Můj boj s rakovinou II

O životě

Slíbila jsem pokračování svého předchozího deníčku, protože můj boj s rakovinou bohužel operací neskončil. To, čeho jsem se nejvíc bála, mě teprve čekalo.

Jak už jsem psala, koncem loňského října jsem podstoupila radikální hysterektomii z důvodu rakoviny děložního čípku s nádorem zasahujícím do dělohy. Vše, co bylo odstraněno, bylo posláno na rozbor a na konci mé hospitalizace mi byly sděleny výsledky tohoto rozboru.

Doktor si mě zavolal do své ordinace a já statečně šla. Sice se netvářil vesele, ale já pořád doufala, že uslyším dobré zprávy. Byl to mladý doktor, byl u mé operace a já jsem mu věřila. Přesto jsem jeho následujícím slovům nechtěla uvěřit. Při operaci mi z levé i pravé strany odstranili po dvou uzlinách a bohužel v obou levých byla zjištěna rakovina. Znamenalo to, že mohla být i v dalších levých uzlinách a mohla se toulat kdekoliv v těle. Věděla jsem, že se to může stát, přesto mě tahle informace položila. Tak moc jsem se těšila domů, za svou malou holčičkou. Zavolala jsem manželovi a ten vůbec nevěděl, jak reagovat. Po tom všem, co jsme si jako rodina s rakovinou zažili, jsme tajně doufali, že mně se to vyhne. Nevyhnulo.

Když mě z nemocnice propustili, musela jsem hned zajít na onkologické konsilium. Tam byla milá paní doktorka, prohlédla mě, dokonce jsme i vtipkovali. Manžel tam byl se mnou, seděl v rohu a poslouchal náš rozhovor. Doktorka mi vysvětlovala, jak bude onkologická léčba v mém případě vypadat. Muselo se počkat minimálně měsíc, aby se mi zahojila jizva po operaci. Čekalo mě 6–7 týdnů ozařování a chemoterapií. Podívala jsem se do rohu na manžela a viděla ho potichu plakat. Šel se mnou jako má podpora a nesl to hůř než já. Celkově jsem se snažila brát vše pozitivně, já to přeci musím zvládnout. Kvůli sestře a tatínkovi. Tak moc jsem na ně teď myslela.

Asi 5 týdnů poté jsme začali s léčbou. Každý všední den mě čekalo ozařování, celkem 28×, a vždy 1× do týdne chemoterapie, celkem 6×. Těch jsem se bála nejvíc, zažila jsem, jak na ně reagovala sestra. První den mi namalovali značky na tělo, byla jsem fialová na břiše a stehnech. A druhý den se začalo. Ozařování skoro nic není, nebolí, jen bylo nepříjemné to dojíždění do nemocnice. Denně 80 km kvůli pár minutám. Ale byla jsem ráda, že tam nemusím ležet, kvůli malé mi léčbu dovolili ambulantně. Většinou mě vozil manžel, byl opět na OČR a doma se staral o malou, abych mohla odpočívat. Protože na onkologii neradi vidí děti, kvůli ozařovnám, zůstávala s malou na ty dvě hodinky doma tchyně. Patří jí za to velké poděkování.

První chemoterapie dopadla dobře. Sice mi kapala dlouhé 4 hodiny, ale mohla jsem u toho ležet na posteli a koukat na televizi, tak to docela šlo. Manžel seděl celou dobu vedle mě a nadával, proč tam mají tak nepohodlné židle :-) Vůbec jsem po chemoterapii nezvracela, jen mi začaly trochu padat vlasy. Tak to pokračovalo asi dva týdny. Neměla jsem žádné problémy a doufala jsem, že to tak zůstane.

Začali Vánoce a já měla 5 dní pauzu. O svátcích se neozařovalo. Těšila jsem se, jak si je s maličkou užijeme, byli to její první Vánoce. Jenže nic nebylo tak, jak jsme si přáli. Ze dne na den mi tvrdě nastoupily nežádoucí účinky ozařování. Trávila jsem na záchodě snad víc času než kde jinde, pokaždé jsem brečela, že už nemůžu, ať už to skončí. Nemohla jsem jíst, začala rychle hubnout, ztrácela jsem sílu i svůj optimismus. Ke štědrovečerní večeři jsem jedla suchou rýži. Stále častěji jsem brečela, nejdřív tajně, pak i před manželem a malou. Na můj boj mi docházela síla.

Po svátcích jsem se svěřila své doktorce, která mi napsala nějaké nové léky, ale ty zabíraly jen tak napůl. Po 4. chemoterapii jsem poprvé zvracela, bohužel u toho byla zrovna maličká. Přišlo to nečekaně a já už nestihla poprosit manžela, aby ji odnesl. Chudinka byla tak vyděšená. Na kontrole, která probíhala každý týden, se z krve zjistilo, že mi hodně klesají bílé krvinky a proto mi nemůže být dána další chemoterapie. Nasadili mi jiné léky na jejich podporu a pokračovalo se jen v ozařování. Za týden se situace opakovala a já jsem nakonec dostala jen 4 chemoterapie. Ozařování mi skončilo před týdnem a já už se moc těším na to, až se mé tělo vrátí do normálu a já budu na záchodě jen tak často, jako ostatní, zdraví lidé.

Za měsíc musím na kontrolu. Bojím se, ale taky doufám, že pokud ve mně ještě někde rakovina byla, tímto se nám povedlo ji zničit. Největší sílu mi dávala naše Lucinka. Často jsem ji objímala a plakala. Ona se na mě podívala a začala mě třeba píchat do nosu nebo dělat indiána. A já se musela začít smát. Je to mé zlatíčko. Možná to zní jako fráze, ale já si teď života opravdu vážím. Dostala jsem šanci a mrzí mě, že ji třeba má sestra nedostala. Přišla jsem o pár kil, spoustu vlasů, o možnost mít další děti, mám hnusnou jizvu přes půl břicha, ale žiju. A zjistila jsem, že i když mě můj manžel umí parádně naštvat, nemohla jsem si vybrat lepšího. Celý život mu budu děkovat. A nejen jemu…

Rok 2012 začal krásně, narodila se nám dcera. Na to ostatní bych ráda co nejdřív zapomněla. Bylo to několik měsíců bolestí a strachu. Ale já věřím, že už bude jen a jen lépe.

Hodnotilo 52 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 21949 příspěvků 2 inzeráty 30.01.13 00:13

Netrpělivě jsem čekala na další deníček. Jsi SILNÁ ty i tvůj muž. Přeju ti, aby se ta svině ztratila a už nikdy neobjevila :hug: :kytka:
tohle je moje noční můra…

 
jaja84
Kelišová 6792 příspěvků 30.01.13 00:17
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
Elionor
Kecalka 460 příspěvků 30.01.13 00:30

Prajem ti v živote už len to dobré a nech tá mrcha dá od vašej rodiny pazúre čo najďalej. Si bojovníčka a máš moj veľký obdiv :kytka:

 
Uživatel je onlinepomenkova
Nadpozemská drbna 26461 příspěvků 30.01.13 01:15

Ja ti moc a moc preju aby ta svinka byla pryc a mela si cas uz jen se starat o malou, proste bezne starosti-jsi velice silna, kazdy kdo timto projde, ale ty se vylecis :hug: :hug: :hug:
Moje setrenice mela asi 28 zareni a chemoterapii, vypadali ji vlasy, ale je v naprostem poradku po trech letech uz uplne…tve sestry je mi strasne moc lito :( :( :(
mate jak koukam v rodine zkousku za zkouskou, tak doufam, ze uz jste si to vybrali ;) ;) ;)
Mas bezvadnou rodinu, mas krasnou dcerku a to vse ti pomuze :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce: :srdce:
drzim palecky moc a moc :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
kufnerka
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.01.13 01:49

:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: přeji hodně moc sil, a hlavně ať ta, jak už tu bylo řečeno, SVINĚ zmizí a ty jsi byla zdravá a mohla si užívat svoji dcerušku a svého manžela. A Tobě a Tvé rodině přeji už jen samé sluníčko po cestě životem. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
neddo
Závislačka 3398 příspěvků 30.01.13 02:52

Moc ti držím palce :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Paja01
Ukecaná baba ;) 1087 příspěvků 30.01.13 07:27

Četla jsem tvůj první a poslední deníček jedním dechem. Moc ti přeju, aby už jsi nad tou zlou nemocí vyhrála. Držíme obě palečky :hug:

Příspěvek upraven 30.01.13 v 07:28

 
Papia  30.01.13 07:28
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
 
MíšaČK
Kecalka 324 příspěvků 30.01.13 07:40

Moc vám držím palečky, jste mooc silná a statečná. Máte skvělého muže, dcerku i tchýni všichni za vámi stojí a jsou připraveni pomoci, ale vy už nebudete doufám potřebovat pomoc, snad bude už dobře, snad jste tuto strašlivou nemoc přeprala. :hug:

 
TerezkaaD
Kecalka 107 příspěvků 30.01.13 07:49

Držím palečky, určitě bude už jen líp a líp. :hug:

 
jesenka33
Závislačka 3907 příspěvků 30.01.13 07:49

Ahoj bulím tu jak želva to je strašný…držím ti moc pěstičky…at je vše v pořádku!!! :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Térouš
Echt Kelišová 8212 příspěvků 30.01.13 07:50

At uz je jen dobře :andel:

 
Šája
Hvězda diskuse 102678 příspěvků 30.01.13 07:59

Ahojky, četla jsem první deníček a netrpělivě očekávala druhý. po dočtení mám slzy v očích, moc ti přeji, aby to bylo to poslední, co jsi se zlou nemocí musela podstoupit a bude už vše v pořádku. moc ti držím palce :hug:

 
infinity02  30.01.13 08:02
:hug: :srdce: :hug: :srdce: :hug: :srdce: :hug: :srdce: :kytka:
 
Dice
Extra třída :D 10048 příspěvků 30.01.13 08:06

Panebože ať už jsi zdravá…tak moc ti to přeju! celé vaší rodině… :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
koblizek8
Závislačka 4671 příspěvků 30.01.13 08:07

Slzy v očích. moc ti přeju, aby všechno dobře dopadlo a už to bylo za vámi. :srdce:

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26170 příspěvků 30.01.13 08:12

Ty brďo… to jsem si zase jednou pobrečela u deníčku :,(

Jsem zdravotní sestra, takže si plně uvědomuji jak moc je zdraví důležité, že je to opravdu to nejdůležitější!!!

Buď silná a tu mrchu poraž! Nakopej jí do zadku a získej zpět svoje zdraví! Moc ti držím palce!!! :hug: :kytka:

 
Zinka
Ukecaná baba ;) 1563 příspěvků 30.01.13 08:18
:hug:
 
Kirbisek
Kelišová 5650 příspěvků 30.01.13 08:35

Přeju hodně síly a MOC MOC MOC ZDRAVÍČKA!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Veveří
Ukecaná baba ;) 1708 příspěvků 30.01.13 08:36

Moc moc moc držím palce a přeji ti ať jsi zdravá. Zdraví je dar a to, že to není jenom prázdná fráze, nám často ukáže až nemoc. Jsi moc statečná máma :hug:

 
marcela_81  30.01.13 08:51

Přeju hodně sil a držím moc palce, ať svůj boj navždycky vyhraješ a to prokletí je zlomené. :hug: :kytka:
Nějak jsem se nemohla dokopak k objednání na cytologii :oops:, ale dnes už tam volám.

 
Mava
Generální žvanilka 24691 příspěvků 30.01.13 09:11

Bulím…

Jsi neskutečně silná žena. Moc Ti přeji sílu a zdraví do života.
Tohle by se nemělo na světě stávat.

:hug: :hug: :hug:
 
zrzule23
Závislačka 4933 příspěvků 30.01.13 09:21

U prvního deníčku mi bylo špatně, teď už brečim.

Hrozně ti držim palce a kdybych mohla pomůžu…mě zemřel tragicky bráška a vím jakou zátěž už ztrátou ségry neseš…jaký strach teď prožívají rodiče..musí to být strašný.

ale tvoje síla, chuť k životu, pozitivní myšlení tu svini sviňskou porazí!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
sweetpretty
Ukecaná baba ;) 2142 příspěvků 30.01.13 09:31

Držím pěsti, aŤ přinesou štěstí a hlavně ať nad tou mrchou vyhraješ!!! :hug: :hug: :hug:

 
AV
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 30.01.13 09:32

Jsi moc statečná a já věřím, že teď už budeš zakopávat jen o štěstíčko, držím ti všechny palečky co mám, aby byla ta hnusná nemoc pryč a ty jsi nad ní vyhrála napořád. :hug: :hug: :srdce:

 
hmvpapir
Ukecaná baba ;) 1557 příspěvků 30.01.13 09:33

:,( :,( Bulím tu jako malá holka. Jsi silnější než si sama myslíš. A je opravdu super, že máš fantastickou rodinu, která se o tebe stará a která ti dává podporu. Zároveň je štěstí, že máš doma to tvoje krásný sluníčko :-)
Držím palce, ať je rakovina uplně pryč.

 
Ivoušek3
Zasloužilá kecalka 970 příspěvků 30.01.13 09:38

Moc ti držím palce, aby jsi byla už zdravá. Moc mě tvůj deníček dojal. A zase jsem si uvědomila, co je v životě nejdůležitější. Už se těším na další tvůj deníček, ke napíšeš, že ji tu mrchu porazila. Ty to určitě zvládneš. :hug:

 
Petorka
Závislačka 2787 příspěvků 30.01.13 09:45

Doufala jsem, že deníček dopadne dobře, moc a moc držím palce, je skvělé, že máš oporu v rodině, hlavně v manželovi, že tě dceruška drží nad vodou, rozesměje, máš pro koho bojovat!!! Drž se a moc přeju deníček č. 3, kde už bude jen happy end!!! :srdce: :srdce: :srdce:

 
Skytafka
Závislačka 4164 příspěvků 30.01.13 09:47

Je to strašně smutné, ale pevně věřím, že Odteď už to bude jen a jen lepší! Jsi moc silná :hug: :hug: :hug:

 
renč  30.01.13 09:48

Mám z toho husí kůži. Posílám mnoho síly a přeju, aby to bylo všechno v pořádku!!! Aby jsi tu mrchu porazila

 
Marbuli
Závislačka 2761 příspěvků 30.01.13 10:04

Prej hrozne moc stesticka a hlavne teda zdravicka :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: at uz se mas jen lip a lip amohla si naplno uzivat malou.. hlavne jeste napis denicek jak se mas, jestli je ti lip a mas se dobre.. budu na tebe myslet a drzet palecky na kontrolu :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Maja1111
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 30.01.13 10:07

Obdivuji Tě jak jsi statečná a silná!! Tvůj příběh mě velice dojal a já Ti přeji, aby jsi vyhrála nad tou potvorou a prožila plnohodnotý život se svým mužem i dcerkou a byla brzy zase ZDRAVÁ!! Posílám moc moc síly :andel:

 
Alyss
Extra třída :D 10461 příspěvků 30.01.13 10:18
:hug: :hug: :hug: :hug:
 
SidiS
Echt Kelišová 9733 příspěvků 30.01.13 10:21

Marti brečím jak želva jen jsem začla číst první řádky. Zvládla jsi všechno úžasně máš skvělou rodinu.Jsi bojovnice. Už bude jen dobře :hug: :hug: :hug: :srdce: :srdce:

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 30.01.13 10:29

Přeji hodně sil a trpělivosti. Tvoje holčička ti určitě dá hodně sil pro tento boj.

 
atominnka
Generální žvanilka 21403 příspěvků 30.01.13 11:01

Jste s manželem oba moc stateční. :hug: Přeju, aby kontrola za měsíc dopadla co nejlépe a by se ta potvora už znovu nevrátila :hug:

 
luci.hor
Kecalka 471 příspěvků 30.01.13 11:20

:kytka: :hug: Od prvního deníčku jsem na tebe pořád myslela, říkala jsem o tobě i manželovi, jak jsi silná a tak… Doufám, že do budoucna bude jen vše dobré. Moc ti přeji uzdravení, pohodu a štěstí. Užila jsi si své, klobouk dolů. Jsi statečná, buď ráda, že máš takového manžela. :kytka: :hug: :hug: :kytka: Napiš pak zase jak se ti daří. Držím palečky. :*

 
lucye
Povídálka 21 příspěvků 30.01.13 11:20

Moc držím palce :hug:

 
jasska
Kecalka 240 příspěvků 30.01.13 11:26

Taky bulím :,(…přeji ti jen to dobré a ať tvůj boj skončí šťastně!!!

 
simka.t
Zasloužilá kecalka 626 příspěvků 30.01.13 11:44

Moc Ti drzim palecky, z vlastni zkusenosti vim, jake to je timhle si projit, mam za sebou rakovinu lymfatickeho systemu, taky chemoterapie, o kterych mi bylo opravdu ouvej, ale vse se v dobre obratilo, tri roky po lecbe cekam miminko a za dva mesice tu bude s nama. Nejdulezitejsi je byt optimistycka a verit, ze vse bude dobre, mas uzasneho manzela a krasnou princeznicku, takze velky hnaci motor a ja verim, ze to vse zvladnes, moc drzim palecky… :hug:

 
dasjana
Kecalka 296 příspěvků 2 inzeráty 30.01.13 12:05

Gratuluji Ti :)…úplně stejným trápením si prošla moje maminka(carcinom děložního čípku),bohužel bylo pozdě, prodělala 6cyklů chemošek(1× do měsíce jednu),předtím operaci, vše ji vzali, ale metastáze se za ten rok rozlezi do kostí, plic, močáku, ledvin, žaludku, dokavad chodila na chemošky, tak bylo v podstatě vše ok, ale za dva měsíce po jejich skončení přestala chodit, poslední 2měsíce byla na morfinu(díky lézím v kostech trpěla neskutečnými bolestmi),trápila se a moc…ted o Vánocích to byl rok co mi odešla, nechala nás tu(mne a mého bratra),bez slůvka rozločení..za 3.měsíce po její smrti jsem zjistila, že čekám miminko(ted už dvouměsičního Honzíčka).Nelze se s tím vyrovnat.Ted totéž zjistili tátově vzdálené sestřenici :(

přeji Ti abys svůj boj nadobro vyhrála…máš velké opory..muže a dcerušky :hug:

 
Any11
Nadpozemská drbna 29236 příspěvků 30.01.13 12:05

Moc drzim palce! Doufam, ze jen bude byt lip. Moc te obdivuju, jak jsi to vydrzela!

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 30.01.13 12:27

Moc drzim pesti. Dokazu si jen predstavit co se ti honi hlavou. :hug: :hug:

 
peggy.sl
Generální žvanilka 20545 příspěvků 1 inzerát 30.01.13 12:34

Moooc ti držím palce, abys všechno dobře ustála a uzdravila se.. :hug:
Při takovémhle čtení si jdu potom vždycky nafackovat, jaké dokážu řešit kraviny a zbytečně se nervovat.. :(

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 30.01.13 12:42

Momentálně máme tu mrchu v rodině. A hned 3. Přeji ti aby to co jsi prožila, se už nemuselo nikdy opakovat. a ať ti maličká dělá jen samou radost. Držím vše co mám…a ty drž nám. :hug: :hug: :hug: :hug:

 
eseta
Neúnavná pisatelka 16903 příspěvků 30.01.13 13:14

Přeji hodně štěstí, vím o čem píšeš, taky jsem si tím v loňském roce prošla. :hug:

 
Vrkulíšek
Zasloužilá kecalka 785 příspěvků 30.01.13 13:30

Moc moc ti preju, aby jsi uz zustala zdrava, ty i tvoji blizci :hug:

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 30.01.13 13:35

Držím palečky… moc na Tebe budu myslet a pevně věřím, že v dalším deníčku po kontrolách uslyšíme jen samé dobré zprávy :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
ejinecka
Závislačka 4296 příspěvků 30.01.13 13:48

Suzi určitě bude :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

 
Petík K
Kelišová 5163 příspěvků 30.01.13 13:51

:,( je mi to moc líto moje maminka prochází stejným obdobím jako ty ale u takhle mladého člověka který má navíc malinkou holčičku je to o to horší. Přeji ti aby ses co nejdříve uzdravila a byla celá tvá rodina opět šťastná. Pak napis pokračování jak jsi na tom díky držím palce :hug:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama