Opičáci - 42. deníček

Rodičovství

Ahoj mamky a opičátka, zase se nám deníček vytratil na zadní stránky a mě to nebaví hledat a vás taky ne, protože nepíšete, takže šup sem s novým.

Původně jsem chtěla být aktivní dříve, ale zabránila mi v tom chřipka. Využívala jsem toho, že je manžel doma a může mě zastoupit a pěkně jsem si lenošila. No, lenošila, nebylo o co stát, bolelo mě celý tělo a hlava mi málem praskla, jak se připravovala na rýmu. Teď mi zbyla ta rýma a pořádná. Doufám, že to na mimi nebude mít žádný vliv. Brala jsem jen pár Paralenů a do nosu Vincentku.

K tý naší dovolený. Celkově hodnotím pozitivně, to je jasný, každá změna je pro mě vítaná, když jsem pořád doma. Bylo to prima dobrodružství pro Kubu a pro nás úžasný relax. Já jsem si vyhřála kosti na sluníčku a to doslovně, protože trpím na revma po mamce a babičce. A manža si skvěle odpočinul od práce a zas po delší době viděl, co to je, být 12 hodin denně v pohotovosti.

Cesta proběhla bezvadně, i když odlet byl před pátou ráno, což pro nás znamenalo vyjíždět z domova po půlnoci. Trochu jsem měla strach, jak to zvládneme, ale moc ne, protože jsme na to byli dva a Kuba už je šikula. Na letiště jsme dorazili o dost dříve před odletem a Kuba byl celou dobu velice aktivní i když spal jen tři hodiny. Vydržel pět hodin i s cestou v autě absolutně v pohodě a vůbec mu nevadilo, že je hluboká noc. Řádil s kočárem v hale, kde samozřejmě řádilo spoustu jiných dětí a rodičové pomalu pospávali na lavičkách. V letadle usnul během chvilky a prospal celou cestu. Prima odpočinek i pro nás.
Se vším jsme byli spokojení, já teda hlavně s jídlem:-)))) Překvapil nás neustálý hrozný vítr. Občas se trochu uklidnil, ale většinou foukal silně. Další věc, byla pláž - nepláž. V katalogu byla sice zmínka o písečno oblázkové pláži, ale nebyla tam zmínka o nepohodlném vstupu do moře, pro děti nemožném, díky velkým vlnám a o slunečnících a lehátkách na pláži ani nemluvim. Prostě tam nebyly. K moři jsme chodili jen sbírat kamínky a na koupání jsme si zajeli úplně jinam. Hlavně, že jsem vybírala hotel ne ve městě, aby byla pláž čistá. Když jsme výletovali do Rhodosu, hlavního města, vykoupali jsme se na pěkně upravený a hlavně čistčí pláži než byla u nás.
Abych jen nenadávala, věděla jsem, že u hotelu je velký dětský hřiště. A to bylo opravdu skvělý. Tam jsme se vyřádili.
Cesta zpět byla naplánovaná na dopolední hodinu, měli jsme sice zpoždění, ale ani to nevadilo, protože z haly byl bezva výlet na letadla a to byla pro Kubíka dostačující zábava. Při letu nezamhouřil oka, ale má ode mě velikánskou pochvalu, protože celý tři hodiny seděl s nám a jediný jeho pohyb byl měnit si s náma sedadla. Postačili mu hračky, co jsem vzala.
Pro příště si budu pamatovat, že si mám důkladněji prověřit odkud fouká na daným místě vítr a taky se řádně informovat na pláž.

A co jinak? Mám radost, že si Kubík už říká na čůrání, jen mám obavy, abych něco nezvorala, protože tuhle se mi počůral vcelku vědomě. Stává se vám to taky? Někdy si říkám, že už dlouho nečůral a tak se ho ptám, jestli nechce. Nevim, jestli to nemám nechat jen na něm, jakože mu v tom věřím. Jo a ještě něco. Na dovče jsme narazili na problém. Byli jsme na procházce a Kuba zahlásil čůat a kakat. Ten den ještě nebyla velká nadílka, věděla jsem, že teda asi je něco na cestě, zaběhli jsme do nejbližší restaurace na záchod, ale haha, Kuba křičel kakat, jenže na nočník. Mazali jsme zpátky do hotelu na nočník a naštěstí jsme to stihli. Takže co teď? Mám koupit dětský prkýnko? Naučí se to? A co když pak bude potřebovat prkýnko, přece ho nebudu tahat pořád s sebou? Jak to děláte, teda spíš, kam chodí děti na velkou?
Teda holky, prázdniny a léto jsou fajn, jenže já nevim, kam vyrazit mezi děti. Centra jsou zavřená a kámoši na dovče. Navíc Kubíkovi vyhovuje víc dětí a je fakt, že já mám sice pár kámošek, ale každý dítě je jinak starý. A zrovna teď se Kuba tak rád kámoší. Budu muset něco vymyslet.

Mějte se krásně v dalším týdnu, snad bude teplejší a nebudeme zavření doma.
Katule 17tt + Kubík


Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 12.07.05 09:05

Ahoj!
Jen k tomu kakání,tomášek kaká i na záchod i na nočník,je mu to jedno a prkýnko máme taky,ale vůbec ho nepoužívám.
Musím letět,mám toho dneska moc,vlastně toho mám jaksi pořád moc :-))))),taky máte pořád děsný hromady prádla?já se z toho asi zblázním a zahrada jer zarostlá jak…,pořád tady prší,hnus a zima,ale dneska už svítí sluníčko,tak aspoň něco.

Tak zatím ahoooj Zizi a Tom

 
Anonymní  12.07.05 10:44

Ahoj,
Katule, díky za nový deníček, ten starý byl pro mě k nenajití.
Naše dovolená byla super, první týden u moře, všichni spokojení, teploučko, voda taky teplá, pláž čistá a oblázko-písečná, takže jsme stavěli do nekonečna tunely, dělali bábovky. V moři se Vojtovi parádně zlepši atopický ekzém, ťuk, ťuk, ťuk. A zatím se drží, tak myslím, že až se zase objeví, budeme muset vyrazit znovu :-) - dobrej důvod, ne?
Potom se mi stala ta událost s pračkou, sousedi si to vyčíslili na vymalování celýho bytu v ceně 14.700,–, tak čekám, kolik zaplatí pojišťovna. Potom jsme ve čtvrtek odjížděli na Vltavu, Vojtu jsme deportovali k babičce, protože to hnusný počasí, který jsme na Vltavě zažili by odstonal minimálně se zápalem plic…
Vltava byla dobrá, ale hezky bylo jen v sobtou, jinak jsem byla navrznutá v pláštěnce, no děs běs. A v:,–(ím se s Váma, že to byl jedinej hnusnej víkend o celých prázdninách.
K počuravaní - stalo se nám to zatím jen jednou - při koukání se na Krtečka, to byl tak fascinovanej, že myslím ani necítil, že mu to teče po noze… jinak ne, je fakt spolehlivej, v noci ho ale dávám vyčurat předtím, než jdu spát já. Ráno ale nepospíchá čurat, klidně si vypije mlíko a jde až pak, takže by to mžná vydržel celou noc v tahu.....
S prádlem to mám, Zizi, děsivý, mám pocit, že nikomu neplandá na balkoně prado tak casto jako mne.
A se zářijovou Šumavou počítáme.
Všechny moc zdravím!Jolka

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 12.07.05 13:55

Ahoj holky a opičáci!
Tak sa zasa hlásim. Čítať ako tak stíham, s písaním je to horšie. Máme sa dobre, miminá majú už dva mesiace. Rastú ako z vody, stále plne kojím a dúfam, že to vydržím čo najdlhšie. Ešte stále sme vo fáze, že buď spinkajú alebo revú:-) Ale nechcem ich len haňať, občas majú už aj svetlé chvilky, ako napr. teraz, sedia v sedačkách a pozerajú sa po obývačke…
Niekto, tuším Medulienka sa v minulom deníčku pýtala na fotky Oliverka. Vobec nestíham fotiť, ani vkladať, ak chcete pozrite sa na náš web, tam nejaké sú.
A čo náš opičák Oliverek? Je to už veľký chlap:-) minulý týždeň bol sám celý týždeň u našich na Slovensku na prázdninách. keď sme mu telefonovali, tak nás vždy len pozdravil a už nemal čas, že sa musí ísť hrať:-) Mala som strach, že ho naši budú musieť doviezť hneď na druhý deň domov a on si na nás ani nespomenul! Prišiel plný dojmov, najviac ho ako vždy fascinoval traktor a lis na balíky. S dedom sa na ňom musel voziť každý deň. čo sa týka nočníka, bohužiaľ na túto tému sa stále odmieta baviť. Mrzí ma to, ale na druhej strane v momentálnej situácii ani nemám veľmi čas ho na nočník dávať. No snáď sa to raz naučí. Sám si naň odmieta :,-(núť, na záchod tiež. Občas ho chytí svetlá chvilka, ale to sa zasa snaží a nič. Zahlási, mami nejde to. Myslím si, že ešte stále nevie ovládať tie správne " špúšťače"......
Ale inak je to poslušný chlapec. Snáď to nezakríknem… Na miminká si už zvykol, rád pri všetkom pomáha, veľmi rád asistuje pri kúpaní a najradšej by bol keby sme miminká kúpali každý deň.
Mysleli sme si, že si konečne užijeme ten minulý týždeň jeden druhého s manželom, keď bolo to voľno a nič… Zasa som mala retenciu, teploty 39, dva dni v posteli, akurát na to voľno. Našťastie tentokrát to prešlo samo a nemusela som na pohotovosť..... Takže manžel strávil voľno tým, že sa staral o miminá a o mňa. Chudák, veľmi si neoddýchol…
V auguste sa chystáme k našim na tri týždne celá rodina. Budeme musieť ísť dvomi autami, lebo do jedného sa nevmestíme:-( Nechcem vidieť to balenie. Ríša, Klaudie a Oliver, to je plný kufor len oblečenia:-) , k tomu naše veci, kočárek..... bude to náš prvý veľký spoločný výlet…
No nič pre dnes končím, musím ísť ešte žehliť. Oliverka mám na dnešok u tchánovcov, tak to musím využiť.
Tehule držte sa, ostatné tiež. Prajem vám všetkým krásne prázdniny a krásne leto a poslušné detičky a niekedy sa zasa ozvem.
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudie

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 12.07.05 22:18

Ahojky,
tak se mi konečně povedlo vložit trošku aktuální fotky do galerie, můžete juknout.
U nás nic nového, každý den čekám jestli UŽ a mám několik telefonátů se stejnou otázkou. Zatím tedy NIC. Jen se mi nakonec přeci jen podařilo dostat se do toho Podolí, prostě jsem tam zajela a zašla tam osobně a přijali mě. Jsem ráda, i když samo, že se může stát, že budou mít narváno, až přijedu na akci samu a odešlou mě stejně jinam, ale to se uvidí. Taky mě zase nenechají přenášet, prý je mimi malý obřík, takže se utěšuju představou, že už jen 8 dní a je to tady :) Skoro stříhám metr, jako dítě, co se těší na prázdniny :))))))))
Teda, už jsem zapomněla, jak se ty poslední dny táhnou a jak bříško fakt tíží … a do toho když je tam takový akční miminko, jako to naše … no noci nic moc, naštěstí to můžu trošku dohánět přes den, Jirka je dopoledne doma, tak se můžu dospávat.
Dneska ahoj, nemůžu již déle sedět, jsem doslova vykopávána od PC :-))))
mishicka 39tt

 
Anonymní  12.07.05 22:39

Cau Mishicko, fotky jsem omrkla, jsou vydařený, Barbánek je modelka od narození, Tobě nový sestřih sluší.
Tak se drž, a až bude po akci,přidej nějakou fotku Františka.
Držím palce, ať máš co nejlehčí porod.
 Jolka

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 16.07.05 09:54

Ahoj holky,
no co je to za nekázeň? Kde se touláte?
Chválím Maťu, jako vždy, spokojená maminka, stále máš můj obdiv! A Oliverek je šikula, jak se zapojil a pomáhá. Rozesmála jsi mě s přesunem na dovolenou dvěma autama, no jo, to by mě ani nenapadlo, že se tam vlastně s dvojčátkama nevejdete. A kolik už jim je?
Jolko, kde jste byli u moře? Na fotečkách vypadáte spokojeně.
Míšo, držím pěsti, ať je porod dle tvých představ. Moc Ti to sluší a Barča je krásná princezna. Slib, že se pak alespoň občas ozveš, jak to zvládáte a jak se k Františkovi staví Barbánek. Jsem na to moc zvědavá.
Já mám radostný zprávičky, testy AFP jsou bez problémů a včera jsem si byla natočit mimi na kazetu. Šla jsem tam v naději, že už zjistim, jestli budu přikupovat růžový, ale video natáčí sestra a doktor tam nebyl. Ona to sice moc nepozná, zatím tam žádný pindík vidět nebyl, šance na holčičku by tu možná byla. Mimísek nejdřív chrněl, držel si ručičkama ouška a pak se pěkně otáčel a jakoby tleskal a nakonec si cucal palec. Moc hezká podívaná.
Kubíček je šikula, dneska jsme ho zas nachytali, jak si sedí spokojeně na nočníku a kaká.
Fialko, kde jsi? Nechybí Šimonkovi děti ze školky? Jak už jsem psala v deníčku, nutně potřebuju navštěvovat s Kubou cizí děti. Včera jsme byli na procházce a kluci, dvojčátka, si hráli na hřišti s míčem. Kubík za nima usilovně běhal a chtěl se zapojit, jenže kluci ho mezi sebe nepustili. Mně ho bylo tak líto, vždycky za nima přiběhl a pak stál opodál sám a nevěděl co dělat. Hned po víkendu svolávám kámošky se všema dětma z okolí, ta příhoda mě teda dostala.
Naplánovala jsem si umýt okno, jdu na to, pomalu přes něj není vidět. Mějte se a koukejte psát nebo nám deníček zkrachuje:-))))
Katule 18tt a Kubík

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.07.05 20:51

Ahoj holky!
Tak jen sem konečně vlezu,už mě manža vyhání,to je teda konec!

Tomášek se nám nachladil,tak jsem na nervy,protože máme jet v pátek na dovolenou a do toho se nám pokazilo auto a vůbec celej pátek stál pěkně za prd.Samá katastrofa.

Míšo,držím palce ať máš co nejlehčí porod,při tom prvním sis to užila,tak teď to bude určo pohodička.Takže hodně sil a doufám,že to stihneš ještě než odjedu!

Budeme pryč až do konce července,takže se tu dlouho neukážu,ale vy taky asi někde všichni trajdáte,takže toho potom ke čtení asi moc nebude.No jo prázdniny:-).

U nás zatím nic novýho,kromě těch katastrof,jinak žijem,jen nemám čas sem psát.

Maťo dvojčátkům a Oliverkovi posílám velkou pusu,hrozně ti závidím,že je Oliverek u babičky.Tomáška si pořád nikdo na noc nechce vzít a my bysme to táááák potřebovali,ach jo.

No já končím,pomalu bych měla začít přemýšlet,co si vzít sebou a vyprat a tak dále.
Tak se mějte a ahoooj Zizi a Tom

PS:Ještě musím kouknout na fotky!

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 16.07.05 20:59

Zase já!
Fotky jsou moc hezký!!
A Fialko s Káťou,doufám že vás nenaštvu,ale Tom taky sedí a drží,když ho stříhám mašinkou:-))))),je fakt že dřív jsem ho brala k holičce,tak se nijak nedivil,že jsem ho tím stříhala i já.Tak pááá zizi

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 16.07.05 22:38

Zizi,
u nás je stříhání děsný. Nemít švagrovou kadeřnicí, tak je Kuba jak holčička. Švagrová je skvělá, dělá před ním opičky a trochu ho baví a hlavně má trpělivost, když jí Kuba uhýbá. Teď jsme ho taky brali mašinkou a v posledních chvílích jsme mu tu hlavičku drželi s manžou násilím. Jinak by to měl jen na půlku ošmikaný.
 Katule

 
Anonymní  17.07.05 08:07

Ahoj…

dovolim si tady kopirovat smsku kterou jsem dostala… TAK… ZDRAVÍM VÁS A DOVOLTE, ABYCH SE PŘEDSTAAVIL:FRAN­TIŠEK PETŘÍK, 49 CM A 3,70 KG. NAR. 17.7.2005 C 1,55 MIN V PODOLÍ…

Míšo ještě jednou velká gratulace, hodně zdravíčka a at Vám dělá samou radost a Bára at má prima bráchu.

Jarča a Kačenka

 
Magrata
Kelišová 7461 příspěvků 17.07.05 08:09

tak gratulujem stastne rodince :)))

magrat a delfinek

 
mismiska
Kecalka 178 příspěvků 17.07.05 08:48

ahoj miso,

moc gratulujeme k frantiskovi a prejeme hodne stesti a radosti cele rodince

misa a bara

 
Sulanek
Kelišová 5636 příspěvků 17.07.05 09:12

Mishicko,

oooooobr gratulace a at Frantiskovi sviti stastna hvezdicka a provazi ho celym zivotem!!!! A jdu to napsat zrovna rodici Hance od nas z denicku, bude mit urcite radost!

Pa

Sulanek a Nika 2.5r

 
Katule1
Kecalka 165 příspěvků 17.07.05 09:31

Mishicko,
huráááááááá, posíláme obrovskou gratulaci, ať je Fratišek zdravý a roste a z Tebe ať je usměvavá dvojmaminka!!!!! Krásná zpráva hned takhle brzo ráno.
 Katule

 
Anonymní  17.07.05 09:57

Mishicko, gratulujeme!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!

Renča a Pavlína

 
Zizi
Kecalka 457 příspěvků 17.07.05 16:15

Mishicko,veee­eelikánská gratulace od celé mojí rodinky.To je krásná zprávička,mě něco říkalo ať sem dneska nankouknu a teď teda koukááám:-))))))).
Františkovi přejeme hodně štěstí a co nejmíň proplakaných dnů a nocí a celé vaší rodince.
Teda já jsem z toho úplně naměkko,to je fakt paráda a ty míry,no chlap jak hora.Tak ještě jednou hodně štěstí a pak se nám ozvi,jaký to bylo.
Tak papa a pusinku Frantíkovi.Zizi a Tom

 
Mata74
Kecalka 122 příspěvků 17.07.05 16:25

Mishicko,
to je kráásna správa! Gratulujeméééé! Vítame Františka na tomto svete, prajeme všetko len to najlepšie. Mamke prajeme rýchle zotavenie, Barbánkovi skvelého brášku, obom rodičom poslušné detičky.
Maťa, Oliverek, Ríša a Klaudie

 
Anonymní  17.07.05 20:15

Mishicko! Gratuluju!!!!!!!!!!! Hodně zdraví Františkovi do života a ať je z vas spokojena 4členná rodinka.
 Jolka

 
sylvah
Ukecaná baba ;) 2133 příspěvků 1 inzerát 17.07.05 22:18

Mishicko,
moc moc moc gratulujeme a přejeme Františkovi do života jen to nej!!! A celé rodince moooooooře štěstí!
Sylva a Ondrášek

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 18.07.05 08:52

Míšo,
velikánskáááá gratulace k Františkovi, doufám, že se budete mít všichni čtyři moc krásně, Barbánek bude skvělá velká sestřička a tak vůbec, tý jo, to je super zpráva!!!

Šárka

P.S. Včera večer jsme se vrátili z „azylu“ od našich, tak teď peru a peru, ozvu se víc, až půjde drak spát, jen hlásím, že žijem, a máme obr radost z malinkýho opičátka Františka.

 
Erzika
Kecalka 248 příspěvků 18.07.05 11:31

Ahoj,

Mishičko, super dojatá gratulace k Frantíkovi. Vybral si opravdu krásné datum narození!!!
Už jsme zvědavé na podrobnosti z porodu a i na fotky Františka, ty fotky předporodní jsou nádherné. Pozdravujem Barču a určitě se ozvi, pokud Ti to děti dovolí.....

Jinak hlásíme příjezd od babičky z Vysočiny a totální nestíhačku, takže až budeme méně vytížení, tak se určitě ozveme…

Ahoj Eržika a Verunka

 
Anonymní  19.07.05 09:27

Ahoj všichni!
I já jsem se vrátila z 1. dovolené a musím pochopitelně taky pogratulovat. Tak tedy: Fanánkovi do života jen samé zdravíčko a štěstíčko a rodičům a sestřičce radost z kloučka a brášky.
Erži, ptala ses po novinkách u nás. Teď ještě nevím co napsat, ale příští týden se ozvu znovu a možná budu vědět něco víc.
Všechny moc pozdravuje babina Liliana

 
fialka2
Kecalka 180 příspěvků 19.07.05 13:00

Ahoj, tak velikááááánnnns­sskkkááá gratulace k narození Vašeho Františka.
Hodne zdravíčka a pohodičky přeje Fialka a Šimonek.

 
asha
Nadpozemská drbna 29565 příspěvků 19.07.05 15:26

Mishicko hrozne moc gratulujeme, at vam Frantisek dela samou radost a ty jsi brzo fit:)
Lenka (kacii)& Maty 18 mes.

 
mishicka
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 21.07.05 10:06

Ahojky holky,
moc děkuju za gratulace, Jarčo jsem moc ráda, že jsi sem napsala, my to nějak nestíhali :)
Hlásím, že jsme od včera doma, byli jsme jako vzorné případy propuštěni takhle docela brzy. Frantík je zdatný savec, takže první mlíčko si vydudal už 24h po porodu, což je prý opravdu velmi zřídkavá věc, většinou to trvá déle. Je neskutečně, fakt neskutečně hodnej, takovej trpělivej, klidnej ležáček. Ne, že by neuměl vřeštět po opičácku, to zas jo, ale vždycky má důvod a velmi rychle se zas uklidní. Neustále by jen sosal a sosal, sice si moc neumí krknout, ale v pohodě a bez nářků si to vyprdí, což je pro mě malý zázrak po zkušenosti s nešťastnicí neustále nafouklou Barčou. Snad jsem to tu nezakřikla.
Porod byl prostě POROD, ale tak to bývá, vypadl z toho krásnej klučina, moc podobnej Barborce, když se narodila, jen o půl kilča těžší :)))) No je to náš macíček, už má zpátky porodní váhu - co dodat, bude to malej otesánek :D Já zas ale za odměnu budu mít supervelký prsa, to taky není k zahození :D :D :D
Zkusím odpoledne narychlo někam nasoukat pár fotek, a pak dám vědět, teď už mě odvolává vzorná sestřička Barbánek, že musíme jít zkontrolovat Františka, jestli nechce papat. Je opravdu zlatá, moc hezky se k němu chová, už taky kojí svého Fantiška - panenku. Zatím to prostě jde, uvidíme, co bude dál.
Tak zatím fakt papa a ještě jednou dík za gratulačky.
Mishicka + Barbánek + František

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.07.05 13:08

Ahojda Mishicko,
super, že už jsi doma a ozýváš se!!!:-)

Jinak holky, zase jsme odsunutý někde vzadu, tak já pošlu deníček, má někdo něco proti?:-)

Šárka

 
Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 21.07.05 14:04

Páč mě tady všichni ignorujete, tak jsem si napsala novej deníček a už je poslanej, abyste věděli:-))))) Š.

 
Anonymní  21.07.05 14:10

Šárko,
nemáme, a jsme rády, že jsi se toho ujala, mohu-li mluvit za všechny :-)
Mishicko, to je rychlost, s jakou vás pustili domů, no mají narvaný porodnice.
Tak až někdy budeš mít čas a chuť, písni o porodu. Doufám, že to přece jen bylo snazší než s Barbánkem.
Mějte se,
 Jolka

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama