Opičáci - 17. deníček (20 měsíců)

Rodičovství

Ahoj opičáci, Omlouvám se za zpoždění deníčku, ale mozek na mateřské a Vánoční lenora udělali své, tak jsem na něj zapomněla a když už jsem ho chtěla poslat, jako na potvoru nám nešel Internet. Jarčo, třikrát hurááááá!!!!!Úžasná novina v novém roce. Moooc blahopřejeme.

Svátky jsou za námi a tak mi to nedá, abych se vám nesvěřila o tom, jak jsme je strávili my. Jak jsem psala, na Vánoce s Kubou, už jako vnímající osůbkou, jsem se moc těšila. Proto jsem se snažila o dodržení tradic a různých překvapení, chtěla jsem Kubíka obohatit o nové dojmy. Jenže on o ně zrovna na Štědrý den a dny poté moc nestál, bylo mu pěkně zle. Nevim, jak vaše děti, ale Kuba, když je nemocný, spí o hodně míň a pak je protiva a to mu samozřejmě na zdraví nepřidá. A tak jsme se snažili být všichni trpělivý a spousta naplánovaných věcí se buď rozplynula nebo se přizpůsobila. Například Štědrý den nám začal v půl šesté ráno, Kuba si určitě přivstal naschvál, protože věděl, že ráno je tma a rodiče neodolají pokušení a rozsvítí mu stromeček hned, jak vejde do obýváku. A tak to samozřejmě bylo. Ty jeho očička, to byla záře a radost. Už dlouho jsem nic tak krásnýho neviděla. Večer, oři rozdávání dárečků byl celý vedle. Měl jich až moc, protože u nás byla i mamka a babi a ségra, tak jsme mu je rozložili do tří dnů. Dostal vždy něco ráno a něco večer. Jenže on si na to stačil zvyknout a doteď opakuje, tomeček svíti, dáječky, a čeká, že pod ním najde zas něco nového. Dárek, o kterém jsme věděli, že nemá konkurenci, dětský deštník, dostal až v neděli jako poslední. A znova jsem uviděla tu obrovskou radost v jeho očích. Naše dítě si totiž nehraje s autama, jako ostatní chlapečkové, jeho nejvíc ze všeho baví deštník. Já už před ním od jisté doby neukazuji můj, to radši moknu, protože to co vyvádí, když ho vidí, je neskutečné. Tak jsme mu pořídili osobní. Nebyl nejlevnější, ale rozhodně se to vyplatilo. Zabaví se s ním na půl dne. Otvírá ho, zavírá, běhá za mnou, ať mu ho obtočím tou páskou, tak z něj dělá hůl a vykřikuje: ?deda ma hůku?. Schovává se pod něj on a schovává pod něj hračky a točí s ním a volá ?šš?, jako z tý písničky a pak zas : ?pší jen se neje? a já zpívám prší prší a tak pořád dokola. A on je u toho dokonale šťastný. No je to normální?

Silvestra strávil Kuba u mamky, abychom si mohli ráno přispat. Měli jsme pozvané známé a tak nějak se propovídali do půlnoci a během toho málem vyhořeli. Zapomněla jsem, že v jednom svícnu už dohořívá svíčka a neviděla jsem na něj. Najednou kamarád povídá: ? Jé, tamhle asi něco hoří? a to už byla část svícnu v plamenech. Naštěstí se nic nestalo, ale sledovat televizi, chytla by i skříň.

Když to shrnu, ani nevim co jsme celé svátky dělali, asi jen připravovali jídlo a pak jedli a to buď na návštěvě nebo doma. Díky viróze jsme se ani nedostali ven na procházku a taky podle toho teď vypadám. Ještěže jsem si zasportovala alespoň s vysavačem ))

A jak jste se měli vy? Taky máte nějakou ?pěknou? příhodu? Teda kromě Jolky, to je fakt síla, co se vám přihodilo.
A co děti? Z čeho měli nejvíce radost a co se naučili nového?

Mějte se dobře v novém roce, ať vám děti dělají radost.

Katule a Kubík (dnes 21 měsíců)

Váš příspěvek
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 06.01.05 20:27

Ahoj holky!
Tak jsem sem vlítla,bude to rychlovka neb nějak nic nestíhám.
Tomášek má asi největší radost z motorky(odstrko­vadlo),pořád na ní doma jezdí.Stromeček neustále oškubává,už tam nezbyly skoro žádný ozdoby a čokoládový figurky jsem musela otrhat sama,protože je pořád rval a jedl.Nejlepší je jak každý ráno s úžasem čučí,jak se stromeček rozsvítí.

Teď momentálně má Tom rýmu,kašel a hrozný průjem,tak to tak n¨ějak přežíváme,nechce vůbec nic jíst,jenom koko by jedl pořád,ale to už jsem myslím psala.
Co se hrozně zlepšilo je řeč,mluví už hrozně moc,teď se mu hodně daří spojovat několiv slov,takže vydá i větu jako třeba „máma má nůf(nůž)“,no je to hrozně hezký,však to znáte.

Fialko,teda ty musíš mít vždycky něco extra,oheň na vánoce je fakt paráda.Toho suilvestra na šumavě moc závidím,doufám,že to vyjde a sejdeme se v tom březnu.

Káťo doufám,že už je Kuba zdravý,je to na houby když pořád mrňata stůňou,Tomášek je taky pořád na hromadě a musím říct,že už jsem z toho docela vyplašená,aby neměl nějakou alergii nebo něco.

Už musím končit,valím ještě na návštěvu k bráchovi,tak páááá a mějte se všichni moc hezky.Zizi a Tom

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 07.01.05 16:10

Ahoj holčiny,

Tak kde se touláte??
Já jsem dneska taková nějaká líná?nic se mi nechce, spala bych.. ještě že jsem nemusela vařit, že bylo ze včerejška.
Musím ale vyžehlit?od vánoc nežehlím takže si to dokážete asi představit? no ale komu se ted do toho má chtít? Budu se muset asi pěkně dlouho přemlouvat. A to si vždycky řikám, že to hned vyžehlím? haha.

Kačenka je stále čertice?žádná změna. Vzteká se, zlobí? no prostě nedá se přehlídnout :D
Musí být po jejím. Jinak řve co to umí.
Otevře lednici že chce ham, já se jen zeptám chceš jogurt a to už leží na zemi že ten ne a kope nohama. Snažím se jí vysvětlit že stačí říct ne, a já jí nabídnu něco jiného.
Většinou jí vyzvednu at si vybere, ale taky mi to hned nedojde takže to máme s předehrou :D

Konečně začala rikat na řekni tati tata.. už né máma. Byla tak pohotová. I Dušan když přišel domů tak to bylo MÁMA. Prostě táta ani náhodou. Řikala to, ale ne jemu, bud to řikala když nebyl doma a neslyšel to nebo při hraní když si povídala.
Jinak stále ještě moc nemluví, ale snaha je. Nadává nám skvěle, jen jí nerozumíme. :D

Fialko ani jsem se te nezeptala proc jsi vlastne sla do práce? A co Šimon a jesle? Líbí se mu tam? Jak komunikují učitelky s tak malýma dětma? Kačka by je měla asi pěkně na háku. Má na háku mě když jí něco řikám :D

Tak madame uklízí v kuchyni. Tak já běžím? je ted hodila na zem palicku na maso ?

Tak ahoj a mějte se krásne.
Jo všem děkuji za gratulace. Příští týden půjdu k mudr pro povrzení že je to 100%. Raději čekám, protože s Kačenkou me jen vystrašil a pak řekl že je to vše ok, že jen bylo brzo na UTZ. Byla jsem tušim někdy na 5 týdnu.
On nebere krev a objednává na ultrazvuk na potvrzení tehu. Z rodiny mi včera přišlo že jsem v 6 týdnu, tak ono to aspon krásně vyjde na ten příští týden. Jen at je tam jen jedno.
Prosim prosim :D ?

Tak ahoj Jarča a Kačenka + ?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.05 10:44

Ahoj holky!
Jarčo, to že dr. na UTZ 6 tt vidí jedno mimi, neznamená, že je tam len jedno:-)
My sme boli včera na UTZ v 20tt, doteraz všetko OK, je tam jedno mimi, nič nenasvedčovalo tomu, že sú tam dve a včera zistila dr, že sú tam dve:-)
Stále to ešte rozdýchavame.....
Maťa, Oliverek a z jednej fazuľky sa vyklubali dve

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.05 19:05

Ahoj Maťo,

budeme vám držet palce, abyste to všechno zvládli. Hlavně když budou mimča zdravá. Uvidíš, že si nakonec zvyknete a nejedna maminka vám bude závidět ;o). Tfuj, tfuj, tfuj, ať vám vyjde páreček :o).

Suri

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.01.05 19:22

Ahoj Maťo,
tak tohle ti moc a moc přeju, ať jste všichni moc a moc zdraví.
 Fialka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 08.01.05 19:35

Ahojky všem.
zdravíme všechny ze Šimonova a jenom ve zkratce.
Zahájili jsme v pondělí jesle a v úterý jsme je ukončili. Šimon je nemocný!!!!!!!! Má sice jenom rýmu a kašel, ale nechtěj ho tam. Ach jo, takže zase jsme doma.
Ale jen ty dva dny mne přesvědčily, že to nebylo marné. Do jeslí ho vodí taťka, takže nevidím ty slzičky, na které jsem se psychicky připravovala, ale prej se slzy nekonaly. Tak jupííí. Učitelky co jsem poznala jsou super tety. Každá ma na starosti tři prťousky a všechno je to v naprosté pohodě. To jenom já doma pořád něco řeším. ...... Už jsem se rozjela, ale já si to vyprávění schovám do deníčku.
Jenom jsem chtěla poprosit šéfku Jolku. Když vyšel deníček od Katky až ve čtvrtek, můžu ho poslat až příští neděli????? Prosím, prosím. Díky. Tak holky čiťe se a piště pořád sem.
Tak se mějte krásně.
Zdraví Fialka a Šimonek.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.05 22:48

ahoooj maťo, no ty máš zase zprávy :), tak to moooc gratuluju. vy to teda berete hopem :):):)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.01.05 23:04

ahooj holky, ozýváme se po delší odmlce. přes vánoce tu byl radim, tak jsem nějak moc k netu neusedávala.
tak se mi zdá, že vítek je tu jediné téměř nemluvící dítě. já vždycky úplně zírám, co ti vaši opičáci už všechno řeknou… dokocne věty…!!!! vítek si furt mele svoje bába, máma, táta¨, ale je to strašně roztomiilé, asi mi to bude chybět. dovede těm slovům dát x různých zabarvení, x různých citů a zazpívat v různé intonaci… a nemá potřebu slovník rozšiřovat. i když, pomlouvám ho, od včera ukazuje a říka traktor, věc u nás nevídaná.
musím zaklepat, trošku nás přechází ty dlouhodobé mnou ani vítkem naprosto nezvladatelné téměř nekontrolovatelné záchvaty vzteku. vzteká se sice pořád, ale už se dá nachytat na různé věci a osvést pozornost.
začínáme s nočníkem. už jsem si řekla dost bylo lenosti. vím, že si moc dobře uvědomuje, už dlouho, že čurá, jen jsem nebyla důsledná a hlavně jsem byla pohodlná to zkoušet, takže od pondělka trénujem. má troje kalhotky s pejskama, s kterých je úplně odvázaný, musela jsem mu je dát i na plenku na spaní a je hrozně smutný, když počurá pejsky. tak se hrozně snaží, aby nepočural. dost mě překvapil, že na tuto hru přistoupil, většinou, když mu chcu něco podobného nabulíkovat, tak na mě zvysoka… tak mám radost, že už máme určité úspěchy… většinou si teda trošku ucvrkne a dočurá do nočníku, takže převlékáme a mácháme mnohokrát denně, ale to se vypiluje.
FIALKO a šéfko JOLKO, kdyby vám to nevadilo, tak bych se mohla s deníčkem příští týden vmezeřit, teda pokud nebudu dělat zmatky.
JOLKO, omlouvám se, že jsem se neozvala na ten vánoční deníček, úplně mně to uniklo.
tak se mějte Chillie+ Vítek /spící,chrnící/

Katule1
Kecalka 165 příspěvků 09.01.05 13:27

Ahoj holky,
jak se mají naše těhulky? Maťo, to je krásná zprávička, já jen zírám, myslela jsem, že dnes už se nestává, že by se mohlo přehlédnout případné druhé miminko. To je překvápko, držím palce, ať je vše v pořádku a brzy si na dvojčátka zvyknete.
Jarčo, já mám pocit, že nás zatím záchvaty vzteku opustily. Nebo se spíš někam zatim schovaly. Jeden čas to byla taky síla, ale teď už delší dobu v poho. Netuším čím to je, takže na to recept nemám a ono se to zas objeví, až to budu nejmíň potřebovat. Napiš, jak si dopadla u MuDr.
Fialko, už se těším, co napíšeš o jesličkách a vůbec o práci, jak to zvládáš a ja se cítíš.
Zizi, ach jo, ty nemoci, to je hrůza. Moc vám přeju, ať už jste zase v pořádku.
Chillie, jaký byly Vánoce, když jste měli doma taťku? A co Víteček, nevisí na taťkovi? Kuba úplně šíleně, stačí, že manža chodí do práce a občas se vrací až navečer a Kuba ho prostě zbožňuje, jak je s ním málo. Kam se hrabu já. A s mluvením si nedělej starosti, najednou to přijde samo, uvidíš. Vítek je šikulka, jak pěkně zvládá nočník. My jsme zas povolili, teda já. Přes Vánoce to nemělo smysl, ale taky se na to chystám, možná už je vhodná chvíle.
Holky, jak vám děcka spí? U nás je to zas problém. My ho budem uspávat a vstávat k němu snad do osmnácti. Odpoledne normálně lehne, já odejdu a on sám usne, žádný problém. Večer ho dám po koupání do postele a hodinu k němu chodí buď manža nebo já, podle toho kdo se toho ujme. Kuba vyžaduje chvíli mlíko do lahve, chvíli pohádku, pak chování a atd. Prostě si vymýšlí maximálně a my už nevíme co s tím. Samozřejmě jsme zvolili variantu nechat ho tam, ať si řve. Řval jak na lesy, srdce mu div nevyskočilo z hrudi, trochu se i pozvracel. No tak to podle mě nemá smysl. V noci se pak několikrát budí a dá mu dost práce zabrat znova. Ráno vstává už zas kolem šestý. Trvá to už měsíc a já stále doufám, že je to jen dočasná záležitost, že se to prostě naučí. Zkouším všechno možný, různý fígle, ale zatím nic. Nemáte některá nějakou radu?
Mějte se krásně, to je počasí co? Škoda, že to už nemůže takhle zůstat.
Katule a Kubík

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 09.01.05 13:57

Ahoj…
no to teda … uz jste to rozdychali??? tak hodne sil a zdravicka, urcite ho budete potrebovat.
 Jarca.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.05 21:38

Vy mi teda dáváte zabrat !!! Já se sem nedostala asi týden a najednou ne že 3 nový miminka, ale rovnou 4! Maťo - drž se! Mám pocit, že bych to nerozdýchala, ve 20.týdnu by mi to přišlo jako hotová věc, že je tam SAMOZŘEJMĚ jedno miminko :-)))), Držím Ti palce, ať je vše v pohodě, a ať jste zdraví!
Fialko - jasan, že si deníček pošli kdy potřebuješ :-))), máš mé svolení :-)
Chillie - bude super, když se přidáš!
Holky, a šéfka je Zizi, jestli si nepamatujete, já jí navrhovala jako první, když jsme se ujímaly psaní deníčků po Mishicce :-))), takže je mi sice vaše oslovení příjemný, ale fakt nepatřičný, nemůžu si ho přivlastňovat, hahaha.
Chillie - Vojta rozhodně nemluví ve větách, buď v klidu, jednotlivých slov řekne spoustu, cokoliv zopakuje,ale slova nespojuje. Netlačím na něj, aby se nezasekl :-(, ale některá upovídáná opičátka mě taky trochu znervozňují :-)
Katule - se spaním to máme celkem ok, spí si ve " velký " posteli, tak někdy se stane, že třeba 3× přijde, že chce ještě pusu, ale nemusíme s ním ležet do usnutí. V noci se mi ale pravidelně min. jednou budí na mlíko, toho bych se chtěla zbavit, protože kvůli množství vypitých tekutin nehrozí, že bych ho mohla nechat bez pleny na noc, přes den je celkem šikovnej, krizový jsou okamžiky, kdy přijde nějaká návštěva a je zahraný, to ho musím připomínat.
Takže u nás asi tolik. Jo, a nebudete mi to věřit, ale jak nás na Silvestra vykradli, tak dva dny poté udělali další 3 garáže a na dnešek v domě naproti 4. Je to nějaká extra otrlá partička.
 Jolka

Mata74
Kecalka 122 příspěvků 09.01.05 21:45

Ahoj holky,
dík za gratulácie. Už sme to ako tak rozdýchali.
Katule, aj ja som si myslela, že dnes sa to už nestáva, aby sa na druhé mimi prišlo až v 20tt. A dozvedela som sa, že vo výnimočných prípadoch áno. Takže my sme tá výnimka, čo potvrdzuje pravidlo. Pol tehotenstva sa teším na jedno mimi a zrazu zistím, že budú dve… Určite sa strašne zmení chod našej rodiny, ale verím, že to nejako zvládneme. Hlavne aby sme boli všetci zdraví a miminka vydržali v brušku čo najdlhšie.
Oliverka celý čas pripravujem na to, že budeme mať mimi a že mami má v brušku mimi a od včera mu vysvetľujem, že teda budú dve:-) Tvári sa chápavo, dáva na bruško pusu, ale asi nechápe, čo to znamená:-) Našťastie…
Oliverek je teraz strašne hodný, asi chápe, že sa deje niečo výnimočné… Je strašne ukecaný, skoro každý deň si pridá do slovníčku nejaké nové slovo. Síce vačšinou ho po svojom skomolí, ale už má celkom slušný slovník. Začali sme opať s nočníkom. Zdá sa, že sú nejaké pokroky. Predvčerom vedel, že sa počúral, včera už, že čurá a dnes sme stihli už dvakrát na nočník. Síce si predtým trocha ucvrkol do slíp, ale aj tak je to veľký pokrok. No musíme silno trénovať. Aby sme to do mája stihli. lebo inak bude manžel robiť len na plienky:-) (to bude i tak) Samozrejme nič nechcem siliť. Ak to do dvoch týždňov nepojde, ešte to odložím, ale zdá sa, že by sa to mohlo podariť. Je fakt, že neustále prepieram tepláčky a slipky a prezliekam Oliverka, ale čo už. Chlilie, aj my máme s pesjkama a Oliverek sa tiež snaží dávať pozor, aby nepočúral pejskov.
So spaním je to dobré. Horšie je to so vstávaním. Oliverek síce už o osmej spinká, ale aspoň trikrát do týždňa vstáva o piatej. Sem tam o šietstej. A vobec to nezáleží na tom, či ho dám spať skor, alebo neskor, alebo ako dlho spí cez deň. Snáď sa časom naučí spať aspoň do siedmej:-)
Katule radu na spanie nemám, ale viem, že pokiaľ Oliverek spával s nami v ložnici, tak to bolo úplne rovnaké ako u vás. Musíš veriť, že časom sa to spraví samo. Aj my sme skúšali metódu nechať vyrevať, ale po týždni sme od toho upustili, nikam to neviedlo. Odkedy Oliverek spáva sám v izbičke, zaspí do 20 min. je fakt, že tam niekto musí byť sním, ale stačí ak sedím pri ňom v kresle a on zaspí. Vačšinou spí celú noc, ak sa v noci zobudí, zoberieme ho k nám do ložnice a spí ďalej.
Zizi, dúfam, že Tomáškovi je už lepšie.
Mishicko, ako sa darí? Dúfam, že blivajzových dní máš čo najmenej.
Ethel, čo dvojčata? Možem Ťa občas pootravovať s prosbou o radu?
Maťa, Oliverek a 2 mimi v brušku

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.05 23:15

ahoj opičáci,
takže zase trochu ponocujem.
KATULE - to vaše spaní zní hrozně, upřímně je mi tě líto. já jsem noční vstávání snášela dost špatně. u nás jsou teď se spaním taky trochu problémy, i kdyz s váma se to srovnat nedá. vítek si mě v průběhu léta naučil na uspávání, mrška jedna a ono to uspávání trvalo čím dál tím dýl, tak jsem si řekla, že je třeba s tím něco udělat. takže se snažím neuspávat, jenže, jak jsme jen v jedné místnosti, tak vítek to bere tak, že když neuspím, tak on teda nespí. Tak usíná třeba v deset, v jedenást a to dřív usínal do osmi. ale zase mě nechá spat ráno. nechávám ho usnout u sebe v posteli, pak ho přenesu do postýlky, abych ráno /někdy i v noci/ zjistila, že se za mnou vítek přestěhoval :). má dva šprušlíky v postýlce vytáhlé. jo, a přes den nechce spát už vůbec, když teda na tom trvám, tak usne kolem čvrté, půl páté, ale to ho tak od jedné přemlouvám, že by měl spát a ceé odpoledne zabité. s tím budu muset něco udělat, v kočáru usne, tak asi budem chodit ven do kočáru, ale tomu jsem se chtěla vyhnout.
KATULE Vánoce byly fajn. Vítek na taťkovi až tak nevisí, jak děti visívají. jak jsme měli na začátku podzimu tu velkou krizi, kdy to fakt už vypadalo na totální konec, tak vítek radima neviděl asi dva měsíce a to byl teda dost na rozpacích, když se objevil, nevěděl chudák, co má dělat, jestli za ním jít nejít a pak radim jezdil tak jednou za čtrnáct dnů a vítek se k němu choval hůř než k cizím. za cizíma většinou jde, ale radima odmítal /asi ho bral jako konkurenci, když jsme pořád spolu sami/, no a o vánocích, jak blyl s náma radim dýl, tak to bylo nakonec fajn. řádili spolu, blbli, jak o život a vítek i někdy na některé věci upřednostnil tatínka.
jo, a abych se neradovala, dnes se vítek do pejskových kalhotek 2× vy…l :) čurání mu jde líp :)
JOLKO, no jo, možná je šéfka ZIZI, ale ty máš přehled, kdo má kdy psát :D
vítek teda ani neopakuje, mám pocit, že mu to tak vyhovuje, zvládá tak ty 4 slova, co jsem napsala a ještě, jak dělají některá zvířátka, ale rozumí všemu a komunikuje bez problémů, když teda chce, tak nemám strach.
MAŤO, včera jsem se u gratulace nepodepasla, tak znovu přeju, ať to všechno zvládnete. to u vás bude veselo. budu se na vás ještě muset přijet podívat, jak vypadá dvojčecí bříško :) fakt je to bomba :)
tak se mějte ahooj

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.01.05 23:17

hmmm, tak jsem se opět nepodepsala, budu se muset přihlásit, at mě aspoň poznáte chillie :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.05 12:58

Ahoj dámy,
MAŤO: moc Ti gratuluju, samozřejmě se ozvi, dnes jsem tady jako anonym, ale jsem přihlášená pod svým jménem Ethel a tak mi buď můžeš napsat tady nebo mi i poslat mail, ráda Ti sdělím svoje zkušenosti.

Jinak se všem omlouvám, fakt to nějak blbě stíhám (jak tak čtu ty jednotvárné úvody typu „mám toho moc“, „nestíhám“, říkám si, že asi nebudu jediná, co?). Dvojčata rostou, zlobí, dnes ráno si Anka řekla, že chce „čuat“ a když ji manžel svlékl a po:,–(il na nočníček, fakt se vyčůrala. Byli jsme z toho fakt nadšení, tak doufáme, že se to třeba naučí samy od sebe, bez nátlaku a didaktických triků, na který nemám sílu. Taky občas používají dvouslovné věty jako „máma písy“, „mimi hají“ a tak. Anka se hrozně rozpovídává, zvládá čím dál těžší slova a Tedýsek se nechává inspirovat… a být jedno dopoledne doma= matka dvojčat na blázinec :D.
No jo, tak děti spí, musím jít spát taky, ať pak odpoledne nemají náskok (navíc, když spím s nimi, nějak cítí, že jsem blízko a spí mnohem dýl).
Holky co máte už normální postýlky, jak uspáváte, když z nich děti sami vylézají? Jaké máte zkušenosti? Uvažujeme o nich, ale z tohohle důvodu z nich máme strach.
Zatím ahoj,
Ethel, Ted a Anka
Zdar všem těhulkám

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 10.01.05 13:45

Ahoj opičí partičko,
doufám, že si na mě ještě pamatujete:-))) Taky bych ráda začala tradičním pozdravem, že nic nestíhám, jako asi všichni:-) Navíc jsem začala chodit do práce, sice jen na poloviční úvazek, ale i tak to bude asi drsný, protože by mi má útlocitnost nedovolila dát Tedýska do jeslí ? takže to zatím tak nějak pytlíkuju za vydatné pomoci babičky a dědy, ovšem asi jsem si to malovala moc růžově?
No, vzhledem k mému sporadickému výskytu na emiminu mám novinek spoustu:-))) Ovšem pro mě nejpodstatnější je ta, že od včerejška nekojíme ? abys věděla, Zizi, na Šumavě už to bude v pohodě:-) Když už jsem u tý Šumavy, kdo všechno vlastně jede? Už se těším, jen doufám, že bude sníh, abysme místo lyží nevezli plavky a opalovací krémy:-)
Jinak Tedýsek je poslední dobou podezřele hodnej, musím to zaklepat. Chorobu jsme ještě žádnou neměli, krom tradičních rým a asi dvou kašlů, tak se jen modlím, aby to na něj neskočilo teď, když jsem přestala s tím kojením… Jak to tak čtu, asi jsme tu jedni z mála, co ještě neměli antibiotika ani jiný podobný hnusíky, tak ať se nám to VŠEM vyhýbá obloukem!!!!
Tak se zatím mějte, všem těhulkám moc a moc gratuluju, marodi ať se uzdravěj a teď už snad opravdu zase brzy čau! Šárka & Tedýsek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.05 14:03

Ahoooj opičáci!
Tak teda to jsou novinky!!!!
Maťo,moc a moc gratuluju ještě k další fazulce,to je teda fakt bomba,já bych to tak rychle nerozdýchala.Kaž­dopádně je to nádherný a hlkavně aby vydrželi v bříšku co nejdýl.

Fialko,Šimon už plinky nemá nebo může být v jeslích s plinkama??A proč jsi vlastně šla tak brzo do práce?Mě by se nechtělo ikdyž bysme nějakou korunu navíc sakra potřebovali.

Jolko,tímhle ti předávám šéfovství v deníčku,protože já ani nevím,že bych byla šéfová a ty máš dokonalý přehled,kdo má kdy psát,takže paní šéfovááá :-)))))))dobrý den:-))))))))).

Tak tomášek předevčírem v posteli řekl „ati u babiky,píde zítua“ v překladu je to „luky je u babičky a příjde zítra“,dobrý ne? za chvíli bude ukecanej,že mě z toho klepne.
Nemoc jsme jaksi nakonec přešli,ani k doktorce jsem nešla,zatím teda ještě trochu soplí,ale snad už se z toho dostaneme.

Káťo,to spaní je teda hrozný.U nás je to ta,že po obědě ho uspím v kočárku,tam spí tak hodinu a půl a večer uspáváme stylem,že ho taťka drží za prst a on usne.Potom se nám ale v noci budí,tak si ho berem k sobě,spí asi do sedmi,ale zrovna předevčírem spal jen do pěti a to jsem málem nepřežila.

Zato mě pořád zlobí s jídlem,nechce jogurty a polední jídlo taky nesní všechno,no ale hladem snad netrpí,váží 15,1kg,takže ani nehubne:-))))).
Táta se od nás odstěhoval,teda ne od nás,ale odstěhoval se do kanceláře(předtím byl s náma doma a pracoval tu),já to nesu dost těžce,byla jsem hrozně zvyklá být pořád s ním a teď jsem celý den sama a nemůžu se s tím vyrovnat.No asi jsme ho rušili nebo co.

Nočník zatím u nás taky moc nefunguje,musím přitvrdit a holt taky pořád přepírat prádlo,jinak se to s plinkou asi nenaučí.

Tak to je zatím všechno,poslední dobou se sem nemůžu nějak dostat,ale snad to napravím.Tomášek mi teď na klíně křičí „potítač(počítač) a "je tam koko“šlohl Lukymu žvýkačku,tak mu to musím sebrat.Tak se všichni mějte a páááá Zizi a Tomášek

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 10.01.05 20:07

Ahojky opičáci,
zdravíme vespolek. Hlásím že máme po rýmě a tak zítra opět zahajuji AKCI Jesle a práce. Tak doufám že to bude zase na dva dny a finito. Zatim sice ještě oficiálně nechodíme, zatím trenujeme, ale co naplat zvykne nezvykne stejně chodit musí.
Pro jesličky plenky není problém. Ba naopak mi bylo řečeno, že pokud nebude umět sám si říci tak netrénovat. Že to opravdu přijde samo. Problém se samostatností v jídle taky není problém.
Shrnuto - ´pro jesličky není problém nic. Aspoň tak to cítím. Jsou pro to aby mi pomohly protože si to platím a to dost!!!!!
Ale více přístí týden.
Chillie budu moc ráda když pošleš deníček teď ty. Já ho připravím na příští týden.
Medulienko tak jeden komentář, a máš zase na půl roku vybráno????? A co v práci?
Na Šumavu jedete vy, Zizíci, my a Jarča (zatím to jako těhulka nezrušila).
Ethel co je s Mishickou????
Tak papa Fialka a Šimonek

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.01.05 23:28

FIALKO, kdysi jsem se bavila se ZIZI, že bysme taky rádi na Šumavu, přesto ,že to teď máme ještě dál než z Brna, tak pokud možno s náma počítejte.
JInak Mishička migrovala do těhu deníčku :D. Zdraví Chillie

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 11.01.05 09:43

ahoj opičáci!
Já jsem včera úplně zapoměla napsat,že má Tomášek další zuby a to dvě další stoličky,takže už nám zbývají jen ty dvě poslední.A já si toho vůbec nevšimla a přitom měl chudák i teplotu a průjem :-)))

Medulienko,to je dost že si se ozvala,už jsem ti chtěla volat,jestli žiješ a ty si zatím klidně chodíš do práce,tfuuuj.
Třikrát sláva tvému nekojení,už se těším…:-)))).Napiš,jak to šlo,jestli Tedýsek moc neprotestoval.

Tak já zase letím,babička si odvedla malýho,tak jdu něco dělat než tady zase zkysnu.
Všem těhulkám a pracujícím-pohodový den:-)))
Papá Zizi a Tom

PS:CHillie,to bys jela autobusem nebo jak??

Dusanovi
Kecalka 390 příspěvků 11.01.05 09:52

Ahoj holčiny,

tak jsem vcera byla konecne u pana doktora… boleji me docela dost vajecniky, tak mi naridil klid na luzku… jak to mam udelat s Kacenkou jsem se nejak zapomnela optat :D ale snad to prejde a nebude to trvat a hlavne to nebude nic vazneho.
Dneska mi zacali ble stavy… tak doufam ze to bude jako u Misi a nebudou dlouho trvat, protoze uz si opet rikam ze uz nikdy vic :D … no taky komu by se chtelo ve 3,30 si povidat se zachodem ze jo???

Na tu Sumavu bych rada jela, vite uz termin???Aby se to dalo pomalu zaridit… tatka dovolenou… nasetrit korunky jestli bude z ceho :D a tak .
Kdyz mi nic nebude urcite pojedu…

Kacka je porad stejna dablice, vcera tak silene zlobila a vztekala se, valela se po zemi, ze jsem zacla premyslet jestli to druhy byl dobry napad :D:D:D
Nevim jak ji to odnaucit… zacne dupat a valet se po zemi…

Mluveni zatim nejde…obcas neco opakne, ale to je vsechno, o vetach se nam muze jen zdat:D … ale porad neco zvatla..strasne rychle a my ji nerozumime :D

tak ja jdu… jdu uvarit honen honem polivku, protoze Kacenku nejak vcera nenadchla omacka a pujdu si s ni lehnout. Spala bych ted za pochodu…

Ahoj Jarca 6tt ++ Kacenka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 11.01.05 10:01

Cha, teda Fialko, to jsi mě hrubě podcenila:-) Jsem tu opět!:-)))) Jsem děsně zvědavá na deníček o jeslích, budu mít spousty vlezlých dotazů, tak se těš:-)
No,a opět jsem v práci, zatím se spíš jen tak rozkoukávám, takže mám čas i na emimi:-) Tedýsek je s babičkou, ještě, že ji máme.
Co se týče odstavení, tak nevím, nechci to zakřiknout, ale jak jsem mu to ubírala postupně, mám pocit, že budu v pohodě i já, žádný explodující prsa na obzoru, ale nevím, jestli to ještě nepřijde… Dneska ráno (tedy třetí den od dne D:-) si na prso ani nevzpomněl, ovšem vstával už ve čtvrt na sedm, což je pro mě sebevražda… a mohutně se dožadoval toho, že chce k nám do postele, kde se jal skákat nám po hlavách a otevírat prstíkem oči se slovy „hají néééé, áno, důůůů“… (Překlad: Vstávejte, je ráno, jdeme stavět dům z Lega:-) A to spal pravidelně tak do osmi. Tak nevím, asi začnu zase kojit:-)
Zatím se mějte, jdu tvořit:-) Šárka & Tedýsek
P.S: Taky nám lezou nějaký stoličky, takže se Tedýskovi vrátila slintavka, už jsem na ni úplně zapomněla:-)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.01.05 12:09

Fialko,
kdy je termín na tu Šumavu? Myslím, že už jsemse ptala, a že mi bylo odpovězeno, že někdy v březnu a že se mi termín kryl s Alpama. No jestli si nepořídíme nové lyže, tak asi Alpy nebudou :-(, tak bychom brali i sankovani na Sumave.
Ethel - my spíme na extra posteli asi od října a je to v pohodě. První noc jsem s ním byla v pokoji dokud neusnul, pořád jsem mu tu postel vychvalovala, od druhé noci uspávání nevyžadoval a občas se nám stane, že před usnutím přijde 2× pro pusinku, ale atačí ho odvést zpět a je klid a spí. Jak bych to ale dělala s dvojčaty, to nevím :-))))
Holky,pracantky - Welcome! Já slavila v lednu 1 rok makání na poloviční úvazek, Vojtu hlídá teta hlídací , tu jsme si adoptovali za vlastní, je moc hodná.
Jarčo - ať ty ble stavy nemáš celý první 3 měsíce, když si vzpomenu na svý, tak je mi šoufl ještě dnes.
 Jolka

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 11.01.05 21:49

Ahoj holky,
Chillie, poslala jsi deníček??? Jestli ne, tak já ho tam můžu zítra poslat, jestli ano tak ho pošlu až příští týden.
Novinky ze Šimonova aneb Pořád se něco děje: Šimon si včera namlátil tak, že má obličej k nepoznání - samý strup. Od čela, přes nos, tváře až na bradu. Chtěla jse si to na památku vyfotit, ale Michal mi to zatrhnul, že prý jsem moc morbidní. Tak snímek nebude. Ale jak se to stalo. Jdeme si cestou necestou, lesem nelesem a ještě k tomu po schodech. A protože má Šimon schody rád, tak jsem mu dopřála ještě radovánky na zábradlí. A bylo to. Jak tak letěl a jak jsem se ho snažila chytit, tak chudák malej sjel po obličeji asi tři schody a já jsem ho tam ještě domáčkla jak jsem na něj padala. No a výsledek už znáte. Chudínek malej odřenej. Takže měl dneska opět omluvenku, protože s takovouhle parádou přece nemůže za holkama.
Já se picnu. Šéfová z jesliček mi upřímně varovala, že než se to rozjede aby to klapalo tak to trvá tak měsíc. No spějeme k tomu. ALe začátky vypadaly tak nadějně.
Jarčo, termín na Šumavku je od 12. března týden.
Chillie, já se zeptám, ale myslím si že bude volno.
Holky, teď tam prý paří tatíkové s pětileťákama z Prahy. Prý tam mají skupinu osmi otců, kteří tam už dva roky jezdí pravidelně na týden s prckama bez manželek a na podzim dokonce i bez prcků a bez manželek???
Tak se mějte krásně
Ahoj Fialka a odřenej Šimonek.

chillie
Kecalka 167 příspěvků 11.01.05 22:32

Fialko, ještě jsem ho neposlala, zrovna jsem na něm chtěl začít pracovat, a mrkla jsem sem, tak ho zítra pošli. já svou premiéru odložím :) chillie

Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.01.05 15:58

ahoj opičáci!
Fialko,chudák Šimon,ten musí být teda pěkně otlučenej.
Jen jsem chtěla napsat,že my na tu šumavu(teda jestli pojedem),tak bysme jeli až v sobotu 13.3.,protže Páťa bude v pátek ještě v práci a nám trvá cesta dost dlouho,tak bysme to nestihly a v sobotu bude i provoz menší.Taky bych tě chtěla poprosit,abysme měli ten pokoj,co minule(myslím že to byla 2),tak kdybys měla ještě cestu za taťkou,tak mu to řekni nebo si to mám radši obvolat sama?Co je pro tebe lepší?Nechci tě s tím otravovat.
Jak jste napsaly ten termín,tak mi došlo,že je to za chvilku a nemám ještě ani našetřený prachy a nemáme ani zimní pneu,tak jsem zvědavá,jak to dopadne.
Káťo,vy byste nejeli?

Musím jít,Tomáš zuří,že se mu nevěnuju,tak letím.Ahoooj Zizi a Tom

fialka2
Kecalka 180 příspěvků 13.01.05 19:14

Zizi, ta Šumava je stejně od soboty (12) do soboty (19), maj tam turnusy a protože to je sezona, tak nás tam ani dřív nepustí když tam budou hosté. S pokojem si neděl starosti - 2 - je vaše. Postýlka taky.
Holky tak jsem poslala dneska nový deníček. Trpělivost a snažte se, snažte se pište a pište.

Vložit nový komentář