Průběh prvního trimestru

Těhotenství

Tímhle příběhem bych chtěla navázat na mé předešlé deníčky. Začalo to vše týdnem od 21. 8. do 27. 8. 2010, kdy došlo k oplodnění mého vajíčka. V tu dobu jsem ještě nevěděla, že bych mohla být těhotná.

Neměla jsem žádné příznaky. Ale pár týdnů na to jsem už příznaky měla, ale nepřikláněla jsem k nim pozornost. Můj první příznak na který jsem reagovala byla vůně česneku. Hrozně mi začal smrdět a nemohla jsem pozřít nic s ním! Pár dnů před očekávanou MS, která měla přijít 7. 9. 2010 přišly další příznaky, ale ty jsem připisovala tomu, že to mám dostat.

Začly mě bolet bradavky a bolel mě podbříšek, ale tak nějak jinak, než když to mám dostat. Další známkou bylo chození na velkou. Byla jsem zvyklá chodit tak 3× denně, ale najednou jsem chodila obden. 6. 9. 2010 v práci na mě padla taková divná únava, cítila jsem i jak mi buší srdce. Změřila jsem si tlak a byl 90/60 což já mívám nízký tlak, ale tenhle už byl moc. Cítila jsem, že se s mím tělem něco děje.

Tak jsem přišla domů z práce pohodlně se uvelebila na wc a počurala těhu test a poctivě číhala. A bylo to tam… byly tam dvě //. Rozklepala se mi kolena, nemohla jsem polknout, byla jsem jako v tranzu. Přítel byl doma, tak jsem za ním šla i s tím papírkem a zajímavou grimasou na obličeji mu oznámila, že jsou na testu //. On na mě koukal nevěřil… chvíli koukal na ten test, chvíli na mě a nechápal… Byli jsme oba jako opařeníí, ale zároven strašně štastní :-)

8. 9. 2010 jsme udělal pro jistotu ještě jeden test a ten byl taky pozitivní a dokonce druhá čárka sílila. Ale mně to nestačilo a ještě ten den jsem si udělala v práci krevní test na hcg, které bylo 286. TAkže jsem o sobě mohla prohlásit: ANO jsem TĚHOTNÁ! Na nic jsem nečekala a vzápětí se obědnala ke svému gynekologovi. 13. 9. 2010 jsem i s přítelem seděla v čekárně gynekologie. Měla jsem strach, nevěděla jsem jaké to je a jak budu reagovat.

Najednou se ozvalo mé jméno a už sem šla. Kontrola byla fajn. Pan doktor mi potvrdil těhu. Změřil gestační váček, který měřil 0,33cm. Řekl mi, že jsem asi v 5 tt. Od toho 13. 9. 2010 se přidaly další příznaky těhu. Začalo mi být nevolno. Nezvracela jsem, ale neměla sem k tomu daleko. 23. 9. 2010 přišel další příznak, začlo mě bolet bříško… respektivně sem do něj měla pěkný křeče. Tak sem volala lékaři a ten mi doporučil na 5 dní magnezium.

Už se mi blížila další kontrola, která měla být 11. 10. 2010. Do téhle doby se uklidnila bolest bříška, urovalo se chození na velkou i častějčí chození na malou. Nevolnosti přetrvávaly. Tak a už je to 11. 10. 2010 další kontrola s přítelem sme napnutí, jak miminko od té doby povyrostlo. Tak a už volají mé jméno opět vnitřní UZ a pan doktor hlásí, tak maminko embryo měří 2,05 cm. Teď mi již přesně vypočítal v kolikátém jsem týdnu těhu. Byla jsem 8+5 tt. Naplánoval mi krevní testy a prvotrimestrální skreening.

25. 10. 2010 jsem byla na krvi, kde mi vyšetřovali krevni obraz, krevní skupinu a dělali i biochemické vyšetření. A k tomu brali krev na prvotrimestrální skreening. Sestřička mi také vypsala těhotenskou průkazku zvážila 63 kg a vyšetřila moč a změřila tlak, takže se ze mě stala oficiální těhulka. 9. 11. 2010 byla naplánovaná další kontrola a dovyšetření toho skreeningu. Mezitím už přešly i ty nevolnosti. Takže jedniná obtíž, která mě zůstala byla bolest bradavek. 9. 11. 2010 jsem opět spol s přítelem vyrazili na kontrolu.

Sestřička po mě vyžadovala moč a opět mě vážila pořád 63 kg a měřila tlak. Po té jsem šla do ordinace. MuDr. mě udělal skreeningoví UZ a zdělila, že všechyn testy jsou v pořádku. A plod, že měří 6,58 cm. Oba jsme byli s přítelem moc štastní, že je miminko v pořádku a má se čile k světu :-) A až budu mít další trimestr za sebou zase napíšu…

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Miruše
Echt Kelišová 9870 příspěvků 20.12.10 12:46

Ahoj, hezkej deníček! :kytka:

Fakt nechápu jak si všechno můžeš takhle dopodrobna pamatovat :mrgreen: Já už mám 8týdenní holčičku, ale takhle podrobně si nevzpomínám. Jen jsi mi připoměla to s tím častým močením. V prvním trimestru jsem chodila i 15× za noc…to bylo děsný! :lol: Taky jsem měla nevolnosti…no nevolnosti…já zvracela 7 tejdnů v kuse jak amina. Česnek nesnáším dodnes…to byl tehdy spolehlivý spouštěč obracení žaludku…fuj :poblion: mám to ještě jak živý a to je to už několik měsíců :mrgreen:

Bradavky mě bolely taky…nevěděla jsem jak si lehnout pač mi natejkaly i prsa… ale druhej trimestr je bombovej…řekla bych nejhezčí. :srdce: Za prvé mě přešlo zvracení, přestaly mě bolet ty prsa, na malou jsem chodila rázem jen 2× za noc :mrgreen: , a vůbec, ten mrňousek dělá v druhém trimestru ohromné pokroky ve svém vývoji. Začneš cítit pohyby, a vůbec, moc si to užívej. Měsíc před porodem se skoro nehneš :mrgreen:

Přeji zdravého prďolku a všechny testy na jedničku :hug: A těšim se na další deníček!!! :kytka:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 21.12.10 07:42

Děkuju… mno pamatovat.. mno to snad ani ne… ale mám to vše napsaný :palec: Taky by se mě hodil takovýý deníček, když sem otěhotněla… abych mohla srovnat jestly těhu jsem nebo ne :palec: A vše porovnat… mno ted jsem v druhýmm mno respektvivně v půlce druhého trimestru.. a neboj dalšíí deníček určo bude :palec:

 
Jahudka87
Ukecaná baba ;) 2374 příspěvků 26.12.10 16:52

Přeju krásný těhulkování, užívej si to, je to krásný období (až na ten konec) :lol: Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka. V příštím roce tě čeká krásný voňavý uzlíček :srdce:

 
PusinkaMartinka
Echt Kelišová 9397 příspěvků 02.07.11 12:53

Děkujem… :wink:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama