Melisa

Porod

Těhotenství bylo sice plánované, ale přišlo nečekaně, kdy jsem nepoznala ovulaci a spletla se tedy o skoro celé 3 týdny. Jaké bylo mé překvapení, když jsem na prvním skenu zjistila, že nejsem těhotná necelých 10 týdnů, ale téměř 13. Znamenalo to pro mne „kratší“ těhotenství o další 3 týdny. Již v té době jsem totiž věděla, že toto těhotenství bude ukončeno vyvoláním porodu po 37. týdnu. Ano, docela brzo, ale vzhledem k mé historii pochopitelné.

Jako vždy jsem si moc těhotenství fyzicky neužívala. Věčná únava, plný nos, bolesti zad a další na první pohled drobné potíže. Když ale trvají již od prvního trimestru, ke konci jsou již opravdu nesnesitelné. Naštěstí jsem byla pod zvýšenou kontrolou lékařů a díky těhotenské cukrovce také k úžasné midwife přes diabetes. Díky trošičku zvýšenému tlaku na konci prvního trimestru jsem chodila na běžné kontroly týdně. A vzhledem ke špatnému konci posledního těhotenství jsem chodila na scan každý měsíc.

Koncem těhotenství se začalo plánovat vyvolání porodu, kterého jsem se nemohla dočkat, ale zároveň se ho strašně bála. Věděla jsem, že čím dříve se vyvolává, tím větší riziko komplikací. Nakonec se rozhodlo, že nastoupím 2. dubna na vyvolání, kdy jsem byla 37+1 TT.

Ve čtvrtek 2. dubna jsem tak nastoupila do nemocnice. Začalo se vyvolávat pomalu, takže začali něčím zvané Propess. Je to něco jako tělísko, či jak bych to popsala, co se zavede a nechá v těle 24 hodin, kdy pomalu uvolňuje hormony. Bohužel u mne to způsobilo jen pravidelné kontrakce, které ale do dalšího dne zmizeli.

Při vyšetření v pátek žádný nový nález. 1 cm, čípek vzadu. Plán je tedy, že se počká do soboty do rána, kdy by mělo dojít k posunu a snad mi prasknou vodu.

Bohužel, v sobotu nález 1,5 cm, čípek vzadu. Prasknutí vody se nekoná, místo toho zavádějí gel. Po pár hodinách začínají první slabé kontrakce, jinak nic. Odpoledne nález 1,5 cm, čípek se posunul ke středu, takže alespoň mírný pokrok. Zavedl se druhý gel. Kontrakce rostou, monitor večer tentokráte trvá 2 hodiny, protože malá nechce odpočívat, je aktivní a tak má vysoký tep. Po 2 hodinách se na chvilku zklidní, tak mě odpojí a dojde k rozhodnutí, že mě převedou na porodní. Jenže na porodním okamžitě na nepohodlnou postel, opět monitor a opět trvá 2 hodiny.

Už začínám být nervozní a po takové době v nepohodlné poloze je mi už do breku. Dost na mé přání aktivního porodu. Vzhledem k tomu, že se lékařům nelíbí tep ani můj, ani miminka, rozhodnou se, že dostanu kapačku s vodným roztokem.

V tu chvíli toho na mne po těch dnech bylo na psychiku už moc a já jim to dala sežrat. :oops: Byla jsem již podrážděná a lékaři se ptali, co mě trápí, že mi jinak nemohou pomoc. Vzhledem k tomu, že jsem si již předtím stěžovala, že se potřebuji protáhnout, tak jsem asi dost nepřijemně zopakovala, že už toho mám dost, hodiny a hodiny na monitoru, nemohu se pohnout, jsem ztuhlá, nervozní. Přidala jsem, že chci alespoň na WC a že není divu, že máme obě vysoký tep, když se necítím v pohodě. Nehledě na to, že nemohu být přeci dehydrovaná, když sami vidí, že jen za ty 2 hodiny jsem vypila zhruba litr a půl vody, že piji non-stop, protože „pijte hodně“ poslouchám už několik dní.

Kapačku jsem tedy dostala, ale pak se doktoři rozhodli mne na pár minut nechat, ať si alespoň na ten záchod dojdu. To mi stačilo k tomu, abych se docela rychle uklidnila. Pak opět šup na monitor a k tomu oxitocin. To se konečně začalo něco dít. Kontrakce sílily, každou hodinu mi přidali na oxytocinu, až jsem to přestala zvládat a po vyšetření požádala o injekci (Penthadine).

To byla již neděle ráno, kdy konečně došlo k posunu a kolem třetí ráno jsem byla otevřena na 3 cm. Po třech dnech vyvolávání až oxitocin zabral a jen tak mírný posun. V tu chvíli mi bylo opět do breku. Vidina zhoršujících se kontrakcí, dlouhý porod přede mnou. Ovšem 3 cm bylo pro lékaře již dost na prasknutí vody a to teprve začalo něco. Kontrakce už mimo monitor. Krátce na to jsem dostala výše zmíněný Penthadine. Penthadine ovšem již po dvou hodinách přestal fungovat a já opět v bolestech, které jsem nedávala. Lékaři usoudili, že oxytocin funguje dobře a stačí nižší dávka. Začali ji snižovat a já na chvíli zase kontrakce mohla rozdýchat, i když tedy stále bolely pekelně a naštěstí si udržely pravidelné intervaly po 2 minutách.

Okolo deváté ráno jsem to již opět nedávala, kontrakce silné, a po neustálém odmítání epidurálu jsem na něj konečně kývla. Měla jsem smíšené pocity. Naději, že to za chvíli přestane bolet, ale také strach a respekt z epidurální, ale hlavně zklamání sama ze sebe. Ještě před zavedením mě zkontrolovali a byla jsem otevřena na 7 cm. Rozhodnutí leží na lékaři, jestli povolí epidurál, nebo je již zbytečný.

Vzhledem k „rychlosti“ otevírání je rozhodnuto, že epidurál dostanu. No, škoda, že jsme nevydrželi pár minut navíc. Než mi to zavedli, cítila jsem tlak, po zavedení otevřena na 10 cm a povoleno tlačit. Tlačení pro mne byla vždy ta nejlehčí věc, takže než epidural začal účinkovat, já ho vlastně už nepotřebovala. Každopádně do druhé kontrakce v 10:01 v neděli 5.4. byla malá venku a okamžitě přišel pláč.

Tentokrát to byl pláč dcerky a s tím přišlo vzápětí mé „ona brečí, ona žije, ona je živá“ a následovalo pár mých vlastích slz štěstí. Okamžitě jsem ji dostala do náruče, kde mi ji hodinu nechali, zatímco midwife vyplňovala papíry vedle nás. Po hodině ji převážili, změřili a vrátili mi ji. Melisa měla 3102 g a 52 cm. Ještě jsme museli zůstat 2 dny v nemocnici kvůli pár maličkostem, ale již jsme 2 týdny doma.

Meliska krásně prospívá, a i když mě občas nenechá řádně vyspat, není to tak zlé, jak jsem se obávala. Bráška se tváří, že ho sestřička nezajímá, ale je vidět, že ji rád má. A já tak mám to nejkrásnější na světe, co žena může mít… Lásku ke svým dětem a hlavně lásku svých dětí.

Hodnotilo 28 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
slavuska1
Vesmírná mluvilka 30726 příspěvků 26.04.15 01:10

:hug: gratulace k princezně :kytka:

 
Deniik
Kecalka 480 příspěvků 26.04.15 04:29

Jsem za vas tri moc rada :-)

 
irenakovarova
Kecalka 460 příspěvků 20 inzerátů 26.04.15 07:10

Moc gratuluji! Pamatuji tvuj pribeh a hlavne ze konecne jste stastni :hug: :hug: :hug: :kytka:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 26.04.15 08:44

Cetla jsem nejdrive vse tve denicky :( :(
Moc gratuluji k malicke :srdce: :srdce: :srdce: :kytka: :kytka: :kytka:

 
andy31
Zasloužilá kecalka 775 příspěvků 26.04.15 09:42

Bylo to těžké a náročné, skvěle jsi to zvládla :hug: :hug: :hug:

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 26.04.15 09:53

Moc gratuluji k male :kytka:,at Vam dela jen samou radost :kytka:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 26.04.15 11:30

Uff to muselo být těžké. Gratuluji k holčičce!

 
Bábi Zlopočasná
Generální žvanilka 20742 příspěvků 26.04.15 11:52

Zvlast za toto Tvoje zdrave dievcatko som rada. Gratulujem, a zelam nech rastie do mudrosti a do krasy.

 
Run
Generální žvanilka 20201 příspěvků 26.04.15 13:47

Krásné zprávy, moc Vám to přeju :hug: Průběh teda nic moc, ale to se brzo zapomene.

 
Sivika
Ukecaná baba ;) 1014 příspěvků 26.04.15 13:55

Ještě jednou gratuluji k Melisce :hug: Krásný deníček :hug:

 
Blešík
Extra třída :D 12093 příspěvků 1 inzerát 26.04.15 13:56

Velká gratulace, dobře si pamatuji předchozí deníčky :-( o to lépe se čte, že je Meliska zdravá. Buďte moc a moc šťastný

 
DeTer
Závislačka 4465 příspěvků 26.04.15 14:35

Gratuluji k holčičce, ani bych neřekla, že toho máš tolik za sebou.
Hodně zdravíčka a kluci ať se nám pořádne rozjí :mrgreen:

 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 26.04.15 14:37

@Run prubeh nic moc, ale hlavne ten konec bohuzel kvuli nasemu vysokemu tepu musel takovy byt. Jak jsem se jen trochu pohnula, monitor zmizel a ja tedy opravdu musela byt v polosedu. Lekarky i midwife mi nabizely jine polohy, snazily se vyjit vstric v ramci mezi, ale lezet na boku mi nevyhovovalo.
Personal byl opravdu super a i kdyz z denicku to muze znit, ze me k necemu nutili, tak krome piti me nenutili opravdu k nicemu a vse se mi snazili vysvetlit, proc je neco nutne udelat tak a ne jinak a i tu kapacku mi dali az po mem svoleni. Jak jsem v tu jednu chvili byla neprijemna, tak jsem se jim pak strasne omlouvala a ony jen v klidu odpovidaly, ze to je v poradku, ze v me situaci je to pochopitelne a at se prestanu omlouvat. Prubeh tedy nic moc, ale personal opravdu super. :palec:

 
Sabinetka
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 26.04.15 19:39

Gratuluji ještě jednou (mimo těhotenskou cukrovku) :mrgreen: Jsi silná holka! A rozbrečela jsi mě! Moc krásné trpaslinko. Jsem ráda, že máš zdravou dcerušku.

 
JaneDoe
Ukecaná baba ;) 1221 příspěvků 26.04.15 20:24
:hug: :hug:
 
Suzuveverka
Závislačka 4934 příspěvků 26.04.15 22:30

Gratuluju :-)

 
Mrňátko
Závislačka 3157 příspěvků 26.04.15 23:34

A pak že nemáš slohové nadání :lol: :palec: Meliska je krásná a jste všichni super :hug:

 
sebaanez
Ukecaná baba ;) 1025 příspěvků 26.04.15 23:50

Nadherny denicek!!! Preji Melisce a cele Vasi rodine kopu zdravi!!! Jsem za Vas moc rada :-*

 
trpaslinka
Extra třída :D 11682 příspěvků 27.04.15 00:04

@Mrňátko to tedy nemam.. cetla jsem to po sobe 3×, nez jsem to poslala a ted zjistuji, kolik chyb tam stale je.. :zed: Napr. hned v prnim odstavci veta o midwife. Vypadlo mi tam, ze jsem se k ni dostala. Takze veta zni divne. „Scan“ napsany anglicky a spoustu dalsich a dalsich chyb. Priste si po sobe denicek zkontroluji minimalne 10×, pokud mi deti dovoli :mrgreen: I kdyz doufam, ze dalsi priste nebude. Sve 2-3 deti, co jsem si prala, mam splnene a to doslova. ;)

 
Mrňátko
Závislačka 3157 příspěvků 27.04.15 00:25

@trpaslinka To neřeš :kytka: Moc pěkně jsi to napsala. A příští deníček bude o vašem šťastném soužití :srdce:

 
svycarka
Kelišová 6882 příspěvků 27.04.15 09:25

Ja se velmi obdivuju zenam, co jsou schopne prejit tridennim porodem :potlesk: Znam se, na me by si pamatovali dlouho :jazyk:
Gratulace nejvetsi a mnoho krasnych prani zdravi a stesti vasi spokojene rodince :kytka:

Příspěvek upraven 27.04.15 v 09:25

 
Ukulina
Extra třída :D 13831 příspěvků 27.04.15 09:33

Velká gratulace k dcerušce! :kytka:

 
90-60-90
Zasloužilá kecalka 700 příspěvků 27.04.15 16:52

Blahopřeji

 
MillaJ
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 27.04.15 23:05

Gratuluji k holčičce :kytka: Krásný deníček.

 
Kulich_79
Povídálka 23 příspěvků 28.04.15 10:37

Teda tys to měla napínavé! Jsem to četla jak detektivku. Věřím, že už jsi byla úplně hotová, psychicky i fyzicky, to by byla každá z nás, nedivím se, žes na ně byla trochu ostrá :D A možná je super, že sis zvládla dupnout trošku :palec: Tak se mějte krásně všichni :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama