Malý záškodník III.

Rodičovství

Už jsem svoje řvoucí rituály dotáhl do takové dokonalosti, že modrám a občas mi nejde nadechnout se, to má mamka fakt strach a chová a chová a chová. Jenže jsem to možná zbytečně přehnal a s mamkou si poležím pár dní v nemocnici. Myslíte si, že mě tam odnaučili záškodničit? Na to si počkejte příště (takto končil druhý deníček).

nemocniční lůžko tedy nic moc....

mámo, tak už to ze mě sundej...

na míči jde to pasení mnohem lépe...
1 komentář

prý jsem velkej kluk a budu už spát sám
1 komentář

Dnes je sv. Valentýn a my jsme od včerejška v nemocnici. Prý se pokusí zjistit, co mi vyvolává záchvaty a proč tak pláču… no, řekl bych jim to, kdyby se mně zeptali, že se chci prostě jen chovat, …ale jak? No nic, tak ať se ukážou a bádají :-)

Venku zase chumelí a já bych byl raději doma a šel na procházku, ale to si asi neprosadím. Pořád mě budí, svlékají, píchají včeličky a mamka mě nosí na různá vyšetření. Jednou mi napatlají tělíčko nějakým slizem a dělají ultrazvuk, podruhé tím slizem potřou hlavičku a natáčí EEG, pak znovu na bříško a měří EKG. Pak zase zkoumají, zda slyším… no jasně, že slyším, jen poslouchat se mi nechce :-) Vidím taky a pusinku otevřít taky umím… mi to připomíná tu pohádku, co vyprávěla mamka, O Červené karkulce. Jestli už mě nenechají, tak jim ukážu, proč mám tak velkou pusu :-)

Po několika dnech už mi vzali snad vše, co mohli, prozkoumali každičký milimetr mého tělíčka a pouštějí nás konečně domů, jupí!

Ještě si jedeme do Motola pro nějaký přístroj a ten mi připevňují na bříško, no nic moc příjemného to teda není, ale chtějí zjistit, jestli mi srdíčko tluče tak, jak má. Jasně, že tluče správně, jen je tam usazený malý zlobivý čertík.

Doma zatím svůj režim neměním a stále se chci chovat, ale už vidím, že to mamku nějak zmáhá a mě vlastně taky. Prý bych měl pást nějaká hříbata, jsem snad nějaký pastevec? Ať si to dělá někdo jiný, tohle mě neba, já chci jen hezky spokojeně ležet na zádíčkách a bavit se tím, co je kolem mě. Pohyb nebude asi nic moc pro mě, u toho se človíček zbytečně vysiluje, takže nejraději trávím čas pod hrazdičkou a pozoruji ty věcičky nade mnou. Ostatní dětičky ze skupiny si prý už našli ručičky, žvatlají a co já vím co všechno… to já jsem pohodář a ničím mamku jen tak nepotěším.

Vlastně místo pláče neumím jiný zvuk, takže si mamka myslí, že jsem hluchý a nebudu mluvit. Zatím jsem nevydal jediný zvuk, žádný „grrrrrr“ či „gagaga“ , takže si mamka zoufá. No a co jí nenapadne? Zrovna, když si hraju se ke mně zezadu připlazí s dvěma pokličkami a práskne s nimi o sebe. Čeká, že se leknu, ale já ji viděl, a tak jsem se ani nepohnul :-) Takže slzy, pláč a je ze mě prý hluchoněmé miminko. Asi už jí fakt hrabe :-)

Každý den ráno už si mamka zoufá, že mě bude muset koupat, bo jí dávám najevo, jak mi to vadí, pláč přechází v hysterický jekot a mamka s taťkou si zoufají. Své tělíčko umím napnout do takového luku, že se jim už do vaničky skoro nevejdu. To je to pak jak ve zrychleném filmu, rychle mě opláchnou, namydlí a osuší. Při mazání tělíčka na mě taťka zkouší blbinky, aby mě zabavil a mamka supermanovskými pohyby dává pyžámko a češe mi vlásky.

Mamka mi oznámila, že už jsem velký kluk a budu spinkat sám ve svém pokojíčku. No dělá se toto? Nedělá… takže mě uloží a pustí usínáčka. Hladí mě a drží za ručičku a někdy u mně stojí i hodinku a zkouší mě uspat :-) Když už si myslí, že spinkám, odejde si do své postýlky, přikryje se a v tom nastává má chvilka a přes chůvičku si ji pláčem zavolám. Mamka přiběhne, pohladí, dá dudana a tahle hra se někdy opakuje i desetkrát. Kdyby si mě vzala do postýlky, tak by nemusela běhat… nevím, proč si to ti dospělí dělají tak složité.

Stále docházíme na rehabilitaci a cvičíme toho Vojtu, až budu velký tak mu řeknu, proč to jako vymyslel, takhle trápit miminka. Maminka mě ale chválí, jaké dělám pokroky a občas se už podívám i na pravou stranu a dopředu, nejen doleva a v záklonu.

Je březen a sešla se tu celá rodinka. Všichni se veselí a přejí mamce, tak ona má kulatiny… a co bych jí dal k narozeninám já? Přemýšlím a přemýšlím a najednou mě to napadne, co kdybych jí už přestal tolik zlobit, snížil četnost mých záškodnických kousků a byl trochu hodnější? To by asi mohla ocenit a mít radost, ne? :-)

Tak co, myslíte, že se opravdu polepším, nebo to nedokážu?

Hodnotilo 13 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Susan23
Kelišová 5969 příspěvků 23.06.11 08:04

Malého záškodníka sleduji od začátku a máš moc hezky napsané deníčky. Jen si nejsem jista, kolik prcek má?
Přeji, ať už je jen dobře:)

 
Nanda
Kelišová 6572 příspěvků 23.06.11 09:02

att Susan 23: Matýskovi je teď 6a půl měsíce… :-) jsou psané zpětně…:-)

 
Alca V.
Ukecaná baba ;) 1131 příspěvků 23.06.11 10:11

Krasne napsane denicky :palec: Gratuluju vam k Matyskovi a preju vam, aby vam delal jen samou radost a dodrzel to, co slibil na konci denicku, protoze to urcite dokaze. Je to krasny, velky kluk :kytka: :kytka: :kytka:

 
Teruš90
Závislačka 2932 příspěvků 23.06.11 10:48

Tvoje deníčky čtu od začátku a jsou vždy krásné a dojemné :kytka: :kytka: Těším se na další :kytka:

 
Ema N.  23.06.11 10:55

naprosto uzasny denicek, premyslela jsi o tom, ze bys to zkusila sepsat a nabidnout nejakemu vydavatelstvi? Takovou knizku bych si rozhodne koupila… :palec: :palec: :palec: Je to fakt uzasne napsane, vtipne a ctive. :palec: :palec: :palec:

 
Nanda
Kelišová 6572 příspěvků 23.06.11 11:46

děkuji všem za milé komentáře

ne, ne…myslím, že by to nikdo nečetl…přeci jen to čteme „my maminy“ ale pro ostatní asi nezajímavé…:-) ale díky za tip, už několik lidiček mi to napsalo… ale celou knížku..uf, to by malej záškodníček asi nedal :-)

 
sara1000
Kelišová 5406 příspěvků 4 inzeráty 23.06.11 12:30

Ahoj,ja bych si tu knizku urcite koupila.Mam rada timto stylem psane knihy.V sestinedeli jsem si precetla a bajecne se pobavila nad knihou jmenem: Previtem snadno a rychle.BAjecna zalezitost a tvuj denicek mi ji hodne pripomina :)

 
Emina
Kecalka 337 příspěvků 23.06.11 15:14

Deníček se mi také moc líbil, už jsem zvědavá, jak to bude dál.

 
berry4
Nadpozemská drbna 28326 příspěvků 23.06.11 20:32

Nandi :palec: a to už konec znám :wink:

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 23.06.11 23:14

opět super deníček :palec:

 
xangel87
Kelišová 6555 příspěvků 23.06.11 23:17

Tak při popisu nenápadného plazení k synovi a prásknutí pokličkama jsem vyprskla smíchy :lol: :palec: Normálně mě tyhle deníčky neba, ale tenhle je fakt moc pěkný :palec:

 
Sine1
Zasloužilá kecalka 623 příspěvků 24.06.11 07:37

Moc pěkný deníček, těším se na další! :palec:
Matýskovi přeji moc zdravíčka. :srdce:

 
Laddmie
Závislačka 2971 příspěvků 7 inzerátů 24.06.11 07:45

Kdy bude pokračování? :mrgreen:

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 24.06.11 09:52

To je úžasný deníček,super nápad psát to „pusinkou miminka“ Krásně se to četlo. Bohužel dřívější jsem nezaznamenala. Přeji ať je vše dobré a ať už prcek tolik nezlobí.

 
Nanda
Kelišová 6572 příspěvků 24.06.11 10:04

tady jsou ty předchozí:-)

malý záškodník I
https://www.emimino.cz/…kodnik-7759/

malý záškodník II
https://www.emimino.cz/…racuje-7805/

 
JanaJanicka
Ukecaná baba ;) 1042 příspěvků 24.06.11 10:36

Tohle je užasný deníček. U plazení s pokličkama jsem taky vyprskla smíchy. Už se těším na další díl :palec: :potlesk:

 
tweetydee
Neúnavná pisatelka 19976 příspěvků 24.06.11 21:55

Nandí opět :palec: I když všechny vaše lapálie znám, tak vždycky s chutí přečtu.

 
madlenka73
Ukecaná baba ;) 2310 příspěvků 25.06.11 08:00

Nandi,díky za odkazy,znovu musím opakovat-krásně napsané,velice dobře se to čte. Jen doufám,že už se záškodníček umoudřil a je vše v pořádku,držím palečky.

 
atominnka
Generální žvanilka 21414 příspěvků 25.06.11 22:20

Máš moc krásně napsané deníčky, sleduji je od začátku. Tak šup sem s dalším!!! :dance:

 
MrsDuck
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 27.06.11 20:30

I já mám předchoz deníčky přečtené už několikrát a znovu jsem se pobavila :mrgreen:
Přeju, ať je po zdravotní stránce všechno v pořádku a budu čekat na další počteníčko :palec:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama