"Porod je teprve na počátku..."

Porod

Bylo 26. 12., asi půl sedmé večer a zrovna jsme se loučili s mým otcem, kterého jsme s manželem po návštěvě u nás vyložili na metru s tím, že rovnou odvezeme dcerku k jeho rodičům a pak uvidíme, co se bude dít. Vypadalo to dle stále se zkracujících intervalů kontrakcí, že nejpozději v noci pojedeme do porodnice, tak proč budit rodinu. Kolem sedmé vykládáme dcerku a tchán vtipkuje.

Je mi jeden týden a sestře budou v únoru dva ;)
3 komentářů

Chválí nové kalhoty od Ježíška, já též, až do chvíle, kdy přijde jedna z kontrakcí. To se decentně vzdálím a prodýchám. Jsou potvory pěkně pravidelné a po méně než pěti minutách, ale o tom se nešířím. Tchýně (tři děti, jedno rodila se zlomenou kostrčí) na mne po kontrakci soucitně koukne a říká, ať raději do té porodnice už jedeme. Ujišťuji ji, že nebudeme dlouho otálet a vyrážíme. Manžel se ptá, kam tedy, rád by také již do porodnice, ale po předchozí zkušenosti jsem přesvědčena, že to bude ještě na dlouho a velím k návratu domů.

Doma se nakládám do horké vany a manžel, který mne do té doby při kontrakcích masíroval bedra, což moc pomáhalo, se hostí dvou úkolů. Stopuje na mobilu kontrakce a pouští jeden díl Big Bangu za druhým. Je to pohoda, docela se bavím. Holt při kontrakcích se mnou není řeč, ale mezi dojde i na záchvaty smíchu při kterých manžel zpozoroval, že můj pupík groteskně vylézá a zalézá a v rámci důkladné dokumentace si to prostě musí natočit.

Nicméně kontrakce jsou záhy po třech a půl minutách, bolí dost, ale nic dramatického. Necelou hodinu ještě přemlouvám manžela, ať neplaší, že už za chvíli pojedeme. Vylézám z vany a ve snaze odjezd ještě co nejvíce protáhnout, objednávám kamarádce opožděný vánoční dárek. Manželovi se to nelíbí. Já jsem děsně spokojená a šťastná, že já nepanikařím a dokonce se těším, že už to bude brzy za námi a Kubíček s námi.

Do Motola přijíždíme něco před desátou, čekáme a než nás přijmou je desátá a já pociťuji, že několikahodinové pravidelné kontrakce poněkud ustupuji…a to jen přes ulici z auta do výtahu v porodnici mne to chytlo dvakrát. Podezříváme mimise, že má syndrom bílého pláště. Na monitoru při přijetí mám kontrakce skoro po deseti minutách! Sice je znatelně musím prodýchávat, ale sestřička už teď hlásí, že na porod to nevypadá.

Sklesle komentuji, že jestli jsem přijela moc brzy ráda pojedu domů, že to máme kousek a snažím se to nějak okecat. Jako druhorodička se cítím docela hloupě. Na monitoru jsem snad 45 min a pak teprve vyšetření. Hurá, jsem na 4 cm. Takže lékařka, mladá a strašně příjemná, co mi ráno dělala při kontrole Hamiltona, oznamuje, že se mne tam již nechají. Navrhuje mne umístit na hekárnu (čekatelský pokoj), na což se mi málem oči zalévají slzami. Snažím se zdvořile odmítnout, že přijedeme později. Lékařka nejspíše pochopila, jak moc se bojím hekárny a potom, co vidí, jak se musím prodýchávat (už zas velmi pravidelně), mne odesílá na porodní pokoj. Jsem tak šťastná!

Je asi jedenáct. Přichází PA, která se o mne zbytek porodu bude starat a dostávám penicilin na streptokoka a následuje klistýr. Ufff, po klistýru to nabírá na síle. Pouští ke mne manžela a jsem moc ráda, že jsme zase spolu, je půlnoc a už to není žádná sranda. Hraje hudba a já začínám pociťovat, že to bude síla. Odcházím do sprchy a manžel má za úkol, kdyby přišla PA, poprosit o epidurál.

Dostává odpověď, že je moc brzy, že by to porod mohlo zastavit. No to se mi nezdá. Opět přichází PA, a že mi píchne vodu. Je tak půl jedné. Nejsem tedy na sále nijak dlouho a porod postupuje. Na moji prosbu, zda by ji mohla píchnout, pokud neodteče, až později dostávám odpověď, že jestli to tak opravdu chci, budu se muset přesunout na hekárnu (evidentně si pamatuje scénu z příjmu a ví, čím mne postrašit :)) Sklopím uši a poslušně si nechám vodu píchnout. Opravdu to nebolí, ale to, co následovalo nebudu zbytečně rozepisovat. Kontrakce nabraly několikanásobně na intenzitě a frekvenci.

Nedalo se to moc zvládat, kroutila jsem se jak žížala a opět prosila o epidurál. Odpověď, že jsme v počátku porodu, že to nejde, mne dostala psychicky na dno. Představa, že tohle budu muset zvládat, byť ještě hodinu, mne strašně děsila. Na monitoru jsem nemohla vydržet a utekla do sprchy s výmluvou, že se jinak počůrám (naštěstí má vše člověk v Motole na svém porodním pokoji). Tam mne kontrakce dostávaly do kolen a za chvíli jsem měla pocit, že se mi chce tlačit. Co to? Vždyť říkala, že porod je v počátku. Zvoníme na PA. Manžel chudák neví, jak by mi pomohl. Hle, jsem na sedm, ale co to tam uvnitř dělala, bolelo skoro víc než kontrakce.

Můžu ještě na chvíli do sprchy, ale jakmile pocítím tlak, mám ji volat. Volám ji téměř okamžitě. Jsem trochu mimo, a tak mi vůbec nedochází, že už je to asi tady. Ležím, kroutím se a vyšetřují mne, auuuuu. Nemám tlačit, že mi to tam oteče…no, to je přesně to, co už opravdu moc nejde. Takže nejspíše uvnitř trochu upravují cestu mimču…auuuuuuuu. A už je tam nachystaná lékařka a mohu tlačit. Skvěle! To snad umím. Jsem jak freediver, tlačím, tlačím, tlačím až nevěřím, kde se ve mne ten dech bere. Moc hezky mne povzbuzují, jsem za to moc ráda. I manžel je úžasná podpora. Vzhledem k mým masivním varixům v oněch místech slyším komentář, že nástřih opravdu jen v krajním případě. Tlačím, tlačím…glosuji již polořevem, že se určitě roztrhnu, že to cítím (jinak se hlasových výjevů musím zdržet, protože by mi braly dech a já to tak moc už chci mít za sebou…pamatuji si totiž ten božský pocit, když mimčo vyklouzne a veškerá bolest je pryč). Doktorka mne přesvědčuje, že ne a dělá pro to, co může. Evidentně jsou na to specifické, nepříjemné chmaty, ale v tu chvíli jsem ji moc vděčná a je mi to úplně jedno, kde všude má své prsty.

Nakonec hlásí venku hlavičku a já jsem překvapená, že nevyklouzlo celé mimi jako dcerka po vyšlé hlavičce, ještě musím vytlačit ramínka a pak už…úžasné, za to to stálo. Kubíček je venku a vypadá velice. Ale po zvážení má „jen“ 3760 g a 52 cm. I lékařka se diví, že jen tolik, že vypadal větší. Mně to úplně stačí. Je nádherně ošklivý a hned nabírá tu správnou barvu. Má právě o 30g víc, než když se narodila dcerka a manžel hned poznamenává, že ví, kde jsou ty gramy navíc.

Mám ze syna ohromnou radost a nemůžu se ho nabažit. Hned na sále krásně saje. Vím, že budeme dobří parťáci. Je půl druhé v noci a z nás se stali rodiče dcery a syna. Od příjetí na porodní pokoj trval porod pouhé dvě a půl hodiny.

Hodnotilo 26 lidí. Score 4.1.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Granda
Ukecaná baba ;) 2435 příspěvků 28.01.14 00:59

Gratuluji k super porodu i synovi. Hezký deníček

 
LadyTommy
Extra třída :D 14794 příspěvků 28.01.14 01:08

Pekny denicek a akcne popsany zaver.

Jen se musim pozastavit nad tim prasknutim vody 8o z toho jde uplne videt, jak se dnes ty porody uspechavaji… :|

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 28.01.14 05:10

@LadyTommy Ta voda mne stvala uz tam a zpetne mne to mrzi jeste vic…byl to des. Nicmene na hekarnu jsem z minuleho pprodu mela strasne vzpominky a za nic jsem tam nechtela a PA, at uz to podala jakkoli blbe, vedela, ze se po Vanocich rozrodila pulka Prahy a potrebovala uvolnovat saly…nejspis. Hlavne ale asi neodhadla, ze to pujde tak rychle. Ja taky ne;-)

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 28.01.14 05:40

Jee gratuluji ke Kubickovi ;) :kytka: jednoho doma mam ;))) ten mel 5,83 kg a 56 cm..ted cekame prave holcicku nejspise a taky budu rodit v Motole, taky to mame kousek ;).Moc si preju taky takovy krasny porod…ten prvni byl masakr :pankac:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 28.01.14 06:48

Medicínský porod úplně zbytecne a jsem rada, ze to mimi zvladlo. Deníček milý :-)

 
Barushe  28.01.14 07:57

@KrisKa gratulace ke Kubikovi :kytka: :hug:
@janička_opička ty brdoooo 8o a to jsi ho porodila prirozene? 8o kus chlapa :pankac:

 
Karleon
Závislačka 4423 příspěvků 28.01.14 08:28

Gratuluji a příště si tu vodu píchat nenechavej :-) Měla jsem podruhe velmi podobný průběh včetně mizicich kontrakci na přijmu, na vyšetření jsem byla na 4. Voda odtekla sama a pak? Šlo se tlačit až mi to bylo líto ze uz :-D

 
facetia
Ukecaná baba ;) 1919 příspěvků 28.01.14 08:55

:kytka: gratuluju :) je to moc hezky a živě popsané;)

 
Safira77
Zasloužilá kecalka 931 příspěvků 28.01.14 09:00

Bezva jste skvělí, hodně štěstí a zdraví ;) ;)

 
Krkael
Generální žvanilka 21860 příspěvků 28.01.14 09:06

@janička_opička pri narozeni skoro 6 kg??? To je vubec mozny??

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 28.01.14 09:10

Pekne, rychle :palec: Gratulace k malemu :kytka: Smim-li se zeptat jak dlouho jsi rodila dcerku?

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 28.01.14 09:38

@Barushe no jo jsem tak jako premyslela, ze bych o tom porodu napsala denicek, ale bylo to ipravdu drasticky a hlavne zbytecnytak nebudu strasit…Nakonec sel klestema protoze na CS uz bylo pozde.Jsem, ale rada, ze to nakonec dobre dopadlo a prave doufam a moc si preju takovy nejaky porod jako mela tady zakladatelka :)

 
Barushe  28.01.14 09:41

@janička_opička teeeda 8o tak to klobouk dolu, ale to fakt muselo byt maso :( tak at je princezna mensi :P

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 28.01.14 09:51

@svycarka To byla indukce a 26 hodin. Zachranil mne az epidural, po kterem jsem se konecne zacala otevirat. Proto jsem se na nej i tentokrat dost upnula, ale nestihl se a nevadi na tu chvili to nemelo cenu a mne to stejne na bolesti minule nezabiralo…nebo ne moc…uz jsem zapomnela tak nemam srovnani.

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 28.01.14 09:54

@janička_opička Neboj, ted uz bez problemu urcite porodis jakkekoli mimi;-)

 
janička_opička
Ukecaná baba ;) 2432 příspěvků 28.01.14 10:12

@Barushe @KrisKa holky dik hlavne at je zdrava nebo zdravej (jeste nevime 100%)..ja zvladnu vsechno ;) a brzo se ze vseho vylizu ;)))) hlavne at je mimis v poradku..Kubika ohrozili…

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8711 příspěvků 28.01.14 10:33

Jako ženský, mě by fakt zajímalo, jak je to s těma epidurálama. Když ho chcete na začátku, tak je to moc brzo a mohlo by to zastavit porod. Když ho chcete později, tak už se to nestihne. Podle za tím musí být prachy nebo co. Asi šetřej, pojišťovny to nechtěj proplácet nebo co. :nevim: :nevim:

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 28.01.14 10:55

@Saroya mimi bylo celou dobu v pohode…alespoň dle monitoru a výsledného Apgar skóre. Porad jsem se ptala, protože dceři jsem minule asi hůř dychala a tak mne porad museli upozorňovat ať dýchám správně…ale chybami se člověk učí a šlo to a i minule dcera AS 9-10-10 tak bůh ví, jak to bylo. Sondy přeci jen držely tak pochybne…

 
ALENA G
Kecalka 129 příspěvků 28.01.14 12:12

Gratulace ke Kubíčkovi :kytka:

 
svycarka
Kelišová 6895 příspěvků 28.01.14 12:24

@KrisKa tak tentokrate to byla prima rychlovka. A kdo vi, treba se rozhodnes pro 3. a to bude venku za hodku ;)

 
KrisKa
Kecalka 284 příspěvků 28.01.14 13:19

@svycarka To je mozny:-D Treti asi urcite bude, ale ted si dame pauzu a ono kdyz je mezi porody pry vice jak dva roky, tak je to taky o necem jinem…

 
Claire7
Závislačka 2591 příspěvků 28.01.14 16:09

Gratuluju k chlapeckovi :kytka:
Pekny denicek :)

 
Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1140 příspěvků 26.03.14 21:35

Také gratuluji :) Já se u píchnutí vody tak lekla :D ale pak bylo příjemné jak byla ta voda teploučká :D xD

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama