Mlžím, mlžíš, mlžíme

Říct či neříct?

*

Od samého prvopočátku našeho odvážného projektu zvaného IVF mě provází dilema? Říct či neříct? Případně komu ano, komu ne…

Potencionální prarodiče jsme vyřadili hned v prvním kole úvah. Zbytečně bychom je stresovali. Jít s pravdou ven v práci? A pak celé tři měsíce sledovat pokoutné pohledy kolegyň zkoumajících klenutí mého pupku? Přátelům? Řekneme to jednomu a za pár dní to ví všichni. Sice by s námi jistě celou anabázi sdíleli a podporovali nás, o tom nepochybuji, ale opravdu chci, aby v okamžiku, kdy odejdu na toaletu, řešily kámošky, jestli mi náhodou po té stimulaci nějak nenarostla prsa a jestli ten pupek je z hormonů nebo jen moc žeru… Nakonec jsme vybrali jen dva velmi spolehlivé a nejbližší páry, které o všem ví. Jinde mlžíme.

V práci jsem si vzala na čtrnáct dní dovolenou. Při bloumání mezi regály supermarketu potkávám kolegyni.

Jé, ahój! Tak vy už jste doma z dovči? Jak bylo?“

No, my jsme zatím nikam nejeli. Užíváme si doma.“

No jó. Však doma je doma… pohoda. Běžky, bazének…

No, tak nějak.“

Ty a jaký jsou tratě? Ještě se to dá? Nebo už to odtálo? A co U Kozla? Ještě tam mají tak hnusný pivo?“

Začínám se mírně potit. „No, my jsme na běžkách nebyli…

Ty, poslechni, nejste nemocní? Každý rok v Alpách a letos ani běžky?“

Odpovídám trochu přihlouplým úsměvem a chabým „Ale kdepak… Tak já už musím. Jede nám návštěva.“

A kdo přijede? Ségra se synovcem?“ slyším ještě kolegynino volání, ale neotáčím se a pádím pryč mezi regály. Abych se do toho nezamotala ještě víc.

Doma vyzvání zapomenutý mobil. Maminka.

Tak nazdárek. Co dovolená? Kam jedete? Dej fotky na féčko. Nic tam zatím nemáš.“

Proklatý Facebook. Proklatá minuta, kdy jsem si matku přidala mezi přátele…

Jo, vy nikam neplánujete jet? Tak to bys mohla přijet k nám. Potřebujeme vyklidit půdu a pár věci odvozit na sběrný dvůr. To víš, my už toho moc neutáhneme… Mohli byste odnést ten starý psací stůl. Jo, a potřebovala bych, abyste mi šoupli s kredencem. Že bych za ním trochu vytřela…“

V panice se snažím ukončit hovor, čímž u matky vzbudím podezření, že jí odmítám pomoct a že jsem teda „nějaká pěkně divná, poslední dobou.“

Z týdenní nečinnosti nás vytrhuje pozvání na narozeninovou párty. Super! Konečně nějaké vzrůšo (tedy, ne že by všechny injekce od břicha, do zadku a nevím kam ještě, ultrazvuky, anestezie a transfery byly nuda).

Kamarádka mi nese skleničku vína. Muškát, mé oblíbené.

Zdeni, dík. Ale já si dám spíš nějakou vodu.“

Řídíš nebo co?

Ne, to ne, jen… rozhodla jsem si dát trochu oddech od toxinů, víš. Žádný alkohol, kofein a tak. Detox…Jaro…“ během plození své nejnovější lži si nandávám na papírový tácek krásně prorostlou krkovičku.

Když se čistíš, nesmíš si tělo zanášet masem.“ Nová éterická přítelkyně našeho dlouholetého kamaráda (vystřídal již mnoho zajímavých exemplářů - od šílené tatérky přes věštkyni komunikující s elfy, jogínku, která nakonec zmizela v nějakém indickém ašrámu se svým pohledným učitelem jógy, až po osobní koučku, která nakonec zmizela kdesi v psychiatrické léčebně) mi zručně odebírá talíř se steakem a nahrazuje ho jiným - se salátem a pečenou cuketou. Po zbytek večera mě zasvěcuje do tajů veganství, léčebných účinků citrónů a škodlivosti palmového oleje. (Mimochodem, to je ale fakt svinstvo. Jestli jste o něm ještě neslyšeli, měli byste si něco přečíst).

Naštěstí i éterické bytosti si musí občas odskočit. Využívám vegančiny nepřítomnosti a do pusy si nacpu kus čabajské klobásky.
A už jsem ti říkala, jakou sílu mají chia semínka?“ Ve strachu před odhalením strkám mastnou vidličku do kabelky a polykám klobásku vcelku.

Když si manžel druhý den ráno chtěl vyndat svoji peněženku z mé kabelky, píchl se do prstu o zamaštěnou vidličku. Inu, kdo lže, ten krade…

Váš příspěvek

Odesílám...
Napsat příspěvek
1.4.18 00:47

Miluju Tve denicky :palec: Ani nevis, jak Ti rozumim :mrgreen: My mame anabazi IVF uspesne za sebou. U Tebe take doufam ve stastny konec ;)

Příspěvek upraven 01.04.18 v 00:48

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.4.18 07:41

Mlzeni chapu…ale musis se naucit lhat :-) na bezkach jsme byli a bylo to super. Nepiju protoze ridim.co na tom je?

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
1.4.18 08:08

Pěkné a trefné :palec: Ano, lhaní je v tomto případě nutnost. Nicméně já pár dní po transferu tahala s tátou masivní dveře z půdy a teď jsem 30 tt. Jenomže u nás to byl už třetí pokus, ktery si „vydupal“ manžel, mně už to bylo (téměř) jedno. Moc ti držím palce, ať to vyjde!

 • Nahlásit
 • Zmínit
Doe_Jane
1.4.18 09:01

:mrgreen: pobavila jsem se… deníček super, až o tom palmovém oleji, ten já vůbec neřeším a řešit nebudu… jsme tu chvíli, musíme si to užít i s nutelou :mrgreen:

 • Nahlásit
7026
1.4.18 10:28

Tak my zatim ivf nepodstupujeme, ale dotazy jestli už se snažíme a kde je problém po 3 potratech, a že to byla třeba náhoda, pokaždé když se nás v rodině sejde více..no už chybí jen výslechová lampička :lol:
Soucítím s tebou :hug: Momentálně 4tè těhotenství, břich jak v 5 měsíci, v lékárničce prášků že bych si mohla otevřít soukromou apatyku, a neustálý pocit jak při kocovině, spím málem se slepicema… :lol: :zed: jenže čekàme až jestli se objeví srdíčko a na informace všem kolem přísné embargo :mrgreen:
Teď jsem se prořekla, jak mi chutná okurkový salát, a když ho nikdo nechtěl, tak jsem ho sežrala na posezení sama, odmítání vína(řídím přece), kafe ani bezkofeinové si nedám (kafe mi už nechutná a předtím jsem dala i 3 denně) s výmluvou, že jsem přejezená. Taky nejsem dobrý lhář, ale pokud bude srdíčko tak to snad při dalším dotazu vybalím, protože tohle mlžení je za trest. :zed:
Přeji ať Ti/vám to dobře dopadne, to čekání je strašné :oops: :hug: :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
12160
1.4.18 10:45

Opět bomba :palec: :potlesk: :potlesk:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
390
1.4.18 10:55

@Doe_Jane Jojo, po nás potopa… :roll:

 • Nahlásit
 • Zmínit
3797
1.4.18 11:39

Krásný denicek. Vtipný moc :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
9865
1.4.18 11:39

Super deníček :D :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
5708
1.4.18 12:07

@allinka tak, tak :palec: Že lidi, kteří tam žijí, mají kvůli palmovému průmyslu ekzémy, atd., to je nezajímá, ale hlavně, že budou mít nutellu :roll: :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2364
1.4.18 12:28

To mě pobavilo, věřím že je to těžké takhle mlžit. My jsme přes půl roku mlžili před některýma kolegama o tom že se budem brát. Má to jednoduchý důvod, každý se hned na svatbu sám zve :-D a navíc jsme to chtěli rodině a nejbližším říct osobně, né aby se to dozvěděli z druhé ruky…kamarádka své těhotenství oznámila (resp. její muž se chlubil) už nějak v 6 týdnu po první návštěvě u doktorky, bohužel to nedopadlo, po pár týdnech samovolný potrat a pak když přicházely otázky tak zase musela oznámit že se to nepodařilo,..
takže taky vyhlásím pak embargo. Bude to těžké, už teď když se mi motá hlava, nedám si kafe nebo odmítnu sklenku vína se mě mamka ptá jestli náhodou…už se předběžně těší asi..ne mami fakt ne..ale copak to člověk může říct až bude vtom? :-D.
Tak hodně štěstí a hezky mlž! :-D

 • Nahlásit
 • Zmínit
11772
1.4.18 16:06

:mrgreen: super :mrgreen:
Dovolím si taky přidat trochou do mlýna - chuťovkou je, když tím největším zabedněncem je váš vlastní manžel :cert: :
Byli jsme taktéž pozvaní na grilovačku - volá mi jedna z též pozvaných, že neví, jak na tom jsme (tehdy zrovna krátce po transferu), ale že mě chce varovat, protože hostitelka se nechala slyšet, že má velké množství balkánského sýra staršího data, který by ráda spotřebovala. A že když by to náhodou nebylo úplně ok, tak většině přítomných případná očista střev neublíží, kdežto v mém případě by to mohlo mít širší důsledky. Poděkovala jsem, vzala na vědomí, že se této potravině budu vyhýbat a tím to pro mě skončilo. Nastal den D, hostitelka nabízí šopský salát, já s díky odmítám. O chvíli později můj muž: „Tady jsem Ti donesl šopák.“ Já s nedefinovatelným šklebem děkuji a shrnuji ho na kraj talíře. Můj muž opět, tentokrát pěkně nahlas: „Proč nejíš ten šopák??? Vždyť ho zbožňuješ!“ Já nasazuji úsměv andílka a zároveň ho vší silou pod stolem nakopávám, načež on vyskočí a kvičí „Au!!! Proč do mě jako kopeš!!!???“ :zed: :zed: :zed:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2098
1.4.18 17:55

@wobludka
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Omlouvam se, ale pobavila jsi me :potlesk:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
1064
1.4.18 18:01

Úplně chápu…jsme v podobné situaci, i když zatím budeme zkoušet jen inseminaci…ale lhát neumíme ani jeden, spíše nás ty dotazy zraňují…na příteli to vidím okamžitě- ten smutek v očích, který se snaží maskovat…zrovna včera jeden příklad za všechny- rodinná oslava, jedna sestřenka v 8. měsíci, jedno čtyřměsíční mimino a dvě cácory (2 a 3 roky)…jsem přesně ten typ holky, který se třese na každé mimčo, takže jsem se moc těšila, že si pochovám a poňuňám alespoň to „cizí“…jenže to jsou pak hned řeči, jak mi to s ním sluší, jak se má u mě dobře a kdy do toho praštíme my…přítel slzy v očích, já se snažila útoky aspoň nějak vykrývat (vím, že to dotyční myslí jenom dobře)- že si chceme ještě užít jeden druhého, že máme ještě čas…jenže to přidá jen vodu na mlýn, že mi bude třicet a ať neblbneme…a na to už nemám, co říct…asi si holt budu muset zvykat…a vymyslet nějakou účinnou lež…naštěstí naši nejbližší (rodiče a sourozenci) to ví, takže s nimi jsme „v bezpečí“…

 • Nahlásit
 • Zmínit
11772
1.4.18 18:41

@pedigka on je to vůbec miláček :think: Jednou z CAR vycházela paní celá rozzářená s pozitivním hcg, manžel mi říká: „Hele víš, kdo to je, to je ta ženská jak jsem byl nedávno na stavebním úřadě…“ Já jó, ahá… Za čtvrt roku jdeme řešit nějakou přípojku, na vrátnici sedí taková ta vševědoucí důchodkyně, manžel koktá: „Já jdu za paní tou, no, ehm, no, prostě tou jak čeká to mimino z CAR!“ :zed: :zed: :zed: Bába vyvalila oči, já se zmohla jen na „ehm, ehm“ a táhla ho pryč. Tímto se paní veřejně omlouvám, když rozdávali empatii, můj muž stál podruhé frontu na šikovnost :? Takže prosím Vás, kdo mlžíte, tak příští týden nikam nechoďte, protože jsme objednaní my :mrgreen:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1.4.18 18:57

Po mých potratech vím, že těhotenství neoznamim dřív než ve 12tt. I když ani tento týden nic nezaručuje. Lhát umím, alkohol a kafe jsem nepila nikdy. Takže v tomto směru jsem v klidu. Přeji ať ti to vyjde.

 • Nahlásit
 • Zmínit
2098
1.4.18 19:24

@wobludka
Jako bys popisovala meho brachu. Taky je takovy :mrgreen:.
Musis mit zazitky :palec: :mrgreen:.

Jinak vam preju hodne stesti s rozsirenim rodiny :kytka:.

 • Nahlásit
 • Zmínit
127
1.4.18 21:56

Jak vidim Tvůj nick, těším se na deníček a nikdy nezklame. Super jako vždy. :potlesk:

 • Nahlásit
 • Zmínit
2.4.18 11:06

@wobludka jsem se uprimne zasmala :mrgreen:
Jelikoz u nas doma padaly otazky kdy uz do toho prastime a jestli uz nahodou. Mamka mo furt koukala na bricho. Tak jsme to rodicum rekli, ze to budeme podstupovat. Ostatnim po tom muze byt prd. To ze jsem tehotna jsem beztak rekla az po 1.trimestru.

 • Nahlásit
 • Zmínit
12757
2.4.18 12:25

@karjak Zdravím,

vidlička v kabelce pobavila. :mrgreen: Díky za deníček, skvěle se četl. Přeju Vám, ať už dlouho nebudete muset mlžit a dočkáte se vysněného miminka. :kytka:

Pěkný den! A dejte o sobě zas někdy vědět :)
adminka Eliška

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:33

@Čajíček1980 Děkuji! A blahopřeji k úspěchu. Původně jsem se domnívala, že na tom umělém přece nic není, co s tím všichni nadělají. Teprve, když to člověk začne sám zažívat, pochopí… Mějte se všichni moc krásně!

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:34

@Citronkalekninka To víš. Mysl zamlžena hormonálním koktejlem :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:35

@Anys29 Ona si to stejně příroda nakonec ošéfuje - i když jste jí museli trochu pomoct. Asi jak jsi tahala ty dveře, tak se mimčo muselo pořádně chytit :lol:

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:37

@Doe_Jane Obávám se, že po palmáči stejně přijde něco nového, takže máš pravdu, jdu si namáznout mazanec nutelou :D

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:38

@saphire Držím palce!!! Dej vědět, jak to dopadlo. :kytka:

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:40

@Pennya No právě. Já vím, že to ostatní myslí dobře a chtějí se radovat s námi, ale někdy je třeba trochu zamlžit.

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:42

@wobludka Tak to jsi mě teď rozesmála :lol: No jo, chytrému napověz… Doufám, že důvod k nejezení šopáku se pořád drží :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:44

@Piiimiii Ani nevíš, jak s Tebou soucítím. Já už jsem dávno po třicítce, tak naštěstí dotazy typu - a kdy do toho praštíte, jsou většině lidem trochu trapné. Ale stejně se i tak občas nějaká dobrá duše najde. Držím palce, ať vše dobře dopadne!

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:46

@lachtanice86 Děkuju. I Tobě vše dobré!

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
2.4.18 16:47

@Ella9 Děkuju, moc jsi mě potěšila!

 • Nahlásit
 • Zmínit
1862
2.4.18 18:02

@karjak Zbožňuju tvůj smysl pro humor :palec:

 • Nahlásit
 • Zmínit
1064
2.4.18 18:34

@karjak Taky Ti přeju už jen samé dobré zprávy ;)…budu se těšit na pokračování od tebe :)

 • Nahlásit
 • Zmínit
5080
3.4.18 18:29

U Kozlů, to skoro vypadá, ze jsme ze stejného města :mrgreen: ale já tam teda nechodím, jen okolo z vlaku :mrgreen:
Držím palce ať to klapne!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
5.4.18 10:47

Ze začátku jsme pred rodinou tajili Ivf. věděli to jen rodiče a sourozenci. Časem jsem zjistila, že jít s pravdou ven je lepší řešení než mlzit. A take jsem si hodně oddychla. Máme za sebou 5,5roku snažení. A 3roky postupovali Ivf. Navstivili jsme kineziolozku a nakonec jsem otehotnela přirozeně :-)

Příspěvek upraven 05.04.18 v 11:03

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
5.4.18 20:21

@Ivuska88 Zázraky se dějí :) Přeji hodně štěstí!

 • Nahlásit
 • Zmínit
2406
5.4.18 20:24

@karjak děkuji.určitě se vám take brzo zadari :-)

 • Nahlásit
 • Zmínit
1095
7.4.18 23:41

Jo, tohle mlžení.. Kupodivu u mé babičky nakonec zafungovalo jí to přiznat. Do té doby pořád chodila, kdy teda bude dítě a cpala mi „objevné“ články o mražení vajíček nebo co říkali v ordinaci v růžové zahradě. Teď se trochu uklidnila, že jako nejsem úplná kráva, která si neuvědomuje, kolik jí je, ale že pro to něco děláme. Ano, negativem je trvalé zkoumání, jestli tedy už nebo ještě ne, jakmile odmítnu cokoliv k jídlu nebo třeba nejedeme sportovat. Obdobně příliš dotěrným příbuzným/kamarádům na otázky, kdy bude dítě, na rovinu říkám, že mám za sebou 2 potraty. V tu chvíli je jim to samozřejmě trapné a už nikdy tohle téma neotvírají.
Držím palce, ať se doberete šťastného konce!

 • Nahlásit
 • Zmínit
387
8.4.18 17:07

@jezz1e Děkuju!

 • Nahlásit
 • Zmínit
125
28.4.18 14:07

Krásně napsané :-D smyl pro humor vám rozhodně nechybí :-D Ježíš to jsem se zasmála :-D Přeju vám ať se zadaří ;)

 • Nahlásit
 • Zmínit
3544
9.5.18 09:20

@jezz1e
Ano, taky jsem na udivenou otázku kamaráda při grilovačce: Počkej, Ty piješ pivo?!
odpověděla popravdě, že jsem musela na přerušení kvůli VVV a nikdo už se na nic neptal.
Kolikrát to tutlání je víc stresující pro dotyčnou, ačkoliv ty důvody chápu.

 • Nahlásit
 • Zmínit