Návrat kouzla Vánoc

O životě

Kouzlo Vánoc v dospělosti mizí a čekáme na jeho návrat. K nám už se vrátilo...

Je Štědrý den ráno. Je 6 hodin, kolem běhá malý syn. Stoupá si ke stromečku, sleduje světýlka a chtěl by na hraní alespoň jednu kouli. Ale ví, že stromeček je jen na koukání. Sleduju ho z gauče a chce se mi smát radostí. Taky vzpomínám na své vlastní Vánoce.

Pamatuji si, jak jsme jako děti ani nemohly dospat samým těšením na večer. Když už byla tma, hlídaly jsme se sestrami čas. Kdy už jen bude večeře? A najednou jsme u stolu, máme stažené žaludky, že ani maminky skvělé jídlo nesníme. Mamka zmizí a my šponujeme uši, kdy se ozve zvoneček. Otevřeme dveře a tam velký krásný stromek, dárky a pokoj ozářený prskavkami.

Vybavuji si další Vánoce. Jsme pořád děti, dárky rozbalené. A mamka říká, že největší dárek jsme nenašly. Hledáme pod stromečkem a nic. Už jsme zoufalé až mamka s úsměvem odkryje prostěradlem zakrytý dárek. Vykoukne na nás veliký dřevěný dům pro panenky. Táta ho sám stavěl 3 měsíce každý den pro práci.

Už jsme dospělé. Je nás u stolu o jednoho míň. Sestra se odstěhovala k partnerovi a slaví Vánoce ve svém. Už dávno se vytratila dětská nervozita. Natěšené očekávání.

Další rok už u rodičů nejsem ani já. První Vánoce s partnerem (dnes již manželem). První dohady o nejlepším salátu, vytvoření vlastních tradic. Poprvé jdu na půlnoční. Poprvé jsem ta, co všechno chystá.

A už jsem u loňských Vánoc. První svátky s 4měsíčním synem. První svátky bez mamky, která nás navždy opustila.

Letos se vše zlomilo. Když se syn dívá na stromeček, cítím to vzrušení Vánoc, i když z té druhé rodičovské strany. Nemůžu se dočkat večera, kdy zasedneme ke stolu a pak syn uvidí balíčky pod stromkem a já jako tehdy mamka ozářím pokoj prskavkami.

Dneska už rozumím mamky úsměvu, který měla, když nám dávala dárky. Dneska prožívám to co ona a je to krásné. Zase cítím kouzlo Vánoc.

Hodnotilo 18 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Mischellka88
Závislačka 2970 příspěvků 31.12.14 19:03

Moc krasne napsane…zazivam to same az me to dojalo :-)
Krasny Novy rok a spostu prenadhernych vanoc s tim nejnadhernejsim -rodinou a detmi :-)

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 31.12.14 19:04

Přesně tak :-) Taky jsem to kouzlo začala znova cítit s dětmi, když jeden vyhlíži s dětmi Ježíška a druhý honem honem nosí dárky pod stromeček a pak se stromek rozsvítí, zazní zvonek a děti se k němu ženou a tak jim září oči :-) A musím říct, že letos to bylo snad nejlepší :-) Starší pořád věří na Ježíška, mladší už je natolik velká, že si to užívá plnými doušky… A letos se Ježíškovi dárky pro děti obzvlášť vydařily :-)

 
verusav
Závislačka 4909 příspěvků 31.12.14 19:25

Nádherné :srdce:

 
Rozárka78
Závislačka 2975 příspěvků 31.12.14 19:43

Nádherně napsané, mačkám slzu…

 
Plomba
Zasloužilá kecalka 791 příspěvků 31.12.14 20:26

Díky :kytka:
Nakonec to bylo přesně takové, jaké jsem si to přála. Malej s manželem přišli na zazvonění zvonečku a syn byl celý unešený :srdce: Zvládl i rozdávat dárky (respektive je jen nosit od stromečku k manželovi nebo mně) :)
Ale bylo to nádherný ;)

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 01.01.15 12:37

Nadherne nasane :kytka: :kytka: :kytka: :kytka: :srdce:

 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26673 příspěvků 01.01.15 12:37

Sorry napsane :D ;)

 
MariSun
Zasloužilá kecalka 721 příspěvků 03.01.15 09:23

Krásné… slzy v očích… poznávám mnohé… Díky :lol:

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 03.01.15 21:15

Krásné… skoro jsem uronila slzu. Ztotožňuji se, také to od doby, co mám synka, prožívám takto a vlastně ještě o něco intenzivněji, protože jsem v určitém životním úseku několika let Vánoce dokonce neměla ráda, teď si je nádherně prožívám.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama