(Ne)výchova aneb laxnost rodičů

Rodičovství

Dneska jsem byla s dcerkou u doktorky a o to, co jsem tam zažila, se tedy mile ráda podělím. Nechápu, nechápu a ještě jednou nechápu. Jako každá máma se snažím, aby moje dítě bylo zdravé a dobře vychované. Snažím se domýšlet následky svých činů. Ale to co mě dneska potkalo v čekárně u doktorky, mě teda uzemnilo.

Seděla tam starší maminka s cca 4letou dcerou a v čekárně bylo asi 5 dalších kočárků (i s tím mým). Malá holčička lozila od jednoho k druhému a svýma, od pohledu hrozně špinavýma rukama, sahala na cokoli, co jí praštilo do oka (hračky, plínky, atd.). Přišla za mnou a vyptávala se mě, co to mám v ruce, řekla jsem jí, že chrastítko a ona na mě zaječela: „Dej mi ho!“

No, stála jsem jak opařená, její máma ani nehnula brvou. Pokračovala v této milé větě asi 10 minut a pak mi začala lomcovat s kočárem a osahávat věci v něm. Až když sáhla malé na dudlík, tak jsem ji musela slušně poslat za mámou a říct jí, ať to nedělá, ale ani se nehnula.

Pak mi naštěstí dala pokoj a šla se věnovat jiným dětičkám. Normálně jsem ten typ, co se vždycky ozve, když vidí, že je něco špatně, ale toto mě tedy přibilo na místo a zacpalo pusu. I kdybych se ozvala, věřím tomu, že ta milá paní by mě okamžitě zpražila, že je hyperaktivní nebo něco podobného.

Takže jsem si z toho vzala ponaučení, že někdy je lepší mlčet a vydržet, dokud dotyčná osoba nezmizí ze zorného pole, a pak si pořádně postěžovat.

Nemění to však nic na faktu, že když děti nevychováte, tak jsou prostě nevychované!

Hodnotilo 21 lidí. Score 2.7.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek
 
Lucmic
Ukecaná baba ;) 1254 příspěvků 28.06.12 01:04

Padla mi čelist!!! 8o

 
ivma6
Kecalka 160 příspěvků 28.06.12 02:45

No, to by teda bylo něco na mě… :cert:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 28.06.12 05:51

To, že je hyperaktivní neomlouvá to, že nemá nebo se nepokouší o základní sociální návyky. Naopak u hyperaktivity musí být rodič 5× důslednější anebo celý život dítě omlouvat - viz příklad z čekárny a pak se strááášně divit, jak je okolí zaměřené na chudáka dítě a nikdo mu nerozumí.
Pokud Tě nějaký takový případ opět potká, jediné co můžu doporučit je metoda kafemlýnek - klidně, vyrovnaně a pořád opakovat - nesahej mi na to, nedělej nám to atd atd…držím 15tý palec :mrgreen: :hug:

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 28.06.12 05:52

Moje znama timto stylem take vychovava sveho syna, nic se mu nezakazuje, neprikazuje, na vse se pta stylem jestli chce. Jsou mu 2 roky a je to strasny spratek. sedeli jsme v restauraci, zrovna donesli jidlo a on si usmyslel, ze chce domu, tak se znama okamzite zvedla a sla s nim domu a takhle je to se vsim. Zbije miminko moji segry, ta ho serve a maly od zname se rozbreci a ta jeste serve segru… uz s nima nikdo nikam nechce chodit, hlidat ho… jsem zvedava, jak bude oblibeny v detskem kolektivu…

Nerikam, ze by se deti mely bit, to je druhy extrem, ale jsme zvykli zit v tlupach odjakziva a vsechny smecky, tlupy, hejna maji sveho vudce, svou autoritu, funguje to tak miliony let, tak proc to dnesni matky chteji menit? Dite se stejne tem autoritam v zivote nevyhne a nakonec se stane z matky onuc, se kterou bude maly zametat, protoze vi, ze jako jedina ze vsech mu dovoli vse

 
Daddy
Povídálka 44 příspěvků 28.06.12 06:50

Ahoj, nedivím se, že jsi byla znechucená přístupem matky dotyčného dítěte :(. I když jsem sama matka se starším datem vydání, nejsem z těch, kdo by si nechal od malého dítěte takto poroučet :cert:. Je pravdou, že ke své druhorozené (budou jí dva roky) jsem poněkud benevolentnější, než jsem byla ke své prvorozené (21 let), velmi často počítám do deseti, zhluboka dýchám, než abych jí plácla přes zadek, ale co je moc, to je moc :cert:.
A aby na mne cizí děcko řvalo, že něco chce a šahalo špinavýma rukama??? Od čeho jsou vlhčené ubrousky??? Matku bych poslala na převýchovu!!!

 
Pudloslava
Vesmírná mluvilka 32306 příspěvků 28.06.12 07:09

nesouhlasím s tvým postojem, nechci se zase zhádat

milá Jitocito, přečti si prosím tento deníček: https://www.emimino.cz/…tizene-9352/
není až tak starý

jen moje oblíbená teze: Spousta maminek přirozeně hodných a klidných dětí si myslí, že je to vliv jejich výchovy.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 28.06.12 07:20

No to by teda bylo něco pro mě. Ještě v čekárně u doktora kdy nikdy nevíš co tomu dítěti je!!! :cert: :cert: :cert:

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 28.06.12 07:25

Také bez touhy se hádat - hyperaktivita není zdravotní postižení!
Pokud pojala pisatelka nějaké podezření, že by o něj šlo, mohla se matky zeptat. Výraz pitbula mají mamči tak nějak nacvičený :)

 
mochyy  28.06.12 07:30

@Pudloslava

S odkazem na deníček matky „trojcatka2008“ jsi zapomněla ještě na tento:
https://www.emimino.cz/…v-krci-9363/
Kde ona matka v komentech jasně přiznává, že výchovu nezvládá a už to vzdala.

Podle mě - je to výchovou!!!

I kdyby bylo dítě sebevíc postižené, hyperaktivní, trpělo 20ti syndromy tak jako matka ho nikdy nenechám sahat cizím lidem do kočáru kde leží miminko a na hračky špinavýma rukama!!! To by přes ty ruce hodně rychle dostala… syndrom nesyndrom.

Jako v onom deníčku, na který jsi posílala odkaz… nechat děcka šťouchat do lidí klacem?! Podle mě prostě nepřípustné…

Toť můj názor… kamenujte si mě.

 
ygreen
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.06.12 07:30

Souhlasím s pudloslavou, nikdy nevíš. Ono chápu že je to nepříjemné a jíto měla jsi hned požádat maminku té holky aby si ji zavolala, že jdete třeba na očkování a bojíš se sby ji něčím nenakazila. Ale třeba rodiče autíka často raději zkousnou pohledy než aby nějakou výtkou uvedly dítě do afektu.

Samo že dítě může být jen nevychované ale i tady to skřípe někdy prostě povahou děcka, já mám staršího trochu postiženého ale je hodný a poslušný, mladší dcera je zdravá a je to agresivní hysterka, takže některé scény, no pocuc.

mochy - nemáš asi ani tušení co u postiženého dítěte může spůsobit jedno chycení za ruku, otočení zády, nebo výtka :( syndrom nesyndrom, nesuď když jsi nikdy nebyla v kůži matky postiženého dítěte

Příspěvek upraven 28.06.12 v 07:33

 
kerrankin  28.06.12 07:31

Na tenhle deníček jsem si taky vzpomněla. Na druhou stranu i o této paní si myslím a pokud vím i v diskusi se to řešilo, že mohla/měla zasáhnout…

 
kerrankin  28.06.12 07:32

Souhlas s Mochyy.

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 28.06.12 07:40

Podle mne je nepřípustné, že matky, které využijí profesionálních služeb psychologů, psychiatrů, denních nebo týdenních stacionářů jsou stále společností vnímány jako sobci a kdoví co ještě. Mluvím z praxe.
Ano, lítání po neurologiích nic neřeší, pokud je člověk vyhořelý a vzdal to, je dobré si to přiznat, ale zároveň se zamyslet nad odbornou pomocí.
Není nad to, umět si říct, že na něco nestačím. I přes počáteční nepochopení (nejhorší to mají maminky z menších měst a vesnic, kde je vše vidět) se setkávám s maminkami, které se nestydí na čas využít odborných služeb, otřepou se, oklepají, načerpají síly a dokáží jí dál…

 
ygreen
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.06.12 07:47

Teď moc nechápu co bylo tímto komentářem myšleno? Že když dítě se nechová dle pravidel, je vhodné ho umístit do ústavu, nebo ho nadopovat léky???

Neznám matku postiženého dítěte, která by se nesnažila od odborných míst vynáčknout co to jde, ať pomoc nebo informace.
Třeba můj syn má jen „komunikační“ postižení, ale jen tak pro informaci, nelze ho v Praze umístit do žádné odborné školky - málo míst, málo odborných školek, málo všeho, zatímco dětí je hromada.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 28.06.12 07:49

Taky jsem něco podobného zažila, dva malý kluci (též špinavý)se mi přihnaly ke kočáru a začaly mi šmátrat po dvouměsíčním miminku-no řádně jsem jim vynadala a následně i jejich babičce která se za nimi belhala o berlích a ještě mi povídá -Oni mají rády miminka no viděla jsem vzteky rudě. Jinak tedy mám taky hyperaktivní holčičku, poslouchat moc nechce ale je už celkem naučená že když někde jsme tak se na nic nesaha a je v klidu a to je jí teprv rok a řekla bych že je vcelku vychovaná. Nejdůležitější je DŮSLEDNOST! :cert:

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 28.06.12 07:51

Maxi2408 :Omlouvám se ale překlikla jsem se to nebyla reakce na tvuj komentář. :kytka:

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 28.06.12 07:53

Ahojky jsem taky maminka jednoho hyperaktivního chlapečka :-) a nedovolila bych nezasáhnout - když by takhle vyváděl. Já jsem taková, že když jsme u Dr. nebo v nemocnici tak já pořád za ním chodím - snažím se ho zabavit, aby „neotravoval“ jiné lidi a maminky s miminky :-) I když je pravda, že toho mám taky poseldní dobou odst a raději bych to neviděla :lol: a dělala, že Honzík není vůbec můj :-D

A je to tak 3.měsíce co jsem musela s Gabčou do nemocnice a musela jsem vzít i syna. Manžel nemohl odejít z práce. ANO, dělal tam bordel jako blázen, utíkal, vztekla se ale čekat na doktora přes 4.hodiny v čekárně když jsme 2. na řadě - bylo dost na mě natož na malého. Snažila jsem se ho zabavit ale moc mi to nešlo. Vedle na sedačce seděl kluk co mu mohlo být tak 8-10.let furt měl nějaké „keci“ a malej prostě seděl na zemi a já mu říkala, aby se zvednul nebo bude nemocný. To jsem opakovala ještě jednou říkám:,,Honzí zvedni se nebo " a ten kluk,,ti nastydne čů…k" :-O :-O :-O 8o Nevěděla jsem co jsem jako měla udělat nebo říct… rodiče absolutně nic - baví se dál mezi sebou a ještě chlapeček to tam několikrát opakoval :zed: Bylo mi trapně víc než těm rodičům :oops:

 
petula.bir
Ukecaná baba ;) 2246 příspěvků 28.06.12 08:02

@katule9
Ahoj hyperaktivitu stanovuje lékař, psycholog a neurolog - a dá se vyšetřit nejdříve ve 3.letech věku dítěte - jinak je dítě živější :-)

Jinak bych asi taky viděla rudě když by mi toto nškdo udělal.

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 28.06.12 08:04

@petula.bir

A o tom to je… snaha se cení! Hlídáš ho, kočíruješ - prostě neděláš, že to nevidíš. Tak to podle mě má být :pankac: :kytka:

Na rodiče sprostého kluka - nemám co dodat :nevim: Ale to by bylo na jiné téma. Zda-li sprostá slova dítěte ignorovat a nebo ho za to kárat aby to pak naschvál říkal pořád. Jak řikám, to je na jinou debatu :think: :nevim:

 
ygreen
Echt Kelišová 9904 příspěvků 28.06.12 08:10

Jako já určitě nepsala komentáře jako obhajobu, taky by mi to vadilo

jen někdy je lepší nechat soudy o přístupu rodičů až na dobu, kdy si můžeme být skutečně jistí, že za to mohou

třeba uvedená hyperaktivita - což bylo řečeno jen jako příklad od zakladatelky - tak ta nezasahuje inteligenci ani porozumění, ale třeba všechny druhy autismu, dysfázie, apod, zasahují i složku porozumění. Např. můj 4 letý syn nerozumí slovním pokynům více jak dvouslovným, prostě jeho mozek mu to nepředá jako srozumitelnou informaci, takže jako bych na něj mluvila mandarínsky, přesto vypadá a i se chová jako naprosto normální klouček. A když se dostaneme do konfliktu a začne vřískat tak lidi koukají s otevřenou pusou a nejlepší kecy mají mladí bezdětní (vole spratek, bych mu dal), nebo důchodci (ty čumí opovržlivě a dodají něco jako " já bych mu dal, jestli budeš zlobit maminku vemu si tě domů) - načeš syn samo se na ně ani neotočí páč jim nerozumí, pro něj šum ulice. Přitom syn je vyloženě hodný a nežný a dost inteligentní a až se podaří časem vadu kompenzovat tak bude v životě snad i úspěšný.

 
katule9
Ukecaná baba ;) 2300 příspěvků 28.06.12 08:11

Ano to máš pravdu, na sto procent ji určenou nemá ale dle dr se o ní jedná. Ale i tak já to neberu jeko nějakou nemoc nebo postižení, dnes trpí hyperaktivitou keždé třetí dítě, zkrátka nejduležitější je stejně jak už jsem psala důslednost.

 
Akrasha  28.06.12 08:14

Člověk nikdy neví. Paní v čekárně se určitě měla pokusit usměrnit chování dítěte, v případě, že šlo o nějakým způsobem postižené dítě a paní nechtěla riskovat záchvat v čekárně u dr. tak to měla vysvětlit ostatním a omluvit se za dítě. Ale něco mi říká, že o tento případ nešlo 8o

 
Ferrie
Stálice 68 příspěvků 28.06.12 08:18

Tak to je teda mazec! 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o 8o -O :-O :-O :-O :-O :evil: :evil: :evil :P :P :? :? :? :?

U naší MUDr. se kočárky nechávají venku pod střížkou, takže si do čekárny vezmeme jen to, co potřebujeme. Já to všechno nosím v tašce od kočáru, ale tohle mě vážně zarazilo.
Kdyby třeba sahala na kočár od někoho, koho dobře zná, s kým se stýká, ale na cizí? Já bych té „mamince“ hned něco řekla, jsem ten typ, co nejdříve něco řekne a potom přemýšlí, co to bylo :? :mrgreen:

Zlaté Slavkovské děti :mrgreen:

 
KlariSi
Závislačka 3606 příspěvků 28.06.12 08:19

Kamaradce takovehle dítě sebralo její malé dudlík stčilo ho do pusy a dalo ho zpatky malé do pusy..

 
maxi2408
Zasloužilá kecalka 733 příspěvků 28.06.12 08:20

Nestíhám, tak zkratkovitě ---- proč by to mělo znamenat nadopování léky??? proč by to mělo znamenat šoupnutí do ústavu??? - to jsme u toho předpojatého názoru! :cert:
Co takhle relaxační techniky, zpětná reflexe chování a reakce, různé terapie - koně, psi…
:?:

 
petulle
Kecalka 339 příspěvků 28.06.12 08:23

Tak to je husté, ale u nás na sídlišti také máme takovu holčinu, která vyleze na kolo u kočárku, nacpe se až do boudičky a kouká na miminko. Její milá maminka jí nic neřekne. Pak šla na můj kočárek (máme už sporťák) a malému brala dudlík s pusy, tak jsem jí řekla, že ať to nedělá a maminka stále nic. Pak jen jí zavolala a jmenuje se Ráchel tak jí s kamarádkou říkáme „voráchlá Ráchel“ :oops: a vždy když jí vidíme už z dálky, tak se snažíme jít jinou cestou, jen abychom je zase nepotkaly :lol: :roll: :oops:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 28.06.12 08:31

Já nevím, ale tvá reakce mi přijde příliš zveličená..Ježíš tak jedno dítě v čekárně bylo otravné a máma na něj házela bobek..to se toho zase moc nestalo. Nač se z toho hroutit? 8o

Já když někoho takového potkám, kdo otravuje, tak supluju rodiče a normálně ho popadnu, řeknu mu co má a nemá dělat, vezmu mu z ruky co nechci aby bral - prostě se s ním nepářu..

Ani nechápu to ponaučení, že je lepší mlčet - vždyt jsi se ozvat ani nezkoušela ( kromě na dítě, které nereagovalo) :nevim:

 
Lizbeth
Extra třída :D 12981 příspěvků 28.06.12 08:31

To nemá být rakce - omlouvám se..

 
Alichi
Kelišová 5617 příspěvků 28.06.12 08:38

Nevím tedy z čeho jsi se poučila, že je lepší mlčet, když jsi se ani neozvala. :think: :nevim:

Někdo je takový a někdo makový, nenechám naše dítě nikomu „skákat po hlavě“ (ani lézt do cizích kočárků :lol: ) a snažím se být trpělivá k cizím dětem právě proto, že nikdy nevím, co je takového chování příčinou.
Pokud by mne dítě svým chováním opravdu obtěžovalo, tak se ozvu a řeknu něco dítěti nebo i rodičům. :nevim: Např. jsme šli na zmrzku, kde dvě rozjívené holčičky opravdu nevěděly co by, tak plivaly zmrzlinu na židle v dětském domečku atd. - tak mohla jsem to utřít, ať do toho naše malá nesedne, ale holt jsem upozornila rodiče (pravda, zmrzlinu utřeli, ale holčičkám neřekli nic :nevim:).
A to jsem jako puberťák říkala, že NIKDY dělat nebudu, když moje mamka „pacifikovala“ jiné děti… :roll: :mrgreen:

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 08:41

Holky, strhla se tu velká diskuze, ale pro některé, které to zřejmě špatně pochopily :nevim: Holčička byla ZJEVNĚ nevychovaná…máma se vykecávala a od pohledu byla docela laxní a nedůsledná. Nikdo o žádném postižení nemluvil a snad jsem dost velká na to, abych poznala rozdíl mezi nevychovaností a postižením :cert:

 
Vesmilka
Neúnavná pisatelka 17247 příspěvků 28.06.12 08:41

Hned na začátek musím upozornit, že nenám hyperaktivní ani jinak postižené dítko. Ale mám 16-ti letou dceru a tak si myslím, že mám už něco za sebou abych se mohla vyjádřit.
Toto co předvedlo dítko v ordinaci a i jeho maminka je neomluvitelné. Nemoc nenemoc. Nezasáhnout a jen přihlížet jak dítě ochmatává vše co mu přijde pod ruku to je neuvěřitelné. Nejsem zázračná matka a věřte že mít doma puberťáka si nezadá s tím jak usměrnit dítko v čekárně, ale tohle bych já při své povaze neskousla.

Nezávidím maminkám které mají hyperaktivní dítě a upřímně držím jim pěsti aby neskončili v blázinci ale z vlastní zkušenosti z dob kdy jsem dělala ve školce vím, že hyperaktivita je taky báječná výmluva pro rodiče, kteří se svoje dítě ani nepokouší vychovávat.

Klidně mě ukamenujte ale souhlasím se všemi kteří tvrdí, že matka měla zasáhnout a alespoň se pokusit dítě usměrnit. Myslím, že kdyby to dělala od malička, tak by to holku ani nenapadlo. Popřípadě by stačilo říct nedělej to. A nemyslím si že by hned dostala záchvat.

 
LouLou  28.06.12 08:42

@Lizbeth presne…jako kdyby se stala nejaka katastrofa… :mrgreen: dite tam nepustim a ruce mu dam pryc sama, holt, kdyz vlastni rodic nezasahuje… ;)
Co budete delat az uvidite na sidlisti particky pubertaku co kourej, chlastaj a fetujou…a rodice taky zrovna nic?

Příspěvek upraven 28.06.12 v 08:43

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 08:50

@Alichi Jenže já se dostávám do situací „kdy musím zakročit“ pořád…v mém okolí je prostě fůra lidí, co jsou třeba vůči kočárku nebo tak slepí, takže třeba lezu do autobusu a jediný volný místo pro kočárek a stojí tam banda lidí, vidí, že tam jedu, ale neuhnout, tak se musím ozvat…už mě to nebaví a jak už bylo řečeno, raději sem se kousla do jazyka a nic jsem mamince neřekla, než abych se dočkala toho, že budu ta špatná já, ale namíchlo mě to… :cert:

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 08:53

@LouLou to hje trošku hloupé přirovnání, s puberťákem už nic moc nenaděláš, zvlášť když ho nemáš na očích ale s malým dítětem musíš pracovat…vychovat ho, dokud to jde…Pak dáš dítě do školy a nějaký takový dítko mu to bude pěkne znepříjemňovat a budeš se divit, proč tam nechce chodit (to je příklad) :think:

 
Mišanila  28.06.12 08:53

Pokud chování cizích dětí překračuje meze a zasahujou mi příliš do prostoru nebo nějak ohrožují mé děti, tak nemlčím, ale normálně jim v klidu a slušně řeknu třeba na cizí kočárek se nesahá, nikdo se klackem nebije apod. a pokud by mi něco cizí dítě bralo z kočárku, tak mu to vezmu z ruky a řeknu, cizí věci se neberou a tečka. Neřeším nic s jejich rodiči, ale přímo s dětmi.
A jinak matka byla asi takový ten neřešící a nevychovávající typ, sama bych zasáhla hned a nenechala svoje děti nic takového dělat a to jsem hodně „liberální“ matka…

 
ŠárušN  28.06.12 09:01

Já vždycky obdivuju, jak se některé matky dokážou vymlouvat na hyperaktivitu nebo jiná postižení!!!

Je tvoje dítě hyperaktivní, a tudíž nezvladatelné? To přece automaticky neznamená, že se bude chovat nevhodně, zatímco ty budeš jen laxně sedět, a všichni to budou chápat a usmívat se, jakože se nic neděje!!!

Mám tři zdravé kluky. Ale přijít se všema do čekárny k doktorce, to je prostě za trest. Vychovávám je jak nejlíp umím a rozhodně je nenechávám dělat si co chtějí. Jenomže na takových místech, jako je čekárna, moji kluci neznají hranic, začnou se předvádět před lidmi a absolutně neposlechnou.
Moje řešení? Jednou jsou to moje děti a já za ně nesu zodpovědnost! Jsem to já, kdo je do té čekárny přivedl a kdo je nezvládá.

Takže: Když to prostě nezvládáme a kluci svým chováním obtěžují okolí, JEDNODUŠE SE SEBEREME A JDEME ČEKAT VEN NA CHODBU.

Mít s postiženým člověkem soucit NEROVNÁ SE nechat se obtěžovat, osahávat, ohrožovat.

Pokud matka ví, že její dítě je nezvladatelné, má se této skutečnosti přizpůsobit. Kromě okřiknutí totiž existují I JINÉ ZPŮSOBY, jak dítěti zabránit, aby obtěžovalo své okolí. Např. vzít dítě za ruku a odvést ho jinam, nebo mu vzít z ruky věc, kterou své okolí ohrožuje, atp. Tohle lze udělat i s postiženým dítětem a pokud matka nedělá nic a tváří se, že jí se to netýká a ona za nic nemůže, a že to přece musí každý chápat, je to pouze příklad laxnosti a LENOSTI některých dnešních matek, který prostě odsuzuju.

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 28.06.12 09:05

Já nevím, já si klidně povídám i s cizíma dětma jako se svým - takže kdyby mi holčička matlala na věci a bylo mi to nepříjemné, tak ji poprosím, ať to nedělá, protože a protože… Většinou mám zkušenost, že dítě začne na něco vyptávat nebo tak. Nebo zareaguje matka. Tady ta nereagovala, na to se dá říct jen bohužel, i takoví jsou mezi námi - naštěstí těch normálních je drtivá většina - aspoň u nás :lol:

Co se týče těch postižených, hyperaktivních atd. - to mi spíš hlava nebere, že jde matka s nějakým takovým dítětem k lékaři, kde musí předpokládat, že bude čekat a NIC mu nevezme na zabavení. Pak by třeba šlo odvolat dítě bez zákazu (a tedy záchvatu), kdyby zavolala třeba „Aničko, pojď, přečtu ti pohádku“. Ale jako nevím, nemám s tím zkušenost, jen mi přijde, že většina dětí i s nějakou „neviditelnou“ diagnózou na něco reagovat musí a něco mají rády a maminka by měla vědět, jak na ně, aby se jí při čekání nesežraly nudou - nebo kdyžtak jenom trochu :lol:

 
kattkka
Generální žvanilka 24322 příspěvků 28.06.12 09:10

Zasahnout mela mala. Socialni navyky byt musi.
Bych ji upozornila a jde svemu ditku umyt ruce aspon. A po te bych upozornila na nevhodne chovani myslim ze v tom okamziku by pani n eco udelala.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.06.12 09:24

Já zas nechápu nechápu nechápu, že ses neozvala. 8o Mohla sis vše s dotyčnou matkou vyjasnit už v ordinaci a nebýt z toho konsternovaná ještě pár dní poté. To tvoje ponaučení na závěr stojí pěkně za prd, to se na mne nezlob, takhle se to řešit nemá v zájmu tvé duševní hygieny ;)

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 28.06.12 09:24

No to je síla. :mrgreen: když jsem byla malá, taky jsem všude takhle běhala, ale kdybych někomu začala lomcovat kočárem nebo nějak otravovat, hned by mě máma okřikla, případně jednu ubalila. nevím, čím to je, připadá mi, že se s těmato maminama setkávám čím dál častěji. nejvíc právě v čekárnách a v tramvaji, kdy do vás dítě kope a pokud matku laskavě nepožádáte, ať si fakana hlídá, nedostaví se od ní žádná reakce. :think:

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 09:26

@Gina108 zajímavé, že jsem se jen podělila o zážitek a hned jsem debil já…tak si to tady pořádně přečti a příjdeš na to, proč jsem se neozvala :nevim:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 28.06.12 09:29

Očividně rozežrané děcko, bych mu jednu flákla parchantovi…takové smrady nesnáším, a lískla bych aji té mámě

 
janusska
Ukecaná baba ;) 1348 příspěvků 28.06.12 09:30

Já zastávám názor jako Mochyy. Podle mne je to daný výchovou. Máme takovouhle sousedku. Je naprosto laxní k tomu, co její děti dělají. Např. opékáme u nás na zahradě špekáčky. Oni vylezou na plot a začnou na mě doslova řvát takovým povýšeným tonem: „Jano, my chceme taky špekáček.“ Ona to slyší a NIC jim neřekne. Pro mne je to nehorázná drzost a nevychovanost, vůbec si nedokážu představit, že by mi tohle dělala dcera. To bych jí to rychle odnaučila!

Pokud tam holčička v čekárně otravuje ostatní děti a sahá jim do kočárků na hračky, tak je podle mne naprosto zvyklá, že si může dovolit všechno, páč ji v tom rodiče nebrání. Nemá prostě nastavené žádné hranice.

Toť můj názor :mavam:

 
medvidek  28.06.12 09:37

Nemilá zkušenost :hug:.Co poradit nevím.
Naše skušenost…před cca 14dny-sedíme v čekárně s naší 20m dcerkou a 6m synem + 5letou dcerkou, aby je dr prohlédla. S námi tam byly maminka s náctiletou dcerou a samotná holčina. V tuto chvíli vstoupila do čekárny maminka s dvouma klučíkama, jednomu byli asi 2r a tomu staršímu 4r. A ten starší si vyhlídnul mého muže. Stále za ním chodil, lezl mu na klín, nosil mu reklamy, časopisy, knížky, chtěl aby mu muž četl nebo říkal co tam je. Klučík nemluvil pouze posunkama „říkal“co chce. Mluvit uměl, to vím od jeho maminky. Veškeré snahy této maminky klučíka usměrnit, pouze slovně, držela na klíně vzpouzejícího se mladšího syna, se nedařilo a nepodařilo dokud jsme nešli do ordinace.
Muže jsem nechala ať si to „vyřídí sám“.Nezasahovala jsem. Takže četl, ukazoval, chtěl po klučíkovi ať řekne sám co vidí. Jeho maminka mu totiž říkala, že mluvit umí a ví co je co.

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.06.12 09:38

Já souhlasím s Mochyy. Kamarádka hlídala autistické dítě, chodili na písek, když byla holka agresivní k jiným dětem, tak jí prostě sbalila a šli jinam, záchvat nezáchvat.
Myslím, že většina lidí je schopná tolerovat nějaký ten řev, kňourání a jiné pazvuky, ale aby byť postižené dítě omatlávalo věci a šířilo choroby, šťouchalo do lidí a házelo na ně hračky, tak to ani náhodou. Já chápu, že výchova postižených je náročnější, ale to přece neznamená, že se na to ta matka úplně vy…

 
Gina108
Generální žvanilka 23849 příspěvků 28.06.12 09:41

Neozvala ses, protože ses bála, že budeš za debila :mrgreen: a moc sis teda nepomohla. :think: Na jiný důvod jsem nepřišla. :nevim: Holt kdo se bojí, nesmí do čekárny :mrgreen:

 
dlacatko
Ukecaná baba ;) 2139 příspěvků 28.06.12 09:45

Myslím, že autorčina reakce byla naprosto adekvátní. jasně, mohla se ozvat, ale když tyhle situace zažíváte často, docela vás to unaví. reagovat měla matka té malé, i kdyby dítě bylo úplný dement, nic ji neomlouvá.

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 09:45

@Gina108 no v té situaci jsem se cítila dost trapně, bylo nás tam víc, které jsme byly „v rozpacích“…necha­la jsem to vyšumět…měla jsem dost nervů, jelikož malé nastřelovaly naušničky, takže jsem to prostě nechala. Když si to zpětně přehraju, asi bych nějak zareagovala ale v tu chvíli jsem si byla docela bezradná :nevim:

 
Angua
Hvězda diskuse 50732 příspěvků 28.06.12 09:46

@JitaCita ale zas přece nemůžeš vědět, jak by paní reagovala, kdybys ji oslovila. On každý má tu míru někde jinde, já se kolikrát divím, co rodiče dětem zakazují (asi spíš taková ta opatrná slušnost), mě by to kolikrát ani nenapadlo, že to někomu vadí :nevim: :lol: Třeba že nesmí dítě šáhnout na cizí kočár - moc nechápu proč.

 
JitaCita
Kecalka 207 příspěvků 28.06.12 09:46

@dlacatko tak nějak bych to řekla i já :kytka:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reklama


Reklama