Mám jizvu na rtu

O životě

Tento deníček je vzpomínka na období, kdy jsem si myslela, že mít rodinu a dítě nepatří do mého života. Období, kdy se ve mě mísila snaha a beznaděj, smutek a smíření. A období, kdy se změnily Nohavicovy písně v mém životě. Možná je to nezajímavé, možná to někdo prožil podobně. Chtěla jsem to jen napsat, že někdy to, co vidíme a co si myslíme, je ve skutečnosti jinak...

Před několika lety jsem se ráno probudila a napsala svému tehdejšímu příteli, že to opravdu nemá cenu a že už se s ním nechci vidět. Bylo mi přes 30… Už v 25 jsem se doslechla u gynekoložky, že bych neměla s otěhotněním otálet, i když ví, že to je pro mě obtížné. Bylo, nedovedla jsem si představit si najít muže.

Trápení jménem vaginismus mě doprovázelo, kam jsem se hnula. Léta s psychoterapií a osobní snahou nesla sice svá ovoce, ale velmi pomaličku – a kus bylo i na partnerovi. Vyšla jsem si to ráno něco zařídit a potkala Zajímavého.

Zajímavý byl mnou zaujat, prohodil pár slov, na které jsem nereagovala, pak ale nějakou vtipnou vsuvku – a to jsem se neudržela a zasmála. A šli jsme na kafe. A hodně si rozuměli. A pak jsme se setkali znova a znova a znova… a našli jsme společnou melodii.

Nic jsem neřešila. Spokojenost. Se Zajímavým - zajímavý život – naučil mě, že si jde s mužem rozumět, mít společnou řeč, společné vidění světa. I přes věkový rozdíl desítek let, i přes jiná povolání, zkušenosti… Období neřešení běžných starostí, vídání se kdy chci, jak chci.

Až jednou – „…máte cystu na vaječníku a nejasný nález na děloze.“

Operace. Na gynekologii těhotné ženy, ženy s kočárkem.

„Víš, chtěla bych rodinu. Chtěla bych miminko. A vše, co k tomu patří.“

„Já ne.“

Po operaci – endometrióza stupeň 4, nutná hormonální léčba. Děti ještě nemáte… Otázka v očích. Mno, víte, máme dnes k dispozici hodně možností. Bylo by dobré se nad tím ale co nejdřív zamyslet a neotálet.

„Víš, já bych měla i čas na dítě.“

„Já už další děti nechci.“

„Trápí mě to.“

„Vždyť si to ani nedovedeš představit, podívej, jak žiješ – pořád pracuješ, někam lítáš, a já nejsem typ, co by se doma staral.“

Tak se rozejděme. Nejde to.

Návrat – „Chci s tebou být.“

„Já taky.“

Na kontrole: „Jaké máte plány?“

„Prozatím ještě dítě nechci.“

(Nechci? Nemám vlastně ani s kým).

„Jak myslíte, ale víte, že s věkem se výsledky nezlepšují. Navíc, po zákroku na děloze mohou nastat problémy.“

Po odchodu z ordinace procházka a tak nějak smutně v duši. Proč? Proč, když už mám chuť a cítím se na rodinu, proč ne? V čem jsem nemožná? A myšlenka, které se nechce věřit - se Zajímavým rodina nebude, on ji nechce. Proč? Přece mě má rád! Má, ale děti nechce…

Rozchody, návraty, rozchody, návraty. Další rok, dva, další čas. V hlavě někde něco klepe – není to dobré!

„Chci dítě!“

„Já ne!“ a zase rozchod, návrat.

To nikdy neskončí? Možnost odjet pracovat do zahraničí. Třebas se osamostatním a opustíme se, nebo změní názor. Odjela jsem.

„Je mi smutno – přijedu za tebou.“

Nedočkavě se setkáváme na letišti.

„Je mi líto, že už odjíždíš.“

„Mně taky, mám tě rád.“

Opět beznaděj – být s tím, koho miluju a kdo nechce děti? Je to láska? Pracuji, pracuji a pracuji. Další roky utíkají. Z práce chodím pěšky. Při jedné procházce – ani nevím jak, mi dochází, že se vývoj u nás zastavil. Už to nejde dál, hlouběji, uzavíráme se, každý hovor narazí na to, kam já chci a on ne. Bolí to.

Pracuji a odjíždím do Čech. Rozchod. Promiň, já se už nechci vrátit. Opravdu se už nechci vrátit. Hořkost nad svou nemožností a ztrátou let… Pokusy o to se na sebe nezlobit… a taky mu nezavolat a nebrat telefon.

Chodím běhat, na jógu, myslím na vše možné, pracuji a pracuji a vymýšlím nové zajímavé věci. Na bolavá záda si najdu cvičení dle Mojžíšové – „Hm,“ říkám si, „třebas mi to pomůže a upraví i mé gynekologické starosti…“

A hledám partnera pro život. Neuvěřitelné, nejsem atraktivní typ pouze pro jeden typ nepoužitelných chlapů – ale hned několik variant a alternativ! To je snad nad statistickou pravděpodobnost! Z temnot se vynořuje i Zajímavý – po chvilince jsme zpět u bodu, který nás rozdělil. Ne, opravdu nejde spolu být.

Léta běží, kamarádka gynekoložka: „A nechceš mít dítě sama a ještě to zkusit? U nás by to šlo.“

Nemám odvahu, chtěla jsem spíš jako komplet – rodinu, děti… Jsem slaboch? Běžím… Když potkám někoho s kočárkem, utíkám. Když potkám pár s kočárkem, utíkám rychleji. Když potkám těhotnou, zahnu, běžím a brečím. Vzdávám se. Proč má tahle dítě? Je tahle hezčí než já? Schopnější? Laskavější? Jsem opravdu jenom k té práci? Plátce daní…? Výkonná síla…?

A tak jedu v životě dál, úspěchy v kariéře – zajímavé projekty, možná to může být naplnění života… A v duši mi v tichu potichoučku zní: „Ráno mě probouzí tma, sahám si na zápěstí- zda mi to ještě tluče jestli (zdali) mám ještě štěstí… Není co, není proč, není ja, k není kam - není s kým, není o čem, každý je v sobě sám.“

Po x kilometrech usmíření. Smutek, ale usmíření. Nejde to lámat přes koleno. Mám rozdány takové karty pro život, tak je beru. Ale začínám se mít ráda, no – prostě se to tak semlelo, že jsem sama a bezdětná…

Při prvním setkání s mým budoucím manželem mě překvapil vyrovnaný, chytrý muž, se kterým jsem mohla být svá. Společný projekt probíhal bez soutěžení, vysoce efektivně, byla jsem tak klidná. Ale – copak to? Tenhle silný, velký chlap (nejen tělem) se mě nesměle ptá, jestli se mě může kousek doprovodit?

Postupně mi dochází, že se nebude jednat jen o kousek v mém životě… Rady jeho známých – taková ženská, na tu si dej pozor, ta už rodinu nebude chtít. Ta žije jen pro práci. Rady mých známých – takový chlap, to je divné, že je v tomto věku sám, to není normální. Ten už rodinu nebude chtít.

„A chtěla bys ještě rodinu?“

„Ano.“

„Já taky, s tebou.“

„Nemusí to být jednoduché.“

„To zvládnem.“

A kupodivu tomu věřím. A v duši mi potichoučku zní: „Někteří lidi mají fakt divné chutě, ale já, lásko má, stále stejně miluju tě…“

Několik neúspěšných pokusů mě utvrdilo v tom, že holt lékařské možnosti budeme muset využít. Domlouvám termín do CAR, společně najdeme až časný podzim - nevadí. Užijeme si svatbu a léto a pak začneme. Jedno slunečné ráno, spíše ze setrvačnosti, než s očekáváním, nevěřím svým očím – a jdu si pro ujištění.

„Prosím tě, co vidíš – jednu nebo dvě čárky?“

Rozespalé sledování: „Dvě.“

„Opravdu?“

Zamžourá: „Ano, jsou tam dvě, jedna silnější a jedna slabší. A co to je?“

Ani nevím, co jsem řekla… Manžel mi potom pověděl, že mu podle mé reakce přišlo, že se jedná o něco závažného, ale že je to ono, to mu v tu chvíli REM spánku nějak nedošlo.

Kamarádka na skypu: „Super… občas se to stane.“ ;-)

Za několik měsíců jsem v 38 letech porodila naši milovanou holčičku, spontánně, se šťastným tatínkem u porodu. A doufám, že i pro moje dítě a manžela zní: „On při mně stál…“

Hodnotilo 85 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
pomenkova
Nadpozemská drbna 26448 příspěvků 12.04.16 00:11

Krasny :kytka: :kytka: Hodne stesti s dcerou i manzelem :kytka:

 
stran
Stálice 98 příspěvků 12.04.16 00:14

Ježiš, to je krásné. Přeju hodně štěstí!!!

 
maminka201  12.04.16 00:35

Nádherný deníček, hodně štěstí :kytka:

 
marg
Ukecaná baba ;) 1658 příspěvků 12.04.16 01:08

Moc hezke.

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8646 příspěvků 12.04.16 03:24

Moc pekne napsany. Klidne pis dal, rada si zase neco od tebe prectu. A jinak, tenhle pribeh jsem taky zazila, zila jsem v nefunkcnim vztahu 5 let, nez mi doslo, ze me byvaly taha za fusekli a ze svatba a deti nikdy nebudou. Z dnesniho pohledu jsem ho mela kopnout do zadku mnohem driv.Ale asi to tak melo byt, abych si vazila sveho manzela a abychom se vubec mohli potkat.
Tak hodne stesti i tobe!

 
madanga
Závislačka 4145 příspěvků 12.04.16 05:04

Moc pekny denicek..kdo si pocka ten se docka..moc ti to preji a gratuluji :kytka:

 
MIŠMA 22
Kecalka 276 příspěvků 65 inzerátů 12.04.16 06:06

Kráný :kytka:,přeju hodně štěstí s manželem a s dítětem samo že taky :hug:

 
Pov
Kecalka 200 příspěvků 12.04.16 06:24

Nadhera :kytka: preju moc stesti, zdravi a lasky, normalne tu z toho brecim :srdce: :hug:

 
Laddmie
Závislačka 2952 příspěvků 8 inzerátů 12.04.16 07:27

Moc pěkně napsáno. A o tom je život - bolest, radost, rozhodování, náhody,… Ať se daří :kytka:

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 12.04.16 08:10

Krásný!! :srdce:

 
Pety2
Ukecaná baba ;) 1274 příspěvků 12.04.16 08:11

Nádherný deníček! A moc vám gratuluji! Ráda čtu o šťastných koncích :kytka:

 
Nafrněná  12.04.16 08:15

Moc gratuluji :)

 
jenika1
Závislačka 3037 příspěvků 12.04.16 08:22

Konečně něco, co jsem si přečetla celé se slzou v oku. Super. Dala jsi naději i těm, které se bojí odejít od náhražky chlapa, jen, aby nezůstaly samy aby nezůstaly bezdětné. Klobouk dolů!!!

 
lentilka248
Kelišová 5884 příspěvků 12.04.16 08:33

Moc hezké počtení, gratuluji!

 
Anys29
Ukecaná baba ;) 1614 příspěvků 12.04.16 08:38

Tak hezky prijemne jsem si u snidane zaslzela :) Preji hodne stesti! :kytka:

 
mismurka
Závislačka 2838 příspěvků 12.04.16 08:51

Četla jsem jedním dechem - krásně napsáno, krásný deníček. Hodně štěstí do rodinného života :kytka:

 
stankaSR
Kecalka 316 příspěvků 12.04.16 08:52

To je krásne a ten happyend ma dojal:)

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 12.04.16 08:59

Máš tak krásnou duši, že nemám slov..tolik pokory a lásky :srdce:

 
Veronika 1985
Kecalka 269 příspěvků 12.04.16 09:15

Moc krásné :hug: :srdce:

 
kackakrteckova
Ukecaná baba ;) 1976 příspěvků 12.04.16 09:15

Krásný deníček :potlesk: :potlesk:

 
Tiger-lily
Nadpozemská drbna 29695 příspěvků 8 inzerátů 12.04.16 09:43

:srdce: Krásné

 
padandy
Kecalka 437 příspěvků 12.04.16 09:54

Krasne napsáno :srdce: neměla jsi to lehke, přeji samou spokojenost s rodinkou :hug:

 
Efka2015
Závislačka 3991 příspěvků 1 inzerát 12.04.16 10:01

Nádhera.. pořád jsem doufala v dobrý konec :kytka: :kytka:

V některých pasážích jsem se poznávala, děkuji za tu naději :srdce: :srdce:

 
Manticora
Ukecaná baba ;) 1782 příspěvků 12.04.16 10:36

Je to nádherně napsané :srdce: Přeju ti hodně štěstí do života.

 
fenixák
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 59 inzerátů 12.04.16 10:47

Krásné, skoro brečím. :* :*

 
emamka89
Povídálka 44 příspěvků 12.04.16 10:54

Ach jak ja miluju šťastné konce! Moc hezké čtení, hezky sepsano! Preji vam vsem do života jen to nejlepší!

 
mmanolka
Kecalka 214 příspěvků 12.04.16 10:59

Nádherný deníček, přeju vám jen to nejlepší!!! :srdce:

 
IvaB
Kelišová 5336 příspěvků 17 inzerátů 12.04.16 11:16

Četla jsem jedním dechem, závěr mě rozbrečel :oops: Deníček je nádherný!
Přeju hodně štěstí do života a třeba ještě jeden takový zázračný malý uzlíček :hug:

 
Blešík
Extra třída :D 12089 příspěvků 12.04.16 11:26

Mám rada happy endy :potlesk: gratuluji

 
kekelecnik
Povídálka 40 příspěvků 66 inzerátů 12.04.16 11:27

Perfektní!!!
:mavam:

 
Mis1983
Kelišová 5157 příspěvků 12.04.16 11:33
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Foteini
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 17 inzerátů 12.04.16 11:38

Krásný deníček, nejlepší, co jsem tady v poslední době četla. Hodně štěstí do dalšího života vám i malé!

 
Genovesa
Extra třída :D 10975 příspěvků 12.04.16 11:57

Krásný deníček, děkuji :kytka:. A přeji, ať už je všechno tak, jak si přeješ :kytka:.

 
Ajejda
Stálice 100 příspěvků 12.04.16 12:01

Ja bych vam vsem chtela moc podekovat za reakce :hug: Bylo pro me tezke napsat tak osobni vec. Ale sama jsem v nekterych chvilich neverila, ze zivot bude dal pokracovat nejak dobre… nebo ze otehotnim a donosim a porodim… A tak jsem se chtela s tim udivenim podelit… a taky trebas s tim, ze okoli v me praci vubec nenapadlo, ze se muzu s necim trapit a ne ze si jen jedu za buhvi cim… Pokud nekomu ten muj pribeh aspon trochu zvednul naladu, tak jsem rada, ze jsem denicek udelala :)

 
reinkarnace
Závislačka 4433 příspěvků 12.04.16 12:02

Tak nádherně čtivě napsaný deníček jsem tady snad ještě neviděla!!! Neuvěřitelně krásné podání, celé jsem to prožívala s tebou. Moc ti gratuluji, povedlo se vám to ještě v celkem „rozumném“ věku, celou dobu jsem čekala, s jakým číslem se přiznáš :mrgreen: Držím palce, aby se ještě stihla v následujících měsících tato „náhoda“ zopakovat. A když ne, i tak moooc gratuluji a přeji zdravíčko :kytka:

 
prdelka17
Kecalka 198 příspěvků 1 inzerát 12.04.16 12:04

Nikdy jsem tu žádný deníček nehodnotila. Ale tento je SUPER :srdce:! Krásně napsaný

 
Jaja77
Kelišová 5714 příspěvků 12.04.16 12:12

Moc hezké! Hodně štěstí!

 
DDDaO
Povídálka 19 příspěvků 12.04.16 12:22

Gratuluji! Super :)

 
kelinqua
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 12.04.16 13:13

Me to dojalo :mrgreen: asi hormony :nevim: Pekny denicek :potlesk:

 
Frederi
Závislačka 4032 příspěvků 12.04.16 13:15

Velmi krásný deníček :palec: opravdu nemá chybu :potlesk: a gratuluji :kytka:

 
Adinka_2012
Ukecaná baba ;) 2393 příspěvků 37 inzerátů 12.04.16 13:17

Krásné, závěr mě špípl v krku a nahnal slzy do očí. Hodně štěstí :kytka:.

 
Charlie18
Kecalka 118 příspěvků 2 inzeráty 12.04.16 13:30

Krásně napsané, skvěle se to četlo :potlesk: gratuluji k rodince.

 
Acai
Zasloužilá kecalka 613 příspěvků 12.04.16 13:53

Moc pěkné, šťastné konce jsou nej!!! :lol: :kytka:

 
ajtakrajta1
Kecalka 448 příspěvků 12.04.16 14:02

Krásný příběh s krásným koncem! Hned mám lepší náladu. :D Přeji hodně štěstí a jsem ráda, že jsi našla toho pravého :srdce: :srdce: :srdce:. Můj přítel dlouho děti taky nechtěl, tak jsem se s ním rozešla (život je krátký a taky mi bylo přes 30), ale on beze mě nemohl být. Teď máme spolu zatím jedno dítě a on pořád říká jaký byl hlupák, že ho nejdřív nechtěl :mrgreen:

 
En.Joy
Kecalka 467 příspěvků 12.04.16 15:44

Jako bych to psala ja. Také jsem se dočkala az v 38, protoze ‚jsem dělala kariéru‘… (nebo-li ztrácela roky s panem Zajimavym a kromě te prace mi v živote nic jineho nevychazelo). Ať už se daří jen dobře. Hodně štěstí :kytka:

 
Lilliana12
Kecalka 132 příspěvků 12.04.16 16:16

Skvěle napsáno. Moc gratuluji :hug:

 
SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1178 příspěvků 12.04.16 17:20

Skvělý deníček! Moc gratuluji ke štěstí :kytka:

 
redbulka
Zasloužilá kecalka 832 příspěvků 12.04.16 17:40

Krásně se čteš a mohla by ses psaním živit!

Krásný příběh a těším se na další deníček s dalším „budulínkem“, tak neztrácejte čas :srdce:

 
Mrazivý dech
Zasloužilá kecalka 795 příspěvků 12.04.16 19:43

Já taky rád happy endy:) :palec:

 
valentynk
Stálice 94 příspěvků 226 inzerátů 12.04.16 19:48

Krásně napsaný. :potlesk:
Přeji moc zdravíčka a štěstíčka celé rodince. :mavam:

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Šampo...


Reklama