Křesťanské jesličky - Sen o Bohu

Rodičovství

  Stojíme na veliké louce, dokola ohraničené vysokými stromy. Je hezký, teplý den. Jsme zde shromáždění a čekáme. Je nás tady hodně spousta lidí, rodiny s dětmi, které se znají, děti si spolu některé hrají, jiné jen tak okolo pobíhají nebo posedávají. Někdo rozdělal oheň a je z toho pěkný táborák.

Stále čekáme, ale nic se neděje. Už to přece musí přijít, už tady musí být, tak kde je? Přijde? Jistěže ano, když to slíbil. Jaký asi bude - vážný? Klidný? Laskavý? Chápavý?
Povídáme si s lidmi, které vůbec neznáme - já, manžel, děti. A nikomu to nevadí. Kdo by se zatěžoval nějakými přízemnostmi, když máme před sebou i za sebou společnou cestu. Jsme bratři a sestry. Někdo zpívá, přidáváme se a doufáme, že už přijde. Vždyť nás přece slyší. Tak kde je? Díváme se do dálky a kryjeme si oči proti slunci. Vyšlapaný chodník k louce je ale pustý až k horizontu a nikdo po něm nejde. A jiná cesta k louce nevede.

Přijíždějí ještě nějací opozdilci, rychle vystupují z auta a hned se ptají, jestli něco nepromeškali. Už to vypadá, že jsme opuštění. Že se nakonec budeme muset vrátit zpět, odkud jsme sem dorazili ze všech koutů. Zklamaní, sami, nenaplnění. Zpět z té krásné louky do všednosti, do neustálého boje, do vlastních životních kolotočů, do starostí, nemocí, které jsou občas vykoupeny láskou a štěstím. Na tvářích lidí je vidět únava.

Najednou se mezi námi objeví neznámý člověk - sympaťák v džínách a flanelové kostkované košili, krátkých tmavých vlasů a krátce střiženým vousem. S nádhernýma očima. Kudy to vlastně přišel? Chodník byl ještě před chvílí liduprázdný… Prochází středem, dívá se postupně na nás všechny a nic neříká. Zdá se, že chce zůstat nenápadný, protože usedá k táboráku k lidem, kteří sedí dokola na zemi a stále mlčí. Pozoruje nás a poslouchá, o čem hovoříme.
Po chvíli vstane a promluví: „ Já to jsem. Já jsem ten, na koho čekáte a koho jste volali. Jsem váš Pán."

Ještě teď cítím, jak nás zaplavila vlna radosti. Plakali jsme a vítali toho, o kom jsme ani na vteřinu nepochybovali, že je to opravdu On. S úžasem pozorujeme, že jakmile vyřkl svá slova, na obzoru se strhla bouře, blesky křižovaly oblohu a vichřice se snažila narážet i do stromů, které ohraničovaly naši louku. Zde však byl naprostý klid a mír.
Ve strachu tiskneme k sobě děti a se samozřejmostí se přimykáme k Pánu. „Nebojte se!" řekl a vztáhl ruce k našemu ohni táboráku. Uchopil do dlaní několik plamínků a poslal je k nebi. Plamínky hořely, vznášely se směrem k modré obloze nad naší loukou a měnily se v jiskérky.

„Nebe i země tě poslouchá, Pane! Proč jen jsi nezařídil, aby na zemi nebyly války, bída, hlad a nemoci!" křičí jeden z mužů. „A proč vy jste to dopustili?„zeptal se Pán tiše, „proč jste do mě zabodli více hřebů, než by se dalo kdy spočítat? Proč jste mě stále znovu mučili vlastní nenávistí, lhostejností a velebením Zlého? Když nedokážete udržet mír a lásku v rodinách, jak má být udržen mír ve světě? Když jste tak málo laskaví a soucitní k těm nejmenším z maličkých, co očekáváte od Pána? Šli jste po vlastní cestě, ale kolik vás došlo na tuto louku?
Byl jsem mezi vámi, ale neviděli jste mě. Díval jsem se na vás, naslouchal vám a čekal jsem. Volal jsem na každého z vás jménem, ale neslyšeli jste mě. Nebo jste se mi vysmívali. Nebo jste si zacpávali uši.
Jak je snadné kritizovat a obviňovat Pána, když sami nedokážete naslouchat svému svědomí!“

Po těchto slovech všichni mlčíme a bojíme se něco říci. Vyslechli jsme Pravdu.
Pán je smutný. Krásný muž s hlubokýma očima trpí. Kéž bychom mohli něco říci, ale neexistují slova, která by člověka omluvila před Pánem. Cítíme Jeho bolest, ale i lásku. A láska nám dává novou šanci. Pomalu se nás opět zmocňuje radost, protože cítíme, že nejsme zavržení. Že pokud za nás jednou Bůh zaplatil nekonečný úvěr, máme naději.

A nyní procitám ze sna. Je ráno. Vůbec nejsem unavená, ikdyž jsem v noci moc nespala. Mám krásný pocit ze sna, který vám teď předávám. Snažila jsem se jej detailně popsat, tak, jak zůstal v mých vzpomínkách. Zdálo se mi o Pánu v nemocnici, když jsem tam ležela potřetí s Danečkem.

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 28.11.08 10:37

Ahoj holky,   Demi - napsalas moc pěkný deníček, do tvých snů vstoupil ten nejdůležitější, který má moc pomoci tobě i tvé rodině k uzdravení......  

Gerberka

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 28.11.08 16:33

Ahoj
Demi - už v noci jsem netrpělivě čekala na tvůj nový deníček. Moc krásný, nááádherný. Bulím.
Díky moc za podporu. Já na vaši rodinu moc myslím, abyste všechny nesnáze  překonali a hlavně děti už nic netrápilo.
Maky - v kterém užto jsi týdnu, 32 ? No neuraž se , ale nosíš pod trikem jen polštářek , ne ? Já byla jak balón a všem svým kámoškám co na tom byly obdobně jako ty - malé hezké bříško , žádná příšerná kila navíc, jsem  záviděla.  co se týká jména Matouš - budu nosit nos nahoru :-) - výběr beru jako poctu. Mamino drž se myslím na vás. Všechno zvládněš a porod s PA bude super zážitek.
Lamvínkovi posílám modlitby, aby to už byla poslední jobovka jíž si procházíte. Taky mám kamarádku jejíž holčičce celiakii zjistili ve 4 letech a ta tedy nesmí absolutně nic , kde je lepek - i některé bonbony,nápoje, prý hořčice a věci o kterých by to člověk ani netušil.Prostě ani stopa lepku.  Modlím se za vás taky.
Maxíku - co to , že se to u vás taky zkomlikovalo ? Neměla jsem možnost číst detaily ohledně stěhování, ale asi záhul - dle vlastní zkušenosti. Napiš co a jak . Držím palce.
Rafušku zdravím u nás krizka ohledně stavení, ale i ostatní věci, maličkosti se pak už nabalují a dělají Velkou Potvoru. Přeju ti abyste to dokázali zvládat a zvládnout vy dva.
HOLKY VŠEM VÁM MOOOC DĚKUJI ZA PODPORU A MODLITBY.
DOKONÁNO HOTOVO PRODÁNO !!!!  
BOUCHÁM PRO VÁS ŠAMPUS .
VČERA JSME DOSTALI PENÍZKY ZA BYT A V PONDĚLÍ PŘEDÁVÁME KLÍČE !!!!!!!!
Trošku nám tu radost kazí nedostatky v kupovaném projektu - nízký strop nad schodištěm (šikmina) v něk­terých místech a šířka schodiště není dle normy. …  No . snad to přeprojektují.
Ještě jednou moc díky za vaši skoro celoroční :-) podporu .
AHOJJaneK

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 28.11.08 21:52

Ahoj holčinky,   Gerbi: děkuji, snad to tak opravdu mělo být… Byla to obrovská vzpruha. Já vím o tvých problémech s bratrem a docela mě dostalo, jak jsi psala, e s ním nehodláš nadále komunikovat, pro jeho chování. Moc mě to mrzí a taky na tebe myslím. Mít dobrou, nerozhádanou rodinu je veliký dar.   JaneK: no tak slááááva, juch juch juch! Konečně se můete zase pohnout dál, bylo to jistě veliké bremeno! Ten projekt jistě budete predělávat asi ne jen jednou - to abys věděla, co lze očekávat.
I tobě díky za podporu!  

Jinak u nás děti opět nemocné - jak taky jinak, Honzík horečky k 39 (druhý den), Panadol mu to na chvíli srazí, ale pak se to zase vrátí. Dnes jsem s nima byla ráno u Dr., oba mají v moči bílkovinu (u Honzíka je to pochopitelné po těch horečkách) a Daneček opět i krev. Nikdo neví, proč. Je to tak ubíjející slyšet stále dokola - tak maminko, bílkovina je tam zas kamsi do oblak a hemoglobin nám ten tester taky pěkně zabarvil… Hrozně se o malého bojím, aby mu to nenechalo nějaké následky do budoucna…
V pondělí kmitám to laboratoe se vzorkem Danečkovy moče, a protoe manzel musí na důleité jednání do práce, nemůe děti pohlídat. A tak pohrcám tramvají do Víkovic s oběma dětmi hned v 7 ráno. Chudery, budou muset vstávat kdysi v 6 ráno…  

Po 2 letech jsem dostala MS - chjo, jak já jsem si ten čas bez vloek lebedila…  

Omluva za pravopis, opět nám nefungují některé klávesy :-(((  

Pěkný víkend,
Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 28.11.08 22:47

Ach jo Demi, chuďátka. Snad se to do pondělka aspoň trochu zlepší(horečky..) Vydržte.
Posílám modlitby. JaneK

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 29.11.08 10:34

Janku: to je výborná zpráva, gratuluju k prodeji bytu!!! A teď budete mít nové bydlení, určitě to všechno dopadne dobře a budete to mít hezké.   Demi: budu v pondělí na vás myslet ráno, abyste to ráno všechno zvládli v laboratoři. No, my obyčejně vstáváme každý den už před šestou a Inuška vstával 4 roky v 6 hodin ráno 3 roky do školky a 1 rok do družiny - jéééé, to je nějakých čísel :-)))). To zvládnete!! Škoda, že nemůže manžel pohlídat, ale někdy se to tak semele.  

Můj manžel zase najíždí od ledna na úplně jiný systém směn - bude dělat jenom dvanáctky a to 2 ranní, 2 noční a 4 dny volna a tak dokola, prostě 8midenní cyklus a týden má 7 dní, tak se to vždycky ten následující týden o den posune. Určitě to ale bude k lepšímu, protože nebude muset mít 7 nočních směn po sobě jako doposud, tak uvidíme, těch 7 nočních po sobě je hrozně moc, to má úplně převrácený rytmus.  

S tím bratrem.....ano, Demi, četlas to správně a děkuji ti, že sis na mě vzpoměla. Dozvěděla jsem se lži a nepravdy, které o nás rozšiřují a to takového rázu, že pro mě prostě přestal existovat a nepojedeme se podívat ani na jejich dítě. Moc mě to mrzí, vždy jsme jim vyšli vstříc. A koneckonců - oni první přestali o nás mít zájem a já jak blbec největší jsem se stále snažila. A to přitom oni o nás už dávno vykecávali ty svoje rozumy, opravdu jsem byla padlá na hlavu, že jsem se s nimi stále snažila dát dohromady.  

Ještě kojíš Daníka, po Novém roce začneš pomalu odstavovat? Tak držím palce, aby ti to vyšlo.  

Na ostatní také myslím a zdravím, Gerberka

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 29.11.08 23:24

Ahoj,   Christabel: dnes celý den myslím na to, že jsem ti chtěla napsat, ale párkrát už jsem na to opomněla. Zmínila ses o své bolestné zkušenosti s odchodem maminky… Docela mě to chytilo za srdce, protože kolikrát stačí málo, aby už s námi nebyli ti, kdo jsou nám tolik blízcí a nepostradatelní - a kolikrát jim to ani nestačíme říct.
S maminkou se jednou setkáš, a tuto naději máme všichni, kteří víme, že smrtí život nekončí. A my, kdo vyznáváme nanebevzatou Pannu Marii, v ní vlastně máme také „mamku“, která miluje své děti a přimlouvá se za ně.    Gerberko: je mi to moc líto. Třeba časem, až se otupí hroty, budeš schopná bratrovi i odpustit a nezanevřít. Žít v hněvu musí hodně zamazat duši i srdce. Ale myslím si, že ty určitě nejsi z lidí, kteří mají v povaze nenávist až za hrob.   Lamvinku: tak jak je s Terezkou a s váma všema? Jak zvládáš zaměstnání a 3 děti + manžela + domácnost? Asi je to husté, jinak bys určitě písla. Tak až budeš mít chvilku, dej o sobě vědět. Myslím na vás!   Maky: pohlaď bříško Matouška (je to moc pěkné jméno!).  

Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 30.11.08 16:16

Moc všechny zdravím při první adventní neděli a přeji hodně božího požehnání do dnů letošního adventu!!   Demi: zítra na tebe myslím, abys všechno brzy ráno zvládla i s kluky, tak držím palce a ať vám neprší nebo nesněží či jiná katastrofa :-) - to se špatně jezdí s kočárkem. Já nemám v povaze onu nenávist, máš pravdu, bohužel, oni ano......tolikrát jsem se snažila o kontakt, ale jsou to oni, kteří nemají zájem a zanevřeli na nás, takže opravdu bohužel. Hroty se neotupí nikdy, je mezi námi příliš velká propast......   Barčo: moc zdravím tebe i tvoje princenzny!!! Snad to nebude tak hrozné s tou celiakií, když píší, že 1. stupeň…snad se to časem ještě vytříbí, jakou dietu bude muset Terezka mít.  

No, a nejlépe se má samozřejmě Matoušek u Maky v bříšku :-))  

Gerberka

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 30.11.08 16:28

Ahoj holky, zdravíme,
prvně JANKU obr gratulace, čekání stálo za to.Moc jsme Vám to přáli.  

Gerberko moc tě chápu, my řešíme taky stále problém s nevlastním bratrem.Strašně ubližuje mamince a nevím jak mu v tom zabránit, ještě řže my se segroua bráchou držíme spolu.Snad se nám podaří to vyřešit.  

Demi myslíme na Vás každý den s Daníčkem si uživáš ti řeknu, nezkoušela jsi to BIOMARE? Nám se Zuzi po tom uplně zvetila, vůbec není nemocná. Měla taky nález na Sonu, ale vše se ustálilo.Myslíme na Vás  

Jinak já nevím co s Terezkou, nějak jsem se zašmodrchala a nevím jak z toho, svěřila jsem se s tím problémem Celiakie v práci dr. který léčí zažívání, ukázala jsem mu propouštěcí zprávu s nálezem té biopsie- vzorku z toho střeva.
Mu se ten nález nezdál a volal primářce toho oddělení kde to vyšetřují, je to jeho známá, ta ten vzorek přezkoumala a napsala že tam je zánět ale třetí stupen celiakie prý ne.Poslala tu opravnou zprávu dr. kde jsme pozvaní.Mám z toho špatný pocit, že jsem do toho zase vrtala.Nevím co mi dr. řekne, že se to znovu přezkoumavalo, nechci aby si myslela že jsem ji obešla a nevěřila ji.Ještě tam napsali do té opravné zprávy , že je to na základě žádosti toho mého dr.
Jsem z toho uplně neštastná.Máme tam jít ve středu před polednem.
A můj dr. mi z vlastní iniciativy domluvil jinou dětskou dr. ve Vítkovicích, nevím co ted dělat jít k oběma, nebo ke které jít.Ta v těch vítkovicích je moc hodná i ta na fakultce, jen nevím co dál.
Na té fakultce ji vyšetřovali a dr. měla zájem nám pomoci a ted do toho ten můj dr. tak zasáhl.
Nevím jak to vyřešit vůbec z toho nemůžu spát, myslím jen na to.  

Ještě pozitivum na závěr letos poprve Terezka dělala adventní věnec moc se jí povedl.už nám hořela první svíčka.Jen mě mrzelo, že jsem nebyla s nimi, ale byla s nimi moje maminka aspon při přišla na jiné myšlenky.  

barča  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 30.11.08 23:51

Ahoj všem při první adventní neděli!   Gerberko: to je moc smutné. Ale když někdo ze své vůle zpřetrhá vztahy v rodině, tak se nemá smysl vnucovat s nějakou přízní, když o ni nikdo nestojí. V tom s tebou úplně souhlasím. Já myslím, že jednou až všichni staneme před Pánem, bude velmi zřetelné, kdo jednal tak, že vědomě ubližoval, a kdo má čisté svědomí… Přeji ti hodně radosti z dětí, a lásky v manželství.   Lamvinku: my jsme spolu Terezku probraly telefonicky :-). Já myslím, že ses rozhodla správně (jít k oběma dr. - tedy pokud to platí…) a časem se to určitě ještě vykrystalizuje, jaká bude nejlepší alternativa. Alespoň já mám tu zkušenost.
Mně Danečka také poslali z Vítkovic na konzultaci k super nefrologovi do fakultky, a on nám měl sdělit, zda je potřeba další jeho péče, nebo stačí ambulantní docházka do nefrologické poradny ve Vítkovicích.
O přípravku Biomare jsem mluvila hned za tepla s Pavlem, souhlasí s tím, že to koupíme co nejdříve. Četla jsem o tom na internetu a dost mě to zaujalo. Potíž je v tom, že jakmile Danečkovi pomine současná viroza, máme začít užívat ten lék Tritace, který má pomoci k tomu, aby ledviny už nepropouštěly bílkovinu, a upravit Danečkovi krevní tlak, který vyšel dle (ovšem poměrně nekvalitního) 24hod monitoringu jako hraniční. Já bych ale chtěla nejdříve zkusit Biomare, když s tím máš u Zuzanky tak dobrou zkušenost. Není to levná záležitost, tak se mi nechce podávat jej zároveň s tím lékem, aby se prokázala účinnost nejdříve přírodní „léčby“, mám-li to tak nazvat. Zatím Daník kašle, tak mu Tritace ještě dávat nebudu. Sono ledvin ukázalo mírnou hypotonii pánvičky (či co to je), ale prý je to v normě. Ledviny mají správnou velikost, nezmenšují se.
Zítra jdu k dětské dr., tak se s ní zkusím poradit - ovšem ta mi řekne, že není nefrolog, a budu zase tam, kde jsem byla. A kdybych se zeptala nefrologa, tak mi zcela určitě odpoví, že nejlepší je začít s Tritace (šílený název) co nejdříve. Ledaže bych mu řekla, že Daneček má stále ten infekt (což je pravda), ale fakt je i to, že už to není tak zlé, aby se nemohlo brzy začít s léčbou. Co teď?  

Jinak aby toho nebylo zas tak málo - dneska ráno jsme se probudili do slunné neděle, a jakmile jsme v ložnici rozhrnuli závěsy, manžel kouká na Honzíka a hned: dívej se, on je celý osypaný. A fakt, že byl. Vyrážka od hlavy až k patě. Tak jsme nemeškali, manžel se rychle oblekl a jel s Honzíkem do nemocnice. Tam už nás znají co neustále nemocnou famílii s dlouhodobou rezervací :-))). V první chvíli jsem myslela, že to je spála, protože tomu napovídaly ty předešlé horečky a teď ty flekance, taky dětská dr. nám v pátek říkala, že spála teď řádí. Bobš je celý kropenatý, a to i na uších. Počítala jsem s tím, že si ho ve špitále nechají, a před odjezdem (zůstávala jsem doma s Daníkem) jsem mu dala na čelo křížek.
Nakonec mi radostně volal manžel, že se vracejí, neboť šlo „jen“ o šestou nemoc. Měla jsem takovou radost - v duchu jsem si představovala, jak je Honzík sám někde v nemocnici (já s Daníkem bych tam asi nemohla být, leda manžel, než by si vyřídil paragraf a dodělal cosi v práci). Vím, jak tam děti bez rodičů většinou pláčou a hledají mámu…kolikrát se upnou na úplně cizí osobu (třeba sestřičku), a ta také chodí domů, což nechápou… No, Bohu díky, nepotkalo nás to. Ovšem je-li šestá nemoc infekční (asi je, co?), můžu se připravit na to, že brzy se osype i Daník.  

No nic, to by myslím i stačilo…  

Tak hezký a milostiplný týden přeje Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 01.12.08 19:23

Ahoj všem,  

psala mi v poledne Demismsku, že Honzíček má těžkou alergickou reakci na antibiotika (proto asi to osypání všude) a prý je dost reálná nemocnice a kapačky :-(((, to je mi moc líto…co všechno musí vytrpět. Tak prosí o modlitby, snad od ní přijdou nějaké lepší zprávy.  

Gerberka

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 01.12.08 19:58

Holky,
tak zatím jsme doma, Honzík více nerudne, tak do rána bude vše jasnější. Naše dětská dr. se ho doslova zděsila a rovnou nám napsala doporučení k hospitalizaci. Mám je v kabelce. Jinak dostal Honzík injekci, dáváme mu po troškách šumivé kalcium. Pavel je nachystaný jet do nemocnice s ním, pokud to bude nutné. Snad ne…  

Ale Bůh má mou důvěru, at se stane, co se má stát…   Lamvinku: zítra jdu koupit Biomare - shodou okolností jej prodává naše paní doktorka :-)). Chci se zeptat, kolik měsíců měla Zuzanka, kdyz jsi jí jej začala dávat, a jak velikou dávku?
Díky moc za tip.   Gerberko: díky moc.  

Tak zatím všem dobrou noc!
Demi.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 01.12.08 20:57

Ahoj holky!
Tak nám začal advent a já po dlouhé době ještě nemám věnec a svíčky jsem kupovala až dnes. Ale nejpozději zítra už to konečně bude. Byla jsem v pátek večer a v sobotu dopolene v Praze na večírku manželovy práce a také jsme si celkem dobře pokecala s kamarádkou.
Demi, já se už začínám bát číst tvoje příspěvky. Když ne Daneček tak Honzík, myslím na vás v motlitbách, přece není možné, aby se to nezlomilo k lepšímu…
Janku, obrovská gratulace k prodanému bytu. Moc jsem ti to přála, aby se to vyřešilo a konečně je to tady.
Lamvínku, i když nemám děti, je pro mě lepší v závažnejších věcech konzultace u více lékařů. Manželovi před několika lety navrhovali operaci více méně z preventivních důvodů. Moc se mu na ni nechtělo, ale po konzultaci s vícero lékaři do toho šel. Moc doufám, že nakonec skončíte u 1. stupně a ne 3.
Maky, doufám, že tě nekomolím, jsem ráda, že budete mít chlapečka Matouše, má krásný domeček, i když mi příjde moc malinký na počet týdnů. Přeju bezproblémový a rychlý porod.
My jsme dnes měli mši za mou maminku. Dokonce přišla i teta a měla jsme z toho moc hezký pocit.  Dneska sjem tu na malou chvíli měla i tátu s babičkou a to jsem fakt potřebovala. Je mi s nimi dobře. Táta mi dovezl uhlí pro manžela, když bude v pátek Mikuláš. ten se bude divit. Chci mu přidat i bramboru.
Požehnaný nejenom celý týden, ale i advent.
Rafuska

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 01.12.08 22:34

ahoj holky, čím to je, že jsem dneska uplně vyštavená???

Demi - tyjo nemela by vám lékařka napsat s nad lázně pro tebe i oba kluky? Mám pocit, že máte hroznou smůlu a kluci chytnou kde co a navíc ještě vždycky takový hororový průběh… snad už by to chtělo nějak zastavit! ale jak? no snad budeš na  tenhle podzim vzpomínakt jako na šílené období, které už se nevrátí.

̈́Rafuško - vypadáš zdravě naštvaně. bramboru bych dnes dala na topení, zítra ji tak trochu obouchala do pátku nechala v teple, at získá tu správnou konzistenci ;-), uhlí radši víc. Co manžel, jak se teď chová?

Maky - ty tak skvěle vypadáš - no alespoň někdo- já vypadala v těhotenství jak velryba s divnými záhyby

Gerberko - některé věci asi nelze lámat přes koleno. Sice nevím o co jde, ale pokud vás dlouhodbě pomlouvají a chvoají se hrozně, snad je nejlepší je škrtnout ze života.  Nemá přece smysl, abyste si nechali jen tak bezdůvědně ničit život - zvlášt když to nikam nevede. Připomněla jsi mi, že máme v rodině jednoho strýce, který nás hodně dlouho dost využíval. Když to bylo neúnosný, prostě se s ním přerušily vztahy. ždádný konflikt nic, jen kontakty pomalu ubývaly až zmizely. Dnes se on sám občas hlásí, a ted mne napadlo, že to možná vnímá tak, že my jsme nepřátelští, protože jeho dobrou vůli nechceme vidět… popravdě řečeno hlavní důvod proč se mu neozývám je, že je mi (naštěstí už) úúúplně ukradenej - nevzpomenu si na něj jak je rok dlouhej a kontaktovat se ním jen proto že je „příbuzný“ … no nevím… možná časem se dokopu, ale nevidim v tom moc smysl. Ted nevím jestli to nezní tvrdě - ale je to fakt.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 01.12.08 22:43

Ahoj holky,
tak zas se toho tolik u vás děje, nestíhám reagovat.
Lamvínku asi tak jak psaly holky víc  hlav víc ví a též jeden druhého kontroluje- nebo víc hledí na to co řekne neb ví ,že se budeš radit i s druhým dr.    - no moc to šmodrchám
Demi - boročku co vy si to všechno neužijete. Jaké antb Honzík bere, že se po nich tak osypal? Já dávám Vašíkovi Biomare v kuličkových tobolkách 2 denně - tedy když si vzpomenu na posílení imunity. Pořád je nějaký usmrkaný, občas chytne něco od těch dvou starších a vůbec jsem ještě nenašla odvahu mu naočkovat zarděnky, přiušnice,.. Priorix . Naše Mudra už z nás asi šediví, ale já mám strach - přesně jak píšeš  poznat kdy ?už je to dobrý nebo není a je oslabený z nemoci? Je fakt , že něco jiného je očkování a něco jiného ledviny. Já bych měla strach aby malému zas to  neléčení neuškodilo - z mého laického pohledu. Bejt tebou asi bych hned neb co nejdřív najela na Biomare - neuškodí a     určo posílí    imuno proti dalším infektům a jak by se Daník  zdál lepší - nesmrkal, nekašlal asi bych dala na radu nefrologů a dala ten Tri… ikdyž se ti zdá bleblefuj.  Určitě se za vás nepřestanu modlit, držte se .
Rafuško -
Je fajn,že sis mohla užít tak tu mši. Jo a to uhlí pro manžela mě rozesmálo, taky bych věděla komu nadělit… Pejsek je pěkný , váš nebo půjčený? Jak se jmenuje ?        Moc díky za podporu s bytem. Dneska jsme byli opsat stavy měřičů a předat klíče. Udělala jsem si ještě pár fotek a je to strašně zvláštní pocit zbavit se bytu, který byl mým domovem od mých 4 let . Vlastně jen 1 rok jsem bydlelamimo s manželem hned po svatbě, jinak celou dobu tam. Vyrůstala jsem tam já i moje děti. Učily se tam chodit , mluvit, tam jsme chodili ven na hřiště, znali sousedy....... No docela jsem z toho naměkkkko :-)(   jako malé se mi občas zdával sen , že jdu domů, třeba ze školy a na našich dveřích má jmenovku někdo cizí - no tak ode dneška je to reál. Chtěla bych pro sourozence a naše děti shromáždit fotky z bytu a dát jako prezentaci na CD , taky jsou to i jejich vzpomínky.
Víc už asi nedám . Zdravím všechny
AHOJ JaneK

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 01.12.08 23:24

Ahoj holky!
Poctivě vás čtu, je nějak pauzíruju v psaní. Deníček je mooooc pěkný, děkuji za něj.
Janku, také se připojuju s gratulací k vy­řešení problému s bytem. Ale tu nostalgii úplně chápu, já jsem na tohle citlivka. Obrečela jsem i stěhování z najatého pidibytu, kde jsme s manželem bydleli jen asi osm měsíců po svatbě:))   Maky, jméno pro klučíka je moc pěkné. Ale taky se divím, kam to všechno dáváš:)   Rafuško, uhlí a brambory jsou vtipný nápad. Určitě nám napiš, co na to manžel říkal! Letos poprvé Helenka jakž takž chápe, jsou jí dva roky, takže jí teď slibuju, že když bude celý týden hodná, v pátek ji čeká spousta gumových medvídků:))   Demi, to už nevím, co říct, jen snad že tohle se už musí zlomit, jak psaly holky, takovéhle nakupení zdravotních peripetií nemůže trvat věčně. Aspoň že snad s Honzíkem nemusíte do nemocnice. Teď to aspoň vyšlo najevo a příště už tu alergii budete moci nahlásit předem a vyvarovat se reakce, doufám.
S maminkou… také mám v úmyslu nechat sloužit mši. Je to pravda, myšlenky na P.Marii jsou mi útěchou. Dneska se mi vybavilo, jak jsem se před lety utrhla na svého tehdejšího přítele, který si nějak stěžoval, že je moc rodinných oslav, narozenin a tak, a já na něj vyjela, ať je rád, lepší než chodit s kytkama na hřbitov, jako my. Věřím, že se setkáme. Ale fakt si často představuju, že stojí vedle mě, kouká mi přes rameno a pochválí to, co právě dělám. Tedy samozřejmě v situacích, kdy si myslím, že si to pochvalu zasluhuje, jsou i situace opačné, že.
No nebudu se do toho zamotávat a radši jdu spát.
Jo a Gerberko, to se nedivím, že jsi z toho špatná, rozpory s příbuznými nesnáším a snažím se za každou cenu udržovat dobré vztahy. Musí to být hrozný pocit, když jde vlastní rodina proti vám.
Barčo, dostala jsi můj mail ve čtvrtek večer?
Dobrou noc, Christabel+2

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.12.08 09:27

Nemůžu reagovat konkrétně, přelétla jsem komenty, tak Jankovi obr gratulace, Demi i Lamvinkovi modlitbu a Bohu poděkování za to, jak vás drží. U nás stále marodno, ale oproti vám vlastně klasika. Bětuška to teď odnáší nejvíc. V noci se u ní s manželem střídáme. Včera vypadalo na zánět středního ucha, plakala, říkala, že jí bolí. Večer a v noci panadol, teď má bíložluté husté nudle (smrká, uffuff!), kašel, ale ucho prý  „bebolí“, ORL má dnes do 15h, tak uvidíme, jak se vyspí. Musím končit, Bětula, už nevydrží. M

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.12.08 18:13

Ahoj Holky!
Fotka, co jsem včera posílala je z mobilu a je na ní náš pejsek Raf a nové lino v kuchyni. Už jsme ho měli koupené dávno, jen manžel se neměl k tomu, aby ho s něčí pomocí položil. Až jsem se naštavala a domluvila svého tátu, tak to s ním hnulo. Nakonec to sice nedělal můj táta, ale soused, který je sice malíř pokojů, ale také šikovný snad úplně na všechno. Staré lino bylo ze dvou kusů a spára se věkem zvětšovala a neúnavně jsme o ni několikrád denně zakopávala. A této fotce říkám, že by Raf za ni dostal korunu, jak se tváří. :-))
S manželem vše jako by se nic nestalo a nemám se starat. :-( Třeba s ním pohne to uhlí, je ho fakt kus.
Hezký den všem, já jsem se jestě nedostala k věnci, a musím to napravit.
Rafuska

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 02.12.08 18:14

Omlouvám se, ta fotka už tam být neměla. Rafuska

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 04.12.08 15:18

Ahoj všem,  

já jen krátce, Honzíkovi ta šílená alergie už pominula, bylo to docela ufff.
S Danečkem to vypadá tak, že nás čeká biopsie ledvin, jak nám vesele sdělila dr. na nefrologii… Ona jako by už dopředu počítala s tím, že ten „bleblefuj“ Tritace nepomůže.  

Biomare jsem koupila hned v úterý a dávám jej oběma klukům.  

Všem děkuji za podporu, myslím, že jí ještě budu potřebovat moře…   Rafuško: krááásný pejsek!   Lamvi: jak jste dopadli s Terezkou včera a dneska? Jak jste se nakonec rozhodli?  

Demi

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 04.12.08 19:59

Lamvinku,
vše nejlepší k tvému dnešnímu svátku!!!  

Demi.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 04.12.08 22:36

No vždyť !  Ta skleroza  taky se připojuju s přáním k svátku Lamvínku.
My si letos úplně zapoměli dát barborky do vázy.
Demi - biopsie to je drsný, ale pokud to zas odhalí přesněji problém a napomůže léčbě… ach jo bobek je mi ho líto, tak moc mu přeju, aby  to bylo brzy vše vpořádku. Držte se.
My už máme 2× mikulášskou nadílku za sebou. V úterý školkovou v kulturáku se samými čerty - moc   z toho děcka nebyli nadšení ,že májí jít za čerty a taky  nešli. Byli trochu zaražení , já myslela, že tam nevejdou, že se budou bát, ale nebylo to tak hrozné. A dnes se nadělovalo u babičky. Tradičně pekla „bandury“ - velké pletené figurky z vánočkového těsta a sousedku pozvala coby Mikuláše. Úspěch měly nejdříve nadělené balíčky co prý poslal čert - se slupkama z brambor a s kousky uhlí :-) A pak teprve se Mikuláš vytasil se sladkostma…
Jak u vás ? Asi až 5. večer, že ? Všem přeju hezkou nadílku třeba i v podobě zlepšení nemoci :-)
AHOJJaneK

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 05.12.08 10:43

Také dodatečně gratuluju Barče k svátku a přeju všechno nejlepší!   Demi, nevím, jak ta biopsie u takových prťat probíhá, doufám, že to zvládnete a výsledky budou dobré. Snad to přispěje k nalezení nejlepší léčby.   Mikuláš k nám nepřijde, myslím, že by se Heli čertů bála, mám v plánu jít s ní jen ven a zpovzdálí okouknout nějaké mikulášské skupinky. No a pak určitě nechá něco za oknem, těší se, že když bude hodná, dostane „totoládu“, tak  uvidíme:) Užijte si to s dětmi dnes a pak napište, jaké to bylo.
Ahoj všem, Christabel + 2

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 05.12.08 14:20

KOčky, čtu vás, aůe nemám energii psát. POřád jsme nemocní, nic hrozného, ale pořád…chrchláme, smrkáme, mě teď navíc začala bolet hlava a jedna strana tváře, tak doufám, že se nerozjedou dutiny, protože nevím, jetsli by mi dr. mohl dát prášky, které na to běžně zabírají. Pořád váhám, jetsli mám jít s dětmi k doktorovi (zatím léčíme doma, sirup Hedelix, kapky do nosu, vincentka, čaje, občas namazat mazáním na nachlazení hrudník) nebo to jen přežít. Něco mi říká, ať tam nelezu, že by nám jen nutil ATB (i když sjem připravena si vydupávat alepoň CRP, ovšem na náladě to nepřidá, že se budu muset něčeho dožadovat a budu za otravnou), na druhou stranu nechci jim ubližovat… Sama se cítím střídavě. Ráno dobrý, v poledne na mrtvici, pokud si lehnu - zdřímnu zas lepší, ale dělají nám tu revitalizaci paneláku furt se mrtá, buší…, takže pokud nespím je to horší, večer bych lehla a „umřela“, ovšem manžel už poněkud portestuje, chjo, jak já to mám dělat.
Lamvinku, jak jste dopadly u těch doktorek? Opravdu se prokázala ta celiakie a v jakém stupni?
Demi, za vás fakt nezbývá než se přimlouvat u Něho, protože jinak už nevím. Míša s Bětkou jsou vlastně v podstatě zdraví a přitom. když je vidím, nevím, co bych por ně měla udělat… Drž se, holka, musí být líp.
Mějte se všechny krásně, mě už z těch čertů jde hlava kolem, tolik atrakcí kolem Mikuláše, ale všude jen samí čerti. Chtěla jsem koupit dětem něco jiného než čokolády, tak jsem zajásala, že v pekařství vyrábí z kynutého těsta figurky a zas to byli jen čerti, grrr…
Markéta +2 + zítra už 33tt

 
maxik
Kelišová 5742 příspěvků 1 inzerát 05.12.08 15:01

Ahoj,

 
maxik
Kelišová 5742 příspěvků 1 inzerát 05.12.08 15:05

Demi:-(  snad aspoň  něco najdou nebo vyloučí a budou schopní  Danečka cíleněji léčit. Ach jo. Aspoň  že u Honzíka to  strašidelné osypání rychle vysvětlili a rychle to přešlo.
Deníček je moc hezký, trochu mi ta scéna nalouce  připomněla  jednu knihu C.S. Lewise.   Barčo - opožděně  gratuluju  k svátku. Jak s Terezkou a doktory? Tu druhou vám  našel V.Š.?   Rafuško - fajné lino :-),  pes taktéž.  Jak doma?   Janku - gratuluju k uzavření kauzy  byt; pocit to musí být divný, my se taky stěhovali z bytu, kde  jsem žila s pauzou skoro 20 let.   Maky - mi to  na BC  nepřipadalo jako „bečení“, na tom, že chceš prožít  porod v dobrých podmínkách,  aby se k tobě chovali slušně,  nedělali z tebe nesvéprávnou a nepodnikali x  zákroků, které  nejsou potřebné,dokonce ti můžou průběh porodu významně  narušit, ale je to v dané porodnici rutinní postup, není  nic ufňukaného, to je  přece normální. Moc ti přeju hezký  porod bez komplikací, ať už to s PA v hodině  H klapne nebo  ne.
S maroděním to máme podobné, jen  k tomu nejsem těhotná;  večer prostě „odpadnu“ , nebo mám  přinejmenším tu tendenci, a hromadí se resty  domácí i pracovní.  Snad to u vás brzy přejde.  

U nás snad konečně bacili jakžtakž pobiti  (děti ano, já ne,  potřebovala bych na plicní, ale tam nesmím  a ani nechci  s malou a nedaří se mi  ji udat), ale Dalek si  už zase stěžuje na bolesti zad, takže po neděli moč na  kultivaci,  nefrologie a UTZ a pak nejspíš RTG páteře, kdyby na nefro nic  nenašli  (má ty pánvičky rozšířené, ale to by samo o sobě  nemělo působit bolesti v zádech). No uvidíme. 

 
maxik
Kelišová 5742 příspěvků 1 inzerát 05.12.08 15:07

Ze mě si ten server dneska vyleženě dělá legraci - nejdřív to pošle jen fotku, pak zas jen půl textu - no nic, Haňa řádí, musím.  

Mějte se hezky. E.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.12.08 18:55

Ahoj holky u nás už po Mikulášké nadílece, bylo to dost drsné, myslela jsem, že souseda nepustím přes práh,ten čert byl fakt hnusný.Holky se moc bály, ale neplakaly přednesly básničky i malá Zuzi Kalamajku.Strejda je vyfotil.
Myslela jsem že to bude horší, ale zvládly to.
Ve středu jsme navštívili první dr. byla super, o všem jsme si popovídali a vypadá to opravdu na ten třetí stupen.
Udělali jí odběry a od pondělí mám dietu, lépe řečeno od zítřka, jen jsem nechtěla Terezce zkazit radost babička jim napekla perníkové chaloupky a ona se moc těšila, tak jsme se na tom domluvily s dr.
Včera jsem byla u té druhé jak správně píšeš Maxíku na doporučení V.Š. a ta se mnou znovu rozebrala tu biopsii a ukázala tabulky na rozdělení stupnu a fakt popis odpovídá 3A takže má ji tam. Když se na tom shodly obě asi už to tak bude.Dala nám nějaké prospekty atd. Vzhuru do toho, musím se do toho vpravit zítra budud zkoušet pect chleba.
Dneska jsme byli na očkování proti žloutence se všema,pak na neurologii s Anetkou a terezkou Anetka má nové léky na migrénu, protože si už nevíme rady co sní, mí ji i 3× do týdne.A Terezka zase svůj Ritalín.
Pak jsme bylo ještě u dr. v těch Vítkovicích na gastro poradně se zuzi a Ani musejí se vy šetřit na celiakii je to dědičné,takže nás čekají za 14 dní odběry.Dělala jim i sono vítejme u Demi v klubu, Zuzi má zvětšené ledvinné pánvičky takže musíme nosit moče a hlídat, hrozí jí infekce močových cest.Co dodat po našem doktorském dni,
jsem ráda, že je večer.A frmol za náma, jdu dát spát Zuzi je pěkně unavená.  

Moc díky všem za přání k svátku.Já si ho užila v práci domů jsem dojela až večer.Hold nestihám, už se těším, že v lednu nastoupí posila a já budu moci být zasae víc s holkama a Kamilem.  

Všem požehnaný večer Barča
Maky přejem brzké uzdravení.  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 08.12.08 13:44

Barunko, prolézala jsem emimi a BC(psát se mi nechce, piju kafe a čučím, spát nemůžu, zas tu vrtají, mlátí, zbíječkují) a našla tenhle odkaz http://www.vzp.cz/…y/index.html?… . Nevím, jestli jste ü VZP, ale je tam i dvojnásobný příspěvek na bezlepkovou dietu! Tak jen abys věděla. M

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 08.12.08 19:32

Maky díky jsme u ministerstva vnitra. Půjdu se zeptat jestli něco nepřidávají.
 Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.12.08 08:56

Maxiku, takhle to vypadá tak suprově, škoda, že se tak nemilují pořád, že? (Tedy u nás, u vás možná jo ;-) )

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 09.12.08 10:11

Ahoj všem,   Lamvinku: chtěla jsem ti volat, ale nevěděla jsem, jestli bych tě v práci nevyrušila. Koukám na tu Zuzanku - to je teda síla. Ale podle mě to může být záležitost přechodná. Daneček měl v září na ledvinách taky nález (myslím, že něco podobného jako Zuzi) a za měsíc už to bylo o.k. Takže s tím členstvím v „klubu“ to ještě nemusí být nijak horké. Ale s Terezkou mě to moc mrzí, moc jsem na ni myslela a na tebe taky. Stále si říkám, že to ta dieta spraví - vlastně nic lepšího na takovou potvoru není. Moje sousedka, o které jsem se tady zmínila, je naprosto v pohodě, má dvě děti (jeden ze synů to taky zdědil), ale žije spokojeně i s dietou. Je to moc hodná ženská, mám ji ráda. Je to takové sluníčko našeho domu a její synové jsou moc fajn.
Jinak bezlepkové potraviny jsou k máni už i běžně v hypermarketech, ale ta cena… Pomůže ta vaše pojišťovna nějak?   Gerberko: moc děkuji za informaci o tom léku. Omlouvám se, že jsem nestihla reagovat na SMS, ale byla jsem o víkendu v jednom kole. Doufám, že manžel je v pořádku, musím říct, že podle fotek na ten věk absolutně nevypadá, hádala jsem tak o 15 let méně :-).
A jinak tvé hvězdičky nám krááásně zdobí okno…   Maky: tak jak bojujete s viry? Užívala jsi ten Stodal od kašle? Nám dětská dr. poradila na nachlazení a angíny homeopatikum Homeovax (či jak se to jmenovalo), ale nakonec nebylo potřeba. Manželovi pomohl Jox na škrábání v krku a Honzíkovi jsem koupila Tymomel na odkašlávání.   JaneK: jak já to s tím prodaným bytem závidím… Snad se ten náš taky prodá, počítáme s tím tak za 1,5 roku, ale možná i dřív.   Harpyje: jo lázně… Dala bych si říct. Ale to by pak na to měla nárok polovina Ostravy, jak jsem slyšela u Dr., že polovina dětí u nás marodí s respiračními nemocemi. A těch ledvinových problémů prý je teď tolik, co jindy za 10 let. Síla.  

A jinak Mikuláš u nás proběhl kouzelně, děti si to užily. Byli jsme u tchyně a tchána, dětem jsme připravili dárky do ložnice pod okno, ale nakonec čirou náhodou tchyně odchytila Mikuláše, anděla a čertíky na chodníku před domem, jak šli okolo a hned je stáhla k nám. Děti měly oči navrch hlavy, Honzík přednášel básničku o Mikuláši :-). Dárky jsme propašovaly s tchyní z ložnice do Mikulášovy nůše, tak to kluci ani nezaregistrovali. Ale tak se jim to líbilo, že večer z tolika dojmů nemohli usnout :-))
Ještě v pátek dopoledne jsme s Honzíkem byli koupit v jednom obchůdku zlaté hvězdičky na Vánoce, takže to byl pro Honzíka další zážitek - ani si z nabídky nemohl vybrat, a tak jsme pobrali asi 5 kousků z nejhezčích.
Už se těším na další předvánoční zážitky sdětmi. Asi tento pátek vezmu Honzíka na vánoční trh v Novém Jičíně.  

Tak zatím zdraví Demi.  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 09.12.08 19:33

Jsem dnes zas nějaká vyžvýknutá. Měli jsme poslední předporodní kurz, do toho jsem ještě letěla na slevy do DM drogerie, pak pro Míšu do školky (předtím vypravit kompletně Bětušku na hlídání k babi,včetně svačiny a oběda :-/ ), prostě ten celodenní kolotoč bez zastávky už není pro mě :-).
Demi, pořád frkám, nudlím, kašlu…už fakt nevím, dokonce mě zas začla bolet ta hlava jako od dutin…přemýšlím, jestli zítra nejít komplet všichni na ORL, tak se mi nechce, ale už je to fakt dlouho…
Pro zábavu posílám naše MIkuláše, čerta a anděla :-) , masky jsme vyráběli sami s Míšou, vysřihaný papír spojený sešívačkou, doporučuju, děti baví, jde to rychle a nemusí se čekat na zaschnutí! M+2+33tt

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 10.12.08 10:07

Teda - sluší vám to. Ale neměl by spíš být čert Mikulášem a Mikuláš čertem? :-))
A taky koukám, jak ty děti rostou… Opatrujte se!  

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 10.12.08 16:43

Demi, to neznáš našeho Míšu :-). Navíc, čert byl jen do počtu, jinak jsme se zaměřili na dnes opomíjenou dvojici Mikuláš + Anděl.
Byli jsme na ORL, děti vcelku vzorné, jsme prý děsně zahlenění, tak jsme vyfasovali kapky do nosu, Pamycon a Sinutpret, za týden se máme přijít ukázat, tak jsem trochu klidnější. Zároveň jsem Bety „odhlásila“ očkování (zarděnky a spol) až někdy po Novém roce a nahlásila pediatrovi další přírůstek. Měl dneska mooooc dobrou náladu i po telefonu, tak byl přístupný všemu. NO, uvažovala sjem, že dětského změním, ale tady u nás je to asi přešť jak uhoď, jak to tak sleduju, budu prostě muset být aserttivnější :-/. M

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 10.12.08 18:16

Maky, i já jsem pozvánku na očkování Daníka (spalničky, zarděnky, příušnice) hodila rovnou do koše. Je po nemoci a navíc se blíží Vánoce, tak nemáme zájem o případné reakce.
Doufám, že se brzy odhleníte, Sinupret doporučuje i naše děckařka. My úspěšně aplikujeme doporučený Biomare, děti to snášejí perfektně. Mělo by jim to podpořit imunitu.   Lamvinku: tu kyselinu jsem nakonec sehnala v lékárně č.2 ve Vítkovické nemocnici. Všude jinde nás měli za blázny, ale v té lékárně se ještě divili, že o tom v jiných „prodejnách léků“ nic neví…    Gerberko: Daníka ještě kojím, ale je to už pro nás spíše pomazlení a součást pitného režimu, než výživa.   JaneK: ta alergie u Honzíka byla na Augmentin sirup.   Ostatní: pečete cukroví? Já to letos opět vzdala a dobré cukroví mám objednáno ve Zdravé výživě.  

Zdraví Demi.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 10.12.08 18:18

jo a dneska je to právě 35 let, co kráčím po tomto světě. Ovšem slavit nestíhám a jsem na to i unavená… :-(  

Dem.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 10.12.08 18:57

Jú, Demi, tak to mooooc gratuluju! A přeju hodně štěstí, zdraví a lásky:)
Chápu, že nemáš náladu na nějaké velké oslavy, ale třeba hezký rodinný večer si určitě u téhle příležitosti uděláte, ne?
cukroví - já si s kuchyní moc nerozumím, nepeču vůbec, nikdy jsem nepekla. Dostanu od máti (macešky), která dělá moc dobré. Z toho, že sama nepeču, si rozhodně nic nedělám, vždyť o tom Vánoce nejsou. Loni jsem navrhovala, že to cukroví objednáme, dá se pořídit právě moc dobré a člověku ubude spousta starostí. Ale neuspěla jsem a tak si pochutnáváme na domácím, na kterém nemám žádnou zásluhu:)
Všechny zdravím a přeju klidný advent!
Chris + 2

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 10.12.08 20:45

Ahoj holky,  

DEMI vše nej k tvým narozeninám a plnost Božího požehnání.
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.12.08 22:14

Ahoj,
no Demi vítej v klubu35! AŤ se ti ve všem daří a hlavně přeju zdravé děti.
Tak a nevím na co vše jsem chtěla reagovat. Omluvájus pokud je to někomu z vás holky líto,že nepíšu adresně pro něj. Jsem tu ráda s Váma se všema :-)
Maky - tedy řekni mi čím to doma zalíváš, že ti to tak rychle roste ? To už jsou velká děťulata ! A krásné masky. Sinupre­tujem,  Mukoplantujem a chrchláma k tomu. Na večer musím dát 1/2Ditiadenu, jinak se mi to v noci budí a 3hoďky prokašle jak nic. Držím palce a přeju ať jste z toho venku.
Holkyjá mám v hlavě  tolik věcí, které bych ráda do vánoc stihla.  Hlavně to souvisí s výrobou dárků, stále mě něco napadá. Vím , že jsou to kravinky, ale potěší a možná víc než nějaké věci kupované bez fantazie. Chci zapojit děti a manžu, aby si pomohli a navzájem vyrobili prkotinky pro sourozence. Ale pořád se nemůžu zbavit hromady prádla :-(
Nějak zaostává běžný každodenní úklid. Mám dojem,že to budu řešit až těsně před svátky. Taky ztrácím nervy a nebaví mě dokola omílat „ukliďte si pokojíček, neroztahujte v jiných pokojích“..... včera se zadařilo a s dětským připatláním a babiččinou pomocí máme 3 první druhy cukroví. Každý rok zužuju výběr jen na to nej nej cukroví. Víc nedělám. Neztloustnem :-) a svátky taky nejsou jen o jídle.
Trochu  chlubeníčka, co jsme vyráběli pro babičky 
Hezký advent všem JaneK

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.12.08 22:15

tak druhý pokus s fotečkou :-)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 10.12.08 22:19
 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 10.12.08 23:34

Jú, tak takové hvězdičky mi poslala Gerberka :-). Mám je na okně v adventním aranžmá, je to kouzelné.
Jste teda umělci všichni, a já - takové jelito, nepeče, nevyrábí ozdoby, dárky primitivně nakoupí, a vůbec…
Ale však víte, hlavně ať se v srdci narodí Král.  

Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.12.08 09:04

Holky, tak zas rychle, než skončí Kouzelná školka :-) (jinak si snažím PC zakazovat).
Pečení : Já peču (pekla sjem) od 11roků, kdy mi umřela babička, která nás jinak zásobovala. Pamatuju se, jak jsem poprvé matlala s dědou v jeho bytě, metoda pokus omyl, to bylo něco por mě, která všechno chtěla mít perfektní. První „ořechy“ nešli vyklopit vůbec (nevymazali jsme formičky), tak jsme to vyrýpali a udělali „kuličky“ s hroinkama v rumu :-). Jinak mě ale pečení cukroví moc nebaví, ale co si nenechám ujít každý rok je poctivá vánočka, pletená, ne litá do formy. To si vždycky vychutnám. Zvlášť teď co mám robot a nemusím to těsto dlouze a bolestivě vyhnětávat v ruce ;-). Ale mám v tom svobodu (podobně jak ve velkém uklízení), když mám čas, chuť a energii - peču, pokud ne, nepeču. Letos mám docela náladu (zatím), tak zkusím s dětmi upatlat linecké a ořechové rohlíčky (to jsou věci, kde by se mohly zapojit a nemusela jsem je jen odhánět) a pak, až přijedou moji rodiče (bohužel letos jen na týden, to toho moc nestihnu, chci ještě ke kadeřnici apod.), tak tak dva tři druhy bez pečení, prostě por chuť, člověk to pak stejně pořád ujídá a pak má černé svědomí :-)
Uklízení: Jak jsem psala, velký úklid moc neprovozuju, jako umývání oken a všeho, to tedy nee. Snažím se uklízet průběžně a spíš si zvykat na to, že občas někde leží prachu, že to moje nervová soustava přestává zvládat, prostě bude muset! Teď dva týdny zpět jsem zapojila i Michala v sobotu dopoledne luxujem, prach, koupelna…já zatím jedu s Míšou nakoupit větší nákup, pak rychle uvařit a hotovo. Neděli se snažíme prolenošit. Jinak v pokojíčku vládně můj uklízecí teror. tedy ne, ale tak nějak od začátku to vyplynulo tak, že před poledním spaní uklidíme trochu, abychom se při vstávání o to nepřerazili a večer před spaním uklízíme všechny hračky na „svoje“ místo (to je oblíbená hra, kdo si lépe pamatuje, kam co patří :-) ), aby mamimka až půjde v noci kontrolovat nezlámala sobě nožičku :-). Nějak jsme to zapojili do večerního rituálu čištění zubů, čtení a tak a jsem tomu ráda. Samozřejmě, že potřebují asistenci, i když Míša už je schopen uklidit i poměrně samostatně.
Holky, dejte taky nějaké fotočky, ať se tu nezviditelňujem jen my s Maxikem :-)
Janku, to jsme na tom asi stejně, akorát nám už se ten kašel kupodivu v noci uklidnil (ťukám, buším), ale přes den stejně ještě všichni zachrchláme, hlavně při únavě (když něco vleču venku). Vůbec jsou ty kašlě nějaké zakleté, vidím to i kolem sebe. Co je to za potvora, že to tak vydrží, přitom já prý na výtěrech z krku neměla nic, nechápu.
Tak děti už dorazily (Míšu jsem nechala doma, abychom mohli hodně smrkat a ordinovat léky), musíme jít koupit nějakou „šunečku“ a vůbec, abychom nezemřeli hlady. Vůbec se mi nechce, je tam docela zima, hlavně fučí, ale když musíš tak musíš :-/. M

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.12.08 09:05

Jaks docílila, že ti to děti nerozházely nebo nesnědly? Jinak krááásné. M

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 11.12.08 09:07

Jo,hlava dubová, Demi, gratulace! Mám třicet, a ještě mi to vydrží i na to třetí ditě :-). M

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 11.12.08 14:41

Holky,
díky za přání. Nakonec malá soukromá oslava večer přece jen byla… :-)
Nový deníček s vánoční tématikou!!! Děvčata, napište některá na příští týden. Mám představu, že by měl být takovým otevřeným Betlémem pro všechny na eMiminu. Tak pouvažujte!  

Demi.

 
Rafuska
Zasloužilá kecalka 693 příspěvků 11.12.08 18:47

Ahoj holky!
Hlásím se po delší době, jsem poněkud v jednom kole. 2× týdně divadelní zkoušky, sice jen napovídám, ale rádi by mě na každé zkoušce. Pořád mám pocit, že příjdu domů, otočím se a je večer a nikde nic udělaného. Navíc mě zklátila nějaké viróza. Smrkám , kýchám a začala jsem i kašlat. (Kašle se bojím, neumím slusně vykašlávat a občas se díky tomu pozvracím. :-(( Manžel na tom zdravotně také není nejlépe.
V pondělí jsem alespoň upekla 2 druhy cukroví, ale úklid zatím 0 bodů. Snad i to nějak bude.
Manžel si Mikulášský balíček rozbalil a absolutně nechápal, proč tam má uhlí a za co, když nic neprovedl!!! Takže se to asi minulo účinkem. Jen jsme si o pár dní později velmi krátce promluvili a … Jsme pořád spolu a snad někdy i ty děti…
Já jsem dnes byla u zubařky a u gynekoložky. Oboje byla jen „garanční“ prohlídka.  Gynekoložku jsem sice ukecala na předepsání cvičení podle Mojžíšové, ale už jsem nedostala prášky na bolavé měsíčky, díky kterým jsem měla měsíčky jen 4× do roka. Tak jsem strašně rozpačitá… Možná zešílím úplně a půjdeme na umělé… Trošku se bojím o místo v práci, i když nikdo ani nenaznačil, zase mě v práci štvou (tu virózu mám od šéfové, která se mě ještě zeptatala, jestli ji mám z trhů a druhé kolegyni je také špatně, takže furt otevírá okno a to je na virózu fakt to nejlepší).
Ještě k tomu umělému, tak s manželem můžeme jen na IVF, IUI je nemožné, šlo by jen s dárcem. Finančně bychom utáhli jen IUI, takže fakt nevím. Je to všechno zašmodrchané…
Maky, už jsem moc doufala, že tě nachlazení netrápí. Sinupret v tabletách znám i já, já i manžel trpíme na záněty dutin a díky Sinupretu je to v pohodě. Moc ti přeju, ať vyženete nemoci z domu a „sviňským“ krokem.
Demi, všehno nejlepší k narozeninám, zdraví, štěstí, lásku, Boží požehnání a splnění všech přání.
Požehnaný advent
Rafuska

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 15.12.08 11:19

Ahoj,
zdravím při pondělku. Právě jsem doprala a dožehlila, manželovi jsem upekla moučník do práce, protože má zítra nározky a Daneček ještě kupodivu spí :-)). No aby ne, když v noci budil snad co 20 minut… Večer se totiž 2× hrozně pozvracel, zrovna jsem s ním seděla u PC a četla eMimino :-), když to z něj zčistajasna vyletělo. Koukám, že displej máme ještě teď pokropený.
Asi to ale byla Bohu díky jen přeháňka, protože se k večeři nacpal kaše, kterou má tak rád.
Dnes mu opět 24 hodin sbírám moč a zítra ráno abych se vzorkem pelášila do laboratoře.  SNAD to bude lepší než minule, protože po tom, co mu dávám Tritace, má moč skoro průsvitnou (do té doby byla mléčně bílá nebo s bílou sraženinou - obojí je špatně). Na druhou stranu pozoruju, že nežádoucí účinky léku se taky projevují - suchý dusivý kašel občas D. trápí a taky má o něco vratší chůzi. Ale možná se to taky spraví, až si tělo zvykne …  

Máme za sebou oslavovací víkend a musím se pochlubit dárkem, který jsem dostala od svého švagra. Je hluboce věřící, a také se k víře dostal už jako dospělý. Možná o to víc je v tom upřímnější a pevnější.
Dostala jsem 2 nádherné tapiserie z ovčí vlny, na jedné je portrét Pána Ježíše a na druhé Panny Marie. Přiznávám se, že mě to dostalo… Větší radost mi švagr jiným dárkem udělat nemohl. Manžel koumá, jak to připevnit na stěnu. V obýváku máme nad pohovkou volnou zeď, tak se to tam bude vyjímat.
Musím přiznat, že jakkoli mě potěšily všechny dárky, které jsem dostala, jakkoli vím, že všichni přemýšleli, čím mi udělat radost, tak tento dárek se dotkl mé duše.    

No, musím končit, Daník je vzhůru.
Demi.

 
Gerberka
Závislačka 3064 příspěvků 15.12.08 16:05

Ahoj všem
doufám, že jste měly hezkou stříbrnou neděli!   Demi- ty tapisérie musí být nádherné, pak určitě vlož fotku do galerie, moc ráda se podívám! To je bezvadný - vy máte s manželem narozky tak blízko sebe? To je super, můžete vždycky slavit spolu - měl je taky letos kulaté jako ty? Vy jste oba v prosinci a oba kluky máte v létě narozené, to je zajímavé.  

Přátelského a hluboce věřícího švagra upřímně závidím (v dobrém samozřejmě :-)), já jsem takové štěstí na švagrovou neměla, bohužel.....  

Tak ahoj, Gerberka

 
harpyje
Extra třída :D 10393 příspěvků 17.12.08 22:29

ahoj holky - no koukám, že k deníčku jste se žádná neodhodlala - a ani já to neudělám, nemám nějak deníčkové buňky…ale třeba to jednou zlomím.

Rafuško - to je fajn, že přemýšlíte i o IVF. Protože at už se nakonec rozhodnete jakkoli, jedobře, když to rozhodnutí bude promyšlené a založené na známých informacích. Právě teď se modlíme za jednu kamarádku od nás z diskuze, která podstupuje už několikáté IVF a bavím se s ní i podrobnostech kolem IVF - spoustu věcí jsem nevěděla - (a to jsem se o ně zajímala, protože jsme na našeho synka čekali skoro sedm let.) a myslím, že na hodně věcech se může člověk dohodnout s (rozumnými) lékaři tak, aby pro něj byly akceptovatelné - taky cena IVF mnohdy nemusí být moc vysoká - ale to asi závisí spíš na tom jak organismus zareaguje než na  našem přání)

btw - minulý týden vyšel dokument Dignitatis personae, který se týká bioetických témat, zatím jsem ho jen zbběžně prolítla, ale opět platí to, že české noviny, píší o papežských dokuentech děsné blbosti !!! (někdy mne fakt napadá jestli jsou ti novináři tak hloupí - což asi ne - nebo jsou podplacení - nebo píší na rozkaz svého šéfa ???? prost tomu nerozumím.

Demi - opožděně ti také gratuluji. mame s mužem také narozeniny blízko sebe, jako vy :-)
A i s hezkým dárkem dnes konvenuješ mé náladě : dostala jsem dnes vánoční dárek ze Rwandy - je to kříž z větvičky (nebo větve?) , je hezky opracovaný, i vyřezaný obličej Krista- no popsat to neumím, ale fakt se mi líbí , přestože jinak si na lidovou tvořivost moc nepotrpím, tenhle kříž mne oslovil…

Jjanku - to nevadí, že nereaguješ jmenovitě,  mmch  s třemi druhy cukroví jsi dobra, ja mam dva, a víc asi nedám - nemám letos správnou pečící náladu.

harpyje

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »