Maky 6. týden

Těhotenství

Tak se nám to přece jen povedlo. Ptáte se co? No budeme mít miminko. Jsem neskutečně šťastná. Přece jen jsme se dočkali a nebylo to krátké čekání. Ti co mě znají z deníčku od Montičky jistě vědí, že naše cesta za miminkem byla přece jen delší, než bychom si představovali a ti co mě neznají, tak jen v krátkosti jak to u nás probíhalo.

O miminko jsme se snažili od ledna 2002 což do současné doby činí rok a půl. Ten rok a půl byl hodně dlouhý. Zprvu jsme si myslela, tak jako většina z vás, že pořídit si miminko bude hračka, když se ani druhý měsíc nepovedlo, přestala jsem to řešit a prostě jsme si užívali. První zlom nastal kolem vánoc. Opozdila se mi MS a já doufala že budeme mít ten nejkrásnější vánoční dáreček. Když se na Štědrý den MS přihlásila strašně jsme to obrečela. Pak už to šlo kapku hůř. Nemyslela jsem na nic jiného než na to, že chci miminko. Kolem bylo tolik těhulek a nebo čerstvých maminek, že to ani jinak nešlo. Další boooom nastal v únoru. 23.2. jsem měla pozitivní těhotenský test. Byla jsem strašně šťastná, ale během dalšího dne se seběhlo několik negativních věcí a náhod a já jsem potratila. Prolila jsem potoky slz. Nadávala jsem na život jak je nespravedlivý. Nejhůř jsem nesla, když v té době přišla kamarádka a byla celá hotová z toho, že je těhotná a co s tím bude dělat. To bych vraždila.

No ale čas zahojí i ty nevětší rány a člověk se vzpamatuje rychleji než si dokáže připustit. Měla jsem od doktora doporučenou 3 měsíční pauzu. Samo, že jsme to nevydrželi a začali se snažit o miminko hned po následující normální MS po potratu. A zase to nešlo. Když se dostavila MS v červnu tak jsem to nějak přestala řešit. Jeli jsme na 14 dní na tábor, užívali jsme si dětiček, teplíčka?pohody. Posunula jsme si hranici do kdy bych chtěla miminko. Řekla jsme si, že když se to nepovede do Vánoc tak budu žádat od doktorky doporuční do nějakého z center. Vůbec jsme se nesnažili. Jediné co jsem stále dělala bylo měření bazální teploty. Říkala jsem si ať mám pro doktorku potom nějaký papír na jehož základě by mohla uzpůsobit léčbu.

A koncem července když se měla opět přihlásit MS tak se nic nestalo. Teplota byla stále dost vysoko, byla o hodně výš než v předchozím cyklu. Kapku mě to nahlodalo, ale moc jsme to neřešila, protože opravdu byla hodně malá pravděpodobnost, že bychom v tomto měsíci mohli počít miminko. A světe div se ono se to povedlo. Povedlo se to zrovna v té době kdy jsme to přestali řešit, kdy jsme tomu nevěřili, kdy jsme se nesnažili?

Když jsem si dělala test tak jsem ani nečekala, že by tam mohla být jen jedna čárka. A nemýlila jsem se.

Včera jsem byla u doktorky a mám to skoro potvrzené. Nebyla tam moje doktorka ale doktor (jediná vada na kráse Čáslavské nemocnice je to, že ošetřující lékař je vždycky překvapením) ale dá se říct že mě to ani moc nevadilo. Prohlídl mě a jelikož říkal přesně to co jsem chtěla slyšet, tak jsem byla úplně spokojená. Říkal, že bříško je krásně měkké jak zevně tak ze vnitř a vypadá to přesně tak, jak by to mělo vypadat v těhotenství. Podle MS jsem v 6. týdnu. Krev taky prokázala ?malinké těhotenství?. Ještě říkal něco o tom, že čípek je vzadu a uzavřený ? nevím co to znamená, ale tvářil se spokojeně, takže to tak asi má být. Ve středu 13.8. jdu na ultrazvuk a pan doktor povídal, že to už bude 7. týden a v té době že určitě uvidíme vše co budeme potřebovat vidět. Už se moc těším. No chvilkama mě ještě přepadnou obavy, aby bylo vše OK, ale doufám, že už se žádné katastrofy konat nebudou a bát se o miminko to přece k těhotenství a mateřství patří nebo ne??? :-)))))))

Tak bych to ráda ještě kapku shrnula a to hlavně pro své ?kolegyně? od Montičky. Nezáleží na tom jak dlouho se snažíte ono se to jednou zkrátka povést musí. Taky jsme nedoufala a vidíte jak jsme dopadla. Ráda bych se s váma o to štěstí podělila. Neztrácejte prosím naději. To štěstí se jednou unaví a sedne i na vás. Nebude to dlouho trvat. Někomu možná budou muset pomoci lékaři, ale i to je cesta k miminku. Musíte věřit a doufat a hlavně se snažit být šťastné a veselé aby až nějaké to miminko kolem poletí si řeklo ?jů to je krásná veselá maminka takovou bych chtělo? a šup bude tam u vás a bude jen vaše.

Opatrujte se, Maky

Váš příspěvek
Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 08.08.03 07:21

Ahoj Maky,

takže předem Moc moc moc ti GRATULUJU už jste si to zasloužili.

No i já budu patřit k těm kterým to nevyjde hned, ale mi tomu pomůžem a taky se dočkáme a pak nás to bude hřát zaslouženě u srdíčka :-) :-) :-)

Jsem ráda že je tu nový deníček a povedeš ho zrovna ty. Takže už se těším na další zprávičky.

Přeji ti krásné prožitých následujících 9 měsíců, hodně štěstíčka a zdravíčka a opatrujte se.

Petra

Kajdula1
Kecalka 240 příspěvků 08.08.03 07:34

Ahoj Maky a ostatní čerstvé těhulinky z tohoto nového, ale krásně začínajícího těhu-deníčku!!!!
Přeju nádherné těhulkovství bez jakýchkoliv ošklivostí a krásná a spokojená miminka!!!

Pa pa nakukující Kajdula od snažilek

Januska
Stálice 77 příspěvků 08.08.03 08:10

Ahoj Maky,
taky přicházím s óóóbrovsou gratulací, normálně jsi mě dostala, slzím tady před monitorem a snažím se tvářit normálně, aby kolegyně nic nepoznaly :-)

Z celého srdce Ti přeju co nejkrásnější a nejpohodovější těhotenství, aby vše probíhalo tak jak má a za devět měsíců pak kočárek plný štěstí :-)))

Deníček jsi začala psát moc krásně, určitě tady budu chodit nakukovat. Opatruj se a pohlaď za nás bříško.
Janka
(z deníčku od Brusinky, a předtím taky od Montičky, jestli si vzpomínáš :-))

Toffifee
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 08.08.03 08:57

Maky,
moc gratuluji. Tvůj příspěvek celý září štěstím :o))) Přeji zdravé a krásné miminko!!!
Tvůj příběh by si měly přečíst všechny snažilky. Ono opravdu to nesnažení velmi často pomůže. Já vím, lehce se to píše, ale těžko činí.
Hodně štěstí!
Toffifee - Zuzka

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 08.08.03 09:02

Ahojda Maky,

téééééda, uděluju ti jedničku s hvězdičkou. Krásně jsi to sepsala. Tak do tohoto deníčku se vááážně těšim.. Drž nám všem místečko, všem od Montičky samozřejmě včetně Montičky!!!! Opatruj se, už teď se těším na tvé další psaní. :-)

Šárka (Kaitlin)

Maxik1
Povídálka 45 příspěvků 08.08.03 09:06

Ahojky! Strašně moc gratuluji a moc Ti to přeju! Vím,co to je,když maminka čeká na mimi-moji rodiče čekali 9 let,ale za to jsme pak byly 4 holky skoro těsně za sebou.Takže se připrav,teď to půjde jako po másle :o)) Já jsem sama teď v 10.TT a povedlo se nám to taky v době,kdy jsem přijela z dovolené a na nic jsme nemysleli:o)Takže jak píšeš,štěstíčko se unaví a na každého jednou sedne.A na Tebe už sedlo! Přeju krásné těhotenství bez problémů,hlaď miminko,ať ví,že se na svět může těšit. Pa a opatruj se. Maxik

mia
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 09:17

Zdravím,
patřím k Montičce a jak už jsem k ní psala, nový deníček mi udělal velikou radost.
Těď se Vás těhulinek urodila strašná záplava tak se hezky vzájemně podporujte a opatrujte, těch devět měsíců si užijte jak se patří. Jedna kamarádka říká, že těhotenství je u člověka tak dlouhé aby se opravdu připravil na tu změnu, která příjde, snad je to času dost.
Mnoho úsměvu přeje gratulující
 Mia

Amalie
Kecalka 153 příspěvků 08.08.03 09:35

Maky!!!

z celého srdce ti já i mimís přejeme hodně, štěstí, pohodičky, klídečku a málo nevolností! Ať ti miminečko dělá radost jak v bříšku, tak hlavně potom až vykoukne na svět.
Jsem ráda, že je tu nový deníček, budu pravidelně nahlížet a přispívat. Napsala si to moc krásně, tak jen tak dál.

Držím moc palečky a doufám, že se brzy uvidíme.

Martina (Amalie) 24+5

Petulka1
Kecalka 297 příspěvků 08.08.03 09:37

Téééda, Maky, moc krásně jsi to napsala! Ještě, že jsem v kanclu dnes sama a tak nikomu nemusím vysvětlovat, proč mám úsměv od ucha k uchu a u toho mi tečou slzy.
Moc vám to štěstíčko přeju! Užívejte si to a opatrujte se. Přeju ti, aby celé tvé těhotenství bylo krásné a pohodové!
 Petra

P.S. A moc děkuju za nový nádherný deníček.Třeba se ještě stihnu přidat :-)

Hanulka1
Závislačka 3297 příspěvků 08.08.03 09:39

Ahojky, mooooooooooc gratuluju a přeji ti krásné a pohodové těhotenství. A ať se ti vyhnou nevolnosti. To jsem ráda, že nový těhulkovský deníček píšek zrovna ty, doufám, že ti nebude vadit když občas příjdu juknout na vaše obavy a starosti, které jsme si už prožily mi otřelé těhulky. A když něco nebudete vědět stačí přece juknout k nám k Brusince a mi vám řekneme jestli budeme vědět.

Taky ti moc přeji ať za tebou brzy příjdou ostatní snažilky

Hanka 25+0

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.08.03 09:55

Ahoj Maky!!!
No to je paráda a moc moc gratuluji!!!
Jsem ráda, že nový těhu deníček píše „někdo“ od Montičky :o).
Tak ať se cítíš dobře a krásně si to užívej!!!
Gábi 23tt

mysinka1
Povídálka 22 příspěvků 08.08.03 11:35

Ahoj Maky
to je skvělý, moc a moc Ti gratuluju!!!!!!! Ať se Ti vyhýbají nevolnosti velikánskýýýýýým obloukem a ať je všechno jak má být a v pohodě.
Měj se moc krásně
Míša (23tt+2) z deníčku od Brusinky

Misul
Kecalka 120 příspěvků 08.08.03 12:48

Mila Maky,

ze srdce Ti preji jen to nejlepsi, nejkrasnejsi a nejpohodovejsi tehulkovstvi jake jen muze byt. Uzivej si ho plnymi dousky.

Hodne stesticka pro Tebe a miminko.

Misa(Misul od Brusinky) 14tt

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 08.08.03 13:19

Ahoj Maky,
teda normálně tu slzím do klávesnice a maskuju se před kolegyněmi. Moc krásně jsi to napsala a dodáváš nám dlouhodobým snažilkám opravdu hodně naděje :-)))))
Přej pohodové těhotenství bez nevolností a užívej si těch nejkrásnějších devět měsíců. I za mě pohlaď bříško a pozdravuj bublinku. Ahojky Maru

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 08.08.03 13:53

Ahoj Maky,
ještě jednou obrovská gratulace.
Moc přeju, ať je tentokrát vše, tak jak má. Dala jsi nám všem novou naději. A já potichu doufám, že se k tobě do deníčku tentokrát přidám.....
Alfinka

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 08.08.03 15:53

Milá Maky,

ještě jednou gratulace velikáááá.
Ať se vám vede dobře, strachouše odháněj, pěkně se opatruj a deníčky sepisuj :-)))
Budu pravidelný šmírák :-)))

Takže ať žijí dva beránci v rodině!!!!!
Nevolnosti kšá kšá od Tebe no a kdyby přišly, tak určitě jen chvíli pobudou a pak zase odklušou :-))
Užívej si to!!!!! Už se těším na další deníčky a všem snažilkám přeji ať se k Tobě co nejdříve stěhují!!!

pa Martina

janine
Stálice 93 příspěvků 08.08.03 17:20

Ahoj Maky,

posílám ti obrovskou gratulaci. Je krásné, jak jsi to všechno velmi lidsky popsala a opět všem, kteří čekají na stejný okamžik dodala dalších sil.

Stejně jako Montička bych tě nejradši nějak podplatila, abych tu se všemi čerstvými těhulkami mohla být.
Takže posílám taky ostatním holkám gratulaci k těhulkovství.

Pěkně se vespolek opatrujte a užívejte si ten super stav.

Papa

Janine (od snažilek)

Roxana
Povídálka 35 příspěvků 09.08.03 01:24

Obrovská gratulace!!!Čekání a naděje se vyplatily.Krásné a pohodové těhotenství přeje Roxana

lenca3
Stálice 55 příspěvků 09.08.03 15:22

Ahoj Maky,
náhodou jsem nahlídla, tak ti taky moc gratuluji, přeji ať všechno štastně zvládnete a můžete se těšit z krásného a zdravého miminka. Moc se opatruj a užívej si to štěstíčko.
Ahoj Lenca (od Mikysky).

EDINA
Ukecaná baba ;) 1400 příspěvků 11.08.03 00:05

Ahoj Maky,

prosím přijmi i ode mě a štěstíčka obrovskou gratulaci a přejeme, ať máš v těhotenství co nejméně starostí a za 9 měsíců co nejvíce radosti!!!

Je super, že je další těhu deníček, alespoň budu mít co během probdělých nocí číst až se to naše štěstí vyklube :o)

Ještě jednou gratuluju a hodně štěstí

Ed a štěstíčko 34 tt

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 11.08.03 09:59

ahoj maky:-)
dneska jsem přišla z dovolené a zjistila,že píšeš deníček:-)
dufám,že ti je dobře a cesty vlakem zvládáš na jedničku.
ve středu ti budu držet palce,aby na UTZ bylo všechno,tak jak má být.
papa magráta

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 11.08.03 13:49

Přeji vám krásný nový týden. Tepla nepolevila a musím se přiznat že mi to nějak nedělá dobře. Jsem unavená a upocená a tak vůbec. Kdyby se člověk měl kam schovat nebo alespoň kdyby se mohl někde potopit do studené vody bylo by to určitě mnohem lepší.

Moc vám děkuji za gratulace. A také moc děkuji za pochvalu. Hřeje mě to u srdíčka ale už dost! Jsem z toho v rozpacích a já v takových chvílých vždycky červenám :-).

Všem od Montičky (a nejen jim) tu držím místo a doufám že se k nám brzy přidají aby bylo na jaře hodně miminek a šťastných maminek :-).

Magrato ? děkuji za optání je mi skvěle. Tepla mě kapku unavují ale unavovali mě i před těhulkovstvím. Jakou jsi měla dovolenou a co tvoje miminko? Doufám že je vše OK a pořádně si to všechno užíváš.

Krásný den Maky

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 12.08.03 08:58

ahoj holčiny,
tak se vám musím k něčemu přiznat.Dneska jsem šla na odběry krve,normálně tam jsou strašně šikovné sestřičky( moje žíly jsou strašné ),ale dneska tam byla nová na první pohled nepříjemná.Když jsem viděla jak nabírá krev a ještě u toho ječí,jak to,že má takový žíly a že jí to dělají schválně, na nic jsem nečekala,sbalila žádanky a makala pryč.Naštěstí nemám problém jít jinam,protože tam už ne!! to jsem ale srab:-)
MAKY - dovolená byla super,i když dopadla úplně jinak než jsem plánovala. Tři týdny utekly a ani jsem nevěděla jak a byla jsem zpátky v Praze. Zítra má být až 35,tak na sebe dávej pozor a hned napiš,jak jsi dopadla na UTZ.
Joo,včera jsem byla u kamarádky,která má 14denní holčičku.No to je drobeček,taky jsem si ji pochovala,ale člověk má strach,aby jí neublížil.
mějte se hezky a já jdu doplňovat příjem tekutin:-))

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 12.08.03 10:02

Ahoj Maky,

mooc blahopřeju!!!! Byla to krásná novina, když jsem dnes po více než měsíci otevřela počítač a přečetla si tvůj článek. Moc krásně si to napsala, je vidět, že platí /i když se to hůř dodržuje :o))/ moc na to všechno nemyslet.
Přeju ti pohodové tehotenství a potom krásného a zdravého mimouška. Určitě budu do tvých deníčku nakukovat.
Ahoj Lipka

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 12.08.03 15:12

Magrato ? 35°C no ještě že nejedu do práce :-( uf.
Mě když brali krev na zjištění HCG tak jsem měla štěstí na příjemnou sestřičku. Pořád se mě ptala jestli mi není špatně jestli jsem v pohodě. Pořád dokola jsem jí opakovala že mi nic není a stejně se mě pořád ptala :-). Asi jsem vypadala špatně.
UTZ si nechám do dalšího deníčku když dovolíš :-). Snad bude co popisovat.

Lipko ? klidně nakukuj. Ale byla bych raději kdyby si se ke mně přestěhovala je nás tu zatím nějak málo :-(.

Musím říct že posledních pár dní jsem značně unavená a nesoustředěná. Nic vážného mi není jen bych usnula i za chůze. Asi je to těhulkovství spojené s těmi teplotami dost náročné pro neznalé tělíčko.

Mějte se a neuvařte se! Maky

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.08.03 08:23

ahoj,
nevím jak u vás,ale tady je šílený vedro.V noci jsem vůbec nemohla spát a trochu jsem se bála na dnešní odběry. Naštěstí tam byla mladá příjemná holčina,byla hrozně nervozní a strašně se jí klepaly ruce:-)). Vzpomněla jsem si na dobu,kdy já jsem začínala odbírat krev a pak jsme si spolu hezky popovídaly.Nakonec mi řekla,že si mě pamatuje,že jsem tam byla nedávno a že mi dělala ten těhotenský test.Tak jsem jí pochválila,že ho udělala dobře:-)
Včera jsem hlídala synovečka,je to moje muchlinka.
MAKY - koukej napsat,jaký byl UTZ
ALFINKO - dneska ve 13:00 držím palce a pak hned začni přispívat:-)
Dneska má být až 35,tak se opatrujte a hodně pijte.
posílám pozdravy a jdu pracovat

Magrata
Kelišová 7462 příspěvků 13.08.03 08:26

až teď jsem si přečetla tvůj komentář ohledně UTZ a slibuj,že to vydržím do příštího deníčku:-)))))

Alfinka
Stálice 65 příspěvků 13.08.03 14:16

Výsledek jsem napsala už do deníčku k Montičce. Nějak si zatím netroufám myslet si, že to vyjde. Pak bych byla hrozně zklamaná. Že prý mám hladinu HCG 11, což prý není ani pozitivní, ani negativní. Mám jít na další odběr v pátek. V pátek to bude asi 15 DPO, nevím přesně, kdy ovulace asi byla. Takže, co na to jako zdravotnice říkáš? 11 den po ovulaci a HCG 11 ? Já z toho teda moudrá nejsem. Snad to bylo ještě brzo. Myslela jsem, že když je v krvi HCG, tak je to jasné, ale takhle opravdu nevím, na čem vlastně jsem.
Alfinka

Ijousek
Nováček 7 příspěvků 13.08.03 15:15

Ahoj,protože i já sama jsem kdysi byla z výsledku odběru krve takhle zmatená,pokusím se Ti odpovědět.Existuje několik možností,proto taky půjdeš na kontrolní odběry.Možná,že jsi otěhotněla až ke konci cyklu a hladina HCG je proto nízká.Další možností je zanikající těhotenství,a poslední variantou je falešně pozitivní nález HCG.Nevím,jestli jsem Ti pomohla,ale na každý pád Ti přeju první možnost,mimíska v bříšku.Ijousek

Vložit nový komentář