Křesťanské jesličky č.35 - Advent - vzpomínky a rozjímání

Rodičovství

Doba adventní je zejména pro věřící z katolické církve čtyřtýdenním časem určeným k rozjímání a radostné přípravě na příchod Spasitele (pochopitelně na příchod v té symbolické rovině), vrcholícím o Vánocích.

Čtyři neděle adventu znázorňují 4 tisíce let, kdy lidstvo čekalo na příchod Mesiáše. Na adventních věncích se každou neděli proto rozzáří jedna ze čtyř svící - každá za jednu tisícovku let. Je to zároveň příležitost se na chvíli zastavit a třeba v kruhu rodiny zapřemýšlet o poslání Vánoc, o narození Ježíše, o spáse, ale i o tom, co můžeme udělat proto, aby Vánoce nebyly jen svátky jídla, pití, folklóru, televize a konzumu.

V době adventní se v kostelích časně zrána slaví zvláštní mše - roráty. Ještě za tmy přicházejí lidé do chrámů, aby se pomodlili a zazpívali prastaré písně.
V mých vzpomínkách jsou roráty spojeny také s vánočními ozdobami na stromeček, které nám dětem při této příležitosti rozdával stařičký pan farář. Pamatuji si, že jsem od něj dostala obrovskou červenou skleněnou kouli a dva zvonečky, které nám dodnes visí o Vánocích na stromečku.

A stavba Betlémů v kostele, i toho podomácku vyráběného z papírových figurek, kamínků, mechu, sušených květin a větviček.

Ačkoliv jsem tuto dobu jako dítě prožívala ještě za dob „radostného budování" a Vánoce nebyly oficiálně Vánocemi tak, jak jsou dány už stovky let, nýbrž pokusem o „reorientaci myšlení prostého lidu" na svátky končící zimy, nikdy a nikdo mi nemohl z mysli vymazat představu o narození malého děťátka v Betlémě, které přineslo na svět spásu. A myslím, že takový chabý pokus strany, která za svůj lid i myslela, nevyšel na celé čáře.

Dnes mi to připadá, jako počin k pousmání - někdo se vehementně a trochu zoufale snažil vtisknout Vánocům ateistický ráz, aby se snad nestalo, že by doba Vánoční v lidech vyvolala „škodlivou a tmářsky pomýlenou vizi jakéhosi nemluvněte ve chlívě"… No, kde jsou ty doby a kde jsou ti lidé, kteří takové teorie okolo sebe šířili. Propadliště dějin je opravdu hodně široké i hluboké…

Pak nastal obrat, a to po listopadu 1989. Lidé začali uvažovat v jiných intencích. Najednou nebylo nic zlého na tom, že se dokázali pomodlit na veřejnosti, jít na veřejnou celonárodní pouť, hledat Boha, a také Ho nalézat. Začali jsme přicházet na to, že víra neškodí, ale skutečná víra obohacuje. A Vánoce tehdy opět získaly svůj prastarý náboj.

Jen si občas říkám, kde se ta opravdová radost a těšení se na Vánoce, jako na oslavu „narozenin" Božího Syna, vytratila. Místo toho mě každý rok udivuje množství letáků s rádoby vánočním zbožím už v půlce října, načinčané obchody od počátku listopadu, kýčovité vánoční zboží v regálech i davy lidí ve všech hypermarketech, které se ženou za nákupy. Obvyklý předvánoční ruch?

Asi ano.
Avšak věřím, že nejsem sama, kdo v této radostné a také trochu tajemné době adventní hledá příležitost těšit se na něco jiného, než na honbu za výhodnými nákupy dárků…
Těším se na tu neustále opakující se šťastnou zvěst: Dnes se vám narodil Spasitel.

Vaše Demi.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.12.07 22:44

Tak koukám nikde nikdo :-(  Že by všichni pulírovali a nakupovali ? :-)
Demi, díky za deníček, moc hezky napsaný.
Už se trochu zotavujem z nemoci. Chtěla jsem s dětmi v neděli na mši a na požehnání adventních věnců, ale ještě to nešlo.
Zaujalo  mě, že vítězný věnec z antiky se pře­neseně  v křesťanství stává znamením dosažené spásy, znamením, že náš život v Kristu bude opět plný a svatý.
Jako dítko si advent moc nepamatuji -asi tu ještě nebylo moc zvykem dělat adventní věnce. Ty si pamatuju až později a jen z kostela. Pak se mi spíš vybavují vzpomínky z dob školních let na přípravu vánočního pásma se scholou. S rorátama se v naší farnosti začlo snad až po revoluci. Dodnes je to zážitek dětí plný kostel už před půl sedmou ráno, slavnostní vstup všech v průvodu s rozžatými lampičkami, čtení adventního příběhu pro děti a pak po mši plná fara, kde rodiče, ale většinou sami školáci snídají ( obětavé maminky to samozřejmě při­pravují každý den, včetně sobot ). Pro nás je to zatím časově nedosažitelné, ale na sobotní roráty se moc těšíme a ráda bych je s dětmi absolvovala - aspoň s Matoušem a Karolínkou, VaFi je ještě ochrapka. Adventní věnec doma je nadchnul a když se modlíme u zapálené svíčky, to jsou schopni „vydržet“ i desátek, jen aby ještě hořela svíčka :-)
Mám problém jim stručně vysvětlit proč roráty ( Rorate coeli - Rosu dejte nebesa ).
Jej koukám kolik je hodin a fičím do hajan jinak  budu zítra hotová.     
Přeji hezkou dobu příprav a těšení JaneK 
PS: Přemýšlíme nad dárečky , moc nás toho nenapadá - nějaké tipy na vlastnoručně vyrobené,co by děti zvládly  - speciálně pro tatínka. Nemáte některá nápad ?   

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 04.12.07 00:10

Ahojky koukám, že deníček je sice tu a moc krásný Demi:D, ale jinak až na Janka, nikde nikdo, takže Janečku ahojky. U nás se roráty neději ani teď, snad jedině jezdit do 6km. vzdálené Nové Říše, ale kdo ví, jestlibychom nepřijeli pozdě, a navíc kdo chce výmluvu si vždycky najde a já tentokrát opravdu chci ač by to nemělo být, ale jsem ráda, že Vítek konečně ráno spí dýl než do šesti, neb já jsem sova a čtyři hodiny spánku deně mi opravdu nestačí:D takže toliko k mému hříchu lenosti.
Typ na dárek popatlej dětem ručičky barvou na textil a můžou je obtisknout na nějakou bílou látkou, případně ručník, nech to zapaspartovat a tatínek bude mít obrázek do pracovny, nebo mu můžete udělat z rule toaletního papíru (mám na mysli tu vnitřní tvrdou) stojánek na tužky dle vlastní fantazie, nic víc mě zatím nenapadá, ale můžeš napsat, co Tvého manžela baví, nebo kde pracuje a já ti zkusím ještě něco poradit, pokud tedy budeš chtít

 
Studnicka
Povídálka 19 příspěvků 04.12.07 11:28

Ahoj holky!
Advent je tu a já si připomínám, že každý rok si slibuju, že příště to bude lepší. Že advent prožiju jinak a líp. Tak nevím, jak se mi to letos podaří. Vytáhla jsem ze šuplíku adventního průvodce  - texty písma a nějaké to zamyšlení. Snad mi trochu pomůže vybruslit z těch denních „povinností“.
Vloni pro mě advent byl očekáváním do slova a do písmene - čekala jsem Petrušku a hrozil mi předčasný porod. Nakonec se narodila po termínu  - na Silvestra. Přesto se radost z očekávaného Spasitele a strach, jak to dopadne s porodem neustále míchaly dohromady a bylo to takové zvláštní období - jak advent, tak i samotné svátky.  Při mši svaté na 4. neděli adventní (to byl Štedrý den) jsem si říkala, jak to bude - budu tady v kostele zítra, budeme v pořádku atd. Ale odevzdala jsem to všechno Pánu a nakonec jsme prožili nejveselejšího Silvestra a všechno dobře dopadlo:-).
Letos jsem zase zvědavá na naše první rodinné Vánoce - Petruška je sice ještě malá, ale stejně to pro mě díky ní bude všechno jiné a nové.
A když už jste zmiňovali roráty - strašně ráda vzpomínám na svá studijní léta v Praze, kdy jsem párkrát byla v kapli v chrámu sv. Víta - tam byly roráty v půl šesté. Byla tam úžasná atmosféra.
Mějte se krásně a přeju vám i sobě, ať prožijeme požehnaný advent. Zdraví Alena

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 04.12.07 12:47

Ahoj všem!
Demi, moc pěkný deníček. Zase vidím, kolik se ještě musím přiučit, protože pojem roráty jsem doteď neznala, takže děkuji za rozšíření obzorů.
Ještě jsem nepogratulovala Jance k očekávanému přírůstku do rodiny, především přeju, ať je vše v pořádku a ve zdraví a pohodě se dočkáte zdravého miminka.
Advent - také si slibuji, že ho budu více prožívat, ale v současném pracovním shonu se mi to moc nedaří. Snad se mi povede alespoň odvést myšlenky od všedních starostí a sebe samé k něčemu nadčasovějšímu. Navíc jsem ostuda, jako zcela tradičně jsem zapomněla pořídit adventní věnec včas, vždycky se těším, až advent přijde a pak mě to překvapí:) 
Přeju všem hlavně méně shonu a starostí a více radosti a rozjímání v tomto krásném období.
Christabel a Helenka

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 04.12.07 15:14

Přeji všem Barunkám i Lamvínkovi všechno nejlepší k dnešnímu svátku. :-)
 JaneK

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.12.07 18:00

Demi ten deníček se ti moc povedl, je to moc krásné zastavení
Ahoj holky zdravím všechny po dlouhé pauze, jsme trochu nachlazení, ale jinak v pořádku.Ale zastupuju už od listopadu v práci a chodím každý den do práce a doma dodělávám učetnictví.Naštěstí už se to blíží ke konci, tak snad už budu mít čas na děti a přípravu na Vánoce.
Už se pomalu chystám i na dárky.Co kupujete vy?  

U nás 1. adventní neděle proběhla moc hezky, po dlouhé době jsme šli všichni na mši, holky si v sobotu na Vánoční dílně udělaly lampičky i pro Zuzanku a šli před mší na roráty všechny, bylo to moc krásné.Jak jde zástup dětí s lampičkami k oltáři, pak zpívali s malou scholičkou při mši, moc jsem si to užila až na chvíle kdy řádila Zuzanka.
Ale i tak to stálo za to.
Přeji všem krásný a požehnaný advent  at jej prožijete v kruhu všech blízkých.
Barča a holky.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 05.12.07 18:01

Janku díky za přání k svátku.  

 
jankaI
Kecalka 268 příspěvků 05.12.07 18:40

Hezký večer všem
děkujeme za blahopřání k těhu i za Baruku k svátku:-)
Dnes jsem se pustila do medovníku, no, ještě musím uklidit kuchyň, umýt nádobí, ale berou mne záda, jak jsem se ohýbala, tak spodek v háji, že někdy ani chodit nemůžu. jen mi přijde, že v tomhle těhu to přišlo nějak brzo:-(
I když mi advent neslavíme, tak vám přeji všem příjemné a požehnané prožití těchto dnů.
 Janka

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 05.12.07 23:15

Ahoj děvčata,  

všechny moc zdravím.   Barčo: včera jsem se nedostala k PC, ale alespoň takto opožděně vše nejlepší k Tvému svátku. Myslela jsem na tebe, jsem ráda, že už jste na tom zdravotně lépe, a že jste byli i na mši. U nás je to na bodě mrazu, co kojím v noci průměrně 8×, jsem šťastná, když si můžu ráno trochu víc pospat - to o víkendu, když si manžel ochotně vezme vyspané děti, abych měla já možnost dospat noc.   Janko: ty potíže zřejmě znám, u 2.těhu jsem je měla od 2.trimestru, bylo to fakt nepříjemné. Ke konci už jsem ani nemohla dobře chodit. Pomohly mi jednoduché cviky - hodně to ulevilo. Opatruj se a pohlaď bříško.
A co Vánoce - slaví se ve vaší církvi?   Janku: jak bojujete a odoláváte bacilům? Už je líp? Těším se, až se uvidíme pohromadě, no - snad až se trochu na jaře oteplí a otevře pastorační centrum. Ale snad by to šlo i dříve - na našem obvyklém místě i s ostatními, což Ostravačky? ****
Maxiku:tak jak se daří Haničce i jejímu bráškovi? Nežárlí na miminko?  

Kdepak je Maky? Nevíte o ní? ****
Jinak všechny zdraví Gerberka! Nezapomněla na nás, daří se jí i miminku a Jindříškovi dobře, problémy, které měl v ZŠ se už snad utřepaly, Béďa pěkně prospívá, je prý zdravý a hodný. Tak jsem ji pozdravovala i za vás všechny.  

Blíží se nám druhý adventní víkend, tak jej hezky prožijte.
Demi + Buclíci

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 05.12.07 23:22

Ahoj Studničko,  

příběh o narození Petrušky je moc krásný - to máš tedy veselého Silvestra už pro každý rok :-). Tomu říkám nádherný Boží dárek…  

Měj se moc hezky a napiš zase!  

Krásný advent ti přeje Demi.

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 05.12.07 23:27

Ještě já,  

mrzí mě, že jsem opomněla na Christabel a Studničku!
Studničko: můj pozdrav viz výše o tvého příspěvku…
Christabel: přeji tobě i Helence krásné a naplněné prožití Adventu.  

Jinak dnes má Honzík s Danečkem za sebou první Mikulášskou besídku. Byli jsme v Porubě-Pustkovci ve farnosti, kam za dětmi na tamější faru chodí sv.Mikuláš a má pro ně připravené i dárky. Honzík byl docela u vytržení… :-)  

Demi.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 06.12.07 20:55

Ahoj holky Demi škoda žes nedasla vědět vzala bych tam holky taky.
U nás to bylo divočejší, soused dělal sv.Mikuláše a jeho kamarád čerta,Anetka ječela jako siréna, ale pak to zvládla Zuzi byla úplně v klidu.Dala cumlík, myslela jsem že to budeme mít za sebou, ale dnes jsem nevydržela plakala od tří hodin až do rána.Tak příště zkusíme znovu.
Hezký večer.
 Barča

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 06.12.07 23:36

Ahoj ve spolek, tak u nás proběhl Mikuláš v klidu a pohodě, Vítek měl sice očka vykulená, ale řekl Mikulášovi i čertům svoje „čau“ a spokojeně si odnesl balíček, mám moc statečného kluka:DD Taky se moc těším jak bude letos prožívat Štědrý den loni mu bylo 9 měsíců, takže z toho nic moc neměl, tak letos jsem na to opravdu zvědavá líbí se mu svíčky, světýlka a vůbec taková ta Vánoční nálada, už „umí“ i dvě koledy. Půjdem spolu do Betléma a Já bych rád k Betlému, u první hraje na všechny nástroje a u druhé kuká jako pravá kukačka:DD.
Těhulkám přeju krásné dvojité očekávání a pokud to půjde méně gruntování a více rozjímání, nám všem.

 
maky
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 07.12.07 16:06

Ahoj holčiny! Bětuška už sice skřehotá v postýlce, ale snad to ještě vydrží. já jsem se teď dlouho neozvala, protože jsem nějak nebyla ve formě a už se mi nechtělo vám to tu zahlcovat neustálým stěžováním. Holt si snažím zvyknout, že mám děti neposedy, ze kterých mi jde občas hlava kolem. Tedy oba jsou strašně šikovní, nechci je pomlouvat, ale jak říká můj manžel „trochu náročnější na chov“ :-) Míša už si přeci jen dost často vystačí sám, zato Bětuška se rozjela. Všechno ji zajímá, ale nic jí není dost. Když neseděla, chtěla sedět, když nelozila, chtěla lozit, teď leze i sedí, ale zas by chtěla chodit, což ještě ovšem v reálu ani náhodou, takže by pořád jen nosit, abych jí ukazovala, to je to a to zas tohle :-). Nejhorší je, že je kapku vzteklounka, takže nabalit jí v této zimně a vypravit je i s Míšou ven je něco pro mé nervy, řve a řve a řve a já řev moooc špatně snáším… Ale na druhou stranu dovedou být strašně zlatí. Vidím, jak se mají rádi, třebaže B. má na čele bouli a na hlavě dva škrábance, jak s bráchou „válčí“. Ovšem snažím se to neřešit, vždycky děkuju Bohu, že se nestalo nic vážného a modlím se, aby je ochraňoval, protože stát jim pořád za zadkem to člověk nemůže a podezřívat neustále Míšu, že jí něco provede, to se mi nezdá dobré. Ona mu teď do všeho leze…šak to znáte :-). Jinak já jsem jak na houpačce (i když momentálně takové pomalejší, naštěstí), jednou jsem v pohodě, pak mě zas všechno leze krkem. Snažím se chodit dvakrát týdně scičit, ani ne tak, že bych zhubla (na to moc papám :-) ), ale spíš pro pohodu. Když přijdu, tak mám strašně moc energie a zvládnu toho víc, to bych fakt nikdy neřekla. Pořád se utěšuji, že to bude čím dál lepší. Míša byl taky strašně náročné mimi, ale od cca 1,5r. to s ním zas bylo super, brzy začal mluvit, jezdili jsme na výlety, to se těším i teď, snad nebude Bětulinka proti :-).
Advent: Musím se přiznat, že jsem strašný lempl, neprožívám snad vůbec. O nejaké usebranosti se nedá mluvit. Naštěstí dárky mám už nakoupené, tak nemusím šílet. Jak jste to pořešili u vás? Já jsem letos nakoupila i por babičky, protože jsem vyhlásila akci jeden větší dárek od každého stačí + od rodičů ještě pár drobnůstek (knížka, plastelína…); navíc my máme všechno prosinec leden, tak musím vybírat něco, aby to vydrželo na celý rok. Musím se ale pochlubit, že Míša je fakt na tyhle věci fajn kluk, jen aby mu to vydrželo, je strašně skromný. i v obchodě, když jdem nakupovat, si nebere nic sám a když už stačí říct tohle ne Miši, to je zbytečné nebo to stojí moc peněz, nebo už jednu věc (třeba pitíčko nebo žvýkačku) máš to stačí a on jde a vrátí to. někdy si až říkám, že jsem na něj zbytečně tvrdá, ale nestrádá, tak to asi nebude tak hrozné. Já se strašně bojím nestřídmosti i u sebe, takového toho, že všechno musím mít teď a hned, že mám na to právo, to bych strašně nerada, aby moje děti měly, ale ono to není jen na mně (naštěstí).
Tak jo, zas jsem toho tu naplkala mraky, Bětule už bečí, budu končit. je to zmatené, snad se v tom vyznáte, ale taková jsme já, pořád nic a pak…
M (Míša 9.12. už 3r!, Bětuška 10m)

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 07.12.07 20:26

Maky , to je moc fajn , že ses ozvala a že ještě žiješ :-). Míšovi všechno nej a Vy si užijte oslavu, i advent.
Chápu jak se cítíš tohle mi visí na nástěnce a tady  je to pro všechny utahané :

Dnes
jsi naběhal tolik koleček, jako běžný atlet
při tréniku,
zdolal jsi obtížnější výstupy,
než běžně horolezec,
mluvil jsi rychleji a déle,
než běžný diskžokej,
položil jsi více otázek, než běžný moderátor,
a rozházel jsi celý dům rychleji,
než zemětřesení sedmého stupně.
Dnes ti byly tři roky.
Dnes
jsem nachodila tři kilometry a naběhala nejmíň pět,
provedla tři záchranné akce,
a čtyři menší operace,
odpovídala na otázky z přírodopisu, mechaniky,
astronomie a náboženství,
dělala jsem ošetřovatelku, řidiče,
hospodyňku, kuchařku a cirkusového klauna.
Dnes jsem byla tvou mámou.
(M. Stroudová: Dítě je dar)

 písnu víc příště zase mě začíná bolet v krku , jdu spát. AHOJ JaneK

 
maxik
Kelišová 5761 příspěvků 1 inzerát 08.12.07 20:04

Ahojte,  

klasicky nestíhačka :-( , manžel navíc teď potřebuje po večerech PC.
Malé Barunce i velké Barče opožděně všecko nejlepší k svátku!
Maky - hlavně, že žijete; věřím, že to máš náročné.  

Měli jsme dost divoké zvracecí období a teď zase máme období žravé - Dalek neví, co by snědl, resp. jedl by pořád a cokoli, takže od té nemoci přibral kilo, neslyším nic jiného než „ještě hami, rohlik, piškotek“ a když mu dám suchý chleba s tím, že na chuť to není a hlad mít nemůže, tak sice řene „toto neci“ ale sní ho taky a loudí dál.
Haňula roste pěkně, už je celkem interaktivní, leží, pase koně, kouká, co s Dalkem děláme, občas dostane po šišce kostkou, ale jinak se mají celkem rádi. Hodně času strávíme venku (kdo je venku, nedělá binec doma ;-), na kočárek pro Hanku jsem zatím rezignovala, nosím ji v šátku, Dalka v golfkách a na bezpečném místě vypouštím.
S manželem jsme zase znovu zavedli společné modlitebně povídací sobotní večery (dneska mu to zjevně nevyjde, šel k tchýni spravovat nějakou poličku a ještě není doma), ale jinak je to moc fajn, neřešit občas jen provozní záležitosti.
Zítra by měla mít Hanka ve sboru požehnání, tož se těšíme :-)
Dárek pro taťku - Dalek umí zatím jen patlat, takže popatlal tvrdé papíry barvou a já z nich vystřihla zvonečky a hvězdičky jako vánoční dekoraci, Dalek to pak lepil na vlnitou lepenku ze starých krabic, každá babička dostane zapichovátko do květináče;  taťkovi natiskneme Haniččinu a Dalískovu tlapku prstovkou na papír a necháme zalaminovat jako záložku do Bible.
Zatím - D. zas má nějaký spací problém   E. 

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 10.12.07 23:00

i já přeji dodatečně Míšovi vše nej, jinak u nás všechno OK, mějte se moc hezky a anděla strážného v pohotovosti

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 10.12.07 23:13

Ahoj všem,  

opět nestíhačka, tak jen písnu, než se odeberu směr koupelna a postel…   Janku: dost dobrá básnička, myslím, že je to pěkná trefa do černého, což…   Lamvinku: no, já jsem na tu Mikulášskou byla pozvaná kamarádkou, ještě nikdy jsem tam nebyla, nikoho, kromě ní tam v tom společenství neznám, takže mě ani nenapadlo, že bych se ti mohla zmínit. Sorry.   Maky: dost, že píšeš :-). Ten frmol dobře znám, občas jsem taky zpocená a unavená, ale zdravé děti za tu námahu stojí, ne?   Maxiku: a jak jste na tom s tou pěstounskou péči, nevím, jestli si dobře pamatuju, jestli to zůstává odloženo? Včera byl v Cestách víry pěkný dokument, myslím, že se to týkalo dvou členů vaší církve (manželé), kteří mají v pěstounské péči několik dětí, tak vyprávěli, jak se k tomu dostali i o kurzech pěstounské péče ve vaší církvi. Obdivuju, jak někdo dovede zvládnout 7 dětí, když někdy je problém ustát dvě…  

Jinak u nás probíhá advent docela v pohodě - tedy v mezích možností… Včera jsme byli na mši, Daník ji prospal, Honzík vydržel být celou dobu hodný, jen zpíval, když se zrovna se zpěvem skončilo :-)) a nahlas opakoval některá slova po panu faráři… Ale jinak pohoda. Každou neděli sledujeme adventní koncerty, zapalujeme svíčky na věnci a zpíváme koledy. Honzík neustále vyžaduje Nesem vám noviny, tak se mi to aspoň neplete s jinýma.   Kdo se ujme vánočního deníčku? Uvažujete o něm některá?  

Zatím zdraví Demi + buclíci.

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.12.07 11:29

Ahoj holky tak koukám pusto prázdno, asi všechny dokončujete přípravy na Vánoce no já taky, ale nějak jako vždy nestíhám, moc se těším na zítřejší srazík.V dest v shopingu, moc se těším na mrnousky od Demi a Maxíky už vidím jak Zuzanka se nebude chtít od miminek odtrhnout, v neděli jsme byli u sestry a mé neteři se narodilo 1.12. mimi Natálka pořád na ni nemůže zapomenout a pořád říká „kupila mimiko mami“. Je sladká křičí tak u každého kočárku kolem kterého projíždíme.
Všem krásný a požehnaný advewntní týden.
 Barča

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 20.12.07 11:29

Ahoj holky tak koukám pusto prázdno, asi všechny dokončujete přípravy na Vánoce no já taky, ale nějak jako vždy nestíhám, moc se těším na zítřejší srazík.V dest v shopingu, moc se těším na mrnousky od Demi a Maxíky už vidím jak Zuzanka se nebude chtít od miminek odtrhnout, v neděli jsme byli u sestry a mé neteři se narodilo 1.12. mimi Natálka pořád na ni nemůže zapomenout a pořád říká „kupila mimiko mami“. Je sladká křičí tak u každého kočárku kolem kterého projíždíme.
Všem krásný a požehnaný advewntní týden.
 Barča

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 22.12.07 14:25

  Přeji vám všem Bohem požehnané prožití Vánoc, klid a porozumění ve vašich rodinách a samozřejmě spoustu lásky pro vás, vaše děti a vaše blízké.
A v novém roce ať se opět ve zdraví setkáváme v našich Jesličkách! ******
Vaše Demi.  

 
christabel
Závislačka 3546 příspěvků 23.12.07 19:39

Ahoj všem!
Jsem tu jen na skok, mám toho v poslední době nějak hodně, ale spíš je to tím, že jsem unavenější a více spím… ale už by se to mělo  zlepšit, protože jsem právě ukončila první trimestr :) Takže dá-li Bůh a vše dobře dopadne, rozroste se nám rodinka na konci června nebo července o dalšího člena. Na začátku jsem tomu nějak pořád nemohla uvěřit, ani teď si nepřipadám těhotná, ale brzy už budu, protože bříško ve druhém těh. vyskakuje mnohem mnohem rychleji a někdy váhám, v kterémže to jsem vlastně měsíci :) Jen nevolnosti mne provázely, ale ne ranní ani celodenní, zato každý večer.
Ale dost o mně, přišla jsem hlavně popřát všem krásné a klidné Vánoce prožité v radosti s těmi nejbližšími, hodně jiskřiček v dětských očích a pro rodiče zasloužený odpočinek.
Jsem moc ráda, že jsem vás v průběhu roku našla a můžu s vámi alespoň takto virtuálně sdílet to, co máme společné a čemu věříme.
Krásné Vánoce přeje Christabel, Helenka 14m a ?14tt

 
Studnicka
Povídálka 19 příspěvků 23.12.07 21:07

Chris - moc a moc gratuluju, je to krásný skoro  vánoční dáreček. Přeju vám všem hlavně hodně zdravíčka a Božího požehnání.
A všem ostatním krásné Vánoce, plné radosti z příchodu Spasitele, hodně stěstí a zdraví do nového roku.
 Alena

 
lamvinek
Zasloužilá kecalka 728 příspěvků 26.12.07 18:48

Všem požehnané Vánoční svátky Narozeného krista.  

Chris správné načasování na oznámení těhulkovství moc gratulujeme.
Barča a cácorky

 
Majčus
Kecalka 356 příspěvků 01.01.08 00:25

Chris, taky Ti z celého srdce gratuluji
Všem ostatním vše nej do Nového Roku

 
Janek
Kecalka 268 příspěvků 03.01.08 17:22

Ahoj holky,
vítejte v novém roce 2008,  všem přeji kupu Božího požehnání , horu zdraví , štěstí a spokojenost se už samy připojí .
Já si pro ty naše prťata přeju hlavně to zdraví, protože se zase lížeme z chřipajzny. Jak dopadl srazík ? Sešly jste se a pustili vás do koutku ? Já o tom uvažovala ,pak si manžel vzal v pátek dovču, že pochystáme vše na svátky. Stihli jsme jen nakoupit jídlo a na druhý den v sobotu už ležel s horečkou, v neděli Vaclavek a Kajka a v pondělí i Matouš. Tak byl Štědrý den s horečkou :-((  ALe na večeři přijeli mí rodiče i s bráchou , tak aspoň trochu se zvedla nálada. Jen mi bylo líto, že jsme nemohli jít na Štědrý den ani další dny spolu jako rodina do kostela na mši , kouknout na jesličky … Děti se teprve tento týden osmělují venku po těch příšerných horečkách, mezi lidi ještě moc nejdem, školku takY  moc nevidím …
Co je u vás nového ? Jak jste prožili s rodinami svátky ?  Co děti a stromeček dárečky ? U nás nejvíc bodovaly u VaFiho všechny zvukové hračky ať už Karolínčiny nebo Matoušovy. A pak taky zdobení stromečku, sice v horečkách, ale děti byly nadšené stejně, jako když pomáhaly babičce chystat  betlém v kostele.
BTW - už máte jasno s rodičákem ?  Zvažuji 3 roky, ale nevím jestli to nebude pro VaFiho moc brzo. Dost se za to  modlím, taky nevím jestli se vracet (staré místo nebylo platově nic moc, ale zase v místě a věřící slušní lidi ) nebo něco hledat (po škole praxe spíš nic než moc a teď po mateřské s vědomostmi   ještě horší ) a sebevědomí pod bodem mrazu.
Dost nářků, jsem zvědavá na vás . Tak se hezky koukejte vrhnout k písíčkům a psát , psát ..... Nechci tu být sama!
AHOJ JaneK

 
Demi
Závislačka 3824 příspěvků 03.01.08 17:31

Ahoj,  

jsme všichni marod už od 23.12., takže i u nás byl Štědrý den prokýchaný, prokašlaný, prosmrkaný… však to znáte. Dneska je Honzík na ATB, manžel rovněž, Daneček ne, jen díky tomu, že ho kojím. Nejzdravější jsem já, jen kašlu…  

Srazík před Vánoci dopadl tak, že jsem tam byla já a Maxik s dětmi. Tak jsme pokecaly.  

Jinak já mám RD dořešenou - rozhodli jsme se pro 3 roky, je to asi nejvýhodnější ekonomicky, a navíc tak nějak jsem to plánovala už od začátku. Do práce že by se mi chtělo dřív - to ani náhodou.  

Zatím všechny zdraví
Demi.

Vložit nový komentář