Snažilkovský deníček - Brusinka IV

Snažení

Ahoj všechny snažilky :)) Tak jakpak jste strávily (li:))))) Vendelín? Moc hezký název :) U nás to bylo trochu pos.... Kdepak, nepohádali jsme se, ale manžel už od středy měl lehce střevní potíže a v pátek to vrcholilo. Říkal, že na Valentýna hned tak nezapomene :))

Už to odeznělo, teploty neměl, tak to možná ani střevní chřipka nebyla. Na další členy rodiny (mě a Verunu) se to zatím nepřeneslo, zřejmě se nejednalo o zákeřný vir :-))

V sobotu jsme měli návštěvu, tentokráte kamarády, abychom i s nimi zkolaudovali sklopné postele. Kamarád Petr, ten který chudák dostal vypečený Rumík s sebou dokonce donesl pyžámko a kartáček :-)) Když jsem jim rozesílala zvací SMSky na ?postelovo oslavný? večer, uvedla jsem, že mají přibalit pyžámko a kartáček. Plyšáka za příplatek dodáme :-)) Zase naletěl na špek :-)

Postele se jim moc líbily. To nás samozřejmě potěšilo. Dokonce si mohli prohlédnout i Verunu. Tentokráte ji hluk vzbudil a laskavě se nechala vylákat na granule. Švagr se divil, jak je to velká ?houska? Sami mají dvě vodní želvy a to jsou teda macíci :-)) Dali jsme Veruně novou podestýlku, kukuřičnou drť tak teď nemáme patřičnou kontrolu nad jejím jídelníčkem. Zjistili jsme totiž, že si žere pelíšek :-))) Občas schroupne něco kukuřice. Ta bude tluuuustá :-)

Manžel nakonec udělal foto naší skupinky na posteli (je to vášnivý dokumentarista :-)) Postele vydržely zatěžkávací zkoušku osmi lidí takže výrobce může být spokojen :-)

V neděli jsem se prošla. Vzala jsem to zase svým oblíbeným směrem Davle ? Kamenný Přívoz s cílovou stanicí chata. Pěkně jsem si to vymyslela. Na chatě složím unavené nohy do auta a naši mě odvězou pěkně domů. Ještě u rodičů nafasuju něco proviantu a manžílek se jenom směje… ?ááá samička přinesla potravu pro samečka?. Na oplatu zase našim dodávám různé dorty a buchty a další cukrářské pokusy:-))

Tentokráte jsem si naplánovala trasu nějak delší a docela jsem měla naspěch, abych moc naše nebrzdila v jejich navyklých časech návratů z chaty. V jednom místě jsem si chtěla cestu zkrátit a nakonec z toho byla typická ?zkratka prodlužka? Sice chodím vždy s mapou, na mapě byla zřetelně naznačená cesta přes pole. Myslela jsem, že jsem jí chytla, ale začala se podivně stáčet a výsledek z celé zkratky bylo zmatené pobíhání po poli :-)) Nakonec jsem vylezla stejně trochu jinak než jsem měla. Ale bylo to dobrý, nevrátila jsem se na stejné výchozí místo (čehož jsem se docela obávala).

Také jsem v jednom místě procházela ohradou s krávami a telaty. Jedna skupina (ty starší) jen zvedly hlavy od žlabu a zíraly. Ti mladší (nevím zda to mladí býčci) mě začaly sledovat a docela se i přibližovat. Snažila jsem se zachovat klid, nejsou to blbá zvířata, mají určitě radary a ještě poznají, že mám strach (jako psi) a vrhnou se na mě :-))) Kdybych šla s někým tak bych si asi neodpustila všelijaké tu´tu ňunu a lákala je :-)) Přece jenom nikde nikdo, radši jsem jimi svižně prošla.

Žádné toro toro se naštěstí nekonalo :-)))

Ještě k reakci manžela na vyšetření. Čekala jsem, že z toho nadšený příliš nebude, ale je to rozumný chlap, tak vyšilovat nebude. První reakce byla samozřejmě dost udivená, vždyť se přeci nesnažíme tak dlouho. Přesně takový pocit jsem z toho měla také. Ale pak jsem mu popsala svůj názor a dojem, že zřejmě budu muset chroustat něco prášků na vyrovnání hormonální hladiny apod. tak je potřeba nejprve zjistit, jak na to je i on. Smála jsem se, že si před časem dělal srandičky, že půjde darovat semenáčky za úplatu. Tak tady to má :-)) Nakonec jsme to převedli na dobrou legraci. Navrhovala jsem, že může přijít s tím, že je Franta Brabec a že ho manželka posílá aby se nechal vystřelit do vesmíru :-)) Jenom tedy část sebe :-))) V ordinaci by asi nechápali. Taky jsem ho připravila, že se může setkat i s necitlivým přístupem. Na to je manžel připraven a kdyby si doktor chtěl hrát na bodrého a nepříjemného, začal by si z něj prý taky dělat legraci. Třeba zmíněnou scénkou z Knoflíkářů.

Tak počáteční smutek ze zjištění neveselého stavu mé bazální křivky je pryč. Nějak bude a rozšířím tedy zřejmě řady uživatelek Clostylbegytů či jiných preparátů podporujících ovulaci :-)))

Termíny na MS mám nově od Maky - +- 22.února. Tak ať nedorazí.

Ve středu je ten den D (držení) palečků Luciji. Takže folikulyyyy..­........ čiňte se. Je vás tam 25 tak do toho :-))

Přeji vám pěkný týden a pokud možno jen veselé myšlenky.

Papa Martina

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Bella
Povídálka 36 příspěvků 17.02.03 09:13

Ahoj snažilky,
tak jsem byla v pátek na první IUI a pocit nemám asi žádný. Proběhlo to docela dobře. Manžel tam byl hnedka po ránu a já jsme šla až po obědě. Měli dost plno. Na řadu jsem přišla asi s hodinovým zpožděním, takže moje nervy byly totálně na dně a močový měchýř stále plný. Takže ostatní čekatelky v čekárně asi moc nechápali. Ale samotná IUI nebylo nic tak vyjmečnýho od normální kontroly u gynekologa. Jen s tím 20 minutovým poležením. Sestřička i paní doktroka byly velice milé.Zaplatila jsem 500,– Kč a jela jsem domů. Jen jsem dorazila domů hnedka volal manžílek, byl zvědavý. Hnedka mě poslal do postýlky, a že nakoupí, ať hezky odpočívám. V pátek mi bylo fajn, jen v sobotu to fajn moc nebylo, ještě že mužíček umí celkem dobře vařit, jinak by byl o hladu. Všechno mě bolelo, hlavně nohy a ruce. Měla jsem zimnici, i když jsme topili. Bolela mě hlava, oj to bylo hrozný. Tu onu onu místnost jsem navštěvovala mnohem častěji než bývá mým zvykem. V noci jsem myslele, že je to můj poslední okamžik. Ale ráno bylo po všem, nic mi nebylo, tak jsem z toho docela jelen.
Ale jak jsem měla strach z první IUI, tak to tak hrozný nebylo. Teď nezbýva nic jiného než čekat a čekat, zda se to povede a nebo zda příjde MS. Termín MS je 2.3., tak uvidíme.
Zatím snaženíčku a tuleníčku zdar.

Bella

Petina
Stálice 60 příspěvků 17.02.03 09:52

Ahoj holčinky moje,

tak se vám opět hlásím po týdnu dovolené na horách, což byla paráda, spousta sněhu a legrace. Hlavně s mým mužíkem. On je totiž skvělý lyžař, jenže letos se učil jezdit na snowboardu, takže sebou neustále „mlátil“ o zem, ža jsem chvílemi myslela, že to nepřežije :-))). Po týdnu už mu to ale šlo, takže mám alespoň typ na další vánoce :-)))

Jinak jsem si vytiskla celý deníček minulého týdne. Teda řeknu vám, je to docela objemný balík. Ale už se těším na večer, až si počtu, zatím jsem v práci stihla jen začátek, který je docela smutný.

Holky, hlavu vzhůru,bude dobře!!!!!!!

Brusinko, jak tak koukám, jsme na tom velmi podobně. Také se snažíme od září 2002 a u doktorky podstupujeme to samé, teda s tím rozdílem, že manžel ještě nemá to doporučení na spermiogram, ale mylím, že ho to nemine.

Ve středu jsem dobrala Clostillbegyt a podle příbalového letáku by teď někdy měla proběhnout ovulace, takže se snažíme, i když tomu naději nedávám. Ve čtvrtek jdu na kontrolu k doktorce, tak uvidíme.

Bohužel si minulý deníček přečtu až večer, můžete mi někdo stručně napsat, co je nového - takové nejdůležitější události :-))

Zatím se mějte krásně.

Do dalšího dvoučárkového snažení vám všem spoustu elánu přeje

Petra

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.02.03 10:51

Ahojte,

prajem krasny den.o)
Minule sme drzali pasticky Leninke kvoli
svokre a ja som v sobotu u nej necakane tiez skoncila.o)
Vsetko bolo skvele a dokonca mi svokra pozicala svoju oblubenu knizku. Vychvalovala ju az do neba ,a kedze velmi rada citam, bola som velmi milo prekvapena a mala som ohromnu chut si ju precitat.
Vraj je to pohodova knizka, ked sa vratim nastvana z prace domov,upokoji ma a napisala to slovenska Steelova:o) Este v ten vecer,v sobotu,som ju zacala citat a Hups! velka chyba!
Hl. hrdinka nemohla otehotniet, neverila som vlastnym ociam,ked som to zacala citat, slzy mi tiekli po strankach knihy,chcela som ju hned niekam zahodit,aj so ju odlozila aj na druhy den docitala......verte bolelo to..........
A teraz neviem, ci svokra nieco tusi a takto mi to dala najavo.......Ale bol to doslova sokUz sa tesim ako sa ma bude pytat, ako s mi ta kniha pacila........
Ale snazim sa byt v pohode.....
Velm idrzim pasticky Lucke a aj vam ostatnym..........
Majte sa krasne
 Ivana

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 17.02.03 10:51

Ahojky všem!
Tak jsem se konečně dočkala. Už od rána sem furt chodím a nemůžu se dočkat nového deníčku. A když tu je, nemám pořádně čas napsat. Stále sem někdo leze, je úřední den a já zatupuju druhým týdnem kolegyni.

ALENKA: Díky za uklidnění, že jsem normální :-)). Jak popisuješ ty bolesti, já je měla minulý týden také. Trvaly od neděle do pátku a v pátek to bylo nejhorší. O víkendu vše přešlo.

DÁDUL: Srdečně blahopřeji!! Úplně mi běhal mráz po zádech, to je moc fajn. Držím palečky, aby mimi bylo co nejdříve.

BRUSINKA: Mně taky přišlo, že pípoš měří teploty špatně. Jak jsem ale z návodu zjistila, měřila jsem se nějaký čas s teploměrem s vybitou barerií. To jsem trdlo, teď nevím do kdy mám BT naměřené podle skutečnosti. Ode dneška se budu pro jistotu měřid asi dvěma :-))))))))))
A ještě k tomu mému vstávání. Jinak to nejde, nějakou dobu jsem v koupelně (namalovat na ksicht obličej) a potom jdu venči Robinka.
Ještě jsem se chtěla zeptak, co máte na mysly s tím Hujerem??? Pochopila jsem, snad dobře, že to má něco společného s týráním těla - teda cvičením:-)))

IVANA: Díky za podporu, ale mám pocit, že se asi nezadařilo.
Ráda bych ti poradila, ale s tímto zatím nemám žádné zkušenosti, ale drž se, přiji ti, aby bylo vše O.K.

ANDREA: při čtení tvých řádků jsem si vzpomněla na svou první lásku. také jak píšeš to hodně bolelo, v té době se mi zbořil svět.
Myslím si, že musíš být dost silná na to, aby jsi se přátelila s člověkem kterého miluješ. Přeji ti, aby jsi to dokázala a mohla být alespoň jako přítel svému milovanému nablízku.
A k té antikoncepci, já jsem měla informaci, že chrání vaječníky před onemocněním rakovinou. Nejlepší bude poradil se se svým lékařem.
Přeji hodně štěstí!

To byla fuška, psala jsem to snad hodinu. Pořád mě někdo vyrušovat. Omluvte případné chyby.
S přáním hezkého dne se zatím loučím!
Ahoj Jitka

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 17.02.03 13:34

Ahojte holky!
Píšu jen krátce.
Dnes večer od 19.15 - Mňam aneb Prima vařečka. Téma je totiž velmi aktuelní pro všechny snažilky i předsnažilky! „Péče o zdraví a správná výživa před početím“.
Tak snad nám tam nabídnou něco kloudného k jídlu :o)
Pa, Lucka

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 17.02.03 14:02

Ahojky
V pátek jsem tu nebyla a tolik příspěvků v minulém deníčku. Musím napsat nějaké komentáře.
Měla jsem jít k zubaři ale já jsem si to na poslední chvíli rozmyslela. V pátek ráno jsem se probudila a vůbec se mi tam nechtělo. Přišlo mi najednou divné proč mi ta zubařka chce vrtat několik zubů a mě vlastně ani jeden nebolí.Nevím jestli to byl strach (já myslím že ne, neměla jsem pocit že se bojím) ale prostě jsem se vymluvila a nešla jsem tam. Měla jsem o den delší víkend. Kapku jsem dospala ty svoje ?nedospalky?. LOSTRIS: vstávám o půl hodiny později než ty a nevstala bych už ani o minutu dřív. I takhle jsem použitelná až za několik hodin. To cestování :-((( No prostě to bylo všechno moc fajn jen vy jste mi chyběli.

DADULKA: to jsou samé pozitivní zprávičky. Tak přeji aby ty vyšel vztah a aby to miminkovské snažení netrvalo moc dlouho a mohli jste být brzy úplná šťastná rodinka.

Alenko: já vím že se na to moc upínám ale když ono to jinak nejde.Budu se muset dát do pořádku po duševní stránce. Už se na tom pracuje :-))))

Andrejko: je to smutné ale věř že když něco končí něco dalšího (a i lepšího) začíná. S těma práškama neporadím. Možná bych je vy:,–(ila a až to bude aktuální nechala bych si napsat jiné když tyhle dělali potíže. To by měl vědět tvůj doktor.Tak držím palečky do dalšího života a co nejméně zklamání.

Lucko: ve středu jdu na odborný seminář a myslím že z něho moc mít nebudu protože budu v duchu s tebou. Budu držet palečky a myslet na tebe ať to dobře dopadne.

Megie: těhotenství si vsugerovávám a nejsem sama nebo spíš ty příznaky. Ovulace někdy kapku bolí ale alespoň se pozná že už je ta správná doba (pokud už není pozdě????) na snaženíčko.

Bella: držím palečky ať MS už nepřijde a ať už brzy přijdeš s pozitivní zprávičkou že miminko je na cestě. Ať se o tebe (nebo už o vás?!) manžílek pěkně stará.

Mějte se krásně Markéta

Pavka1
Povídálka 40 příspěvků 17.02.03 14:24

Ahooooj holčinky!!
Zdravím vás po týdnu na horách, ale vidím, že mě ségra Petina předběhla. Hory byly opravdu super. S manžílkem jsme se snažili každý den! Stejně jako švagr na snowbordu se můj Boris učil na lyžích. Musím potvrdit Petiněno tvrzení. Prali sebou ozem opravdu slušně. Boris udělal na vleku takový provaz a následný pád, že doufám, že mu přežila alespoň jedna spermie :o)
A co je u vás nového??? Která je už těhulka??? Samozrejmě Luciji stále držím palečky!! A vítám nově příchozí. Až se zorientuji v příspěvcích z minulého týdne a nebo od Petiny vyslechnu zkrácenou verzi, napíšu víc.
Brusinka:Datum mojí krvelačné bestie je +/- 1.3.

Romik
Ukecaná baba ;) 1837 příspěvků 17.02.03 15:15

Ahojky holčinky,
tak jsem po několika dnech dovolené přelouskala všechny příspěvky a bohužel jsou nějaké depresivní. Ani já vám ale náladu příliš nepozvednu. Na vaše rady (a hlavně Gabrielly) jsem si udělala ve středu další testík, no nedokážete si představit, jak jsem byla šťastná. Po několika minutách se tam objevila slaboulinká druhá čárka. Byla opravdu tenoučká, tak jsem si plná naděje udělala v neděli ráno další testík a ouha! Byla tam jen jedna jediná růžová čárka. Jsem z toho hotová, včera jsem se vyplakala manžílkovi na rameno a je mi o něco líp. Z deníčku vím, že Týnku potkalo to samé, já na ni v neděli tak strašně myslela, aby jí to vyšlo. Jen nevím, proč se tam ta druhá čárka udělala ve středu a v neděli bylo jasné, že je to omyl, nemáte někdo zkušenosti? Ta potvora ms nedorazila, ale z doby před HA vím, že jsem měla vždycky delší cyklus. No nic, konec depresím, příští týden zaskočím k doktorovi a budu moudřejší.

Dádul: konečně něco krásně pozitivního. Moc ti to přeju a držím palečky, aby mimísek neotálel příliš dlouho a hupnul pěkně do bříška.

Andrea: cítím s tebou, rozchod po dvou letech pěkně bolí, ale neboj čas zahojí všechny rány. Co se týče vašeho přátelství, tak si myslím, že pokud to oba chcete a jste na to připraveni, tak proč ne? Já s tím osobní zkušenosti nemám, ale držím pěstičky, ať to dobře dopadne a ať se brzy na obzoru objeví ten pravý…

Verča: neváhala bych a zkusila ten test být na tvém místě. Příznaky by na těhulkovství mohly ukazovat, ale psychika taky dokáže svoje (mohla bych o tom napsat román). Tak tfuj tfuj tfuj, ať to dopadne dobře.

To jsem se zase rozepsala, ale já to musela někomu povědět. A komu jinýmu než vám…

Romík.

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 17.02.03 15:22

Ahoj holky,
všechny Vás po týdnu zdravím.Lehce jsem nakoukla do příspěvků z minulého týdne,ale je tam toho tolik,že jsem si je musela vytisknout a dnes večer si je budu číst před spaním. Dovolená byla bezva,byli jsme s manželem u jeho strýce v Německu.Má krásný baráček ve kterém má super podkroví a to bylo celý týden naše.Týden byl opravdu velmi bouřlivý a vzhledem k tomu,že jsem měla vypočítané plodné dny kolem 14.2.,tak doufám,že byl i úspěšný. Tentokrát jsem si řekla,že si nebudu dělat žádný test a prostě počkám.Kdyby mi to ukázalo,že to nevyšlo,tak bych se zbytečně nervovala a takhle aspoň mohu doufat. Holky, víte,že je dnes úplněk a při úplňku se mohou dít různé věci. Tak všichni do dnešního snaženíčka ať je nás tady míň a míň.
Pro Luciji: díky za tip, dnes večer se budu určitě dívat, ale doufám,že uvaří něco k JÍDLU!
Mějte se krásně a pište, Daniela.

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 17.02.03 17:46

Ahoj holky!

Moc děkuji všem, kdo jste přáli Verunce k osmi měsícůma poptávaly se na naše zdraví. Děkujeme všem, Verunka už vůbec nekašle, já trochu smrkám, ale celkově to je lepší

Dneska jsem byly na neurologiig (Verunka je předčasně narozná ve 35. týdmu a má jednu nožičku slabší.) Paní doktorka jí prohlédla, říkala coci o zázraku a do papírů napsala „výrazné zlepšení“.

Museli jsem zrušit hrníček, už byl celý ohlodaný, rovněž Verunčiny oblíbené hračky slon a dekfín putovaly do krabice. Verunka z nich ohlodala vrchní vrstvu barvy..... Nechápu jak něco takového můžou vyrábět!! Pije ted z lahve s dudlíkem a jde si to jedna radost.

Někdo tu zminoval knížečku Mudr. Květoslava Šipra - Přirozené plánování rodičovství. Pozor - podívejte se, zda jde o novější vydání, na kterém je spoluautorka jeho dcera Helena Šiprová (mimochodem moje kámoška). Jsou tam doplněné informace a hlůavně i názorné obrázky.

Seznámek posílám všem snažilkám, které mi poslaly E-mailovou adresu:

Zuzula snažilka; Verka snažilka; Terezička snažilka; Petulinka snažilka; Martík snažilka; Marka snažilka; Maky snažilka; Maru snažilka, Lostris snažilka; Lipka snažilka; Leeila snažilka; Kaitlin snažilka; casiopea snažilka; Brusinka snažilka; Alusha snažilka; Alenka snažilka; ajka snažilka; Lucije snažilka

Ostatní prosím, aby mi svou adresu napsaly, tedy pokud chcete dostávat aktuální verze. Budu je posílat vždy, když se přihlásí nová snažilka. Drobné změny opravím, ale počkám do dsalšího rozesílání.

Pěkně se nám rozběhlo chatování, díky kterému toho o vás hodně vím a za některými se ráda podívám.

(s)Mějte se!

Alice

alice01
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 17.02.03 17:49

Omlovám se, místo na Prohlédnout jsem klikla na OK, takže tam máte všechny překlepy a není jich málo. Slibuji, že se polepším. A nefungují mi háčky, někde si je musíte přimyslet.

Alice

Helena
Povídálka 13 příspěvků 17.02.03 19:27

Zdravim vsechny snazilky.
Jak uz jsem uvedla v seznamku, o mimiska se snazime od podzimu 2002. A tady mam svuj recept: zapiste se do seznamku (napiste Alici) a za par dnu mate vyhrano :-) Aspon mne se to tak stalo.
Takze vam vsem drzim palecky, abyste byly take tak rychle dvoucarkove a timto se loucim se snazilkovskym denickem.
Jeste jen pro info, naseho prvniho mimiska cekame na zacatku listopadu.
 Helena

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.02.03 20:09

Než na to zapomenu, Helčo gratuluji ke dvoum čárkám a přeji hodně štěstíčka!

Jinak co nového u Monťule? V sobotu jsem vyrazila na mistrovství světa, takže za chvíli hurá do dalšího snažení. Bohužel jsem svou chřipajznu přenesla na manžílka, takže já už jsem zdravá, ale od soboty je nemocný manžel. Doufám, že to do našeho plodného obdobíčka stihne vyležet.
Na Mňam prima vařečka jsem se dívala, manžílek taky sledoval, možná víc, než já:)
V neděli jsem si pořídila „pípák“:) Můj první digitální teploměr:)))) Takový pokrok:) Manželovi se moooooooc líbí, nejradši by mi ho zabavil a měřil se od rána do večera:)

V práci je kapku neveselo, že já tam vůbec lezla… Je tam hooodně divná atmosféra a vlastně nikdo nevíme, na čem jsme, takže si moc moc moc moc přeji úspěšné snaženíčko, ať můžu být klidná a hezky si užívat:)

Mějte se krásňoučce a pá

Monťule

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.02.03 20:22

Holky, strasně mě bolej prsaaaaaaaaaa­aaa:))))))))))) To asi z toho, jak jsem nadopovaná těma hormonama:) Naposledy se mi něco takového podařilo, když 14 dnů nedorazila MS a já se bláhově domnívala, že se zadařilo:) Teď 100% vím, že díky chřipajzně těhotná nejsem, ale mám dnes nějakou praštěnou náladu, tak jsem vám to musela napsat:)))))) Tak a teď už víte to nejdůležitější:)))) Montičku bolí prsa:)))) a můžete se vrhnout do nového pracovního dne

Páááááááá:))))))))))­)))))))))) a už se mi nesmějte:)

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 17.02.03 20:26

moooooooooooooc držím palečky tfuj tfuj tfuj!
Monťule

Lucije
Kecalka 418 příspěvků 17.02.03 21:54

Ahojte holky moje!
Dnes odpoledne jsem byla na posledním ultrazvuku, tak můžu ještě více upřesnit. Když to půjde, tak, prosím, ve středu od 8.20 hod. držte palečky alespoň hodinu!
Folikulů se urodilo hodně. Prý něco přes třicet potencionálních mimísků :o)) No, taky mám pěkně „plný“ pupík. Je to jako bych měla na každý straně v břiše pytlík s olivama :o)). Jo, Monťule, o prsou ani nemluvím, Dolly B. by mi je mohla závidět. Hormony se pěkně rozjely. Snad se ale zase časem zklidní, kdyby to takhle mělo zůstat?!?
Jen co to bude možné, dám vědět, jak se „nám“ vede.
Hlavně ať se vede taky Vám, mým milým snažilkám :o).
Pa, Lucka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.02.03 07:19

Ahoj Lucije, mooooc držím palečky, určitě na tebe budeme všichni myslet. Ať to vyjde a brzy ohlaš radostnou zprávu.
Mej se ahoj Daniela

Maru
Závislačka 3427 příspěvků 18.02.03 07:25

Ahoj holčinky snažilky,
Tak se hlásím v tomto týdnu. U nás nic nového. Zabijačku jsem přežila bez úhony (prasátko bohužel ne), byla docela zima ale zase jsem všechny pobavila tím, kolik vrstev oblečení jsem schopná obléct a ještě se pohybovat. V neděli jsme byli na setkání cestovní kanceláře co jsme s ní byli loni v Řecku, bylo to moc hezký, promítali diáky v cest kolme světa. No musím přiznat, že nás docela nadchlo zase Řecko :-) a to přesně Kréta a Kykladské ostrovy. A protože je to v termínu začátek května, tak s největší pravděpodobností pojedeme. Domluvily jsem se že se pěkně odreagujeme, manžílek zatím dopapká ty pilule a stihne i kontrolní spermiogram a pak odjedeme na nádhernou dovču a to by bylo aby se nezadařilo! Budu vás průběžně informovat.
Ještě jsem se chtěla zeptat co dobrého vařili v Mňam, bohužel jsem se nestihla koukat a nějak špatně jsem si to naprogramovala na videu :- ( Tak jsem se jen chtěla zeptat, co radili.

Bello, moc moc moc moc přeju aby to vyšlo a v březnu už jsi se těšila na mimíška.

Ivano, mohla to být s tchýní úplná náhoda, že ti tu knížku dala, Co by to bylo za člověka, aby ti takhle drásala nervy schválně, ale věřím že v tu chvíli to pro tebe byl hrozný šok. Tak honem najdi nějakou jinou knížečku podle svých představ.

Petino, Pavko vítejte zpátky s krásné dovolené.

BDanca, přeju aby to vyšlo :- ))))

Alice, pro jistotu ještě jednou můj email ma.ru@post.cz

Heleno, moooooooooooo­ooooooooc gratuluji a opatrujte se oba.

Lucije, zítra budu držet všechny palečky, hold to v práci budou muset pochopit, a budu na tebe moc myslet ne jenom hodinu ale celý den a i ty příští. Ať se vše bezproblémově podaří. Hodně štěstíčka.

Tak se mějte všichni moc a moc krásně Maru

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.02.03 07:27

Ahoj Alice, posílám Ti také svou adresu a děkuji za případné zprávičky.
DBINDROVA@home­credit.cz

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.02.03 07:43

Ahoj, díky moc za přání, snad se splní. Včera jsem se dívala na tu Prima vařečku sice jen letmo,ale něco jsem si zapamatovala. Vařili těstoviny se špenátem a smetanou, ve kterém je kyselina listová a potom ovocný salát.Paní doktorka mluvila o tom,že pokud se ta kyselina nebere v tabletkách,tak by měla každá nastávající mamina jíst každý den 100g nějaké zeleniny,ve které je kyselina obsažena. Taky je dost důležitý vápník,pokud ho nemáme v těle,tak v těhotenství už optimální dávky nedosáhneme. Jo a taky je prý výbornej česnek, ten já naštěstí miluji,tak to pro mě není problém. Můj manžel mi říká,že jsem schopna ho dát i do buchet.
Měj se krásně a ať Vám ta dovolená vyjde.Daniela

PATY1
Povídálka 15 příspěvků 18.02.03 09:08

Ahoj holky!
LENINKO a JITKO děkuji mockrát za povzbuzení, alespoň vím, že nejsem sama. Snad se přístup okolí změní k lepšímu.
MAKY psala jsi, že o tom partnerova rodina taky neví, jak dlouho se snažíte a že to budou přikládat tomu, že vám ujely nohy. Já to zatím taky tutlám. Já zatím studuju, ale už si dělám doktorát a mohla bych si to převést na dálkové studium, takže o nic nejde. Jenže když jsem si s miláčkem řekli před rokem a kousek, že tomu necháme volný průběh, netušili jsme, že to bude takové jako to je. K těm cenám TT. V Brně v lékárně jsem ho sehnala za 19,60 a údajně cena nerozhoduje o kvalitě. Všechny TT stejně musí projít testováním a musí mít certifikát. Takže zkus jinou lékárnu!!
VERČO psala jsi o problémech s mčovými cestami. Já mám problémy s močovým měhýřem už několik let. Opakované záněty 3-8 x za zimu. Stačí, aby se mi zatřepalo břicho zimou a je to v ......no přesně tam.
Každopádně jsem byla u svého gynekologa a ten mě poslal do sanatoria HELIOS - partner musí na spermiogram a já na laparoskopické vyšetření. Holky napište mi, jestli se to platí nebo to hradí pojišťovna a hlavně jak probíhá odběr ejakulátu - partner se bojí (nebo spíš je mu to asi nepříemné). Laparoskopii dělají asi v anestezii nebo snad jen lokální umrtvení? Prosím napište mi.
V životě jsem si nemyslela, že by se mi mohlo něco takového stát a už je to tady. Když mi gynekolog vysvětloval co a jak, co mě čeká a co se dá všechno dělat, byla jsem úplně zdrcená, ale zaplať pánbůh za to, že je medicína tak pokroková. Budu se těšit a snažte se, ať máte brzo krásné 2 čárečky.
Pa pa PATY

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 09:50

Co si o tom mám myslet.Když mám křeče v břiše,nechutná mi ani kafe,ani to,co já ráda,mám kovovou chut v puse,mohla bych být těhotná.

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.02.03 10:03

Dobré úterní dopoledne přeji
To nám mrzne co? Dneska ráno mi ujela MHD (jezdí po půl hodinách) a tak jsem šla do práce pěšky (je to asi 3,5 km), pěkně jsem vymrzla brrrrr.Už aby bylo jaro. Počítá se chůze do práce do Hujera? :-))))))
Moc jsem se těšila na příspěvky v deníčku.

BDanca: dovolená se Vám vydařila :-)))) tak ať jsou ?vidět? i výsledky! Držím palečky ať je to pravda a ty můžeš přejít k těhulkám. Danco máme takovou nepsanou domluvu že neodpovídáme na jednotlivé příspěvky ale píšeme vše pod sebe. Kdyby ti to nevadilo a mohla jsi to taky tak dělat. Nedávat ?odpovědět? ale jen ?poslat komentář?. Je to pak přehlednější.

Alice: To je moc dobře že už jste zdraví. Verunka chodí na nějaké cvičení s tou nožičkou? Švagrové chlapeček se narodil se slabší ručičkou, teda tvrdili, že je to jen ručička, když začal chodit byla to celá jedna polovina těla, ale už je úplně v pořádku. Chodil na nějaké cvičení už úplně od malinka. Jedna paní doktorka o něm prohlásila, že to bude pěkné číslo, že tyhle ?cvičené děti? jsou pěkně živý. A měla pravdu. Je z něj teď chlapeček s raráškama v těle. Tak ať se vám to taky tak pěkně spraví.

Helena: a máme tu těhulku. To je prima zprávička. Helenko moc ti to přeji a občas se na nás můžeš přijít podívat. Poprskala jsi pěkně monitor abychom to od tebe všechny chytly???? :-))))

Lucko: zítra od 8:20 nedělám nic jiného než držím palce.

Maru: Včera jsme s manžílkem taky plánovali dovolenou. No mi děláme dětské stanové tábory takže prvních 14 dní v červenci je dovolená jasná, ale tam se asi moc snažit nebudeme (třeba už ani nebude proč), ale pak bychom rádi někam jen sami dva. Uvidíme jestli to letos vyjde. Možná je dobrý nápad ten květen. Informuj jak to u vás pokračuje. Když to nevyjde do dovolené tak to vyjde na dovolené. Člověk si odpočine a uteče každodennímu stresu ? to by bylo, aby to nebylo,ne?

Přeji krásný den.Markéta

Leeila
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 10:43

Ahoj Snažilky.

Moc všem děkuji za projevenou účast s tchýní. Asi nějak zabrali vaše přání, protože se žádná pohroma nekonala. Až jsem se sama divila. Žádný poznámky, žádný narážky, úplně jsem čučela. Normální komunikace. Ještě teď jsem z toho vedle. Dokonce ani na ty děti se neptala. Asi jí manžílek řekl, že mě to deptá nebo co.
Moc děkuji. Doufám, že to takhle bude probíhat i příště.....­......vždycky.

Leninka

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 18.02.03 11:54

Teď už to snad dělám dobře,to jsem fakt nevěděla,tak holky soráč:-)))

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 12:21

Ahojky holčinky,
já mám v práci teda dneska fofr, že jsem se ani nepřihlásila.
PATY: ten odběr spermií je docela příjemná záležitost (pro chlapy). Prostě dostane nádobku a zavře se do místnosti s časopisama a videem a zbytek musí zvládnout sám :o) Každopádně se nemá čeho bát.
VERČO: neboj se ničeho a jednoduše si zkus test. Myslím si, že je to nejjednodušší cesta, alespoň budeš vědět, jak na tom jsi. Tak si odpoledne ten test kup a zítra čekáme na pozitivní zprávičku o dvou čárečkách.
HELENA: moooooc gratuluju a přeju, ať je to tvoje miminko hodně zdravé, protože to je to nejdůležitější.
LUCKA: zítra od rána je porada a já budu v kanceláři bez „dozoru“ takže budu táááááákhle držet palečky, aby to vyšlo a ty jsi na Vánoce měla ten nejkrásnější dáreček ze všech na světě.

Romík.

Martik4
Povídálka 47 příspěvků 18.02.03 12:26

moc gratuluju ke dvěma čárkám. Dávej na sebe pozor a nezapomeň poprskat monitor, ať už se taky nakazíme.

Petulinka1
Zasloužilá kecalka 575 příspěvků 18.02.03 12:53

Moc moc gratuluji !!!!!!!!!!!!!

Tak já zase letím, něják dneska nestíhám :-):-):-)

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.02.03 14:05

To jsem ještě jednou já.
PATY já jsem taky četla, že je jedno jestli ten test stojí 20,– nebo 100,– že na ceně až tak nezáleží. Jen v Praze jsem jaksi ještě levnější test než přes 70,– korun nesehnala. V Čáslavi mají ty co stojí kolem dvacky a až na tu jednu minulým týdnem zmiňovanou historku, jednu čárku vždy spolehlivě ukázali :-(

Kdyby vás to zajímalo tak tu mám článeček o TT stažený z nějakého serveru (asi RODINA.cz) tak ho když tak můžu poskytnout ?veřejnosti?. Je to delší článek tak si netroufám ho tam jen tak prsknout mezi příspěvky. Ale kdyby to někoho zajímalo tak stačí říct.
LENINKA:no vidíš. Ani to nebolelo.Tak příště dej zase vědět a my to na dálku začneme zase ovlivňovat :-))))
Zítra zase nejsem v kanceláři tak budu mít zase absťák. No co já to ve čtvrtek pěkně všechno doženu.Mějte se dvoučárkově a hlavně krásně.M

Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 18.02.03 14:18

Ahojky snažilky,

Heleno: obrovská gratulaceeeee­eeeee!!!!!
Bello: to je dobře, že se o Tebe manžílek takhle příkladně staral. Přeji Ti ať je 1. pokus hned úspěšný.
Petino: jen se přiznej, řezala jsi manžílka jako koně a teď je samá modřina a svádíš to na snow board :-))) Nééééé určitě by se nenechal :-))) Je vidět, že se bolesti nebojí. Kamarádka taky poslední den zájezdu piglovala svah na prkně a 12ti hodinová cesta domů pro ní pak byla utrpení. Chudák nevěděla jak sedět :-))
a Pavka má manžela dokonce gymnastu. Ještěže, se neroztrhl :-))

Ivano? honem se vrhni na nějakou pozitivnější četbu. Vřele doporučuji knihy od Jeffrey Deavera . Je to sice thrillerový žánr, ale máto skutečně spád a dobře odreagovává. Chytne a nepustí :-))
Lostris ? konfrontovala jsem tuhle ráno pípoše s rtuťákem a vypadá, že v pochvě měří stejné hodnoty. Zajímavé, že v podpaží to ukazovalo hodnoty rozdílné. Pro jistotu je tam čerstvá baterka tak snad budou výsledky průkazné :-)) Jo a akce Hujer znamená, komu se zadaří potýrat tělo 3× do týdne je Hujer týdne :-))
Montičko: vítej do klubu pípošů. Taky jsem byla z teploměru nadšená, když jsem ho dostala k vánocům. Všichni jsme se pěkně přeměřili :-))) Jo a k té vařečce, vůbec tam nezmiňovali zinek co? Jen jód a selen. Měli nás tam pozvat :-))) Manžel se smál, bůhví čím ho to krmím. Ujistila jsem ho, že se zinkem určitě nic nezkazíme :-)))
Ať se Ti to v práci uklidní :-)
Doufám, že sis je neuřízla, když tak bolelyyyyyyy :-)) Budeš je potřebovat :-))
Maru: třeba pojedete za kretény už s vetřelcem :-))))) Tak to má být.
Maky: no pokud Ti bude ujíždět MHD pravidelně, tak to na Hujera vypadá :-))) A flákneš-li se ještě během cesty na zem a uděláš něco bříšáků ? je to jasný :-))) Hujer je Tvůj :-)
Patya další tutlaldy. Manžel má dobrou odpověď na dotaz (upozorňuji ne od nepřejcících či jinak problémových známých. Když se ho tuhle kamarád potkal a zmínil se nějak ve smyslu, že myslel, že už čekáme, tak manžel se s úsměvem optal, na kolik pokusů to měli oni. Ptala jsem se manžela, jestli tento výrok používá často a sdělil, že se občas někdo zeptá tak reaguje takhle a dál se už nikdo neptá a nikterak dál se v tom nepitvá :-))) Vyřešil to takticky ? myslím. Jinak ten příklad s nízkou mateřskou je taky dobrý. Pro dotěrné jedince jako stvořený :-))
Romíku: tak to bych manželovi také přála ? místnůstku s videem :-))) Ale obávám se, že na Karláku to takhle vymakaný asi mít nebudou :-)

Maky já myslím, že klidně tu může být prsknutý i dlouhý článek :-)) sem s ním. Určitě nás bude zajímat :-)

Takže LUCIJE zítra v 8.20 zatnem a držímeeeeeeeeee :-))
Páčko, Martina

Maky1
Závislačka 2907 příspěvků 18.02.03 14:43

„Gravitesty, které je dnes možné již bez potíží koupit v kterékoliv lékárně, jsou však různé úrovně. Postihnout celý trh snad ani není možné, neustále se vyvíjejí nové typy testů, které budou zase tím "nejspolehlivějším a nejlepším co na trhu gravitestů najdete“.
Začněme ale od pěkně popořádku. Ať již toužíme po dítěti nebo nikoliv, je nutné vzít pozitivní výsledek gravitestu v každém případě vážně a ve vhodném čase se odebrat na vyšetření k lékaři. Platí, že čím dříve, tím lépe. Klasickému vyšetření gynekologa se totiž žádný gravitest nevyrovná a žádný lékař se bez něj dnes také nechce obejít na základě důvěry v komerční test. K lékařem vyhodnocené diagnostice těhotenství bývá ale použito hned několika faktorů: anamnestické údaje, subjektivní známky, objektivní známky a konečně několik biologických a imunologických testů.
Známky těhotenství pak rozdělujeme mezi nejisté (např. napětí v prsou, nechutenství nebo naopak chuť na zvláštní jídla), pravděpodobné (vynechání menses u jinak zcela pravidelného cyklu, prosáklá děloha nebo výsledek soukromého testování některým ze zakoupených gravitestů) a jisté. Mezi jisté známky těhotenství pak mimo ty, které jsou patrny až v pozdějším stádiu (ozvy, pohyby apod.) patří i biologické testy. Mezi medicínskými testy k diagnostice gravidity můžeme rozlišit dvě skupiny - jedna skupina je založena na indukci krvácení z dělohy po podání progesteronu nebo preparátů, které obsahují jak progesteron, tak estrogen. Tyto testy provádí tedy lékař a nejznámější z této skupiny je testování pomocí podání 60mg Agolutinu v injekci. Pokud žena není těhotná a došlo jen např. k určitému hormonálnímu cyklickému výkyvu, nastane krvácení. V případě těhotenství ke krvácení nedojde. Druhá skupina, na jejímž mechanismu pracují i komerční těhotenské testy, je založena na detekci choriového gonadotropinu (HCG) v moči či v séru těhotné ženy. Výhodou této druhé skupiny testů, které lze tedy provést jak v ordinaci lékaře, či případně již doma s pomocí některého ze zakoupených testů, je jejich rychlost a jednoduchost, značná citlivost a tím pádem i spolehlivost, takže test je pak pozitivní již za několik dní po vynechání prvé menstruace.
U testů, které zakoupíte v lékarně se můžete obecně dobrat několika výsledků. Za normálních okolností by se měl, v případě, že k otěhotnění nedošlo, ukázat jeden barevný (barvy jsou test od testu jiné) proužek. Pokud se při testu neukáže žádný, znamená to, že jde o špatný nebo příliš starý, vyexpirovaný test. Pokud se ukáží proužky dva, jde o test, který je funkční a těhoteství bylo prokázáno.
Testy dostupné v českých lékarnách můžeme rozdělit dále do skupin dle doby použití (tedy doby, kdy je možné test udělat - ve kterou denní dobu, a jak brzy po vynechání menses je možné udělat první zkoušku - některé testy se nedoporučuje dělat dříve než týden po vynechání menstruace, některé však mohou pozitivní výsledek ukázat třeba den před nebo den po termínu krvácení), rychlostí s jakou svůj výsledek ukáže (nejrychlejší testy dokáží zobrazit proužky do 1 minuty, ale většina z testů potřebuje cca 5 minut), citlivostí (ta v hodnocení odpovídá rozmezí dnů, kdy je možné nejdříve test použít) a konečně cenou (ty jsou skutečně různé a ne vždy platí, že nejdražší je nejlepší).
Mnohokrát se již stalo, že test ani v době, kdy je podle příbalového letáku doporučeno, těhotenství neprokázal, ale žena těhotná byla. Zpravidla jde o situaci, kdy se miminko stále „nedohodlo“ s imunitním systémem matky a stále bojuje o přežití. Další vysvětlení může být takové, že uvedení výrobce o dnu testování je přeceňeno a je třeba pár dnů, kvůli zvyšující se koncentraci HCG, ještě počkat. Pak se těhotenství prokáže. Jsou poměrně známé a asi časté i případy, kdy žena, která vytoužené těhotenství záhy po termínu nedostavivší se menstruace zachytí, nakonec pak se zpožděním několika dnů krvácet začně a dojde pak k časnému spontánnímu potratu. Odborné studie odhadují, že takovým způsobem končí cca 20% těhotenství, a zpravidla je to z důvodu těžkého poškození oplozeného oocytu, resp. spojení vadných gamet, které takto záhy svůj vývoj, byť již v podobě lidského jedince, ukončily.
Je tedy potřeba dodržovat určité zá:,–(y, jako např. odebrat moč přesně dle návodu buď do čisté nádoby, která je beze stop čistícího prostředku apod., raději před testem nepít, aby moč a tím i koncentrace HCG nebyla rozředěna, využívat k testování ranní moč, kdy dochází k nejlepším a nepřesnějším výsledkům a mít trpělivost v čekání na radostný, či méně radostný proužek.
Z testů, které je možné na našem trhu zaregistrovat jmenujme např. Baby test za cca 45 Kč, který lze provést již 2 dny po vynechání menstruace, Gravitest za asi 54 Kč, který klidně zkuste již 7. den po oplozujícím pohlavním styku (znáte-li samozřejmě přesný den), Clearblue za asi 190 Kč, který je možné užít 1. den po vynechání menses a dokonce lze dle návodu proužek jen přidržet v proudu ranní moče a netřeba tedy zachytit moč do nádobky nebo můžete zkusit test od českého výrobce z Pardubic s názvem Axiom hCG za asi 35 Kč, který lze taktéž jako předchozí zkusit již den po vynechání menses, ale je nutné použít ranní moč zachycenou v nádobce.
Pro nákup některého z testů by měly být zváženy tedy všechny výše uvedené okolnosti a výběr by se měl orientovat nikoliv podle ceny, nýbrž dle následujících bodů: ? časový údaj, kdy je možno test použít nejdříve (upřednostňujte takové testy, které neslibují např. že Vaše případné těhotenství indikují již 5. den po poteciálně oplozující souloži, protože v tomto případě jde o lež - embryo se v děložní sliznici zahnízdí až zhruba 6 - 8 den po oplození a teprve tehdy se začíná HCG produkovat - ale zaměřte svůj výběr na testy, které nabízejí klasicky první možnost vyzkoušení den a více po menstruačním termínu, kdy se krvácení nedostavilo) ? pohodlí při testování (rozlišujte mezi způsobem testu, zda je potřeba zvláštní nádobky, kterou si musíte sehnat navíc nebo zda je přibalena, musíte-li měrit způsobem namáčení papírku do tekutiny či je potřeba užít většinou přibalené pipety a nakapat na speciální destičku, nebo zda se může testovací papírek nechat jen krátkou dobu pod proudem ranní moči apod. Berte v úvahu také požadavky některých výrobců, které požadují i časově náročnější testování, kdy je např. nutné nechat moč nejprve vychladnout na pokojovou teplotu atp.) ? dobu oznámení výsledku (u většiny testů funguje mechanismus, který pozitivní výsledek oznámí do méně než 1 minuty, ale negativní až za dobu i pětkrát delší. Někteří výrobci uvádějí dobu čekání na výsledek obecně 1 minutu - např. testy s názvem OneStep, ale zpravidla je tento údaj matoucí a nepřesný. Nejdelší doba čekání u testů na českém trhu je 10 minut. Neplatí, že čím delší doba čekání na výsledek, tím je test lepší a přesnější. Průměrná doba jsou 3 minuty.) ? telefonní či emailovou linku výrobce (některé testy - např. Clearblue, zpravidla s vyšší cenou, nabízejí dokonce spojení na linku výrobce, kam se můžete v případě pochybností či dotazu kolem testu či jeho výsledku obrátit. Zdaleka to není pravidlem, ale pro některé ženy, které mívají s testování problémy nebo zkoušejí test poprvé to může být užitečné.) ? cena výrobku (neplatí rovnice, která by udávala, že čím vyšší cena, tím lepší test. Průměrná cena gravitestů na českém trhu je 75 Kč, nejdražší test stojí asi 190 Kč, nejlevnější pak 35 Kč. U dražší testů zkoumejte, v čem jsou lepší. Uvedený test Clearblue s linkou pomoci od výrobce má právě tuto službu zřejmě zahrnutu v ceně. Zkoumejte, zda cenově náročnější test Vám nabízí něco více - přibalenou nádobku, pohodlnější testování, možnost testovat nejen z ranní moče, ale i kdykoli během dne apod. - určitě se ale neřiďte údajem o 100% přesnosti výsledku, protože komerční testy takové přesnosti dosáhnout nemohou. Velmi přesné testy nebývají zdaleka ty nejdražší.)
Těhotenské testy jsou na našem trhu tedy zastoupeny ve velkém množství a dostatečném výběru. Teď, když čtete tento článek už ale zhruba další dva nové typy testů vznikly. Zmapovat tedy dokonale dostupné gravitesty není dost dobře možné. Záleží vždy na mnoha, v zá:,–(ě individuálních zkušenostech, které pak dotvářejí spokojenost uživatelky."

Je to hodně dlouhé co?Ale třeba někomu ty informace pomohou.Markéta

Pavka1
Povídálka 40 příspěvků 18.02.03 14:55

Ahoj kočenky snaživý!!!
Lucije: Zítra nedělám nic jiného, než že ti budu držet palečky.
U nás doma je to zatím legrace! Manžílek se tak moc těší až bude taťkou, že by mi nejraději kupoval TT každé dva dny!
Holčinky, já jsem teprve na začátku a proto možná srším optimismem a proto: NEZOUFEJTE, každé z nás snažilek se to určitě podaří!! Já tomu pevně věřím!!!
Petino: Asi to tak nevyzní, když ti to říkám osobně a proto ti to zde píšu: URČITĚ VÁM TO S PAJOU VYJDE A BUDETE BRZO TŘI! MÁM VÁS OBA RÁDA A TĚŠÍM SE AŽ BUDU TETINA!!!

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 15:26

Ahojky Romiku,

ráda bych ti napsala osobní zprávičku ale nějakým záhadným způsobem, jsem si vymazala účet. Teď jsem stále na stránkách gabriella ale zároveň jako anonym, na chat se dostanu v pohodě ale nejde mi udělat účet nový, třeba pod novou přezdívnou, jsem v tom pěkně zamotaná.

Ale k tvé otázce s TT, mě se nedostavila MS už týden a tak jsem si udělala TT a stejně jako u tebe slaboulinký růžový proužek. Ale teď mám strach si udělat nový test aby mi to neukázalo jen jeden proužek.
Takže jsem rozhodnutá ještě čekat, ikdyž stejně jako ty, nevím na čem jsem. Chce to trpělivost, pěkně si s náma naše tělíčka zahrávají.
Pokus se jestě vydržet, třeba máme málo hormonu HCG anebo ta horší možnost, nemáme žádný a tím pádem máme problém, nedostavila se MS. A to budeme muset vyřešit návštěvou u gynekologa.

Zatím ale nevzdávej nic, já jsem se taky nevzdala a doufej, že to vyjde. Přeji ti štěstíčko a konečně pozitivní test!!!

Měj se krásně a zatím, pa. gabriella

ajka
Zasloužilá kecalka 766 příspěvků 18.02.03 15:55

Chtěla bych v první řadě poblahopřát Helence. Hlavně buďte oba zdraví a jestli můžeš tak si to těhulkovství řádně užij - stojí to za to.
A ostatním snažilkám bych chtěla popřát aby se k Helence brzo přidali, protože těhulka je přece lepší než snažilka. Takže hormónci NEZLOBTE, manžílci TULTE se a těh. hormónky VZRÚSTEJTE.
Zdraví vás AJKA

Kaitlin
Zasloužilá kecalka 972 příspěvků 18.02.03 17:42

Ahoj snažilky a konečně jedna těhulko!!!

HELENA - moc, moc gratuluju!!! Až půjdeš po Brodě, tak prosím hodně „prskej“ snad odchytnu nějakýho těhu bacílka :-))))))

MAKY - díky za vyčerpávající informace o TT. Ještě jsem si nikdy žádný nekupovala, takže mi tyhle informace přišli hodně vhod!! Určitě se k nim vrátím až to bude aktuální, a doufám, že to nebude dlouho trvat :-)

LEEILA - gratuluju k přežití hrůzné návštěvy! Tak mě tak napadlo, že by tchýně četla tyhle stránky a došlo jí, že to čekání na mimčo občas „bolí“?.....

IVANA - ta knížka musel být hrozný šok!! Tvým slzám se vůbec nedivim. Na mě to zapůsobilo tak, že tchýně tuší, že je nějaký problém a touhle cestou ti to chtěla naznačit…

ALICE - moc, moc děkuju za seznam a i za dnešní informaci o Heleně!!!! Neměla jsem vůbec čas, dnes od rána (jsme v kanceláři 4 - šéf odjel na služebku, 1 kolegyňka je na dovče a druhá nečekaně onemocněla…někomu vysvětlit, že mám jenom 2 ruce je občas obtížné :-(( a navíc trpím závislostí na emiminu :-)…), podívat se na novinky a tohle mi udělalo vážně radost!! Kéž bys mohla takové zprávičky posílat denně!!!! :-))))

LUCIJE - tak zítra od rána na tebe myslíme všechny!!! Doufám, že nedostaneš škytavku :-)))))))), jo a díky za tip na Prima vařečku!

Prima vařečku jsem si nahrála na video, takže až budu mít čas, tak to zkouknu a opíšu a oposlouchám všechny návody a to nejlepší určitě napíšu!!

Taky bych se tady ráda pochválila - jsem tento týden dobrý kandidát na HUJERA, heč!! :-)… k tomu bych ještě ráda napsala, že jsem na sobě okamžitě pocítila, že už neberu HA a je mi vysloveně dobře!…jestli to takhle bude pokračovat, tak kila půjdou dolů úplně sama!

Na chatu jsem minulý týden slíbila GABRIELE (byla to těhulka), že se jí podívám po názvu knížky, ze které jsem byla „nadšená“. Možná se to hodí i některé z vás. U kamarádky mě zaujala knížka o těhotenství: TĚHOTENSTVÍ V OTÁZKÁCH A ODPOVĚDÍCH autoři: Chrisoph Lees, Karina Reynoldsová a Crainne McCartanová, vydalo vydavatelsví IKAR. Je to kniha udělaná formou otázek a pod tím odpovědí, barevně odlišené kapitoly, spousty obrázku, fotogragií no prostě všechno co mě napadlo jsem v té knize našla…(stála tušim 320,–Kč = což podle mě, není nejlevnější…)

Takže snažilky mějte se, jdu se opět ponořit do místních hromad práce…dělám dneska za 8 rukou :-))))))

Kaitlin

Petina
Stálice 60 příspěvků 18.02.03 19:19

Ahoj holčinky,

tak jsem se včera konečně prokousala minulým deníček a musím řící, že působil smutně, což se ale tenhle týden už naštěstí neprojevuje :-))))) Hlavy vzhůru a hurá do tulení, snažení, mazlení a i do těch méně příjemných věcí, jako jsou vyšetření a mrzutí lékaři :-((( , ať to máme co nejrychleji za sebou.

HELČO - moooc gratuluji, je to paráda, hodně štěstí a zajdi k nám někdy napsat, jak se vám dvěma vede :-)

LUCKO - držím vše, co se dá, ať to zítra vyjde. Myslím na Tebe!

MAKY - díky za poučný článek o testech, člověk se rád zase něco dozví..

PAVKO - jsi ťula, já to přece vím, znáš mě, zmatkuju.

Tady se omlouvám všem snažilkám, že si tady ze ségrou trochu píšeme, ale ono je to někdy lepší napsat, něž říct přímo. A i když pocházíme z jednoho města, díky práci se moc nevidíme. Doufám, že pochopíte.

KAITLIN - naprosto s Tebou soucítím, taky máme jednu kolegyni na dovolené, takže jsme tu dvě, ale práce je tu tak pro 5 lidí. Nevím, co dřív a do deníčku taky píšu v hrozném fofru, takže se všem omlouvám za případné překlepy :-))) Snad to brzo u vás i u nás opadne.

ALICE - taky moc prosím o zasílání aktuálního seznámku, adresu jsem ti poslala na mail.

Tak já se pro dnešek loučím, neb mužík už mě čeká.

Pa, pa, mejte se
Petra

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.02.03 19:51

Ahojte všechny snažilky!

Můj optimismus pro tento týden asi vypršel:( V práci je to čím dál horší, jedna půjde… Takže si asi dovedete představit atmosféru… Celý den mám žaludeční nervózu, chce se mi brečet (doma už jsem se neudržela), je mi zle… Zitra mám volno, tak se snad trošku vzpamatuju.
Manžílek se mi snaží pomoct a uklidňovat mě, pořád mi říká, že musím být v pohodě, abych udělala dobré „podhoubíčko“ pro mímíska. Snažím se, ale moc to nejde.
Taky mám obavu, že se mi vrací chřipka. Snad ji zaženu.
Zítra jdu ke kadeřnici:) Jsem zralá na radikální změnu, abych zahnala chmury, ale asi nakonec vzdám:) Uvidíme.

LUCINKO: moooooooooooc moooooooooc držím palečky a myslím na tebe! Teda VÁS!!!!

Mějte se kouzelně
pá Vaše Monťule

Monticka
Ukecaná baba ;) 1177 příspěvků 18.02.03 20:11

ještě jsem se chtěla zeptat, jak se jmenuje ta cestovka. Teda jestli to není tajné:) Mě se totiž moc líbí, že organizuje něco takového. Tak bych ji chtěla omrknout:) My sice letos k moři asi ani nepojedem ani nepoletíme, ale pro příště:)
Pá Montik

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 18.02.03 21:34

Ahoj,
všechny zdravím.
Velká gratulace pro Helču :o))).
Dnes je asi úspěšný den, moje kamarádka mi také oznámila, že je těhulka. Vyšlo jí to hned na poprvé :o). Čau Lipka

Lipka
Kecalka 235 příspěvků 18.02.03 21:36

Tak ještě jednou Lipka.
Lucko držím palce, ať to zítra vyjde :o))).

Gabina2
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.02.03 21:48

Ahoj holčinky snaživý!!!
Moc vás zdravím! Vůbec nestíhám číst deníček..natož přispívat. U mě zatím nic převratného, jen se modlím, aby jsem fungovala, tak jak mám a dá mi hodně práce se moc nepozorovat. Navíc jsem před pár dny dobrala ATB, takže určitě je všechno jinak.
Každopádně velká gratulace HELENCE! Moc hezky si to užívej a občas sem na nás přijď prsknout :).
BELLO tak ať toho 2.3 místo MS dorazí 2 čárečky!!!
LUCIJE tak zítra nic nedělám..jenom budu sedět, držet palce a posílat pozitivní energii. 30 folikulů?? No to by bylo, aby se tam nenašl/a nějaký/á šikulák/ka!!!! Anebo rovnou dva, co?
Jinak… mezi „pípoše“ jsem se také na čas zařadila, ale poté co mi třikrát za sebou naměřil jinou teplotu, jsem se kajícně vrátila ke rtuťáku. Holt není nad klasiku!
Takže se zatím mějte pěkně, tulte se ať jsou jen samé dvoučárky…musíme udělat trochu průvan v tom našem seznámku!!!
 Gábina

Nafteta
Ukecaná baba ;) 1154 příspěvků 19.02.03 06:46

Škoda,že jsem se dostala k psaní až teď.Deníček je z pondělka a už je středa.Ale nějak mám teď jiné myšlenky.Zvykám si na to,že už nemám tatínka a je to moc těžké.Neznala a neznám laskavějšího člověka.A také hezčího chlapa.
Ale docela mě pobavilo,jak jsi slavila Valentýna.Bylo to jako ve Svatbách pana Voka,když císař Rudolf pros…zatmění Slunce.A Tvůj miláček pros… Valentýna.Ale nemysli si,že si z něj dělám legraci.Já vím, co to je.
Moje lepší polovička zase trpí migrénami a jedna taková ho chytla ve čtvrtek.No, do neděle byl úplně mimo.Takže oslava žádná.Ale my si to vynahradíme.A třeba už s námi potom i někdo bude.Vojta,nebo Adélka.Ale toho Vojtu bych radši.Kvůli tátovi.
Tak se tu holky snažilky mějte a někdy pa pa.
Martina

Bella
Povídálka 36 příspěvků 19.02.03 07:15

Ahoj snažilky,

děkuji všem za držení pěstiček, aby to vyšlo.

Bella

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 19.02.03 07:24

Ahoj holky,
po velkém snažení mám pocit, že to vyšlo. Třetí den mě bolí žaludek, mám kovovou chuť v puse a docela se mi zlepšila pleť, tak nevím co si mám o tom myslet. Možná si to jen namlouvám. Doufám,že to není nějaká chřipka:-))) Holky stalo se vám někdy něco takovýho? MS se má dostavit kolem 2.3., tak budu čekat.
Pro Helču: obrovská garatulace mamino, dávej na sebe pozor a nechej se hýčkat od manžílka.

Lostris
Závislačka 3625 příspěvků 19.02.03 07:46

Ahoj snažilky!!!

HELENA: velké gratulace :-))))) Přeji hodně zdravíčka a štěstí. Jak se cítíš?

BDANČA: přeji ti, aby vám to vyšlo a nadále jste se nemuseli snažit. Jak ty se vypočítáváš plodné dny? Máš nějakou spec. metodu, nebo si taky měříš BT?

MONTIČKA: to mě po hormonech bolelo 5 dní břicho (jestli to teda bylo po nich, ale dříve jsem takové problémy neměla), potom to náhle přešlo.
To co prožíváš v práci jsem si taky prošla. Měla jsem práci, do které jsem chodila ráda. Pak přišlo z vedení, že se bude snižovat počet zaměstnanců a já šla. V tu dobu bylo volné místo, na kterém jsem do dnes (nedivím se, že bylo volné). Do práce chodím s nechutí a když jsem ke své práci dostala ještě vymáhání pokut, bylo mi ještě hůř. Teď se snad začně blýskat na lepší časy. Vymáhání bude dělat kolegyně (když se do dozvěděla přestala se mnou komunikovat). Doufám, že se zlepší má psychika a podaří se konečně mimi.
Přeji ti pevné nervy a hodně štěstí v osobním i pracovním životě. Chtělo by to mimíska, tím by se ti vše vyřešilo.

Já už konečně budu dělat jen svou práci, dnes přišla „psí“ kolegyně do práce (dělá poplatky ze psů). Už bych to asi nepřežila, cítím na sobě, že toho mám dost. Buď to je z vyčerpání a nebo bohužel bude příští týden MS.
Ještě k těm teploměrům. Mě teda rtuťový a digi měří každý jinak. Asi je tem digi rozbitý, protože jsem vyměnila baterii a dnes jsem si naměřila 37,0 a na rtuťovém 37,3.
S přáním krásného dne a dvou čárek se loučím :-))))
Ahojky Jitka

Martik4
Povídálka 47 příspěvků 19.02.03 07:59

Takže Lucko, dneska nebudu celý den dělat nic jiného, než držet palečky. Doufám, že nám o všem poreferuješ a brzo oznámíš pozitivní výsledek!!!!

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 19.02.03 08:12

Ahoj holčiny
Tak jak se máte v novém týdnu?
U mě nic moc nového akorát, že jsem odjela na mistrovství, ale to jsem čekal vzhledem k tomu, že jsme se s tím mým chlapem v iknriminovaný čas nešešli tam kde jsme měli. Nic se samozřejmě neděje a další měsíc je před námi.
Heleno´móóóóóc gratuluju a přeju ti to. Hlavně ti přeju ať je všechno v pořádku a mimi zdrávé.
Brusinko Nezapomeň nám pak vylíčit manželovi pocity z odběru. Určitě to dobře dopadne
Pavko a Petino Opravdu jste mužíčky neztloukly? Hihihi Co jste dělaly vy když mužíčkové lyžovali? Mluvily jste pouze o jejich pádech
B: Marz ?-B: Vzhůru do dalšího snažení a tulení
A to platí pro vás všechny. Milujte se a množte se. Tak nějak to říkali v tom Stvoření světa, ne? Krásný den přeji a až se zorientuju v příspěvkách, tak se ještě ozvu.
Pa pa Hanka

Hanulka1
Závislačka 3186 příspěvků 19.02.03 08:14

Omlouvám se hrozně moc za chyby. Prosím omluvte mě. Ještě, že máte bujnou fantazii a domyslíte si to. Pááááááááá

BDanca
Kecalka 198 příspěvků 19.02.03 09:02

Žádnou zvláštní metodu nemám, bazální teplotu si neměřím, jen počítám dny. Podle prvního těhotenství ( které nakonec nezkončilo dobře), mám plodné dny přesně v půlce mezi MS. Teď to vypadá, že se mi to opět potvrdilo,ale nevím, nevím.........snad jo.
Hurá do snaženíčka,pa Daniela

Zuzula
Povídálka 45 příspěvků 19.02.03 09:51

Ahojte,

konečne tento týžden začal lepšie ako ten minulý. Blahoželám Helene k pozitívnemu testíku a BDance držím palce, nech tie tehotenské príznaky sú skutočné. Lucke držím palce, nech je tento deň pre ňu najšťastnejší.
Ja podľa gynekológa čakám ovu v priebehu víkendu, folikul sa vyvíja dobre, v piatok idem znova na ultrazvuk a pravdepodobne mi pichne injekciu na vyvolanie ovu. Žiadne vedľahšie príznaky popri užívaní Clomhexalu nepociťujem. Takže cez víkend sa črtá tulenie, aj keď pozitívnemu výsledku moc neverím, pretože manžel bol na kontrolný spermiogram ? síce dopadol lepšie ako minule, ale aj tak sú tie mršky dosť pomalé, a aby toho ešte nebolo dosť, ide na operáciu žily /varikokely/, ktorú má niekde v miešku a tá s veľkou pravdepodobnosťou spôsobuje, že spermie sú spomalené. Takže nás čaká operácia, len dúfam, že to zotavovanie nebude trvať dlho a hlavne sa modlím aby ten stav bol potom lepší.

Majte sa všetky skvele a dvojčiarkové prskajte!!!

Zuzana

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 Další »