Můj 2. porod

Porod

Tak holky, už jsem tady zase se svým dalším deníčkem. S manželem jsme druhé těhotenství plánovali, na rozdíl od prvního. Po počátečním nezdaru, kdy jsem si prošla zamlklým těhotenstvím, se nám nakonec štěstí naklonilo a opět jsme na testu našli //. Termín porodu nám lékař určil opět na léto (7. července 2009), jaká náhoda, náš Románek se narodil 22. června 2005. Trochu jsem litovala, že nám to nevyšlo taky na červen. Kdybych tenkrát věděla...

Barunka jako miminko..
1 komentář

Tady bez čepičky..
1 komentář

Zlatíčko naše..
1 komentář

A jak Barunka vypadá teď.

Druhé těhotenství už pro mě tak bezproblémové nebylo. Všechno mě bolelo, byla jsem nateklá, tlustá. No, cítila jsem se všelijak. Pak se mi ke všem problémům přidaly i silné bolesti podbřišku, na které jsem od doktora dostala magnesium. Nějak jsem celé těhotenství tušila, že vše nebude tak ukázkové jako při prvním. Proto jsem radši všechny upozorňovala předem, že se necítím moc dobře, a že by měly být všichni ve střehu.

Přišel červen a já jsem si z manžela pořád dělala srandu, že určitě každou chvíli porodím. 22. června (to měl akorát náš Románek 4. narozeniny) jsem šla na záchod ve čtyři hodiny ráno, manžel vstával do práce. Vyčurala jsem se a pak měla pocit, že ze mě něco vyteklo. Manželovi jsem to hned řekla. Chtěl zůstat doma, ale nic se nedělo, nic mě nebolelo, tak jsem ho poslala do práce. Hned dopoledne jsem to hlásila rodičům, aby byly večer připravení, kdyby náhodou. Přežila jsem celý den, celou noc a nic. Opět mi všichni říkali, že zbytečně plaším a že mám čas.

23. června jsem navečer byla nějaká divná. Říkala jsem manželovi, že se cítím nějak divně. Nic mě sice nebolelo, ale měla jsem prostě divný pocit. Seděli jsme s manželem do půl jedné do rána u TV a čekali, jestli tedy něco bude. Pak nás čekání na „nic“ přestalo bavit a šli jsme si lehnout. Tak krásně se mi spalo, když v tom mě o půl druhé ráno probudilo lupnutí, a pak už jen zvuk tekoucí vody. Vzbudila jsem manžela, že zase musí vstávat, a opatrně jsem slezla z postele. Ani jsem nečekala, že budu mít tolik vody.

Opět jsme volali mému tátovi, že tentokrát už opravdu jedeme. V klidu jsem si nachystala všechny věci. Než přijeli rodiče (mamka musela taky, aby hlídala Románka, který krásně spinkal), stihnula jsem se ještě dvakrát převléknout. Radši jsem se usadila na záchodě, abych vyčkala jejich příjezdu tam. Manžel byl opět nervóznější než já. Mamka vyběhla schody, mrkla na mě a s hrůzou v očích konstatovala, že moje plodová voda má nějakou divnou barvu, že máme frčet, že všechen ten nepořádek uklidí.

Sedla jsem do auta a ještě se cítila dobře. Odjížděli jsme asi něco málo po třetí ráno. Po pár kilometrech jsem začínala cítit první bolesti a taky tušit, že druhé miminko je hodně nedočkavé. Nechtěla jsem ještě víc stresovat tátu a manžela, tak jsem dělala, že se nic neděje. V nemocnici jsem už po chodbě musela jít v předklonu, kalhoty jsem měla celé a voda stále odtékala. Ještě jsme u vchodových dveří potkali policajty, kteří si dávali noční kafíčko, a při pohledu na mě jim to přišlo asi hodně směšné. Podrželi nám dveře a ještě se otočili.

Manžel mě marně přemlouval, ať jedeme do druhého patra výtahem. „Nejela jsem výtahem ani při prvním, tak nepojedu ani při druhém“, odsekla jsem mu, a šlapala po schodech. Měl z toho málem smrt. Bál se, že mu tam porodím v mezipatře. Sestra na mě mrkla, podívala se do kartičky a nechala si mě tam. Zavolala doktora, protože termín jsem měla až 7. 7. Přece jenom jsem tam byla dřív. Přiběhl doktor (mimochodem úplně stejný jako při Románkovi), podíval se na mě, natočili mě a hned volal na sestru, ať nachystá nálev.

Ještě jsem stihla poslat manžela pryč. Nálev už se ale nekonal. Hned jsem skočila na kozu a šlo se rodit. PA byla úplně úžasná. Krásně se o mě starala, mluvila se mnou mezi tlačením. Málé se moc nechtělo, vykoukla kouskem hlavičky ven, a pak zase utíkala zpátky. Porod byl na rozdíl od prvního mnohem horší. Myslela jsem, že mě malá při tlačení urve i močák. Nakonec se zadařilo, sestra mě nadvakrát nastřihla a narodila se nám Barunka. Přesně ve 4:00 ráno. Váha 2850 g a délka 47 cm.

Manžel s tátou tenkrát stačili jen vyjet z areálu nemocnice a malá byla na světě. Takže obě děti máme rozené v červnu (Románek 22. a Barunka 24.), obě ve čtyři ráno (Románek 4:33 a Barunka 4:00). Narozeniny slavíme přesně uprostřed, 23. června. A společně, aby se nehádali. Teď čekáme neplánovaně třetí, a už se trochu bojím, jak rychle zase porodím. Doufám, že ne doma.

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
vanuatu
Kecalka 443 příspěvků 08.07.12 09:57

Gratuluji k Barunce! To byla teda rychlovka :palec:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 08.07.12 10:09

Krásné..Nechci tě strašit, ale mně se 3 dítě narodilo za tři čtvrtě hodinky :mrgreen:

 
kopretinanika
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 08.07.12 13:27

@vanuatu Děkuji..Ano byla to rychlovka.. :mrgreen: :mrgreen:

 
kopretinanika
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 08.07.12 13:29

@Petra2829 Právě z toho mám strach..Snad to do porodnice stihneme. A taky doufám, že v prosinci nebude třeba kalamita sněhu, nebo náledí..aby jsme se autem moc necouraly.. :mrgreen: :mrgreen:

 
mmiiuu
Ukecaná baba ;) 1716 příspěvků 08.07.12 13:49

Gratuluji a tiše závidím, doufám, že můj druhý porod bude taky taková rychlovka :-) a hlavně že nebude vyvolávaný, ale samovolný :-) druhou holčičku čekáme na přelomu října a listopadu

 
baculinka
Kecalka 392 příspěvků 23 inzerátů 08.07.12 13:52

Gratuluji k Barunce-mám sestru Barunku.-)
Teda to byl fofr…doufám, že stihneme dojet do porodnice,
já ted 33tt, rodit budu u Apolináře a bydlíme v Benešově.

Ale když by šlo vše podle plánu tak cca 10 dní před termínem bych
byla u mamky v Praze.
Doufám, že to nebude brzo a malá se udrží ještě v bříšku.
Teda fakt jsi to měla rychle za sebou až mě to děsí :-D

A kde jsi rodila?
Mimochodem, máš to krásně napsaný, žádný strašení okolo porodu jako jiné a za to dávám ohromnou jedničku s hvězdičkou :-) :kytka:

 
Petra2829
Echt Kelišová 7889 příspěvků 08.07.12 13:53

@kopretinanika neboj stihneš. stihla jsem to i já :kytka: Závidím ti. Já už to mám za sebou. těš se… :hug:

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 08.07.12 14:20

Vzpomněla jsem si na jedno přísloví - Buď opatrný, co si přeješ, mohlo by se ti to splnit :mrgreen: (nebo varianta pana Pratchetta…přeješ, nikdy nevíš, kdo tě poslouchá. :lol: )
Takže holčička asi dobře naslouchala a splnila mamince přání na další červňátko 8)

A neboj se třetího porodu, já poprvé rodila 2,5h, ani ne, z toho jen hodinka kontrakcí, druhé jsem rodila teda plánovaně doma, furt jsem se připravovala, jak to ke mě nikdo nestihne a porodím sama doma překotně a ono prd, druhorozený se narodil 24h po začátku odtoku vody a vychutnala jsem si pár hodin stupňujících se kontrakcí 8) Takže jak říká slavná německá PA Ingeborg Stadelmann, bude to jinak, než čekáte, bude to jinak než minule, bude to tak, jak to vyhovuje miminku ;)

 
kopretinanika
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 08.07.12 15:00

@baculinka Gratuluji ti k těhotenství­..ještě si ho užívej. A přeju ti, abys měla pohodový porod jako já ;)

A proč strašit? Každý rodí jinak, někdo rychle, někdo dlouho… :D A myslím si, že strašení budoucích maminek a rozepisováním hrozných porodních bolestí nemá cenu. Nejlepší je, když se maminka na svoje miminko moc těší, a nestresuje dopředu. Stejně nikdo nikdy neví, jak to vlasně bude. :lol: :lol:

Každopádně ti ještě jednou přeji krásné těhulkování a hlavně, ať tam ta vaše malá ještě nějakou chvilku vydrží.. :srdce:

 
kopretinanika
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 08.07.12 15:02

@Gladys Za plánovaný porod doma tě obdivuji.. :potlesk: :potlesk: Já bych neměla tu odvahu..a manžel by to asi nepřežil.. :mrgreen: :mrgreen:

 
kopretinanika
Zasloužilá kecalka 988 příspěvků 08.07.12 15:03

@baculinka jo, a rodila jsem v Kyjově. :mrgreen:  :mrgreen:

 
milena13
Závislačka 4133 příspěvků 08.07.12 15:41

Moc krásné bylo to fakt hodně rychlé přeju ti aby jsi měla takový porod i teďkom :)

 
baculinka
Kecalka 392 příspěvků 23 inzerátů 08.07.12 17:31

@kopretinanika Děkuju :-) taky už si to snad zasloužím…po 10 letech snažení a holka se zatím drží, tak jsem moc ráda :-)
Ještě jednou děkuju za prima deníček co jsi napsala :kytka:

 
martext
Ukecaná baba ;) 2182 příspěvků 08.07.12 23:18

Moc pekne vam to vyslo a uzasne rychly porod!! :palec:

 
martas22
Extra třída :D 10075 příspěvků 09.07.12 11:53

Super deníček…já měla 3 porod za 1,5 hodinky a jak tady někdo psal mužeme přemyšlet jaké to bude a průběh nás vždy překvapí taky jsem čekala dlouhý porod plný bolestí a komplikací a prd měla jsem ho nadherný ba přenádherny :kytka: :kytka: :kytka:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Můj třetí porod

Můj první porod


Reklama