Ještě teď nevěřím, že jsem to zvládla

Porod

Bylo 15. 1. 2011 a já měla 8 dní zpoždění, testu jsem se „bála“, abych nebyla zklamaná, říkala jsem si, že tam bude určíte opět jedna /. Test jsem udělala dle návodu a nervózně jsem cekala, co se objeví.


5 komentářů

Přítel šel se mnou do koupelny. Vzala jsem test a dala ho příteli do ruky, tak co tam je? On ale nevěděl, jak pozitivni/negativni test vypadá, tak jsem mu test vytrhla z ruky a koukla se sama a opravdu tam byly //, byli jsme oba šťastní. O miminko jsme se snažili cca 4 měsíce, sledovali jsme jen plodné dny, ale doteď nevím, jestli nám taky nepomohly kapičky Gynex, které jsem poctivě měsíc brala, osobně jsem jim tedy nevěřila.

Screening v I. trimestru vyšel negativní a já si oddychla, uff, všechno v pořádku, poté následovaly další testy, které vyšly také negativně, i můj obávaný tripple test a OGTT. Na ultrazvuku ve 20. týdnu nám pan dr. řekl, že je to kluk a že je to úplně jasné – takovou jistotu jsem snad nikdy neměla :) O 4. týdny později jsme šli na 4D ulztrazvuk, kde nám kluka potvrdili. Juppííí, budeme mit Vojtíška, táta byl nadšený.

Na poslední kontrole u mého dr., který mi naznačil, že asi bude mimi vetší, jsem si říkala, co to plácá, když nezměřil ani ty 3 základní orgány, které by mu dali orientační váhu.

První poradna v Podolí, milá dr., hezká ordinace a nic jsem se nedozvěděla, stejně tak to bylo i další týdny, až na tu dr., která tu milou vystřídala, nějaká Ruska, která byla nepříjemná a neuměla mě bezbolestně vyšetřit, kroutila jsem se u toho a poté jsem z karty zjistila, že pro odpor pacientky mě nemůže vyšetřit. Na poslední kontrole mi říkala, uvolněte se a já na ni, že to bolí a ona mi na to odsekla, co budete dělat, až budete rodit?! V tu chvíli jsem si myslela, že ji jednu vlepim, nádhera jedna. Ani za jednu poradnu v Podolí (3×) mi nedělali odhad váhy, což mě zpětně překvapuje.

Je čtvrtek 8. 9. 2011, 6 hodin ráno, probouzí mě delší výtok, říkám si, že jsem někde nastydla, ale přesto jdu na WC, kde to kontroluji a říkám si, hmm, dobré, výtok jak něco. Moc to neřeším a jdu si ještě lehnout, vstávám v 11 hodin a jdu to zkontrolovat, výtok stále pokračuje, nyní o něco méně, ale raději si beru vložku a jdu na internet a „googlim“. Po necelé hodince raději volám příteli,že pojedeme. Cestou do porodnice a při čekání na vyšetření si říkám, no jo no, tak budu jako debil, řeknou, že maá výtok a nashle, to bude trapas.

Dostavám se na řadu, otevře silnější mladší nepříjemná sestra, polije vložku a říká, no jo, je to plodovka a posadí mě na monitor, kde jsem skoro hodinu. Sepíše se mnou dotazník a říká, že se mi tu už musí nechat a zda chci na sál nebo za 900,– na nadstandard, beru nadstandard. Hezký pokojík s TV, říkám si, to dám. V 18 hodin přišla sestra napíchnout antibiotika a pak za další 4 hodiny znovu. Celou noc nespím, nemůžu spát i přesto, že jsem neměla žádné bolesti. V pátek 9. 9. ve 4 hodiny ráno si začínám počítat kontrakce, které jsou cca po 5-7 minutách, naštěstí méně bolestivé. V 9 hodin mi kontrakce ustávají a jsou cca po 15 minutach, ve 12 hodin dostavám půlku tabletky na rozjeti a řeknu Vám,že takový rozjezd jsem nečekala, během půl hodinky jsem na pokoji lezla po zdi. Nechali mě tam cca do 13:45.

Ve 14 hodin jsem už na sále. Krásný pokoj s porodním křeslem a věcmi připravenými pro narození miminka, koupelna, wc a kolem mě ticho, žádné hekání z ostatních sálu neslyším, fajn. Podstupuji klystýr, který je úplně v pohodě. Bolesti jsou stále silnější, sprcha nepomáhá, přichází přítel, jsem ráda, že ho vidím. Poté mi píchli vodu. Společně to překonáváme až do 15:30h, kdy přichází anesteziolog s epiduralem, hurááá, říkám si v duchu, dělej, píchni mi to, proč ti to sakra trvá tak dlouho?! Do klubíčka a v klubíčku přečkám 2 kontrakce zuby nehty, abych se nehnula. Epidural začíná zabírat po 3 kontrakcích a já jsem vysmátá, parádní úleva, nic necítím. Epidural přestává působit po hodince a půl a na mě přišly zase ty hnusné bolesti, PA říká, jděte do sprchy a buďte tam alespoň půl hodiny a pak se na vás přijdu podívat. Půl hodiny? To si snad děláte srandu, ne? To nevydržím, chci další epidural, po hodince se ho konečně opět dočkám, paráda. Epidural opět končí a já chci další, bohužel pro mě poslední, jsem otevřená na 9 cm.

Je 22 hodin a cítím první tlaky, ale daji se prežít, později je to horší a nutí mě to tlačit, Vojtik je ale pořád strašně vysoko. Tlačím pořád, ale nic se neděje, už nemůžu, křičím, ať už něco udělají. Bezvýsledně. Přichází dr., PA mi tlačí na bříško, dr.nastřihává – vůbec nic necítím, už jenom ramínka, poslední zatlačení a vidím ho mezi nohama, nevěřím, že jsem to zvládla. Je 9. 9. 2011, 23:34 a Vojtík poprvé zaplakal, vážil 3930 g a měřil 54 cm. Šití trvalo 45 minut, potrhaná jsem byla skoro až na zádech a více jak měsíc po porodu to stále bolí a těším se na den, kdy to cítit už nebudu a budu se moci na 100 % věnovat našemu miláčkovi.

Během porodu jsem si zažila všechno – klystýr, epidural, lehké oholení, píchnuti vody, nástřih, šití a cévkování. Nejhorší bylo asi to šití, ale nebylo to tak úplně strašné, určitě ne horší než porod :)

Děkuji, že jste dočetly až sem a pokud máte před porodem, nebojte se, protože i ta největší hysterka s nízkým prahem bolesti jako jsem já to zvládla! Přeji pohodový porod :)

Hodnotilo 11 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Monika123
Závislačka 4333 příspěvků 17.10.11 08:51

Gratulujem :-D .
Len ma prekvapuje, ze ti epiduralka prestala tak rychlo posobit. Mne dali epiduralku o 9:30, porodila som o 13:30 a vobec nic som cely cas necitila…ani som nevedela, ze rodim :palec: .

 
MegK
Kelišová 7106 příspěvků 17.10.11 09:12

Anik6 dojala jsi mě :kytka:
Dávám to za vinu rohozenými hormony po porodu i když já rodila před rokem a půl :D

Já měla rychlý porod a spontání,
nikdo nic nevyvolával…
Po 4 hodinách pravidelných kontrakcí jsem měla prcka na světě,ale stejně jako ty jsem se moc potrhala a šítí trvalo skoro hodinu navíc,mi anestezie dlouho neúčinkovala takže další a další opíchávání jen to nepříjmené šítí prodlužovalo.
Ale dnes už můžu říct že asi po dvou měsícich a něco jsme byla v pořádku.A jizvu sž jsme necítila…

Přeju tobě i Vojtíškovy ať brzo najdete svůj režim dne :hug:
A dělá tobě i příteli jen radost :hug:

Přeju ti krásný den :mavam:

Příspěvek upraven 17.10.11 v 09:25

 
werunkaw123
Extra třída :D 14091 příspěvků 17.10.11 09:14

Gratuluji!
Myslím, že jsi měla hezký porod, hlavně ať je ti co nejdřív dobře a brzy t to přestane bolet aby jsis mohla naplno užívat miminka. Já měla 30stehů a skoro dva měsíce jsem si nemohla ani sednout a to vstávání k malé no hrůza, ale ted? no jako bych nerodila :palec:
Přeji Vám štěstíčko a hlavně zdraví :kytka:

 
lucienne
Neúnavná pisatelka 16065 příspěvků 17.10.11 09:26

:potlesk: jsi šikulka :hug:

 
Pavouk
Echt Kelišová 9432 příspěvků 17.10.11 10:18

Krásně napsané … já sem si porodem neprošla, takže u druhého bych se asi bála ještě víc než teď … ale prostě ten maličký pokládek zato stojí …

ať maličký dělá jen samou radostttttttttt … :hug: :hug: :kytka: :kytka:

 
Ropuška_M
Zasloužilá kecalka 720 příspěvků 17.10.11 10:40

Gratuluji k Vojtíškovi, je to šikulka…
Trošku jsi mě postrašila, čeká nás porod za měsíc, takže snad mě to do té doby přejde, stále si říkám, že když to zvládlo tolik těhu přede mnou, že to zvládnem taky… :think:

Jinak přeji, ať Vám syn dělá stále jen samou radost… :kytka:

 
Anik6
Závislačka 3663 příspěvků 17.10.11 12:45

mockrat dekujeme :kytka: :-)

 
MillaL
Ukecaná baba ;) 2412 příspěvků 18.10.11 11:20

Hezky napsané, já si prošla něčím podobným, jen porod trval 6 hodin od prasknutí plodovky - praskla sama apk kontrakce nepravidelne az do porodu. Rodila jsem otevřená na 6cm, mala mela spatny monitor a mela omotanou snuru 2× kolem krku. Ale to siti tak, skoro to samé.. Neboj, za mesic uz nic citit nebudes, bude to ok :-)

Tak at vám dela maly jen radost :hug:

Příspěvek upraven 18.10.11 v 11:21

 
Mondík
Závislačka 4504 příspěvků 20.10.11 21:55

Preji hodne zdravicka cele rodince! :hug: :hug:

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak jsem podruhé rodila


Reklama