Špatná histologie znaménka

O životě

Dobrý den, jsem mamina dvou dětí. V pátek mi kožařka po telefonu oznámila, že mi vyšla špatná histologie odebraného vzorku a šestého mám přijít na odebrání dalšího kusu.

Jak už jsem psala v úvodu, začalo to jednou pihou, na které se i udělal strup. Objednala jsem se tedy ke kožní. Poprvé ve svém životě :-D, a ta mi na pihu řekla, že to je dobré, nic to není, ale na zádech že mám tři útvary, které se jí nelíbí :-( a za týden mám přijít na sálek a ona mi jeden odstraní a pošle na rozbor. No řekněte, úplně standartní věc, že?

Tak jsem tam nastoupila přesně na hodinu určení. Odebrala mi jedno znaménko na zádech, dala 4 stehy a vesele jsem šla nakupovat a byla jsem tak nějak v klidu. Nepřipustila jsem si, že by se to mohla stát i mně. Nicméně jsem šla za dva dny na převaz a za týden na vyndání stehů, s tím, že už budou výsledky. Výsledky ještě nebyly, ale paní doktorka si na mě vzala telefonní číslo, pro případ, že by to dopadlo špatně. Tak jsem šla domů zase plná optimismu.

V pátek kolem oběda mi zvonil telefon a na něm jsem viděla neznámé číslo. V hlavě mi proběhlo, že jsou to zase ti prodejci po telefonu nabízející nějaké nesmyslné tarify či knížky a podobně, tak jsem se ani nepředstavila a paní na druhém konci mi úplně vyrazila dech, nejdřív, když se mě zeptala, jestli jsem paní… a mně problesklo hlavou, že se stalo něco s manželem, že měl bouračku a teď mi volají z nemocnice a po představení se mi ta kolena podlomila znovu.

Stačila jedna věta. Histologie dopadla špatně, máte hraniční výsledky, na 6. jsem vás objednala znovu na zákrok a nebojte se, jen odebereme další vzorek, asi 1 cm. Víte co já vám to tam vysvětlím. Vy se ničeho nebojte a hlavně nestresujte. A toto mi neměla říkat, hned mi proběhl před očima celý život, dívala jsem se na ty svoje kluky a pořád přemýšlela, co když to bude špatné, co pak? Vždyť já ani nevím, co mám čekat, co bude a nebude. Jak to ti moji chlapi bez mámy zvládnou? Atd atd.

Vím, že je to vše předčasné a nesmyslné, ale snažte se mě pochopit. Před pár měsíci zemřela manželova kamarádka na rakovinu, nejdřív jí našli rakovinu prsu a léčily ji, a potom se jí to rozjelo po celém těle. Do roka od diagnózy byla v nebíčku a teď jako andělíček hlídá ty svoje dva rarachy. Před týdnem tu jedna kamarádka seděla, že musí do nemocnice za manželem jedné známé, protože se mu podruhé vrátila rakovina a nedávají mu už žádné šance.

A proč tento deníček píši? Asi proto, že když jsem to řekla mé mámě, začala strašně panikařit, a tím mě dostala, a já nechci, aby se na mě další tři týdny lidi dívali jako na chudáka. Já na to nechci myslet, ale zase se potřebuji vypsat ze svých pocitů. A hlavně poprosit ty z vás, kteří jste si tím prošli, o rady a tipy, co dělat, s čím počítat, či je strach zbytečný atd. atd.

Moc vám děkuji, že jste dočetli až sem, omlouvám se za dlouhý deníček, možná i trochu nesmyslně napsaný, ale bylo to ve mně a potřebovalo to ven. Děkuji!

Hodnotilo 5 lidí. Score 4.4.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  02.11.12 08:56

Anonymně, píši o své kolegyni.
Sice jí je už přes 60 let a v podstatě ani nevím, jak je to dlouho, co měla rakovinu kůže z jednoho znaménka, ale několik desítek let to už je. Myslím, že to bylo tak, že přišla na převaz a lékař ji „uzemnil“ výsledkama, že je to špatné. Podstoupila ozařování a výsledek? Pracuje se mnou, překypuje zdravím a elánem, je sice už v důchodu, ale klobouk dolů, v 67 letech makat v LDN… ;)

 
estrea
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 02.11.12 08:59

Když mi bylo 17let tak mi také odoperovala Dr. pihu-znaménko, měla jsem to na obličeji a začalo se mi to jakoby rozlézat(rozpíjet). Také se jí to nelíbilo a raději poslala vzorek na histologii.
Pro mě to dopadlo dobře, nakonec to nic nebylo. Jen ty 2týdny čekání byly nekonečné, měla jsem hrozný strach že tam něco bude.
Těžko radit nebo říkat nemysli na to, to prostě nejde.
Posílám ti hodně sil a ať to čekání na výsledky brzo uteče.
A hlavně ať je to dobré :hug:

 
BohunkaP
Extra třída :D 14424 příspěvků 02.11.12 09:04

Klid, ono to nebude tak horké.

Mému strýci vyšla histologie také pozitivní, ukázalo se, že odstraněné znaménko bylo zhoubné. Nic dalšího se neřešilo - znaménko bylo odstraněno celé, on bude do budoucna chodit na kontroly a prostě se to bude sledovat.

Útvary na zádech Ti odstraní, pravděpodobně ve větším rozsahu, tj. budeš mít větší ránu než by po takovéto operaci obvykle byla, a pak budeš chodit na častější kontroly.

Tohle opravdu není žádné drama, není žádný důvod vidět tragické scénáře - paní doktorka Tě v dobrém úmyslu zbytečně vystresovala. :kytka:

 
Lucienka1984
Závislačka 3221 příspěvků 02.11.12 09:21

Drzim pesti at je vse ok… drzte se

 
ivísaček  02.11.12 09:25

Ahoj Leni, jooooo tak tohle mooc dobře znám..a ještě o to víc, že jsem pprácovala ve zdravotnictví..a nechala se uchlácholit doktorkou, která si ze své praxe udělala byznys..smutný:-((((( zdravotnictví má být poslání!!!trvalao to skoro rok a pak mi tov zala na histolku měsic nic..a pak mi nějaká sestra zavaola, že tam mám přijít..asi za 14 dní..no .já jsem hned věděla, že něco není o, k..intuice..a no prostě.. histologie… blbá..takže prý na druhou..mě to nemizelo. Takže docela děs!!Mám doma malou holčičku a co se mi honilo hlavou…ne nechci Tě strašit!!!fakt neee!! ta další histologi.. honem na vyříznutí..prý nebojte se!! no :-((( měla by jste jít na vyšetření specialní kamerou..ale je to drahý!!!to mi řekla ta dr…tak tím mě dostala!! já jsem sebrala papíry hned domluvila všechno v motole..vyřízli to..a a potom čekání na výsledky z té kamery.. uff..ten patolog byl fajn!!!bezva vždyky je to o lidech a do týdne jsem věděla, že je to je negativní!!! doma to nemám nic mooo:_((((.Takže podpora..:-((((ted mám nějaký divný další znamínko…no ale člověk musí věřit. Já vím je to těžký!!! pak mi ještě vyšly spatně dva onkomarkery..no bylo toho letos už dost. Leničko!!!veř, že bude vše dobré!!!promin, že písu takhle bez žádného slohu..Držím Ti mooooooc pěsti bude to ok!! :srdce: :srdce:

 
catherine100
Nadpozemská drbna 29140 příspěvků 02.11.12 09:37

Držím pěsti ať to dopadne dobře,
děda měl to samé asi před půl rokem, odebrali mu ten 1 cm na víc a dopadlo to dobře :potlesk:, takže neboj určitě to bude fajn, pozitivní přístup je nejdůležitější :hug: :hug: :hug:

 
eevcca  02.11.12 10:03

Strašně moc a křečovitě ti držím palce. Napiš pak jak si dopadla, doufám, že uslýším skvělé zprávy. Drž se, uvidíš, že to nic nebude.

 
e-lili
Echt Kelišová 9309 příspěvků 02.11.12 10:13

Neměj strach. Mamce před 3roky vyřízli znaménko na zádech, taky pozitivní. Taky udělali druhý řezání asi 1×1 cm. Jednou za rok musí na kožní a tím to pro ní končí. Jen jí sledují. Rakovina ve znaménku neznamaná, že umřeš. Hlavně, že to odhalili a odstranili.

Nestresuj a uživej si raubířů. Bude dobře

 
ezenduska
Stálice 84 příspěvků 02.11.12 11:31

Je důležité že se to zachytilo takhle brzy. Odoperují špatná znaménka a bude to ok ;-) :hug:

 
jediný andílek
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 02.11.12 11:41

At to dopadne dobře :hug:

 
lenasek235
Stálice 98 příspěvků 02.11.12 12:03

Děkuji za informace a za milá slova. Já už na to zas až tak nemyslím jak jsem psala mám dva kluky a poměrně dost práce a tak jsem rychle zapoměla ale úterý se blíží a už abych to měla za sebou a pak jen počkám na výsledky a bude :D Jedna moje kamarádka mi řekla krásnou a pravdivou větu " i kdyby to byla pravda a byla jsi nemocná. Stejně s tím teď už nic nenaděláš a budeš muset bojovat kvůli klukům" je to pravda taď bych se jen zbytečně nervovala a nestojí to za nic.Nic nezměním. Jen se budu trápit já. Tak jsem to vzala pozitivně a je to hned lepší a svět je veselejší :D

 
mismurka
Závislačka 2843 příspěvků 02.11.12 15:59

Mamka měla úplně to stejné před 10 lety dole v noze, operačně to vyřízli, nebylo to rozjeté, takže to tím zákrokem skončilo a následovaly jen pravidelné kontroly, které pokračují dodnes a nyní jsou už jen 1×/rok, zrovna na ni byla, čekám až dorazí a snad uslyším jako při předešlých kontrolách, že je vše ok, co si budeme povídat, v člověku to hlodá. Držím moc palce, ať to ve Vašem případě dopadne tak, jako v máminým a myslím na Vás, dejte pak prosím vědět :mavam:

 
Caty  02.11.12 17:53

Ahoj, držím moc palečky, aby vše dopadlo dobře a já věřím, že dopadne. No, určitě měl tvůj deníček smysl, já se dokopávám ke kožařce už řádně dlouho kvůli mým zvětšujícím se pihám, tak to nebudu už odkládat no. Děkuju a držím palečky a posílám moc moc síly.

 
Loki01
Echt Kelišová 8788 příspěvků 02.11.12 18:14

Ahoj, mas hranicni vysledky, ne? Takze klid. akorat ti vyriznou jeste kousek a kdyz budou ciste kraje tak to skoncilo.
Pouzivej opalovaci krem a chod ke kozarce castej.

 
veliky.zlobidlo
Kecalka 237 příspěvků 02.11.12 20:57

Přeju hodně moc štěstí ať dobře dopadne!!! a ten čekací čas ať hodně rychle uteče…

 
lenasek235
Stálice 98 příspěvků 02.11.12 21:39

Holky vážně děkuji za odpovědi a pokud tento deníček popostrčí někoho k tomu aby si skočil k doktorovi tak je to jen dobře. Já vás budu potom informovat jak jsem dopadla a ještě jednou děkuji

 
Veonka
Nováček 10 příspěvků 02.11.12 23:44

Taky budu držet pěstičky, aby vše dopadlo dobře.
Já jsem byla před půl rokem na vyšetření. V těhu se mi zbláznila piha a začala se rozrůstat do všech světových stran a takový výrůstky se na ní začaly dělat. Paní kožařka se mě začala vyptávat, co mě to napadlo tam chodit, co mě k tomu vede, zda jsem neviděla nějaký pořad v televizi nebo mi někdo nezemřel, no síla, když ukončila průzkum, tak se na mě koukla lupou, ještě jsem ji musela ukazovat, které pihy bych si přála zkontrolovat :D a řekla, že jsou v pořádku, ale jestli chci, tak mi je teda vyřízne :D tak si tak říkám, kdo mě to vlastně vůbec vyšetřoval 8o :nevim:

 
Jura007
Neúnavná pisatelka 18319 příspěvků 03.11.12 11:05

Souhlasím s Loki01. A jen dodám, že i případná rakovina kůže patří mezi ty „pomalé“. Dají se včas zachytit a procento úspěšnosti léčby je vysoké. To není jako akutní leukémie - na tu zemřela moje teta. Za devět týdnů od stanovení diagnózy nebyla mezi náma…
Takže zachovej klid a věnuj se dál každodennímu životu.
(Omlouvám se, tohle měla být reakce na deníček… :oops: )

Příspěvek upraven 03.11.12 v 11:08

Vložit nový komentář

Reklama

Všechny deníčky uživatele

Špatná histologie znaménka II

Můj první porod


Reklama