Křesťanské jesličky č. 31 - Něco o mém muži.

Rodičovství

Někdy nestačím sledovat, jak čas letí. Nejlépe to vidím na svém dítěti, nebo vlastně dětech, protože i naše druhé očekávané děťátko roste a hlásí se, a stále razantněji vyhledává svůj prostor v teď už trošku stísněných podmínkách... Ale sledovat, jak rostou děti to je podle mě to nejhezčí, co mě mohlo v životě potkat.

Včera mi manžel položil hlavu do klína a tiše čekal, zda neuslyší v mém bříšku lehounké bušení srdíčka našeho druhého syna. Pohladila jsem jej po hlavě a poprvé si všimla několika stříbrných vlasů, které mezi ostatními nebylo možné přehlédnout.

Něco mě přinutilo se usmát a připomenout si, že ten čas, který nám byl dán prožít společně, je naším požehnaným bohatstvím.
Kdo je vlastně ten, komu jsem řekla své „ano" před šesti lety na jednom starobylém hradě? Je to stále tentýž člověk, jako na začátku?

Je to jeden z těch, na kterého platí metafora, že muži jsou z Marsu… Neuklízí po sobě boty, takže častokrát máme v chodbě několik párů bot, o které zakopáváme. Když manžela požádám, aby je uklidil, stejně je musím nakonec uklidit sama, abych se o ně nepřerazila.
Zapomíná, že máme myčku, do které stačí použitý talířek a hrnek uložit a víc se o ně nestarat. Ale použité talířky a hrnky končí odnesené na kuchyňské lince, myčka je zcela ignorována.
Odkládač na oblečení v ložnici občas není vidět pod kupou prádla, vršeného jedno na druhé, takže na jaře z něj raději sama sklízím zimní košile.
Když poslouchá televizní zprávy, vím, že nemá smysl se jej na cokoli zá:,–(ního ptát nebo mu něco sdělovat, protože je mi odpovědí jakési „hmmm".
Připomínat mu narozeniny členů rodiny musím alespoň třikrát, ale on se mě stejně ještě počtvrté zeptá, kdyže to má ta švagrová tu oslavu, protože se mu to pořád plete…
Když mu napíšu seznam k nákupu, kde se vyskytne výraz jako kornspitz, mohu si být jistá, že mi zazvoní telefon a manžel bude chtít, abych mu přesně česky sdělila, co to vlastně chci a kde to najde - ačkoli jsem mu den předem vysvětlovala, že jde o druh tmavého pečiva…

Ale je to také člověk, který mi nikdy nezapomene říct „miluji tě", pevně mě obejme, když cítím, že zvládnout leckterou situaci je nad mé síly.
Je to někdo, kdo neváhá ke mě v noci vstávat, když je mi špatně, vařit mi čaj a ochotně naslouchat mému kvílení, které provází mé žaludeční potíže, ačkoli on sám brzy ráno vstává, protože odjíždí na služební cestu.
Je to ten, který s mě obrovskou péčí denně navštěvoval v nemocnici, nechal si promáčet košili mými slzami a mlčky mě hladil, když jsem oplakávala své první nenaplněné těhotenství.
Ten, který mě s účastí držel za ruku, když jsem rodila naše první dítě a dožadoval se u sester vidět je, když se narodilo a leželo pár hodin v inkubátoru.
Ten, kdo mi ochotně naslouchá, když mu o něčem vyprávím a vždycky je tu pro mě a našeho synka, a to mnohdy na úkor vlastního odpočinku.
Ten, kdo neváhá zaplatit mi drahé léky, ikdyž ty levnější bych určitě také snesla.
Ten, kdo bez protestů sní oběd, který se mi zrovna dvakrát nepovedl, a nezapomene mi pochválit bábovku podle nového receptu.
Ten, kdo mi říká, že by si život beze mě a našich dětí neuměl představit a opakuje mi, jak už se těší na druhé miminko.

Ten, kdo má v jednom vlasu víc poctivosti než kdokoli jiný v celém těle.
Kdo dbá víc o pohodlí jiných, než o své vlastní. Kdo není lhostejný k utrpení a strádání lidí, a zvlášť dětí, a ochotně se zapojuje do charitativních sbírek.
Kdo mi řekl, že pokud by se naplnila prognóza o tom, že bychom mohli mít druhé dítě postižené Dawnovým syndromem, dáme věcem volný průběh a přijmeme je…

To je můj manžel, muž, jehož příjmení mám tu čest nosit. Je to nyní šest let, kdy jsem svůj život spojila s jeho, a rozhodovat se znovu, nezvolila bych si jinak. Díky Bohu.
Kéž je víc takových, které mohou v životě konstatovat totéž…

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 11.06.07 17:04

Ahoj holky Demi napsala jsi to moc krásně a máš super manžela.
I můj manžel je moc hodný, snaží se mi pomáhat s dětmi a se vším co je třeba.V únoru jsme oslavili devět let kdy jsme si řekli ano na zámečku.Ano náš život se změnil naplnily jej radosti i starosti s našimi dcerkami, byl u každého porodu, hladíval bříško.Byl mi oporou když nám vyšly pozitivní testy na Downa se Zuzzankou, byl se mnou v poradně genetické, sice mu trvalo než stál při mně že si dítě necháme za každou cenu, ale přijal vůli Boží a pak mi moc pomáhal.A těšil se na děti se mnou.Snaží se stále, jsme tu jeden pro druhého a děkuji Bohu za každý den strávený s ním a dětmi.Ted se u nás pořád něco dělá a toho času pro nás a děti nám nezbývá ani v neděli, už se těším až se vše dodělá a budem zase spolu a v klidu.Zatím u nás vládne nervozita a neklid a to se odráží i na dětech.Je strašně znavený a utrápený,utrhuje se na děti a moc mě to mrzí, hodně to přenáší na nás všechny. večer nám sotva zbyde čas na malinkou modltibu u které usíná.Jsem přesto vděčná i za to.Nějak nestíhám nic kolem dětí a Boha, sotva večerní modltibičku s dětmi a to jen někdy.Ale přesto všechno jeho každodenní miluji tě mě vždy pozvedne a vím , že je pořád stejně srdečné i po devíti letech.Moc ho miluji a přes všechno si život bez něj nedokážu představit.Je pro mě tím nejlepším mužem.
Věřím a prosím aby se vše ustálilo a u nás opět zavládl klid a pohoda.A Bůh si v našem životě získal zase své místo.
Všechny zdravím u nás už je celkem zdrávo, takže příští týden můžem na srazík celý týden kromě středy.Tak je to na Vás.  

Doufám že jsem to moc nezašmodrchala.
Barča  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 12.06.07 14:25

Ahoj,  

teda tady je jak po vymření… :-))  

Ale jinak se chci zeptat na srazík, kdy jej uskutečníme? Abych řekla pravdu, tak v těch vedrech se mi nikam moc nechce… Zítra a pozítří nemůže Barča, já zase v pátek, takže tento týden to asi nedopadne. Ale snad příští týden už nebude tak horko, v úterý mi to ale nevyjde (jedeme s malým na oční a já do práce vyřídit MD), takže můžu v Po, St, Čt, pátek nevím. Takže záleží na vás dalších.  

Jinak my máme už po další kontrole s miminkem. Načala jsem úspěšně 33 tt, bojuju s vedrama hlavně v noci (ráno jsem promáčená potem, ikdyž ležíme při otevřeném okně), piju čaj z maliníku, pomalu balím tašku do porodnice… a začínám se čím dál víc těšit :-))   Lamvinku: já myslím, že i ty máš doma toho správného chlapa, podle toho, co jsi občas říkala i psala… Vydrž, to „vylepšovací období“ přejde a zase bude klid.
Jinak blahopřejeme (ikdyž opožděně) s Hon­zíkem Zuzance k narozeninám! Jak jste si to užili?  

Tak všem mnoho požehnání přeje Demi + Honzík (dnes 2 roky)  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.06.07 19:03

Ahoj holky tak my jen v rychlosti
HONZIČKU vše nejlepší k tvým narozeninkám hodně Božího požehnání a zdravíčka a kolem sebe lidi kteří tě mají rádi.  

My jsme narozeniny oslavili se Zuzankou opožděně o víkendu a s mou rodinou to bude ted v neděli.Zuzanka si podloubala v dortíku a největší radost měla opět z jednoduché věci dostala novou plenu s medvídkama , ta její stará už je hrozná a ona bez ní neusne.Ostatní dárky ji moc nezaujaly.
Dneska jsme měli ve školce pasování na školáky tak jsme si to s Anetkou užili všichni bylo moc fajn.Pořád nemůžu věřit jak to letí.  

Jinak srazík jsem psala přiští týden krom středy můžem kdykoliv,
no už končím jsem unavená jak z vedra tak z nevyspání Zuzanka v noci řádí až hrůza.  

Papa Barča

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 14.06.07 15:11

Ahoj,  

tak jak ta vedra zvládáte? Já přiznávám bez mučení, že nejhůř prožívám asi noci, ráno se koupu ve vlastním potu a už si nedovedu představit existenci bez tekoucí čisté studené vody.
Miminko už se moc neotáčí, ale cítím, jak se uvnitř často protahuje :-). Už v tom pokojíčku nemá moc místa.   Janku: díky za Tvé sdělení ohledně těch těhotenských nepříjemností, jak jsem v minulém deníčku žádala. Já už mám pokoj, Bohu díky. Lékař mi v sobotu na kontrole předepsal Detralex - a ono to úplně přešlo. Už zase můžu normálně sedět, nekrvácím už vůbec. Sice jsem dost doplácela (150 Kč), ale stálo to za to. 
A hezky oslavte 3.narozeniny Karolínky, všechno nejlepší!   Lamvinku: tak holkám už se ten školní rok taky chýlí, že? Na prázdniny už musí být úplně natěšené. A jak se Anetka těší po prázdninách do první třídy?  

Zítra až do konce víkendu tady nebudu, ale po neděli zase písnu! Doufám, že v neděli se dostanu opět na mši do našeho kostela. Moc mi to pomáhá.  

Všem požehnaný víkend přeje
Demi (33tt)

 
zurecek
Ukecaná baba ;) 1290 příspěvků 14.06.07 18:52

Milý Honzíku…už nejsi žádný mrňousek, zase si větší o kousek, na dortu máš svíček pár…, tak to oslav jako král, hraj si, směj se, dováděj jen to moc nepřeháněj.

Vše nejlepší ke Tvým druhým narozeninám Ti z celého srdce přeje Zuzka+Emily+E­lizabeth

P.S. moc se omlouvám …pořád jsem to odkládala až píšu s dvoudenním zpožděním

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 18.06.07 11:05

Ahojky holky, tak jak je? Doufám, že to ujde.
Demi pozdravuj manžela, je hezké vědět, že existujou i takovýhle chlapi s velkým Ch, nebo muži s velkým M? Doufám, že se mi časem podaří pro Vítka (i pro mě) taky takovýho ulovit:D
Těhulkám, sice tohle vedro moc nepřidalo, ale zase lepší než zima ne? Opatrujte se, snad se brzo zase ozvu

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 18.06.07 19:19

Ahoj holky tak kde jste všechny jste u vody a na jesličky jste zapomněly?
Co náš srazík jak to vypadá, dejte vědět.My vyrážíme v sedm ráno a pak už se nemůžu podívat jestli jo nebo ne.
U nás je vedro vedro vedro.Zuzi je pořád protivná a špatně spí.Co vaše ratolesti?
 Barča

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 18.06.07 21:37

Ahoj holčiny,
všem malým oslavencům ještě přeju dodatečně všechno nejlepší. U nás to bylo a je teď taky o oslavách a přípravách na ně. Stíhala jsem jen zkontrolovat poštu, přečíst si co nového píšete a šít, šít … šaty jsem došívala do 2:30  v neděli ráno a v celku to vyšlo, sedí a snad ještě příští rok budou (možná i pak) :-))).                 Tento    týden máme dost nabito - zítra jdeme s babyškoličkou na interaktivní výstavu Telepace Zdeněk Miller Dětem. Tentokrát v Kat. lidovém domě v Místku - docela se těšíme. Středa - očkování VaFi a preventivka ve 3.roce Kajka. Pátek - těsně po obědě jedu s dětma na alergologii. Tak nám zatím zůstává volný čtvrtek a to zatím netuším , jestli se něco do té doby nevyvrbí po tom očkování - Václavkovi už lezou horní zoubky (už má 5 celkem)- občas kousne i do mě a je dost nespavý a protivný (možná i to horko a ekzém).        Mám teď úkol zkompletovat a dokončit petici kvůli hřištím a pejskařům, tak dokud to nedodělám , nepustím se do delšího psaní o svém   „M“ . A protože Vám o něm napsat chci, jdu se snažit tak zatím se mějte ..... :-))
JaneK      

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 18.06.07 22:51

Ahoj,  

o těch vedrech už se mi ani nechce psát… :-)) Ale koncem týdne se má ochladit, tak doufám, že ta předpověď snad vyjde, když už jich moc v poslední době nevyšlo…   Janku: Piš, piš, piš… A napiš něco o svém manželovi.  

A napište také i vy ostatní **o svých polovičkách.   **Srazík: mohla bych tento čtvrtek 21.6., dopoledne (pátek zatím zůstává nejistý, ale možná by to šlo také, vědět to budu do středy), ale pak už to bude asi čím dál složitější, jak časově, tak tělesně (moje schránka už jede na rezervu…).  

My zítra ráno jedeme s Honzíkem na oční do FNsP na kontrolu, pořád mu ujíždí to jedno očičko. Jsem zvědavá, co nám řeknou. V únoru nám doporučili přikládat mu předměty blízko k očím a nutit jej „šilhat“ - no, moc nám to nešlo, Honzík měl na tyto cviky jiný názor a většinu našich pokusů odmítal. Tak uvidíme, co se dovíme.
A pak rovnou do práce vyřídit mateřskou.  

Odpoledne jedeme k našim, chci se zajít domluvit na gyne, jestli by mě jeden z lékařů, který slouží i v porodnici ve FM také odrodil.
Takže zítřek mám už teď rozprogramovaný, a nevím, kdy se sem opět dostanu.  

PS: děkuji za gratulace k narozeninám Honzíka :-)  

Zatím dobrou noc a hezké sny!
Demi (34tt)  

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.06.07 10:06

Ahoj holčiny!
Mám tu přes týden rodiče (zas po čtvrt roce :-(, ale tentokrát to docela rychle uteklo :-)  ), takže na jednu stranu mám víc času, ale zas musím obíhat věci, které jinak nestíhám (úřady, ale i kadeřníka, huráááá, zítra!). Dneska jedem s malou na kontrolu kyčlí. Ufff, asi se upečem, protože tady je vedro už teď. Když si představím, že to pravé léto je teprve před námi…
Chtěla jsem napsat „slohovou práci“ o mém muži, ale už slyším, jak malá nadává, asi chce kojit, teď v těch horkách má pořád žízeň. Zkoušela jsem jít dát kojovodu, ale zatím jí to „neoslovilo“ :-). Tak jen rychlovka. Svého muže znám už devět let, z toho sedm jsme manželé, Bože to to letí. Jsou chvíle kdy bych ho zaškrtila, ale přesto nepochybuju, že je pro mě ten nejlepší. Jsem Bohu moc vděčná, že nás svedl dohromady, zvlášť když kolem sebe občas vidím „některé typy“. Musí to být strašně těžké milovat někoho, kdo má o životě odlišné představy, jiné priority. My se sice dohádáme (teď už taky míň, nemáme tolik energie :-) ) o blbosti, ale v celkovém nastavení jsme podobní. Určitě je to vrozená věc, ale možná je to i tím že jsme kromě sebe nikdy s nikým nechodili, nežili… Díky tomu jsme neměli šanci srovnávat… Miluju svého muže, nedovedu si představit, že bych někdy mohla být s někým jiným, nechci si představit, že by nebyl… Máme spolu dvě krásné děti, dáli Bůh bude i další (někdy). Vždycky, když o tom tak začnu přemýšlet, zjistím, že mi nic nechybí, že jsem šťastný člověk a nezbývá než se stydět, jak si občas dělám hlavu z pitomostí.
Holky, Michálek už mi tu pět minut stepuje u PC, chce si hrát, tak já budu končit.
Držte nám palce na ortopedii, i v tom vedru. malá v autě vždycky řve, tak se bojím, že teď zboří dům, v takovém počasí. Navíc tu jsou kontroly od 13h, to je hrozný čas, nechápu, proč to není dopoledne, v jednu jsou všechny děti víc než nevrlé… M

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.06.07 14:47

AHOJ HOLKY TAK CO BUDE ZÍTRA SRAZÍK? U nás je vedro k zalknutí, asi jako u Maky malá je nevrlá, asi jako všichni.Masky držíme palce at máte kyčlíky v pořádku.
Musím letět Anetka vzala Zuzanku do bazénku tak at mi ji neutopí.
 Barča

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 20.06.07 16:03

Tak jen telegraficky: Kyčle jsou ok, už nikam nemusíme. Hurááá. Vedro šílené, malá řvala jak tur, ale naštěstí jen cestou tam. Míša v pohodě, to je cestovatel.
Lamvinku: Já chcu taky bazének!!!!! :-)
 M

 
kot.karvinski
Kecalka 101 příspěvků 20.06.07 18:13

Ahojte,
s manželem to mám podobně jako Maky ;-)  

Vedro tu máme taky, pidibazének máme na balkoně, ale manžel tam má momentálně taky skládku dřeva, mj. přes bazének, tak máme smůlu :-( Dalek je ufňukaný, já uvařená, v bytě 30 stupňů, venku víc.   Srazík - zítra můžu.   Maky - to je pokrok, Alžbětka už nepláče pořád, ale jen kus cesty ;-) Dobře, že máte kyčle OK, o starost míň.  

E.

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 20.06.07 21:04

Ahoj,
tak po očkování je Vafi od odpoledne nevrlý, nevím jestli je to je n tím nebo jestli se zase nepřidává další zub .
Zatím si myslím, že b případný srazík zvládnul a mně by to docela pasovalo. Dejte prosím vědět třeba i na mobil, abych nejela zbytečně. Nejraději    bych  měla jasno jak se  zařídit (jestli ráno v 6 budit Matouše do školky ) ještě dnes. Díky JaneK

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 25.06.07 13:16

Ahoj všem,  

zdravím po víkendu. Doufám, že jste všechny v pohodě, dětičkám se blíží prázdniny a některým z nás pomalu končí 40 týdnů těhotenství.
Jojo, uteklo to… Dneska má moje „falešná pozitivita“ nebo ještě lépe „mimoděložní těhotenství“ 34 týdnů, takže finiš už se nám blíží…
Věci do porodnice už mám připravené - co kdyby náhodou… - jen je sbalit do tašky.
Chodíme na procházky, na bazén (zrovna včera odpoledne jsme si to bezvadně užili, protože jsme měli bazén hodinu jen pro sebe), ale jinak funím jak parní stroj, když jsou taková vedra. Snad už jim bude zase na čas konec.  

Dneska nám dovezou novou pračku, tak mám radost, že budu moci opět normálně prát (ani jsme nevěděli, že nám u té staré odešlo topné těleso a tak jsem asi 2 měsíce prala ve studené vodě…).  

Všechny vás zdraví Gerberka, psala mi SMS, že je v 37 tt a brzy už půjde na sledování do porodnice. Jinak se má dobře, oslavili s manželem 10.výročí od svatby a Jindříšek dostal ve škole samé 1. Jen mu k tomu přidali ještě napomenutí třídního učitele - kdo ví proč… Gerberka psala, že je to normální hodný kluk, doma se nijak agresivně neprojevuje, tak z toho byla špatná. Tomu se opravdu nedivím.   Srazík minulý týden ve čtvrtek proběhl hezky, účast: Demi, Lamvinek, Maxik, Janek + ratolesti. Ta hodinka utekla jako voda, bylo tam prima. Děti si (až na našeho Honzíka) pohrály, ale já jsem s Honzíkem musela domů, nějak se mu tam už pak nechtělo být.
Venku ten den vedro k zalknutí, sotva jsme se doplazili do našeho 4.patra. Ale vyřešili jsme to v pohodě, Honzík putoval do vaničky, já k němu do sprchy a pak oba do postele… :-)) Bez oběda.  

Tak zatím všem pěkný a požehnaný den přeje
Demi (35tt)  

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 29.06.07 10:24

Ahoj holky tak my jsme se vrátili ze školy a školky.Terezka nám donesla dvě dvojky byla moc šikovná.Zasloužila si to za tu práci.Anetka se byla rozloučit se školičkou a od září budeme mít školajdy dvě.  

Včera jsme měli mši pro děti na poděkování za školní rok a s prosbou za ochranu dětí o prázdninách a po mši jsme měli táborák.Holky si to užily a my s tatkou taky, popovídali jsme si s ostatními rodičemi.Bylo moc fajn až na to počasí museli jsme v sedm odejít začalo nám hodně pršet.
Chystám se s holkama za odměnu do kina tak doufám že nám to vyjde.
Kde jste všechny?
Hezký a požehnaný den přeje Barča a holky

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 29.06.07 16:23

Já mám svoji druhou půlku, zatím jenom ve svém ročním synovi, ale to už se tady všeobecně ví, takže napíšu asi tohle. Má mě bezvýhradě rád, občas mě i poslechne, i když někdy to je se vzteklým ječením (teda Vítkovím, no a občas i mým), neuklízí po sobě, hrozně rád se koupe a vůbec pobívá u vody. Co dodat? Snad jen to, že třeba někdy v budoucnu mu najdu tátu, kterýho si zaslouží, aby ho naučil jak být chlapem s velkým Ch. Jako jsou strejdové s Křesťanských jesliček. Mějte se moc a moc krásně. A hlavně užívejte si léta jak jen to půjde, těhulkám, přeju klidné a naplněné těhotenství a čekatelkám, aby se už konečně dočkali a nám všem maminám aby jsme těm našim ratolístkám ukázaly, co všechno pro nás vytvořil Bůh, tady na Zemi, aby jsme měli alespoň trochu představu, až jednou se třeba ukážeme v nebi.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 02.07.07 14:21

Ahoj všechny.   Lamvinku: co plánujete s dětmi na prázdniny?   Majči: on ten pravý chlap s velkým Ch se jednou objeví, moc bych ti to přála. A nejen Tobě, i Vítečkovi. Ty si zasloužíš hodného partnera a tvůj chlapeček zase dobrého tátu. Kdo ví, třeba to už nebude trvat dlouho, a napíšeš nám, že jsi někoho takového potkala.  

Nevím, kde která jste, že je tady tak mrtvo, ale asi se potýkáte s nedostatkem času, chuti k psaní, máte jiné strarosti, také začaly prázdniny a doba dovolených, nebo se prostě jen nechce.
Ale snad by bylo škoda na Jesličky zapomenout.  

Ahoj, Demi (36tt)

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 02.07.07 14:51

Tak nakukuju, ale to vedro v paneláku nějak zabíjí moje neurony, nebo co…jsem úplně hotová, nic se mi nechce.
Teď jsme měli akci, předělávali jsme kuchyni, takže řemeslníci…manžel moc nemohl z práce, měla jsem to všechno v režii sama. No ale nakonec jsme to zvládli lépe než jsem čekala. Jak řiká manžel, teď už jsme osvobozená domácnost :-), neb máme myčku, ten osvobozený je samozřejmě on, jelikož to byla snad jediná práce, kterou pravidelně vykonával. Musím na něj brzy delegovat něco jiného :-). Co se týká myčky samotné. Budem se muset nejprve trochu sžít. Nejsem na tyhle mechanismy zvyklá, navíc o víkendu ji naplním v pohodě, ale přes týden, kdy nevařím každý den, asi ne, tak to bude boj. Manžel, chce, abych to tam nechala přes noc a umývala ob den, mě se tedy moc nechce. jsem dost citlivá na pachy a bojím se, že to bude smrdět. Dneska to testuju, tak uvidíme ;-). Jinak do „akce kuchyně“ se nám tu neočekávaně ještě přidala „akce pneumatiky“ - ten požár, co toho byla plná média, byl u nás. Dneska už je to v poho, ale dva dny po, hrůza, nesmělo se větrat, v neděli už jsme větrali a když se otočil vítr, tak sjem letěla zavírat. Dovedete si asi představit dvě děti zavřené doma!!! Sednout k počítači nehrozilo.
Ani tu není moc na co reagovat, tak jen přeju těhulkám klid, už se vám trochu ochladí!
A ještě jednu věc, jak jste na tom se čtením duchovní literatury, když už jsem tu psala o těch mozkových buňkách. Já sjem se teď zmohla na znovučtení Halíkových „Ptal jsem se cest“, čtu vždycky u kojení. Musím říct, že jeho pohled na svět a na církev je mi hodně blízký, připomíná mi mého zpovědníka a katechetu z VŠ. někdy bych se chtěla dostat i k něčemu složitějšímu, ale obávám se, že v současné situaci by to nebylo k ničemu. Ona tahle osobní silná nesentimentální a nebrožurková vyznání mi stejně pomáhJÍ nejvíc. Tak jo, musím končit, už mi tu Bětula skřehotá na klíně, musím jít kojit! M
P.S: Taky se těším, že bych příští rok jela na nějaké exercicie, máte zkušenost, znáte nějaká jména. Jezdím na Velehrad, ale jen na Michala Altrichtera, kterého znám,mohla bych i jinam, ale doporučení je lepší než jen tak, třeba by mi exercitátor nesedl…

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 02.07.07 17:38

Ahoj všem, poctivě vás čtu, i když málo píšu.
Deníček je moc pěkný. Za sebe musím říct, že můj manžel je naprosto skvělý muž s velkým M a jsem denně ráda za to, že si mne našel a vzal. O někom takovém se mi snad ani nikdy nesnilo, že se takoví ještě najdou:) Má spoustu dobrých vlastností, má nás moc rád, stará se a je mi velkou oporou. Ovšem já o tom nedovedu tak výstižně psát jako Demi. Tak Majči, přeju někoho takového, určitě se najde! Jen tomu dej čas a věř…  

Maky - myčka nádobí je moc prima věc. Já jsem si taky, když jsme se stěhovali do nového a pořídili myčku, říkala, že když jsme jen dva, tolik to nevyužiju. Ale ono u těch nových kuchyní, alespoň mi to tak připadá, je jakoby menší dřez než jsme mívali dříve, nádobí se tam dost špatně myje, takže do myčky opravdu dávám skoro vše, jen to trochu opláchnu a přes týden ji zapínám jednou za dva dny. Nepřijde mi, že by to bylo nějak cítit. A když ji zapnu a jdu si třeba lehnout, vždycky si říkám, jak je to prima, mýt nádobí:)) Člověk si na to úžasně rychle zvykne:)  

O duchovní literatuře mluvit moc nemůžu, nečetla jsem skoro nic, budu to muset dohnat. Mám skutečně mezery. Ale teď  čtu jinou knížku k zamyšlení - Otázku viny od K. Jasperse. Napsal to krátce po válce a je to zamyšlení nad německou vinou a odpovědností za válku a všechny ty zločiny - zajímavé.
Chystáme se do kina na Vratné lahve, takže musím běžet. Přeju všem hezký týden a pro koho je to aktuální, příjemnou dovolenou.
Christabel  

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 02.07.07 22:52

Ahoj,   Maky: tak to jste si užili skutečně „horka“ nejen venku. To muselo být strašné - neznám nic horšího než zavřený byt s dusnem, a nemožnost větrat. Znám to, mám to taky doma.
Nám totiž občas tady některá z přilehlých fabrik vypouští do ovzduší neskutečný zápach, je silně cítit po čpavku. Nejraději to dělají v noci, takže když v létě spíme při otevřených oknech, spolehlivě nás to vzbudí, a je toho plná ložnice. Opravdu chytré řešení - v noci už nikdo nepůjde zkoumat, odkud že ten smrad přichází…  

Můj názor na T.Halíka je velice podobný tvému. Mám jej moc ráda pro jeho umírněnost, styl a lidskost. Určitě je mnoha lidem bližší právě pro tyto vlastnosti. Velice ráda jsem si četla jeho články v KT, pokud vyšly.  

Jinak určitě bych toho napsala víc, aby se dalo na „něco reagovat“, ale vzhledem k systému vkládání komentářů, kdy nevidím před očima příspěvky, na které bych ráda odpověděla, chápu, že si člověk nemůže přesně zapamatovat, co by komu chtěl sdělit.  

Přeji pěkný zážitek na exerciciích, pokud se ti podaří se jich účastnit. Nezapomeň nás pak informovat.   Christabel: těší mě, že se ti deníček líbí, i to, že máš hodného muže. V dnešní době aby člověk dobrého partnera hledal lupou. Co tak slyším od kamarádek za „manželské reporty“, tak si říkám, že mám skutečné štěstí - no, ikdyž na druhý pokus, ale to už mi nepříjde ani moc důležité.   Která od nás se účastní čtvrteční poutě na Veleradě? Písněte.  

Zdraví Demi (36tt)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 02.07.07 23:01

Aha, tak ty plánuješ exercicie až na příští rok, já to přehlídla, když jsem ti v komentáři odepisovala…  

Jinak já myčku zapínám opravdu až je naplněná, a aby nádobí nesmrdělo, trochu je před vkládáním dovnitř odpláchnu od nejhoršího. Osvědčilo se mi to, nic nesmrdí ani na druhý den, ikdyž je v bytě horko.  

Jo a z té duchovní literatury se mi moc líbila kniha Ježíš od amerického teologa Waltera Wangerina. Je to vlastně čtení dokumentu formou příběhu od Ježíšova narození až k jeho smrti a nanebevstoupení. Upoutalo mě na tom to, jak je psaná otevřeně, bez zbytečné naivity, realisticky.
Nyní mám rozečtenou knihu o papeži Janu Pavlu II. - jeho životopis. Rovněž velice zajímavé.  

Tak ahoj, Demi.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.07.07 14:39

Demi, díky za tip na knížku, zkusím si to někdy najít. Taky jsem si říkala, že bych se zas chtěla zapsat někam do knihovny, ale naše Běta je domácí prdelinka, s tou se hned tak někam nedostanu, většinou, jak se na ní někdo cizí koukne, hned řve, snad ji to po roce pustí,jinak bych se zcvokla. Na Velehrad bych jela, ani nevíš jak, jenže opět „akce Běta“, v autě řve naprosto nepříčetně a bojím se jak by to dopadlo, když nechce být ani v kočáru. Ona je pak úplně zplavená, no uvidím, třeba se ještě pochlapíme, dala bych vědět, není to do nás zas tak daleko.

Christabel: stejně jako Demi blahopřeju k manželovi!

Janku, kde jsi?

Maxiku, co břúšek? Nechceš dát foto, jak rostete?

Lamvinku, co holky? Prázdninujete?

Ještě mě napadá, do Gerberka, neporodila už?
M

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 03.07.07 14:45

„Eště“ jsem si vzpomněla :-). Dík za rady a uklidnění s myčkou! Já vždycky, když mám něco nového, jsem z toho nervozní, ale po nedělním obědě, když stačilo jen zapnout knoflík a nemuselo se stát u dřezu, hmmmm. Já snad začnu i víc péct :-). Mohli by vymyslet podobné udělátko na žehlení :-). A když už jsme u těch domácích spotřebičů. Jaké máte zkušenosti s ponornými tyčovými mixery?Malá bude mít pomalu půl roku, čekají nás příkrmy, tak bych potřebovala něco na sekání. Zároveň bych to chtěla používat na mixování horkých omáček přímo v hrnci, tak se bojím koupit umělohmotný… Máte někdo umělohmoťáka i na „vřící“ věci? To vás tedy proháním,myčka, knížky, mixér… :-)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.07.07 18:59

Ahoj holčiny,
teď jsem i s dětmi  u mých rodičů(od min. středy), doma se manžel stará, aby vše bylo v pořádku po sobotní výměně dvou oken (kuchyň, dětský pokoj) - vše pod igelitem, firma nezajistila zedníka tak ho musel manžel splašit - šichtička včera do 22:00 , dnes znovu. Pak nás čeká ještě vymalovat kuchyň a snad se zas postěhujem domů.
Od čtvrtka měl Vašík 38 horečky až do soboty, leze 6. zub + viroza. V pátek jsme měli jít všichni na pohřeb - manželovi umřela babička - prababička pro děti. Odešla smířená a připravená, bylo jí už 85 let a teď během těch hrozných veder hrozně rychle sešla, že nás ke konci už nebyla schopná moc poznat. Občas při jasné chvilce se bez  potíží modlila a říkala, že už se těší až bude se všemi ( asi u Pána). Teď už si myslím , že je happy angel.
Nevím , kdy se zase ozvu. Jsou tu i sestřiny děti, dokonce i můj brácha má dovču a tak je u počítače pořád frontovík a občas i na kordy. :-)
Jsem ráda, že jste napsaly, že vím co u vás nového a ještě chci poděkovat za ten srazík. Bylo to moc super setkání a moc fajn se s vámi vidět . Dovolenku začínáme až 21.7. Jo a ještě tuto sobotu 7.7.nám výročí svatby  vyjde zase přesně na sobotu. Tak asi půjdem něco zakousnout do restaurace. Možná se nechám překvapit…
Maky - tyčový mixer Moulinex s nerez nástavcem + šlehací metla - dostali jsme jako svatební dar , ale je dost těžký do  ruky . Raději proto i na horké omáčky používám umělohmotný TEFAL   je to bleskovka a taky si myslím, že tahle firma je též docela kvalita. Myčku mám plnou denně a to někdy i 2×. :-))
Tak běžím už mi tu hráči dýchají na záda. AHOJ
JaneK 

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 04.07.07 17:49

Ahoj holky tak druhý pokus nějak se mi to neodeslalo.
U nás nic nového od soboty jsem byla pracující matka,dneska mi  to naštěstí skončilo jsem už unavená a hlavně nejhůř to nesla Zuzi,hodně se v noci bduí a chce hodně kojit, asi má pocit že mě má u sebe.Holky byly v pondělí na Prašivé, ale trochu se jim to zkomplikovalo ujel jim objednaný autobus,tak je sváželi z biskupství ale mši už nestihli, ale přesto se holkám líbilo.V pátek jedou se scholou na sv.Kopeček a do ZOO tak se moc těší.  

Myslela jsem že zítra budem konečně všichni spolu, ale dneska mi volala mamka strašně se pohádala se synem mého zemřelého nevlastního tatky.Nějak se po jeho smrti nemohou dohodnout nebyli spolu sezdaní a jsou problémy s dědictvím.Je mi mamky moc líto, ale nějak se s ním nemůže dohodnout.Budu se za ně modlit, at se to nějak vyřeší.  

Jinak na dovolenou odjíždíme 14.7 a už se moc těšíme.Jedeme do Jeseníků.  

Demi,Maxíku jak je ? Co mímísci kopkají?  

Christabel to je moc fajn že máš tak super muže.  

Majčuš i já si myslím,že na tebe někde čeká ten pravý pro tebe i pro Vítka.  

Janku koukám že si ty nemoci užíváte, já klepu u nás zatím klid a doufám že vydrží aspon do konce dovolené.  

Maky co Bětuška už líp snáší kočárek?  

Všem krásný prodloužený víkend.  

No my se na Velehrad nechystáme, spíš jdeme zítra rozveselit mamku, at nesmutní, doufám že stihnem aspon mši svatou.  

Barča a cácorky.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 04.07.07 22:02

Ahoj všem,  

jsem ráda, že se vám tady daří celkem dobře, úspěšně zvládáte nemoci dětí a další problémy.
Já už mám sbalenou tašku do porodnice, dnes jsme s manželem vygruntovali byt (teda manžel gruntoval, já jsem vařila a jen tak lehce utírala prach), nachystala jsem si vystýlku do kolébky, mám připravené i oblečky, vypranou autosedačku, atd., atd. Ještě chybí připravit kočárek a je to hotovo. Pak už se mi (doufám) ten poslední měsíc překulí a bude tady miminko :-)  

Zítra v podvečer se chystám na sváteční mši do našeho kostela, doufám, že to zvládnu.   Maky: já mám jakýsi noname ponorný mixér za pár stovek, a funguje dobře. Do vařících jídel jej ale nevkládám, nemám vyzkoušeno, jak bude reagovat.   Janku, Lamvinku: vy se máte s tou dovolenou. Já se snad dostanu někam až příští rok i s rodinkou. Ale kdo ví, je to v rukou Božích - všechny naše finance teď směřujeme na koupi pozemku a výstavbu inženýrských sítí.   Maxikse nám někde ztratil.  

Tak zatím všem dobrou noc!  

Demi (36tt)

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.07.07 14:37

ahojky holčinky, měli jsme rozbitej net, ale už je to v pořádku. Stejně se, ale asi nedostanu moc k počítači to víte, bráchové jsou doma, takže to není jen tak:D.
Všem děkuju za přání, ale zatím zas tak moc nespěchám, mám na chlapy trochu ještě pifku.
Kdo jede na dovolenou přeju mooc krásnou dovolenou, pak o ní něco napište.
A ten kdo nejede, at si užívá sluníčka, deště, větru a chladu u nás doma,  v ošklivém počasí přeju maminám hodně trpělivosti a dostatek nápadu jak zabavit děti. A těm co na miminko čekají, aby si vzali čaj a nějakou hezkou knížku a miminkovi něco mooc hezkého přečetli.
Lamvinkovi a všem ostatním marodům přeju brzké udravení a ať jim to zdravíčko už konečně vydrží.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 09.07.07 16:56

Ahoj děvčata,  

všechny zdravím po prodlouženém víkendu.  

Zdraví vás také Gerberka, které už se to pomalu chýlí. Dnes byla na kontrole s miminkem, Dr. jí posunul termín o týden později - původní byl 18.7., takže někdy v mezidobí by se měl chlapeček pak narodit. Jinak se má dobře.  

Já ode dneška načínám 37tt, kontrola mě čeká zase v sobotu. Také se cítím v pohodě, poslíčci se hlásí už dost intenzivně, ale asi to bude jako u Honzíka - poslíčci každou chvíli a nález žádný… :-))  

Jak jste si užily sváteční dny? U nás se ve středu uklízelo, a pak jsme už jen odpočívali. S manželem jsme si udělali v sobotu nádherný večer, celý čas jsme si povídali, a spát jsme šli až okolo 2 hodiny ráno… Ale nelitujeme toho, řekli jsme si strašně moc hezkých věcí, a mně tedy takové povídání už docela i chybělo.  

Dneska jsem upekla úžasné italské bochánky - honila mě mlsná :-)), byteček už máme nachystaný, takže teď už jen čekat. Týden před porodem u nás bude jedna nebo druhá babička, abych nebyla doma s Honzíkem sama, kdyby náhodou… Manžel si bere dovolenou asi 14 dní hned poté.  

Mám dotaz - neměla by některá z vás zájem o členství Klubu přátel v Rádiu Proglas? Oni mi to nabídli, jenže já tohle rádio nějak neposlouchám, určitě je to moje škoda. Je to křesťanské rádio s docela širokým okruhem působnosti, žijí jen z darů, reklamy se tam nevysílají. Takže pokud by byl zájem, písněte. Příspěvky jsou tam zcela dobrovolné, záleží na vůli a kapse, jinak vysílání mají pěkné, i ta myšlenka existence tohoto rádia je podle mě dost užitečná.  

Tak se mějte hezky a požehnaně!
Demi (37tt), Honzík (25m)

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 09.07.07 23:10

Demi, jen si to pěkně užívej, miminko, tady bude cobydub, a pak zase bude nový kolotoč, opatruj se a hlavně dej vědět, až bude maličký na světě. Mějte se všichni čtyři mooc hezky

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 12.07.07 15:34

HOlky, omlouvám se, že moc nepíšu, ale mám teď nějaké blbé období. Děti špatně spí, tedy špatně, málo…Přes den jak kdy, každopádně pokud nemusím, rozhodla jsem se PC nezapínat, protože mě to vždycky strašně vyhodí z rytmu. Malý přes den spí i tři hodiny. Po dvou je téměř neprobuditelný a navíc jsem nezaznamenala, že by jeho dřívější probuzení znamenalo  automaticky dřívější večerní odchod na lože. Usíná až 21.30! Poslední dobou jsme ho nechali trochu zvlčit, takže teď sice stále neusne dříve než v půl desáté, ale alespoň usíná ve své postýlce nikoli u nás, postupně se musíme dopracovat k tomu, že tam s ním nebudem muset hodinu čumákovat než zabere. Malá si ze mě začíná dělat dudel. Sbírám odvahu k Estivillově metodě, ale bojím, bojím, ona je strašně vytrvalá bečáčka, manžel ke všemu pro tyto zásahy zrovna neplane. Jen doufám, že nám to nenaruší alespoň jakýs takýs režim. Ona totiž večer usíná u prsa, ale zas se budí většinou jen jednou za noc a vstává 5.30. To už jsem zvyklá od Míši, takže to sice rozdýchávám špatně ,ale jsem smířená, že mám skřivany :-(((. Mno rozhodla jsem se počkat do půl roku, do té doby budem pracovat na Míšovi a pak se uvidí. Tyhle a podobné nervíky mě dost vzdalují s mužem. Dneska jsem chtěla jít ke zpovědi, ale mám nějakou vzpurnou náladu, takže asi nee. Chjoooo, chandra chandra děsná. Jak je malá domácí prdelinka, tak už máme ponorkovou nemoc, protože akční rádius „kolem  Brodu, kam dojdu pešky v šátku“ už mi leze na bednu (a manželovi také)… Prosím, pošlete nějakou přímluvu Duchu Svatému, ať nás nenechá ve štychu.
Jdu kojošit nebo mi tu malá sní polštář! Mějte se! M a děti

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.07.07 17:43

Ahoj holky tak koukám že můj příspěvek z pondělí se nepodařilo poslat.Tak zkusím vzpomenout co jsem psala, no hlavně se chystáme na dovču hurá hurá!Já se tak těším jako malá po třech letech někam vypadnem z domu.  

Jinak holky mám u mamky na prázdninách spíš hlavně šli rozveselit babičku, ten nevlastní bratr po tatkovi ce zemřel( tedy mém nevlastním).S mam­kou nemůže vyjít, hodně se hádají dkonce to minulý týden došlo až že mamku napadl.Má naražené žebra ,ale hravně šrám na duši.Říká že už se nemůže modlit ani za tatku, že nic nedal do pořádku oni totiž nebyli svoji a tím pádem nemá na nic nárok.Vůbec jim nevadí že se o něj dvacet let starala.Je to nespravedlivé, tak doufám že se to nějak s pomocí Boží vyřeší.Modlím se za ni a domluvili jsme se že s ním budu jednat já.Tak uvidím doufám že dá mamce pokoj byla z toho moc špatná.Moc jsem se o ni bála.  

Manžel je dneska na 16 tak jsem se Zuzi sama budem zavařovat okurky a balit, zatím běhá venku u dědy.  

Maxíku,Demi,Ger­berko at se pěkně kulatíte moc Vás zdravíme pohladte za nás bříška a doufám že stihnem nějaký srazík dokud nám Demi neporodí.  

Maky posíláme modlitby

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 12.07.07 17:55

nějak nám blbne internet tak jsem to musela odeslat dřív než jsem dopsala.
Maky to vzdálení s manželem znám u nás to je taky i když už je to lepší , bylo hůř už se těšíme na dovolenou budeme mít víc času na sebe a děti.U vídíš brzy se to spraví.  

Janku tak jak se máte s drobkama?  

Majčuš to je fajn že se za náma občas protlačíš, to já mám problém když jsou u nás děti od švagra pořád chtějí na počítač.  

Všehcny zdra  

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 13.07.07 13:23

Ahoj všichni, tak se to tady zase rozjelo, všem AHOJ,teda  Maky moc ti nezávidím, ale ono se to snad zase srovná, určitě tam nahoru pošlu jednu modlitbičku, za tu vaši domáci ponorku, teda aby už nebyla:DD. Všem těhulkám, hezky se nám kulaťte a pokud můžete odpočívejte dokud můžete:D a ať Vás ty Vaše druhé půle kráásně rozmazlujou, aby to měli nacvičený pro miminko, až přijde na svět. Opatrujte se všichni. Majčus a Vítek (16 měsíců)

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 13.07.07 15:34

Zdravím všechny!  

S tím srazíkem fakt nevím, už moc nikam ven sama s Honzíkem nechodím (poslíčci nabírají na síle). Asi na mě budete muset počkat, až budu mít porod za sebou, neva?   Maky: no tak to mě asi taky čeká. A to jsem si myslela, že mít druhé mimčo až bude první venku z plenek, je lepší… na tom asi opravdu vůbec nezáleží. Sama jsem zvědavá, jaké bude naše druhorozené. Říká se, že druhé mimi je více pohodovější a méně náročnější, no ale koukám, že je to dost individuální…
Přeji ti pevné nervy, sílu a Boží požehnání. Já si myslím, že každá krize jednou prostě přejde a na tohle určitě jednou budeš vzpomínat, jako na dobrou zkušenost. Věř, že kde nejsou starosti, nejsou ani radosti.
Jo a ze kterého Brodu ty vlastně jsi? Z Uherského?  

Zítra mě čeká další kontrola a ozvy. Jsem zvědavá, jestli se tam neobjeví nějaký nález… ale asi by to bylo ještě předčasné.  

Tak všem pěkný a požehnaný víkend přeje Demi (37tt ) - strašně to utíká… :-)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 17.07.07 15:35

Ahoj holčiny ,             tak konečně jsme zvládli odprašování celého bytu a úklid , jak po výměně oken, tak i po malování kuchyně. Mám ji teď krásně meruňkovou místo bílé s kakaem na stěně. Manžel vymaloval a já světlejší broskvovou potupovala stěny houbou - musím se pochválit - docela se mi to povedlo a vypadá to hezky.   

VaFi už má 7 zoubků a krom válení sudů se přemisťuje lezoplazivým pohybem, no ještě trochu ryje rypáčkem do koberce.                 A p­rotože už mi nikdo nedýchá na záda a neotravkují mě u počítače žádní hráči, můžu konečně něco napsat o svém  Muži. Doufám, že jste napjatéJ                  Příští rok to bude desetiletka, co jsme spolu začali chodit. Znali jsme se už dřív ze spolča, ale nějak jsme měli oči i srdce nasměrovány na jiné objekty svého zájmu. A pak  jiskřička a dopisy, chození ..... Byl tak úžasný, že už tehdy nic nenamítal , abychom spolu „absolvovali" ve Fryštáku u Salesiánů něco jako přípravu na manželství „Chodíme spolu". Super 4 víkendová setkání  - vedli to manželé, hodně povídání, psychohry, ale i akční - ples, vánoční putování za hvězdou a dítětem apod. (s několikanásobným nočním buzením pomocí nahraného dětského pláče - to bylo fakt chození od domu k domu v zimním mrazu, nalezení noclehu v lesní chajdě a pak vstávat ze spacáku oblíknout a několikrát ven do mrazu) . Tak si asi uděláte představu, že když to chlap absolvuje bez reptání, opravdu mu na Vás záleží a hodně do vztahu investuje. Pro tohle jej taky miluju, že je otevřený pro věci, které naše manželství budují, posouvají dopředu (snad i nahoruJ).Od svatby nám právě teď uplynul 6. rok. Letos sám navrhl znovu strávit týden na manželských setkáních (byli jsme už jednou ve Frenštátě). Už se moc těším, že budeme mít čas jeden pro druhého bez dětí - jen s Václavkem, bez vaření juch ! a ještě se něco dovíme, nadýchnem a okysličíme i duchovnem. Když jsme tam byli prvně, hned na první skupince jsme si měli napsat  10 vlastností, důvodů proč máme partnera rádi. Je to síla, ale člověk si uvědomí, jak snadno vidí a někdy by napsal spíše 10 důvodů záporáckých J.               Je to paráda, když vedle sebe mám člověka, který je pro mě přístavem, dovede uklidnit moje úzkosti, zmatky, u něhož najdu klid, pochopení a můžu mu všechno všecičko říct, svěřit se. Moc si vážím jeho práce a obdivuju ho jak zvládá náročné úkoly, jednání s lidmi. Mám ráda, když si všimne mé námahy a přinese mi jen tak pro radost růži. Mám ráda jeho smysl pro humor i to jak je sečtělý a umí skvěle vyprávět. Děcka milují, když jim večer vypráví pohádky ( občas i o Červené Karkulce, jak jela k babičce Tatrovkou…) Ne­vytýká mi, když po příchodu z práce najde doma nepořádek a musí mi třeba pomoct s úklidem. Je super, když vymaluje a pak to dá i do pucu. Jsem moc ráda, že chtěl a byl u narození všech našich dětí. Je skvělý táta a mi se tají dech, když ho pozoruju jak si s nimi rád a krásně hraje. Dokonce je tak úžasný, že mi každý večer pomáhá - postará se o ty dva starší - umyje, dohlídne na to, aby se najedli a uloží do postele i s pohádkou, že už jen čekají až maminka přijde dát dobrou noc. Vstává v noci a podává mi malého z postýlky na kojení,  abych neměla bolavá záda.        A bylo by toho ještě víc......                ­Abych nebudila závistJ a pro úplný obrázek bych měla napsat, že i mě zlobí podobné věci jako Demi - kupa jeho oblečení na všem, co připomíná domácího sluhu, protože ten je už přeplněný, špinavé nádobí v lepším případě uložené do dřezu, místo rovnou do myčky, nebo jinam vyložené nádobí z myčky (Jjsem zvědavá, jestli se teď nepřidá i Maky, když už má taky myčku ). A má taky zvláštní chlapskou vlastnost věčně něco hledat, nevím jestli taky neznáte - „Ale miláčku, kde mám ty kalhoty ? " přitom stojí u otevřené skříně a kalhoty visí přímo před ním ( někdy mám pocit, že je třeba udat přesně sektor např. A 2 )     **JANO a proto všechno ho MILUJU.    **
JaneK + Matouš 4,5r + Karolína 3r + Václav F. 8měs.    
Každý z nás je anděl s jedním křídlem. 
Abychom mohli létat, musíme se obejmout. 
( Luciano De Crescendo )  

   
 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 17.07.07 16:18

Jojo Janku, oni ti chlapi jsou si tak nějak podobní, že? Hlavně v tom hledání, odkládání apod.
My jsme polovaření. Máme doma 27 st.(možná chvílemi i víc), bez šance vyvětrat, protože venku je ještě hůř. Modlím se, abychom neonemocněli. Naštěstí Míša neodmítá ani tekutiny, ani lehké jídlo (zrovna dlabe jogurt, měl meloun, papriku…), Bětuška kojoší, už vzala trochu na milost i kojovodu, ale spíš než pití mi to připomíná vyplachování pusy :-).
Dál mám velkou novinku. Jak jsem si tu onehdá stěžovala na spaní, tak jsme udělali radikální řez. Malého začal uspávat tatínek a včera jsme se po cca 6 dnech dokonce dostali na samostatné usnutí, bez nutnosti asistence dospělého v pokojíčku, to vše chvíli před 21h, což už asi lepší nebude, takže jsem spokojená. Zároveň jsem musela zahájit akci „kontrolovaný pláč“ u Alžbětky, protože už si ze mě začala slušně dělat dudlík. Nakonec to je i lepší než jsem čekala. Řvala jen jednou víc než hodinu, jinak 40min., včera večer bylo do 10min. hotovo, tak doufám, že to bude jen lepší. Vždycky poděkuju Bohu, že stojí při nás, protože mě to přineslo obrovskou psychickou vzpruhu. Doufám, že se to nějak nezvrtne, ani tyhle vedra nám moc nepomáhají, ale snad to zvládnem, horší je to spaní po obědě, tam se brání víc, navíc tolik nevychytáváme spací čas, protože ona dopoledne „ducá“ v šátku, takže je odpol. spaní trochu pohyblivé. Teď tu větrá prdelku, neb v těch plínách musí být hrozně. Chodíte ven? My jsme včera nebyli vůbec a dnes v půl deváté ve stínu za panelákem asi 30min., pak začalo být vedro i tam. Mě je těch miminek tak líto…
Abych nezapomněla: Demi: Jsme z toho Uherského… :-)
Holky, já už zas nevím, na co jsem chtěla reagovat, mám zavařený mozek. Mějte se a neupečte se!M a děti

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 17.07.07 17:29

Ahoj Maky,
u nas je to stejne, vedro k zalknutí. Větrám v noci a lapám „studený“ vzduch do bytu, rano před 7 už musím zavírat ložnici a obyvak, nechavam otevřenou jen tu stranu na JZ do 11, pak zavírám a nějak to musíme přečkat do 18 hoďky, to dělam aspoň průvan. Ven chodíme hodně brzo a skoro najíždíme na italský model - ráno brzo vstát 6:30 něco udělat, od 7:15 hrát si venku (nejdéle do 11 se u nás ještě dá být ve stínu před panelákem a aspoň kreslit křídami a foukat bublifuk, trochu pojezdit na kole) ,ale v 11:30 jsme už většinou po obědě , do 15 h siesta, pak si hrát doma a po 18 na chvíli ven, spaní se nám tak posune až po 21:00 úplně normálně.   VaFi tak spí zase 3 krát přes den a do těch 20:30 většinou zalomí. A můžu tě uklidnit - já uspávám většinou jen kojením, párkrát už zabral jen když jsem ho držela za ručku, ale myslím, že svoje u něj dělá to horko a zoubky.
Držím palce JaneK

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 17.07.07 22:13

Ahoj všem,   Janku: napsala jsi to velice hezky, to pojednání o svém manželovi. Musela jsem se i pousmát, když jsem si přečetla, jak jsou ti muži v něčem podobní…   Maky: já v Uherském Brodě byla několikrát na hodech na podzim, ale před 10 lety. Moc se mi tam líbilo. Máte nádherný kostel, byla jsem tehdy na mši, kdy se světily korunky pro obraz P.Marie.  

Jinak já tady v našem bytě se už pomalu začínám rozpouštět, závidím vám teploty pod 30 st. Dnes jsme měli v pokoji rovnou třicítku, ventilátor běží naplno, ale stejně se potím, jako snad nikdy. Nejhorší jsou noci. Větrat se nedá, jednak je horko i venku a jednak jde zvenčí takový zápach, že se nedá dýchat. V noci jsme se budili všichni, Honzík pofňukával, střídavě jsme otevírali a zavírali dveře na balkon, takže vyspat se moc nedalo. Ještě že malý docela hodně vypije, vařím mu i ovocné kompoty, jsou moc dobré na osvěžení během dne, melounů jsme spořádali už asi tunu.
Stále na tom jsme ale docela dobře - manžel mi dnes hlásil, že u nich v kanceláři dnes měli skoro 37 st. Jsou umístěni pod šikmou střechou, klimatizace nezvládá - hrůza. Alespoň jim firma zajišťuje dostatečný pitný režim.
Kéž by už ta vedra pominula.  

Nějak už těch pár dnů do porodu snad zvládnu. Na poslední kontrole mi řekli, že miminko nebude žádný drobeček - Honzík také nebyl. Vážil rovná 4 kg, takže už tuším, co mě asi čeká… Prosím, vzpomeňte si na mě s modlitbou, první porod jsem měla komplikovaný.
Do kostela už od této neděle nechodím, v lavici jsem už nezvládala sedět (s bříškem už se do ní málem ani nevejdu) a také jsem měla potíže s dýcháním. Náš kostel bývá při mších vždy plný do posledního místečka, takže vydýchaný vzduch a dusno pro mě byly dost nepříjemné.  

Tak zatím všechny moc zdravím, jdu si dát sprchu a zazpívat miminku na dobrou noc.
Všem dobrou noc a požehnaný zítřek přeje
Demi (38tt)      

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 17.07.07 23:00

Demi moc se opatruj, pozdravuj mimíska i toho staršího vašeho čiperu a rozhodně na Tebe myslíme kudy chodíme:D Nevíš náhodou co je s Maxíkem? Jak to vypadá s jejím miminkem jestli jí už řekli něco bližšího o srdíčku. Jestli ano, napiš prosím. A hlavně ji moc a moc pozdravuj i za ni se pomodlím, snad bude všechno dobré a miminko bude v pořádku.
Všem ostatním tyto velmi teplé dny, se nejlépe tráví u vody v jakékoliv podobě. Děkujme Bohu, že jích máme jen opravdu pár do roka maminky v Africe takové štěstí nemají a ještě se dost často musejí dívat, jak jejich děti trpí žízní či hladem, nebo nemocemi, případně vším dohromady, nechci být moc truhlivá, jen upozornit na to, že my máme vlastně štěstí a myslím, že modlitba, za všechny malé i velké Afričánky by nebyla od věci. Mějte se mooc a moc krásně.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.07.07 15:56

Holky, tak mi už se doma taky blížíme třicítce, všichni jsme zpocení. Malá tu větrá zadek na dece a vykřikuje. Malý má opět dovolené tři díly Macha a Šebestové, protože už nevím co s ním. Janku, opravdu tě obdivuji, jak to zvládáš se třemi! My dnes byli venku v osm a už bylo docela horko a to přitom pofukoval větřík. Kdyby alespoň sprchlo. Navíc mi to komplikuje, že malá nechce být v kočáru, dneska jsme opět zkoušeli, ale fiasko… Že bych ji teď dala do šátku, to mě úplně děsí, ale zítra nám asi nic jiného nezbude. Máte fajn, že máte před barákem stín, my ho máme taky ale zrovna na druhé straně, než bychom potřebovali. Na straně, co je rovina, chodník…prostě místo na hraní od rána (východ) pařák a za domem, ve stínu, je svah :-(. Odpoledně je zas chodník stále tak rozpálený, že se tam nedá být. Ke všemu jsme udělala chybu, že jsem včas nezavřela okno… mno je to každý den „troubovatější“.
Demi: Je mi tě upřímně líto. Já tedy nějak zvlášť velké břicho neměla ani při Alžbětce, též jsem neodpadávala, ale taková vedra v lednu přece jen nejsou :-). POrodu se neboj, určitě bude super, když je tak blízko po prvním. Já bych si ten s Alžbětkou klidně zopakovala, byla to taková pohoda a krása. Parádní pocit nebýt zmožená a mimo, jak při prvním, a vychutnat si toho drobka. POsílám modlitbu za přímluvu Pany Marie. A díky za pochvalu kostela!
Majčus, máš pravdu, že jsme moc ubrblaní, že se to nedá srovnávat,ale na naši obranu uvádím jen to, že my na to nejsme zvyklí, proto nás to tak vykolejuje, tedy ta vedra, ostatní samozřejmě platí 100%. Přijde my, že občas jsou černošské maminky vnímány jako opičky, že k nim ta vychrtlá miminka jaksi patří, v televizi, je to smutné… Kéž je Bůh potěší.
Doufám, že jsem na nikoho nezapomněla.
Lamvinek je na dovče?
Maxiku, co je s tebou, snad nemáte problémy?§
Holky, napište i vy nakukovatelky!
Ještě jsem chtěla něco o nás, podle komentáře to vypadalo, jako že u nás panuje usínací idyla, tak ono to není tak horké. Míša včera stávkoval a Běta se dnes probudila ve 4h a přes hodinu pyskovala, než zas usnula, načež se probudil sousedovic chlapeček, který děsně vřeští, takže jsem dneska měla o zábavu postaráno. Po obědě jsem vytuhla s dětmi (naštěstí). Bohužel jsem zapomněla vyndat čočky (měla jsem je asi po sto letech) a když jsem se probudila, oči mám jak králík!
Mějte se! M

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 18.07.07 16:29

Demi - u nás byl teď  takový  zmatek, že u PC nebyl pořádkný klid a já to psala po kouscích.  To je fajn, že jsi se ozvala a víme co a jak u tebe. Před časem jsi psala, že se zkusíš zeptat, jestli by tě neodrodil gyndr. co slouží i ve FM. Jak to vypadá, kdo to je ?   

Hodně na vás těhulky  teĎ myslím. Karolínka byla červnová a naštěstí nám porod a pobyt v porodnici vyšel do chladných dní, teprve návrat domů byl letní. Chudiny ty, co tam musí  být v tomhle počasí. Tady ve FM je většina pokojů namířená na sluneční stranu, některé i s balkonem,  žaluzie naštěstí většinou funkční, ale vždy platí s mimískem hurá domů.
Gerberkaještě nic ? Ta už by měla rodit každým dnem ne ?
Držím vám palečky a modlím se za šťastný porod, zdraví vaše i miminek.
Majči- to je fajn, máme stejné myšlenky na Afriku. Kromě toho  jsme si o tom hodně povídali i s dětmi, když se zlobí s polívkou a pitím.
Maky -  teprve teď mě trknul ten Uh. Brod :-) -odtamtud si strejda vybral mojí nejmladší tetu, byla jsem tam jen jednou v životě na jejich svatbě a sestřenka je vedle z Nivnice, tam jsme jezdili častěji - už je taky vdaná, bydlí v Kroměříži a každým dnem čeká 1.mimi  Á VaFi se doplazil ke kabelu od počítače, tak už jen rychle - dnešní den v poledne Kája : „Mamíí já mám hrášek v nose a nemůžu dýchat !“ -  měli jsme zeleninové rizoto :-)  Matouš vylil v kuchyni na stěnu sklenku se šťávou, pak oba v obýváku společnými silami rozdrobili polystyren .
Všechny moc zdravím myslím na vás , v sobotu začínají manželáky tak týden nebudu mít možnost číst ani psát, pak týden doma a zas týden v Jeseníkách.
AHOJ JaneK 

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 18.07.07 22:41

Janku, maky věřte mi, že jsem nechtěla nikoho kárat, jen, nám všem připomenout, že prostě my si nemáme, zas až tak na co stěžovat, že naše děti mají vcelku pohodu a my se nemusíme dívat jak trpí, tedy naštěstí a mluvím teď konkrétně o nás co máme zdravé děti samozřejmě. Těch afrických dnů, by jsme možná měli opravdu využít beze zbytku, protože v zimě jak víme nám všem bude zase zima:D a být s dětmi u vody je přece moc fajn a taky se teď dá jest zmrzlina na kila, a to ocením hlavně já, protože zmrzlinu miluju, hned po Vítkovi nejvíc:D. Opatrujte se, hodně pijte a občas se pokusme v těchle vedrech myslet i na ostatní a nejen na sebe.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 19.07.07 10:12

Majčus, já to nebrala jako kárání, neboj ! Taky si uvědomuju, jaká jsme rozežraná společnost a to se přitom snažím ještě nekupovat zbytečnosti a netoužit po hloupostech… Jen tě prosím :-)))), nemluv už o vodě :-))). Já bych šla hned, ale kam uklidit našu Bětu, to fakt nevím… Samotnou ji tam nechat nemůžu a do bazénu s dvěma děckama, to by mě asi kleplo spíš než z vedra. Takže se pečem doma, max. do půl desáté za panelákem v těch našich terénech. jinak zmrzlinu, to Míša může taky,jenže on vypadá jak puclínek už teď a to se mu snažím cukroví dávat jen poskrovnu, jí jen bílé jogurty, hlavně vícezrnné pečivo, knedlo-zelo a máčky skoro nevaříme,  má hodně ovoce a zeleniny, pije jen mléko a čistou vodu, takt nevím, kde ta kila bere. Jo a to ještě, když je normální počasí, chodíme každý den na 1,5h na procházku a to fakt chodí, žádný placaťění na písku…
 Maky

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 19.07.07 13:54

Ahoj všechny.  

Tak ode dneška už snad můžeme léto prožívat ve větší pohodě :-)), konečně se začalo trochu ochlazovat, díky Bohu. Pokud jde o Maxika, netuším, co s ní je, ale řekla bych, že se jí žádné problémy nenaskytly, když ještě minulý týden psala na Baby Café. Buď si udělala dovolenou, anebo teď více polehává, což by v jejím stavu bylo pochopitelné. Kontakt na ni mám, ale nechci ji stresovat. Pokud bude chtít, ozve se sama.
Lamvinek je pravděpodobně na dovolence :-)  

Gerberce jsem tady psala nedávno. Termín měla mít včera, ale prý jí ho posunuli o týden. Zatím od ní nemám další info.   Janku: já jsem domluvená s Dr. Pešatem, že by mě odrodil, pokud bude mít službu. Pokud ne, tak to taky nějak zvládnu, ale jistější bych si byla s ním, protože jej znám.  

Jinak závidím nová okna, ale nezávidím ten úklid… no, taky nás to příští rok čeká…   Maky: díky za útěchu, já si také říkám, že druhý porod už nemusí být takový jako první. Je to v Božích rukou, však jsem přesvědčená, že u narození Honzíka měl jeho anděl dost práce… Nejhorší je, když tak občas potkám kamarádku, která má více dětí, a ta mě jízlivě „uklidní“, že se mám připravit na bolest přímo pekelnou, tak jak si to u obou dětí užila ona - následuje podrobné líčení kontrakcí, tlačení, nemožnosti dýchat… Také měla dítka brzy po sobě. Ale teď už se tomu směju.   Majči: tebe jsem si nechala nakonec. Máš pravdu, lidé v Africe - ale zdaleka nejen tam - strádají nedostatkem toho, čeho my zde máme přebytek. Můžeme na ně myslet v modlitbách, litovat je, cítit s nimi, porovnávat jejich a naše životní podmínky, říkat si, jak to mají kruté… ale kvůli tomu nám tady asi méně vedro nebo v zimě méně zima nebude, že?
Určitě stojí za to zamyslet se nad tím, jak se máme my tady dobře a proč lidé v zaostalých zemích zase špatně. Můžeme být vděční, že v našich zeměpisných šířkách se nemusíme bát nedostatku vody, jídla, můžeme mít soucit s těmi, kdo tohle rozhodně říci nemohou. Můžeme jim upřímně přát, aby se jim život postupně zlepšoval, můžeme o Vánocích posílat nějaké peníze na konta organizací, které (věřme tomu) se snaží pomáhat a říkat si, jak se máme fajn, když my zde žádné sbírky na nová čerpadla vody nepotřebujeme… Můžeme se také pozastavovat nad obrázky vychrtlých nemocných dětí, po kterých lezou mouchy a které umírají ve špíně na nemoci, o kterých my si zde čteme jen v historických románech…
A zatímco tady vrtíme hlavou nad otřesnými fakty, že oni tam nemají co pít, tak se přitom vesele rácháme v bazénu s pitnou vodou, kde je jí takové množství, že by to stačilo uhasit žízeň desítkám těch malých nemocných dětí. A zatímco utišujeme svědomí posíláním peněz na nejrůznější sbírky zemím třetího světa, stejné země vynakládají x-milionů dolarů ročně na zbrojení a problémy jejich obyvatel, které nám leží na srdci, jim neleží ani v patě…
Mít s někým soucit ještě neznamená mít ochotu hledat řešení. Modlit se a čekat na zázrak, litovat někoho, to nestačí. Pokud my na této polovině světa nepřestaneme jednat proti přírodě, nadále budeme považovat vodu též jako prostředek (podle mě naprosto zbytečné) letní atrakce, nadále budeme vykořisťovat bohatství přírody a dělat, že na to máme nejvyšší nárok, lidé v jiných zemích budou hladovět a místo žití jen přežívat.  

Takže se nezlob na ty z nás, které jsme ze současných veder zničené, že si optimisticky neříkáme, jak se přes to všechno máme dobře, protože problém je úplně v něčem jiném.  

Jsme zkrátka jen lidé, máme své kapacity, které nám byly dány biologicky, i tím, že žijeme v mírném klimatickém pásmu, a jakékoli extrémy nás docela lehce rozhodí.

 

Tak zatím všem hezký den přeje
Demi.

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 19.07.07 21:08

Jo dvě děti a voda, to si teda fakt nedovedu představit, snad jedině si pořídit bazének na dvorek ,ale pokud vy jste z paneláku tak i to je nereálný: (, no a jinak ti poradím pro Míšu malinkatej zlepšovák, nakup bilý jogurty, rozmixuj do v nich ovoce a dej to do mrazáku no a zmrzka pro Míšu je hotová, a ty nemusíš mít strach, že baští něco curkovího a umělýho, já jsem se to naučila od naší maminy a my to jíme horem spodem, promiň, že jsem zapoměla kolik Míšovi je, ale určitě je ještě ve vývinu, takže on z toho určitě vyroste, takže jak říkáš ty, nepřehánět to se sladkostma, ale rozhodně ho netrap dietou, taky chodíme na 1,5 hodiny, ale písek si dopřejeme taky ono to Vítka stejně ještě moc nebaví, takže dopoledne jsme na písku a v podvečer se jdeme projít. Mějte se a nestonejte. A SLIBUJU, že o vodě už určitě mluvit nebudu, tentokrát to bylo naposled:D

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 19.07.07 21:14

Demi, díky za rozbor a teď to myslím, upřimně a ne sarkasticky, ve všem máš pravdu a ve všem mi mluvíš z duše, jen jedno si nemohla vědět, Vítek má brášku, staršího a daleko, a rozhodně ho mál dýl než Vítka, jakmile jsem si začala vydělávat, posílám pár stovek na dálkovou adopci, ale jak říkám, to si rozhodně nemohla vědět, myslela jsem na to, že být hodná a štědrá jen na Vánoce mi nestačí, tak alespoň takhle pomáhám, moc to nestojí a já mám klidný svědomí, že alespoň v tomhle mám před svým práhem zameteno. Opatruj se pozdravuj vaše oba čipery, toho co je na světě i toho co zde taky s námi je, ale zatím se pečlivě skovává:D Moc se opatruj a doufám, že dneska u vás bylo o trochu líp. Měj se moc a moc hezky.

 
Demi
Závislačka 3811 příspěvků 19.07.07 22:21

Ahoj Majči,  

určitě je velice ušlechtilé to, co děláš. Také mám do budoucna tento záměr, s manželem už jsem o tom mluvila.
Ale ikdybych věděla, že ses zapojila do tohoto projektu, nic by se na mém názoru nezměnilo. Snažím se hledat cestu v něčem tak složitém sama pro sebe. Vím, že to nevyřeším, že to nevyřeší ani to nesčetné množství sbírek - pomohou jedněm, ale kvanta jiných budou dále umírat. Ale jak se píše: co uděláte pro jednoho z mých maličkých, pro mě jste udělali… Chce to jen více takových ochotných duší, které skrze jediný zachráněný život dokáží změnit svět.
Měj se hezky,
 D.

 
christabel
Závislačka 3527 příspěvků 19.07.07 23:19

Ahoj, píšu ještě narychlo takhle pozdě večer.
Maxik se dnes ukázala u nás v Bezžvatlání:)  

Majči, ráda slyším o adopci na dálku, máš to přes Arcidiecézní charitu nebo přes jinou organizaci? Též jsem zapojená, je to i jedno z témat, o kterých bych možná časem - až si na to troufnu - mohla vytvořit deníček, tedy nevím, jestli by to zajimalo i ostatní. Dokonce jsem s ADCH byla na výpravě za dětičkama v Indii u s. Goretti, je to už ale skoro tři roky. Indie mne uchvátila, chtěla bych tam jet zase, ale po návratu jsem zrovna začla chodit s mým nyní už manželem a pohltily mne úplně jiné životní události. Ale další návštěvu Indie mám rozhodně v plánu.  

Myslím na těhulky v těchto vedrech, snad už to bude opravdu lepší. Věřím, že vše zvládnete a těším se brzy na dobré zprávy o miminkách. Helence je zítra devět měsíců a přiznám se, že mne docela dojme, když vidím v kočárku úplně malinké mimi:) Hned si připomínám, že ještě nedávno taková byla a jak se změnila…
Dobrou noc a krásný den všem.
Christabel

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 19.07.07 23:48

Na to znám taky jeden moc hezký příběh. Po velké bouři, zůstaly na pláži vyplaveni rúzní mořští živočichové, jedno malé děvčátko je házelo zpátky do vody, k dívence přišel muž a říká: „Holčičko, co to děláš? Ona mu odpověděla "No přeci zachraňuju.“ Muž jí na to opáčí: „Ale vždyť nemůžeš zachránit všechny.“ Holčička se shýbne, hodí do vody další hvězdici a řekne: „Ale tuhle jsem zachránila.“ Muž se malinko zastydí, shýbne se a hodí dalšího tvora do vody. Takhle si myslím že by to mělo fungovat. Nejsem sama ani jediná, a třeba jich takto bude víc. Finančně to není zas až tak hrozné a rozhodně tím udělám radost, alespoň jednomu.
No a co ty a mimísek? A co ten starší? Už se těší na bráchu nebo sestřičku?

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »