Sbohem, Františku

O životě

O tom, jak vše bereme samozřejmě, dokud o to nepřijdeme. :(

Malý terorista. Drze si lezl na místečko velkého. Tady leží vyjímečně na...

Frantoooo, jak se máááté?? ňaf, ňaf, ňafi- ňaf… Éeeeto samozrejmo.

Ne, nezbláznila jsem se.

Toto je pozdrav členů Frantovy lidské smečky. Ňaf samozřejmě psí odpověď.
Maličký, kávově bílý pejsek, značky Shi-tzu, made in China.
Vlastním jménem Ricky. Váha-něco okolo 10 kg.
Věk: 10 let

Kratičké nožky, které umí rozparádit sprint z nuly na 25km/h po pouhých pár metrech, obzvláště pokud na vytyčeném cíli za plotem čeká provokující štěkající kolega neznámé rasy, neznámého původu, zato s pořádně vzteklým výrazem a touhou malého banditu srovnat pod základy plotu, který ohraničuje jeho teritorium.

U plotu vzteklého o dost většího kolegy se pravidelně odehrává stejný scénář.
Franta ze všech sil upalujíc bleskovou rychlostí, brzdí smykem u plotu a aby dal zuřivci náležitě najevo, kdo je tu king, podkopává zadek a v driftu, plný emocí, chtíc hejskovi dát co proto, efektně zapráší za zadními běhy.

Přistoupí blíže k plotu. Dává si záležet na postoji a filmovém zpomalení, jako prvotřídní holywoodský herec na úrovni a vznešeně s patřičně vážným obličejem hledí ďasu z blízka do tváře. Tedy na kolena.

Děsivě vyhlížejíc zvedá pysky a ukazuje tomu za plotem svoje poslední 3 zuby.
Odezva je totožná. Ani jeden nemá v úmyslu ukázat, že moudřejší prý ustupuje.
Nastává 20 nekonečných minut psího šňafání. Běhají neustále od jedné strany plotu k druhému. Divoký štěkot neustává.

František, Franta, Rickánek, Ricky, Parchantos…nikdy se nevzdává a bojuje až do konce.

Předevčírem už na psí hádku neměl ani pomyšlení. Vlastně neměl pomyšlení ani na jídlo, i když pečené vepřové lítalo do tlamičky.

Něco je špatně. Franta, starej mrzout a nervák, malý velký sebevědomý pan pes, co má rád místečko na houpacím křesle a pohledem dokázal zdeptat dogu, najednou nemá zájem.

Padá do trávy a vypadá, že má opět svou mrzutou a nehodlá se s nikým bavit.
Bohužel je to pro dnešek vážnější. Asi ho něco bolí.

U veterináře padla věta, na kterou nikdo nebyl připravený. „S Rickánkem je to zlé. Vážně doporučuji anestezii!!“

Podle testů má delší dobu totálně v háji štítnou žlázu, srdíčko bije jakoby z leknutí a nejhorší jsou ledviny, které podle doktora mají to nejlepší dávno za sebou a pejskovi tikají nevyhnutelný konec.

Blbost!!! Přece před pár dny byl fit. Žádné známky nevolnosti. Navíc mámě je dnes už 14 let, má se čile k světu bez známek zdravotních kompplikací, brácha jakbysmet. Nene. Injekce Rickánek nemá rád. V žádném případě! V době, kdy se operují morčata a zvířátkům se mnohdy dostává úspěšně lepší léčby i medikamentů než lidem v Africe, přece nerozhodnou nějaké výsledky testů o tom, kdy, kde, v kolika a jak Ricky bude dožívat svůj krásný psí život.

Franta se v náruči maminky vrací domů. Vyfasoval kopu léků, které by měli pomoct malému tělíčku a orgánům pracovat alespoň - tak nějak.

Druhý den. Těžko se mu už jen dýchá a na venčení přijímá nabízenou náruč.
Snaží se chovat jako vždy hrdě a sbírá síly, aby zvedl nožičku a chlapsky označkoval svoje teritorium. Padá.

Dnes o půl sedmé ráno není Františkovi vůbec dobře. Nemůže popadnout dech, očíčka, ty nádherné tmavé korále, nyní plné hrůzy a obav, vzhlížejí k posteli, kde maminka dospává, přehozenou deku přes hlavu a nemá tucha, že Franta, aniž byl schopný za poslední dny udělat byť dva kroky, sedí zoufale u postele a jediné, co si přeje, je přitulit se ke své mamince.

Ano, vrtí se, odkrývá si hlavu a otáčí se přes rameno k okraji postele, kde slyší dýchavičného psíka. Je jasné, že je zle. „Rickánku, ty chceš jít k mamince?“

Na chvilku, prosím, jen na chviličku, přísahám, že neumažu povlečení. Pohlaď mě mami, bojím se…

Přitulil se a jakoby to bylo to, co potřeboval, jeho dech se uklidnil. Frekvence mezi nádechy a výdechy se rapidně prodlužují. Nádech… maličkatý hrudníček se prudce zvedne, pomalu klesne a další nádech už nepřijde.

Mami, mami… neplakej má milovaná. Jsem tady. Vždyť jsem tu. Je mi najednou tak dobře. Potřeboval jsem tě cítit, jen se přitulit. To je to. Už je to dobrý.

Malý rošťák, který si uměl postavit hlavu, urputně se dožadoval svých práv, díval se lidskýma očima a vždy dosáhl svého, přestal bojovat.

Proč si nikdo nevšiml, že je mu zle? Možná svou bolest skrýval za svou obvyklou nevrlost. Možná nevěděl, že má bojovat. Možná nechtěl. Kdo ví. Jedno je přece jisté: Odešel náhle, bez předchozího upozornění, nechtěl na sobě nechat nic znát. Statečný malý Shi-tzu. Pan Pes s lidskou tváří.

Ricky Rikanovič nás navždy opustil dne 31.5.2014 v 6,30.

Zůstávají krásné vzpomínky na procházky, grilování, kdy jsi nepřestal kňourat, dokud tvojí hlavní mučitelce Karolínce „omylem“ nespadl pod stůl celý buřtík. Na slovní rvačky s Apíkem č. 1 a č. 2, seznamování s dogou Nicolasem, kterého jsi celé hodiny terorizoval, když jsi si před něj sedl, upřeně mu výhružně hleděl do očí a deptal ho pohledem, vypakoval ho z velkého pelechu na podlahu a sám jsi se v něm požitkářsky roztáhl.

Na hrátky s Karolínkou, která ti pečlivě pila krev, ale miloval jsi jí i tak, podával na omluvu pacičku, hrál s ní „která ruka?“, se mnou jsi poslední dny před porodem čekal, kdy bude chtít maličká na svět a zahříval mi nohy na gauči, mamince jsi lezl do kabelky, aby jsi ji přelstil, kdyby tě náhodou nechtěla vzít s sebou.

Na to, jak před páníčkem jsi nikdy špatnou náladu neměl a jeho příkazy vždy slyšel a rozuměl jim, na rozdíl od nařízení od zbytku smečky. Na tetu, na kterou jsi za celých 10 let nepřestal štěkat, jak jsi dělal hladového u kuchynské linky na babičku, která ti jasně říkala, že nic nezbyde, a nakonec se vždycky smilovala a něco dobrého ti podstrčila.

A v neposlední řadě na tvé velké každodenní zaměstnání jako vrchní vypouzeč klientů v maminčině kanceláři. To vše a mnohem víc je zapsáno v našich pamětích a nikdy se ty vzpomínky nerozplynou. Na to jsi za svůj krásný život na všech vyloudil moc a moc úsměvů.

Spinkej sladce, plyšáčku, a brzy se vrať, samozřejmě, až si to vyříkáš tam nahoře s těmi nebeskými machýrky. :-)

Nezapomeneme, Banditos Rickanos!!! :´-( :-* Budeš nám chybět, Františku! Zanechal jsi v nás všech velkou stopu. Zůstaneš navždy nesmazatelně v našich srdcích čumáčku. Eeeeto samozrejmo.

Františku, už máš pelíšek? Měkky a teplý? Bude na Tebe svítit sluníčko a uvidíš na vrata, abys mohl hlídat? ANO?? Tak je Ti už fajn, čumáčku malinkatej. Posílám Ti velkou pusinku na tu Tvou bezzubou tlamičku a neboj, v nebíčku se mají všichni pejskové moc dobře. Chtěla bych si Tě ještě jednou pochovat a kouknout se do těch krásných korálků. Už to není možné a trápí mě to, ale věř mi, budeš nám moc chybět, Kikane, parchantos, Nikous posílá packu, malej teroristo.

Nezapomeneme, Pane…:´-( :´-( Spinkej sladce, drahoušku.
Teta Káča

Hodnotilo 30 lidí. Score 3.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 00:35

Zemrel v den synových tretích narozenin.Mooc hezky deník :andel:

 
LennaZS
Ukecaná baba ;) 2476 příspěvků 09.06.14 00:43

Zemrel v den synových tretích narozenin.Mooc hezky deník :andel:

 
Ráďa69
Závislačka 2845 příspěvků 09.06.14 00:46

Úplně nechápu smysl deníčku o psovi na servru o miminech :nevim:

 
palapa
Závislačka 2949 příspěvků 09.06.14 01:31

Kolik umrelo psu? Zminujes dve jmena, nevyznam se v tom. Zvlastne napsane. Je mi to lito!

 
Petra2829
Echt Kelišová 7872 příspěvků 09.06.14 07:13

@Ráďa69 to nepochopíš, dokud nemáš takového přítele. Jestli neumíš číst, tak E-mimino není jen o miminech, těhotentví apod… :?

Deníček moc krásný… Už je za duhovým mostem a je mu moc krásně. :hug: Hlavně ho moc nebolí. :hug:

 
januse1
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 09.06.14 07:22

Rozbrecela jsi mě, asi proto, že vím, jaké to je, když ti umře pejsek.. Posílám vám sílu, teď už je mu určitě dobře!:((

 
Denisa76
Vesmírná mluvilka 33020 příspěvků 09.06.14 07:44

Před dvěma lety mě taky odešel pejsek a vím jak se cítíš. Hodně sil a at je brzy lépe :hug: :hug:

 
Majklina
Kecalka 125 příspěvků 09.06.14 07:45

Smutný deníček. I slza ukápla. Je to teď pět měsíců, co jsem se vrátila z porodnice Maxík si oňufal holčičku a ten den ho manžel musel jít uspat :-( když jdu s kočárkem kolem nějakeho místa, kde jsme spolu venčili, tak si vždycky vzpomenu, protože tam zrovna něco sežral. Na členy rodiny se nezapomíná. Tak se drž. AHoj

 
Miusche
Stálice 68 příspěvků 09.06.14 08:15

@Ráďa69 Úplně nechápu Tvůj komentář :zed: - přečti si, pro koho je určen tento server - nejen pro děti… Zjevně sis potřebovala rýpnout… :zed:

K autorce deníčku - cítím s Tebou. Moc hezky jsi to napsala. Pokud s vámi byl deset let, to je kus života a to se prostě počítá…

 
zuzipol
Povídálka 30 příspěvků 09.06.14 09:17

Moc krásný deníček…kdo nemá vztah ke zvířatům, nikdy nepochopí tu ztrátu, je to jako by umřel nejlepší přítel… :andel:

 
marra2
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 09.06.14 09:24

Krásné napsaný denicek a komu se nelíbí at jde raději žehlit pliny. trošku empatie by to chtělo. zakl. mas SZ tak se mrkni.

 
dendule4
Závislačka 4654 příspěvků 09.06.14 11:31

Mrzí mě, co se stalo, ale nedočetla jsem, promin :oops: nezaujalo mě to

 
Michaela111
Kecalka 206 příspěvků 09.06.14 11:43

Moc mě to mrzí… Ale je mu dobře, kouká na vás z psího nebe… Vím jaké to je :(. O mého milovaného pejska jsem přišla před třemi lety a pořád to moc bolí :,(.. jako bych ztratila kus sebe… Pořád vidím ty jeho oddané psí očka.. :?. Přeji hodně sil! :hug:

 
Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 31027 příspěvků 09.06.14 11:46

@Ráďa69 Třeba pro to, že jeho ztráta je pro majitelku jako ztráta člena rodiny? Nebo jen pro to, že se z toho potřebovala vypsat jak ji bolí ztráta? Takhle rýpat by si tady mohla v každé druhé diskusi, že se netýká přímo dětí a rodiny. Přijde mi, že jsi si potřebovala do někoho rýpnou a doma si to nedovolíš, chtělo by to troch empatie.
@Kenneth je mi to moc líto, vím jak se cítíš, náš umřel nečekaně ve 3 letech :,( :hug:

 
Almatka
Kelišová 6457 příspěvků 09.06.14 12:01

@Ráďa69 trochu nechápu, proč chodíš na emimino, když už žádné mimino nemáš :think: řekla bych úvaha na stejné úrovni, jako proč autorka píše deníček o něčem jiném než miminu :mrgreen:

 
Saroya
Neúnavná pisatelka 17620 příspěvků 09.06.14 12:36
:hug:
 
anlendy.
Ukecaná baba ;) 1426 příspěvků 09.06.14 17:58

@Ráďa69 panebože, tenhle komentář sis mohla nechat pro sebe! E-mimino už dávno není server jenom o dětech, bohužel.. opravdu dost zbytečná poznámka :zed:

Zakladatelce přeji hodně síly! vím jaké to je :( až mi z toho deníčku slza ukápla :( drž se! :)

 
pettu
Kecalka 211 příspěvků 09.06.14 18:12

Moc hezky napsané, pejska nemám ani jsme nikdy neměli ale přesto jsem dočetla do konce, jak mě příběh zaujal. Přeju hodně síly!!!

 
Shari81
Kelišová 5866 příspěvků 09.06.14 18:24
:hug:
 
Kristouš
Kecalka 305 příspěvků 09.06.14 19:24

Bulím jak želva…tohle jsem zazila minuly rok v srpnu umrel mi v rukách…do ted mi chybí:(jak ja bych si ho chtěl pohladit

 
veronikacek
Kecalka 367 příspěvků 10.06.14 08:57

Moc me to mrzi, snad uz mu je dobre, denicek je napsaný úžasně, až mi u nej ukápla nejedná slzicka! :srdce:

 
veverka90
Stálice 93 příspěvků 10.06.14 12:30

Tohoto okamziku se obavam celou dobu co jsme si fenku naucili jako ditko ma 4 roky ale jakakoliv bolistka hned je u me v naruci je to proste nase miminecko a snsi anicku jsou nerozlucne dvojky bulim tu jak male stene u cteni tohoto denicku asik hormony z meho tehu nebo co ale ted jsem si hodne uvedomila ze ju mam vazne jako miminko clen rodiny mazel kamarad pro dcerku a nedokazu si predstavit az nam jendou odejde uzasny denicek a uplne me dojal k slzam je dobre se stoho vetsinou vypsat o to je to trapeni pak mensi a je jedno zda na emiminu nebo do tajneho denicku vazne slzicka mi ukapla uplne dojata :hug:

 
martulkasloník
Extra třída :D 12266 příspěvků 11.06.14 17:43

Je mi to moc líto, připomnělo mi to smrt mého kocoura kdysi, bylo to těžké. nedej na řeči že je to server o miminech, zvířatka jsou naše děti. já svého současného kocoura mám místo miminka, narodil se v termín kdy jsem měla rodit ale potratila jsem, utekla od něho matka kočka a tak jsem si ho vypiplala, moje malá mu říká bráško. prostě to byl osud že se k nám dostal a pomohl zacelit ránu po ztrátě miminka. je to moje dítě i když chlupaté, nevím co jednou bude až nebude. drž se, časem si pořiď nového pejska, ne jako náhradu ale dej možnost dalšímu zvířátku najít rodinu..zaslouží si to ;)

 
petraa.z7
Generální žvanilka 24280 příspěvků 12 inzerátů 12.06.14 00:05

@zuzipol presne tak, souhlasim!

 
mahdalka
Neúnavná pisatelka 16560 příspěvků 12.06.14 09:16

Krásný a smutný deníček :,( Taky jsme přišli o pejska když jsem byla v 5 měs. těhotenství, bohužel to rozhodnutí jsme museli udělat my, bylo jí skoro 17 a hrozně jsem si přála, aby až jednou přijde její čas, odešla sama :oops: Bohužel, ale aspoň nám jí přišli uspat domu. Máme jí pohřbenou na chalupě, dodne vzpomínám.
Přeju Františkovi klidný odpočinek a tobě hodně síly :hug:
Jinak proč by mělo být e mimino jen o dětech a těhotenství? :roll: :zed: Já ač mám malýho syna, ráda si přečtu i o něčem jiném

 
brejlík
Povídálka 20 příspěvků 13.06.14 21:19

Krásný deníček až mi slzička ukápla. :oops: Kdo neměl psa nepochopí. Před 20 lety nám psa přejelo auto a koukala jsem na to do dneška na to nejde zapomenout :(

 
spiky01
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 07.07.14 19:43

Brecimtu jak zelva. Cekamena vysledky ale s nasi cubinou to vypada zle, nejspis sotva par tydnu… nahore uz ku je dobre a bude na vas porad davat pozor!

 
Co
Nováček 1 příspěvek 24.11.14 20:13

Wow, strašně krásný!!!Rozbrečela jsi mě. Je mi vás líto. Škoda, byl docela fajn :) Mohl ještě pár let vydržet. :( :( :( Ty nahoře někdy dokážou hodně ublížit!

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Jak peklo vydalo Anděla


Reklama