Růzňata č.93 - Vycházení mých dvou cácorek

Rodičovství

Ahojik ženy, Již dlouho přemýšlím nad tím jaký napsat deníček. A už vím. Bude to o mých cácorkách a vlastně o tom jak Eliška vychází s Anýskem. Minulý rok, když jsem otěhotněla tak  mě všichni blízcí i dětská lékařka říkali, že u Elišky může dojít k žárlivosti, prý se jí budu muset více věnovat , aby k tomuto nedošlo. Když se Anička narodila a my Aničku přivezly domů tak Eliška ze začátku nevěděla co si s maličkým uzlíčkem pro ní panenkou, která brečí, kaká, papá počít. Po pár dnech začala chodit dávat dudlíka, odnášet lahvičku, nosit plenky atd.. Snažila jsem se jí zapojit o starání o Aničku, aby neměla pocit, že o ní nemám zájem. A ejhle super Eliška jí neubližuje tak jsme to zažehnali tu žárlivost. Já byla tak šťastná zvládlo se to.

Ale radovala jsem se předčasně. Eliška začala žárlit. Nechce Aničce půjčovat hračky, nechce si s ní hrát, sem tam jí bouchne až Anýsek upadne (lehne si na bříško), dá pryč polštář, který brání v tom, aby se Anýsek bouchla o ostrý roh a vysvětlí nám to tak, že ona tam měla málo místa. Sebere jí hračky, protože ona jich má málo a Anýsek hodně. Když třeba odběhnu a nechám na stole otevřený jogurt, který mám pro Aný veme si ho a řekne mě, že měla veliký hlad. Vše by se dalo zvládnout, ale ta její vztekavá je prostě náročná. Nejen že dělá věci, které jsem výše vypsala, ale ona se u toho neskutečně vzteká. Hysterické záchvaty, které mají fakt nezvladatelný průběh.
Snažím se jí nevšímat a říkám si tak se vztekej mě je to jedno. Když si jí nevšímám tak dá velice rychle pokoj přejde jí to tak rychle jako to vlastně začalo.
Možná je to správně možná ne nevím, ale pro mě je to velice dobrý systém jak to zvládnout a nezbláznit se.
A jak to třeba máte vy??

Tak to je vše mějte se hezky papa Petra a Elišky 3r10m a Anýsek 10m

***Peletonek:

Andílek - Nicolka 2.1.2005, Lipník nad Beč. (Jana-1982)
Anděla - Jaroušek 11.1.2006, Děčín (Lenka-1981)
***Babulda - Tonik 29.9.2006, Trutnov (Zuzka-1980)
Dalif - Vitek 25.10.2005, Zuzanka 17.4.2007, Brno,(1976)
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005,Honzík 30.6.2008,Valašské Meziříčí ( Dáša-1976)
Helena77 - Nikolka 12.7. 1995, Natálka 10.2. 2005, Třešť (1977)
Ikaika - Vítek 1.5.2005, Ondra 9.4.2003, Žďár (Ilča-1977)
Jedule - Anežka 27.8.2005,Toník 15.8.2007, Jičín (Jitka-1976)
Jituska - Barunka 28.4.2003, Vojtíšek 20.11.2005, Žďár (Jitka-1977)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Anička 12.10.2008, Třešť ( Péťa-1981)
Valli - Martínek 22.6.2005, Karolína 15.3.2007, bříško Třebíč (Eva-1982)
Violet - Matyáš 15.1.2005, Barunka 5.9.2007, Most (Denisa-1981)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
Jedule
Kecalka 315 příspěvků 13.08.09 20:38

Ahoj holky!

tak se po dlouhé době hlásím a hned je tu nový deníček od Mamulinky :-)

Tak co u nás nového? Náš malý Ondráš roste jako z vody (doma při vážení 7 kilo) a to mu budou za týden 3 měsíce. Je to náš peciválek, velice zvědavý, ale pohybově (oproti Toníkovi) nikam nezpěchá, tak si snad užijem ležící spokojeného miminka. Jedu ted na týden k našim,kde oslavíme narozeniny Agnes 4roky a Toníka 2 roky, chci jim udělat dort mašinku s vagonky, tak to snad nějak stihnem..... ..Agnes jde od září poprvé do školky, moc a moc se těší a o ničem jiném nemluví, tak snad se jí tam bude líbit a nezklameji to............

..........zatím nám to jde, jen si nemůžu zvyknout,že než „naskladním“ tři děti a zavazadla do auta, tak to zabere hooodně času, tak mám všude malé zpoždění :-)  Anežka jak už jí budou 4 se fakt chová skvěle k Ondráškovi, Toník si tu cestu zatím hledá, je to pro něj o dost těžké, doted měl pozici benjaminka a ted je uprostřed (ani ten velký ani ten malý :-( …) má hodně fyzické síly, že Agnes za chvilku bude v koncích :-)) občas si spolu krásně vhrají, jindy jsou „na zabití“ :-) jako všude.....

ad deníček a vztekání.....­........
Mamuli - neporadím, Anežka se nikdy nevztekala, působí jakoby starším chápajícím dojmem, dá se jí ledacocs vysvětlit, zato ted mám problém s Toníkem....­.............ta­ky vztekání cca před půl rokem začal a ted poslední týdny to graduje, že snad horší to být nemůže, teda doma, jinde je zlatej.......ikdyž si ho nikdo nevšímá, tak vydrží i hodiny, ále s tím, že kolem sebe bouchá, kope a končí to sebedestrukcí :-( jak se vztekne nevnímá (hluchej slepej jako teřev) a jediné co pomáhá je ledová sprcha .........krutý, ale efektní, stačilo jednou a ted hodně nahlas řeknu, že bude studená voda a snaží se uklidnit.....­.....není to zprávná cesta, ale si je schopný rozbít hlavu, vzteknul se u jídla a letely ze stolu v momentě talíře sklenice...... .............On­drovi zatím nebere nic, zato Anežce něco veme a pak si hrají na honěnou :-/ , zatím mu dávají oba pusinku, ale Toník si řekne, že ho mám dát do postýlky a chce chovat on:-) 

Koknu do starého deníčku a počtu si co je u vás nového!

Jitka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.08.09 21:43

AHOJA

Tak teda konečně píšu, sice to bude asi rozkouzkovaný, ale to je fuk. Holt píšu z práce.

Takže dovolená : holky, to bylo naprosto super, děti byly jako v Jiříkově vidění, doopravdy od 10 hodin až do 20 hodin snad pořád ve vodě, nebo na nějakých akcích, voda krásně teplá, tobogány, na jednom se jezdilo aji na nafukovacích kruhách, všude plno masážních trisek, bublin a já nevím čeho ještě.
Byly jsme v kempu, až na to že jsme dojely do líhně komárů, tak nadšení. Obyčejnej kemp, pěkná společenská místnost se sporákem, ledničkou, mikrovlnkou a vybavením. Jednu noc byla dobrá vychřice, no a když jsme slyšely praskat stromy, tak jsme hned budili děti a habyj s nima do tý společenky, Vítek byl chudák rozespanej a Ondra se strašně bál, protože měl strach že prý maminka a tatínek umře, pomáhali jsme tam jednomu Němčourovi stěhovat stan kterej měl pod stromem. Děsný. Pak najednou šílený zvuky no a 2 stromy se vyvrátily a jeden spadl jedněm mladým děckám přímo na stan, naštěstí tam nikdo nebyl. Pak pro všechny děti byl nejlepší zážitek pozorovat hasiče jak ve 2 v noci řezají stromy. Ale normálně být v tom stanu, tak je po nich. No ale to je asi tak jediný mínus. Počasí celej týden krásný. Hned bych jela zase.

No a jinak jsme se hned po dovči nastěhovali na chatu, chlap měl 3 týdny dovču, tak si užíval s klukama a já chodila makat. Minulej týden jsem sice ve čtvrtek měla volno, tak jsme si užili Jihlavskou Zoo. Pak ještě nejaký trhaný volno bude, příští pátek asi pojedeme do vyškova do dinoparku. Sice už jsme byli 2×, ale prostě kluci o něm furt básní, tak proč ne.
No a pak už nám za chvilku začne očistec. Ondra se do školy pořád netěší, prý b ude zvlášťňák a propadne do školky. No jestli to s ním bude občas jako se školkou, že se ho muselo táhnout smykem, no potěš. Vítek se už do školky těší, te´d jen řeším jestli Vítka sebou vzít první školní den do školy nebo radši v klidu ho dát do školky a užít si to jen s Ondrou. nevím jestli s náma pujde Standa a tak si říkám že než aby Vítek ve škole zlobil a neměl s ním kdo jít pryč, tak ho asi radši frknu do školky. No uvidíme.

Hm, taky už nám začal tento týden fotbal, naštěstí jsou kluci s mamkou ve Znojmě na prázdninách, takže až od dalšího týdne. Standa se upsal trénování prťat, takže na jednu stranu aspoň to, ale normálně je děsný, protože už 6× a někdy 7× v týdnu má faotbal. děsný. No snad se to bude nějak časově stíhat.

Tak jo, po delší době to dopíšu, VALLI přeju zdravíčko a teda hlavně karolínce a Lukymu od Violet držím palce na brzké uzdravení.
teˇuž budu končit, protože vidina dopsání je v nedohlednu.

MAMULI - díky za deníček, přečtu ho až zítra a taky koment od jedulky. Teď jsem sem jen zkopírovala co jsem napsala v práci,mějte se všichni fajne.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 15.08.09 09:29

Ahoj holky,   mamuli- díky za deníček. Já ale jaksi vůbec neporadím, neb Matý byl jako sourozenec naprosto v pohodě, ještě říkal návštěvám, které se u nás zouvaly, že mají být potichu, protože miminko spí :-) Ale je dobrý, žes vysledovala, že když si Elišky nevšímáš, když se vztekne, tak se uklidní…já myslím, že to časem bude jen lepší.   IKO- dovča vyšla super, to je dobře, načerpali jste aspoň sil do dalšího pracovního procesu. Jen mě mrazilo, jak jsi psala o stromě na stanu, brrr. V práci už jsi zaběhlá, tak máš asi klídek, což je super. Jak sis vůbec užívala dny osamocené matky?   dalif- tak domek zatím nic, jo? Držím palečky moc moc, bydlení je prostě to hlavní, tak snad to vyjde co nejdřív. Holky kolem mě taky hledají, vlastně všechny chtějí nějaký starší a upravit si ho podle svého a také zatím bez úspěchu…   Jedule- tak ty máš takhle hodné děti, jo :-) Paráda. Přejeme Agnes i Toníkovi VŠE NEJ K NAROZENINÁM, užijte si oslavu!  

Jinak - my válčíme bez tatínka, je po operaci, jezdím za ním každý den, děti dávám mamce na zahradu, vzala si dovolenou tenhle termín kvůli nám, aby nám pomohla. Luky už dojde o berlích na záchod, noha nebolí šíleně moc, ale „jen“ hodně /Lukyho definice/, tak snad si ho odvezu po víkendu domů. Barča nemá plínku na spaní po obědě, takže už zbývá jen ta noc, snad se zadaří brzy.  

Tak se mějte, jdu něco dělat, než vyrazíme k mamce. Violet

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 15.08.09 21:58

Ahoj všem,  

mamuli, dík za nový deníček, nestíhám nějak psát , jsme pořád venku, snažím se alespoň číst komenty. U nás taky celkem aktuální téma…
písnu víc přes týden, až nebude doma manža  

zatím pa Dáša

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 19.08.09 12:49

ctu,ale tak nejak nepisu,uz to delam jako vy:-(

mamuli-u nas je jekot a piskot na dennim poradku.uz nevim co delat,jeden chce to,druhy si usmysli ze taky a jeci oba,martin ji to vytrhne tak ho stipne atd…
ted je martinek pryc,tak je tady docela klidek s jednim ditetem:-)nikdo se nehada:-)kaja ma obcas jen nejake vztekaci vystupy,ale to se da zvladnout.

vcera jsme vybirali brambory,ja jen tak polehku:-)

no a jinak se jen tak valime,s kajou si dopravame bazenek,obcas zajdeme ven na motorku,nebo nakoupit a je klidek:-)

no taky jsem trosku malovala zdi,ale jen zbytek co martin nedodelal…

tyden bude ted martinek doma,co se vrati a pak jede zase s mamkou a segrou,pak uz jen skolka,takze to snad nejak zae pujde:-)

jsem rada,ze o vas ctu,IKO,ze jste si uzili volno atd.

JEDULE:to mas fajn,kdyz deti moc nezlobi:-)

co JITKA?at taky neco pisne!nebo to asi bude koment asi za z prvniho skolniho dne co?

ANDELO.co ty?co ze to delas?

VIOLET:hezky se starej o manzilka:-)

pa.valli zitra 30tt

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 19.08.09 13:28

Tý jo, to snad né, 30tt? No za chvilku budeš psát někomu z nás z porodnice :-)  

Už máme tatínka doma, tak jsme rádi, dětem se stýskalo, a to byl pryč nějakých 6dní… zvládá to dobře, tak snad se mu to dobře zahojí a budem zas moc jezdit na kolech a tak… Závidím bazén, my za ním musíme dojíždět, i když je to kousek.
Děti mi spí, tak se jdu válet k Lukymu. Mějte se všicí :-) Violet

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 19.08.09 22:13

Ahoja.

Tak děvčata, užívám 3 dny volníčka, vypadá to že nám náramně vychází počasí. Od zítra jedem zase na skoro 2 týdny na chatu, tak sem zase nějak nenakouknu :-(
Standa má příští týden dovolenou a pak první školní týden mám volno já.
Dneska jsme byly nakupovat s ondrou věci do školy, naprosto vše jsen nechala vybrat jeho, co chce a o se mu líbí, naštěstí jsem nic nemusela vymlouvat, měl rozumnou volbu a HURÁÁÁÁ konečně mě řekl, že se malinko, ale opravdu malinko začíná těšit do školy, takže doufám že ho ještě do 1.9 přemluvím.

No jinak je z něj velikej ciklista,kolikrát ujede víc jak já:-) rekord má kolem 40km :o, děsný co. Vítek už taky jezdí bez koleček, sice ještě se strachem a na delší cestu to není, ale to neva, příští rok to bude snad lepší.

MAMULI - tak jsem přečetla deníček, no nemáš to jednuduchý, to je pravda, já si to teda s klukama nemůžu vynachválit, jsou naprosto super dvojka, Ondra má s Vítekm nadlidskou trpělivost, Vítek je tak trochu hajzlík vyčuranej, ale na Ondrovi je strašně poznat že je to už prostě zodpovědnej kluk. určitě bylo i období, kdy mezi nima byl boj, ale na to se rychle zapomíná. občas jsou napřesdržku oba dva, ale spíš ty zlatíčka, hlavně mazlíci :-) takže musíš doufat že bude líp, ono to Elišku určitě přejde a bude ta pravá ségra se vším všudy, chce to zachovat klid, teřba ten jogurt,budiž, tak jí řekni že jí klidně dáš ještě jeden, když má tak hroznej hlad, nebo polštářek? tak já ti Eli uhnu s celým stolem, ať máš místo, ale je teda veliká škoda že Anýsek se asi bude bouchat..... prostě zkoušej, ono to nějak pujde.

VALLI - ty jo, to je mazec, za chvilku rodííííííš. Kolikrát si říkám že se za tebou zajedu do třebíče podívat, ale počkám si až na miminko a pak se ozvu a zajedu na kafíčko, jo.

DÁŠÍ - tak jak je?

VIOLKO, tak co, máš už Lukyho doma? nějak jsem přehlídla jestli jo nebo ne. Snad bude rehabka krátká, cvičící přístrojů pro rehabilitaci je plno, tak snad to bude OK. Já mám doma taky takovýho sportovce, jen mě štve že teď jaksi nemá čas zajít k doktorovi.

JEDULKO - ráda jsem si o tobě a rodince početla, letí to letí. Mějte se pěkně a zase občas písni.

Nic, jdu ještě krapet pokidit a spinkat :-)
Mějte se príma Ilča a svišti

Jo, jedna fotečka z dovči :-)

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 20.08.09 00:49

ahoj, zdravím a nakukuju a koukám co mě čeká.
když mám doma přesně malýho draka 3roky a 3měsíce a slečnu 3 měsíce.

valli: ty už zase rodíš? ty mi teda dáváš. jsem dlouho nebyla na emiminu natož v třebíči a ty už jsi 31týden.
tak se drž a držíme palečky.

zdraví Radka.

PS: pozdravuj ségru.

 
kometka01
Ukecaná baba ;) 1119 příspěvků 20.08.09 00:50
 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.08.09 09:20

ahojky,

zdravim vsechny.

tak jsem vcera byla v jihlave v city parku a vite koho jsem potkala?HELCU!vy­pada porad stejne  tak jsme chvilinku pokecaly.pak napisu vic kaja zde otravuje…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 21.08.09 14:27

tak snad to nebude Hleci vadit,kdyz vam o ni  taky neco napisu, rikala,ze nema vubec cas na net.
jinak v tom city parku je ted na brigade,od ledna je nezamestnana:-( ted doufa,ze uz neco najde lepsiho.jinak holky pry dobry.no moc jsme toho nestihli.ale byla to sranda jak jsem ji uvidela!proste jdete jednou za cas do nakupnihop centra a potkate lidi,ktere rok nevidite…

tak rada bych sem dala foto,ale bez tak mi to zase nepujde:-(

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 30.08.09 13:57

ahoj,
tak mi martinek opet odjel k mori.tak budeme tyden vegetit s kajou,ikdyz ona teda taky neni zadny klidas:-)
zjistila jsem totiz,ze je diostzavisla na martinkovi a ze si neumi sama hrat:-( takze dost otravuje.

MAMULI:nevim,zda jsem se jeste vyjadrovala ke clanku. tak me deti zarily na zacatku. martinek byl maly a proste vse mozne vymyslela,kdyzjsem kojila, nebo chovala atd.ted me zlobi zase tim,ze proste martineksi hraje,kaja to musi mit taky a zacne pistet,martinek ji za to listi,kaja mu to oplati a porad dokola. ale kdyzse nevidi a pakse vitaji,to mas videt tu jejichlasku,je to azk placi, vzdy se objimaji,pusinkuji a je toproste roztomily.

no jinak jsem sitridila fotky na vyvolani a bohuzel nezjsem to stacila vse vyplait,stala se tatinkovi ohromna vec a vymazal omylem cely notebook,takze jsme ovsechny data prisli…ječste prijde pan,zda se to neda nejak zachranit,ale ja myslim,ze uz z toho nic nebudem, trochu jsem to obrecela,ale jsem rada,ze to neni nic horsiho. manza to bere hur…
necomamna netu,ale dovcubohuzel ne,martinkovy narozky taky ne…to se neda nic delat…
priste to bude palit driv!!!

no a co jinak, tesim se ze HOLKY NAPISETE,jak jdou vase deti do skolky a do skoly!

co jinak  TO PORAD MAKATE??

moc na vas myslim, rada bych vas nekdy videla.achjo:-(
takpa valli

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 30.08.09 17:11

Ahojik všem,

konečně chvililička časíku. Aný je hrozně živá teď mě to dává všechno fakt sežrat.  Začala lést. Takže za ní pořád běhám atd..
Dneska jsem se vrátila z chaty byla tam tchýně a opět jsem znechucena. Protěžuje Elišku a už mě to přestává bavit takže jsem se tam s ní hádala s babou jednou protivnou. Kdyby tohle jí někdo dělal u dětí tak by bylo zle ale já musím mlčet a mít staženou prdel. Takže včera večer jsem spustila a hubu nezavřela hodinu fakt jsem jen držkovala jakmile udělala něco co neměla. Milan to poslouchal a pak už to taky nevydřžel a řekl dost.
Takže řekl svojí mámě aby toho nechala.

A ona že si to bude dělat jak chce tak jí taktně naznačil,  že to teda ne.

Takže to asi tak u nás. Zatím pa

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 04.09.09 12:56

tak stale cekam,jestli IKA nebo JITUS napisi,co prvni skolni den,ale asi se uz nedockam:-(achjo,tady to jde z kopce.

martinek se v nedeli vraci od more.pry trochu zlobikuje,no dovoluje si na mou segru.pak jde hned do skolky,snad nebudou stiznosti…
kaja je taky teda des bes.kvuli vsemu se vzteka,vcera jsem ji dala jemne snad 100× na prdel,aby uz sla spat ona jen pistela,jecela,va­lela se,a jakmile na ni jeste spustil milovany tatinek,tak to bylo teprve rodeo:-)nakonec usnula(odpo) tak o pul3  a spala by kdovi do kdy,vecer usnula kolem9h celkem dobre,ale v noci zase vyvadela,beha­la,budila nas a nevypadala na spani,no tatinek za ni dnes behal…
dnes jsme byli po prazdninach v MC a kaja byla vzorna,vztekla se az po ceste dom:-) sli jsme s plastenkou,tak  prvne odmitla cepicku,vyvalela ji v balte,pak nechtela kapucu.pak jo,kdyz jsem ji rekla,ze bude nemocna a nepujde za detma,pak ji vadilo,ze ji to pada do oci,pak nechtela jit,no super,ja nevim,ze vzdy dojdeme domu se revem..–)jsme opravdu vesela rodinka:-)a jeste mi kazdy rika,a pockej az se narodi maly ,to bude pak trojnasobny krik.hm.tak uvidime.

jinak jsem chtela zacit chodit do AJ kurzu od centra,ale pani toho ma moc doma,takze to tento rok rusi,to je pech…jsem se docela tesila.

tak zatim se loucim.v pondeli jdu na ko s miminem.
jo psala jsem ze kaja ma kycel ok?kontrolu ma az za rok.hura

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 04.09.09 15:20

valli to je super ze Kája tu kyčel má OK .-) Pak poreferuj jak si dopadla na kontrole. :-)

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 04.09.09 18:11

čus
VALLI - neboj myslím na vás, ale to víš, nestíháááám. Ale neboj mám to zažitý a příští týden napíšu,mám info i o Jituš, ta to měla pernější, ale te´d fakt není čas :-(
Příští týden buď někdy z práce, nebo večer.
Pa Ilča a svišti

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 05.09.09 14:19

Tak aspon neco:-)

deti deti,vy jste se teda vytratily, takova skoda:-)
piste,nerikejte,ze kdyz prijdete dom,ze nemate 10minut cas,napsat neco o vas,aspon jednou za cas:-(

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 05.09.09 20:43

já nevím teda ale já jsem vzduch???  bébébéé

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 06.09.09 17:55

nejsi neboj.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 07.09.09 13:16

ahojky, tak jsem byla na KO.
Stepankovi se u me dari opravdu dobre,protoze velikostne odpovida o dva tydny vic, nojo uz ma 2,4kg!!to je macek,co? jinak mi brali krev a vse je jinak ok.KO mam 1.9.

dnes jsem martinka vedla do skolky, tak byl trosku zarazeny,zakryval si oci,asi se stydel nebo co,ale dobre nebrecel.snad nebude zlobit…na dovci se mel fajn,naucil se s rukavkama plavat i pod vodou.skakat do bazenu.a udela tak dve tempa bez rukavku,tak jsem rada,ze neni az uplne nemehlo…
trochu tam zlobil,ze proste najednou z niceho nic,nikdo mu nic nerekl a ona zacal byt drzy.vcera taky a pak z niceho nic se rozbrecel,tak nevim, zda je nejaky nevyrovnany nebo co…

kaja zlobikuje taky v norme:-)par vztekacich momentu za den:-)

tak zdarec.cekam stale na vase komenty!!!

MAMULI i na tvuj samozrejme.valli
co vlastne dela tvuj manza,myslim,ze nejak nemel praci…???

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 07.09.09 14:40

Ahoj holky,  

VALLI - tý jo, to bude teda kus chlapa! Tolik měla Barča při narození, i když je fakt, že byla 36+0, no :-) Martínek je šikula, my s Matým letos moc plavání ani necvičili, takže máme stále rukávky. Snad teď v zimě budem opět chodit na bazén. Gratulace ke Kájinčině KO s kyčlemi!! Už to bude jen dobrý, uvidíš..  

U nás ani nic nového. Teď v sobotu jsme slavili mé a Barčiny narozky, vlastně i včera a jedno sezení s dárky nás ještě čeká. Barča dostala dort s traktorem, ona na ně prostě ujíždí, asi že bráška to měl v tomto věku taky :-)) Je to zlatíčko, perfektně mluví, i to skloňování už nacvičila a učí se malovat, tak budem mít v hnusném počasí o zábavu postaráno. Já dostala od manžílka krom šperků i výlet někam po Evropě, tak jsem si vybrala Miláno, poletím na 4dny s kámoškou, už se nemůžu dočkat. Jsem zvědavá, jak to tady Luky s dětma zvládne.
Začala jsem učit, lidi mi neubyli, tak snad to půjde zase dobře. Čekám, až se vzbudí Barča a pojedem pro bráchu do školky a ke kámošce na zahrádku, děti se vyblbnou a my pokecáme. Užívejte posledních slunečných dnů… Violka

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 07.09.09 18:50

VIOLET:to je pekne kdyz ctu jak se pekne mate.teda o takovem darku se mi teda ani nezda:-)mne by stacila kvetina…hm tak asi  se nedockam,musim si cenit jinych kvalit,no:-)
jinak martinek byl dne spoprve ve skolce,ucitelka rikala,ze byl dobrej,nezlobil,o to si to vynahradil odpoledne.byli jsme na pisku u baraku,prisla sousedka a martinek asi musel ukazat co v nem je…takze doma jeste zacal hnusne nadavat,takze uz jsem mu naliskala, opravdu to takto nejde.
zitra s nima pojedu do ksolky poprve busem jsem na to zvedava,snad nepredvedou nejakou scenu!a rano to stihneme.
kaja ma taky rada auta.proste jak to vidi u martinka,tak si taky pojezdi.ale sama si nevyhraje:-(
je fajn,ze mas klienty na uceni.
ja chtela chodit do AJ a pani toho ma moc a nebude letos AJ,tak me to stve,za draho a bez znamych se mi jinam chodit nechce,tady to bylo i s hlidanim:-/tak nic no.nemcinu ted trenuju jen pasivne v telce,kdyz cucim.

martinek plave taky s rukavkama,ale prvne se to naucil s deskou,ze se naucil pouzivat nohy,ted se naucil pouzivat ruce na tempa,samozrejme ze bez jde za chvili pod vodu,ale bylo krasny videt na videu tu snahu a odvahu,on je totiz jinak hrozny straspytel…narozdil od kajinky…

jo a chci se zeptat, uz si to nepamatuju,kdyz se barunka narodila o 4tydny driv,byla v pohode?nebo jste tam byly dyl?tobe praskla voda?nebo jen tak zacly stahy?a cim si myslis,ze to mohlo byt?ja se totiz bojim,aby me treba neco nezaskocilo  driv,ale ty dva jsem prenasela,ale ted je toho docela dost,tak kdyby nahodou nervama treba driv…zatim se ovsem nic nechysta:-)dle vysetreni.

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 07.09.09 22:10

teda to leti !!!!!!!!!!!!§§

BARUNCE vse nejnejnejlepsi k narozeninam, holka okata nadherna ! hodne radosti a spol.lumparen s brachou.
Violet deti mate sikovny, nadherny , zdravy, to by bylo az skoda skoncit, se tesim na Vase treti :vyplazlejjazyk:

VALLI- jejda Tve tehu taky silene utika, nase deti tez se umi nadherne vztekat, a Zuza i pistet…
gratulace k plavani bez rukavku, my to budem trenovat ted v Madarsku, nakonec nikam k mori neletime a jedem do Sarvaru, do lazni v Madarsku - timto zdravim IKAIKU ;) budem mit pronajaty byt 80m2- vetsi nez mame doma ;)

jinak u nas stale reality reality… kupujem nakonec predrazeny pozemek v Jinacovicich, fakt uz potrebujeme domecek, teda hlavne decka potrebuji.

ciao D a spici ditka

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 07.09.09 22:14
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 08.09.09 08:21

valli tak manžílek jí už má tu práci. Dělá zase ve stejném oboru.

Dneska jsem elisku zapsala do angličtiny ve školce. A ještě na flétničku jsem děsně ráda, že něco bude dělat. A uvidím snad jí to bude bavit.

Petra

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 08.09.09 08:57

Zdar :-)  

DALIF - díky za přání! Hele, to s tím třetím asi neklapne (doufám, že ne), my bychom se sem už nevešli totiž :-) To by musel být domeček a na ten není… na hypo by teda bylo, až půjdu do práce, ale já spíš hlasuju pro koupi chaty, tak snad se do jara rozhoupem a něco koupíme. A neboj, ony se i ty naše zlatíčka umí vztekat, nebo spíš urážet, a to oba dva. Ale když je nejhůř a oni se třeba celý den hádají a rvou, vzpomenu si na děti mých kamarádek a je mi krapet líp :-))) Takže nakonec budete kupovat dráž než jste měli v úmyslu, no, hlavně, že jste si vůbec něco vybrali. My jak taky jednu chvilku koukali na pozemky, tak jsme byli celkem zoufalí, měli jsme asi dost naivní představy o místě i ceně:-/  

VALLI - i já byla z dárku úplně mimo, jsem nevěřila, že můžu letět kam chci. Až když jsme si s kámoškou zabukovaly letenky mi došlo, že fakt vyrazíme :-) Barča byla o měsíc dřív dle UZ v tom 12.týdnu, ale s těma „lepšíma“ doktorama jsme se v nemocnici shodli, že je spíš prostě jen malinká. Jeden dr. mi třeba ukazoval prstíky nedonošených dětí o 5týdnů, jsou takové „jiné“ - neumím to popsat, ale doktoři i podle toho hned poznají na mimču, že bylo dřív. A Barunka měla tu kůži krásnou jako mimča mají správně mít, jediné, co měla, tak že byla hodně podchlazená, musela jsem jí dva dny zahřívat svým tělem a nehnout se od ní, aby mi ji nevzali a nedali do inkubátoru. Domů jsme šly normálně 5.den. A porod - já dobrý 3hodiny myslela, že mě postihla inkontinence, nenapadlo mě, že mi začíná pomaličku odcházet plodovka :-) Takže mi nepraskla, ale první ukazatel to byl. A proč byla údajně dřív - měla jsem rizikový těhotenství, měla jsem jen ležet, ale tím, jak jsme kupovali byt a zařizovali a předělávali, se to nedalo. A nervy pracovaly taky, byla jsem si vědomá toho, že bych se měla klidnit, ale… :-) Buď v pohodě, když má už Štěpánek skorem 2,5kg, tak jste už skoro za vodou a i kdyby se mu zachtělo dřív, bude to v pořádku.
S tou anglinou v centru je to pech, ale budeš doma ještě nějaký rok, ne? Tak že by ti to vyšlo ten další třeba…?  

Mamuli - tak anglina, ju, to chválím :-) U nás se asi kroužky letos ještě nabízet ve školce nebudou…nebo to nemáte od školky?  

Musím letět, za chvilku je tu kámoška, jde popřát Barče a dojíst zbytek dortu :-) Violet

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 08.09.09 08:57

:-) krásný… jsou si děsně moc podobní!

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 08.09.09 12:42

violet ano jsou primo ve skolce. Uci je primo elisky ucitelka tak to bude super. Uz se na to tesim jak ji to bude bavit. 

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 08.09.09 20:07

DALIF:tak nakonec drahy pozemek,no o no to jinak asi nejde.dnes neni nic levneho,pokud nechces jezdit kazdy den autem z vesnice…

VIOLET:prejeme tobe i barunce vse nejlepsi!

MAMULI:tak to je fajn,ze ma manza praci.

jinak martinka chci ve skolce taky nahlasit na AJ.uci je jejich ucitelka.maji i jine krouzky, a nebo taky o co je zajem,loni byla jeskyne a plavani,takto bylo dobre.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 08.09.09 20:13

VIOLET:diky za vycerpajici info o porodu,vse uz si nepamatuju…o tech nehtikach je to pravda,to tchyne taky rikala…:-)
ja jsem OK,rizikove nemam,ale dnes me teda malej opet skakal jak prastenej,tuhnul v brichu atd.no byla jsem s nasich deti dost na nervy,oba dva zlobili…pak jsem dobihala na bus kaceni chuzi,takze jsem byla na ůpadnuti…tak uvidime,kdy to bude,mne by se libilo o tyden driv:-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 10.09.09 10:42

Holky tak jsem našla na domě dětí a mládeže kroužek klubíčko. A přemýšlím dost o něm, že bych tam dala eli. Maluje se tam, cvičí atd..

Co myslíte?? Poradíte??

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.09.09 11:22

mamuli-a elinka chodi do skolky a pak by jako odpoledne mela jeste krouzky,nebo jak?

martinek je ve skolce tak do pul4,jak kdy ho vyzvedneme,pak si odpoledne hrajeme bud venku nebo doma-nebo se nekam jde.on moc na krouzky asi neni,ja ho chci dat jen v te skolce na AJ,pokud to bude zvladat(resp.hlavne s chovanim a ucenim noveho).pak snad budou mit plavani a taky jeskyni.jinak zpev,malovani atd asi ne,ze sportu bych videla az pozdeji treba jen nejake celkove vybiti,kaju bych pak chtela dat do tanecaku,jak chodila segra,ale to je az tak od5let…
nevim zda to na tyto male deti neni moc,samozrejme,jes­tli vidis,ze doma porad maluje atd a bavilo by ji to,tak bych ji tam dala.ale amrtinek o takoveto veci nejevi zajem. jo kdyby se tam bavilo ov druzich aut,nakladaku a naradi a mohlo se stavet to by sel hned:-)
vcera stavel tunel z pisku,pak pry bude delat beton atd:-))

tak papa .Valli-uz jen 7tydnu do exploze:-)

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 11.09.09 18:14

valli ano do skolky a pak jeste jednou tydne do toho klubička :-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 11.09.09 20:48

jestli je to 1× tydne a fakt by ji to bavilo,tak bych ji tam dala.ja myslela treba kazdy den…

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.09.09 10:38

Ahoj Holky

Tak teda konečně píšu, i když vůbec nevím jak dluho budu moc, dneska strašně courají lidi, ale asi tady budu i přes pauzu, tak snad něco sesmolím.
Takže, ŠKOLA - no první den Ondra nechtěl jít, tvrdil že do školy prostě chodit nebude, ale naštěstí dostal rozum a ve finále byl nadšenej škoiláček, hlavně potom po škole v cukrárně:-) ( děsný, dostávám se sem po hodině a půl)
Ondra byl ve škole nadšenej, strašně důležitej, třídu mají moc pěknej, ale je hodně dětí, tak moc místa tam není, ale aspoň nebudou o přestávce lítat. Učitelka v našem věku, naprosto super baba, je s ní dobrá komunikace, kort teď, protože hned tento týden Ondra lehl a je doma s angínou, takže vzkazy po mailu, úkoly a tak, no mají toho za ten týden docela dost, chudák doma s tatínkem maká. Ale v pondělí už jde, tak ještě že. Jinak chodí hned od 2. září do družiny, tam se mu móóóóc líbí.

No a Jituš? Ta volala hned první den s brekotem, protože došla do třídy a ze 16 dětí bylo 7 cigánů a jeden hrozná sociálka, zbytek prý taky docela odpudivej, takže nešťastná, no chodbě černo, dospěláci se tam hádali, sprostě nadávali…no děs, Barunku si tam nedovedu představit. takže jitka hned začala jednat a od druhého dne je na jiné škole. Bohužel u nás nebylo místo, ve třídě je 27dětí, ale jinde ju vzali, je to taky dobrá škola, Jitka jezdí denně okolo do práce, takže proč ne. Včera jsem byla s Jituš večer v hospůdce, mám pozdravovat.

No a Vítek, to je nadšenej školkáček, když přijdu ve 3, stěžuje si že jdu brzo, včera jsem došla o půl 4 a taky nebyl spokojen:-) S mluvení docela válčíme, ale logopedka je docela nešťastná, protože tu verbální dyspraxii má prý tak vzorovou, že to bude běh na dlouhou trať. No ale snaží se, pacholátko jedno malinký.      

Ach jo, no a rázem jsou 3 hodiny, za chvilku jdu domů, takže to zatím ukončím, abych stihla tady aspoň dát dokupy faktury a poukazy.
No uvidíme, buď něco ještě večer dopíšu, nebo pošlu aspoň tohle.
Tak zatím

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.09.09 09:34

IKO:diky za info o tobe i jitus.
teda to je des v dnesni dobe se neda vybrat skola?u nas si myslim ze to je uplne jedno,jestli mas decko tam nebo tam.jeste ze ji baru vzali jinde.
a vitek spatne mluvi?jak se tady nepise casto,tak to ani nevim.tak snad se to s dr podari rozmluvit.

kaja dnes mela pres noc horecku,vsichni mame rymu,achjo, podzim zacina.:-(

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.09.09 17:38

uáááááá, já vyrostu, a je to tady, Ondra už přes hodinu dělá úkol z matematiky, ketrej laicky dítě který nikdy nemalovalo, musí mít za 20 minut hotový a on je ve 2/3. Pak ještě musí domalovávat písanku, kde dělají sněhuláky, protože to ve škole nestihl, no teď už to chápu že to nestihl.

VALLI - Vítek mluví hodně, starašně moc, mele pořád, ale bohužel strašně komolí, vynechává písnemka, poliká koncovky..... Nestraš o podzimu a nemocech, fuj pryč.
No a s tím vybrat školu, ono je to rozdělený, že určitý části spadají na tu a tu školu, pak se berou prve sourozenci, děti co navštěvovaly předškoláka a pak nevím co a  až pak teprve mimo. Taky nechápu, proč pro velkej zájem neotevřou ty třídy 3 nebo 4, i míň dětí by bylo asi v hod, nás je ve třídě 27.

Nic, jdu kouknout co domalovat.
Mějte se

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 15.09.09 17:51

Právě mě psala VALLI - že leží ve špitále, na gyndě, ale malej je prý OK, jen ona má údajně trombozu, tak snad bude vše OK. Kdyby , tak určitě podám info.

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 16.09.09 15:43

jedna aktualní dneska si anysek prvně stoupla :-)

Valli at je brzo lepe :-)

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 16.09.09 18:15

Držím palce VALLI, určitě je to dobré, když žádné další info tu není…

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 16.09.09 21:14

VALLI- teda preju stastny konec !
ad angl- ja chodim do sales. centra, aj3000.net a na takove udrzeni angl. znalosti dobry, je to teda o hubu, pac to mam v 18:30h a M. se vraci z prace kolem 18 a pozdejc a to musim jet autem cca 7km ( proste do te ctvrti co chodi V. do skolky, cestu mam projezdenou, snad i nazpamet).

"DALIF:tak nakonec drahy pozemek,no o no to jinak asi nejde.dnes neni nic levneho,pokud nechces jezdit kazdy den autem z vesnice… " ---hmmm ona to je vesnice, je to na dojezd autem, i kdyz tam jezdi IDS, neni zrovna moc vybavena- skolka plna 1 trida, malotridka ZS ve vedl. vesnici, kram s potravinama zadny, 1 hospoda a 1 vinarna. Ale velke golfove hriste ;) a krasna priroda kolem.

MAMMULI- to toho ma Eliska dost, u nas ve skolce rikaji ze  angl. i fletna je pro predskolaky, tak od 5 let…
Vitek chodi jen do sebeobrany ( aby se vyradil) a planovany byl Orel, ale prendali nam ho na pondeli ze ctvrtka, takze smolik pacholik. Zuzka furt chce do nejakyho tanceni, ale vse od 3 let. Chteli jsme i do prirodovedneho Skritka Lesnicka, ale to tez v pondeli a nestihame to.

IKAIKO- teda diky za zpravy ! Nas V. teda ted zase rano plakal, ze nechce do skolky, vyzvedavam po spani, on si obyc. hraje sam - dlouba do zeme, stavi hotely atd…
teda s Barunkou to je hrozny, jesteze to JITUS takhle zvladla zaridit, tu novou skolu.
apropo minuly tyden jsme byli v Sarvaru ;) Vitka nejvic zaujalo ale hriste v Szombathely http://www.buk-vendeghaz.hu/…ndvaros.html , projeli jsme i Bukfurdo a na zpat. ceste Gyor lazne.

ciao D a stale 2 ditka, stale v byte ( sice uz nasem,ale malem)

 
dalif
Kelišová 5815 příspěvků 16.09.09 22:19
 
andela  17.09.09 08:39

ahoj babule,
jo jo, to víte že jsem nezapoměla :). Jentoho času a energie toliko není :).
Co u nás nového? Jára jezdí docela teď slušně, předevčírem odjel už asi po 2 do dánska, předtím byl ve švédsku, a mezitím má i něco málo po čechách. Není to moc, žádnej vejvar za to, ale na pokrytí nákladů a něco málo neavíc to stačí. Tak aspoň že tak … ještě by to chtělo, ale prozatím se spokojíme i s málem )). Já jezdím taky jako drakouš, mám zánovního favorita, je fakt krásnej jako novej, tak jsem ráda :).V práci to celkem jde, akurát na těch „školeních“ 2krát týdně je nuda jako blázen :D.
Jája začal zas chodit do školky … zatím jen opět středy. Včer nebyl bo chrchlá :(. Od příštího měs. mu chci přehodit docházku na ty 4 hod denně, a chodil by třeba 2 krát týdně když jsem na tom školení. No ještě uvidíme. Je tam spokojenej, je hodnej, ale nežere a nežere :/. Minule p.uč. říkala že snědl suchej chleba jinak nic. Ale že prý mu děcka ten suchý krajíc děsně závidí :D. No je to s ním těžký no, co se jídla týče. Jinak je to náš rozumbrada … co neví to nepoví, už si před ním musím i dávat pozor na pusu :D.Mluví docela pěkně, snaží se někdy i o R a Ř, ale to spíš zaráčkuje :D.Ale je to sranda.
No a největší novinkou je naše malá Natálka.:) Narodila se 15.9. v 9 hod ráno, a dr. musel pomoct kleštěma. Ale ségra vypadá spokojeně a malá je v pořádku. Včera jsem u nich byla v poledne jen na chviličku na skok, na ofiko návštěvu jdu až dnes odpol )). No a když mi volala ségra že je malá na světě, tak jsem brečela jak želva … chjo … sestřička moje malá …chápete to? ona má détě … :-O :D A natálka je krááásnounká, majinká, má 48cm a 2900g prdelka )). (no přestanu se rozplývat ;)) ale vytahovat neteřinkou se musím :D.

Tak toliko info malé od nás ). Frčím se připravit do rachoty :P,

Valli - ať jsi v pořádku i s prďouskem, držím pěsti

Iko - klukům ať se vyhýbají nemoci )) a v práci ať se daří

Jituško - teda se školou to je story … samej pigoš :(. ještě že Barču vzali jinam, ať jí to jde ).

Tak snad vše .. ostatní zdrvíme, líbáme, ať vám děti rostou, dělají radost a nezlobí ;). (manželé to samé :D)

Andělka a jája 3r 8m

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 21.09.09 16:20

ahojik jen hodim fotečky :-) Dnešní prochajda 21.9.2009

 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 21.09.09 16:20
 
mamulinka
Závislačka 3384 příspěvků 21.09.09 16:21
 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 22.09.09 11:14

Ahoj děvčice,  

jsem tu na skok, říkám si, že bych se měla před odletem rozloučit, kdybych se náhodou nevrátila :-)))) No, snad jo, nějak ty padající letadla teď nezvládám.
Nového asi ani nic, jak jsem psala posledně, jsme spokojení a až na Barču i zdraví, ta je nachlazená, v neděli měla i teplotu, ale dnes už jsme byly venku na chvilku, seděla v kočárku, tak snad bude v pohodě, až ji tu s bráchou bude mít na starosti tatínek, než se vrátím.   andělo- gratulace k Natálce (proč všichni dávají Natálky nebo Adélky???????? To budou mít učitelky ve školkách radost :-D ). Došel mailík s fotkama? A zaplať bůh za ty Járovo kšefty, teď už bude jen líp :-)   dalif - hlavně, že jste sehnali něco, co se vám vyloženě líbí, není to jednoduché. Musím ještě juknout na odkaz, cos dala. A Vítek má super kšiltovku :-)  

Tak se mějte, ozvu se snad příští týden… Violka

 
andela  23.09.09 09:54

Užijte si rodinko :) a buďte na sebe opatrní v cizině :D. Mailík mi žádný od tebe nepřišel :(. Tak až se vrátíš, pošleš znova. mmch 9.10. máme v Mostě třídní sraz :), zamozřejmě se stavím i u vás, tak se mnou počítej ;).
Jo proč je malá Natálka to nevím :D … měli vybranou ještě aničku, ale prý se nemohli dohodnout, tak losovali :D vyhrála to natálka :D. Na p.uč. prdíme … hlavně že se tak nejmenuje nikdo u nás v rodině … ono je pak těžké vybírat jsméno když se množíme celkem rychle :D

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 26.09.09 13:02

Ahoj holky
strašně se omlouvám, že vůbec nepíšu, jsem v jednom kole. Máme za sebou další pohřeb- strejda byl po operaci v umělém spánku a bohužel to dopadlo špatně, dělali jsme okna - ještě teď mi připadá, že to tu není v pořádku, využíváme posledních hezkých dnů a snažím se pokud to jde být s klukama venku.Máte super fotky, dětičkám to moc sluší.....
moc jsem toho nenačatla…  

Valli, drž se, ať je vše ok!!!!!!!!   školáčci, ať se vám líbí ve škole.....  

mamuli, gratuluji ke stoupnutí.......  

Violko, krásnou dovolenou!!!!  

Andělo, jsem se lekla, že jsem něco propásla s Natálkou, jako že ty.....:-)  

musím valit, ještě jednou se omlouvám, za dlouhých zimních večerů bude víc času, snad písnu víc.Pa dáša  

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 29.09.09 21:33

naZDAREK,

tak konecne po 14dnech jsem doma'!
tyden me drzeli na posteli, pak ze muzu lehce popochazet,no to vite na chodbe toho moc nenachodite…
dnes byl kontrolni UTz zil a injekce vse rozpustili. opravdu jsem netusila,ze ty boule co jsem mela mezi trislem a pipkou jsou od zil!myslela jsem ,ze tam je nejak ulozenej malej,ale proste ted tam ty boule nemam…no hlavne ze to mam ok a jsem uz doma.
ted uz budu jen cekat na den D!:-))

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »