Šampo...

O životě

Sedím v poněkud zastrčené čekárně gynekologickoporodnického oddělení. Jsem tu sama, jen občas zde přejde nějaká budoucí maminka. Sedím, čtu si noviny, dávám si brýle a čekám na výsledek hCG.

V novinách veselý vítěz závodu bůhvíčeho stříká šampáňo a vesele se směje. Zabloudím k šampaňským a přes otevřené oči probíhají obrazy dějů a vzpomínek.

Stojím u pokladny a vedle mě neznámý pán nakupuje po ránu 3 šampáňa, bohemky. Má nějaké řeči, odmlčí se, pak se usmívá, pak mi říká, že je to k snídani, odmlčí a znovu pokračuje, že je to hezký pít šampo v sobotní ráno… Ať si říká, co chce… Pak ale vhodí vtipnou hlášku a poprosí: „Tak aspoň kávu.“

Neodolám a je z toho několikaletý příběh se Zajímavým.

Od přítele Mamánka jsem dostala jiné šampo, Moët. Dává mi ho před Vánoci s tím, že jej dostal v práci a že já to ocením, když budu doma na Vánoce s rodiči. Hm – vybaví se mi, jak spolu stojíme na nástupišti vlaku a Mamánek mě častuje: „To musíš být úplně blbá, když věříš, že ti někdo v bance poradí, jak nejlíp s hypotékou. Si o sobě myslíš, když sis pořídila byt, jak jsi chytrá!“

Nevěřícně na něj koukám. Nemám ho ráda, vím to už dlouho. Ale nemám odvahu říct: „Nastup si do úplně jiného vagónu a vystup si, kde chceš.“

Po rozchodu se raduji, jak mi spadl kámen ze srdce. No, Moët byl ale dobrý.

Manžel se vrací domů a radostně mi hlásí: „Vyhrál jsem šampaňské! Podívej!“

Sleduju – jeho radost lovce, co přinesl mamuta, je krásná. Kořist je Pol Roger Brut Reserve – hm, to je zajímavé. Škoda, že kojím a on je abstinent. Vezmeme ho, jak pojede k tvý mámě a dáme si i s tvou ségrou. To je dobrý nápad.

V den, kdy má být šampaňské otevřené, zajdu s dcerou za manželem a ptám se: "Co vidíš – dva nebo jeden proužek?

Odpoví: „Dva.“

Oba se na sebe usmějeme a dceruška si něco brumlá a nejraději by s celým papírovým páskem i s proužky provedla několik úkonu včetně snědení. Šampaňské už nezkouším.

Sedím v poněkud zastrčené čekárně gynekologicko-porodnického oddělení. Jsem tu sama, jen občas zde přejde nějaká budoucí maminka. Sedím, čtu si noviny, dávám si sluneční brýle a čekám na výsledek hCG. Doufám, že bude zase nižší. Nasazené sluneční brýle a kapesník.

Já vím, že to bylo jen pár týdnů. Jak jsem začala krvácet, lehla si a doufala, že je to jen nějaká malá potíž. Při cestě na gynekologii jsem už tušila, že je to horší a mladá lékařka na příjmu, ač se snažila být co nejvíc utěšující, svým výrazem jen podpořila moje slzy. Brečím celý den.

Na ultrazvuku už jen slyším: „Bohužel, žádný gestační váček nevidím.“

Je mi strašná zima, jsem pod dekou, mám infuzi, brečím. Naštěstí je hCG nízké, ani podle ultrazvuku to nevypadá na mimoděložní těhotenství. Ale.

„Musíme si vás tu nechat – krvácíte silně a po minulém porodu jste měla zánět, i teď se to může zopakovat.“

Nakonec se dohodneme, že tam budu do večera, a když se to trochu uklidní, pojedu domů – za dcerou. Dostávám antibiotika, podepisuju revers. Odjíždím. Manžel je smutný jako já, ale řídí a jsme rádi, že se nějak dopotácíme domů.

Dcera se chechtá, že mě vidí a chce se mazlit a hrát s kostkami. Vezmu si ji do postele a díváme se na zvířátka, princezny a rytíře v pohádkové knížce. Migréna. Druhý den – vypadá to, že je to kompletní.

„Musíte brát antibiotika, když se cokoliv zhorší, hned přijeďte. Zase přijďte na vyšetření – až do negativního hCG.“

Volá mi kamarádka. Nemůžu vzít telefon a nebrečet. Nemůžu s nikým mluvit. Čas plyne jinak. Minuty mají jinou délkou, najednou se jakoby otevřel prostor času, kde není shon a plán – ale nic. Podobně, jak když mi před půl rokem zemřel otec. Taky čas plyne najednou jinak. Prodloužil se a vše je jiné než bylo před minutou, která je šíleně dlouhá.

Co jsem udělala špatně: Měla jsem být víc v klidu? Ne. Neměla jsem se hýbat? Ne. Neměla jsem kojit? Ne. Jsem stará? Ne. Může to sice hrát malou roli, ale spíše se jednalo o něco jiné v takhle časné fázi. Nic si nevyčítejte… Ach. Jde to? Jsem špatná žena? Nemožná? Proč? Achjo. Otěhotním ještě?

Sedím v poněkud zastrčené čekárně gynekologicko-porodnického oddělení. Jsem tu sama, jen občas zde přejde nějaká budoucí maminka. Sedím, mám sluneční brýle a čekám na výsledek hCG. Doufám, že bude zase nižší. Jsem v čase, který plyne jinak.

Hodnotilo 44 lidí. Score 3.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 08.06.16 00:34

:hug: JoJo, tak tohle mám taky uz za sebou, 7.tt…Pani xy vy jste potratila…taky cekani jestli klesne hcg,3× mi brali krev a i kdyz kleslo, krvacela jsem porad, nakonec ale v den domluveneho nastupu na revizi zjistili, ze neni co čistit a během par dnu bylo po krvaceni - jeste kontrola za týden a pak už jen po 6nedeli na gynde a jakoby se nic nestalo…divnej pocit byt tehotna a pak najednou nebýt, ale neboj, určitě se zadari, taky doufám a držím palce!

Příspěvek upraven 08.06.16 v 00:35

 
Jahudka82
Zasloužilá kecalka 820 příspěvků 08.06.16 00:43

P. S. S tím sampusem mi děláš chutě! ;) A taky jsem si vyčítala všechno možný i nemožný, tak asi tuším co prožívas…kolik je dcerce, asi bude ještě hodne malá kdyz kojis? Já už mám doma skoro tříletaka, tak jsem mela radost ze bude mít sourozence ještě celkem „brzy“ - termín bych mela v prosinci kdy mu bude 3,5 - no, spis nejvyšší čas, potřeboval by to jako sůl! Můj chlap z toho byl zdrblej snad víc jak já…

 
iizabela
Zasloužilá kecalka 651 příspěvků 08.06.16 07:49

Prvni tehotenstvi mi skončilo nekdy mezi 6-8 tt, nepila jsem, setrila se, vsechno možné uz pred otehotnenim..po prvním dítěti jsem také pri kojeni otěhotněla neplánovaně a neočekávané…kojim cele tehotenstvi, vubec se nijak nešetřim, skoro 2 lety po mne skáče… A je to ok…nic si nevycitej, toto nejde ovlivnit, i kdyby sis to sampano tenkrát dala… :hug:

 
Ajejda
Kecalka 103 příspěvků 08.06.16 08:12

@Jahudka82 @iizabela
Diky…No ja spis dosla k tomu, ze nechci sampana
Nevim, proc se to stalo..byli jsme s manzelem stastni. Mala je druzny typ, vekovy rozdil.by mezi nimi byl necele 2 roky…

 
mau-mau
Závislačka 2609 příspěvků 08.06.16 09:04

Ahoj, neboj, bude zas líp :hug: Taky to mám za sebou… akorát s revizí. A pak zdravé mimi. :hug:
Ovšem tedy termín šampo, to se mi ježí všechny chlupy.. 8o To vidím a slyším poprvé. Jako velká fanynka SURVIVOR jsem měla celou dobu před očima tu ulítlou hrdinku Shambo - (Šambo). :mrgreen:

http://blog-imgs-32.fc2.com/…n/shambo.jpg

Příspěvek upraven 08.06.16 v 09:04

 
belladonna
Ukecaná baba ;) 1634 příspěvků 08.06.16 09:13

Moc dobře se mi tvůj deníček četl, prostě opravdu pro mě skvěle napsané. A to s tím časem jsem si taky prožila. V jiné situaci, taky se týkala dítěte. Hrozná muka, čas neutíká, vůbec jsem si nedovedla představit, jak takto prožiji další hodiny, zítřek, pozítří. Máš naprostou pravdu. Já si tak nějak představuji depresi, já byla zralá na psychiatra, když to zpětně hodnotím.

Přeji, ať je líp. :kytka:

 
Mis1983
Kelišová 5160 příspěvků 08.06.16 10:24
:hug: :hug: :hug:
 
reinkarnace
Závislačka 4446 příspěvků 2 inzeráty 08.06.16 12:55

Deníček se četl jedním dechem, píšeš fantasticky :kytka: a odpověď? Otěhotníš :kytka: držím palce ať je to brzy :dance:

 
hapwom
Zasloužilá kecalka 630 příspěvků 08.06.16 13:58

Ber to jako příležitost ke změně, k ponoření se do sebe (k jaké, to nevím). Bude to trvat, než to přijmeš a nikdy na to nezapomeneš. Mě se to stalo 2×, bohužel zamlklé v 10. tt, takže s revizemi (a záněty, takže vždycky 3 operace během týdne). Buď ráda, že můžeš být s dcerkou doma, mě to pomohlo, tedy poté, co mě konečně pustili z nemocnice. Není to tak zoufalé, když už žena alespoň jedno dítě má (srovnávám 1. a 2. potrat před a po dceři). A důvod nikdy nebyl žádný konkrétní. Vím, že to teď možná nechceš slyšet, ale jsem zrovna těhotná, ve 21. týdnu a zatím to vypadá dobře. Možná Tě uklidní, že mám k tomu endometriózu III. stupně a otěhotněli jsme přirozeně. I ve skupince holek se samými problémy, které nás hnali hned na IUI a IVF byly po roce a půl všechny z nás těhotné. To je povzbuzující, myslím. Držím palce a :hug:, ať to s manželem zvládnete a jen vás to posílí.

 
Blešík
Extra třída :D 12092 příspěvků 1 inzerát 08.06.16 21:44

Ač smutný, tak moc krasný a dojemný deníček. Přeji brzký důvod k otevření bublinek :kytka: věřím, že miminko na sebe nenechá dlouho čekat

 
masinka9
Závislačka 3873 příspěvků 08.06.16 23:05

@Ajejda :hug: asi jsem to neměla číst, u deníčků nebrečím, ale tvůj mě dostal. Důvod? moje skóre: 1 dítě, 1 zt a 1 sp a posledních 2,5 roku mírné deprese. Asi se moc lituju, ale snažím se žít normálně, pořád si říkat, že jsou na tom hůř ty, co si tohle užijou před 1. dítkem. Buď trpělivá, to nejhorší odvane čas. Buď hysterka a pátrej po příčině. Neboj se, horší už to nebude. Jen to bude ještě trvat. Musíš doufat a ne jen zoufat.

 
DAMIELKA
Stálice 75 příspěvků 08.06.16 23:09

Držím palce, ať se brzy zadaří… Ať se co nejdřív co nejvíc uleví od bolesti a smutku…

 
Ajejda
Kecalka 103 příspěvků 09.06.16 05:24

@hapwom Ale - velmi rada slysim, ze se vede. Preju, at je vse v poradku! Ja uvidim, co bude dal. Jsem ted nejak ochromena. U prvni jsem neverila, ze to pujde (taky endometrioza atd) a ted jsem doufala, ze ano…

 
Ajejda
Kecalka 103 příspěvků 09.06.16 05:47

@masinka9 :hug: nechtela jsem rozlitostnit… Preju, at je lip. Byla jsem tak smutna a nebyla schopna to nikomu rict (nemuzu o tom mluvit, zacnu brecet),ale mela potrebu to nejak"rict" a uvolnit.

 
Anonymní  12.06.16 20:29

Chapu tve pocity. Potratila jsem dvakrat a podruhy to melo tak neblahy dopad na mou psychiku, ze jsem z toho onemocnela na 4 roky… Zivotu ale vdecim za krasne dve zdrave deti a za par dni k nim pribyde treti. Takze happy end. A krome toho mam skveleho manzela a zdravotni problemy se ted ve tretim tehotenstvi zlepsily. I tobe preji, aby se vse v dobre obratilo. Psychika je nekdy fakt mrcha zakerna.

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Mám jizvu na rtu


Reklama