Růzňata č.62 - ODDYCHOVÁ DOVOLENÁ ???? ha ha ha

Rodičovství

ITÁLIE PALMOVÁ RIVIÉRA Martinsicuro camp Riva Nuova www.rivanuova.it Hurá, je pondělí 11.6 a já konečně pojedu po 3 letech na dovolenou k moři. Jsem natěšená jako blecha, i když je mi jasný, že to asi vlastně moc dovolená nebude, protože naši 2 svišti jsou občas až moc divoký uličníci.

Balení všechny dobře víte jak u nás probíhalo, takže v pondělí ráno šel Ondra ještě do školky, manžílek si hezky chrupal po noční šichtě a já dolaďovala poslední věcičky. Ve 3 odpoledne se vyzvedl Ondrísek ze školky a natěšeně se jelo směr Znojmo, za sestrou na kafíčko a chvilku posedět a ve 21 hodin byl se známejma sraz na Hatích.
Cesta byla dlouhá a řeknu vám, že teda ve finále hodně zmatená. Plánovaný příjezd na místo byl tak mezi 9 - 10 hodinou, ale..... Na cestě bylo šílenejch kamiónů, ještě když se několikrát stalo, že na 2proudové dálnici v kopci se začnou 2 kamióny předjíždět, tak se není čemu divit, že. No na silnici byl strašněj zmatek a i chlap toho měl plný brejle a já si ho prostě ani netroufla střídat v řízení. Stejně z něj vylezlo že by mě k tomu v tom zmatku ani nepustil. Ve finále se 5km před cílem pěkně bloudilo, příjezd ke stanu se uskutečnil až v 11.30. Vyndalo se jen to nejnutnější a hurá do plavek a směr moře.
No paráda, co vám budu holky povídat. Na to, že po cestě Ondra tvrdil že ten rybník celej přeplave a všechnu vodu vypije. Rozzářely se mu očka a hned utíkal k moři. Moře bylo teploučký, lidí málo, takže pohodička. Nemohla jsem ani jednoho čochtana dostat z vody, Ondra lítal jako pometlo, stavěl z písku, prostě pohodička. Vítek se sice pořád držel jenom mě, ale voda se mu taky moc líbila. První den byl zničující, takže navečer se jen zašlo na zmrzlinu, a hurá do hajan.

Tak, druhej den to začalo. Vítek se vzbudil jako úplně jiná osoba, jen kňučel, nemohl na něj nikdo promluvit, nikdo se podívat a natož aby ho někdo chtěl chytnout jinej, než maminka. To byl tak strašněj závislák, jen pořád mamíííííí, bylo to děsný a hlavně únavný. Dokonce se mnou musel jít i na záchod, běda jak jsem ho chtěla nechat tatínkovi přede dveřmi. Byla jsem z toho nešťastná a hlavně pěkně zničená. Holky, trvalo to 3 nekonečně dlouhý dny. Vůbec se nedá srovnat Vítek teď a tenkrát Ondra, když se bylo v Bulharsku, když mu bylo 15m. Prostě nebe a dudy. Holt každý dítko je jiný.
Ondrášek si to všechno báječně užíval, byl plnej dojmů, že se bál i chodit spát aby mu něco neuteklo. Moře se vůbec nebál, potápěl se, slaná voda mu vůbec nevadila do nosu ani očí. To jsem nechápala, protože já když se chtěla potopit, tak jsem jsem si musela držet nos, zavřít oči. Lítal tam jako pometlo, sbíral mušličky, každej den mi chodil kupovat kokos a byl strašně nadšenej, že sám nakupuje a ušetřil mě prý nožičky,sice pusu za celej den nezastavil, ale aspoň byl hodnej. To Vítek byl hodnej jen když spal. Ještě že přes den zvládl spát na pláži v plážovém stanu i 3 hodiny.

Jednou navečer, nás Ondra ukecal že si pujdem hrát na dětské hřiště. Houpačky, prolezky, skluzavka…SUPER. Jo, ale tam Vítek teda perlil asi nejvíc. Nechtěl tam ani tam, nechtěl ani stoupnout na zem, ale v náručí se taky vztekal, začal mlátit rukama všude možně, že jsem i jednu schytla. Dostal prostě šílenej záchvat vzteku, že jsem nevěděla co s ním. Byl úplně rudej, pištěl jak nevím co, tak jsem ho radši vzala ke stanu, že jdem spát. Cesta, i když kraťoučká mi přišla nekonečná, vzpínal se v náručí, řval, pištěl, kroutil se. Ve stanu dostal 2× na prdítko, ale nic nepomohlo, ba naopak to bylo snad horší. Co si o mě lidi kolem asi pomyslí???, to radši ani nepřemejšlím. Normálně jsem pak vylezla, kousíček od stanu jsme měli fontánku s vodou na pití a vaření, tak jsem tu studenou vodu pustila a asi půl minutky jsem Vítkovu hlavu držela pod studenou vodou. Italové na mě koukali jako na zjevení, ještě že jsem jim nerozuměla a vlastě ještě líp, že oni nevěděli co u toho říkám já. Vítek začal jen potichu kvičet, natahovat a najednou byl klid…HURÁ. Italové najednou ukazovali jako že za 1. Vítek usnul pak během asi 2 minut a já si v klidu sedla sama u stanu a nalila si hezky chlazené pivko. To byla pohoda. Klídek. Jupí. Ráno se Vítek vzbudil úplně jinej, konečně nám začala dovolená. Sice nechtěl skoro vůbec chodit, furt se nosil, nebo vozil v kočáře, což už nějak neznám, ale hlavně že vzteklina byla pryč.

Pak už byl skoro každej den stejnej. Ráno budíček tak kolem půl 8, než se udělala snídaně, zbalilo se k moři bylo půl 11 a začal pohodovej den. Na pláž jsme chodili navalení jak blázni. 3× osuška, dětem župan, prostěradlo na ležení, plážovej stan, lehátka na blbnutí do vody, vodní pistole, plavací vesty, rukávky, kyblíčky ( 4 !!! ) lopatky, balony, barg, slunečník… No ještě že bylo málo lidí, protože když se to všechno na pláži rozprostřelo, bylo toho doopravdy hodně.
Já měla hodinku klídek, lehla si a vytouženě chytala bronz. Manžílek si s dětma hrál v písku, ve vodě. Pohoda. Kolem poledne jsem zašla pro nějakou svačinku a kolem 1 hodinky Vítek na pláži vždycky usnul. Dokonce 2× usnul i Ondra, to pak byla teprve pohoda. Balzám na uši. Žádné křičení, volání mamíííí, tatíííí, tetóóó.
Z pláže jsme chodily tak kolem půl 5, sprcha, obídek, kafíčko. Děti si hráli u stanu, bylo tam dětí dost, takže super zábava a tak kolem 7 - 8 hodinky se chodilo na městečko, nebo promenádu. Následovalo obžérství - mega zmrzlina, piza, ..... Dětem se dopřálo tak nějak co chtěli, jezdili na autíčkách, skákali na nafukovacím hradu, jen tu trampolínu velikou jsem nedovolila, a Ondra mi to pořád připomíná.

Když se šlo z procházky, tak každej večer byl u recepce program pro děti, animátoři moc příjemný, Ondra natěšeně tancoval a Vítek trsal taky jako o život.
Večer chodili kluci spát tak kolem 22 hodiny. Pak nastal klídek pro nás pro všechny, sedlo se ke stolu a popíjelo zrádné, ale moc dobré Italské vínko. No musela jsem si dovézt i 10 litříků domů, abych si ho vychutnala v klidu.

Poslední dny jsme se už docela těšili domů, protože to vedro tam nás už docela ničilo, čím dál častěji jsem vyhledávala stín pod slunečníkem, předposlední den mě kousla do chodidla žaboryba, naštěstí jsme věděli jak se zachovat, tak jsem hned pařila nohu v horké vodě se solía za hodinku jsem o bolesti skoro nevěděla, všechny koutky Martinsicura už se prolezlo, hromada dárečků nakoupena, finanční zásoby se dost zužily, takže sobota pro nás byla už vytoužená. Ráno se předal stan delegátce a hurá směr ČR.

Tajně jsem si myslela že děti budou skoro celou cestu spát, ale krutě jsem se zmýlila. Jo, Vítek usnul hned v 9 ráno a spal 2 hodiny, Ondra si dal půl hodinky. Jenže od těch 11 začalo docela peklo. Zlatá cesta autem, nedovedu si draky představit v autobuse. To furt Vítek chtěl čůrat, pak na 3× zastavovat že chce dělat bobek, když nečural Vítek, tak zase Ondra, do toho Vítek jen pořád křičel mamííííí,hamíííííí. Normálně měl tak vyřvanej hlas že ještě dneska chraptí. V autě snědl všechno možný, že se divím že ani neblinkal, rozdrobený tyčinky a olepený gumový medvídci jsou ještě teď pod sedačkou, na koberečku a dokonce i mezi okýnkem, že nejde ani stáhnout. Marně jsem se snažila, aby kluci spali, podařilo se jim to až za Vídní, když už bylo po 9 hodině večer. Domů jsme dorazili ve 23.30 a Vítka se jen přeneslo do postele a spal dál až do rána. Ondrášek se probral a byl strašně šťastnej že je u svých hraček, ve svojí postýlce a pujde do školky za kamarádama.
Ráno se Vítek vzbudil v úplném šoku kde že to je, až mi ho bylo i líto jak byl pomatenej.
Takže teď už nám z dovolený zůstaly jen fotky, krásný vzpomímky, pořád slyším jak kluci poslední den volali „ ahoj moře „pamatuju si furt i toho Itala co na mě den co den mrkal a smál se na mě tak krásně…, jen škoda že mu beztak táhlo už tak na 70 J, chuť toho dobrýho vína budu mít na jazyku asi dlouho, protože jednou se mi teda z něho udělalo docela šoufl, a ta zmrzlina......to je tady v Čechách asi jen sen.
Prostě na konec řečeno, Itálie byla kouzelná, i když občas jsem ty špageťáky proklínala, budu střádat korunky do kasičky aby se mohlo jet zase na přesrok na dovolenou, protože to věřím, že si to obě děti užijí s plnou parádou.

Omlouvám se že je to tak dlouhý, ale věřte že jsem vám napsala jen zlomek z těch 12 krásných dní a v deníčku vás budu dovolenou a mořem otravovat ještě asi dlouho.......
Ilča a svišti

***Pelotonek:****

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
***Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)****
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)******
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Gabriella -Adrienne 13.2.2006,**** ***USA,(1977)******
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť ( Péťa-1982)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (1978)
Ruza (Millik) - Jakub 13.6.2006, Plzeň, (1985)
*Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007 Třebíč (Eva-1982)

*Violet - Matyáš 15.1.2005, svišť TP 3.10.2007, Most (Denisa-1981)****

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 27.06.07 13:33

První a jdu číst

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.06.07 13:41

druha.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.06.07 13:56

třetí, jdu číst Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.06.07 14:01

IKO:super popsana dovca,ja se taky hroznim cesty nazpet,nevim jestli to nevymyslim etaky nejak pres noc,protoze toby martinek asi hodne otravoval,nevim jak tvuj chlap,ale martina to nervuje.jinak ten bordel si zive dokazu predsatvit,protoze my jedeme do brna a tu necelou hodku se musi martinek zabait jidlem a to je pak vsude!
nas to ceka za necely 2mesice,tak jsem na to zvedava.jo jeli jste asi rychle,dodrzovani rychlosti asi nehrozilo,ze?pro­otze martinsicuro je dost daleko a zda se mi ze vy jste to zvladli rychle.
to vztekani,no me by to bylo jedno,ale myslim,ze kdyby u toho byltatinek,tak ten by asi ostudu nedelal:-)taky myslim, ze tam nebudu mit chvili klid.zvlast s kajinkou.to jeji slavny piti je desny a doufam,ze nebude moc proszivat ten presun.jak pises,martinek byl neco jak ondra(loni) uplna pohoda,ale ted se trochu hrozim…

decka spi,ja cumim do diplomky.jsem z toho uz vazne na prasky.
jo a aby martin dnes nemel namitky,ze jako neni vareno,tak ma rybu s bramborama,a jeste gulas a jeste polivku…:-)rano jsem umyla lednici a odmrazila mrazak.kajinka nastesti hodne spala.nakoupila mi mamka,a martinek mi „pomahal“.
dala jsem
mu uz dva paraleny.teplota zatim klesla o 0,4stupne:-(snad to nechyti kajinka.

JITUSKO:mam dotaz!tys tio vazne pri te PROVERE nemela?a jak dlouho jsi to nemela od skonceni kojeni?protoze mam stale utrapy-sestinedeli,injekce-3tydny spineni-krvaceni,pote klid a za dalsi asi 4tydny zase spineni.fakt jen spinim ale bricho me boli jak kdybych mela krvaceni kdovi jak silny.dale me boli dole stydka kost jak pred porodem,tak fakt nevim,co mi je…asi si necham dat prasky at vim kdy to budu mit a basta fidly…:-)

HELI: a jak nemate dodelany okna?to jako vam fuci do baraku?

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 27.06.07 14:13

VALLI - ale jo, rychlost se docela dodržovala, i když občas se jelo taky rychleji.  No kdyby jel první kamoš, tak je to děs, ten má lepší auto a občas jezdí jako prase. Standa má naštěstí rozum a jak je toho na něj moc, tak radši zpolamlí a nikam se něžene. No a to martinsicuro je 1250 km a jelo se to ze Znojma 14,5 hodiny + hodinu a něco do Znojma.
Zastávky jsme měli jen tak na jídlo, blesk protažení a za 10 minut zase odjezd.
Neboj, vy to pak zvládnete v pohodě, hlavně že tobě aspoň kája nebude nikam utíkat. :-)

jejda, to je hodin, za chvilku mám doma chlapa s ondrou.
Tak čau večer na chatu, jo.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 27.06.07 14:25

Ahoj holky,  

tak u nás nic nového, jako vždy, včera jsem s manžou oběhla město, ráno si konečně koupila svoje oblíbené sportovní sandály Klondike. Mám je už asi 6 let, nesundám  je z nohou , nośím je od května do září, prostě, dokud to jde. Už se mi začaly trošku rozpadávat, takže jsem šťastná, že jsem je sehnala. Sice jsou trošku jiné, než jsem měla, ale mám fakt radost, protože na to pobíhání za Lukym jsou parádní. O nějaké parádě v pantoflíčkách si mohu s naším čertem nechat jen zdát :-) Ani nebyly tak drahé, jako ty první a neměly je ani v jednom sportu, až jsem je nakonec zahlídla v obchodě, kde bych je ani nečekala.  Luky přes oběd řádil, manža přišel domů, slyšela jsem ho řvát až na balkon. Jinak dělal bobek do plenky, manžovi pořád říkal, ať jde pryč za maminkou. No my to snad ani nezačnem do toho nočníku dělat. Ale jinak chodíme bez plenek a já se děsím, kdy to na něj venku přijde. Když mám nějaké pochůzky po městě nebo včera do kaufu, tak mu ji dám, bývá suchá. No odpolední spaní je tak 6 úspěchů z 10. Ale teď je zima, moc by mi to neschlo, tak pro jistotu spíme s plenkou.  

Iko, tak tě vítám doma, dodatečně Vítkovi vše nej k svátku. No parádně jste si to užili, teda až na Vítkovo vztekání a cestu, to muselo být něco. Když jsem viděla foto, tak jsem nechápala, kam ty věci narveš, ale povedlo se :-) No Ondra si to užil a Vítek si příští rok už taky užije a ty konečně budeš mít oddychovou dovolenou :-) !!! Co je prosím tě žaboryba a proš horká voda a sůl???? A co vínečko, je v klidu pité ještě chutnější???  

Violko, no já myslím, že pokud to nejhorší - elektrika, bourání a tak stihnete, tak po vymalování a nastěhování linky a koupeny (předpokládám, že budete mít novou) bude v poho. My jsem se zasekli na podlaze v kuchyni. Tak ať to vyjde, jde to rychle a můžete už být v novém a hlavně s lepšíma sousedama!!!  

Andělo, kde je nějaký dlouhý koment, návštěva odjela, tak sem s ním. Jája je šikulka, že už se vyzlíká sám!  

Valli, tak ty jsi zmrzla, ale myslím, že pokud měl Martínek mikču, jak jsi psala, tak až tak nemohl prochladout, Bude to jen malé nachlazení, tak ať je rychle pryč.Možná to je jen reakce na změnu teploty venku. A co ty , v poho?  

Helo, velká gratulace k čurání a bobkování!!!!!!!!!!­!No my čuráme, Luky si říká nebo si sedne, ale ty bobky :-(((((( Tak snad to bude v poho. Takže jste nás předběhly holky :-))))  

Nic, Luky je vzhůru, letím, pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 27.06.07 15:16

DASI:mel dva dlouhe rukavy,ale ono hrozne foukalo a on porad delal brr.vecer jsem jela tu dlouhou cestu a to mel jeste bundu,ale ja blbec mu nedala cepicu!snad se brzo vyleci.

IKO:na tu rybu jsem se taky htela zeptat.

chat mi asi nevyjde,ikdyz mozna ze martin prijde pozde z prace,no uvidime.

ted jsem odeslala cas tdiplomky aby mi baba dala zapocet,jsem na to zvedava,fakt jsem se desne snazila.neposlala sjem ji sice 20stran jak mi psala,ale jen 13.ale nekdo ji dal 5 a ma zapocet!achjo:-(ted kdyz cumim do tech skript atd,tak se divim,co tam je a bojim se statnic,to se asi to kvantum nenaucim a pujdu tam zase s prazdnou hlavou a bud to vyjde nebo ne(jeste ze je to za rok.)

pa

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 27.06.07 15:27

Čaute,  

IKO - dík za deníček, no, fakt sis asi moc neoddychla, nebo mi to aspoň přišlo, ale děcka si to nakonec hezky užili, tak aspoň tak.  

Právě jsem udala Matýho tchýni, vzala si ho k sobě domů, bude tam i švagrová, tak si to snad Matý trochu užije. Je hrozný, jak se musím stále přetvařovat před tchýní, teď jí nemusím vůbec :-/ Pořád se lituje, no to se fakt nedá poslouchat. My jsme teď úplně vynervovaný, jak vše co nejlíp a nejdřív zvládnout, řešíme i peníze a mé zdraví - no být jako ona, tak se z nás všichni kolem zvencnou, jak bychom si museli stěžovat na úplně všechno! A ona bude pořád mlít o těch svých hovadinách :-( No jo, však ono se jí to vrátí…
Ráno byl Matý u kamarádky s malým Péťou, že jdu na nehty. Přijedu k paní (odvezl mě tam Luky, což je fajn, nemusela jsem busem) a ona ve dveřích zelený pohled, že co tam jako dělám!? No zapomněla na mě, měla tam už paní, zbývala jí ještě jedna celá ruka, tak to jsem řekla, že tam teda čekat nebudu. Můžu přijít zítra, tak jsem teda zvědavá…vzteky jsem neviděla, takže jsem si cestou zpátky domů nakoupila v cukrárně dortíky, že si dáme u kámošky aspoň v klídku u kávy.   HELČO - no hurááááá, gratulujeme k nočníku, to je super, viď :-) Tak teď tedy stále chválit a za chvíli jste bez plínek úplně :-) A za jak dlouho sis tak nějak zvykla být celkem často bez manžela? Mě to asi čeká už v blízké době taky, Luky má být nastálo v Praze, povýší (o dost), takže i o dost lepší peníze, ale za tu cenu, že bude dojíždět…neumím si to moc představit, už to vidím totiž spíš černě, že se budem vídat v týdnu sotva po večerech, možná ty víkendy budou lepší…takže to pak bude v nějakých obdobích asi tak, že ho neuvidíme třeba týden. Luky mi tvrdí, že to fakt vidím zbytečně černě, ale radši se připravuju na hrůzy…   ANDĚLKO - no jo, dlouhý koment nikde :-) Já se úplně zapomněla zeptat, v kolik asi budete v MO, zlatý ICQ :-))   DÁŠÍ- neboj, se vychytají i ty bobky a bude taky pohoda.. A jak jde shánění bytu v Brně? No máš pravdu, budem mít  v bytě vše nové, linku chci do tvaru L, to byl vždy můj sen, měla by se vejít v pohodě i myčka, další splněné přání, ale té práce :-/ No, nějak se to zvládnout musí, no.   VALLI- posíláme Martínkovi pohlazení, ať je mu šupem líp a nikdo z vás to od něj nechytne. Vypadá to ale takhle na menší nachlazení, tak snad to bude OK. A Matý teď před chvílí právě dostal na zadek před tchýní mezi dveřma na rohožce, když odcházeli, nepřišel asi ani na pátý zavolání ke mně od výtahu a ještě drze povídal, že ke mně nepůjde, když nechce, tak už jsem vypěnila. Tak nevím ,jestli je to normální :-/  

No, jdu něco dělat. S večerním chatem nevím, manžílek se ještě nerozhodl, jestli půjde na fotbal, tak když nepůjde, chce rozebírat lavici v kuchyni a něco balit, tak uvidíme…každopádně se mějte fajn, zatím papa Violet

 
andela  27.06.07 17:18

sakra pozdě … jdu číst, písnu až bude večer jája spát ;-) Když teda budu stíhat a nebudu na chatu :-P

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 27.06.07 18:56

Ahoj kočky,
tak se opět zapojuju do drbačky naší růzňajdové…měla jsem výpadek,protože jsem v jednom poklusu a když je trocha času,tak jen tupě zírám na bednu nebo na PC-aspoň vás čtu pozorně,když už nic.
Nejdřív IKO-super deníček,na jednu stranu tě trochu lituju,protože je mi jasný,že je člověk furt v napětí,kde se co šustne a Vítek ti dal zabrat,na druhou stranu naprosto suprácká dovolenka,jak má být-rodinná,takže i s těma našima kvítkama a jejich lumpárnama.Stej­ně,kdyby ses válela sama se Standou u moře,za chvilku by ti bylo líto,že tam špunti nejsou,že tohle by se jim líbilo a tamto chutnalo-to znám.A to mořííííčkooo-to je hmmmmm,bájo,no snad nám to příští rok vyjde,když to budou mý poslední prázdniny.
A jinak,co u nás?Honza chodí od pondělí do práce-musel,protože dva kolegové mají dovolenou a ten jeden,co tam zbyl,by to nezvládl.Takže dobíral antibiotika a celej víkend se léčil-poctivě ležel v posteli,my okolo chodili po špičkách a spíš jsem se snažila vypařit úplně.Mám z toho nervy nadranc,protože jsem si od rarachů vlastně neoddychla.
O víkendu přijela návštěva-tátův brácha s rodinou-s dvěma dcerama a dětma,tak byl plnej barák.bohužel nevyšlo počasí a tak jsme byli zavřený doma.Jsem ráda,že jsem je viděla,protože jedna sestřenka žije v Anglii-má za partnera Araba,tak je malej typickej arabáč přismahlej,ale tak aktivní dítě jsem nezažila-kam se hrabe Vojta.Furt běhal a ve svým roce už nechodí spát po O.Sestřenka se vdávat nebude,protože manžel je silně věřící,tak by musela chodit zahalená.
V pondělí jsem byla odpoledne na třešních u kámošky-ožíraj jim to tam špačci,tak že si něco zavařím.Třešně jsou skvělý,krásně zralý a normálně ani jeden červ!(jsem je namáčela ve slaný vodě).Takže večer jsem zavařovala,dělala marmeládu až do jedenácti v noci.No,ještě jsem si stihla zajít zacvičit.
V úterý dopoledne přivezl Honza s kámošem nábytek-větší skříň do ložnice a psací stůl do pokojíku-bohuželnešel vyměnit rozměr,tak má jen ten metr:(no ale je to tam i tak moc hezký,ještě mi musí Honza přidělat police,já si napatlu květináče,má přijít ještě nějaká dekorace,tak až to bude,konečně nafotím.
no tak jsem dávala do kupy nábytek-honza musel do práce,veškerý skříně s hadrama jsem přeskládala jinam,takže jsem se vůbec nezastavila.A od­poledne si děti vzal Honza-Vojtu dal k tchýni a Báru vzal do lesa na houby.
Já jsem ještě uklízela hadry(jsem pako,děcka mají narvanou velkou šatní skříň-na co Bára potřebuje 8× krásný šatičky na léto??)no a pak jsem domalovávala v pokojíku ještě jednu zeď a kopečky a makala jak šroub,takže jsem se 4 hodiny nezastavila.pak jsem si šla „odpočnout“ do cvíča,přišla jsem dom a tady na mě čekal koš prádla a hub na čištění.Ještě jsem šla vynýst koš a cestou ze schodů jsem si podvrtla kotník-naštěstí jen trochu,protože zabral zábal a gely,tak mě to dnes bolí jen trochu.
A dneska jsem celý dopoledne strávila s oběma dětma v nemocnici na vyšetření-s Vojtíkem a tou jeho prokletou slezinou.Tak doktorka říkala,že tam žádný městnání krve není,takže další věc,co vyloučili.Vojta byl vzorňák,celý vyšetření držel,tak jsem dostala pochvalu.Doma honem oběd,uklidit,lehla jsem si k telce a probudila se o půl druhý.
Odpoledne zase náš doktor-tak nás objedná zas na další vyšetření,tentokrát na gastrocosi,chce vyloučit všechny poruchy.taky nám dal mastičku na přetahování pindíka-mělo by se to po ní uvolnit.jsem teda zvědavá.
A dneska se na večer už chladí vínko,v podstatě jsme na sebe minulej tejden neměli s Honzou čas,on přece umíral,tak si to dneska prý vynahradíme u kartiček:)takže tímto omlouvám svou nepřítomnost na chatu..  

holky,adresná asi moc nebudu,to bych se upsala,jen Valli:s depo-proverou jsem teď měla stejný problémy-ten první rok v poho,protože jsem kojila,tak jsem menzes neměla,ale pak se to rozhodilo a celkem dlouho jsem špinila.Ale řekla jsem si o další injekci,že to ještě vyzkouším.tak ještě tak 2-3 týdny jsem špinila a přesně jak píšeš,bolesti na měsíčky,ale teď už tak 14 dní jsem bez špinění a bolestí,takže konečně se to ustálilo a už by se to nemělo objevit.Doktor koukal na UTZ a tam jsem už měla slaboučkou sliznici dělohy,tak se nemá co uvolňlovat.Snad to bude dobrý,protože přece jen-na 3 měsíce,stojí 200,– a žádný měsíčky-to je pro mě naprosto super.Takže-určitě řekni doktorovi,ale třeba to přejde jako mě a pak už budeš mít pokoj.Ale některý holky to nesnesly a krvácely celkem silně,tak těm se to nedoporučuje.  

zlatky moje,musím končit,dát děti spát a snad bude i nějaký ejchuchů u Kadleců.Asi vám teda nemusím psát,že jsem z těch předešlejch dnů vyždímaná jak ponožka(utaha­ná,včera jsem usnula po devátý).
ale od teď už to bude zase lepší,když si zas nevymyslím nějakou činnost.
zatím se mějte krásně,papa,Jitka a koťata

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 27.06.07 20:00

Ahojík všem,

Iko - tu dovču ti závidím. My bohužel nikam nepojedeme možná tak jen do p..... . No asi dáme chatu.

Jinak se máme fajně Eldík má rýmu a kašel. Na očkováníčko, které bylo minulý týden  není žádná reakce hurá.

Taky sem byla včera s Eldíkem na náhradní hodině plavání a bylo to super. V bazénu byly 4 děti což bylo úžasné. Máme též krásné fotečky pak dám do albíčka. Taky Eli plavala ouplně sama měla kolem pasu ten pásek a rukávky a moc se jí to líbilo. A jelikož byla tak moc šikovná tak dostala jako všechny děti odznáček za šikovnost.

Zítra nás čeká poslední hodina a možná to budeme mít natočené i na kameru tedak pokud s náma pojede strejda Martin. Kéž by bylo by to super mít takovou vzpomínku.

Jinak na MMB jsem dostala nabídku na klasickou tříkolku za 250kč tak jsem jí Eldíkovi vzala.. Sice jí budu muset nastříkat, ale to je to nejmenší. Takže i s poštovným nás stála 280kč jelikož paní pak slevila na ceně. Měla by přijít teď v pátek jelikož paní jí posílá obchodním balíkem.

V sobotu máme sraz ze střední v Třeboni tak se už taky těším.

Tak se mějte hezky a papa Petra

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.06.07 12:59

tady to zase „frci“…
nazdarek,
tak martinek uz tep,otu nema a zjistila jsem ze mu roste asi zub,takze to bylo ktomu,tak jsme u zbyli venku.
ted jsem si vymyslela,ze bych mohla jet odpoledne do brna a nikdo se mnou nechce jet.  ja ze bych vsechnoi zkoukla-ikey,vankovku olympii a tak:-)
tak uvidim co budu delat.zdarec.ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 28.06.07 13:20

Ahoj holky,
tak včera jsme odpoledne strávili u našich, nejdřív jsem Lukyho 5 minut ukecávaly s mamkou, že fakt koupat ne, že je zima, tak řádil v bazénku i bez vody. Pak si sbíral maliny přímo do pusinky, samo zmrzlinku babička nezapomněla přidat. Luky si užíval, já loupala hrášek, tak už mám 2 pytlíky v mražáku. Manža pak dovezl višně od tchánovců, pro naše i nám (já je měla i vypeckované, takže večer ještě uvařit marmeládu.  

Valli, jsem ráda, že vás nic neskolilo a že jsem v pohodě!  

Violko, taky mám linku do L, jsem si myslela, kolik bude místa - prdlajs - mikrovlnka, pekárna, konvice a hned je kus místa pryč :-))) Ale oproti tomu, co tu bylo předtím mám spoustu místa :-) A tu práci zvládnete, neboj, bude to vypadat hrůzostrašně, ale uvidíš, pak to bude paráda vymýšlet dekoraci a tak :-)  

Jituš, teda ty ani nemusíš chodit cvičit, jakou máš honičku :-) a to jako silně věřící mohou mít nemanželské děti, ale v opačném případě musí být žena zahalena - no to je postaveno na hlavu. No kdybych měla chodit v hábitu zakuklená od hlavy až k patě, taky bych se nevdávala, sestřenka dělá dobře !!!  

Iko, už jsem posala manžílkovi odkaz, pořád přemýšlíme, kam na dovolenou - levně. No úplně mě to nadchlo. Kam jste si třeba dávali věci - cennosti, když jste byli u moře, asi jste to měli vše sebou, co. A stan jste zamykali? a ten program pro děti, to taky muselo být parádní, to tam bylo každý večer?????? Jak dlouho jste jeli?  No fakt jsem nadšená , snad víc jak ty :-))) Uvažuju, že bych začala manžu zpracovávat :-)))  

Mamulinko, dobře jsi nakoupila trojkolku, u nás se už taky řádí jako o život :-) A sraz si pořádně užij!!!! A rýma fuj fuj, ať je to rychle pryč!
No nic, valím na ten prach, nějak se mi do toho pořád nechce - ono to není až tak hrozné, no :-(  

PAPA Dáša

 
andela  28.06.07 14:19

Nazdarte babule,  

se vám teda hlásím s komentem, nebo mě za chvíli ukamenujete jakto že nepíšu :-)). No ale teda nevím kde čím začít ;-).  

V soboru jsme byli u mojí babičky. Sfoukla jsem to tak, že jsem jela tátovím autem a jela s nama ségra.Jája tu hoďku vydržel a byl hodnej, tak jsem byla ráda.Dojeli jsme k babičce tak chvíli jája koukal tak jako že se stydí, ale po chvíli se otrkal a už lítal a bábině by vybrakoval kde co :-). No ta ho vzala na ruku a říkala mu jakto že má ostuda ještě plínu. Tak jsem jí vysvětlila že jako je sice jája chytrej, ale neposednej a to bych musela nočník přibít a jáju k němu přilepit :-). Tak to kupodivu vzala a nerejpala. No tentokrát skoro vůbec nerejpala … divila se že jsme přijeli sami dokonce i bez mámy (ta je nemocná). Vyprávěla nám kde co, zajímala se o ségru a práci a hlavně o Jáju no :-). Pak přišli tetky (babičky sestra a její dcera). No že už bylo po 12 hod. tak jsme snesli kočár a babky že s ním mpůjdou. Jen za chvílu byli zpátky pro deštník a zas šli. No jo, jenže dejte dvoum babkám dítě že … myslíte že jim Jája usnul? No neusnul .. to už vidím že si ho zas moooc všímali a pořád do něj něco hučeli … i když teda pak říkali že už skoro spal v sedě že do něj bábina chtěla žďuchnout ať si lehne, a za plotem po nich začal šňafat pes a že se jája vzbudil. Nakonec se mi ho povedlo uspat v kočáře v ložnici. Sice chvíli brečel bo nechtěl ležet, ale usnul. Jen se probudil za necelou hodinku s brekem .. asi že se vzbudil v cizím no. Ale vydržel syčák až do večera řádit. Jsme v 6 přifrčeli domů, tak si tchánovci s Járou opíkali buřty, tak jája hned babíí, tatííí a pak mi vlezl do auta a byl od něj klid :-))).
Neděle byla taková pěkná .. klidná … po 16 hod jsem jela našim vrátit auto že od nich pojedu dom busem, bo tata musel ráno k dr tak aby měl auto. Jáju si jára vzal s sebou na nákupy. A pak mi Jára volá, že dostal sms od Braňa že jako jedou na koláč ??. No dojela jsem v 6 dom a jára teda že na tutovku přijedou. (Járy bratranec s manželkou a synem), a že tak kolem 9 - 10 hodiny večer dle toho kde teď jsou. Tak jsem se dala do úklidu, a kolem 8 auto, pak slyším hulákat tchýni … tý jo, voni už sou tady!!! No to jste měli vidět ty kmity, jak jsem tu lítala a poklízela. Na hračky jsem prděla, bo jedno jsem uklidila a začla druhý a jája zas něco vytáhl. No zvládla jsem to za chviličku. Tak jsem jáju přioblékla a šli jsme se taky vítat :-). Mmch oni jeli z dovolený z chorvatska a vzali to krapet oklikou přes nás na slovensko ;-). No jája byl z ťety a uja unešený a s Damienkem(3,5 r) b­yl hned taky kamarád. Ani pak nechtěl jít dom a spinkat, ale usnul naštěstí dobře.No pak jsme drbali do půlnoci, a jája ráno už před 7 otravoval mamííí táááá mamííí, chjo.
No pondělní story s kuřetem z hypernovy jsem vám psala. to víte že jsem hned odpol jak se jája vyspal mazala, a kuře vrátila. Mladík ani nepípnul, a hned že mi vrátí peníze. Pak ještě rozdělal ty 3 pytle a čuchal k tomu .. blééé. No už tam zas dlooouho žádný chlazený, natož nabalíčkovaný maso nekoupím. Fuj tajksl.
Tak jsem vytáhla ty mražený stehna, udělala je alá Jituška s česnekem cibulí kečupem a špekem ;-). Stihla jsem to akorát, naštěstí … Braňo s Denčou byli ve městě, tak se krapet zdrželi :-). Jen pak braňo koukal co je to za maso, a že jako to asi jíst nebude, že jí jen prsa … no ale sežral to stehno pěkně celí a dostala jsem pochvalu ;-). Měl jediný štěstí .. ještě si bude vymejšlet co chce že? ;-)
No a jak šli do města, tak tchýně hlídala damienka, a dokonce si řekla o Jáju … sem vyvalila bulvy, dítě oblékla a vyslala ven. Damienko jezdil na el. motorce a Jája za ním nadšeně lítal :-). No docela si kluci spolu rozuměli.
Večer Jája lítal po venku zas do 8 hodin, takže mu pak bylo moooc divný, že jdem dělat cáky cáky do vany a ne do bazénu. On teda říká pááá jako plavat :-)). Bylo na něm fakt znát, že jak vybočí ze zajetých kolejí, je mu divný všechno :-).
V úterý jsme byli na obědě u Járy v práci … tak Denisa hned že jako bude platit, a já jí říkám že ne, že my jsme je pozvali, a zrovna šel číšník k vedlejšímu stolu a tak denisa připravenou šrajtofli že to zaplatí a hádala se s náma. Jenže měla smůlu, bo byl Jára domluvenej, a číšník si nás kvůli placení ani nevšiml :-)). No a s Jájou to byla hrůza … jemu jsem teda jídlo neobjednávala, bo u nás zbytečnost, tak mi ujedl pár hranolek, jára mu nabízel bramborák a to nechtěl. pak já jsem si napíchla na vidličku kus masíčka a Jája už nenene … tak jsem mu říkala ať neplaší, že to je pro mě a ne pro něj ;-). Jára ho pak vzal k holkám na pekárnu a Damien mazal s nima, tak kluci přišli s kornoutkama na zmrzku :-). Venku jsme děti nechali „chlapům“ a šli jsme oběhnout pár krámků. Mám super úlovek. Koupila jsem Járovi dětské kraťasy vel. 110 a jsou mu akurát :-). Jako myslím velkýmu járovi!!! No fakt :-). Bo jsem mu kupovala dvoje pánský, a on že jako je nechce že v nich má velkou prd … . No prostě on je tak hubenej že mu jsou všechny ty šusťákoví kraťasy přes zadek děsně široký a on to nemá rád. Prostě to nosit nebude. Tak jsem mu slíbila, že mu koupím dětský.No a fakt jsem na jedny narazila, natáhla jsem je na sebe přes kalhory a hned jsem je koupila. Jára je nadšen, bo mu jsou pěkně ouzký i nohavice, nikde mu to neplandá .. a my jsme mrtví smíchy že nosí dětskou velikost :-)))).
Teda ale řeknu vám že ten damienko je pěkně rozmazlenej .. a denisa jak se s ním piplá … to se ho stokrát ptá jestli bude papať to či ono a on niééé niéééé, pak ho teda k něčemu přemluví, on do toho 3krát rejpne a nechce. nebo ho přemlouvala aby šel spinkat nebo aspoň odpočívat. Se nechal přemluvit, že si lehne k nám do ložnice že tam spí Jája … no lehl, a po minutě se zved že nebude spinkat ani odpočívat … no děs s ním. A jak vám řve .. úúúú na to nejsu zvyklá teda. No a hlavně je prča v tom, že s ním musím více méňe hovoriť po slovensky (koulím očima). Sem ho posílala za strejdou, tak jsem musela za ujom, nebo aby pozdravoval starku a ne babičku … ale na maliny šel. Ovšem jak přesně se řekne rybíz a angrešt to nevim, ale rybíz byl prý kyslí :-)). Prostě některý slovíčka mu musím říct slovensky, bo by pak nevěděl co že po něm chci :-). No sranda. Ale ono to je fuk, páč stejně jak se s nima bavíme, tak už se vám ta slovenština dere do huby. To až tam budem ten týden, tak přijedem dom snad jako slováci :-). Jáju jsem naučila dokonce říkat ujo (říká uoo) :-) tak měl ujo radost :-). No byla sranda.  

Tý jo, sem dneska trajdala po městě a jsem úplně zmožená. Jo, dávala jsem jájovi reklamovat ty hnědý páskový botičky, bo se odlepila podrážka, tak si prý mám příští týden zavolat, ale snad že to měsíc trvat nebude … Mrchy jedny, botky za pár kaček, krám nekrám a oni si to berou na opravu. Tak jsem dnes u ťamanů koupila pěkný, taky kotníčkový, za 150, koženkový, ale nemají z předu ten pásek jakoby přes prstíky. Ale to neva. Se přeci chudák nebude pařit v keckách že. Tedy aspoň slibujou už na víkend teplo. Jinak je tu kláda jak v rusku, že jsem mu včíl i dnes dala punčochy po doma aj na ven. :-/ No a já se toho chrchláku ne a ne zbavit, chjo .. když už to bylo lepší, tak se to zas trošku rozjelo. Blbý počasí fakt. Jo a já mám botasky za celých 100 korun českých :-). No už jsem taky potřebovala nějaký, a tohle je fakt super kauf. Mamce jsem vzala takový páskový k narozkám, bo kraviny já kupovat neumím a po botech koukala :-). ještě jsem platila nádobí (talíře mělký,hluboký, malí a hrny s podšálkem) za 399, tak mi to odpol Jára vyzvedne. Ale to je pro ségru že to dá mámě k narozkám ona. Tak bude mít určo radost, bo nádobí má samá pes jiná ves, ještě stoletý.Tak hned jí to vyhážu do kontajneru, bo by byla schopná nové schovat a staréí nechat že je to škoda.    

No holky, tak končím, Jája se mi vzbudil, takže jsmenovitě zas jindy … ju? Mějte se všechny krááásně :-)  

Andělka a Jája 17m    

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 28.06.07 21:06

AHOJKY,
tak martinek odpoledne nechtel spat.a taky nekolikrat ted rval,ze ho boli oko??!nevim co s tim ma,porad jakoze tam neco ma a pak chce na to vodu a pak to prejde.tak nevim,rasu nevidim,moc mi toho ani neukaze…
no tak nespal a jeli jsme do brna,nastesti nezklamala kamoska,ktera me i navstevovala v brne v nemocncici,kdyz u mne nikdo jiny nebyl.tak jsme prosli vankovku a pak ikeu,no nic jsme nekoupili,ale dobre jsme se najedli:-)ted jsem dala decka spat,kajinka uz spi,martinek hraje na nastroje.aaa vola ze chce kakat…no a ted jsem vyzehlila taky 3varky pradla a konecne si muzu sednout:-))

DASI:jo to u nas je taky problem,martinek se chce koupat nebo prinejmensim machat se ve vode:-)
my taky mame linku do L:-)

VIOLET:a odkud treba chcete kuchyn kupovat?ja mam vyhlidnutou v ikey.-)mne se na nich hrozne libi,ze se zasuvky vysouvaji uplne cele a nazpet ze se nezavrou ranou,ale pomalinku dojedou(asi na nejaky plyn ci co).:-)akorat me stve,ze nemaji takovou tu tyc-kovovou treba jak si das u baru-na sklinky a tak:-(ale treba nez si tu linku budu kupovat,tak to vymysli a budou to mit v sortimentu:-)

ANDELO:to je dlouhy koment,no ten prectu az zitra,:?-)
 pa

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.06.07 09:46

Čau ženštiny.  

Tak se hlásím z posledního na dva měsíce volnějšího dopoledne. No jo, Ondra je dneska naposledy ve školce. To to uteklo, že HELO? No nastane doma veselo, kluci pořád spolu. Na jednu stranu se už těším, občas si dovedou krásně hrát. Když Ondra je tak ukecanej a ukřičenej. nevíte po kom to asi má? :-) :-) :-)  

Jinak ve středu i ve čtvrtek jsme s rodinkou vyjeli na kola, byla to paráda, ale řeknu vám, na auto si člověk sakra rychle zvykne. No jeden den s dětma na borůvkách, Vítkovi moc chutnají, taky to bylo dneska na záchodě znát, chudák tlačil jak o život :D Ondra je už horší, ten jich moc nesní. Zato zase pomáhá zbírat mě. Mám v ledici udělanej korpus se zakysanou smatanou a hlavně vrstvou borůvek. Mňam, už se těším na kafíčko…
Zítra jdu ješě ráno na borůvky, musím udělat džem a pak ještě knedlíky, to si nesmím nechat ujít. Asi dneska zase odjedem na víkend na chatu, budem tam spát, zítra snad vyjde počasí, tchýně bude slavit narozky, tak se bude grilovat masíčko.  

DÁŠÍ - ta žaboryba- už tenkrát když jsme tam byli poprvé, tak nás na to upozorňovala delegátka. Vyskytuje se strašně maliko, je to nejaká skákavá rybka, která je ve dně a hned jakmile zahlidne prý třeba jen stín, tak se schovává a zahrabává, útočí jen z leknutí, když to nestihne.  Zahryzla se mi do chodidla a držela, sviňka jedna. Vypustí jed, a noha začne prašně pálet a jakoby mrtvit. No pomáhá na to co nejvíc se snese horká voda s hodně solí, ta bolest odeznívá, no a hlavně se nesmí ten jed vymačkávat.
Jinak jak ses ptala na dovču, tak: Stan jsme si občas zamykali na vysací zámek, peníze jsme měli sebou u moře jen minimum, tak na kokos nebo zmrzlinu, jinak jsem to měla ve stanu asi na 3 místech,  pod  matrací, mezi jídlem, mezi věcma. Naštěstí se nic nestratilo. Ten program pro děti tam byl každej večer, to bylo tancování se super lidičkama, předtančovali a dělali u toho prostě blbosti, pak během dne ještě různý akce pro děti, ale spíš větší. Nevýhoda byla, že to bylo vlastně všechno v Italštině, ale i tak to bylo parádní.  Cestovka jak na tom bude s místem nevím, jeli jsme od  www.victoria-ck.cz  ale dá se  i přes ten odkaz jak je v deníčku, když se domluvíš.  Jinak mě se tam fakt líbilo, jediná nevýhoda byla že socíálky jsou na můj vkus docela daleko. Ale dalo se to.  

VIOLET - pochopila jsem dobře, že se teda buidete stěhovat? tak to musím najít ve starým deníčku, já nemám načteno, to se nedá stíhat. Takže přeju ať u tchýně nemusíte dlouho být a brzo si vegetíte ve svojem.  

VALLI - tak čtu že válčíš se školou, tak snad budeš mít brzo vše hotovo a užiješ si klidný prázdniny. Jinak tvůj deníček jsem přečetla, napsala jsi to hezky a máš můj obdiv co všechno zvládneš. Kájince přeju ať je brzo fit a bude už jen princezna dělat radost . Jo, Marťas ať je taky brzo fit a dodatečně přeju vše nej nej k narozeninám.  

ANDĚLÍ - tak návštěvu jste si hezky užili, a jak si Jája rozuměl s Damienkem, no furt ti říkám že by to chtělo pro Jáju sourozence. :-)  No a kuře z Hypru? - fůůůůůůůj.  

Tak jo, děvčata, ještě se pokusím dát na rodinu konečně nějaký fotky z dovolený, ale nic moc, ty nejlepší má totiž kamoška, protože celou rodinku fotila převážně ona jejich foťákem. No ale aspoň něco, že.  Dneska jdu pro Ondru už po obídku, tak mám co dělat.
Tak pa a asi až v neděli večer nebo v pondělí.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.06.07 11:07

Fotky jsou vloženy, ale byla to teda fuška.
Pa Ilča

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.06.07 12:03

Ahoj přispivatelky :-)  

Tak včera měl Luky v práci hukot - ve firmě se propouštělo, Luky z toho byl na větvi, protože on jediný věděl o těchhle zákulisních tazích dopředu, no protáhlo se vše až do pozdních večerních hodin, tak přespal u šéfa v Praze, za což jsem děkovala, umírala bych hrůzou, jestli takhle vyčerpaný po všech strámkách dorazí v noci v pořádku domů, i když mu obvykle trvá cesta jen hodinu. Takže přijel domů dnes ráno, to nás jen vyzvedl a jeli jsme do realitky podepisovat smlouvu o prodeji našeho bytečku a museli jsme samozřejmě i k notáři pro ověření podpisů. Aspoň jsem si vyzkoušela Lukyho budoucí služební vůz, jen vlastně dodávka, ale nová, tak taky hezky jezdí (a má oblíbená značka - Volkswagen). Smlouva už byla podepsaná od kupců, zahlídla jsem v ní, když jsem ji podepisovala, že se kupcům narodila na začátku června holčička Terezka. Jsem byla zvědavá, co budou mít.
Teď jsme doma, já se jen tak válím, musím si natáhnout břich :-), Luky jel zpět do Prahy, Matý si hraje s Legem, staví si garáž na letadla, povídal. Drzý je jak opice dál, asi to bude ještě horší, co :-/ Ale stále to jde, tak si říkám, že by mohlo být i hůř.
Luky chce, abych se dohodla se svou mamkou, jestli bych nemohla být u ní co nejvíc, že by mi pomohli s Matým - brali si ho na zahradu po práci a tak, abych mohla odpočívat a Luky bude makat na bytě…zas mi totiž není moc dobře, takže mám co nejvíc ležet. Jsem z toho špatná, chtěla jsem taky budovat nové hnízdo, ale takhle těžko, nechci riskovat, že porodím o 2měsíce dřív. Takže zítra, až pojedem na zahradu, bude grilovačka, mamky přítel slaví narozky, jí oznámím, že stěhování je na spadnutí a že nás teď min. měsíc budou mí t na krku :-) Počítá s tím, sama řekla, že se to zvládne, když je ta zahrada, oni tam spí ve stanech, dá se i v baráčku, ale Matý má radši stan, takže já budu mít pohodlí u nich doma a nebudem si lézt na nervy. Jsem tak ráda, že ten můj chlap chápe, jak nechci k jeho mámě a už o tom ani nemluví…nechtěla jsem se s ním zbytečně hádat. A Luky za námi bude jezdit po večerech, o víkendech budem spolu, tak se to vydrží. Ještěže to vyšlo na léto, to je ale vlastně jediné plus tohohle celýho stěhování, no.
Mám se poohlížet po vybavení nového bytu- obklady a dlažby, plovoučky a kuchyň…zatím jsem na to neměla myšlenky. Nechci žádné drahoty, už vím, že vypadá hezky vše, co je nové a čisté a pokud možno trochu sladěné, tak budu asi pokukovat po různých akcích v normálních nábytcích a tak ( VALLI - kuchyň vybranou tedy vůbec nemám :-)).  

Takže asi tolik o nás. Mějte se fajn, adresná nebudu, jelikož jsem zjistila, kolik je a jdu ohřívat oběd a dát spát synátora. Zatím pa   Violet s ratolestma

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.06.07 12:56

Ahoj holky,
tak jsme byli dnes v MC,martinek zase radil:-)
ted oba spi,kajinka rvala jak tur,nevim jeslti ji bolelo neco pod :,-(rou nebo mela hlad-flasku vypila az usnula a zklidnila se!

ANDELO:tak jste meli navstevu jo?a i tchyne prekvapila,tos asi cumela,kdyz si vzala oba kluky,co?jinak jsem se nasmala,ze ma jara detskou vel. to martinovi nejsou ani xxxl:-)

VIOLET:ja cucim jak si maty hraje,martinek k necemu sedne obcas.a lego,to by vubec neumel.ma radsi n eco,kde muze montovat:-)jo a pockej jak bude drzej maty v puberte:-))

IKO:fotky moc pekny!

jdu se nathnout nna gauc.
joa ve3h jdu k holicce,to bude super!snad mi na ty hlkave vykouzli neco peknyho:-)a hlavne ne moc drahyho.ewa

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.06.07 13:16

Ahoj holky,  

tak mi nějak nejde rodina či co, dlouho se to načítá,seká a já chtěla okukovat fotečky :-(  Jinak včera spaní opět bez nehody, jsem zvědavá, co bude dnes, protože Luky u oběda dost pil. Tak uvidíme.- Včera zase parádní odpoledne, Luky s Vendou na kolech řádili, dokonce i na hřišti, pak už tam bylo moc dětí, tak jsem jim to zatrhli. Ale Luky nomálně brečel, že chce jezdit, tak jsme museli jít pryč. No přišel tam i manža, jel z práce na kole, tak tam za náma přijel, no holky, já za nima chvilkama musela utíkat, protože Luky valil a manža s ním a já pěšky ......takže troška tělocviku, kterou jsem zakončili zmrzlinou. Dnes odpoledne chceme jít k našim, mamka volala, zda se zdržíme, že můžeme grilovat. Tak snad nám vyjde počasí. Dnes už je trošku líp, ale na kraťasy pro Lukyho ještě moc ne. Jen mě teď starašně rozbolela hlava, pomóc, to u mě mení zvykem :-( Jo včera jsem si koupila barvu na obočí a udělala jsem se krásnou :-) No když nestíhám kosmetiku, tak si ji udělám doma, ne :-))))))))) jinak nic nového nemám :-)  

A teď k vám moje hoky zlatý:  

Andělo, tý jo, zase rekord v délce komentu :-) Na je vidě, že babi a tety si Jáji užily, Jája si zase užil návštěvy slovenských příbuzných,co :-) No a to téď dost ušetříš, když můžeš Járovi nakupovat dětské velikosti, bych zašla do sekoše a nakoupila :-)))) No a s tou češtinou/sloven­štinou , ono dnes tomu nerozumí dost dětí, i těch větších, už nemají slovenské večerníčky a tak, tož mladej jasně nerozumněl :-))) Ale my, stará generace jsme v tom zběhlí, co. Navíc, taky máme příbuzné na slovensku, mamka je slovenka a já narozena v Žilině. Luky už umí taky jedno slovenské slovíčko - ublížil - když mu maka šla foukat bolino a řekla, že si ublížil, tak to pak říkal:-)))  

Valli, tak Brno jsi si užila, neboj, tu tyčku seženeš. A to zavírání šuplíků, to je paráda. Tak ty už tak vybíráš, jo :-) Jak pokračujete s plány a stavbou?  

Iko, supr foto, se mi to nakonec nějak podařilo rozjet. Šťastná rodinka u moře a žádný náznak zlobení:-) No musela to být fuška, dík za info, jen ještě, jak dlouho vám trvala cesta?  

Violko, manža je hodný, že pochopil, jak se věci s tchýní mají. No uvidíš, léto uteče a budete se stěhovat. A ty na sebe dávej fakt bacha, nestojí to pak za ten dřívější porod!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!!!!!!  

Tak já valím, holky opatrujte se, krásný víkend, asi nenakouknu , takže to bude v pondělí jistě plné románů  PAPA Dáša    

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.06.07 13:17

odpočívej u kadeřnice a pak chci vidět foto nové Valli :-) !! dáša

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 29.06.07 13:21

DÁŠÍ - no tak i s přestávkama ( sice krátkýma ) jsme těch 1250 km dali za 15 hodin. No a jel to manža sám, ještě teď když si na to vzpomenu, tak teda smekám.

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 29.06.07 13:24

Ahojky děvčata,

páni, dnes je vysvědčení.Strašně rychle to utíká.Nika po prázdninách půjde už do sedmičky a to mi přijde, že nedávno ještě byla malá holčička a ona už je to taková puberťanda.Naty příští rok nasoupí do školky a já do práce, to bude nezvyk po těch třech letech.
Včera jsme byly naposledy na plavání.Naštěstí se to natce moc líbilo, i se párkrát bez breku potopila, tak nás instruktorka pochválila.Naty si to užívala, skákala do vody, pak bylo její oblíbené skákání na podložce a spívání " Já mám koně", tak byla na vrchlu blaha.V sauně si krásně hrála s ostatníma holčičkama, na to že to byla poslední hodina nás tam moc nebylo, a pak chtěla několikrát vycachtat v tom ledovém bazénku.Protože nás vezla domů ségra, tak jsme mohly zůstat až do konce a jít tak i na masáže.Jen jsem ji rychle namasírovala, dala sváču a pak si hrála s dětma.
Tak na dovču s námi nakonec ségra se švárou pojedou, Roman moc nadšený není, ale já jsem ráda, protože vím, že tam bude někdo, kdo mi pomůže.
Teď mi volala Nika, představte si, že jí opět dala z těláku za dva, jinak má samé jedničky, dokonce i třídní se divila, proč jí tu dvojku dala.Trochu to ale zachránila, protože některým dětem, co mají nějaké povinnosti, jako třřeba předseda třídy, pokladníci … atd. dostali pochvalu na výzo.Nika ji taky dostala, měla nastarost ještě s jedním klukem třídní knihu.Naštěstí v sedmičce už tuto učitelku mít nebude, přestupuje na první stupeň, no teda chudáci děti.
Za chvíli Roman doveze oběd, tak dám malé jíst a uložím ji.Kdyby jste viděli, jaký tady nahoře dělá borčus, no děs.
Nika chce spát u bábí, tak tam za ní odpoledne půjdeme.
Tak jsem nakonec psaní musela na chvíli přerušit.Naty už je po obýdku a spí.

IKO - deníček je skvělý, dovolenou jste si parádně užili, i přes to Vítkovo období.Já se úplně děsím, co čeká nás, pokud pojedeme a to mám jen jedno malé dítě.Jo jo uteklo to rychle.Ondra je asi ukecanej a ukřičenej po tatínkovi :o))To jste si ty výlety na kolech hezky užili.Hned jsem mrkla na fotky, jsou krásný :o)

VALLI - to teda manželovi pěkně vyvařuješ, do toho děti, škola, ty se asi moc nezastavíš, viď?Do baráku nám nefučí, okna už jsou tam daná, někde už je i parapet, akorád to není přemalované a kolem malých oken (na záchodě, v komoře a chodbě) to ještě není upravené.Venku se to musí taky opravit, ale tam to není tak hrozné jako to bylo uvnitř.Zápočet určitě dostaneš, když ho dostali i ti, co měli tak málo stran.To je super, že teplotka už není.Taky jsem zvědavá na nový účes, tak pošli foto.

DÁŠÍ - náhodou jste už s čůráním úspěšní, to kakání taky přijde, Naty se taky pokaždé nevykadí do nočníku.Pokud se mi nevyčůrá než jdeme na město nebo k bábí, tak jí dám radši plenu, protože mám strach, že se radši počůrá než aby čůrala venku, to se jí nelíbí.Snad to bude lepší, taky se to musí naučit.Takže si myslím, že jsme vás nepředběhly, když už spíte bez plenky.Ty si barvíš obočí?To jsou mi novinky, jsem ani neměla páru, že jsou i barvy na obočí.Teda já jsem snad 100 let za opicema.

VIOLET - snad budete rychle ve svém, když tchýni moc nemusíš.To by mě taky naštvalo, kdybych jela na nehty a ona na mě zapomněla.Copak si to nenapsala?Já si na nepřítomnost manžela zvykla hned.Jenže mi asi nejsme na sobě tak závislí jako vy.Máte přeci jen trochu jiný vztah.My už jsme manželé 12 let, tak už to je znát.Mně to takhle vyhovuje, protože když je déle doma, začínáme si tak nějak lézt na nervy.Navíc jsem zjistila, že když není doma, tak si připadám tak volná a svou vlastní paní, nikdo tě nehoní, nebuzeruje, s nikým se nedohaduješ, no paráda.Neboj, to zvládneš, o to radši ho pak uvidíš.To je dobře, že jste to nakonec vyřešili jinak a nebudete muset bydlet u tchýně, ale budeš u své mamky.A Matý si krásně užije prázdniny pod stanem.

JITUŠKO - to jsi měla perné období.Tak sestřenka má Araba, jo?Tak ty absolutně nesnáším, bych od hlavy až k patě zahalila je, dementy.Grrrr.Fakt nechápu, že si s něma moderní emancipovaná ženská začne a pak se diví, že jim unesou děti atd.Jupí, tak pokojík už finišuje, to jsem na fotky zvědavá.Taky někdy nechápu, na co potřebuje Naty tolik věciček :o)) To je fajn, že ta slezina dopadla dobře.

MAMULINKO - to bude Eli drandit na tříkolce jak drak :o) Užij si třídní sraz.

ANDĚLKO - opravdu jsi nezklamala mé očekávání, tvůj komentář je dlouhatánský.To by mě zajímalo, co by řekal tvá babička na naši plenu, chichi.No jo, holt stará škola.Taky se nedivím, že jim Jája neusnul, to muselo být samé ťuťuňuňu.Taky si ho musí užít, ne?Teda návštěva, to byla dobrá přepadovka.Alespoň teď  vím, kde nemám kupovat kuře.Ty jsi koupila drahému dětské šortky ve vel. 110?Tomu se mi nechce ani věřit, je to síla.Zrovna dnes jsem četla ne netu, že první dva týdny v červenci bude počasí nic moc.To je radost :o(

Užijte si víkend, snad vyjde i počasí :o))
Helena, spící Naty a chytrolín Nika

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.06.07 18:32

IKO - oni ti chlapi jsou na to řízení suproví, mně už to ani jako super výkon nepřijde, když mi tohle Luky jezdil asi 3/4 roku, když vozil auta třeba z Holandska…a to i v zimě, v závějích, s plaťákem. Sice jsem trnla hrůzou, musel třeba po 300 km prozvánět, že je v pořádku, ale jemu už to ani nepřišlo. Holt jsou to asi rození řidiči (tedy většina, no). Fotky jsou hezký, jsi kecala s tím zlobením, ne? Já tam kolem tebe vidím samé andílky :-))))
 V*

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 29.06.07 18:55

Tak mi Luky dorazil z Prahy v 15h a teda docela ztahaný. Šel spát prý o půlnoci, koukal předtím hodiny do noťasu, takže ho i oči bolí, a to nejhorší ho čeká o víkend a v pondělí - musí dodělat výplaty, odstěhovat zas nějaký nábytek a v to pondělí jakoby převzít tu novou funkci a začít si vybírat lidi, co bude mít pod sebou, aby dělali to, co on dělal doteď. Teď už hodinku spí, už nevydržel mít očka otevřená, tak tu hned dřepím, ať toho povíkendu nemám moc na čtení, ale jak jsem postřehla, asi sem moc psát nebudete, všechny vás čekají nějaké akce (grilování a tak).   Helčo -no jo, moc mi nedošlo, že my máme oproti vám vlastně líbánky :-) Za dalších 5let to už asi fakt bude o něčem jiném :-) A já to teď asi divně nesu i jak jsem těhu, já pořád potřebuju ujišťování, jak mě má rád a tak…teda to jsem potřebovala vždycky, ale teď je to fakt extrémně :-)) Tý jo, Nika jde do sedmičky, fakt fofr, když tě mám před sebou jako tu mladici, co vypadá jako její ségra :-)) ALe s tou 2 z těláku - bych za tohle normálně vraždila:-/ Fakt to nechápu, ta ženská neměla nikdy učit, když má takovýhle systém. ALe už se jí zbavíte, tak aspoň nějaká útěcha, i když chudáčci děti, to máš pravdu.   Dášo -hele, já sice vím, že se obočí dá barvit, ale nevím jak :-))) To je jako barva na vlasy? (jsem asi za pitomce, no). A hezky jste si včerejšek užili, jen co je pravda. Bych teď zmrzlinkou také nepohrdla :-) To víš, že jsem ráda, že už nebudou dohady o tom bydlení u tchýně, mít doma kvůli ní zle, to vždycky nesu dost hrozně…a i kůli tomu jí nemusím. Naštěstí už to máme po několika letech jasné, kvůli ní se hádat nebudem. Užijte si grilovačku u mamky, u nás počasí dneska jakž takž jde, u vás je ale asi o chlup líp.   Jituško- tak jak je, co manžel, už je zcela fit? A o Arabech mám podobné mínění jako Helča, hlavně, když si vzpoemnu na ty stovky případů těch Evropanek, co si s nimi pořídí děti a pak pláčou, že jim je unesli…to fakt těžce rozdýchávám a nadávám i těm ženským, že si zřejmě neuvědomují, že prostě je tohle úplně jiná kultura, blízká té, co byla před několika stoletími a pak se diví :-/   andělko -no jak já se nasmála té Járově velikosti kraťáků :-))) No, to ať se na mě zas těší, až za vámi přijedu, mám už pro něj totiž vymyšlený dárek :-D A Slováci jsou fajn, viď ..to musím vědět jako dcera Slováků, když jsem byla malá, mluvila jsem dvojjazyčně, byli jsme často u babičky na Slovensku, tak to byla paráda. Jen mě minule dostal manžel - já normálně nevěděla, jak se po slovensky řekne „zeď“ a on to věděl! No jo, jsou horší věci :-))   Valli -jůů, budeš krásná, tak to pošli foto! Ale to ti nemusíme říkat, ty naše fotografková rekordmanko :-) Já se nechám zas jednou vyfotit s bříškem zítra na oslavě na zahradě, abyste viděli, že tak za měsíc už si „vorváňku“ nechám doma asi fakt říkat bez námitek :-)  

No, mizím něco sníst (no, něco - mám tu dortíky, hurááá), pak napustit vanu Matýmu a jít vzbudit Lukyho, aby spal v noci. Hezký víkend všem! Violka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.06.07 19:50

AHOJ holky,tak jsem byla u kadernice 2h a ctvrt:-)no hodinu mi delala melir,ja tam napul usinala a omdlivala-bylo mi teplo pod tim jejich habitem,pak zase zima…no abollely me zada.nejlepsi bylo potom to myti hlavy:-)to byla pekna masaz:-)no pak strihani a foukani.sestrihla mi skaredy konce a tak,platila jsem i s dyzkem750kc.no a prijdu dom a mamka-no moc to neumi a tak drahy a melir pry neni videt,no nenasralo by vas to?ja melir vidim a libi se mi to!a vlasy konecne vypadaji zdrave(to je jak z reklamy:-) ).no segra byla na strihani ve stredu a mamka doma na ni,ty sis skudlala ofinu?no no comment.
martin ma s pracou predprazninove rozlouceni-prase.jel tam autem,to jsem zvedava co vymysli,jestli bude chtit aby ho nekdo dovezl dom nebo co…
kajinka ted zase rvala,je to desny,ja myslela ze uz ji placnu!ona rve hlady,ale proste se nenapije!az se uspala,tak za 5minut si flasku v klidku vypila-no nechapu!

dale,dosel mi casopis miminko,a tri pani tam psali sve pribehy-o tehu,pak o narozeni atd a jedna odstoupila a dnes tam psala proc,no byla jsem z toho uplne mimi a cela jsem se klepala!pry merla svoji holcicku 9tydenni v satku,ona si ublinkla,ale ona(matka) tomu nevenovala az takovou pozornost,koukla se pozdeji a holka uz mimo,odvezli ji,ale uz ji neprobrali…hruza!:-((

dal …
DASO:ja mam zarizovani hrozne rada,porad si vse planuju,idykz vim,ze treba nebudou prachy:-) dnes dovezli nejaky betonovy tvarnice.jeste maji dovezt zbytek cihel,no projekt-jeste dopsat zpravu(technickou nebo neco podobnyho)a pak na razitkovani do brna a na urady.tento tyden nemel martin vubec cas,takze s tim nepohnul,porad nejaky „akce“ v praci.vcera dosel po pulnoci…

VIOLET:opravdu vsichni chlapi nejsou dobri ridici!to by ses divila.u nekterych si rikam,ze jsou vetsi kopyta nez zensky:-)
HELO:nektery ty ucitelky jsou uplne prdly!nechapu 2z tv.JA JI MELA NA GYMPLU,ale nekazilo mi to samy 1:-)
prece úpredmety jako VV,TV a HV jsou o tom jak maji decka talent,a kdyz ho nemaji tak je nebudu mucit spatnou znamkou,hlavni je kdyz se snazi ne?to je des.
jinak nevyvaruju,pouze ted a vis co?snedl jen rybu a gulaz jsme jedli my…to uz se na to muzu vyprdnout,sprdava me ze nevarim a dkyz uvarim tak to neji…
A DRZTE SE MAM TEN POSLEDNI ZAPOCET HURAAAAAAA!

..uspavam martinka..ted volal,jdu tam a on rozebrany prosteradlo,rikam proc to delas a on JA-JA,no vzdy neco vymysli a ja se minim uchechtat.docela ted keca,ale porad tak jednoslovne.

kakani,curani,mar­tinek je docela uspesny,ale mame i nehodky.napr­.predevcirem vecer rval AA a nez jsem prisla mel uz dole plinu a dve hovna v posteli:-)pak dodelal trochu jeste do nocniku:-)a dnes se rano posral.no nevadi,jinak mu to jde dobre.

ANDELO:chtela jsem jeste,ze my jsme nekolikrat v hypernove koupili maso a vzdy smrdelo,zatim nam vyhovuje koupit nemrazene kure v tescu a doma je namrazime a vzdy ok.jo a ja teda slovensky neumim(stydlin)­.jeste jakztakz rozumim,ale rict neumim nic.

VIOLET:ty teda ty holcicce davas zabrat.samy sladky a nebo meckac-to uz ji ted zadelavas na celulitidu.-)

tak pa.ewa.martinek a kaja

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.06.07 20:58

mate tam ty fota-ale je to noprmal,ale mne se to libi,nic extra,ale jsem rada,ze jsem od svatby nekde byla:-)

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 29.06.07 21:21

ciao,

teda VALLI- ja mam od vcerejska tez melir heeec ! ale ja ke kadernici sla nadvakrat , nedavno ostrihat, to bylo cca 40 min (tez s masazi pri myti hlavy) za kolem 300kc, to jsem dobehla za mamkou za pet minut dvanact, Zuzka uzuz chtela pit… a vcera- melir ten trval 2 hodky (tez masaz na konci pri myti hlavy) za 550kc i se spropitnym ;) ale mamka i Martin mi rekli ze mi to moc slusi, no s ucesem jsem byla mooc spokojena, na umyvani a ucesani super…a ted melir, no vyhraval si s tim, plachtu mi sundal heec, jsem mela jen rucnik, takze jsem nehicovala …

holky ctu vas ale nejak nestiham psat…

IKAIKO- moc pekny denicek, na vsech fotkach fakt vypadate pohodove. Nas ceka dovolena za tyden na tyden k Luhacovicim, budem brat kola, toz se tesiiiiiiiiii­iiiiiiiiim.

HELI- ta dvojka z telaku, to je teda uca blba… a Naty se vyvedlo plavani- tesim se na denicek o tom, teda kdyby tady bylo plavani a pak sauna a masaze hned bych chodila, nebo ze bych dojizdela k Vam ;)

VIOLET- no to su opravdu zvedava - jestli brisko uz je videt. Maty a drzy - to mi moc nejde dohromady… super jste to vyresili- stanovani u vasich behem stehovani.

DASO- teda to jsem netusila ze si delas oboci, mamka si ho tez dela…ja si max. namaluju rasy-premyslela jsem o permanentnim make-upu, abych se nemusela rano licit…
s tim brnenskym bytem- urcite to chce videt, chapu ze se vam to nechce delat pres realitky, my to meli pres RK a zaplatili jsme 50tis za nic (teda pardon za smlouvu a par kecu)

JITUSKO- teda Vojtik si projde snad vsema vysetrenima chudinka mala a nemocnej chlap-to bych byla grogy…mooc se tesim na fotky pokojicku.

MAMULINKO- trikolku jo, no my mame jen odrazedlo a stejnak je to jedno, V.si nejaky vozitko na hristi vzdy „vypujci“- cizi je vzdy lepsi…

ANDELKO- teda s tou detskou vel. jsi me pobavila ;)  jojo taky se mi stalo ze jsem koupila kure a tak divne smrdelo, ze jsem ho vyhodila a rozmrazila pizzu…nenapadlo me ho reklamovat.

jooo jeste neco od vcerejska mam novej satek na Zuzku - tenhle :
http://www.nosenideti.cz/…/zap_G24.jpg t

ale uvazy mi moc nejdou - snazila jsem se o kolebku v jednoduch. krizi… nicmene Zuzka je asi „satkova“ narozdil od Vitka, ten rval … Zu breci jen kdyz ji vyndavam z satku…
takze VALLI uz nepis takove horor.story- jako to ublinknuti v satku, me hned zatrnulo…

  • jo drzim pesti at semestr ukoncis zdarne ;)

toz cau D a Vitek 20 mes- predevcirem ulicnik zacal prikrmovat Zuzku (2,5mes) …

…pernik.buchtou !!!!!!!!!!!!!!!
jej vzdyt ja mam v lednicce tiramisu po cesku!

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.06.07 21:23

tý jo, zdravím všechny , ještě že jsem sem nakoukla, to bych v pondělí nestíhala . Manža odešel na karty, tak jsem sama a Luky spí, tak je jasné, co budu večer dělat :-))))
odpoledne se nám vydařilo, když jsem dorazila k našim - překvápko, po zahradě lítal 3-letý klučina . Maminku tak trošku znám , mají obchod v Jíčíně se vším, co se týče dětí, od kočárků přes oblečení, postýlky, hračky, talíře.........no prostě vše. Tak jsme zdrbly, pokecaly, mamka hlídala 2 závodníky na kole - Luky totiž nechtěl jen se mnou na mojem, ale na svojem. Cestu zvládl fantasticky, parkem jsem za ním musela utíkat - seděly tam takové podivné existence s čůčem a možná travkou, tak ne mě volaly - matko utíkej : -))) No raději jsem nereagovala, ale pousmála jsem se , že i taková individua to berou :-))) Kluci řádili, ani se moc neprali, taťka je vzal k sousedům na želvy, pak vzal Lukyho na kole do obchodu,dovezli  plno gumových bonbonů- teda spíš myšek, hvězdic a podobných kravin. Luky prý hned Hlásil, že musí koupit i Vildovi. No není to žádný sobec ten náš Lukášek, doufám, že mu to vydrží. Pak přijem manža, začalo se grilovat, jen jsem ho musela pokárat. Ptal se Lukyho, jestli měl pěkné vysvědčení - ten náš rozmazlovací tatínek i přes můj zákaz donesl Lukymu auto Hudsona (prý byl za supr cenu a v batohu měl ještě policii- to jsem už zakázala)´. No jsem ho fakt musela pokárat, že jsem Lukymu řekla, že nové autíčko dostane,až bude dělat bobky do nočníku. No ještě to s ním musím probrat, fakt mě štve. Jo ještě dotáhl od kolegyně z práce 2× pidiknížku Bořka - sepsaný příběh z filmu. No jak jsme jeli domů, tak Luky chtěl pořád Hudsona do ruky, tak taťka hned začal sundavat batoh, říkám, Luky, nemůžeš ho mít v ručičce, jak bys jel na kole. Vytáhneme ho doma, musíme ho vykoupat, protože je od písku ( no ten náš taťka by mu dal a kolo táhl v ruce - fakt neví jak na něj nebo ho tak rozmazluje, nevím, jak to říct). No jen Luky zaparkoval kolo ve sklepě, začal manžovi strhávat batoh, že už chce toho Hudsona , to je ale filuta. Musel na to myslet celou cestu. Zamo , že se zase utíkalo, já tedy ne, já jela na manžově kole a taťka v poklusu za náma :-)))) No myslím, že jsme byli přežraní všichni 3 (pardon za ten výraz, ale je to tak). No Luky ani nemohl usnout, přestože celé odpoledne lítal, jezdil na kole, zase pln dojmů mi to vše vykládal :-)))   Helo, tak úča je fakt prdlá. No a to tu 2 má jako za to, že nemá 1500 m nebo padesátku zaběhlou na čas nebo pomalý šplh nebo jako za co???????????? To je fakt pipina , holce takhle kazit vysvědčení. No neva, snad nová učitelka bude lepší. Naty si užila poslední plavčo, taky supr. Jinak na to čurání v přírodě máte celé leto, tak uvidíš, jak v srpnu budeš vysmátá!!!!   Helo, Violko -jo, jo obočí se maluje na kosmetice, ale já nemám čas tam chodit, takže jsem to vymyslela takto - koupila jsem si barvu (je speciální na obočí) , máš tam přesně návod, mám to i s míchátkem, nanášedlem, mističkou, kysličníkem - namíhaš a za 10 minut jsi kočka :-)))) Já jsem tmavovlasá, ale obočí mám celkem světlé, takže když jsem si ho nechávala barvit na kosmetice, tak jsem aspoň po ránu nebo nenamalovaná nevypadal tak vyblitě. Jak teď nebyl čas,tak jsem si ho teď domalovávala hnědou tužkou na oči, abych to neměla tak světlé. Tak mám po starosti, jednou za čas to nabarvím a bude - jo a jěšte samo ušetřím penízky :-))))   Iko jojo, chlapi fakt umí řídit a ten můj i parkovat, fakt nechápu, jak prostě nacouvá do míst, kde má 10 cm ve předu a 10 cm vzadu a jinak je tam jak sardinka - já na parkování potřebuju teda trošku víc prostoru. Nejlépe 2 parkovací místa, abych si v pohodě najela a vyrovnala to bez stresů, zda někoho nešmírnu. Jo v autoškole, to jsem byla mist, ale teď už mám strach.   Valli, tak spokojená s ostříháním, to je dobře a na mamku nedej, pokud při každém novém účesu v rodině má podobné hlášky, tak je mimo :-)))))) Taky gralulace k zápočtu!!! co jsem to ještě chtěla??????Snad si po neděli vzpomenu :-((( Hlava děravá :-)))  

No nic, tak já jdu brouzdat po netu, než bude v 22 kraus. PAPA Dáša    

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 29.06.07 21:25

jsem vam jeste nenapsala - vcera jsme mely super chat po skypu - segra v Africe, segra-dvojce, ja a mamka…fakt tp bylo super dokud se nepridal bracha grrr - sice uz ma kolem 25 let ale je stale v puberte !!!
skypovali jsme kolem obeda- takze kazda z nas neco pripalila -ja segra i mamka ;)

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 29.06.07 21:28

TÝ JO, NOVÁ VLNA ÚČESŮ NA RODINĚ :-))))))))    

Matýmu to moc sluší , ten má tak hebké vlasy, cítím to i na tu dálku přes PC.    

Teda Valli, moc ti to sluší!!!!!!!!!!­!!!!!!!!!!!
Jo, už vím,co mi to z hlavy vypadlo -  to je hrůza, ono to miminko zemřelo? To je strašné!!!  

No nic, zase jdu, dnes už fakt, papa Dáša    

 
andela  29.06.07 21:29

Ahojka cholkýýýý,  

Ai vám musím postěžovat … ten Jája … se z něj picnu.To je takovej zmetek mrňavej … on prostě jíst nebude a nebude a nebude!! Dám mu oběd, a aniž by se aspoň podíval do talíře a dloubnul do jídla, tak se začne šprajcovat a vztekat a vrtět hlavou že nenene. Pak když jsem ho ukecala a sednul si, tak jsem nabrala a on už odvracel pusu a už se zas šponoval a lezl dolů. Takže zas z oběda nic nebylo. Přemejšlela jsem co mu udělat k véče … tak mu chutnala ta dětská rajská polívka z pytliku. Ještě jak blbec jsem z těstovin do polívky vybírala kolečka, bo minule řval kolo kolo že bude jest jen kolo. Tak jsem pvaříla, naservírovala, a on fakt rukama!! Vybral jen kolečka, ani to nechtěl ze lžičky. Teda asi 3 snědl a povedlo se mi k tomu propačovat ješte kousek těstovin. Takže snědl asi 15 pidi koleček a to bylo všechno. Chjo … já už fakt nevim … a to dneska nechtěl ani sváču, takže byl fakt o hladu a nezabralo ani to.Ale večer pak překvapil .. začal řvát že mímo mímo … tak jsem vyvalila oči jako že chce mlíko jo? No tak jsem mu udělala mlíko .. radši 200ml kdyby to fakt vypil tak ať má aspoň víc, co na tom že to pak vyleju že. No a on si ještě přistrčil balon, tak jsem si dřepla a před sebe dala medvěda (vždy na něm leží a vypije si ráno mlíčko) ale on mi hupsnul na klín, a vypil si to u mě a pěkně celí :-). No jsem ráda že aspoň nešel zas spát hladovej chudák můj. Pak si poručil dudu, a seděl u mě dál a usnul :-). Teda ale už bych ho na ruce neuspávala ani náhodou … se pěkně pronese prdelka moje.
Jo a taky jsem mu teď už po 3 večer nezpívala ale povidala pohádku. Tedy dvakrát červenou karkuli, a včera se mi nechtělo, tak jsem tady šáhla po nějaký knížce a četla z toho. Asi byl spokojen, bo mě slyšel a usnul za chvilinku. Tak musím pořídit nějaký pohádky, přeci mu nebudu číst literaturu z roku raz dva ne? Myslímjako nějaký detektívky, a romány a tak :-)-
No ale byla jsem fakt unešená, že si sám řekl co chce … jako aniž bych se já ho ptala.Jako chceš to? Ne .. to? Ne .. to? Ne .. to? Úsměv přes celou tvář a jooo mámo to je vono co chci:-). Prostě si vzpoměl, tak si řekl že chce mlíko. No .. teda i když jako o bonbonek si taky řekne sám no … ale to je zas jiná … (koulím očima)
Dneska jsme s našima jeli ke tchánovcům ségry. Slavili tam (mamka narozky a táta svátek, no vlastně i ségry mladej má svátek a jeho bratranec a tak :-) ).Tak jsme zaparkovali před barákem a Ivča letěla kolem auta a jája jak jí uviděl začal až hejkat radostí že vidí tetu a mlel se v sedačce jak blázen :-)). No taky si ho Iveta užila, bo jsem jí ho nestydatě více méně nechala na krku. Ale ne že bych jako sama slavila, to ne .. dali jsme si kávu, pak jsem mamce pomáhala s chlebíčkama, pak jsem uložila dítě a ségry Pája ho uspal v kočáru ( no ujel pár metrů a jája byl tuhej:-) ).A až pak jsem si na chvíli sedla, dala si malou skleničku vína s colou, přijel Jára, vypil kafe, pogratuloval oslavencům a předal dary a jeli jsme domů :-). A jája tam byl pomalu jak doma taky. Jak už tam byl párkrát s našima, tak všechhno zná … došel si i pro tvrdej chleba že ho hodí do nádrže rybičkám :-). No proleze všechno a fakt si plno věcí pamatuje. Je to šikula :-).    

Valli - tak z tebe je kóča jo? :-). No taky bych potřebovala k holiči. … ale já než se tam dokopu chjo .. No já v hypernově kupuju max. salámy, maso jen mražený a to vlastně jen kuře. Jinak beru kuřecí v masně. A to spíš řízky prsní na bordel na pánvi, nebo stehna … celí kuře je pro nás moc, a 4 takový menší stehýnka udělaný alá jíťa jsou akorát :-). No hlavně že mi to vzali zpátky že … tak to moc neřeším. A neboj, já slovensky taky nemluvím. Aj na malího jsem mluvila česky, ale třeba za strejdou by nešel, páč neví co to strejda je, tak jsem musela říct za ujom ;-). Prostě některý věci jemu říct slovensky musím no. Koukám si s martínkem taky užiješ někdy legraci co? No ale těma hovňajzovíma příhodama mě fakt děsíš teda … snad to jája dělat nebude ;-). Ještě že je Kája tak nějak hodná a zlobí jen s jídlem viď :-).  

Violko - no kraťasy sou fajn, ale víš co, to jsou ty vietnamský velikosti. Sic tam je vel. 110, ale já je na sebe pohodlně natáhnu taky. Ale já si koupila tady v obchodě tepláky vel. 158 no .. tak raděj mlčím :-)). A jakej máš pro něj dárek vymyšlenej? Teda sem tě chtěla sprdnout ať se na něj bodneš, ale jsem děsně zvědavá a tááák bych to chtěla vědět že tě sprdávat nebudu ;-). No vidíš, můj praděd byl maďar a prabába byla slovenka :-). A táta asi poloviční cikán ;-) .. tak ještě abych sem tam po slovensky něco nežbleptla ne? :-DDD No tak to je super že budeš víc u mamky.To budeš mít svatej klid. Ale k nám se na vílet vydáš, až ti bude spíš dobře než líp jasan? Abys nám ještě po cestě někde neporodila :-).A jinak myslím že bude stačit abys měla byt vybavený v základech, aby jste tam mohli bydlet, a zbytek si už pak doladíš, jako nějaký doplňky a tak.Hlavně že to máte v kapse a budete bydlet :-).    

Helčo - no to si piš že jsou bábiny z Jáji celí hin :-). To je jaroušku sem jaroušku tam :-). No babičce je už 76 a tetě (její ségra) bude 85 … tak si to asi dokážeš představit jak jsou takový babky celí hin z malích dětí .-). Ale ať jsou .. jsem moc ráda že je Jája má .. sice bych ráda jezdila častěji no, ale nějako to nevychází. No jo, však já nemůžu napsat jen pidi komentář, jako máme se fajn a zas jdem .. šak mě znáš .-). No jára je o něco hubenější než já .. teda hlavně nemá tu prdel a široký boky jako já no :-). A on si vůbec vymejšlí .. mu do práce nebudu kupovat kalhoty za kdoví kolik, jen proto že mu jsou pěkně užší a neplandaj na něm. Je to prasák, a během chvíle je pak má propálený, nebo rozdrbaný kapsy jak turecký fangle .. na to se mu můžu bodnout .. mu stačí za pár kaček od ťamanů. Ale z těhlech má fáákt radost :-). Teda ta učitelka je čurina … nechápu takový co dávají z těláku za 2. Když je někdo poleno, tak kotrmelec neudělá ano za boha, ale přeci za to nemůže že je poleno … no ještě že jde jinam teda … jinak má nika teda pěkný známky too jo. Je fakt šprtka .. jen tak dál ať to někam dotáhne :-).A plavčoí jste si taky užili .. to je fajné. Tak teď trénovat doma v bazénu, ať naty nezapomene :-))). Já si myslím že je to fajn že nejedete na dovču sami. Šak by měl i roman uznat, že takhle můžete holky nechat teťe a strejdovi a vy dva si můžete udělat večer jen sami pro sebe. Nebo ty si dáchneš od natky a budeš se pár hodin válet na slunku anic nedělat … ideální dovolená ne? ;-).    

Dášo - no koukám že si s lukym te´d docela v pohodě užíváte venkovního řádění bez nějakých extra scén .-). No a ten běh za manžou a dítkem … aspoň ti pak ta zmrzka chutnala o to víc ne? ;-).Hele, já jsem to s tím slůvkem ublížila nepochopila … to jako se ublížit slovensky řekne jinak a tys to napsala rovnou v překladu? Bo jinak ublížit je normálně český slovo … (stydící se smajlík) jsem z toho celá mimo.    

Ilčo - taky jedeš po borůvkách jo? Máma loni dostala od tchánovců hřeben, tak když to jde a je toho dost, jede hřebenem. Jinak je blázen a normálně trhá obouruč … a to je pak fofr. My vždy museli chodit s ní a nejlépe na celí den, takže se mi to tak zprotivilo, že asi do smrti jen tak na borůvky nepůjdu. Fotky zkouknu pak … To koukám že zavírají u vás školku na celí 2m.Co vím taky tady zavírají tak na 3 týdny co jsou dovolený … No máte to pěkně na prdlačku no.    

Tak snad je to všechno .. a že to ani není moc dlouhý co? No já si to myslela :-)). Tak pa děvčata, užijte si víkend, a snad nám bude svítit trochu sluníčko.    

Andělka a Jája 17m

 
dalif
Kelišová 5817 příspěvků 29.06.07 21:40

DASO- teda me vzdy pobavi, kdyz  popisujes jak Luky pred spanim vyklada o celym dni… to musi byt super, Vitek dela neco podobneho, ale v tom jeho vykladani rozumim jen BAC, DEDA, BIBI- rozumej veskery hmyz) , VODA, KALUZ… jo mame novy slo LIPA  ;)
az budete v Brne -dej urcite vedet !!!

dik D

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 30.06.07 08:38

Ahoj holky,musím honem po ránu,dokud jsou děti jakž takž hodný a taťka ještě v pelechu-to jsu hodná,co?
tak teď přemýšlím,co u nás-asi nic novýho,ve čtvrtek jsme byli po Honzový práci na houbách-za 3/4 hodiny obr koš růžovek-jsem to odmítla čistit,tak jsme to vyložili u babi a dědy Honzovejch,ať si dají do trumpety.Myslela jsem,že se jen půjdem cournout do lesa a takhle tam bylo plno-hub a houbařů.Ale děcka jsou kouzelný,každej košíček-Vojtík pidi,gumáky,klo­bouky,no houbaři k pohledání:)
Jo a byli jsme na vyšetření s Barunkou,tak má dutiny dobrý,takže konečně-potichoučku,ať to nezakřiknu-mám obě děti zdravý.No ale s Vojtíkem budem muset na další vyšetření,to už jsem psala,ale až v červenci.
V pátek jsem šla s Bárou naposledy do školky-nesla učitelkám krásný slunečnice s berouškou(je ze třídy beruška),a moc si to užila,takže dneska ráno plakala,že nechce prázdniny,že chce děti.Ale já si ten poslední den užila taky-stavilajsem se na město-pro barvu na hlavu,mám to už děsný,no a do sekáče-jak jinak,a koupila jsem si tam krásnej bundokabát na podzim-nejdražší věc,co mám ze sekoše-za 350,–.ale je takovej army styl a vypadám v něm normálně štíhle,tak jsem neodolala.Ale je těsnější přes záda,tak musím ještě zhubnout.
A po obídku jsem si dáchla,asi naposledy za prázdniny,Bára mě nenechá,a pak šupajdy do školky,odtamtud jsem odvekla plno věcí.
Cestou dom jsem koupila květináče,který jsem si večer patlala u telky-protože kupovaný jsou děsně drahý,tak jsem si je napatlala na bílo a decoupage technikou dala obrázky-moc se mi to líbí.Honza byl(Dášo,taky)na kartách,tak jsem na to měla klídek.
Dneska se chystáme grilovat s kámošem na chatě-odpoledne budem hrát s dětma šipkovanou a pak masíko,no a domluvila jsem se s našima,že jim odvezu na noc děcka,tak si budu moct dát nějakej alkohol taky-dáme asi kartičky.
Zítra pro změnu griluje švagrová-má 33 roků,tak zase jídlo,jídlo,jídlo.
A v pondělí se chystám na dobrodružnou výpravu-sama jedu s dětma vlakem do Vyškova za mojí babičkou na tři dny,mají tam dinopark a aquapark,tak snad si to užijem.Akorát se děsím cesty,protože se v Brně přestupuje,tak jakpovleču děcka a bágl(kočár brát nebudu,ten bych nesla v zubech).tak mi držte palce.
Jo a mám děsnou starost-Honzovi do práce nastoupí nová kolegyně-prej atraktivní 26 let,bude sedět vedle něho u stolu a Honza ji bude zaučovat.O spo­lečných služebkách a večírcích,který budou mít,radši ani nepřemýšlet.Ale mám z toho hrůzu,Honzovi věřím,to jo,ale nevěřím ženskejm-kor svobodnejm,protože znám vztahy na pracovišti-tam se to vždycky prská mezi sebou.Jsem žárlivostí úplně bez sebe,když jsem to řekla Honzovi,tak se začal bušit do prsou a hulákat,žeje je king a já na to mám…sem myslela,že ho zastřelím.On se tím dobře baví,ale já jsem na prášky.Připadám si stará,hnusná a tlustá a že nemám šanci,když se do něj mlaďoška opře.Asi jsem prdlá,ale uznejte-vám by tohle nevadilo?
jo,četli jste tady na emimi ten článek o Andílkovi Honzíkovi?já jsem z toho byla hotová,brečela jak želva a říkala si,že i když mě ti syčáci někdy sejří,tak jsou to moje největší poklady…  

VIOLET,já myslela,že lukyho firma je prosperující-proč se propouštělo?No a jak Luky povýšil,bude ještě větší šéf?ale moc mu to přeju,mám pocit,z toho co píšeš,že ho práce baví.Ale to dojíždění ti nezávidím-na druhou stranu,i pražáci dojíždí třeba hodinu do práce-já jezdila z jednoho konce na druhej hodinu a deset minut,ot je jak od nás do Brna.A vy jste jak dlouho od Prahy?Ale hlavně,když nebude v práci,tak se vám moc věnuje a to je nejdůležitější.Do Prahy by se ti asi nechtělo,že?Je mi líto,že je ti tak špatně,to máš asi od tohonízkýho tlaku a nic brát nemůžeš,nojo,jenže šetři se,když máš ještě dítko.Ale Matý je zlatíčko,to já neznám,aby si jako děti dýl jak půl hodiny v klidu hrály.
A to zařizování-ježiš,já tito tak závidím,mě to strašně baví,akorát nejsou finance,jinak by byt vypadal úplně jinak.  

DASO,ti tak závidím,že už malej jezdí na kole-u nás to jsou šílený scény,nedávno jsem na Báru hystericky ječela celou cestu-vím,že nsemím,ale to se nedalo.
Krásně jste si pátek užili,nádherný odpoledne,kam vůbec pojedete na dovolenku?Jo a buď ráda,že je tatiněk takovej hodnej na synáčka,ale asi by jste si měli domluvit nějaký pravidla-Honza zas kupuje Báře ledňáky,tak jsem ho minule sprdla-myslím,že jeden za den stačí,on jí taky ve všem vyhoví,ale to se nedá,ona toho pak využívá a odnesu to já.Ale už ví,že maminka nepovolí.No,tak to zkoouší na taťku.  

HELI,taky si říkám,jak to utíká,že už za rok a půl půjdu do práce.Achjo,zrovna včera mi kámoška nabídla super místo za 15000,–na obchodním oddělení na dobu neurčitou-určitě bych ho dostala.Jenže nemám hlídání a Vojtík je tak malinkej,nerada bych se o to připravila.Kam půjdeš do práce ty?
Ta učitelka,co dala Nice 2 z těláku,je pěkná krá…,to jsou ty,co to moc žerou.Ale ono je to vlastně jedno,akorát to zamrzí.Já takhle měla dvojku z výtvarky,no.
O tý sestřence si říkám,že je prdlá.On je prý sice strašně hodnej,na střídačku se starají o malýho-ona musela v jeho půl roce nastoupit do práce,tak dělají oba půlúvazek,ale stejně-nevíš,co mu migne v hlavě.Naštěstí je jedináček a jeho rodiče jsou hodně starý,tak Katka doufá,že to s nima práskne a nebude se bát nějakýho únosu.Jo a je to postavený na hlavu-nemanželksý dítě jo,ale chodit odhalená,to ne.A malej Kubík(rok) má chudák obřízku,teta to obrečela.  

VALLI,musím omrknout fotky,jestli tam máš novou hlavu:)taky se chystám na nějakej novej sestřih,ale až za 14 dní,dřív nebylo volno,tak to mám šílený.Jo a nic si z mamky nedělej,hlavně že se to líbí tobě.to já vždycky sestřih obrečím-teda teď už ne,co mám novou holičku,ale dřív to bylo pokaždý děsný.
Hele,ty story z časáků radši nečti,já z toho taky byla vždycky hotová,ale to je asi osud a člověk stejně nic nenadělá.  

DALIF,tak ty taky novou hlavu!!no jo,tak doufám taky foto.Jojo,nemocnej chlap je fakt pohroma,děsný,ale už je zdravej,tak jsem ho hezky zapřáhla.V pokojíku ještě poličky a doplňky a pak pošlu fotečky,už mám i ty květináče:)
Jé,jak se ségra v Africe má?to je určitě jinej svět..já si zas přes skype volala se ségrou do Francie-a přes web kameru,tak jsme z toho byla celá dojatá,už se mi moc stýská.  

ANDĚLKO,tak s tím nimráním v jídle jsem to řešila teď taky u obou dětí.A už chápu,jaký je to zoufalství-se čék s něčím kuchtí a ty držky se v tom pošťourají a nic,nic nesní!!!Už jsem nevěděla,co,tak si Bára poručila koprovou omáčku-minule toho snědli půl knedle a teď-Bára asi 4 lžičky a Vojta nic.Tak včera jsem udělala těžkej kalibr-hustou rajskou polívku-hodně sladkou,nasypu tam kuskus,tak je hutná a klidně jako večeře-tak dobrý,snědli jí každej dva talíře.Takže nechuť k jídlu nemaj.Hlavně Bára mě točí,vždykcky jedla všechno a teď-ta mrkev je hnusná,tohle kolečko nejím,kmín taky preparuje-no o nervy.Ještě funguje kuře s rýží-dám jim do ruky kost na okusování,tak to dlabou no a těstoviny se špenátem,těch by se užraly.Ale nemůžu to vařit furt dokola:(
Jája je fakt na mluvení šikulka,Vojta když něco chce,tak si vystačí s á,á,á a ukazuje.Ale už začíná rozvazovat,říká díky,děda,bába,Bá­ra, auto,umí kravičku,psa a kočku,tak snad se rozkecá taky.  

tak jo,jdu něco dělat,pápá a krásnej víkend.
Jitka a lumpíci

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 30.06.07 13:21

Ahoj holky,  

já se z toho mojeho chlapa picnu. Včera mu po dárečku pro Lukáška domlouvám, že jsem Lukymu  řekla, že dostane bagr nebo autíčko, až bude dělat bobky do nočníku. No a dnes chlapci vyrazili do města - já si v klidu navařila (guláčová polávka, gofry s ovocem - hlavně malinama, šlehačkou a polité čokoládkou), uklidila, takový dobrý pocit jsem měla, než jsem je zahlídla, jak cape Luky kolem balkonu a v ruce........bagr :-((((((((((((((( No manža mi řekl, že prostě tak krásně prosil a takové oči na něj dělal a že nebyl drahý…no prostě řeči, aby to omluvil. Co mu mám udělat, vzít vařechu a naplácat???????????
No jsem vám musela napsat, abych to ze sebe dostala .valím, adresná budu až po neděli. Tak pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.06.07 13:35

cauky,
tak tatka dosel nekdy v noci.a vite dokdy jsme dnes spali??az do 9.15!no sice ja jsem byla vzhuru uz driv,protoze kaji padal dudlik,pak trochu pila,pak nas jako minila vyrusovat pri sexu,ale nastesti pak usnula a to bylo neco,jsme si uzili:-))
ted sel M. vybordelovat garaz,abysme tam mohli zase parkovat auto.

DALIF:segra s pritelem jednou taky na dovcu na kola do luhacovic.jo a kde bude mala??my dnes chteli zkusit jak bude sedet martinek na kole v sedacce a ja sla ke tchyni pro kolo a iono je od svagra rozmlaceny!vzdy to dame spravit a za mesic je to rozbity,tchyne zurila!

DASI:no ale pres realitku to mas jistejsi,sice das navic penize,ale mas jistotu,ze to nebude podvodnik.ja bych to jen tak neriskovala.pak treba muzete zjistit,ze treba na to mbytu jsou dluhy atd…
ti chlapi jsou stejni, u nas tatinek taky rozmazluje!

nechci nic rikat,ale nepsalo se tady ,ze nebude moc komentaru pres vikend??nejak nestiham cist!

ANDELKO:to je desny ze jaja neji,myslim,ze u nas to bude podobny s kajou,naopka martinek ten jde a najednou bezi k zidlicce a hlasi mnam mnam!sice toho moc nesni a udela vsude bordel,ale jako rekne si,tak aspon neco.s kajou je to taky naprd,ona proste rve hlady ale proste cucne a rve dal,az spi tak to teprve vypije,proste to nechapu,ten smysl,jist ve spanku…
se smjeu,cely kure,ze je pro vas moc:-)martin ho dokaze snist skoro sam:-))
neboj,dockas se hovinkovych prihod:-))

JITUSKO:ja z toho tvyho hubnuti nemuzu-se zde smeju-pry jsem v nem normalne stihla:-)a co jako myslis- ze ses tlustej valibuk?nebo co?
mne ted roste desne bricho,jak kdybych zase cekala:-)ale vubec me nebavi neco delat.a jako nejist dobroty to uz vubec ne:-)
jinak teda cucim,ja mam asi „nechlapa“,ten nikam za chlapama na karty,do hospody na fotbal a tak nechodi,ale me to vyhovuje,ani kdyz je hokej,fotbal tak  u nas telka nejede,takze super.ale asi je to vyjimka!
doporucuju ty golface do vlaku vzit,to prece uz uvezes,ne?ja bych teda se dvema deckama za ruku nesla:-)(s tak malyma):-)
teda tak atraktivni zenska bude u honzy pracovat jo?no ja bych taky zarlila,M. ma pod sebou taky zensky,a vzdy prijde,ze ta merla to a to na seobe a prco to nemam taky,nekdy si dela prdel,kdyz se ptam kde je,tak prsy ze s..a tu a tu…no des,ale jako ne,je vernej:-)

tak papa.ewa

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 01.07.07 20:24

Ahoj holky,
tak na mě zítra myslete,sbalila jsem věci-a mám pro tři lidi asi 20kg bágl+2děti+malý golfky od Iky.Asi budu superman,jestli tohle zmáknu bez újmy na zdraví.A to mám hodinu a půl v Brně,než přijede vlak.Ufuf,jsem na to hrozně zvědavá.
papa,ve středu večer možná písnu.
Jitule-svalouš

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 01.07.07 20:38

Ahojte všicí.

Tak je zase víkend za náma, co. Holt uteklo to. No chatu jsme nakonec jeli až v sobotu, nějak se mi nechtělo, protože jsme šli v pátek na grilované prasátko do hospůdky. V sobotu to byla pohodička, bylo docela teplo, takže na chatě bylo fajn. Na chvilku tam za nama přišla Jituš se zaltíčkama, tak byl hlavně Ondra nadšenej. Zato dneska byl Ondra na chatě velmi znechucenej,  Vítek spal po obědě 4 hodiny !!!  proptože na něj padla nemoc, tečemu mu zelenisko z nosu, kašle a má malinko teplotu. Byl prostě nějak hotovej, protivnej, tak musel spát. No a našeho Ondru to na chatě fakt nudilo. Se mnou si hrát nechtěl, babičky a děda ho prý taky neberou a chce nějaký kamarády. No jak to teda uděláme přes prázdniny…
Jinak oslava byla faj, pupek mám narvanej ještě teď, takže pohoda jazz.

Teď už dětičky spí, tak jsem zvědavá v kolik bude ráno budíček.

Jo, normálně tchánovci mají tento týden dovolenou, zítra se chystají malovat a já na ně kuju plán, že jim aspoň na jednu noc vnutím kluky. Samo je to asi nenapadne, no a když by, tak si řeknou jen o Ondru. No ale to už jsem se rozhodla, že na ně prdím, buď oba, nebo žádnýho. jsem teda zvědavá.

Jo, musím pochválit Ondru, konečně se naučil jezdit na kole bez bočních koleček. Sice z chaty domů si ještě netroufnem, ale na chatě už fičí jako o život. Takže mu dávám týden na chatě a snad bude jezdit jak drak.

VALLI - ty jo, já bych taky chtěla spát tak dlouho. U nás nehrozí. To od pondělka jsem musela kluky budit v 7 ráno, aby se stihla školka, tak jsem si fandila jak to vydrží. Ha ha ha, už v pátek byl budíček v 5.50 No a dneska, ačkoliv Vítek šel spát ve 21.30 a Ondra až ve 22.45 tak byl stejně budíček v 6.55.
Jo, gratulace k zápočtu, však víme že jsi holka šikovná.

DÁŠO - to je asi u tatínků normální že povolí, to ten můj je taky měkota. Zrovna včera, jsem slíbila Ondrovi, že když objede celý chaty sám na kole, tak dostane kinder vejce, ale on se šprajcl kousíček od chaty, tak já že nic. No a za chvilku kouknu a on jí vejce, no a Standa říkal, že ho Ondrášek prý hezky poprosil. Takže hovno autorita.

ANDĚLÍ - Ona se u nás školka sice naše zavírá, ale furt aspoň nějaká pojede . jeden měsíc dokonce jede školka tady kousíček od nás. No mohla jsem ho tam dát, na léto se školky slučujou, ale nechtěla jsem. Přece jen si ho chci ještě užít přes celý prázdniny. Kdo ví co bude příští rok. I když já teda doufám že budu stále ještě doma.
No a borůvky? já bych je hřebenem netrhala, je to sice pohodlnější a rychlejší, ale zase to to borůvčí ničí. Ne že bych byla jako tak vzorná, ale…chodím si do lesa vždycky tak nějak nabrat energii a odpočinout si. Je tam takovej klídek. Jinak taky trhám převážně obouruč, ale tak 3 hodinky v lese mi stačí. Za hodinku mám tak litr a čtvrt až půl - což stačí.
No a Jája nechce jíst? neboj, když by měl hlad, on si řekne. Taky jsem to tak dělala u Ondry, taky dost často nechce jíst, tak je třeba i celej den jenom o pití, ale nedostane ani nic sladkýho. Zato Vítek, to je teda baštič festovej.

DALIF - dovolenou v Luhačovicích moc závidím, hlavně ty kola, to je taková jiná dovolená, než ležet na pupku na pláži. Já bych taky brala tak 14 dní to moře a pak aspoň na týden aktivní dovolenou na kolech, prostě si máknout.

HELO - tak Nika je teda šikulka, určitě ti udělala radost s vysvědčením, že. Až na ten tělák. Holt uča je asi jiná, no. No ale řeknu ti, že zrovna nedávno jsem se bavila se známou, která taky učí tělák a říkala že rok od roku je to horší a horší. Že jsou děcka strašně líný, neohebný, prostě kopyta a prý nejhůř jsou na tom pubertální holky. jedna jí prý i řekla, že prostě běhat nebude, protože jí u toho skáčou prsa a je jí to trapný. Že klidně donese omluvenku na běh od maminky. To je síla, co.

VORVÁŇKU - už se těším na foto bříška. Ty jo, tak ty budeš mít doma velkýho šéfa, jo. No jdou mu ty postupy jako po másle. No snad si ho aspoň doma ale někdy užiješ. Já když si vzpomenu na začátky, když jsem si dovezla domů Vítka, tak představa že by chlap skoro nebyl doma mě úplně děsila. Stašně mi pomáhal a díky za to.
No ale ty máš Matýho strašně hodnýho, tak to bude jiná.

Jé, dlouho jsem nezahlídla GÁBI a BABULDU ????

Tak jsem to dopsala po půl hodinové pauze, přišla něco sousedka, a teď jsem už nejak bez inspirace. No ale stejně jsem toho sesmolila už dost, že.
Tak se mějte a zase někdy.
Ilča a svišti

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 02.07.07 10:13

Ahojte.

Tak jsem právě dojela od doktorky. Tak Vítek má angínu a Ondra má zánět středního ucha. V noci se vzbudil jak ho bolí stašně ouško, nenechal si ani šáhnout, Vítek měl furt ráno teplotu 38, tak se jelo. No řeknu vám, že jsem teda nasraná, zase anrtibiotika, takže jsme už domluvený na alergologii. No a ke všemu být opět zavřený doma. No to mám teda náladu, ojé.
Radši končím, čus

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 02.07.07 12:11

ahoj iko,ta jste nemocni,to je teda nadeleni…

jitusko:jsemzvedava potom na liceni zazitku!

dnšes kajinka v noci asi hodinu rvala a ja uz byla na nervy tak u ni sedel martin.furt rvala a padal ji dudlik.rano pak taky rvala,ale napila se a dobry.ona rve vetsinou hlady,achjo.

byla jsem venku s kamoskou co ma mimino-11dnu.to je oproti nasi kaji tak pidi :-)

odpoledne jdu do mesta s mamkoua a martinek bude u tchyne.

no a vcera vecer jsme sli spat,a najednou kde nic tu nic a bylo tuleni:-))dobry no,akorat jsme sli pozde spat a pak u te lkaji jsem byla nevyspala no.
tak pa.kaja rve.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 02.07.07 13:16

Ahoj holky,  

tak víkend v pohodě, páteční grilovačku jsem vám už popsala, mám pěkné fotky, tak až bude čas, hodím je na rodinu :-)  V sobotu jsme byli chvilku u tchánovců, pak jsme šli domů, večer jsem šla s kámoškou pařit. Byla to paráda, dokonce jsme i na 2 písničky trsly. Doma mě čekal roztoužený manžel :-)))) V neděli jsem se válela do 10 (čumím, že mě nechali), manža ještě uvařil oběd, odpoledne jsme vyrazili ke tchánovcům se vykoupat. Byla tak ségra od tchýně s manželem a babička (Lukáškova prababička), tak se Luky předváděl. Mluvil krásně ve větách, až mi padala čelist - To není pravda, pojď jsem mám pro tebe buchtu Alfíčku (pes) a podobné věci. Fakt jsem čučela. Prababička ho moc chválila, že mluví líp, jak jejich o rok starší soused (teda o rok starší od Lukyho ne od ní :-)   ). Pak běhal kolem baráku, přiběhl, sedl si, prones - už nemůžu a zase pádil . Pak se válel u bazénu, přikrýval se ručníkem a dělal že spinká - teda fakt dělal, asi tak 2 vteřiny a pak zase řádil a pak zase jako spinkal :-)))) Já večer usla s Lukym, vzbudila jsem se v 9 a přestože se mi moc nechtělo, tak jsem žehlila.  

Dalif, no ono je to supr, že to tak Luky vykládá, ale blbé je, že on tak potom usíná 30-45 minut a když tam s ním musíme ležel a ještě navíc kolikrát usneme........to je hrůza :-))))  

Andělo, s tím ublížením - no ty říkáš, že si Jája ublížil? My spíš jako že si udělal bum nebo tak, ale on to říká i s tím slovenským přízvukem. Jako bych ho slyšela jsem si ublížil :-))) No nevím, snad to pochopíš ten můj popis :-)  

Jituš, už se těším na foto květináčů a až napíšeš, jak jste se měli, jaká byla cesta.....Jo a Ondrovi za pár let, až bude ve škole připomeň, jak nechtěl prázdniny, to se pak na ně bude těšit :-) No a tou novou kolegyní, bych taky žárlila. Už jsi ji viděla? Třeba to zase nebude taková kočka, ne?  

Valli, no my byt nebudeme kupovat, chceme zatím pronájem a známá nám slíbila, že její sestřenice bydlí v brně a že její manža vlastnil realitku, takže se nám poptá, že má stále dost kontaktů. A Kája pořád tak zlobí s tím jídlem? To vám nezávidím - dáváš jí pořád pít, jak trošku usne?  

Iko, tak víkend jste si užlili, ale co to čtu, marodi??? Fuj, fuj, ať je to rychle pryč!!!  

No nic, děvčátka zlatá , valím, papa Dáša

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 02.07.07 14:29

Ahoj ženský,  

tak mám dočteno po víkendu. U nás bylo počasí divoké, v sobotu dopol. jel Luky do práce, měli objednané pro řidiče nějaké vyšetření (EEG a EKG) plus nějaké psychotesty, tak tam musel být, jel služebním autem, takže my s Matým mohli vyrazit sami k mamce na zahradu slavit ty narozky mamčinnýho přítele. Dorazila i má ségra s malým, zbytek hostů (Petrova rodina) přišli po obědě a byl to celkem hukot. Bylo tam tolik jídla, že jsem nevěděla, na co mám vlastně chuť a tím pádem jsem toho nestláskala tolik :-)) Ale pití bylo ještě víc, takže mi bylo jasné, jak tam budou už k večeru všichni vypadat (moje mamka skoro nepila, starala se o maso na grilu-roštu, měla toho druhý den docela dost). K večeru dorazil manžel, že popřeje Péťovi a taky se nají, dal si k tomu Pepsi, pohrál si s Matým a asi po 2hodinách jel zase zpět do Mostu - musel udělat výplaty, měl toho hrozně moc…Já nakonec s Matým a ségrou s malým přespala u mamky v bytě, dojeli jsme tam asi kolem 21h, mamka s Péťou spali ve stanu a zbytek oslavenců měl dohodnutý odvoz. A v neděli dopol. jsme zas se ségrou jeli zpět na zahradu, kde jsme byli až do večera. Péťa ani moc na kocovinu neypadal, a to toho vypil prý požehnaně. Věnoval se hodně Matýmu, takže jsme mohla sedět nebo polehávat na houpačce a kecat s mamkou, Luky seděl v kanclu a dodělával výplaty. Dnes je totiž už oficiálně ten „šéf“, sídlící v Praze a musel toho mraky odevzdat. Jsem zvědavá, s čím dnes dorazí domů. Mám autí u baráku, takže si asi nakoupím, až Matý vstane a pak mi to jen Luky odnosí z auta, nebo tu nebudu mít z čeho vařit ještě měsíc, bůh ví, kdy mi auto už u domu zůstane napořád.   Jituško -my to máme do Prahy taky cca 60-70min, tak to jde, ale stejně-bude dojíždět. Lukyho firma náááááramně prosperuje, to ano, ale šlo o vyhazov pár lidí (asi 3 tuším), jeden z nich byla i Lukyho „kolegyně“, seděla v Praze a dělala stejnou práci jako Luky, byli spolu neustále v kontaktu přes telefon a já ji k smrti nenáviděla:-/ Nikdy jsem ji neviděla, ale věděla jsem, že jí je něco přes 30, Luky o ní jeden čas neustále mluvil a mamka mi řekla („mamky“ firma a ta „Lukyho“ jsou prakticky jedna a ta samá), že vypadá dobře, je rozvedená, má syna, ale ten žije s otcem a ona sama žije v Praze na ubytovně…!? Poprvé, když měl přespat v Praze, mi hned naskočilo, aby nechtěl přespat u té nány, nikdo by se to nedozvěděl…a to mu taky věřím. Vyhodili jí, protože tu práci nezvládala a byla to hrozná drbna (což se Lukymu jeden čas moooc líbilo :-( ), byly na ní stížnosti několik měsíců ze všech stran a Luky s ní dokonce poslední dva měsíce nemluvil!, protože propálila někde něco, co jí jako své kamarádce sdělil v domnění, že když řekne, že to ještě nikdo neví, tak si to nechá pro sebe…a Luky z toho měl pak potíže- šlo o pracovní věc. Takže já s tebou soucítím hodně, přesně vím, jak ti je, mimo jiné i proto, že Luky si teď bude nabírat pod sebe pár lidí a na jednu pozici, právě tam, co vyhodili tu „kámošku“, si může vzít i ženskou, nemusí to být chlap a už si dělal napůl legraci, že ženská by se mu taky hodila…nebo líbila?! Takže teď čekám, jak zase dopadnu. Nehledě na to, že ženský, co sedí po kancelářích v Praze, kde teď bude mít kancl i Luky, jsou z něj paf, jeho svatbu obrečely…doneslo se to až k mé mamce. Fakt se rozplývám, že s nimi bude den co den :-/ Drž se, musíš si připomínat, že mu věříš, že si budeš muset „jen“ zvyknout…tedy to si aspoň říkám já, no.
A užijte si výlet, snad jste cestu zvládli v pohodě!   IKO -tak zase nemoc a ATB, no nazdar :-( Tak ať se to jen zlepšuje, to je děsný, viď. ALe víkend jste měli pohodový, tak aspoň tak, když teď nepůjdete nějaký den ven. A jak psala Dáša- připomeň pak Ondrovi, jak prázdniny nechtěl :-) A k Lukymu a práci - původně tam měl jít až od října, což by bylo úplně nejhorší, ty začátky jsou děs, zařizování a hledání svých lidí…takže takhle to snad ještě nějak půjde, až bude mimi doma, hlavně musí být Matý i nadále takový pohodář (i když hrozně drzý!!!) a zvládnu to, mám kolem sebe pár lidí, co pomůžou, tak se vůbec nebojím.   andělko -blbý, že Jája nejí, je mi to jasný, ale fakt neboj, nic mu nebude a přejde to…aspoń já si to myslím. ANi na něm není vidět, že by nějako strádal, tak neboj, bude líp. No viděla jsem někde nádherný capáčky v béžové barvě na doma, byla k nim i mikinka s číslem snad 98 a bylo to tak na mě, tak si říkám, že na zimu by se to tvému milému mohlo hodit…?? Co ty na to? Jo a na mikince byl vyšitý mišánek s autíčkem, to by šlo, Jára autem jezdí :-)  ??   Valli- to víš, žes pprokoukla a sluší tito!! Tak na mamku v tomhle vůbec nedej.   Dášo - taky jsi cítila tu vůni mého krému na ruce až k vám? Se nedivím…a aby toho nebylo málo, v pátek (nebo ve ČT, teď nevím), to ten syčák udělal zase!!!?? No fakt nechápu, je to asi nějaký fetiš, nebo co, přeci se mu ten krém na hlavě líbí, když to zopakoval a hned věděl, že nebudem nadšený … Hezky Luky kecá, Matý už taky, hlavně jsem postřehla, jak Matýmu vyloženě vadí, když je s dětmi, co si s ním hrají a ještě tak nemluví, že mu neodpovídají a prostě s ním nemluví :-) Dík za info o obočí.  

Tak, já teď končím, holčiny, už je toho moc. Večer ještě nakouknu. Pa   Violet s Matým a snad Barunkou

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 03.07.07 13:00

Ahoj holky,  

co se děje, kde nic, tu nic :-) Jsem si říkala, jak nebudu stíhat číst…No včera jsme vyzkoušeli u našich nový bazén, až na to ,ž e počasí nic moc a byli jsme v něm jen asi 5 minut , tak přesto Luky nadšen. Jen Klárka do něj skočila dřív, než dostala vestu, tak jsem ji musela lovit. Asi se i trošku lekla, protože pak byla taková zdrženlivá. Pak nás soused - teda děti - pozval na maliny, mě i mance dal kelímek od másla, děcka trhala rovnou do pusinky. Takže jsme s Lenkou dovezly domů každá maliny. Mňam, musím se krotit, spíš držet zpět, abych je Lukymu nejedla :-))) No a pak se začalo zatahova, takže jsme to raději rychle zabalily a valily domů. Těsně u baráku začalo pršet a s přestávkama pršelo zbytek dne :-( Ráno jsme vyrazili na meloun a limetky do kaufu a pak Lukyho stříhat. Včera celý den frajer vykládal, jak půjde za tetou Dášou a ta ho ostříhá a když přišlo na věc, tak si postavil hlavu a ne. No nechtěla jsem ho nutit násilím, takže nic. Ale jinak je Luky celé dopoledne strašně moc hodný, cestou do Kaufu se držel Klárčiného kočárku, v kadeřnictví i v kaufladnu k nepoznání - si na chvilku zahrál asi na Matýho :-))) Tak se děsím, co bude odpoledne nebo zítra. To mi to zase nandá s plnou parádou, jak ho znám :-)  

Violko, tak manža se teda otáčel, ale jako šéf to bude ještě víc, co? On teda bude dojíždět do Prahy každý den nebo bude i doma - v Mostě??? No a nechceš Matýmu koupit gel na vlasy, když je z něj takový manekýn???? No ušetříš na krémech i na šamponech, když mu  nebudeš muset pořád umývat hlavu od přípravků z Avonu :-)  

Tak nic, dju zkusit hodit fotky na rodinu :-) Dáša

 
andela  03.07.07 14:19

Ahojka děvčátka moje zlatý :-))  

se vám konečně hlásím … no jo .. asi to s tím počtem komentů nevyhraju ;-).Ale zas určitě vyhraju ten nejdelší :-))))). No je to děs, jája jak spí odpol dýl, tak pak večer jde skorem v 9 do pelechu, takže se na poč. nečapu :-(. Joo, kde sou ty časy kdy jsem se tu vytahovala že v 7 už je Jája tuhej co, a vám se tu chechtala že ještě děti nespí :-P. V sobotu šel jája chvíli po 12 hod. spinkat a spal až do půl 4!!! Vzbudil se asi po 14 hod. tak jsem si ho šoupla k sobě na gauč a on tas usnul. Tak jsem si pěkně schrupla i já. A v neděli to samí, jenže to jsem já ve 3 z gauče vstala, dělala kafe, jája otevřel očka, zkontroloval co se děje a zas spal. Tak jsme si vypili kafe a musela jsem ho budit, bo jsme chtěli jet do Ústí pro cestovní postýlku.
No chudák nebyl ty 2 dny ani pořádně venku, a v sobotu večer mi tu v 8 hysterčil, že chce jako jít ven!! Dalo mi to krapet práci ho nalákat na něco jinýho …
S jídlem je to pořád to samý … dokonce od pátka nedostal ani jeden bonbonek, ani sůšu .. a stejně nechce jest. Tak má ráno 200 - 250 ml mlíka, a po zbytek dne jogurt nebo přesnídávku. A to ještě kolikrát sní 3 lžičky a už nenene. No místo oběda mu nic nedávám, prdím na něj … aby si jako nezvykl, že když nechce jídlo, tak dostane třeba jogurt. tak má pak normálně sváču, večeři taky nechce, tak mu dám až těsně před spaním jogurta nebo přesnídávku, aby aspoň přes noc nebyl nějako moc hladovej. Ale řekla bych, že možná zahání hlad pitím.Jako pil vždy dobře, to jo, ale ne půl flašky na ex. To jako ucucával ucucával, ale teď vyslope pěkně naráz, a asi je po hladu. No je to syčák. Asi před 14 dny jsem ho zvážila, tak ho po měsící zvážím znova, jestli chudák nehubne. Ale to mi prozraďte, kde bere tu energii … on snad čím míň jí, tím víc lumpačí a lítá .. no děs.:-)) Jo, a to už nechce ani banán .. a to je tak miloval. No dochází mi inspirace co mu dát jako náhradu jídla … ještě že těch jogurtů je toliko příchutí, že aspoň to se dá střídat ;-). Ještě bych mohla zkusit pudink že? Asi nějakej ten ovocnej … třeba by si dal. Jinak kaši nee … Joo, a dneska jsem mu udělala polivku, tak hned kolo kolo že jestli tam je, no kola tam nebyli, a zas ani neochutnal, a co jsem mu do pusy násilím strčila hned vyplival. Pak vzal talíř, podal mi ho že nenene, a bylo po jídle :-). No fakt jsem měla co dělat abych se nechechtala.
Postýlku cestovní už teda máme vlastní … je od Haucu, krásně barevná aj v přenosný tašce za 999,–, no nekupte to že. A hlavně se mi líbí, jak se rozloží najednou to dno a celá se roztáhne. Ne jako ta vypůjčená, že jsem musela zacvaknout ty vrčky a pak pracně roztahovat ty boky u dna :-))). No mamce se mooc líbí ta nová … jo, vlastně jí kupovala jako ona, bo mi na ní dávala penízky :-), tak může být teď spokojená že taky konečně jájovi něco koupila :-).
No a to deštiví počasí mě včera stálo 300 (koulím očima). No jo, na tom hnusným kočáře co mám, je hnusná neprůhledná pláčtěnka, a jája jí rval aby viděl aspoň tím pidi okýnkem co je z boku pláštěnky. Tak jsem hned skočila do krámu, a koupila novou. Tak snad bude spokojenej. No a pak jsem mu pořídila normální pláštěnku na sebe, bo u našich řval že chce ven, a šel pak v zimním kabátku bo pršelo, ale byl tááák šťastněj :-). Doma jsem mu ju zkoušela, a on pak řval že v ní chce být, že jí nechce sundat, tak jsem ho ukecala na ozkoušení holinek. Ty se mu taky líbili, a běhal v nich doma asi půl hodiny než je chtěl sundat.  

tak a je to v pytli, mám už jáju na klíně. Takže se s vámi loučím a snad ještě večer něco písnu …    

Andělka a Jája 17m

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 03.07.07 19:20

DASO:vy si posledni dobou fakt uzivate,ze?

ANDELO:tak ja koupila martinkovi palstenku a on sye ji jakoby bal a nehctel ji zkusit a holinky taky ne!jeho smula:-)
jinak kdyby toto delal martinek,jako ze prskal jidlo atd,tak bych mu dala pekne na prdel(spis pohlavek).

jsme odpoledne byli venku s kamoskou co ma nikol(narozena jako martinek akorat ted).tak jsme objeli pekne baraky a pak ona sla domu kojit  aja na stavbu,dnes dovezli zbytek cihel a prijel bagr,urovnal hlinu a kope vodovod.martin sel upravovat teren.ma dovolenou-na dokresleni planu-moc ji nevyuzil!furt nekde lital.

martinek sel spat,ja mu rikam,hezky lez a nedelej kraviny a on-tytyty bleeblee-jakoze jinak prijde cert:-)odpoledne si hajdalak sundal plinu a a prikryl se,tak jsme tro nevedela a zjistila to az vstaval-postel cela prochcana!
jinak curani a kakani pres den uz je docela v pohode-ale teda nekdy se mu hcce curat a nestiha a bezi pro nocnik-vynda si jen sulinka a slipy necha-no ja se smala kdyz jsem to videla a cural,ma velky „odstrik“takze se do nocniku moc netrefil:-)a venku si vybirta kam chce curat,je to prdel:-)-porad tam tam.

tak se mejte pekne papa ewa

 
helena77
Kecalka 266 příspěvků 03.07.07 21:03

Ahojky děvčátka,

jen hlásím, že žijeme.Chodím teď ty tři dny na brigádu, opět jako minulý rok za švagrovou do prodejny, takže nic absolutně nestíhám.Zítra už jdu naposledy, tak se polepším :o).
Všechny vás moc zdravíme :oD

Helena, Naty a Nika

 
andela  03.07.07 21:19

Čauky čauky,  

tak jdu dopsat co jsem odpol nestihla ;-).
No vlastně už to má být jen k vám no … chi, dneska tu byla kamarádka Járy, přišla s malou Eliškou 5let.Tak že si dáme kafe venku, jenže eliška chtěla jít nahoru že si tu bude hrát. Tak jsme jí poslali ať teda jde. No Jára si chvíli předtím akorát lehl na gauč. Tak mu dělala společnost, po asi 15 minutách se zatáhlo a začlo být docela chladno, tak jsme šli taky dom. No samo že Jára ještě nespal, pak se zapojoval do hovoru … no nakonec usnul, prý byl asi 3krát vzhůru ale spal :-P. No jája s elčou řádili .. honili se tu, jája elišku provokoval, pak jí zas objímal … no byla s ním sranda. A hlavně byl fakt hodnej .. hezky si hrál, a vůůbec po mě nelezl, ani když jsme s Mončou sedli k poči a čuměli na baráky u nás k prodeji :-). No prostě byl zas jak milius, a monča ho chválila a divila se jak je hodnej .. no jo no .. on mi to asi kromě mojí matky nikdo věřit nebude jakej jája je ;-).      

Jituško - tak jak jsi dojela? Přežilas? :-)  

Ilčo - no to je teda v prd… … zas jsou kluci chudáci marodný .. že jim posílám hubana na čelo. a ať jsou brzo fit.  

Violko - noo a co tobě jsem chtěla? joo, capáčky jo? A mikinku s myšáčkem jo? Booožínečku, no ťo buďe šlaďoučkej ňoooo :-P. No a co ještě ?? Jooo .. Lukyho práce .. neboj, šak to zvládnete … hele, já fakt vidím Járovu věčnou nepřítomnost jako výhodu v tom, že nemáme čas na nějaký hádky a tak … pořád se na něj těším až přinde z práce a tak .. ;-).    

Jo a ktěm koleginím .. to jsem ráda že nejsem jediná taková praštěná žárlivka .. chjo … Teda ne že by Járovi kolegině za něco stály … to je jedna hvězda větší než druhá a ještě k tomu jsou blbý jak nevímco .. ale takový ty co s nima přichází víc do styku .. třeba takový pokladní .. když přijde dom že si ta a ta s ním dělala šoufky .. no te´d je to tam samá mladá brigoška a holky co si budem nalhávat … vím kde jsem ho klofla já že … a tak mě někdy hlodá co kdyby … . Nebo když mi nechal starej telefon, tak tam zůstali uložený sms a mms. A já koukala co tam je za obrázky a tam foto nějaký frndy blonďatý?? A dokonce jí má i v seznamu, a myslím že u tý zprávy bylo jako že takhle teda vypadám nebo něco takovýho … tak mi pak říkal že prý mu psala že jí nezná že si spletla číslo a nenechala si to vysvětlit, tak že si perej vyměnili fota. A že si už víc nepsali no. Ale jako ne že bych mu nevěřila to ne .. ale přeci jen ten červík tam někdy tak hnusně hlodá, prevít jeden hnusnej … Takže tě Jituško i Violko plně chápu …    

Dáší - jo jo, jsem to z tvého popisu už pochopila. No já taky říkám že si Jája udělal bum, ale jinak ublížil používáme normálně … ;-). Tož ti přeju aby Lukymu ta dobrá hodná nálada vydržela, ať pak nemusíš nic vyžírat ;-). Jo a stím autem .. to Jára s Jájou moc času netráví .. ale byli onehdá spolu v krámě, že ho Jára hlídal a přijeli s malinkým traktorem. Byli spolu minulí víkend, a to zas má Jája sanitu která i vydává zvuky. Ale zas to beru tak, že je to mezi nima. Ať mu Jára koupí co chce když chce. Ale zas se mnou drží basu, a když řeknu že nic nebude, tak ani Jára nepovolí. A neřekne nic, ani když já Jájovi hubuju .. a stejně to je i naopak. Ovšem u vás to asi zas tak správný nebylo, hlavně jestli jsi to tatínkovi říkala před Lukym, že jako auto nebude, když nekaká do nočníku.To měl tatínek odolat smutným očím svého syna a říct mu, že i maminka říkala že až bude kakat do nočníku tak si pak vybere auto jaký bude chtít …
Ale zkus se na to podívat i z druhý strany .. já vidím na Járovi, jak mu září oči když se ocitne v hračkárně, jak kouká po těch autech a pomalu slintá, a říká že to by se Jájovi líbilo a tamto taky … šak oni by si to koupili sami pro sebe. A aby si to tak nějak splnili tak to klukovi koupí že. Šak jsou v tomhle sami jak malí parchanti ;-). Tak se na něj toliko nezlob …    

Valli - Já jsem jájovi to sousto dala krapet násilím … no a že prsknul .. to jsem mu vyhubovala že to se nedělá že je čuňátko, a prostě ho „vyhodila od stolu“ když nechce, tak ať jde. U jáji to zatím nemá cenu mlátit, bo si z toho stejně ělá prču … to už spíš na něj platí když jsem u toho pěkně nas… a řádně mu vynadám a plácnu po zadku. Na to sem tam reaguje. No a přes hlavu ho zatím nemlátím … to přijde později neboj ;-). A ještě něco jsem ti chtěla, ale co to nevím .. chjo.    

Tak já valím. Zítra nevím jak to bude … Jára reklamoval grafickou kartu, a že prý je v pořádku, tak má přivézt celej poč. že na to mrknou zda není chyba někde jinde. Takže ho zítra ráno balí no … achjo, co já jenom budu dělat bez miláčka to nevím .. asi budu muset konečně po půl roce vyžehlit co? (bléééé)    

Mějte se krááásně, pa pa pa    

Andělka a Jája 17m        

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 03.07.07 22:02

Ahoj kočeny.

Tak taťínek odešel do práce a já jak jinak trávím zase večer u pc. No musím vydržet do 23 hodin, než budou kluci brát léky a pak hurá do hajan. Jinak Vítek je furt s teplotama, ale jen 37,5, takže pohoda. Je sice krapet víc ukňouranej, ale dá se to. Na Ondrovi  by jste nemoc ani nepoznali.  Ach jo, a to jsem si plánovala jak strčím kluky aspoň na 2 dny ke tchýni. No ale byla tady dneska, tak jsem s ní předběžně domluvená aspoň na pátek na spaní a vyrazíme někam se Standou posedět do hospůdky. Teda doufám.

Jinak mě už bylo docela fajn, ale včera jsem si frajerka vyjela po poledni na borůvky, v lese začalo asi po 10 minutách pršet, tak jsem se jen schovala a čekala, ale až začalo dost bouřit, tak se mi stáhnula řiť :-) :-) :-) a radši jsem frčela rychle domů. No dojela jsem jako bych spadla do rybníka, dokonce i podprdu jsem ždímala. No dala jsem si horkou koupel a grog :D, ale stejně jsem myslela večer že asi pojdu. No kašel mám děsnej a rýma mi teče proudem furt, že bych mohla nosit kapesník přilepenej k nosu. Holt, kdybych si zašla k Dr. už minulej týden, mohla jsem být už fit. No neva, stejně jsme furt doma.

jo, holky, normálně jsem se dala na prodej parfémů od firmy FM group, už jsem si od nich něco přes známou objednávala, tak jsem se na to vyprdla a šla do toho rovnou jako prodejce. Sice vklad za vzorečky parfémů ( 100 ks ) byl 850,– ale s rodinou budem objednávat určitě nadále a snad se podaří přemluvit i někoho z okolí a ten vklad se vrátí a budu si pak už nakupovat jen za nákupku. Dneska mi došla první dodávka a jsem docela spokojená. No uvidíme.

Tak, něco k vám, že.

HELO - tý jo, brigádka, na jednu stranu závidím, na druhou stranu vůbec. Taky mě občas holky z Hypru ukecávaj, to okolo vánoc a pak o prázdninách, docela bych i šla, ono vypadnou mezi lidi, mulvit s někým jiným než s dětma a o dětěch.....docela odvaz, ale pak stejně lenost vyhraje a hlavně i hlídání není. Už teď se děsím jak to bude až skončí mateřská.

VALLI - když se u nás začínalo čurat venku, tak jsem občas s klukama lítala jako pošuk od stromku ke stromku, ještě ke všemu kluci už nahule, takže fakt sranda. To se chtělo čurat na tu kytičku, nobo radši ten stromeček, a hele…beruška, taky holt byla jednou po…  Jo a jinak jsem fakt zvědavá na fotečky jak se bude tvořit baráček. Jo a účes, super, vypadáš jako mladice ( a jó, vlastně ty jseš:D )

DALIF - taky jsem zkoukla foto, taky musím účes pochválit. Vím co to je udělat něco na hlavě s takovýma vlasama :-) No a Vítek, ten je taky kouzelnej. Pak když jsem viděla Zuzku v tý plínce, tak jsem si vzpoměla teď tady na emimi na ten článek o plínách. Jak jsi na tom ty? kolik tě asi taky tyhle modery bambusový a tak vyjdou? Až budeš mít čas a chuť tak písni, docela by mě to i zajímalo, jak to vlastně je, kolik to stojí, kolik času zabere, jak vydrží

DÁŠO - taktéž chválím foto, no Luky je strašněj šikula, s kolem úplně super. Připomíná mi Ondru v jeho věku. Taky už jezdil, zato Vítek ten zatím teda šlapat nechce, sice se snaží, ale neušlápne. Teď mám hrůzu že Ondra zase zapomene jezdit bez koleček, přes tu nemoc. Přece jen, ještě to neměl zmáknutý úplně super. Jinak mě přijdeš že máš teď tak nějak pohodový období s Lukym, že. Je to takovej šikovnej andílek. A koukám že taky oblečen v nextu, co. Holt my matky doblblý mmb :D

ANDĚLÍ - tak teda s tím jídlem, to bych byla asi taky z něj mimo. To je docela dost, už dlouho moc nejí. Já u kluků většinou poznám necoc dřív než propukne, že nechtějí jíst, ale u vás????   U nás taky pláštěnka vede, ale běda jak Vítek zahlídne, že si jde Ondra s deštníkem. To je pak zle. Jednou jsem musela do školky jet s kočárem, že Vítek seděl a držel nad sebou deštík. To je pak prča. Když jsem to doma S. popisovala, tak nade mnou zakroutil hlavou a řekl, proč jsem nejela autem. No, taky nevím proč, přitom to byla cesta hroznáááá.  A že je Jája andílek? to víme přece aji my tady. Holt se jen občas musí někde předvíst. mě strašně furt udivuje jak je šikovnej, krásně se domluví, fakt, šikula. Jo, mimochodem, už tě poslal do pr…:-) :-) :-)  jsem se dlouho neptala, že.

VIOLET - no když je ten Luky veliký šéf, tak by měl dostat firemní autí, ne. Přece to musí uhrát že manželka s dětma potřebuje auto doma a on do práce taky. Ono to přijde, za chvilku budete mít výhod… Budiž vám přáno. Takhle to má jeden kamoš, když postoupil na vysoké místo, tak nějakou dobu mlčel a pak začal. Firemní telefon, firemní auto a teď nedávno skončil u firemního bytu. No a má ho. Sice jen 2+1, ale manželka občas jezdí na ty 4 dny v týdnu kdy je on v Praze za ním a říká že ještě ušetří. Diety utratí společně za jídlo, doma neplejtvají vodou, elektrikou, atd. a v Praze žijou na účet firmy.
Vy vole, teď čučím jako péro, vždyť ty za 3 měsíce rodíš!!!!!!!!! to letí, jak je to dlouho co jsem tě odhalila? chvilka, že jo. No a za chvilku bude Barunka tady.

Tak jo, holky, ještě hodinku jdu pobrouzdat, snad nebudu utrácet na mmb a mma. Dneska jsem vyaukcovala pro Ondr riflíky za 35 + pošta.  Docela ujdou a na to odření kolen po cestě do školky… http://www.mimiaukce.cz/aukce.php?…

Tak se mějte a čus třeba zítra, nebo ve čtvrtek.
 Ilča

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 04.07.07 09:29

Čaues holčiny,  

tak píšu radši teď, neboť nevím, jak to bude po zbytek dne. Luky totiž včera přespal v Praze, mají toho fakt asi dost, takže dorazí někdy kolem oběda a pak se mnou zajede do nějakýho krámu, nemám ještě totiž co na sebe na sobotní svatbu, kdy jdu za svědka mě svědkyni :-) Ale fakt nemám nic, ani boty. Hrůza, to jsem celá já, nechávat to takhle na poslední chvíli.
Od rána tu lilo, teď přestalo, tak jsem zvědavá, kdy zase začne. To je hrůza, tohle počasí, nepřidává mi to moc na náladě. Matý je zase hodný, i když občas mi zkouší odmlouvat, tak snad bude zase chvíli klid, s tím naším drzounkem.   IKO- ty nečteš pořádně :-)) Psala jsem, jak si teď jezdíme dvěma auty, jedno z toho je Lukyho budoucí služební..on si totiž do podmínek, když ho chtěli na to nové místo dal (ještě před zmínku o tom krapet větším platu, než mu nabídli) služební vůz, oni mu řekli, že bez něj by to ani nešlo, že to je jasný. Bude to sice „jen“ nová dodávka, tudíž pro dva a vzadu nákladový prostor, ale když máme vlastní autí, tak je to fajn a mně právě auto zůstane. Už se těším, až budu mít našeho Lůďu u baráku, jsem hrozně rozmazlená :-) A služební telefon má Luky od začátku, to já už ani nevnímám jako výhodu navíc. Měl ho skoro v každé práci, co dělal, tak nám to nepřijde. Ti známí to mají super s tím bytem v Praze. To už se Luky domlouval s kamarádem, kterému tam taky sehnal místo, že by se pronajal v Praze od známého byt a střídali bychom se s tou manželkou kamaráda, kdo by tam přes týden jezdil…že by to vyšlo každýho na půlku toho pronájmu měsíčně, ale to je na mě ještě daleko, tak se uvidí. Neumím si teď představit, jak bych dojížděla do Prahy s novorozencem a Matým…ale to fakt zase proběhlo jako nápad, tak se uvidí.
No- mi nemluv, už za 3měsíce budeme čtyři a my nikde nebydlíme…hrozná doba teď. Ale těším se, nějak si říkám, že jestli mi to vyrůstání mimi poletí tak jako tohle těhotenství, tak to potěš…to asi budu chtít na starý kolena ještě jedno mimi, abych si to užila :-)))
Tak ať je klukům (hlavně Vítkovi) a tobě líp. Ten borůvkový „deštík“ ti teda prospěl, co :-/ Ale zasáhla jsi s grogem, tak to nejhorší jsi určitě zažehnala :-)) A riflíky pro Ondru jsou super…a skoro zadarmo, bomba.  

Já teď mizím, musím dát dělat maso a špenát se zelím, tak ať to stihnu. Mějte se krásně, zatím papa Violka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.07.07 10:32

A jó, zlato, máš vlastně pravdu, vždyť jsi o té dodávce psala. No jo, no. Jinak co se dělo ve starým deníčku dočteno nemám, a asi ani mít nebudu.
Vařím teď meruňkovej džem, tak radši valím ať to nepodělám. Čus

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama


Reklama