Mimizemšťánkový deníček č. 17

Těhotenství

Ahojky všichni! Tak, já už mám jen 10 dní a nastupuju na mateřskou dovolenou:) Asi se tím pro mě nic nezmění, protože jsem doma už dlouho. Jen budu moct konečně s klidným svědomím zmizet z domu, kdy se mi zachce a na jak dlouho se mi zachce a nebudu muset mít strach, jestli příjde kontrola, nebo ne.

Teda ne že bych měla tolik síly, že bych si mohla hodiny někde trajdat. To ani náhodou:) Spíš naopak. Ale mám naplánováno, že pojedu aspoň na týden k našim a tam s mamkou vypereme a načančáme ty dvě krabice věciček pro miminko, co už tam na nás čekají.

Koupila jsem druhé povlečení do postýlky, takže teď už mi jen zbývá sehnat světležlutou látku na nebesa a ty postranice. A možná jen na nebesa, protože mi dnes volala mamka, že nějaká paní u ní v práci má doma po svých dětech světležluté postranice a že mi je donese.

V posledním cvičení jsme probíraly druhou dobu porodní. Teda řeknu vám, to mimčo se taky pěkně nadře! Všechno jsme si předváděly na Ferdovi chi chi. Taková úžasná hadrová panenka:)

Taky jsme se učily masáž. Bylo to mooooc příjemný. Pořád se chystám namasírovat manžela, aby věděl co a jak a pak mohl masírovat on mě chi chi. Je to jen v sedě na balónu, ale hned bych si dala říct, kdyby se někomu chtělo si to na mě vyzkoušet:)

Na chvilku jsem si odběhla. Koupili jsme v Makru nafukovací dvojmatraci, tak jsme ji šli nafouknout, jestli neuchází:) Chceme ji mít doma pro případ, že přijede nějaká návštěva na noc, protože do teď jsme návštěvu neměli kde uložit. Máme k tomu i dvojčinnou pumpu, tak to bylo nafouknuto rychle:)

Tak já si jdu udělat něco k snědku. Já i mimizemšťánek máme hlad:)

Pá Montička + mimizemšťánek 32+3

Termíny porodů:
BINKY 31.10. - Eliška
MONTIČKA 3.12. - Anetka nebo Filípek
IVKA1 14.12. - Ládík
ROMČA 24.12. - Kvído
LIPKA 29.12. - holčička
PUSINKA 12. 1. - Lukášek

Váš příspěvek
Ivka1
Stálice 75 příspěvků 11.10.04 19:58

Nazdárek,
tak to vypadá, že dnes budu první :-) Montičko, já chtěla taky chodit na cvíčo, ale s neschopenkou mě tam nevezmou. Mám jí až teď od října, naštěstí i s vycházkama.
Tak jsem si konečně objednala ten kočárek. Nakonec zvítězil X-lander 3. Nechala jsem ho poslat k rodičům a už se nemůžu dočkat, až přijde.
Ve středu jdeme na UTZ, už se tam moooc těším a mám trochu strach. Všichni mi říkají, že mám malý bříško, tak doufám, že mě pan doktor uklidní. Začínám z toho být nervózní.
Jinak Ládík už mě umí pěkně nakopnout, až to zabolí. A nejraději to dělá samozřejmě večer, když chci spát. Uklidní ho pak jedině hopsání na míči a to už mi večer, když jsem v postýlce moc nechce.
Holky, poučujou Vás Vaše maminky? Mě hrozně, jenže problém je v tom, že dřív se dělalo všechno jinak a moje maminka nechce pochopit, že dnes se oblečky perou a žehlí a lahvičky vyvařují a že otec u porodu, je ku prospěchu a né naopak.....a podobně. S maminkama je to vždycky těžký. Máte taky takové maminky? Nebo jenom já?

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 12.10.04 07:24

Ahojky Montičko a všem ostatním.
Doufám, že nevadí moje přítomnost a případné názory. Abych ti pravdu řekla, tak já jsem v kontrakcích na nějaké masáže neměla náladu a muže jsem u porodu neměla - nechtěla jsem. Jsem taková povaha, že když mě něco bolí tak chci být sama a na ostatní jsem ošklivá :-) Já jsem zabrala sprchu a střední míč, abych měla kolena vedle břicha. KOntrakce jsem vyhopsávala do míče a teplé vody. Bylo to super a musím se pochlubit, že voda praskla v 21,30 a v 1,00 jsem byla na sále. No je pravdou, že malá přišla na svět až ve 3,00. Celou hodinu jsem tlačila a protože naléhala na pravou stranu, tak nařídili císařský řez. Snažila jsem se dýchat jak mě naučily v kurzu, ale stejně jsem si to dělala po svém jak to mě vyhovovalo a byla jsem nakonec modrá a brňavá z překysličení - jsem tvrdohlavá :D))))) Ale bylo to krásné a nepopsatelné. Vždyť to za chvíli prožijete. Já už takový zážitek nezažiju, přestože jsem těhotná. Už teď vím, že budu muset podstoupit opět císaře:-( No možná se to vyvrbí jinak :D) Mějte se hezky a opatrujte bříška. Monika

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 12.10.04 09:00

Krásné ránko:)

IVKO1: neboj, na UTZ bude určitě všechno v pořádku. Když Ládík kope o sto šest, tak se má určitě moooc dobře.
Blahopřeji ke kočárku:) Vím, jak moc těžké vybírání to bylo pro nás:))))
S těma maminkama nevím. Moje se ségře nikdy do ničeho nepletla. A na tatínka u porodu se asi dívá naprosto normálně. Asi se naučila „žít s dobou“:) Jsem s ní domluvená, že někdy po porodu bude tak týden se mnou. Buď já pojedu k našim (samozřejmě i s manželem) a nebo mamka přijede k nám. To bude záležet na tom, jak moc budu potřebovat lítat někde po doktorech a jak daleko budou vánoce:))
Ale přiznávám, že s tchýní to bude asi jiné a docela hodně se toho bojím:(

MONICKO: já si taky nedovedu představit, že by mi ta masáž dělala dobře při nějakých bolestech. Ale třeba večer před spaním joooooooooo:)))))) To byla spíš taková masáž na uvolnění a ne od bolesti.

Tak já se utíkám nasnídat, ještě jsem to nějak nestihla:))))

Mějte se krásně

pá Montička + mimizemšťánek 32+4

monicka01
Kecalka 266 příspěvků 12.10.04 09:29

Montičko máš pravdu ať ti chlapi také něco dělají viď :-) takže začnete dneska :-) krásné uvolnění. Monika

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 13:39

Ahojky,

doufám, že se máte všichni moc dobře.

Montičko - vidím, že už seš ve víru posledních příprav :o))) a dokonale teoreticky připravená :o))
Jo, abych upokojila tvojí zvědavost "o)), tak jsem se nakonec rozhodla pro ten kočárek Quinny Freestyle Comfort a v nejbližších dnech ho půjdu objednat, čekám na nový¨katalog, staré už všude jenom doprodávají.

Ivko - neboj se UTZ, to bude v pohodě
A k maminkám - moje maminka a i tatínek, i babička jsou v pohodě, nijak mi neradí, nic nevnucují, rádi se na nás přijdou podívat nebo my k nim, a když náhodou něco potřebuju,tak rádi pomůžou, tak jako my jim - prostě paráda. No a tchánovci jsou taky celkem v pohodě, a navíc jsou přes 2000 km daleko :o))) a vidíme se tak 3× do roka.

Čau Lipka, Maruška a mimouška 28+6tt

romda
Stálice 100 příspěvků 12.10.04 14:26

ahoj všichni,

vidím,že vše probíhá jak má, všichni nakupují a chystají - to je paráda:) Taky ještě musíme dokoupit nějaké maličkosti, monitor, chůvičky,atd....... Chystáme se na to příští týden.

Chci se zeptat nevíte o někom z Prahy, kdo má monitor dechu a už ho nepotřebuje a byl by ochoten to půjčit nebo prodat?

Zrovna jdu najít číslo na porodnici u Apolináře a jdu nás objednat na pátek. Chceme se jít kouknout jaké to tam je. No, né že bych byla nadšená a těšila se na vidinu porodního sálu, ale ať víme co nás čeká.:)
Montičko - přišla ti někdy v průběhu nemocenské kontrola, nebo ne?
Ivko - klid, moje máma a tchýně jsou stejné. Taky chtějí hodně radit, a neuvědomují si, že teď už je to jiný. Naštěstí se mě daří jim to vyvracet a nijak o tom s nimi dlouze nediskutovat.

tak se mějte báječně jdu najít to číslo a pak na procházku.:)
 Romča

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 16:11

Ahojky holčinky,
teda to ten čas letí.........­..........
Moničko před chvilkou jsi hlásila II a už jdeš na mateřskou. Jak to tak čtu tak si necháváte překvápko až do porodu viď?
Holčinky přeju vám moc moc štěstíčka a pohodičky a příjemné masáže od manžílků :-D ahojky nakukovatelka Maru

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 19:22

Ahojte!

Tak jsme dnes koupili barvu a můžeme se vrhnout do vymalování části ložnice, která bude „miminkovská“. Jen ještě pořád nemáme tu borduru na nalepení. Už jsem z toho kapku nesvá. Ty samolepící nemají tak hezký a ty obyčejný nechcu, protože to neumím nalepit:)

LIPKO: oooooo děkuji za prozrazení, který kočárek nakonec vyhrál:) Má zvědavost byla ukojena:) Ještě mi pak prozraď barvu. Taky červená?:)))

ROMČO: Musím to zaklepat, ale do teď žádná kontrola nepřišla a doufám, že už ani nepříjde. Ale já jsem takovej ten blbej poctivec, kterej se snažil ty vycházky dodržovat a když jsem jela na víkend k našim, tak jsem byla celá nesvá…

MONIČKO: dneska z masáže ani už nic nebude, protože jsme z toho chození po obchodě nějací ucaprtaní. Já už chodím fakt jak lenochod a tak je se mnou jakýkoliv nákup opravdu zážitek:)

MARU: doufám, že brzo nahlásíš dvě čárečky! Moc držím palečky

Mějte se nádherně

pá Montička + mimizemšťánek 32+4

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 21:09

Jestli nevadí napíšu mojí zkušenost s masáží při porodu.

Jednoduše řečeno, mužský to neumí!!! Dokud jsem byla doma a masírovala mě při kontrakcích švagrová, která přišla hlídat syna a sama už jednou rodila, tak to bylo super.
Ale manžel byl takový moc opatrný. Je potřeba na masáž kříže při bolestech určitý tlak a on se asi bál zatlačit a jen tak mě hladit, což mě rozčilovalo. Ani po instrukcích už na porodním sále se nezlepšil. Tak jsme mu chytla ruku a jen jsem ho držela za ruku a občas ho i kousla. :o)))

Ahojky a vyškolte si mužíčky. :o)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.10.04 23:46

Jé holky,to já si vůbec nedělala s kontrolou při těhu hlavu a jezdila si kam se mi zachtělo.Bylo mi i Mudr. řečeno,že na těhulky kontroly nechodí.Nebo o někom víte komu přišla?Vždyť je to nelogický těhotné odměřovat čas na čerstvém vzduchu,ne?Hodně štěstí všem čekatelkám přeje Monča

Analeh
Povídálka 45 příspěvků 13.10.04 11:51

Ahoj Ivko,holka jak já na Tebe myslím,jestli jsi s chlapečkem ok a už se mooc těším až toho malého pr´dolku uvidím na fotkách:o),držím pěstičky at je všecko OK a porod proběhne jak nejlíp může.
Jinak s mamkou ani né ale tchýně děs běs… jak že za nich se to dělalo tak a tak a její kluci dělali to a to…:o)k tomu mi z půdy nosí poklady po klukoch co nejradějc nosili… prostě jednoduše jedním uchem sem druhým ven jinak by byl boj:o)
Tak se drž páčko a pohlaď bříško

PS:Luky už má 2 zuby a sedí chodí okolo postýlky no velký chlap,máme adresu rodina .cz/Analeh kdyžtak požádej o přátelství já ráda povolím ju?jen nejnovější fotočky nejsou chci kupovat ted digoš jinak nám fotí soused a to je málo nechci ho pořád otravovat:o)

Analeh
Povídálka 45 příspěvků 13.10.04 15:39

To jsem trubka vždyť já se nepodepsal:o) takže Helča s Denčou a Lukáškem z chatu

Ivka1
Stálice 75 příspěvků 13.10.04 17:23

Ahoj Holky,
tak Ládík je v pořádku a je samozřejmě nejkrásnější na světě. Váží kolem 1600 g a zatím má hlavičku nahoře. Ja se od té návštěvy doktora pořád usmívám, jak blbá. Byl prostě úžasnej.
Helčo, to jsem moc ráda, že sis na mě vzpoměla. Myslela jsem na to, jak si byla ve 32 tt a mě se zdálo, jak už si stráááášně daleko a teď už jsem taky tak :-) Taky manžílka tlačím do nějakých stránek, aby nám udělal.
Holky, zítra jedu za maminkou, tak mi držte palce, ať to přežiju :-))) Jo jinak u nás je tchýně v pohodě, chová se ke mě hodně slušně. I když občas, takovýto, že ona tohle dělá tak a tohle tak, taky proběhne, ale to mi přijde normální.
Tak pa paaaa a opatrujte bříška
Ivka 32tt

binky
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 14.10.04 11:22

Ahoj holky
Tak v úterý jsme zase byly na kontrole,už tam měli výsledky ze stěru,ATB mě minula,ale dostala jsem tabletky na zavádění proti Candidě(proto mě asi občas svěděla:-)))Pan doktor pošťoural malou na hlavičce ale nakopla za to mě.Takže hlavičku máme pořád dole,ale příští týden nesmím rodit,protože v Motole mají sanitární týden,nemám to ani v plánu,protže Ali mi slíbil že do konce týdne dodělá podkroví a já si budu moct uklidit podle svého.
Jinak poslíčkujeme jako divý a někdy to fakt bolí,že hupnu do vany a nahřívám si bříško.Tašku do porodnice nemá ještě připravenou,ale máme vyplněné papíry.Aktuální váha je 62kg takže mám nahoře 7 kg.
Co se týe tchýně tak ta je zvláštní na mě je moc hodná,ale strká nosánek do věcí do kterých jí nic neni.Překvapila mě moje mamča když jsem řekla že si možná pořídíme kyblík na koupání,myslela jsem že bude proti.Nijak jsem po něm netoužila,přišlo mi to divné,ale v pondělí jsem viděla jak moje kamarádka takhle koupe malou(necelý měsíc starou)a ta v něm byla evidentně moc spokojená,tak uvidím.
Binky+Eliška 36tt

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 15.10.04 09:22

Ahojte těhulinky!

Taky je vám taková zima?:) Já čekala nějaký postupný přechod z léta na zimu chi chi a ono to jde ráz na ráz. A já ještě nemám koupenou zimní bundu nebo kabát:)))

IVKO: jsem moooc ráda, že se UTZ tak vydařil a že je Ládík v pořádku. To, že jsi se celý den usmívala je kouzelný, však si taky měla proč!

BINKY: ty už opravdu tak válčíš s poslíčkama? Šmankot, a jak se to pozná?:)) Ještě máš snad dost času, ne:) Jé, dyť já ti pořád nenapsala ten telefon na sebe a pak bysme nevěděly, že jako třeba uuuuž:) Hned ho pisnu do soukromé zprávičky jo.

Tak se mějte kouzelně a pohlaďte pupíčky

Pá Montička + mimizemšťánek 33+0

Lucajda1
Kecalka 104 příspěvků 15.10.04 22:58

Ahoj holky,

ozývám se po šííííííííleně dlouhé době, doufám, že si na mně ještě některá z Vás vzpomene. Mám termín podle MS 13.12., podle UTZ až 27.12., tak to počítám podle toho UTZ. Protože budeme už druhé mimčo, tak teda musím říct, jak je to těhotenství jiné a i ho jinak prožívám.

Už měsíc je tak strašně nízko (v průkazce mám napsané, že „naléhá“, to jsem u Eminky měla až před porodem), mnohem víc kope, nekřesťansky mě pálí žáha, ale protože mám zase vysoký tlak, tak musím nějaké tabletky (sodu mám zakázanou).

Jak píšete o těch masážích u porodu, sprše a hupsání na míči - já jsem se taky chystala, jak to budu všechno dělat, ale nakonec mi ve sprše i na míči bylo strašně špatně, u chození to bylo stejné, ulevovala mi jenom poloha na WC anebo vleže na boku, jak jsem nakonec i odrodila.

Montičko, asi bych zkusila ještě popřemýšlet o tom jet s prckem hned po porodu k rodičům - s Eminkou jsme taky tak cestovali a pak byla strašně uplakaná a chvíli jí trvalo, než se zas doma srovnala. A mám kamarádku, která má teď 2-týdenní holčičku, taky tak jela k mamce a říkala, že to bylo hrozné, že malá Agátka pořád pláče, tak zas fičí domů, aby se zaklimatizovali. Ale třeba budeš mít štěstí a bude to Tvému mrňouskovi úplně jedno.

My teda budeme asi zase bez babiček na výpomoc - možná si akorát zavolá manžel svoji mámu na dobu, kdy budu v porodnici, ale jinak to budem muset zvládnout sami. No, jsem na to zvědavá. Holky od sebe budou asi tak 18 měsíců a každý mi zatím říká, jak si ten minimálně půlrok užiju.

My teď budeme mít zase holčičku, tentokrát Aničku.

Mějte se všechny moc hezky a pohlaďte bříška,

Lucka 29+5 tt

Vložit nový komentář