - na konci června? Zmínilas zde taky zahrádku: já jsem vyrostla v domě s poměrně velkou zahradou - no, upřímně řečeno, té práce tam bylo až až :-)). A teď bydlím v řadovém domečku, který sice zahrádku nemá, ale má dvorek a právě tento víkend jsem sázela moje nejoblíbenější kytičky - afrikány, mám asi 6 druhů, 43 sazenic. Osázela jsem 13 samozalívacích truhlíků a zbytek mám v květináčích. To je taková nádhera - já se na to musím pořád chodit dívat!! Takový dar od našeho Pána - všechny kytičky jsou Jeho dílem a všechny taky Jemu věnuju …

MAXÍKU: nemám bohužel pro tebe žádný tip na dovolenou. Já jsem se s miminem jezdit někam na klasickou dovolenou prostě neodvažovala. Vždyť teď pořád děláme se synkem jenom jednodenní výlety!! Fakt nevím.

DEMI: Honzíček už je zdravý a v pořádku??
LAMVÍNKU: tvůj manžílek je také po operaci dobrý? Všechno dopadlo dobře? Za to můžeme děkovat jenom našemu Pánu.

JANKO: to je prima, že máme skoro stejné manžely :-)). A chcete ještě druhé mimi? My jsme se dohodli, že zkoušet začneme tak na podzim. Manžílek teď bude mít zase záběr přes léto se stavbou, malý jde v září do školy, tak uvidíme. Chtěli bychom to, ale jestli se to podaří tak krásně jako minule, to nevím …

Náš Jindříšek bude mít příští týden 16.5. už 6 let - to je velký šikula, že? Je to moc hodný zdravý chlapec, je to to nejcennější, co mám…

Tak doufám, že se brzo ozve Karolínka i vy ostatní, abychom tady „neusnuli“

Ahoj všem, Gerberka - Irena

 
Demi
Závislačka 3912 příspěvků 10.05.06 13:01

Ahoj děvčata,

tak nám rachotí celý dům, protože se nám tady mění okna na schodišti. Honzík v tom randálu sladce spinká, ale včera, když jsme se vraceli z procházky, zrovna brousili rámy oken. Malý se vyděsil a plakal, nemohla jsem jej vůbec utišit. Držel se mě jako klíště a nechtěl ani za nic zpátky do kočárku. Musela jsem požádat sousedku, aby mi pomohla s kočárkem do sklepa. Teprve, když jsme za sebou doma zavřeli dveře, trochu se Honzík uklidnil. Stulil se mi u prsu, napil se mlíčka a venku klidně mohly startovat vrtulníky :-))

Maky: s manželem to bude chtít asi dost trpělivosti. Určitě to je jen přechodná záležitost, a na tom, že se máte rádi, se jistě nic nemění.

Zazu: to muselo být kouzelné vidět holčičku, jak tančí na hudbu z Vltavy. Nádhera.

Sarah: o čem bude tvá diplomová práce?

Janka: to je mi Barušky líto. Doufám, že už je jí lépe. Honzík byl nemocný v lednu, nakazil se bohužel ode mě, měl kašel, rýmu a teploty, ale za pár dnů to bylo dobré. U tak malých dětí je jen riziko zánětu středního ucha, ale věřím, že se to Barunce vyhne. Je dobře, že ji stále kojíš, aby měla energii a obranné látky do tebe.
Chtěla jsem se tě zeptat, jak jí dáváš kukuřičné lupínky, namáčíš je v něčem (předpokládám, že dětské mlíčko nepoužíváte)?

Lamvinku: doufám, že už je manželovi lépe, když má tak šikovné pečovatelky :-)

Gerberko: tvůj Jindříšek je tedy úplný chlapák, věřím, že jsi ráda, že je zdravý. Už byl u zápisu do školy?
Jinak Honzíček už je v pohodě, roste mi před očima. V pondělí jdeme na kontrolu v 11 měsících.

Tak zatím všem ahoj a Bůh opatruj vás i vaše děti.

Demi + Honzík (pozítří 11m)

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 10.05.06 13:38

Ahoj Demi,

dík, že ses ozvala. Jindříšek už byl u zápisu do školy v lednu. Bude normálně chodit od září do 1. třídy. Zatím vůbec netuším, co nás čeká a jak to bude zvládat …

Tvůj Honzíček je taky šikulka, moc dobře všechno zvládáš, jsi skvělá mamka!!

Ahoj …Gerberka, snad se někdy ozvou i ostatní …také na ně myslím.

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 10.05.06 14:04

Ahoj holky!

Jen tak krátce reaguju:-)

Janko, jak je Barunce, snad už líp, je to šikulka, určitě se brzo uzdraví!

Gerberko, teda Jindříšek už je velký kluk, za chvíli školák, to vás čekají pořádné změny! Těší se do školy? Jinak ústní mám 1.6. na Den dětí :o) Tak mám dost času, ale ještě musím pracovat na té diplomce…

Demi, moje diplomka je o projektovém vyučování v matematice, konkrétně vzhledem k motivaci dětí k učení… Přesný název ještě nemám.

Tak krásný požehnaný slunečný den,

Šárka

 
Gerberka
Závislačka 3123 příspěvků 10.05.06 14:22

Ahoj Šárko,

také tě velice zdravím při dnešním krásném teplém květnovém dni. Tak na ústní státnice máš tak tři týdny času na učení - to určitě zvládneš!!

A ty děláš diplomku až po těch ústních státnicích? Já si vzpomínám, že jsem to měla zároveň - obhajobu diplomky + ústní státnice všechno v jednom dni.

Gerberla

 
sarah3
Ukecaná baba ;) 2144 příspěvků 10.05.06 15:57

Gerberko, já studuju dva obory, takže státnice mám dvě, obě ve dou částích - vždy písemnou i ústní. Diplomku píšu jen z jednoho, mohla jsem si vybrat. Takže teď dělám státnice z pedagogiky, pak odevzdám diplomku a když Bůh dá v září půjdu na státnice z matematiky, kde pří ústní budu dělat obhajobu…

Takže tak;-)

Šárka

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 10.05.06 18:55

Ahoj holky,

po dloooooohe dobe se hlasim, ani nemam cas reagovat na vsechny vase komentre, snad nekdy priste. JSem opet na stehovana u nasich a hlidam hafika - jsem z toho na nervy, snad si pamatujete, ze ma rakovinu a diky metastazam na pruduskach spatne dycha. Nespim cele noci, porad posloucham jak dycha a jestli dycha… Fakt pripad.

O prodlouzenych vikendech jsme cestovali - o sjezdu mladeze CB a BJB jsem psala, tento vikend jsme stravili opet ve Vychodnich Cechach na chate mych rodicu. Manzel trosku pracoval a ja jsem na nej dohlizela, protoze mi neni 2× nejlip. Stale me picha a berou krece do bricha a postupne se pridavaji i nevolnosti. Nejsou pravidelne, takze nikdy nevim, kdy me to vezme… :-))

Zitra jdu na kontrolu (1.) k Dr., mam strach, aby vsechno bylo OK. Prosim, myslete na me. Taky nas ceka oznamovani nasim, zatim vubec netusim, jak to provedu - to se jako rika: „mami, tati, budete babi a deda“? To je fakt divny. :-O

Pristi stredu me cekaji prijimacky do Prahy na dalkovou AJ - pripravu jsem naprosto vypustila, takze to nechavam na NEM. Jestli se tam mam dostat, bude to tak. A jestli ne, dostanu se tam jindy nebo pro me ma pripraveno mozna neco uplne jineho.

Musim vam rict, ze zase jednou hezky vidim, jak ON to mel s mym otehotnenim dobre pripravene. Plakala jsem tu, jak porad nic. Kdyz ted vidim, jak je mi spatne a jsem unavena, nedokazu si predstavit, absolvovat to pred treba dvema mesici, kdy jsem v praci je na 110% (mam totiz naduvazek a dalsi aktivity). ted uz prece jen zacinaji nektere hodiny odpadat, takze se to do konce roku bude dat nejak zvladnout.

Koncim, je z toho roman. Krasny a pozehnany, slunickem prozareny zbytek tydne vam vsem (maminkam, detickam, briskum a snazilkam) preje

Stazi, 7tt+0

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 10.05.06 22:08

Holky, hezký večer

Dnes jsme byly dopol. u doktora, ten zhodnotil trochu zánět nosohltanu, kdyby byla ještě horečka, tak v pátek moč a na kontrolu. ale večer Bára měla už jen 37, a přišlo mi, že má trochu osypaná záda, tak počítám, jestli to není ta šestá nemoc, jak jsem si myslela. Uvidím zítra, jestli bude osypaná. Jinak je poznat, že jí je líp, 2 dny pospávala a dnes večer vůbec nečchtěla, tak jsem ji musela vzít do obýváku, hrála si, až před chvílí jsem jí ještě dala napít a pak usnula. Dík za podporu.

Demi, nedávám Báře kukuřičné lupínky, ale křupky.:) Dají se koupit ve zdravý výživě, mají buď větší nebo menší, a tyhle jsou nesolený, bez ničeho, na jazyku se rozpustí úplně samy.

Stazi, všechno má svůj čas, i to očekáváné mimi:))) Tak ať jste v pořádku, rodičům to chcete říct hned nebo ještě počkáte? Švagříci dali rodičům fotku z ultrazvuku, taky možnost, jak to oznámit.

Gerberko, tak malýmu všechno nejlepší, s dětmi to letí, viď, už půjde do školy… Bára bude mít za chvíli rok, strašně to utíká. Můj manžel má narozeniny zítra.:)))46.:))) Druhé mimčo bychom moc rádi, dá-li Bůh. Já měla kvůli poloze koncem pánevním plánovaný císařský řez, takže ještě čekáme(doporučuje se min. rok neotěhotnět, někdo i dva, ale to už je na nás dlouho), chceme mimčo co nejdřív(když to půjde), taky kvůli manželovu věku, a v jednom tahu mi to příjde lepší, než za pár let nanovo od mimča. Já jsem s bráchou o necelý rok (bez týdne).
Tak asi tak.

dobrou noc

janka

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 10.05.06 22:48

Ahojte, tak mám zas chvilku, kluci už spí, já ještě musím žehlit - Dalísek se rozhodl poslední dva dny bojkotovat ten starý sporťák, co máme místo krmicí židličky, řve v něm a plive i své oblíbené jídlo, takže při třech jídlech denně už nemáme ani jeden co na sebe. Před hodinkou nám tu skončila modlitební, tak jsem malého rychle umyla a šoupla do pelíšku, velký to zvládl sám :-)

GERBERKA - to už je kus chlapa, ten tvůj Jindříšek, to si vůbec nedovedu představit, že ten náš pižďuch takhle vyroste… Ať se vám snaženíčko daří.

SARAH3 - tak klauzurní práce z krku, uf! Myslela jsem na tebe. Zajímavé téma na diplomku. Až někdo přojde na to, jak určitou skupinu dětí motivovat, tak by měl dostat nobelovku.

MAKY - myslím na vás v modlitbách

LAMVINEK - to je škoda s tou dovolenou… Zahrádka - máme ji v polance, koupili jsme ji jako zbořeniště, není tam nic, ani přístřešek, jen studna, a vedlejší pozemek je děsně zaplevelený, tak se to k nám pořád tlačí, pokaždé rveme pampelišky, křídlatky a kopřivy a pořád to roste znova. No a kromě téhle havěti tam máme fazole a nějaké kytky a teď jsme tam napíchali místo plotu vrbky, aby to zabránílo aspoň těm pampeliškovým semenům.

STAZKA - zítra kontrola? Uvidíš miminko - vlastně uvidíš šedý flíček na UTZ a na něm malý bílý flíček, co kmitá :o) Já oznámila těhu doma zcela neplánovaně - ve školní kantýně měli zkažené bagety od jednoho dodavatele, koupily jsme si je s kolegyní, ona z ní třikrát kousla a zdáůa se jí divná, tak ji vyhodila, já si myslela, že mám divné těhuchutě, a zdlábla jsem ji celou… a bylo mi hrooozně zle, z práce jsem se přesunula k mamce (bydlí blízko), chtěla mi dát jakýsi lék na žaludek, samozřejmě v těhu zakázaný, tak jsem ho odmítla no a musela jsem přiznat barvu - ležela jsem u toho stočeá do klubíčka na gauči pod dekou a objímala kýbl :o))))

JANKA - podle toho popisu to fakt vypadá na tu šestou nemoc, jak ji popisovala jedna kamarádka. Doufám, že to brzy přejde. Taky musíme čekat ten rok kvůli císaři.

Určitě jsem ještě něco chtěla, ale nějak si to nepamatuju, když to nevidím. Tak jdu něco dělat.

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 11.05.06 09:46

Jo, šestá nemoc, už je Bára pěkně osypaná, samý pupínek, tak počítám, že budeme doma i o víkendu(měli bychom slavit manžovy narozky:)

Mějte se
Janka

 
Zazu
Kecalka 214 příspěvků 11.05.06 14:42

Ahoj děvčátka, Šárko-tedy diplomku máš na dost zajímavé téma.Jestli jsem to správně pochopila:motivace dětí k učení a lepšímu pochopení matematiky,je hodně záslužná činnost.Starší dcera Jana měla velké problémy s matematikou a jejím pochopením.Ovšem tenkrát to paní učitelku vůbec nezajímalo.Naštěstí jsme to doma zvládli,ale stálo to hodně úsilí.Ještě dnes si s ní někdy tento předmět musí manžel opakovat.Je to,ale mnohem lepší.
Teď v květnu to byl rok co jsme koupili zahrádku.Byla to Boží milost,že se nám to podařilo.Dlouho jsem po takovém kousku země toužila.Před rokem tam byli pouze čtyři meruňkové stromy,plevel,tráva a hromádka písku.S pomocí mého tatínka tam teď stojí krásná dřevěná chatička.Pěstuji tam bylinky,které mám moc ráda,nějakou zeleninu a v úterý jsem za:,–(ila slunečnice,které miluji.Manželův úraz nám znemožnil větší a těžší práce,ale i tak je to pro mě oáza.Práce na zahradě mi vážně nevadí.
Tak ať si hezky odpočneš a potom ti jde další učení úplně samo.

JANKO-to mě mrzí,že je Barborka nemocná.Tak ať je jí brzy lépe.Tyhle dětské nemoci jsou otravné.Až klesne teplota,bude dobře.

GERBERKO-To je hodně přelomové období v životě celé rodiny,když má doma prvňáčka.Letos to prožíváme s Vendulkou.Strašně se do školy těšila a jde jí to vážně dobře.S Janičkou jsme si to ovšem doslova přetrpěli.Né, že by byla hloupá,ale byla hyperaktivní a nenarazili jsme na správné učitelky.Zvlášť ve druhé třídě to byl každodenní boj.Protože p.u.zastávala názor,že holčičky nezlobí a o přestávce se má sedět v lavici,aby si děti neublížily.Nechá­pala,že Janinka to prostě v sobě nepotlačí.A to je jenom pár takových perliček.Ale nechci tě strašit.Jindříškovi to určitě půjde dobře.je to šikovný kluk.Teď v nové škole jsme neměli zatím žádné vážnější problémy ani s jednou dcerou.Hodně záleží na přistupu jednotlivých učitelů

DEMI-máš pravdu.To baletní vystoupení bylo úžasné.Moc mě dojalo,když vběhly na podium v modrých závojích.Málem jsem se rozbrečela,když jsem viděla,jak se Vendulka snaží.Byl to zážitek.

STAZKO-jak jsi dopadla na kontrole?Mysím na vás,aby bylo všechno v pořádku.Prarodiče budou mít určitě radost,ať už jim to řeknete jakkoliv.U první dcery jsme jim koupili dáreček:dva hrníčky babičče a dědečkovi,a dali jsme jim to pod stromeček s dopisem od jejich nenarozeného vnoučátka.Všichni čtyři byli nadšeni.Jak jsme jim prozradili Vendulku si nějak nepamatuji.Dlouho jsme to tajili,protože jsem měla docela velké problémy a nějak mě to „vypadlo“ z hlavy.

Přeji vám všem požehnané a pokojné dny.
Zazu

 
stazka
Kelišová 5513 příspěvků 11.05.06 15:16

Ahojky Jeslicky,

tak uz jsem doma z kontroly - mame prvni fotecku, sedivy flek na cernem pozadi, ale je to Fifis. Merime 0,5cm, jsme stari podle Dr 6tt+5, srdicko nam blikalo. TP 30.12. Na pristi kontrolu jdu 14.6. Prijde mi to jako cela vecnost. U Dr nas videlo pul mesta - kdykoli tam jdu, neznam tam nikoho a dnes hned 3pani. Takze oznamovani rodicum se kona dnes, at se deje cokoli, nechci, aby se to dozvedeli odjinud.

Ztim pa, jdu se kochat :-)))

St

 
maxik
Kelišová 5774 příspěvků 11.05.06 18:16

Aááá, STÁZKA, hlášení, z kontroly - to je fajn, že je mimísek v pořádku, srdíčko tluče :o) Tak ať vám pěkně roste.

JANKA - chudinka Barunka, teď by se jí ale mělo začít pomalu ulevovat, když už se vyhodila ta vyrážka, ne? Myslím na vás, holky.

ZAZU - o něco takového se s tou naší zahrádkou pořád pokoušíme. Taky je to pro mě odpočinek. Už vypadala celkem k světu, pak se narodil Dalísek a já tam nemohla moc jezdit, protože chtěl často pít a byla moc zima na kojení venku, manželovi to nevycházelo, takže se tam zas rozmohl plevel a pod neshrabaným listím ze sousedových stromů nám odešel trávník, co jsem loni na jaře vysela :-(
TO jste měli s paní učitelkou smůlu, ale bohužel to tak je, když má jiné představy a trvá na nich, tak se dítě nezavděčí. Je to smutné, že měla malá takové potíže kvůli něčemu, co je přirozené. Holčičky jsou jako kytičky, říkala jedna moje stará kolegyně - jenže některé ty kytičky jsou kapku víc hýbací ;-) Doufám, že v nové škole je spokojená a vaše nová prvňačka bude taky.

Dalísek je dneska nějaký uplakaný, u ničeho nevydrží, doufám, že se mu taky nehlásí nějaká ta nemoc. Teď šel na chvilku zdřímnout. Bylaa jsem s ním dneska ve škole vrátit knihy (postupně jsem v rámci přípravy odtahala domů půl učitelské knihovny), tam se mu líbilo, děcka se s ním bavily, ale bylo to smutné slyšet, jak se to u některých doma vyvíjí. Děcka sice žijou v rodině, ale u některých by se dalo mluvit o psychickém týrání :-(

Mějtese hezky, jdu trochu uklidit, než se vzbudí. Eva

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.05.06 19:49

Ahoj holky tak se hlásíme jsme v poho máme tatínka doma a tím pádem čtyři děti na starost nic nestihám pořád kolem nich naštěstí terezka ve škole a anetka ve školce tak v dopoledne aspon navařím ale pak.
Stázi gratulujeme k mimiskovi at jste zdraví oba a srdíčko tluče jako zvon.

Holky nemáte nějakou radu na podporu tvorby mléka zuzi má sice 11 měsícu ale chtěla bych vydržet s kojením ale nejak mi ubývá mléka piju dost a jím taky tak nevím co se stalo nemáte někdo radu?Díky

Přidávám se k diskuzi o první třídě je to fakt změna naše Terezka je ted v první třídě a je to záběr letos by měla jít Anetka doufám že bude pohodovější Terezka nám dává zabrat,musíme se hodně učit.

Všem hezký den dřív než o víkendu se asi nestihnu ozvat tak Hodně božího požehnání všem přeje Barča

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 11.05.06 23:10

Lamvinku, a jak často kojíš? Třeba je to jen přechodné.
Já Báru večer zatím jen kojím (kaši nedávám, nejspíš začnem kolem 6hod.) a přijde mi někdy, že se jí nechce pít, pak třeba na chvilku usne a zas se vzbudí a chce se dopít, usíná u prsa -no, nevím, jestli mě nemá místo dudlíku, který nemá:)
Taky chci kojit co nejdýl, tak snad to půjde. (jediný problém mám, že bych měla absolvovat přeočkování proti tetanu ( jsem byla skoro před 15lety, což je hranice) a když kojím, tak to nejde:(((
Tak nevím, jestli když Báru odstavím a pak bych třeba za týden zas mohla, jestli ještě bude chtít? Uvidíme…

Stazko, to je fajn, že je mimčo v pořádku, užívej si to.

Dnes má manža narozeniny, zítra přijede domů, tak už se mooooc těším:)

mějte se

Janka

Vložit nový komentář