RŮZŇATA č.13 Nejsmutnější součást života ....

Rodičovství

Předem se chci moc omluvit za tohle smutný téma,vím že tento server je převážně o snažilkách, těhulkách, maminkách a hlavně miminkách, ale musíme si uvědomit, že i smrt je jedna ( i když škoda že poslední ) životní etapa, která potká každého.

Sama nevím jak mám začít a tak Vám asi rovnou začnu popisovat jak to bylo a je. Vím že u psaní budu i brečet, takže asi bude i nějakej překlep, nebo nesrozumitelnost.

Tatínek před 10 lety umřel na rakovinu, jenomže to, že je takhle nemocnej, jsem já nějak moc netušila. Jsem totiž nejmladší ze 4 dětí, a maminka a sourozenci asi nepovažovali za nutný mě s tím seznámit. Vím, měla jsem věk, že jsem to už měla pochopit sama, ale…

Když jsem byla na intru v Jihlavě, tatínek začal jezdit do Jihlavy do nemocnice. Bylo mi 16, měla jsem plno jiných zájmů, ( prostě třískala se mnou puberta ) než abych se zajímala co má taťka za nemoc. Sice jsem za ním chodila na návštěvu skoro každej den, taťka už čekal v hale před oddělením, u automatu na kafe. Mě vždycky koupil čokoládu. V tý době novinka, takže já byla samozřejmě nadšená.
V Jihlavě se léčil asi rok, já dodělala učňák a tak nějak jsem pustila z hlavy všechno. V 17 jsem se zamilovala do mojeho teď už manžela, takže moje zájmy byly víc jak jistý, že.
No doma se mi stále nic nějak neřeklo a já to prostě nechápala, pořád jsem si myslela že se taťka z něčeho léčí a samozřejmě vyléčí.
Najednou se všechno nějak zhoršilo. Začínala jsem chápat. Taťku se dovezlo na poslední chvilku do Jihlavy, chudák už nemohl ani chodit.No a převoz do Plzně a zdlouhavý léčení. Taťka v Plzni podstoupil transplantaci kostní dřeně. Doktoři dávali šance 50 : 50. Buď to prý nepomůže, nebo jen tak na půl roku a nebo na hodně dlouho. Samozřejmě to věděla mamka a asi jen moji sourozenci, já ne. Prostě jsem si myslela že bude vše OK. Po dlouhý době ho pustili domů, jezdil každou chvilku do Plzně na kontroly, občas tam musel zůstat zase třeba 14 dní. Doma se vše zlepšilo, asi. Bylo doma tak nějak příjemně, alespoň mě to tak připadalo. No před Vánocemi 1995 se vše změnilo, taťka byl v Plzni hodně dlouho, pustili ho na svátky domů ale jinak na Silvestra už musel být zpátky. Teď už ani nevím jestli tam byl až do konce, to se pořád jen říkalo, příští týden taťku pustí a ono nic. Doma všichni tušili, jen já nic. No po telefonu jsem se s tatínkem bavila nejdýl vždycky já. Bylo to asi tím, že jsem nic nevěděla a netušila, takže jsem se v hovoru naštěstí vůbec nepřetvařovala. No mezi tím byla ještě etapa, že jsem si našla bulku v prsu a maminka z toho byla celá pryč, s odstupem času se ani nedivím. Vzhledem k tomu co se právě doma odehrávalo. naštěstí pro mě, můj příběh dopadl dobře.Jizvu by teď nenašel ani manžel.
Když tatínek volal naposled, byl čtvrtek. Každej věděl že má volat a blíží se konec, jen já ne. A když zazvonil telefon, nikdo ho nechtěl zvednout. Já ochotně běžela. Hned jsem ze sebe vydala větu „Jé, ahoj tatí, jak se máš ,“ No a on mi odpověděl " špatně Ilíčku, špatně " Tu větu asi nikdy nezapomenu.Dál si to už nějak nepamatuji.
Bylo pondělí a já v úterý měla jít na UZ aby se zjistilo jak je to se mnou. Byla jsem u Standy s tím že u nich přespím abych nemusela druhej den cestovat. Najednou zazvonil telefon a Standa říkal ať si jdu k tomu, že volá mamka. Když mi řekla větu ať přijedu domů, že tatínek umírá, všechno se mi zhroutilo.
Nedá se to popsat. Standa ( teď už můj manžel) mi pomáhal, brečela jsem u něj v pokojíčku, ničeho neschopná. Domů se mi vůbec nechtělo.......
Hned druhej den brzo ráno se jelo do Plzně. Cesta byla nekonečná.Když jsme dojeli do Plzně, nikdo nechtěl nic říct, věděli jsme že se už blíží konec. Taťka byl už přes víkend pod morfiem, takže vlastně spal. Když jsme dorazili na pokoj, to byl divnej pocit, byl tak hubenej, spal a přitom byl vlastně i tak nějak roztomilej. Spal, neviděl nás sice, ale určitě poznal že tam jsme, bylo v nás odhodlání zůstat tam jak dlouho jen bude třeba, den, dva, týden…Po nějaké chvilce nás mamka poslala pryč, že chce být s taťkou sama, ani už nevím kam jsme šli, někam ven, na vzduch, pro jiný myšlenky.Když jsme se asi po hodině vrátili, tak taťka ještě spal a oddychoval, asi po půl hodince najednou pootevřel oči, podíval se, malinko pozakuckal, a byl konec........­....Maminka se zhroutila k němu, my všichni tak nějak navzájem sobě kolem ramen. Šla jsem pro sestřičku a ta nám to potvrdila. Donesla nějaký prášky na uklidnění a nechala nás tam, aby jsme se ještě mohli rozloučit. Bylo to krutý, ale do dneška vím, že tatínek se držel, čekal až za ním přijedem, sice spal, ale já říkám že nás vnímal, věděl o tom že jsme tu poslední chviličku s ním, snad to měl tím jednoduší. Nikdy nezapomenu jak tam ležel..............
Když to zhrnu na závěr, moc mi chybí , mám výčitky, občas jsem na něj byla asi i zlá, ale já nevěděla že je tak nemocnej, je mi to moc moc a moc líto. Sice jsem se před ním nepřetvařovala, ale ani jsem mu nedávala tak najevo to, jak ho mám moc ráda. Vím, on to věděl, ale mě to mrzí. Vadí mi že mě mamka a sourozenci neinformovali o tom jak se věci mají, byla bych s ním určitě víc, častěji, povídala si a vychutnávala každou chvilku s ním, jenže.......
Teď už mám naštěstí jen ty hezký vzpomínky, občas si vzpomenu na to jak umíral, ale rychle se snažím zahnat to tím hezčím. Jde to, i když pořád to bolí. Škoda že taťka už neví že se Standou jsem pořád, že máme dva krásný kluky. Sice jsem mu je u hrobu ukazovala, ale… Jak by to bylo fajn, kdyby si s nima děda mohl pohrát......

Chci vám poděkovat za to, že jsem se mohla vypovídat, díky všem kdo to dočte do konce. Hlavně všichni,NEZAPO­MEŇTE DÁVAT LÁSKU, UMĚT ŘÍCT ŽE MILUJETE, JE TO KRÁSNÝ A POTŘEBA.
Ilča, Ondrísek 3r a Vítek 11m.

Hodnotilo 1 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 31.03.06 22:40

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005 Žďár ( Jitka 29)
Maty01-Jakub 15.6.2004, Terezka 23.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Mirijak- Linda 23.11.2005, Kanada, (32)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Ruza(Millik)termin 9.6.06, Plzeň (1985)
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva 1982)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča-25.3.2005 (Katka-1979) Praha, „HOST DENÍČKU“

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 31.03.06 22:41

su PRVNI !!!!!!!! ach to je super pocit, skoro orgasmus ;) jdu cist.

Dalif a pred chvilkou nakojenej Vitek

 
iv-ka
Kelišová 5164 příspěvků 31.03.06 22:53

ahoj,

jen nakukuju a chci ti říct, že v tom věku to asi tak prostě je - já prožila podobný příběh, jen to byla moje maminka, zemřela půl roku před mou maturitou.
Celé to trvalo asi rok, měla jsem 17 a furt někde lítala… celý víkendy pryč no a když mi pak 2 měsíce před její smrtí řekli v nemocnici, že zbývá pár týdnů života, tak už bylo pozdě něco měnit..
Chci tím jen říct, abys neměla výčítky, že jsi nebyla s tátou tak často, i když já mám pořád i dnes, po 9 letech od máminy smrti taky ve spoustě věcí špatný svědomí..
Tak jen že v tom nejsi sama, snad chápeš co tím chci říct..

měj se pěkně, zdravím od Jarňulek

Iv-ka

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.03.06 22:54

Ahoj…

Tak jsem druhá :D, jdu číst..

Oluska a Martínek skoro 10 měsíců

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 31.03.06 22:56

ILCO - moc pekny denicek, mam slzy na krajicku,fakt jsi to pekne napsala. Neumim si to moc predstavit … pro me byl sok,kdyz zemrel sousedovic kluk -nas vrstevnik,mel 18 let,cerstvej ridicak i na traktor,byl na brigade a neco se mu nelibilo s vleckou,tak se sel podivat a ona se na nej svalila,zemrel­.Nechtela jsem tomu uverit, byli jsme takova trojka,segra dvojce,ja a on..kdyz jsme nemeli klicky,tak prelezl pres balkon k nasim a otevrel,to bylo dost nebezpecne,ale tehda mi to neprislo.
ale rakovina je svinstvo- teta (tatkova segra) onemocnela,nastesti ozarovani a chemoterapie pomohla,ale az tehdy si cek uvedomi, co vse by mel svym blizkym opakovat a co za prkotiny cek resi.
Jo a jeste jednou mi bylo dost nanic, po porodu,kdyz malej sel na solarko, mel bilirubin skoro 350,strasne vysoky, me se zacaly vybavovat podrobnosti o jadrovem ikteru postihujici mozek a jatra- spis u deti narozenych se zloutenkou,ale to tehda nevedela a fakt jsem bulela a byla dost na dne…to je tak kdyz je cek presprilis studovanej,vi o nekt.nemocich prilis…ale ted uz to beru s nadhledem-nas frajer v brejlich.
jej prominte, taky jsem si vypovidala..
toz dobrou noc, jsem rada ze muzu byt s vama vsema v tomto denicku. pa Dalif a spinkajici zdravy Vitek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 31.03.06 23:12

tak jsem byla teda třetí, ale to je jedno

Ikaika - moc smutné téma, dost mi toho připomnělo, tečou mě slzy… Vzpomínám si na poslední rok na střední, vlastně rok maturity, hned v září mi umřel jeden dědeček, a pak další rok v únoru druhý dědeček - který musel kvůli zápalu plic zase do nemocnice, v tu dobu se do nemocnice na návštěvy nemohlo, protože bylo nějaké chřipkové období, tak jsme do nemocnice volali, jak na tom dědeček je a ráno nám řekli, že se to lepší a večer nám volali, že dědeček je po smrti. Ani ne měsíc na to umřel babička, bylo jí smutno - nikdy na tohle nezapomenu. Moc mě chybí, hlavně dědeček a hlavně mě vadí, že jsem ho nemohla naposledy vidět a říct mu, že ho mám hrozně moc ráda… Taky si pamatuji na den, když umřel bratránek - nikdy to nepochopím, proč to vlastně udělal. Dlouhou dobu jsem se z této události dostávala, dlouho jsme brečela, snažila pochopit.. Moc mě všichni chybí a stále jsou v mém srdci a navždy tam budou. Teď mě tečou slzy, jak hrachy… A ta poslední věta - Nezapomeňte dávat lásku, umět říct, že milujete, je to krásný a potřeba. - je moc pravdivá!!! Tak jsem se taky vypovídala… Děkuji, děkuji, za deníček, i když to muselo být těžké tohle ze sebe vypustit…

Oluska a Martínek skoro 10 měsíců

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 31.03.06 23:19

Ahoj Ikaiko, moc hezkej deníček, pláču, tak moc mi to připomíná, že naše Stázinka nemá anijednoho dědečka. Můj taťka zemřel „náhle“ jak píšeš mě tenkrát bylo 17, chodila jsem za ním do nemocnice, pak přijel domů a bylo všechno v pořádku. Jednou v noci se ve 2 ráno vzbudil a šel do koupelny, kuckal krev a spadl, už nikdy nevstal. Byl to můj nejmilejší člověk na světě do té doby. Mluvit jsem o tom mohla až asi po 5 letech, ale nikdy ne bez slz. V 19 jsem poznala mého manžela. Jeho taťka byl skvělej chlap, moc jsme si rozuměli. 18.8.2005 zemřel na taky na rakovinu plic. Byla jsem v 7. měsíci a ten den nám na UZ řekli, že má Stázinka nějakou bublinu v mozku. Večer volali z nemocnice, že tchán zemřel. Do teď děkuji všemu a všem, že nám Stázinku nechal a dědečkové si ji k sobě nevzali. V září už bublina zmizela, vstřebala se. Mísili se v nás dvojí emoce - kladné i záporné. Myslíme na dědečky často a to je taky jediné jak nezapomenout.
Gabka a Stázinka skoro 5M

 
mirijak
Stálice 76 příspěvků 31.03.06 23:28

Ikaika - velmi pekny dennicek, clovek sa trochu pozastavi a zamysli. Inak si myslim, ze si nemusis robit vycitky, ze si o chorobe svojho otca nevedela. A kvoli nemu uz vobec nie. Myslim si, ze bol rad, ze existuje aspon niekto z jeho blizkeho okolia, kto nie je „postihnuty“ jeho chorobou. Tym nechcem povedat, ze ostatni sa spravali nejako neprimerane alebo co, ale kedze vedeli pravdu, odrazalo sa to v ich komunikacii. Ved aj sama si pisala, ze ty si s nim zvykla hovorit najdlhsie. Urcite bol za to rad a uzival si spolocne chvilky s tebou.

Miri (Linda 4m+1t+2dni)

 
andela  31.03.06 23:46

Tak alespoň v první desítce!!!!!
A.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.06 06:46

Ahoj holky.
Díky. Nějak jsem kvuli tomu ani nemohla spát, prostě se mi vše honilo pořád hlavou.No a to moje nejmenší zlatíčko zase dalo ráno budíček v 5.30 a asi vstával zadkem dopředu, to bude den.

IV-KO Díky že jsi napsala. Občas je to asi potřeba ze sebe určitý věci vypustit.Pro tebe to taky muselo být krutý. Ahojky.
Ilča a „zlatíčka“

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.06 07:25

Jo, DALIF, Tak přece jen první :):):) No to musela být noc, co draku:D:D:D:D

 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 01.04.06 07:40

Ahoj holky!

Ilčo- hezky si vylíčila své pocity…zůstává jen spousta otázek a odpověd už nikdo nedá......
Mě v 11 letech zemřela sestra (o 1,5 roku starší, moc jsme si spolu rozuměly), nezapomenu na její poslední pohled,který jsmesi daly.....něco zapoměla a vracela se, otočila se ve dveřích..usmála se…a naposled zamávala (NA TY JEJÍ OČI NIDkY NEZAPOMENU), já odešla do školy, ona jela na banalní vyšetření do nemocnice do Brna. Za druhý den volaly že je na tom zle, že umírá a vezou ji do Prahy… spletly si pacienta a omylem ji operovaly zdravé srdce........ zemřela 13.2.1998..nikdy se naši spravedlnosti nedomohli. Já to pochopila (že už není s námi) až když jsem ji viděla v truhle.....byl to můj první pohled na mrtvého, ale musela jsem.....naposled jsem ji pohladila po vlasech......Pořád mi strašně chybí…
Na dalšího člověka, kterého nezapomenu je můj dědeček, bulo mu 90 let (zemřel před dvěmy lety, poté jsme přišli o mimi my), byl dva roky po mrtvici, muj tatka (pro nej to byl tchán) odešel z práce a pečoval o něj. Jezdili jsme za našimi těch 300km každý týden. Naposlední pohled, pohlazení, stisknutí ruky a „Jituško nejez tolik budeš tlustá“ (jeho oblíbená věta) NEZAPOMENU. Bylo to v pondělí večer (to už mi tatka říkal, že odmítá léky a už..) v úterý v poledne umřel.
Nikdy jsme si neřekli, že se máme rádi, ale byli jsme zpřízněné duše…

Člověk to pořád nosí v sobě.......nikdy nezapomene o co nás ten druhý stačil obohatit, kéž i my mu stačily dát kus sebe.....

Tolik k „smutnému“ tématu. Dík za něj Ilčo

Jdu nakojit a uspat naše kotátko :-)

PS: manžel chtěl pustit TV :-), zrovna v ní něco prasklo a nejde :-))))))) Už dávno to chtělo NOVOUUUUU!!!

Jitka Any 7m

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.04.06 07:43

Ahoj všem,

díky Ilčo za tvůj deníček. Opravdu. Dlouho jsem přemýšlela, co říci (Matyáš s budíkem na 6:10 v hlavince mi poskytl náležitý čas), abych toho nemusela napsat hodně…
Ještě mi není 25 a kolem mě už není tolik lidí, kteří byli mému srdíčku blízko :-( Začalo to už když jsem byla malinká - umřel mi nevlastní bráška z tátova prvního manželství. Rakovina. Ležel dlouho v Motole, kam jsme za ním i s mamkou jezdili, mně byly 3roky, takže na nemocnici,ani jeho poslední dny si nepamatuji. Jemu 14. Ale věřte nebo ne, pamatuji si na to poslední léto, kdy byl s námi na dovolené na chatě, zůstal mi v paměti asi 3vteřinový útržek, kdy mu sedím na klíně u ohniště a on mi jednou rukou drží salatovku, kterou jím a druhou mě hladí po vlasech…zvláštní. Když jsem to po letech vyprávěla mamce, rozbrečela se a běžela pro krabici s fotkami. Našla z toho dne fotky, i tu,kde sedíme s okurkou........
Následoval můj kamarád, mně bylo 15, jemu 17, zabil se na motorce. Blbý věk, ve kterém mě raz dva napadlo, že já už tu také nechci být…po pár hodinách pláče to naštěstí přešlo.
Pakna gymplu…ve druháku se mi zabil spolužák a dobrý kamarád - v autě. Byla to jen jeho chyba, předjížděl ve velké rychlosti v noci na plné čáře v úseku, kde nemohl nic vidět…najel pod kamion. Jeho pohřeb patřil mezi nejhorší, jaké jsem zažila. Pakmoje babička, byla ale nemocná, tak jsme na to byli svým způsobem připraveni..i když na smrt se podle mě moc připravit nedá.
Pak moje kamarádka…zabila se, protože přišla podruhé o mimi v 9.týdnu a tak se na něj stihla upnout, že to neunesla. O ní teď mluvím poprvé, Matýskovi byly 3týdny, když to udělala.
A naposledy kamarádka, o které jsem vám už psala, že zemřela před ani ne 3měsíci, lékaři po potratu miminka zanedbali léčbu…

Ilčo, s dáváním lásky je to pravda pravdoucí, život je opravdu nevyzpytatelný a NIKDY nevíte, co se kdy komu stane…neodkládejte hezká slůvka či gesta, za chvíli může být pozdě…

Myslím teď na všechny, co jsem ztratila… dělám to často, jen ne takhle najednou. Je zvláštní, že až teď na mě opravdu doleho to, že už jich bylo na můj vkus až dost. Ale budu se modlit, aby to znamenalo, že už „mám vybráno“ a že už mi všichni blízcí zůstanou…

Omlouvám se za délku příspěvku a díky vám holčiny, že i já se mohla vypovídat, ať už jste to četly do konce nebo ne. Je mi líp, když tu „pro mě“ jste… :-)

Violet a Matyášek 14,5měs

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.06 08:30

Musím napsat ještě rychle teď, potom se dostanu asi až zítra dopoledne.
Holky, díky. No a asi je nám každý trošičku líp, co. Ono vypovídat se občas pomůže.Každá z nás zažila hrozný věci, nebudu to jednotlivě rozepisovat, ale nejvíc mě teda zasáhla Jedule, to s tvojí sestrou. Já chápu že se doktoři prostě občas můžou splést, nejsou stroje, Ale tohle teda NE!!! To se stávat přece nesmí, to je hnusnej omyl. Je mi tě líto a hlavně tvojich rodičů. Už několikrát jsem zaslechla, že nejhorší je, když dítě zemře dřív než rodič, hrůza.

No a Violet, taky jsi toho už zažila až až. No a ty kamarádky, co říct. Je smutný když se někdo takhle upne na dítě v sobě, že to nezvládne. Je to krutý, ale vždyť těch dětí mohla mít ..... Strašně smutný, hlavně pro její okolí, ale mě se to mluví, já naštěstí potrat nezažila, kdo ví, co bych říkala potom.
No a ta druhá kamarádka, no prostě co říct, zase ti doktoři. Nějak nemám slov, nevím...........

Dál to holky do podrobností nějak nebudu rozvádět, pardón.

A JINAK VESELEJI
Ten mini uličník už spí, já zajdu nakoupit a už se těším na víkend, kdy budem konečně zase všichni spolu. Snad nám bude přát počasí, ráda bych zašla ne chatu, a odházela z pískoviště sních, ať se konečně začne vysušovat a můžem brzo dělat bábovky, jak já se těším, to bude fajn.
Normálně jsem dala manžovi přečíst deníček, nic netušil co píšu. Dočetl, měl lesklý oči a jen mě chytnul a řekl že si uděláme hezkej večer. Jsem i ráda že to nějak nerozebýral, bavila jsem se sním o tom snad 100×.
Ale na večer se těším.Už je v ledničce šampaňský a Ondra asi pujde k babičce. Vítek snad bude v pohodě.No to bude, ju ju ju. Taky si udělejte hezkej večer. jo!
Tak přeju všem krásnej víkend, snad nepropršenej a zítra dopoledne snad nakouknu. Čauky Ilča

 
andela  01.04.06 09:00

Ahojky Ilčo,

moc hezky jsi napsala vše, co trápí tvoje srdíčko. Máš pravdu, i smrt patří do života. Jen mě napadá, proč je tak krutá a bere i ty, kteří si to tak brzo nezaslouží. Můj vlastní táta s náma nežil. Chlastal, a máma ho vyhodila.Ale nikdy o něm nemluvila špatně.Byl to hodný člověk - jen ten chlast. Viděla jsem ho jednou - bylo mi asi 6. Když mi bylo 17, přišel mi od něj pohled k narozeninám­.Poprvý a naposled. Rok na to zemřel.Šel z hospody, fláknul ssebou a měl krvácení do mozku. Když mi z nem. poslali telegram, najednou mi bylo (a bude) do smrti líto, že jsem ho nikdy nepoznala, že nevím co to bylo za člověka. I když s náma od mých 12 let žije „táta“, přeci jen ten pravý a nepoznaný je něco jiného.Ale ráda říkám, že můj táta je Anděl, a kouká na nás z nebíčka :-)).Třeba dělá správce v Andílkově :-)).O smrti ostatních příbuzných psát nebudu, každý to zná, a také mi chybí a ráda vzpomínám …
Ilčo, i tvůj táta vás vidí, určitě jo.Kouká na vás a říká si, jak ten můj Ilíček vyrostl, a jaký mám krásný a šikovný vnoučata :-)).Podívej se nahoru, a zamávej mu :-)).
Teď jsem si vzpoměla - babička prodělala infarkt - švihlo to s ní doma - najednou se probudila na zemi,a koukala co se děje.Říkala, že by tak chtěla umřít, že to ani nebolí …
věřím, že si na to ještě počká.
Tak, jdu se zušlechtit, oblíknout, a až dorazí Jára, jedem se podívat k mojí babičce. to bude mít zas radosti z pravnoučka :-)).

Andělka a Jaroušek 11 týdnů

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.04.06 10:08

Ahoj všichni a hlavně Ilčo,
to je fakt smutný téma a patří bohužel k životu.Jen zírám,co si každý v rodině prožil.Když odejdou prarodiče,je to smutný,ale většinou si prožili dlouhý život.Když rodiče,je to hrůza,protože najednou chybí ta velká opora,protože to jsou jediný bytosti,který tě maj rádi za to,že jsi.Ne jaká jsi,ale že vůbec jsi.Ostatní tě posuzují,jak tě vidí,ale rodiče..a časem děti(i když,k našim mám taky spoustu výhrad,ale jsou báječní).
Asi nejhorší podle mě je,když přijdeš o dítě.Měl by být nějaký vyšší zákon,že člověk nesmí přežít svoje děti.
Asi nejlepší způsob,jak dál nechat ty,co umřeli,žít,je:ml­uvit o nich.Hlavně s dětma,aby věděly,jak úžasný ten který člověk byl.A pak bude žít dál.
Ilčo,musela to být hrůza,nedovedu si to představit.Jen ti přeju,aby teď byli všichni v tvém okolí zdraví a dlouho živí.Tak hezký večer!
Jdu ven,ptáci řvou,sníh konečně slejzá a na světě je vůbec tak nějak najednou hrozně krásně,tak si to jdu užívat.
Jíťa, Vojtíšek(4M) a Baruška(3R)

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.04.06 10:41

jo holky,doufám,že si uvědomujete,že je dnes 1.apríla,takže se náležitě zařídíte.J á před chvíli volala manžovi,že volal pán,co nám má dělat okna.Že volal,že se zase (již potřetí)odkládá termín výměny.Honza má kvůli tomu na pondělí dovolenku.Hehe,ten zuřil.Tak jsem ho nechala minutu smažit.Miluju fórky.
Papa Jitule

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 01.04.06 11:16

Ahojte !!!

Ilčo … moc pěkný ale moc smutný článek :-( Tak jak jsi předesílala… Já to snad ani nebudu komentovat, páč jednak bulím a hlavně mám v paměti Tvou prosbu, aby se ten deníček nezvrhl ve smutný…

Takže … ať to odlehčím … je JARO :-))) Hurá ven :-)

Peťula + Pavlík 10měs

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 01.04.06 11:16

DALIF … no, tak poctivost se nakonec vyplatila :-) … první !!! … jak já Ti to přála… a dopadlo to :-)

Peťula

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.04.06 11:23

Ááá, jak tak čtu, je hezky nejen u nás :-) Konečně!! Holky, jak já mám hodné dítě, tak dneska ho vůbec nepoznávám!! Řádí jak černá ruka, neposlouchá a stále má ve tváři výraz šibala, fakt normálně přemýšlí, kde by co zase lumpačil…
Jsem ráda, že jsem zvládla bez větší újmy nás všech zadělat oběd, teď už budu jen zahušťovat a dochucovat, musela jsem stále odbíhat. To fakt vůbec neznám!

Taťka dnes pracuje, přijede až na večeři, tak jdeme ven sami. I tak si to ale užijeme!!

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.04.06 11:46

Ilčo,
promiň, já si deníček přečtu později, mám teď děsný frmol. Zatím pa!

Andilek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.06 12:48

Teda holky, já se teď tak s prominutím " přežrala" Měli jsme vinnou klobásu, no mňamka. Akorát Vítek po mě chudák koukal nějak mlsně, holt ten si musí počkat. Ale dala jsem mu alespoň nějakou bramboru od sebe, i když krapet solenou, ale pssst, ať to neslyší doktor.

Andělko ve zprávách jsem slyšela že to vypadá blbě s vodou v Děčímě, už i nějaký ulice zatopený.Snad jste na tom v pohodě. Kdyžtak doplav po vodě do Německa, a nebo to vem na druhou stranu, k nám. Já bych se aspoň pomuchlala s Jájou. Teda mě se ty mimísci líbí čím dál víc.
Neboj, o tebe by jsme se taky postarali:):):)
Tak jo, kafe je uvařený, jdu na něj. Vítek spí, snad až budem chtít jít ven, tak nebude zase " chcat" ČAUDY ILČA

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 01.04.06 12:52

Ilčo synek spí, káva také právě uvařená :-), ale u nás už „chcát“ začíná..:-((( To nééééé, já chci jít ven! A taky že půjdem, i kdyby se přiřítila tsunami, zkrátka JDEM! Přeji „bezdeští“ a dobrou chuť :-) ke kávičce!
PS: já jsem po kuřátku na smetaně, taky jsem jak Otesánek…

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 01.04.06 13:11

Ahoj holky,

Ilčo, popsala jsi to tak, že mi tečou slzy jako hrachy. Jak píšeš, "ale musíme si uvědomit, že i smrt je jedna ( i když škoda že poslední ) životní etapa, která potká každého. " - je to pravda, já si tím prošla několikrát - děda, prababička, teď druhý děda. Pořád na ně myslím a věta NEZAPOMEŇTE DÁVAT LÁSKU, UMĚT ŘÍCT ŽE MILUJETE, JE TO KRÁSNÝ A POTŘEBA je opravdu pravdivá.

Holky nebudu se rozepisovat, valí mi slzy z očí, když čtu vaše komentáře. Ani nevidím na obrazovku. Vzpomínám, jak to bylo s dědečkama, oba byli nemocní a je mi moc smutno. Jeden měl taky rakovinu, taky mi to asi pro věk nebylo řečeno, a dověděla jsem se to úplně náhodou, když jsem našla úmrtní list a další papíry. Nikdo asi ani neví, že jsem se to po jeho smrti takto dověděla. Nikomu jsem to neřekla. Prababička zemřela náhle, ale její smrt mě zasáhla taky hodně.

Půjdu se odreagovat a snad převedu myšlenky na jiné téma.

Ahoj Dáša a Lukášek 14 m.

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.04.06 14:34

iLUŠKO,
KONEČNĚ JSEM SI PŘEČETLA DENÍČEK. Je moc pěkný, i když smutný, vyhrkly mi slzičky. Vzpomněla jsem si na svou bolest, umřel mi kamarád. Je to 6 let. Miloval mě, čekal na mě rok. Já chodila s jinýma, jeho jsem měla jako nejlepšího kamaráda. Byli jsme si strašně blízko. Až pozdě jsem si uvědomila, co pro mě znamená, že s ním chci být. Napsala jsem mu sms, ať přijede, že s ním potřebuju nutně mluvit. Neřekla jsem o čem, to si pořád vyčítám. Nastartoval motorku, ale ke mně už nedojel, zničehonic mu přestalo bít srdce. Ještě v nemocnici se po mně ptal, jeho bratr mi volal, ať rychle přijedu, nestihla jsem to. Než mi nastartoval autobus, tak zemřel. Jeho bratr mi volal, že už nemám jezdit, přes slzy jsem mu ani pořádně nerozuměla.

Andilek

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.04.06 14:37

Tak, musíme myslet na hezké věci.

Zítra je u nás taková tradice před Velikonocemi. Děti budou chodit májkovat. Musíme nachystat balíčky s dobrůtkami pro jejich mlsné pusinky. Už se těším, jak budou šťastné, až dostanou ty balíčky.

Andělko,
co voda u vás? Jste v pohodě?

U nás neprší, pěkně se dýchá. Semtam sluníčko. Musím jít Nicolce pustit Madagaskar. Bude dělat tany tany :)))

Andilek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.04.06 15:11

Tak holky, dřepím doma.
Volala babička že by si vzala Vítka na procházku, no musela jsem toho využít. Manža se jel s Ondrou projet na kole a já kynu s čokloládovou tyčinkou( moc dobrá, oříšková, celý oříšky, jen škoda že je jen jedna) u počítače. No a to jsem manžovi slibovala že asi pujdu něco poklízet, no nevím nevím, asi pobrouzdám na netu. Však úklid neuteče.
Tak zase ahojky.

Ps: Teda já jsem zase ukecaná, vždyť já pořád jen píšu.

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 01.04.06 15:36

Ahoj holky, tak u nás je prvé aprílové počasí. Chvíli vedro a slunce pak vítr a déšť. Tak co už jste někoho nachytaly nebo někdo vás? Já zatím v pohodě
Gabka a Stázinka skoro 5M

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 01.04.06 17:05

Já nachytala manžílka hned ráno. Večer jsme byli v hospodě, tak spal asi do 10 hodiny, no vypadal šíleně. Jak otevřel oči, já hned na něj, že dole zvoní známí, že jdou nahoru, vyletěl jak střela,vystřízlivěl bleskově, hledal trenýrky, já se začala řehtat, tak mu to pak rychle došlo. Naštvaný nebyl. Ale, že je dnes Apríl, to ho trklo až teď, jak to píšu hahaha

Andilek

 
andela  01.04.06 18:58

Nadááár holky,

to byla ale dneska fuška. Jeli jsme k mojí babičce, aby zas viděla Jáju. No, odjížděli jsme v 10 dopol., a dom přijeli ve 4 odpol. Jája spal jen tu hodinu v autě, u babí se vzbudil.Pak ho ségra vzala ven ve starým rozvrzaným kočáru ještě po nás:-)), ale Jája usnul. No nešla ta babina na něj koukat? A když se zamlel nezačla na něj dělat šššššššš šššš šššš? A nevzbudil se úplně? No jasně že jo - chudák malej. Tak spal pak zas hoďku domů. Teď už byl tááák protivnej a začal řvát, že jsem ho rychle ošplouchla, oblíkla a během chvilky spal. A to se bábina skoro čílila, že jedem dom tak brzo.Ale neuvědomí si, že je Jája zvyklej na svůj režim, který jsme mu dneska celý přeorali, a že by jako chtěl taky spinkat. Ale nemám jí to za zlý. Jája je její nejmladší pravnouček, a páč jsou obě ségry s děckama v již.čechách, vidíme je jednou do roka … tak si bábina musí užít aspoň tohodle :-)).

Ilčo - k tobě bych ale po labi nedoplavala, víš. A ještě k tomu - proti proudu se špatně plave :-))

Jinak holky, já bydlím na kopečku, takže nás voda neohrožuje. Ale Jára musel jet vyklízet krámek do Hřenska, páč má voda stoupnout ještě víc. Tak mám večer na netu asi prodlouženej :-)). A kolem řeky už staví taky hráze … to bude mela jestli to fakt vyleze na těch 10 metrů.Před 4 roky tu bylo asi 12 metrů.Musí to být hrůza pro lidi, který to vytopilo tenkrát a teď zas.

Andělka a Jaroušek 11 týdnů

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.04.06 19:13

Ahoj

Až teď jsem si právě uvědomila, že je APRÍL a tak jsem hned musela vypéct manžela :D Jinak malý dnes už prospal další noc bez probuzení, je to malý šikulka a teď zrovna pádí za tatínkem do pokoje a říká táta… Měli jsme jet k babičce na návštěvu, ale nejeli jsme, protože jsem nějak nachcípaná, takže jsme cestu odložili na příští týden. Jinak ségry malá má zítra 7 let a tak dneska slavíme, ségra jí upekla fakt moc pěkný dvoupatrový dost, je jahodový, i když malá mu tolik nedá, protože ona nedá žádnému jídlo moc.

Oluska a Martínek skoro 10 měsíců

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 01.04.06 19:15

AHOJ HOLKY
Moc smutné téma:(:(:(

ILČO: i když si se svou mamkou moc nerozumím,tak mi vždycky říkala,že se mám ke každému chovat tak,jako by měl druhý den umřít.A něco na tom je.Jinak je to moc smutné,ale život je takovej,spíš jde o to,že se člověk tak nějak obviňuje,že se měl chovat a jednat jinak.Ale táta tě miloval a miluje pořád stejně ať už to bylo jakkoli.Myslím,že je mu moc dobře a JEDNOU SE ZASE UVIDÍTE.

DALIF:tak nejenže se naši kluci narodili se stejnýma mírama,ale i s patologickou žloutenkou.Já taky stála nad fotem a plakala,že mi miminko umírá,nebo bude strašně postižené:(:(:( naštěstí se mně ujala bezva sestřička a vysvětlila mi,že se to tak hlídá,že pokud by hodnoty bilirubinu přesahovaly extrémně hranici,tak se ihned dělá transfuze a jiná opatření.Nemáš náhodou krevní skupinu O? TY JSOU PRÝ RIZIKOVÉ!!!

Jinak na vysvětlenou pro ostatní,jaký je rozdíl mezi fyziologickou a patologickou žloutenkou( aby si někdo nemyslel,že děláme z komára velblouda,že žloutenka je naprosto normální)takk naše děti tu úplně normální neměly.

FYZIOLOGICKÁ: projeví se asi za 48 hodin po porodu a není třeba s ní nic moc dělat,pokud hodnoty bilirubinu nepřekročí určitou hranici.Pokud ano,tak jdou miminka na fototerapii(so­lárko)

PATOLOGICKÁ:miminko se s ní už narodí,nebo se projeví ihned po porodu-nejpozději do 24 hodin.její hodnoty okamžitě dosahují kritické hranice a hrozí při pozdním zahájení léčby poškození jater a mozku.Okamžitě tyto děti putují na fototerapii,nebo musí podstoupit transfuzi.Každý den několikrát je odebírána krev a posuzovány výsledky a injekční léčba.

Patologická žloutenka jue náročná také pro maminku,protože to už není legrace a ve spojení s hormonální hladinou a nalitím prsou mlékem,působí velmi depresivně.Také možná prognoza na náladě nepřidá.Já to nesla velmi těžce.Naštěstí jsou naši kluci v pořádku a zdraví to je jediné důležité.

Jinak má absence na chatu byla způsobena úklidem vařením a po tom všem následujícím bezva sexíkem:):):)

SALECKA+VOJTA

 
Petula_
Zasloužilá kecalka 868 příspěvků 01.04.06 19:29

Míšo,

tak nevím, jestli má sk.0 DALIF, ale já ju teda mám :-))) … jako správné dvojče :-))) … A je pravda, že miminka od maminek se sk.0 se více sledují v souvislosti s těžším průběhem nov.žloutenky.

Ovšem Pavlík měl jen silnější průběh té obyčejné, takže žádné drama jako u vás se nekonalo…

Peťula + Pavlík 10měs

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 01.04.06 20:28

PETULKO - jo poctivost se vyplatila ;)))

SALECKO - jo mam kr.sk.O i manzel a doufamze i maly,jinak by to byl pruser,a asi by se zjistoval otec ;) Vazne, on mel tak vysoky bilirubin,ze doktor-nastesti kamos,kt.me vzal na kafe, a snazil se me uklidnit- premyslel o transfuzi nebo solarku, rozhodl se pro solarko,ani ho nedokojila a padily s nim na JIPku do solarka, tam sami nedonosenci a nas cvalda jako kral a jeste frajersky s brejlama ;) u me to bylo zapricineno i spatnym prisavanim ,tudiz nekojenim mlezivem ( co se tvori pred MM) a ktere pusobi i projimave,takze nas malej chudak se se vsim musel poprat sam - hromadili se odpadni latky,rozpadle krvinky…a jeho jatra to nestacila…pak se mluvilo i o tom ze bych odstrikavala a MM by se prevarovalo,pac tam je nejaky enzym ktery zase naopak brani odbouravani bilirubinu ( barvivo z rozpadlych krvinek)..ale obesli jsme se bez toho. Je to ma vina,ale castecne i s prominutim k…- sestricky na novorozeneckym,kte­ra mi h… vysvetlila jak kojit a navic rekla ze v pohode,malej ma zasoby jidla v sobe na 3 dny…nome se MM vytvorilo az 5.den !!! a chudak malej zhubl.
Tato sestricka mela i sluzbu den,nez me pustili a kdyz videla jak zachazi s jinym miminkem,kt.bylo taky na solarku, brecela jsem a volala Martinovi ze to nevydrzim, a ze jestli takhle zachazela i s Vitkem no potes..rano v 6 h.jsem ji videla odchazet dom,skoncila ji sichta,toz jsem se uklidnila,ale uz to byl 9.den a malymu se to zlepsilo,takze me pustili…Fakt tam byli super sestricky,jedna uplne bajecna,pomahala s prisavanim klidne 10× za noc,ale tahle K…vse je o lidech.
toz to vypada PETULO, SALECKO,ze jsme jedna rodina ne ?

jinak uspavani je horsi a horsi..a dnes byl chvilku i na balkone, kdyz konecne usnul,tak nase skvela sousedka-studentka tam zacla kourit,ale nejaky hodne levny,smrdelo to hrozne, takze nasledovalo probuzeni, nevrlost…bysme potrebovali zastenu na balkon,kterou neprojde cigaret.dym a jine pachy.

no nic, pustim se do zehleni, Martin sel plavat.dobrou Dalif a 5 mesicni spici -HURA - Vitek

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 01.04.06 21:46

Ahoj ženský :-))),

Ilčo, Jedule, Violet : strašně smutný, raději to nebudu ani rozebírat! :-(

Dalif, Salecko, Peťulo: já se taky hlásím k 0, takže kluci byli taky jasní žloutenkáři. Bylo mi řečeno, že ji mají silnou z důvodu ne zcela běžné kombinace 0- (já) a manža B+, ale jak tak koukám:-))) zase tak neobvyklé to asi nebude, co? U prvního klučíka jsem to taky nesla špatně, taky byl žlutý ještě pár měsíců po porodu ,zato podruhé jsem byla připravena od dr. že ji mít bude i Adík a silnou. No zvládli jsme ji pomocí léků a asi 40h ve světelné postýlce. Nezapomenu jak se mě vrchní sestra přišla zeptat, jestli chci dát Adíka na JIPku nebo ho sama 24h střežit jako oko v hlavě, nesměla jsem za žádnou cenu usnout, protože jak zasvědcení vědí, dávají se pod lampu jak v poloze na zádíčka, tak i v poloze na bříško. Připojení alarmu do téhle postýlky bohužel možné nebylo… takže, strach mi teda usnout rozhodně nedovolil. Dokonce jsem u druhého(Adíka) byla tak otrlá, že jsem odmítla odejít, když mu nabírali krev z hlavičky…chtěla jsem tam být a ihned první vteřinu, jak jen to bylo možné ho začít tišit, jenže on vůbec neplakal:-)))
Jo mimochodem nulkařky, víte že prý máme větší ztráty krve u veškerých oper. zásahů, to jsem byla taky poučena …
Jak jste na tom byly u porodu nebo příp. nějakém zásahu? Já teda vpohodě, jenom jsem dostala u druhého porodu kapačku na zmírnění krvácení…

Jo, jo , jo!!!! Jaro už je asi fakt tady!!!:-)))

Irena (Eriček 4r.5měs. + Adámek 14,5měs.)

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 01.04.06 22:11

Iriss-ta O- je neobvyklá.Máme všechny O+ takže neshoda v rh faktoru je špatná.Jinak mně malej ležel i na boku i na zádech i na bříšku-prostě jak ho položili,nebo já,tak byl.Naštěstí měl připojenou chůvičku,takže sem byla celkem v klidu,ale kdykoli v noci některá mamča chůvičku zapomněla vypnout a ta hlásila alarm,tak sem valila se dívat,jestli to není u malýho.Byla to blbá doba-cítila sem se mizerně,ty hormony a vůbec sem to velice těžce zvládala.U mně to bylo i tím,že malej byl na fotu a v celé porodnici ZÁKAZ NÁVŠTĚV z důvodu chřipkové epidemie.Takže hrůza.Jinak jo,máš pravdu-málem mi dávali transfuzi a naštěstí sem měla zavedený oxytocin poslední 4 hodiny porodu,tak mi ho nechali ještě dalších 6 hodin po porodu,protože nemohli zastavit krvácení-měla sem ztrátu půl litru:(:(:(
SALECKA+VOJTA

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 01.04.06 22:34

oj, tak nas malej lezel dole na JIPce a opaloval se a ja kazdy 4 hodiny dosla a nakojila…celkem stravil v solarku 56 hodin. D

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 01.04.06 22:36

Salecka: u nás v Ji jsou taky v každé postýlce už chůvičky, ale právě, že do té světelné prý nešla dát ta podložka. Takže mi tu světelnou postýlku převezli z JIP na pokoj a sama jsem ji obsluhovala, jinak bych malýho taky neviděla, JIPka byla přestěhovaná do jiné budovy, takže jsem za tuhle možnost byla vděčná…:-)
Zrovna se chystám na to, že začnu konečně darovat krev, když je ta naše 0 tak žádoucí..:-)

Irena

 
Iriss
Kecalka 300 příspěvků 01.04.06 22:42

Salecka: Jo, ještě si vzpomínám, když prvního (Erička) odnášeli na vyšetření, brečela jsem jak želva…Poprvé se mnou hormony mávaly strašně, chvíli smích, chvíli pláč, podruhé jsem snad téměř nic neregistrovala, jenom ten nádherný pocit, že už jsme spolu…:-)

Irena

 
andela  01.04.06 22:54

Já se taky hlásím k nulkám pozitivním :-)) A jak zjistím co má za skupinu Jája? Bude to mít dětská dr. zaznamenaný?

Je to fakt hnusný, když vám mimi odnesou. Měla jsem taky strach, když mi malýho ukázali zabalenýho jak vánočku jen na půl minutky a nesli ho pryč.Kdybych se neptala proč a nač, tak mi snad ani nic neřekli. Tedy pak mi jen řekli, že je nalokanej zelený vody … ale co to může mít za následky nevím. a já se tak těšila, že pak budem na sále všichni 3… Jára se šel na něj ještě podívat.Já až ráno, to mě za ním jedna hodná sestra vzala. a v tom inkubátoru taky ležel na bříšku … a byli tam i miminečka na solárku - s brejlema - chuděrky malý. No, mi nic vážnýho neměli, ale vůbec vám to nezávidím …
Ale holky, hlavně že to ti naši drobkové ustáli a jsou teď v pořádku.

Jdu spinkat.Jára šel na pívo ( taky bych si dala) tak jsem vdova slaměná :-)).Opuštěná :-)).

Andělka a Jaroušek 11 týdnů

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.04.06 23:47

Brej večír,tak jdu spát,jsem strašně utahaná,teď jsem se půl hoďky smála.S manžou jsme se lechtali,zkoušela jsem,jestli je lechtivej na stejnejch místech jako Vojta,tak je.Čekám,až se malej vzbudí na kojení(poslední v sedm) a asi se nedočkám.Jak báječné.
Dnes jsme porcovali prase,tak máme zítra panenku s hranolama.Mnam­mnam
Já mám krevní skupinu Ominus,Honza Oplus,obě děti Oplus,vím to,protože jsem dostala pichanec s protilátkama,pěk­ně bolel.U některých mamin může být tahle kombinace hodně nebezpečná,můžou potratit,u nás naštěstí dobrý.Sice jsme dlouho trénovali,než jsem otěhotněla(Bára trvala přes rok,Vojta přes půl),ale hlavně že se zadařilo.
Krev jsem chodila dávat,ale aspoň u nás od ženských moc nechcou kvůli menstruaci,je to ztráta krve a ženy jsou z toho pak oslabený.Když už,tak krevní plazmu,to není tak náročný. Mně to pak zatrhli,protože jsem astmatik.
Tak to bylo ke krvavýmu tématu,jdu do hajan.
Jitka,Bára(3R),Voj­ta(4M)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.04.06 07:43

Bré nedělní ranko, koukám, že dneska první… musím napsat teď, páč nevím, jestli se sem v průběhu dne dostanu = rodinná neděle :-)

tak děvčátka, hlavně Iriss a Jituško já jsem též 0 Rh-, můžu se k vám přidat ?:-) Tatík je A+ a náš synátor taky A+. Žloutenku jsme měli, ale jen tu běžnou a nijak moc hroznou, naštěstí. Takže ono to s tou nulkou nebude asi až tak výjimečné, nebo jsme se tu jen vzácně sešly?

Včera jsme byli venku a objevili prima koutek s lavičkami, prolejzačkami a houpačkami, tak to bodlo, Matý byl nadšený z houpaček, hned jsem i fotila (taky máte takový maglajs v PC se řazením, nebo spíš zpětným hledáním fotek????? nemáte nějaký fígl na uspořádání?????)
Pak žehlení - s Matým se to moc nedá, neví roupama, jestli mi tahat víc za to prádlo visící z prkna nebo za šňůru od žehličky…příště žehlím zas až při jeho spánku. A večer jsem si nechala nandat večeři, slupla, vykoupala se a film dokoukala se zavřenýma očima.
Salecko aspoň někdo si večer „zašpásoval“ :-)))

Oluško blahopřejeme k prospaným nocem, to je pak pohodička, co?

No já letím, Matý zase vypouští zvěř na svobodu… hezkou neděli všem!

Violet s Matyáškem 14,5měs

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 02.04.06 07:53

ACHOJ ACHOJ…musim pochválit deníček ač je smutný je moc pěkně napsaný.
Ty joo tak my a prospat celou noc?Nu tak to nehrozí asi minimálně do 2let počítám,ale mne to až tak nevadí.
Včera sem prvně sušila venku prádlo a málem sem nedosušila eště,že sem se s kočárkem motala okolo baráku a tak sem parkla kočár ve vchodě a mazala posbírat prádlo uschlo vše,co sem tam dala ráno bundy které šli kolem druhé se sušit už ne tak šli na půdu.Pak sem v baráku uspala Fil a šla domů pracovat.
Jinak máme rýmu jako trám odsáváme,ale stejnak nám z nosáku teče nemáte někdo nějaký recpt jak na ní?
Fotky tak ty já mám tříděné takto…0-2.týden,2.-4.týden to dělláno do 3.měsíců a pak po měsících to znamená 3.-4.měsíc atd pokud přehrávám foto vícekrát do měsíce mám vždy v kolonce třeba 5.-6.měsíc napsáno třeba výlet Skalice,Štědrý den,6.měsíc atd…No prostě pohodíčka nejhorší je pak tyfotky vzpomenout kdy co bylo.Po roce to budu dělat asi na měsíce a plus co to bylo za akci nebo já eště nevim ukáže čas.
Mějte krásnou neděli pa Nikkol a Fil za ani ne týden 10.měsíců

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 02.04.06 08:15

Krásnou neděli!

Za chvíli budou chodit holčičky s májkama, musím nychystat balíčky s dobrotama. Nicolka si hraje s táta. Rovnou rozvařím polívku.

Andilek

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 02.04.06 08:19

dobre ranko,

OLusko nerikej ze zase spal celou noc…a ze vecer ho polozis do potylky,on si pokeca a usne… to je pro nas sci-fi. vcera zase az po hodinovem uspavani a v noci ve 2:30h rev- ani kojo nezabralo,pokakany az za usima a ryma,takze prebal a uspavani…ale rano zadna zmena klasika v 6 hodin !!! peknou nedeli vsem!

Dalif a Vitek 5M

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.04.06 08:58

Teda, ahojky
No vy jste teda pisatelky. Nestíhám. To jsem zvědavá jak to budu dělat na konci týdne, až sem 3 dny nepujdu,už teď se toho děsím.

Jo, jinak k těm krevním skupinám, tady je to samá nula, teda holky, vy jste nuly :):):):)Né, alespoň jste vzácný.U nás je celá rodinka A-
Naštěstí i manža, ale při prvním těhu musel se mnou do poradny na krev, no nadšenej nebyl. Doktor nám řekl, že jsme oba 15% menšina, no ještě že ne 4%. :):):)
No vaří se mi polívka, dodělávám bramborovej salát a budou řízečky. To jsem už neměla ani nepamatuju.

Jo a holky, včerejší večer byl naštěstí „super“

Tak jo, já zase jdu.Čaute všichni.

 
andela  02.04.06 11:30

brý nedělní slunečný dopoludne,

tak teď už vím, proč jsme si tak tady sedly - páč jsme stejná krevní skupína - tedy na výjimky, který ale nejspíš mají stejnou náturu :-)).
Jak tak přemýšlím, mě napadlo, že ta nulka zas tak vzácná není … když nás tu je tolik. A máme dobrý to, že naší krev může dostat kdokoli, i s jinou krevní skupínou.

Obídek se mi vaří - budeme mít bordel na pánvi s hranolkama - naminky naminky.Doufám že jsem tam nedala moc koření, páč minule se Jája osypal :-)).Ale hlavně že vím z čeho, že? Dneska je venku táááák krááásně. Šla bych s taťkou na rodinný výlet, ale on bude určo trénovat gaučink, páč přišel až ve 2 v noci a ráno musel do práce, tak je nevyspalej - jako bych já byla, že. :-))

Jdu zapnout friťák, už mám hladíka.

Pa pa Andělka a Jaroušek 11týdnů

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 02.04.06 12:21

iLČO iLČO,
my taky máme bramborový salát a řízky, mňam mňam. Polívka je hovězí a knedlíčky. Miluju tyto jídla, bříško mám jak těhotná-tak jsem se přežrala :)))
Odpoledne jde babi s Nicolkou ven, je moc krásně. A my s manžílkem se už zabavíme…Juchú!

Andilek+Niki dnes již 15 měsíců

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 02.04.06 13:30

krassny clanek ale moc smutny ,brecela sem pri nem.bohuzel toto nijak neovlivnime.zbyva nam zit dal!!!
 ruza

 
Ruza1
Ukecaná baba ;) 1062 příspěvků 02.04.06 13:38

Krasne nedelni odpoledne,
takse vam musim holky pochlubit-konecne mame vybranou postylku a17 si pro ni jedeme do Žatce(udelame si to jako vylet).(poslu jeji foto na mail abyste meli predstavu.maji ji tam za 3400,–jinka vsude za 3800a vice a tady u nas v plzni za 4500.hrozny cenovy rozdily.taky uz sem vybrala par veci kolem.
akorat BYCH POTREBOVALA RADU-jako madraci?molitan nebo molitan-kokos?a tu 6cmetrovou nebo 12cm?
jinak se mame super a pri tomhle pocasi mam uplne skvelou naladu.jete bych se vas chtela ZEPTAT-co budu potrebovat do kocarku ted na leto?deku atak.?
Ruza a brisko 30tt

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama